De nieuwe Gouverneur-Generaal. Neem 'n AKKERTJE fieoo. vervuld. Donk zii de belangelooze medewerking van het Middelimrgsoh Muziekkorps, „Oefening na den Arbeid" en de signaal- afdeeling van Achillea kon Uit het Volk- Voor het Volk als slot van den feestdag een fakkeloptocht houden. Daaraan heb ben honderden deelgenomen, terwijl an deren den tooht gade sloegen. De eerste halte was de Abdij, waar de Commiesaria der Koningin met zijn eoht- gvnoote en zoon naar buiten kwamen om de muziek aan te hooren en waar het be stuur en de directeuren der muziekgezel schappen werden binnen genood. De Commissaris der Koningin 'heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om nog eens dank te betuigen aan alle ver- eenigingen, die op eenigerlei wijze mede werkten. 'Op de Groenmarkt werd voor de wo ning van den burgemeester halt ge houden. De heer en Mevrouw Fernhout ontvingen hier het bestuur en de direc teuren. Het einddoel, de 'Markt was spoedig bereikt. Te twaalf uur sloot de heer De Graaf met een driewerf hoera op de vors telijke personen den zoo in alle opzichten goed geslaagde feestdag. Te Vlissingen. Gok in de Sdheldestad is de nationale feestdag op vroolijke wijze gevierd. Klokslag acht uur klonk de reveille voor het Stadhuis, ten gehoore gebracht door de hoornblazers van de Marinekapel onmiddellijk gevolgd door het Wilhelmus. Het bestuur van den Oranjebond had zich met vaandel achter de Marinekapel opgesteld, daarachter volgde „Ons Ge noegen en daarachter St Caecilia en zoo ging de stoet, omstuwd door de steeds aangroeiende menigte, door geheel Vlis- singen. Des middags concerteerde Ons Genoe gen en des avonds St Caecilia. Mede dank zij de pogingen van den burgemeester is het gelukt op het laatste nippertje nog vuurwerk te krijgen. Dit werd des avonds ten aansöhouwe van de duizenden afgestoken. Te Goes. Ondanks den korten tijd van voorbe reiding is ook te Goes een feest gevierd, dat in elk opzicht uitstekend geslaagd ge noemd mag worden. Er heerschte den ge- heelen dag onder oud en jong een pret tige stemming. Het aantal vlaggen was buitengewoon groot. De dag werd begonnen met klokgelui, gevolgd door carillonspel. Te half tien verzamelden alle schoolkinderen zich op de Markt. Onder de bekwame leiding van den 'heer 't Hooft zongen ze verschillende liederen, o.a. een verlovingsliod, terwijl de heeren Van Melle (de burgemeester was buitenslands en daardoor niet in de gelegenheid aan de feestelijkheden deel te nemen) en Van Ballegoijen de Jong toespraken hielden, die echter voor een deel van de zeer vele aanwezigen niet te volgen waren. D'e vroolijke kinderstoet trok nu door een groot deel van de stad en verhoogde nog de feeststemming. 'Des middags werd aan den Parallelweg een lange stoet van ruim 40 vereenigin- gen enz. opgesteld. We zagen o.a. (som mige groepen waren keurig verzorgd) buurtvereenigingen, landstorm, padvin ders, bad- en zwemclub, jeugdorganisa ties, Ghr. turnvereeniging, de handboog schutters, voetbal-, wandel- en tennis clubs, Roede Kruis, drankbestrijders-, zang- en Ohr. Kantoorbediendenvereen., brandweeT enz. Natuurlijk ontbraken de muziekkorp sen, mondorgel- en fluitclub niet. Alle vereenigingen defileerden, na een flinken marsCh door de stad gemaakt te hebben, op de Markt langs het Stadhuis, waar de beide wethouders en de gemeen te-secretaris aanwezig waren. De heeren Van Melle en Van Ballegoijen de Jong spraken de defilee rende vereenigingen toe. De proef met den volkszang, die om half acht werd genomen, mag, dank zij de wijze, waarop de heer 't Hooft dit aan pakte, goed geslaagd worden genoemd. D'e vele honderden zongen flink meel (De lampion-optooht, die van 9 tot 11 uur door de stad trok, en hoofdzakelijk uit dezelfde vereenigingen als des mid dags bestond, maar waarin ook tal van particulieren meeliepen, had een respec tabele lengte. De ontelbare lampions, waarvan er onderweg vele sneuvelden, leverden een feeërieken aanblik. Ten besluite werden op de markt enkele coupletten van het Wilhelmus gespeeld en gezongen. Het was een mooi feest. Te lerseke. De eerste filmvertooning van de ver loving van onze Prinses op het platteland had plaats in onze gemeente en wel op den bij uitstek voor dat doel geschikten boomgaard van Mej. de Wed. Wisse. Onder begunstiging van prachtig weer werd ten aanschouwe van honderden zoowel van hier als elders een schitterende film vertoond over het oude Oranjehuis en ten slotte de schitterende verlovingsfilm. Het was een buitengewoon mooie avond Te Arnemulden. Ook hier klokgelui. D'es avonds concert van Arne's Genoegen van vaderlandsche liederen en een door het onderwijzend personeel der scholen georganiseerden lichtstoet. Te Veere. Hier werd een zwemwedstrijd gehou den. Er waren ongeveer 45 deelnemers, die allen een prijs kregen, 's Avonds con cert van het muziekcorps op de Markt en een serenade aan den burgemeester. Ver- verschingen werden aangeboden door Mevr. Huinink. Ook hielden de school kinderen een optocht met lampions. Om 10 uur vreugdevuur met bengaalsdh vuur To Wostkapello, De feestelijkheden werden geopend met het lulden van de stadhuis- en kerkklok ken. In den vooravond werd een stoet ge vormd, bestaande uit: de schoolkinderen, de muziek- en zangvereenigingen en de voetbalvereniging. Tal van ingezetenen sloten zic'h 'hierbij aan. Op verschillende plaatsen werden eenige muziek- en zang nummers ten hoste gegeven. 's Avonds ontvingen de kinderen een versnapering en een lampion, waarna een lichtstoet werd gevormd. Vanaf het gemeentehuis hield de bur gemeester een toespraak. Te Zoutelande. Vrijdag was in allerijl feest georgani seerd. Door de ingezetenen was ongeveer f 200 bijeengebracht. Zaterdagmiddag om twee uur zijn de spJen begonnen: Spelen voor schoolkin deren, ringrijden per fiets voor volwasse nen. Des avonds werd een optocht met lam pions gehouden door schoolkinderen en vele volwassenen. De burgemeester hield een toespraak bij het gemeentehuis. Ten besluite werden enkele vaderlandsche lie deren gezongen. Te Bruinisse. Ook hier is opgewekt feest gevierd. Honderden vlaggen met enkele eerepoor ten en een versierde muziektent gaven een feestelijk cachet. Het programma be vatte klokluiden, kerkdienst (voorganger Da Joh. Gerritsen van Zierikzee), koraal- muziek vanaf den toren, optocht met mu ziek, volksspelen voor de kinderen, zang door de Ghr. Gemengde Zangver. „De Lofstem" onder leiding van Mej. van Steenbergen en van de Ghr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" onder leiding van dhr H. Wolzak te Goes, lichtstoet en concert op de tent. Te Biervliet. Alhier werd een muzikale wandeling door het dorp gehouden met lampionop tocht van de kinderen. Te N.- en St Joosland. Zaterdagavond vond een muzikale rondwandeling door het fanfarecorps 0. N. A. plaats. Achter de muziek hadden zich aangesloten de schoolkinderen voor zien van lampions. Na afloop der wandeling heeft de bur gemeester vanaf de muziektent de inge zetenen toegesproken. Verder speelde de muziek een tweetal coupletten van het Wilhelmus medege zongen door de schooljeugd. Daarna wer den door de muziekvereen. nog e'enige va derlandsche en andere liederen ten ge hoore gebracht. Te Terneuzen. De gelheele bevolking van Terneuzen heeft haar warme Oranjeliefde Zaterdag op ondubbelzinnige wijze tot uiting ge bracht. De Markt was met lichtzuilen feestelijk versierd; van de muziektent wapperden de vlaggen, onder welke ook die in de Lippische kleuren. Er was den geheelen dag muziek en zang, kinderop tocht enz. De lichtstoet des avonds, waar aan door 'honderden kinderen met lam pions en door vereenigingen werd deelge nomen, is schitterend geslaagd. Het ge heel is een Oranjefeest geworden zooals men in langen tijd niet gevierd had. Dat de Oranjevereeniging, die hier be gin dezes jaars werd opgericht, bij dit feest niet de leiding genomen heeft, werd algemeen 'betreurd. bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn Vlissingen. Het 5 0.000ste zee- fa a d. Zaterdagmiddag was Mej. A. J. M. Andriesse alhier een bad gaan nemen. Zij was zeer verbaasd bij het uitkomen uit het water haar cabine versierd te vin den. Zij was degene, die dit seizoen het 50.000ste bad nam. Toen zij haar cabine weer verliet, was de 'burgemeester aanwezig om haar een blijvend aandenken namens het badbe- drijf aan te bieden, n.l. een zilveren kap- stel. Namens het Paviljoen „Het Wan- delhoofd" en de N. V. Wandelhoofd werd hieraan een fraai bridgebloc toegevoegd. Goes. Zaterdag 12 September hield de P. D. vereeniging „De Roode Doffer" al hier een wedvlucht vanuit Maastricht; 145.331 K.M. 1, 7, Walhout, Wolfaarts- dijk; 2, A. Harinck, Goes; 3, M. Reijn- hout, Wolf aartsdijk; 4, 10, 11, 17, Koppe- jan—Rooze, Goes; 5, 6, 14, Droogers, Goes; 8, 9, Gebr. Knuist, Goes; 12, 13, 15, Gebr. Bakker, Goes; 16, Verplakke—So- mer; 18, G. Tholenaar, 'sH. Hendriks- kinderen; 19, G. de Hond, Goes. Eerste duif 2.22.28 uur. Laatste duif 2.57.32 uur. 's-Heer Arendskerke. K onijnen- ea kippendieven gearres teerd. Door de rijksveldwachters te Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke werden gister (Zondag) P. te Heinkens zand en V. alhier aangehouden, verdacht van diefstal van konijnen en kippen, ge pleegd op verschillende tijdstippen gedu rende de laatste weken in de gemeenten 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en 's-Heer AJbtskerke. Na verhoor en bekentenis zijn bedde verdachten weer in vrijheid gesteld. Hansweert. „Scheldegalm jubileert. Beguntigd door schitte rend weer werd Zaterdag het 50-jarig jubileum van 't muziekgezelschap Schel- gegalm gevierd. Om 2 uur heette de voor zitter van het feestcomité alle genocdig- den hartelijk welkom, waarna burgemees ter D'e Mul een herdenkingsrede uitsprak Dhr 'C. C. v. d. Brink, die vanaf de op richting reeds lid en thans president is, werd daarbij gehuldigd. Ook de directeur, dhr J. Polderman, werd hartelijk dank gezegd voor al 'hetgeen hij in ruim 45 jaar geheel belangeloos voor de vereeniging heeft gedaan. Namens B. en W. werd eeD zilveren lauwerkrans aangeboden en na mens het feestcomité een prachtige me- daiilekast. De president dankte allen hartelijk voor al de 'hulde aan Scheldegalm ge bracht. Daarna werd de optocht opgesteld. Mei 14 muziekgezelschappen trok men spe lende door het versierde dorp, waarna men na afloop een concert gaf op de tent. Een oud-inwoner van Hansweert was zóó verrukt over de prachtige versiering, dat hij een aantal prijzen beschikbaar stelde voor de mooiste straten. D'e eerste prijs verwierf de Kanaalstraat, 2e prijs de Nieuwstraat en de 3e prijs de Hoofd straat. De verloting voor de muziekgezel schappen had den volgenden uitslag: f25 voor Ons Genoegen te Nisse; f20 voor Eendracht maakt Macht te lerseke; f 15 voor Vooruit te Waarde; f 10 voor Rillandia te Rilland en f 5 voor Concor dia te Krabbendijke. Een mooi vuurwerk sloot om 10 uur den zoo geslaagden dag. Heinkenszand. Raadsbesluit geschorst. Uitgegeven is het Staats- blad; Besluit van den 22sten Aug. 1936, tot schorsing van het besluit van den Raad der gemeente Heinkenszand van 29 Juli 1936 tot wijziging van de algemeens poli tieverordening dier gemeente Kruiningen. Alhier zal op 19 Septem ber feest worden gehouden in verband met de verloving van Prinses Juliana. Het volgende programma is voorloopig vastgesteld: 1.30 uur: kinderoptooht en tractatie der schoolkinderen. 36 uur: volksspelen. 8 uur: optocht met lampions en na af loop hiervan muziek en zang op de mu ziektent. Zaterdagdagnamiddag reed dhr Z. uit Goes met zijn luxe wagen in de sloot langs den verkeersweg. Doordat een span paarden plotseling voor den wagen kwam, had Z. de keuze: of op de paarden inrijden of in de sloot. Gelukkig kwamen de drie inzittenden er met den schrik af, alleen de wagen bleek nog al gehavend. lerseke. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de raad voltallig. Allereerst herdacht de voorzitter het heugelijk feit van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana. De voorzitter deelt mede, dat de ge- meentebegrooting 1936 door Gedep. Sta ten met enkele opmerkingen is goedge keurd, doch dat de gasbegrooting is aan gehouden; dat B. en W. besloten 'hebben tot aanleg van gas in den Molenpolder, mits door de eigenaars en bewoners der desbetreffende huizen voldoende garantie wordt gegeven voor aansluiting en ge bruik. De herbergiers vragen vermindering der biljartbelasting, die nu f20 met 150 opcenten is. B. en W. stellen voor om die op f 10 te brengen met 150 opcenten, dus verlaging met de 'helft. B. en W. stellen dit fe meer voor daar zij in 't vervolg voornemens zijn om steuntrekkers (die uit de openbare kassen ondersteuning genie ten) te verbieden café's enz. te bezoeken De 'heeren Hirdes en Bom stellen voor om degenen onder de herbergiers, die Zon dags sluiten, algeheele vrijstelling te geven. De heer Ossewaarde wil de biljartbelas ting verlagen tot f2.50, dus met opcenten f 6.25. Dit wordt met 5 voor en 6 tegen verworpen. Voorstel B. en W. om op f 10 te brengen aangenomen met 6 voor en 5 tegen. Het voorstel-Bom Hirdes zullen 'B. en W. nader overwegen. De school Kakeldans krijgt maximaal f280 voor aanschaffing nieuwe school banken. Benoemd wordt tot schoolarts de heer Gerritsen met 7 st., blanco 3 (1 op den heer Polderman). Aangeboden wordt de rekening 1935 Burg. of Algem. Armbestuur met een te kort van f782.93. De gemeente-rekening '35 sluit met een ontvang van f 189426.19, uitgaaf f 179839.91, dus een batig slot van f 10342.28, een gevolg van ingebrachte reserve, die waarschijnlijk door 1936 ge heel zal worden verslonden. De gemeentebegrooting 1937 wordt nu aangeboden tot een bedrag van f 179670, onvoorzien f 2095. De heer Bom wensc'ht te spreken over de nood in den kleinen middenstand, spe ciaal van de kleine oesterkweekers. Hij acht die nooden zeer groot en wil die doen bestudeeren door een commissie (uit den raad 2 en buiten den raad 3 leden). Na studie wil de 'heer Bom doen onder zoeken of gesteund kan worden en zoo ja, op welke wijze. De a.s. middenstands commissie heeft de sympathie van den voorzitter, ze zal nuttig werk kunnen ver richten. De heer Ossewaarde vraagt of de raad zoo een commissie kan samenstel len. De voorzitter antwoordt bevestigend De heer (Bom zet nog eens duidelijk doel en streven uiteen. De oestercultuur, dus ook de handel, is door een natuurramp en andere dingen bijna vernietigd. De kleine middenstanders onder de oester kweekers staan aan den rand van hun ondergang en weten niet tegen morgen waar ze van moeten leven. Zijn deze men schen nog te redden Ja, maar dan moet krachtig worden aangepakt. Al de ge maakte onkosten dezen zomer gedaan aan pannen leggen enz., is geld weggooien ge weest. Juist die kleine middenstand vormt de kern van 'het maatschappelijk leven, voor al voor ons dorp. Wellicht is nu wat te bereiken bij den minister van visscherijen. Er zijn reeds Fransohe oesters uitgezaaid, maar daar is dit jaar geen broed van gevallen. De voorzitter zegt gaarne tot het gestelde doel mede te werken, maar hij gelooft vruchtbaarder werk te kunnen leveren buiten de commissie dan als haar voorzitter. Tot voorzitter wordt benoemd de heer Ph. (Bom, tot seoretaris de 'heer A. Wil- lemsen Izn., tot vice-voorzitter en vice- secretaris de heer J. C. Cornelisse, tot verdere leden de heeren M. Sc'heele, I. Willemsen, OB. Salm en M. Daane Thzn. Rondvraag. De heeren Mol en Verboom vragen inlichtingen aangaande 't Midden- standsborgstellingsfonds. De voorzitter geeft daarover eenige inlichtingen. De heer Mol informeert of ieder ge rechtigd is om de gTaven op het kerkhof te onderhouden, of mag de door de ge meente aangestelde grafdelver dit alleen? Ook informeert de heer Mol of het raads lid de heer Ossewaarde nu nog recht heeft om raadslid te blijven. Is hij nog in onze gemeente woonachtig? De heer Bom klaagt over diverse din gen, o.a. 'het trapje aan den Kijkuit. Met eenigen goeden wil en medewerking van den polder, kan daar veel verbeterd wor den. De 'heer Verboom informeert of de haveningang uit de Burenpolder nog eenige vooruitgang heeft. Het duurt altijd lang, antwoordt de voorzitter, eer ven gunningen voor zulke werken afkomen. Ook naar vergunning voor dansmuziek informeert de heer Kooman. De voorzit ter zegt dat de eischen voor lokaliteiten zoo streng zijn, dat slechts één gelegen heid te dezer plaatse aan de gestelde eischen voldoet. De voorzitter kan en zal geen gelegenheid geven op publieke feest dagen of op Pasohen, Pinksteren, Kerst dagen, Nieuwjaar enz. De 'heer Kooman is van een geheel ander gevoelen. Nu we nooit dansmuziek krijgen gaan de dans- lustige menschen naar een andere ge meente en brengen daar faun centen door. Verder zegt de voorzitter, dat faet ge bruikelijk is, dat de graven onderhouden worden door den grafdelver of door de eigenaars der graven. Wat 'het blijven zitten van het raadslid 'Ossewaarde aan gaat, de nieuwe wet is op dit punt dui delijk. Als de gemeente Den Haag ver klaart dat de heer Ossewaarde daar woonachtig is, dan moet de heer Osse waarde bedanken. Deze zaak is in onder zoek. De heer Hirdes vraagt of er nog keien zijn geleverd aan Waarde. De voorzitter antwoordt dat de geboden prijs f 2.50 per 1000 te laag was. Ze zullen toch wel weg gaan. De heer 'Hirdes adviseert ze maar te verkoopen. Hierna geheime zitting. Uitslag wedvlucht Postduivenver. „De Noordster", gehouden 12 Sept. Con cours Maastricht, afstand 135 K.M. Oude duiven: 1. Jo'h. Bom; 2. M. 'Min- naard; 3. Jac. Maas; 4. A. Vermast; 5. G. J. van Es; 6. J. Zoeteweij. Duiven los 12.20 uur. Aankomst le duif 2.06.19 uur, laatste 2.16.19 uur. Jonge Duiven: le en 5e P. van Oosten; 2. P. de Koeijer Gzn.; 3. G. J. van Es; 4. M. Lamper; 6. M. Minnaard. Aankomst le duif: 2.08.59 uur, laatste 3.02.41 uur. Rilland Bath. Vrijdag vergaderde de Raad volta1 lig. Ingekomen was een mededeeling van dhr L. G. Lobbezoo, dat hij wegens ver trek uit de gemeente, genooodzaakt was om ontslag te vragen ais lid van den Raad. De voorzitter sprak eenige woor den van dank, voor hetgeen dhr Lobbezoo die reeds is vertrokken, in 'het belang der gemeente beeft gedaan. Ged. Staten deelen mede, dat zij hun goedkeuring niet kunnen hechten aan faet besluit van den Raad tot aankoop van faet ambacht. De voorzitter deelde mede, dat de ver betering aan den Hoofdweg thans klaar is en f21002200 heeft gekost. Een ver zoek van de erven L. v. Baaien, om de sloot bij den stoommolen, welke in onaan gename positie verkeert, voor rekening der gemeente te dempen, en van riolee- ring te voorzien, werd op voorstel van B en W. afgewezen. Van de vereen. „Schut- tevaer" was een verzoek ingekomen, om de haven te Bath, te verhoogen, omdat hier veel klachten over inkomen. Op voor stel van B. en W. werd hierop eveneens afwijzend beschikt. Het gemiddeld bedrag der kosten der scholen per leerling wordt voor 1934 op f 8,39 per leerling vastgesteld. Aan dhr A. A. Mol werd op zijn ver zoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend als hoofd der O. L. school, zulks in verband met het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. D'e geloofs brieven van het nieuw-benoemde raads lid, dhr J. v. 'd. Klooster, werden nage zien en in orde bevonden, zoodat tot zijn toelating werd besloten. De rekening der inkomsten en uitgaven der gemeente werd aangeboden. Eveneens de begrooting over 1937. De voorzitter deelde mede, dat de rekening over 1935 een voorloopig saldo oplevert van f 8681, terwijl de begrooting voor 1937 zonder belastingverhooging sluitend zal kunnen worden gemaakt. Van 'het bestuur der R. K. schoolver- eeniging was een verzoek ingekomen om ingevolge art. 205 der L. O. wet 1920 80 pot. uit te betalen van het schattings bedrag van het schoolgebouw. Het ge bouw is geschat op f 11.300, zoodat 'het bestuur recht heeft op een uitkeering van f9040. Dhr Van Iwaarden vraagt of de ge meente verplicht is dat bedrag te betalen. Hij acht dit gevaarlijk indien de school moet worden opgeheven. De voorzitter ge looft niet, dat de school zal moeten wor den opgeheven, en zegt dat de Raad ver- Aankomst te Sabang. Zaterdagmorgen om aoht uur meerde het m.8. Johan van Oldenbarnevelt, waar mede de nieuw-benoemde gouverneur- generaal van Ned.-Indië, jhr mr Tjarda van Starkenborgh Stachouwer de reis naar Ned.-Indië maakte, aan de kade te Sabang. Het was stralend zonnig weer, terwijl het feestelijk karakter dat aan do aankomst van den nieuwen gouverneur- generaal is gegeven, werd verhoogd door het feit, dat de voor anker liggende sche pen waren gepavoiseerd. De tot Sabang den nieuwen gouver neur-generaal tegemoetgevaren flotielje torpedobootjagers loste 21 saluut-scho- ten, waarna de opgestelde bemanningen joelden. Geheel Sabang stak in feesttooi, mede in verband ook met de festiviteiten ter viering van de verloving van Prinses Ju liana. D'e bataljons-muziek uit Koetaradja was op de kade aanwezig. De nieuwe landvoogd is officieel te Sa bang ontvangen, waarna een rondrit door de omstreken werd gemaakt. plicht is het bedrag uit te betalen. In den loop der jaren levert het voor de gemeen te voordeel op, aangezien de school dan eigendom wordt van de gemeente. Dhr Van de Sande vraagt of ook de grond in dit bedrag is begrepen. De voorzitter ge looft dit wel. Besloten wordt het verzoek in te willigen en een geldleening aan te gaan groot f9040 tegen 4.5 pet. B. en W. stellen den Raad voor om den gepensionneerden gem. werkman A. de Wilde het schoonhouden der straten te Bat'h, het luiden 'der klok aldaar, en de 'haven-werkzaamheden op te dragen, te- tegen een vergoeding van f 200 per jaar. Aldus besloten. Verder besloot de Raad om dhr N. Nieuwdorp, welke met 1 Oct. a.s. zijn dienst met pensioen verlaat, het werk als gemeente-opzichter nog te laten verrichten voor een vergoeding van f 180 per jaar. Op verzoek van den gemeente werkman, A. de Pree, om hulp bij het op halen van straat vuil, werd besloten te onderzoeken, hoe dit op de voordeeligste manier zal kunnen geschieden. Wat betreft de verpachting van den grond van het nieuwe bouwterrein werd besloten, 'den tegen wo or digen pachter des- gewenscht de voorkeur te geven. Bij' de hierop gehouden rondvraag vroeg dhr Van Gorsel of reeds bekend is op 7 of 8 plaatsjes door Klein Grondbezit zullen worden gesticht. De voorzitter ant woordde, dat door den Minister eenige wij ziging in de inrichting der plaatsjes ge adviseerd wordt. Over 't 8e wordt echter niet gesproken. De heer Van Gorsel vroeg of het niet mogelijk is de groote dorschmaohines, welke den weg stukrijden, belasting te la ten betalen. De voorzitter antwoordde dat dit niet mogelijk is, doch zal trachten an dere maatregelen te nemen, om schade aan de straat te voorkomen. Dhr Dron- kers vroeg wanneer de haven te Batlh in orde zal worden gemaakt. De voorzitter zeide, 'dat de gaten zoo spoedig mogelijk zullen worden gevuld. Door den heer Van Iwaarden werd gevraagd, of er ook al is uitgezien naar werkobjecten voor de werk loozen. De voorzitter antwoordde, dat er wel eenig werk is aan 'het uitdiepen der spuikom te Bath. Hierna sluiting. Krabbendijke. Gemeenteraad. Gis termiddag vergaderde de Raad. Afwezig weth. De Kok wegens familie-omstandig heden. De voorzitter wijdt enkele woorden aan de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met den Prins van Lippe-Bies- terfeld. Terwijl alle raadsleden zich van hunne zetels verheffen, spreekt de bur gemeester een korte rede uit. Besloten wordt een telegram aan H. K. H. Prin ses Juliana te verzenden. Ged. Staten hebben goedgekeurd de lee ning met het werkfonds groot f 9100. Ged. Staten hebben het presentiegeld voor de raadsleden overeenkomstig het voorstel van den Raad vastgesteld op f 170 per jaar. De Kroon heeft goedgekeurd de nieuwe verordening op de heffing van een los-, laad-, 'haven-, lig- en weeggeld in de gemeente Krabbendijke. Uit 'het proces-verbaal van de laatst gehouden kasopname 'bij den gemeente ontvanger blijkt, dat een 'klein bedrag te kort in kas, doordat de ontvanger enkele postjes vergeten had te boeken. Verder was nog ingekomen een ver zoek van de besturen der Landarbeiders- en iBou w vakarb ei dersbon den om een der de gedeelte van de premie, welke door werkloozen betaald moet worden aan het Maatschappij-ziekenfonds Zuid-Beveland voor rekening der gemeente te nemen. De voorzitter wijst er op dat nog kort geleden een zelfde adres van deze bon den voor kennisgeving is aangenomen. De verzoekers zijn echter van meening, dat hun adres niet voldoende was toe gelicht en wenschen 'het opnieuw aan de orde gesteld te zien. Uitvoerig wordt hierop door den voorzitter het adres toe gelicht en uiteengezet waarom B. en W. voorstellen dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Er zijn in deze gemeente een drietal fondsen, welke voor premie- vergoeding dn aanmerking zouden komen, terwijl verder een groot aantal inwoners principieele tegenstanders zijn van ver- ze&eringsfondsen. Bij inwilliging van dit verzoek zouden dus maar een zeer ge ring aantal menschen worden geholpen. Z.h.st. wordt 'hierna 'het verzoek voor kennisgeving aangenomen overeenkomstig het voorstel van B. en W. Overeenkomstig het voorstel van de daartoe benoemde commissie wordt de gemeenterekening gesteld met een 1 f90960.34, in uitg zoo voor zooveel treft met een bati( kapitaaldienst wo: bedrag in ontvan gaaf van f21870, Vervolgens woi meentebegrooting drag in ontvang ei en een post onvc De burgemeester grooting geen guE van de gemeente-f we subsi dier egelii welke voor deze g is, moest een worden van f470( eerst vrijwel klop de ontvangst var regeling een onb trachten in deze groot verschil te Hierna wordt g van het Burg. Arc met een batig sl< groot slot ontstaa: geloopen jaar een drag kon worden De begrooting Armbestuur word bedrag in ontv f 1950.66 en een lijke subsidie van Z. h. st. wordt wijziging) der ge. Naast verschillen' ten, moest o.a. d krankzinnigen m verhoogd. Het op schikbare bedrag f 100 teruggebracl In verband met gewilligd verzoek bijzondere school om de jaarlijiksch art. 205 der L.O gen door een uitk art. 205, stellen L te besluiten tot he leening groot f 80' uitgaaf. Dhr Nagelkerk nu nog eenig ree 20 pot., waarop c kennend wordt 1 Dhr van Houdt door dezen afkoo] over de school hei woordt de burger als het tot nu toe Z. h. st. wordt geldleening besloti Hierna wordt stelling van de k het gewoon lager D'e voorzitter v een eigenaardig Minister van Ont dat voor de ben ding ingevolge art gedurende het las de openbare lag' dijke buiten bescl gelaten. Derhalve len bedrag thans gedeelte de kosten bendijke en voor gelijksoortige gem gelijksoortige gee gemeente Kruinin het betreffende bedroegen. Over in totaal vastgest ling. De volgend daarna toegekenc straat f 902,44, f 1854,16, Hervori Dhr Haverhoek het bekend worde den Minister ge houden met de bijz. scholen. Hij bijzondere schole kunnen zijn met d dragen. Aan de orde is burgemeester en komstig den eiscl Sociale Zaken e steunregeling aai stellen voor daar beidscontract den vergoeding van f meester wijst er o veel gevoelen voo: controleur, doch voor den eisch v£ D'hr Haverhoek Wabeke een gesc den. Aan de werk willen geven zich voorschriften. Mi thans alle kleine den opgemerkt ei zijn dat men i schuld geeft. D'hr Nagelkerki geplaatst, er zou didaten gekomen Dhr van Houdt! f 10 per week we ter door dhr var sproken. De burj B. en W. met ee fende het loon z eenigen tijd blijl taald. Met algemeene tot controleur voc arbeidscontract e beke. Het tijdstip nader door B. en Ten slotte wore Koningin ontheff verplichting om i gen aan te wijzen adeen door capi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2