Uit de Provincie Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. xvni. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amioe, 'tjonge, 'tjonge, wat was dat Dinsdag ineens een verrassing. Wat een glundere gezichten overal, wat een stralende blijdschap. Wat zijn we toch diep in ons hart, echte Oranjeklan ten. Fluks de vlaggen uit en de zoo pas opgeborgen oranjestrikjes weer voor den dag gehaald. En lang zullen ze levenl Muziek in de straten, muziek op de markt, muziek ook in je hart. Het kwam er zoo echt van binnen uit. Het moest er uit. Hun geluk, ons geluk. Dat belooft wat voor dat jonge Vorstelijke Paar. D'e burgervaderlijke rede in de raads zaal, we hebben ze gelezen en nog eens gelezen. Juichen en danken. „Nederland dankt God. „Hij stelle deze voorgenomen verbinte- „nis tot een bron van onvermengde „vreugde en van rijken zegen voor Prin- „ses en Prins, voor Koningin, voor Land „en Volk, voor het leven van den Staat en „voor dat van de zwaar beproefde Maat schappij, aan wier druk Prins Bernhard „blijkt recht mannelijk zijn bijzondere be langstelling te zullen geven." Dat zijn woorden uit ons hart gegre pen. Moge die wenschen in vervulling gaan. De Raad heeft ondanks de Oranjestem ming zijn aandacht aan de agenda niet verspeeld. Als „gasthuis"-zaken aan de orde zijn, wordt men welsprekend. Het leek zoo eenvoudig. B. en W. hadden ge vraagd: geef ons 200 gulden, dan kunnen we een rechtskundig advies inwinnen en de vraag beantwoord krijgen of het doel matiger is dat de Godshuizen onder be heer van een bestuur blijven, zooals nu, of onder beheer der gemeente komen en hoe de rechtspositie van het personeel geregeld dient te worden. Neen, zeiden sommige raadsleden, on derzoek eerst eens of een ander beheer m o g e 1 ij k is. Bekijk eerst de rechtma tigheid eens en heb je daar een antwoord op, dan pas komen met de doelmatig- faeidskwestie. Is juridisch, beheersveran- dering zonder medewerking van het be stuur der Godshuizen, mogelijk? Vraag dat eerst eensaan het bestuur der Godshuizen zelf, Een derde der aanwezige raadsleden stelde de zaak zoo. Maar tweederde der leden zei, neen, over die juridische mogelijkheid gaan we geen vraag stellen aan de in het geding zijnde partij, maar daarvoor kiezen we een onpartijdigen derde. Waarop 'het eene derde gedeelte weer zei, die onpartijdige derde kim je altijd nog om advies1 vragen, als je met het ant woord van de betrokkene niet bevredigd bent. En natuurlijk volgde daarop weer een tegenwerping, n.l. deze, dan wordt het zoo heel moeilijk voor ons, en heusch we bedoelen niets onvriendelijks, en er wordt toch vandaag nog niets beslist, en wat hier voorgesteld wordt, heeft de raad toch zelf gewild. Er is al herhaaldelijk om ge vraagd. Laten we nu eens hooren wat an deren daarvan zeggen, en wat die ons ad- viseeren. Eindelijk werd zoo besloten. Het is te begrijpen dat een deel van den Raad zegt, een instelling die ons voorloopig nog een halve ton per jaar kost, en waarop wij zoo goed als allen in vloed missen, is een toestand die ons wei nig kan bekooren. Als geldschieter wil je toch ook graag eens een woordje op zijn tijd zeggen. En zooals het nu is, kun je alleen maar napraten. Het scheen nog even dat de bewoners van het woningblok Bagijnhof zouden te leurgesteld worden, en of de in uitzicht gestelde huurverlaging pas in een volgen de vergadering zou beslist worden. De betrokken wethouder wist evenwel den raad te overtuigen. Bovendien, met huur verlaging blijf je in de lijn. Maar 't kost de gemeente weer een dikke twee duizend gulden. Nog steeds het incasseeren van strop pen uit het verleden. Gelukkig dat de mannen op den uit kijk zoo pas hebben geseind: D'e morgen schemering van den nieuwen dag is er. Eenige opleving merkbaar. Als steeds, Je STENTOR. Door trein aangereden. 'Gistermorgen is onder de gemeente Zaamslag de marktkramer B. uit Roo sendaal door een passeerenden trein van de Z.V. Tramweg-Mij. aangereden en aan het hoofd verwond. De inbraak te Serooskerke. Door de Rijkspolitie is aangehouden en aan de Justitie te Middelburg voorgeleid de 40-jarige Amsterdammer E. H., die er van verdacht wordt de op 5 September j.l. in de pastorie te Serooskerke plaats gehad hebbende inbraak, te hebben ge pleegd, bij welke gelegenheid verschillen de zilveren voorwerpen werden ont vreemd. Ovezand. Gemeenteraad. De Raad vergaderde gister. Aanwezig alle leden. In de begrooting van 1936 worden eenige wijzigingen aangebracht. In verband met de mogelijkheid tot het benoemen van capitulanten voor gemeente-veldwachter, wordt de verordening, regelende de eischen van 'benoembaarheid en de bezol diging van de gemeente-veldwachter ge wijzigd. De dagen en uren waaro- de Burge meester voor het publiek te spreken zal zijn worden onder nadere goedkeuring van 'Ged. Staten vastgesteld als volgt, des Woensdagsvoormiddags van 1012 ,en des Vrijdagnamiddags van 24 uur. Met algemeene stemmen wordt besloten om de voormalige ambtswoning van den Burgemeester om te bouwen tot gemeen tehuis, volgens ingediend bestek en teeke- ning. Zaamslag. Gemeenteraad. De ge meenteraadsvergadering werd door alle leden bijgewoond. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven werd door B. en W. voorgesteld in beginsel te besluiten tot toetreding bij de Stichting Zeeuwsch- Vlaamsch Borgstellingsfonds. Enkele le den maakten enkele opmerkingen en wenschten nog nadere inlichtingen voor men tot toetreding besloot. Dhr Koopman merkte op, dat het met de middenstand al ver gekomen is, aangezien men nu ook de hulp der overheid in gaat roepen. Spr. meent dat de middenstand gedrukt wordt door ontzettend zware belastingen Spr. illustreert dat met het voorbeeld, dat een kilo vet dat hij in zijn bedrijf noodig heeft een kwartje kost en door crisisheffingen op negentig cent komt. Dhr Haak ontvangt een 'bevestigend antwoord op zijn vraag, dat toegetreden wordt wanneer 2 of 3 zakenmenschen daartoe den wensch te kennen geven. Een verzoek van den Zaamslagschen Besturenbond om een gedeelte der con tributie van ziekenfonds en ziekenhuis- verpleging der werklooze leden voor re kening der gemeente te nemen, wordt in handen gesteld van B. en W. De Z.-V. Slagershond verzocht tegemoet te willen komen in het nadeelig saldo der exploitatierekening van den worstmake- rijcursus te Terneuzen. Waar één leerling uit de gemeente dezen cursus heeft be zocht, wordt f 8.35 toegestaan. Overgelegd wordt de gemeenterekening over 1935. Ontvangen in gewonen dienst f 104.212.95, uitgegeven f 95.572.80, batig saldo f 8640.15. Kapitaaldienst: ontvangen f 17676.28, uitgegeven f 17673.50. Goed slot f2.78. Van de vereeniging tot bevordering van Geröf. Schoolonderwijs was een verzoek ingekomen om de vergoeding ingevolge art. 205 der L.O.-wet 1920 aan genoemde vereeniging te vervangen door een uit- keering ineens. Uit de toelichting van B .en W. blijkt, dat de geschatte waarde voor de school te Reussenhoek bedraagt f8500 en voor die te Othene f3200, samen dus f11700. Er zal moeten worden geleend 80 pet. van f11700, plus kosten voor het sluiten van een geldleening te samen f9500. De an nuïteit zou bedragen f 608.10 per jaar. Waar het niet in het financieel voor deel der gemeente is het verzoek in te willigen, stellen B. en W. voor het af te wijzen. Dhr de Visser geeft een berekening, die verschilt van die van B. en W. Spr. be rekent een voordeel voor de gemeente van ruim f 7 per jaar. Dhr Koopman merkt op, dat nu de gelijkstelling van onderwijs er is, de groep die anders alles betaalde kan worden ontlast. Dhr Florussen geeft B. en W. in over weging om te onderzoeken of de cijfers van dhr de Visser juist zijn. Na eenige bespreking willen B. en W. voorloopig hun voorstel terugnemen. Een adres, onderteekent door 98 inwo ners der gemeente, om over te gaan tot de benoeming van een 2en geneesheer, wordt op voorstel van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen, omdat door hen nimmer een oproep is gedaan voor een 2en geneesheer. De voorzitter deelt mede, dat enkele dagen geleden een verzoek is ingekomen van iemand om 'benoemd te worden als zoodanig. Mocht zich iemand vestigen als geneesheer, dan staan B. en W. niet af wijzend tegenover een eventueels benoe ming van hem tot gemeentegeneesheer. Een adres van d'e v oetbal v ereeni ging Z. S. C. inzake oprichting van een sport terrein van gemeentewege, wordt aange houden. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- ting dienst 1937. Bruinisse. De varkenpest. Woens dagavond kwam de Vereen, van den Var kenshond „'Onderlinge Hulp" in buiten gewone 'vergadering 'bijeen. Voorzitter F. D. van Vessem. Aanwezig 94 leden. De voorzitter deelde mee, dat het be stuur niet de vrijmoedigheid had, om op eigen initiatief voort te gaan, zulks in verband met het uitbreken van ©en pest ziekte onder de varkens. Het advies van den veearts werd ingewonnen om zoo mogelijk de epidemie tot stilstand te bren gen. Deze adviseerde de varkens in te enten. In totaal werden 146 varkens in geënt. Tot op heden heeft dit weinig re sultaat opgeleverd. Elk dier, dat moest worden opgeruimd, werd direct gezonden naar het abattoir te Rotterdam, slechts enkele werden daaT ondeugdelijk ver klaard. De keurmeester L. Stoel deelde mee, dat 8 varkens geslacht hebben opge bracht 49 ct. per K.G. tot een totaal be drag van f440 netto. Het 'bestuur is dankbaar gestemd, dat door tijdig ingrijpen nog zulk een bedrag ontvangen is voor de opgeruimde var kens. In totaal is thans 4228 kg. ont eigend, zoodat de bond bij' geheele schade loosstelling f 1540.80 zal moeten uitkee- ren. Op voorstel van het bestuur werd besloten om het verloop der ziekte af te wachten en alsnog geen uitkeering te doen vóór October, omdat dan eerst kan worden uitgemaakt of de getroffenen 100 pet. of minder zullen ontvangen, zulks volgens Art. 23 van het Reglement. Vóór don winter is het niet meer moge lijk, dat door de getroffenen v ark en's kun nen worden gemest en de gedupeerden bij aankoop van een slachtvarken, volgens het bepaalde in de rriaiswetgeving een heffing van 6 ct. per sg. zullen moeten betalen. Het bestuur zal trachten, doordat de vrije huisslachting in dit geval niet zal kunnen geschieden, ontheffing te verkrij gen van dit crisisbesluit, omdat de ge troffenen over het algemeen tot de arbei dersklasse behooren. De vliegende moeder. Het maken van bijzondere vliegtochten kan groot nut hebben, indien het werke lijk pionierswerk is. Niemand zal ontkennen, dat Blériot goed pionierswerk deed toen hij in 1909 het Kanaal overstak, en dat Van Weerden Poelman en van der Hoop in 1924 de oogen deden opengaan voor de mogelijk heid naar Indië te vliegen. Maar waaghalzerijen als dezer dagen van Mrs.Markhamdie nog bijna in Nieuw Schotland verongelukte hebben geen enkel nut. Welke nieuwe phase van het luchtverkeer treedt nu nog in als een vrouw over den Oceaan vliegt Oost-West? Het is al lang bewezen dat een mensch alleen kan vliegen over lange afstanden; dat een vrouw weieens evengoed solo kan vliegen weten we ook, doch geen lucht vaartonderneming zal een vliegtuig over verren afstand anders laten bemannen dan door ten minste twee piloten. Een vlucht als van deze vrouw heeft geen ander doel dan een aantal menschen in spanning te brengen omtrent de kwes tie of zij al dan niet zal doodvallen of verdrinken. Te stuitender wordt het nu men haar onder den titel „de vliegende moeder" interessanter wil maken. Wij kunnen geen waardeering hebben voor een moeder, die den Oceaan over vliegt en daarbij haar kinderen aan het gevaar bloot stelt, dat ze 'hun moeder nooit meer zullen terug zien. Zulk een vrouw verwaarloost op schandelijke wijze haar eersten plicht: moeder voor haar kinderen te zijn. Enkele recepten. Gestoofde kabeljauw, 1 kg. kabeljauw, 50 gr. laideerspek, 1 groote ui, 10 gr. zout, een tikje peper, 50 gr. bo ter en de rauwe aardappelen, die men denkt noodig te hebben. Droog de goed schoongemaakte visch in een doek, wrijf ze in met een mengsel van zout en peper en verwijder de graten. Snijd het spek heel dun en laat het bak ken, tot het juist doorschijnend is. Snijd den ui in dunne plakken, ook de aard appelen. Smelt de boter. Leg op den bo dem van een stoofpan eenige plakjes spek, hierop eenige plakken ui, daarop een laagje visch, ten slotte een laagje aard appelen. Ga zoo door tot alles in de pan is gelegd, giet dan zooveel water biji, dat alles half onder staat, giet de boter erover, sluit den schotel en plaats hem 1K a 1% uur in een flink warmen oven. Gestoofde paling. Anderhalf pond paling, drie lepels boter, zout, pa neermeel, desverkiezend wat citroen Snijd de gestroopte paling in moeten. Maak ze schoon en wasch ze. Wrijf ze in met zout. Leg ze in een vuurvaste schotel; bedek den bodem met water, voeg de boter toe en stoof ze, dichtgedekt, twin tig minuten. Neem het deksel eraf, be strooi ze met paneermeel, veeg er des- verkiezend wat citroensap bh en laat er eau lichtbruin korstje opkomen. Eenvoudige broodpudding. 2 ons (10 dunne sneedjes) oud brood zon der korst. 3 dl. (3 kleine theekopjes) melk. 60 gram (4 afgestreken eetlepels) suiker. 50 gram (2 afgestreken eetlepel) boter. 3 eieren. 1 ons rozijnen. Snijd het biood zonder korst in dunne sneetjes, smeer ze met de week gemaakte boter en laat ze eenigen tijd weeken in de goed geklopte eieren met de suiker en de melk. Besmeer den warmen puddingvorm met boter en strooi er wat paneermeel in. Vul den vorm laag om laag met geweekt brood en rozijnen. Giet, wat misschien nog aan vloeistof is overgebleven, er overheen. Sluit den vorm en kook den pudding ge durende t% uur in een pan met kokend water, natuurlijk zoo, dat het water niet in den vorm kan dringen. Enkele wenken Luis van planten verwijdert men met behulp van tabakssap. Men neemt wat gesausde tabak, giet daar kokend watei op, en laat dit eenigen tijd trekken. Is bet water weer koud, zeef het dan en bespuit er de plant mede, niet alleen boven op knoppen en bladeren, doc'h in het bijzon der daaronder, want daar schuilt het on- gediertel Vliegenvlekken op voorwerpen van gevernist metaal of brons kan men ver wijderen door er met een penseel met wat stijf geklopt eiwit of wat slaolie over te wrijven. Wie aluminiumpannen van binnen blank wil houden, moet ze af en toe met water waarin citroensap gedaan is, uit koken. Het verdient aanbeveling, gelakte meubelen met slaolie te wrijven. Slaolie geeft op den duur een beter resultaat dan gewone was. Beste Nichtjes en Neefjesl Oranje Bovenl Leve de Prinsesl Leve Prins Benno! Klonk het deze week plots door het gansche land. Wat was dftt een verrassing toen zoo geheel onverwachts het blijde bericht kwam. Zou het heusch waar zijn? Is het wel zeker? Men kon het haast niet gelooven. Maar het was waarl En heel het land van Schelde tot Dol lar was plotseling één feestjubel. In een ommezien waren overal de vlag gen te voorschijn gehaald, in het plots doorgebroken Oranjezonnetje wapperden zij fier ten teeken van het vroolijke blijde nieuws. Prinses Juliana heeft zich verloofdl Weet je 't al? Zij heeft zich verloofd met Prins Benno. Maar wie is Prins Benno? O, wat waren we jaloerscb op de Ha genaars die het gelukkige paar maar da delijk weer konden zien, maarde kranten brachten uitkomst en nu hebben de Nederlanders hem allemaal al gezien. En wat de foto's niet konden, daar zorg de de radio voor. We hebben hem allen hooren spreken ookl Wat was dat een Koninklijke verrast sing! Ademloos luisterden we toen eerst de Koningin aan bet woord kwam en ver telde dat het jonge paar ook zou spreken, we konden wel springen van blijdschap, maar we deden 'bet niet, want we moes- ten heel stil zijn om geen woord te ver liezen. Wat waren we blij de vroolijke stem van Piinses Juliana te hooren, die ons zoo gewoon vertelde, van haar vreugde. Toen kwam Prins Benno aan het woord. verstaan er vast niets van, dachten we even teleurgesteld, maarnee, hiji spiak Hollandsch, onze eigen taal, die nu ook de zijlne wordt. Het is feest in ons aloude Vorstenhuis, en daarotn ook feest in Nederland, want Prins Benno zei het ons nog, Oranje en Nederland zijln één! En we laten het klinken allerwege: Leve Prinses Juliana! Leve Prins Benno! Hen blijven we getrouw! Deze week behoeven jullie geen briefjes te scbrijVen en nu zal ik eerst gauw aan de mijne beginnen. Nisse. „Fietsertje". Het was fijn dat die jaardagen juist in de vacantia vielen. Dat van je neefje leek wel een St.. Nico- laaspak. Zoo'n schoolreisje is altijd een heel feest, vooral als het zulk mooi weer is. Wat heeft dat andere neefje een verre reis moeten doen. N w. en St. Joosland. „Moeders Jongste". Het was mooi he, al die bloe men, en dat fruit, ja daar ging je van watertanden, daar heb je gelijk in. Jullie hebt er 31 Augustus een mooie dag van gemaakt. Was bet van de week ook weer feest Arnemuiden. „Herfst'kind". Jij bent de eerste nieuweling na de vacantie, dat is een goed begin hoor. Je 'hebt wel een mooie naam uitgekozen, maar deze is er al. Weet je misschien nog een an dere Worden de sommen al wat moei lijker op school? Zoo zou je er niet veel van leeren. B i g g e k e r k e. „Moeders Oudste". Ja als je er voor staat lijkt de vacantie zoo lang, maar bet is toch altijd gauw voor bij. De lampion-optocht was zeker wel bet mooist. Dat is altijd zoo'n feestelijk ge zicht, al die kleurige lichtjes. „Made liefje". Het heeft wel veel geregend in de vacantie, maar voer zoo'n dagje konden jullie het wel goed uitzoeken. 'Heerlijk he, zoo'n heele dag aan het strand te spelen, mocht je ook in zee baden •Goes. „Rozeknopjo". Wat een verras sing, dat je naar B. mocht, eerst het boot tochtje is al zoo leuk, en verder hebben jullie natuurlijk veel aan 'het strand ge noten. Dat was een ongewoon ritje boven op die olifant. Ik 'had je wel eens willen zien rijden. „Schrijfstertje". En jij' hebt ook al zulke heerlijke uitstapjes gemaakt, naar Amsterdam, dat is een heel eind hoor. H'et was niets erg, dat je dat ver haal schreef, wat zullen jullie gelachen hebben, vooral nu je er zelf zoo goed af kwam, anders vast niet- En daar hebben we onze tweede nieuweling, „Zilver meeuw". Deze naam vond ik wel het mooist. Wat heb jij al een lange brief ge schreven. Hoe oud ben je, 10 jaar? of heb ik dat misgeraden? „Babbelgraag". Je vindt bet dus wel prettig op de nieuwe school? Als je je 'huiswerk maar geregeld maakt, zal best meevallen. Maar niet alles tot de laatste uitstellen, dan wordt het zooveel. Bergen op Zoom. „Hardlooper". Drie namen op den brief, dat was iets ongewoons, een nieuwe neef? Ja hoor. 'Ik heb al zooveel van je gehoord, de broers schreven mij ook wel eens wat over jou, en vind het prettig dat je nu ook mee gaat doen met ons llubje. Je bent dus wel een 'hardlooper, maar geen haxdstlooper! „'Cornells de Witt". Jij hebt een lange vacantie gehad en je flink vermaakt, dat merk ik wel aan je brief. Het was daar wel een heerlijk plekje om van bet bui tenleven te genieten. 'Het spijt mij wel, dat jullie er met de bus naar toe zijn gegaan. „J. P. Goen". Ja hoor de kaart heb ik ontvangen. Het is gezellig om ze weg te sturen, maar ook om ze te ont vangen. Ben je flink bruin geworden aan het strand? Serooskerke. „D'ikkie", Eoht jam mer dat de krant aldoor zoo vlug weg moet, Kun je niet vragen of je de raad sels uit mag knippen? Het begon goed op school, dadelijk al feest. St, Laurens. „Kernoffel". Prettig dat je nog niet dadelijk afscheid van ons neemt. Ja het beste is, dat je tegen dien tijd maar voor een nieuw nichtje zorgt. Er was wel veel regen, maar toch ook nog zonneschijn. „Ford". Wat heb jij een fijn uitstapje gemaakt. En dan die auto tocht nog, dat was ook niet mis. D'oe je nu op school weer flink je best. Borssele. „Zus". Je hebt gelijk, nu is de zomer al haast weer voorbij en er is nog niets van gekomen. Wat zal dat een pret geweest zijn, jullie met z'n allen achter in die auto. Waarom heb je me niet een opgezocht? „Smid". Jullie had wel pech op je tocht, maar ik denk dat het plezier er toch niet minder om was. D'e havens in Vlissingen daar raak je niet gauw uitgegkeken, vooral als er groote booten zijn. Het was wel avontuurlijk ge weest als jullie verdwaald waren. Jam mer hoor, dat het niet gelukte. Hier volgen de raadsels. 1. Voor de grooteren: Het geheel bestaat uit 40 letters. 22. 26. 13. 8 is een eiland in N.-Indië. Een 10. 5. 13. 14 is een gift. 22. 23. 7. 17. 5. 27. 8 is een meisjes naam. 36. 20. 34. 39. 2 is een jongensnaam. 15. 4. 25. 9. 35 is een titel. 7. 3. 13. 29. d. 12 31. 16. 33. 38. 19. 37. 21 is een uitroep die veel ge boord wordt. 1. 40. 11. 24. 28. 18. d. is een geluk kig land. 6 is een leesteeken. 32 en 30 zijn medeklinkers. 2. Voor de kleineren: Het geheel bestaat nit 22 letters: Veel zeeplaatsen hebben een 9. 7. 12. 17. 8. 18. 21. 6. 14 is een ander woord voor vervelend. De 12. 13. 5. 16 is een deel van hei been. Een 15. 19. 10. 3. 4 behoort in de naai doos. Een 19. 2. 8. 11 is een leesteeken. Een 1. 20. 22. 19 is een muziekinstru ment. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIEI HOE BALD DE PLANT VERDIENDE 4TOEN MOEDER ZIEK WAS. Toen een schreeuw.dóar bad je het al! „Hellep!" brulde Louw, voorover lag hij in het gras, beide beenen in het water. Henk was naast hem neergeploft, sjorde met alle maoht aan z'n armen. „Vooruit dan jo, eruit moet je!" „Ik kan niet!" steunde Louw, „mijn klomp!" Henk trok en trok en daar kroop Louw al tegen de belling op, z'n beenen klets nat en de eene klomp die hiji nog aanbad zwart van den modder. Bald en Jan waren juist op den weg gesprongen, „kom hier" riep Henk, „z'n klomp!" „Eerst even een aanloop", waarschuw de Bald Jan nog net op tijd, zoo smal is het slootje niet. Bald en Jan lagen plat op hun buik met hun banden in bet water naar de klomp te zoeken, Henk veegde de andere in het gras schoon en Louw wrong z'n kousen uit, toen ging de bel! Tingelingelingelingü klonk het vanuit de verte. „De bel!" sscbreeuwde .Bald. „M'n klomp" steunde Louw. Ja maar, waar was ie dan, misschien onder 't springen al uitgevlogen? Honk had de andere al schoongeveegd, en lag nu ook met z'n handen in de mod der te graaien en woelde tusschen de wa terplanten. „Pakken jullie 'm dan!" riep Louw nu weer wanhopig. „Toe jong houd je kalm, had jij 'm dan niet verlorenl" klonk weer Henks stem vanuit de diepte. .„'kHeb 'm" kwam meteen triomphante- lijk Bald, en hij waschte de klomp al schoon van den modder. Met natte kousen en klompen draafde "Douw mee naar school, zouden ze nog op tijd komen? Als de meester nu maar niet zag, dat hiji zoo nat was. „"Was Japie nu miaar thuis" hijgde Henk onder het harde loopen, „dan kon ie daar bij het vuurtje drogen." Louw haalde z'n schouders op. „Veel te laat immers". „Mijn moeder heeft gezegd", Jan was al het voorst, „dat ik nu het straatje bij ons moet wieden, maar ik krijg er geen geld voor!" Juist toen de laatste kinderen naar binnen gingen, kwamen ze aanrennen, warm en verhit. ,„In 't vervolg wat vroeger jongens", zei de meester, ze duwden Louw wat tus schen hen in, en zod zag hij niet de natte onderdanen van Louw. Nog puffend en blazend zaten ze even later in de bank, Louw's beenen,'waren nu warm van het harde loopen,/gloeiden in z'n natte kousen. Op de voetenplank waren al twee natte plekken, het .ook naar slootwater. Zon de meester niets Balds oogen straalden! Hij vergat de jongens om hem heen, merkte er niets van dat ze al begonnen waren, hoorde niets van het vertellen van de Vaderlandsohe geschiedenis, het slootje sringen, Louw's natte beenen,. al- 1 les was hij vergeten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6