Staten-Generaal Uit de Provincie. Kerknieuws. gen hunner daarop maken het bedrag van f800, beneden hetwelk krachtens het ontwerp een pensioen niet zal worden aangetast, achtten zij in ieder geval te laag gesteld. Verscheidene leden verklaarden zich met het wetsontwerp in hoofdzaak te kunnen vereenigen. Verscheidene leden verklaarden er niet gerust op te zijn, dat de voorgestelde regelingen een billijke uitvoering waar borgen. Bij andere leden was de vraag gerezen, of het, waar er nu eenmaal verschil in hoogte van pensioenen bestaat naar ge lang van het jaar, waarin het pensioen is ingegaan, niet eenvoudiger en wellicht ook bevredigender zou zijn, op alle pen sioenen boven een zeker minimum een korting toe te passen van een vast per centage, bijv. 8 pet. Sommige leden achtten het voor het rechtsgevoel weinig bevredigend, dat een groot aantal van de hoogste pensioenen tengevolge van hot handhaven van de maximum-grens van f 4000 resp. f 6000 in het geheel niet verminderd zullen wor den, terwijl alle andere, met uitzondering van de allerlaagste, wèl een vermindering zullen ondergaan. De Centrale voor Werkloozenzorg. Bij den aanvang van de één dezer dagen gehouden vergadering van het Dag. bestuur van de Centrale voor Werkloo zenzorg, heeft de voorzitter, de heer W. J. Hemmes, een korte toespraak gehou den, in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. H. Prins Bernhard. Direct 'bij het bekend worden van het heugelijke feit werden H. K. H. telegra fisch hartelijke gelukwenschen aangebo den. De uitvoering van de plannen ten aan zien van een Christelijk Internaat voor de opleiding tot dienstbode maakt goede vorderingen. Dit Internaat wordt te Haar lem gevestigd en reeds op 15 September a.s. zal de eerste groep, bestaande uit 40 meisjes, voor deelname aan een driemaan- delijksche cursus arrivecren en zullen de lessen een aanvang nemen. Opwekking deelname werkkampen. Aandacht wordt nog eens gevraagd voor de werkkampen. De werklooze jeugd van christelijke huize, van 17 tot 25 jaar, kan daar gedurende acht weken nuttigen arbeid vinden. Met kracht wordt tot deel name opgewekt en in het bijzonder zou het op prijs worden gesteld, wanneer, be halve de organisaties die zich sedert lang op dit terrein verdienstelijk maken, H.H. predikanten en kerkeraden hun mede werking zouden willen verleenen, door 'hun daarvoor in aanmerking komende gemeenteleden, zoowel de ouders van de zen, op deze mogelijkheid te wijzen. Inspectie Volksgezondheid. Bij Kon. besluit is met ingang van den datum waarop hij in functie zal treden tijdelijk benoemd tot inspecteur van de volksgezondheid bij den dienst welke in het bijzonder belast is met de handhaving van de wettelijke bepalingen op de uit oefening van de artsenijbereidkunst, van de warenwet en van de opiumwet en met de zaken, rakende de hygiëne van bo dem, water en lucht M. J. N. Schuursma, oud-directeur van den keuringsdienst voor waren te Breda, aan wien als ambtsge bied is aangewezen het gebied van de keuringsdienst voor waren, Goes, 's Hertogenbosch en Maastricht en van D'ordrecht, voor zoover gelegen in de pro vincie Noord-Brabant. Als standplaats voor voornoemden ambtenaar is aange wezen de gemeente Breda. Minister De Wilde te Bunschoten en Spakenburg. Gistermiddag werden de bewoners van de visschersplaatsjes Bunschoten en Spa kenburg verrast door het bezoek van den minister van Binnenlandsche Zaken, mr J. A. de Wilde, die in gezelschap was van den Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, jhr mr dr Bosch Ridder van Rosenthal en eenige leden van do Staten-Generaal. Het bezoek was zoo on verwacht, dat noch de burgemeester noch leden van den gemeenteraad ter ont vangst aanwezig waren. Er werd echter juist een optocht van schoolkinderen ge houden ter eere van de verloving van Prinses Juliana. In de Spuistraat wer den de kinderen opgesteld en terwijl de hooge gasten langs den stoet liepen, werd het Wilhelmus gezongen. D'e minister was buitengewoon verrast door deze aardige attentie. EERSTE KAMER. Steunverleening en werkverschaffing. Gisteren werd voortgezet het debat over de aangekondigde wijziging in de steunverleening. De h8er de Bruijn (R.-K.) heeft eenerzijds met waardeering, anderzijds met verontwaardiging de aangekondigde maatregelen van den minister begroet, Te waardeeren is o.m, de verbetering voor de werkloozen ten plattelande, Dooi het standaardloon zal voor een deel der groote gezinnen de verbetering teloor gaan. De verbeterde rouleering bij de werk verschaffing is toe te juichen, De ver strekking van volksmargarine behoort te worden uitgebreid. Door de intrekking der huurbijslagen en invoering van stan-> daardloonen wordt den eenen werklooze gegeven, wat den anderen ontnomen wordt. Juist is, dat de huurbijslagen de huurverlaging tegenhouden, doch geldt het vraagstuk der huurverlaging alleen le werkloozen? Zal de medewerking in zake het parti culier woningbezit er komen, en, zoo ja, in welke mate? Inmiddels gaat 13 Sep tember de maatregel in. De verstrekking van goedkoope levens middelen, als blikvleesch en vet, compen seert de verlaging voor de werkloozen niet, daar er dikwijls geen geld is, om ze te 'koopen. Om moreele en materieele redenen ver zoekt spr. den minister, op zijn maatre gelen terug te komen. Spr. vraagt, of de twee millioen, hierbij' betrokken, niet an ders gevonden kunnen worden, het gaat hier om menschen. De minister zij' de ver trouwensman, ook van het volk. De heer Diepenhorst (A.-R.) wijst op de groote en van vele zijden ko mende oppositie tegen de maatregelen. De tegenstrijdige argumenten in de oppo sitie nopen tot voorzichtigheid. Spr. zegt, dat de gevaren van huurver laging en vermindering der waarde van het huizenbezit een zoo belangrijk on derdeel van ons nationaal vermogen niet moeten worden onderschat. Er heersoht groote onrust onder huiseige naren. Ze moeten in elk geval gelegen heid hebben, tot minnelijk overleg met de huurders. De bezwaren der anti-rev. fractie te gen de motie-de la Bella gelden in nog sterkere mate tegen gedeelten der motie- de Bruijn. Het stemmen tegen de moties beteekent echter niet een wensch, dat de maatregelen ongewijzigd moeten blijven als de practijk wijziging wenschelijk maakt. De heer van Embden (V.-D.) be toogt, dat de heer de la Bella te grooten invloed aan den huurbijslag toekent. Economisch acht spr. den stap inzake den huurbijslag geboden. Echter ver klaart spr., de geheele wijze van hande len der regeering ten deze, niet gelukkig te achten. De heer N i v a r d (R.-K.) heeft van den minister gehoord, dat het niet gaat om bezuiniging, doch om een billijker verdeeling. Hoe is die echter mogelijk, als men zich niet tevoren gerealiseerd heeft, welke de gevolgen der regeling zul len zijn? Het ontbreken hiervan is de groote fout van den minister. Maandag a.s. gaat de maatregel in, de week daarna komen de huiseigenaren om de huur. Huurstaking. is ongeoorloofd, wat moeten de ondersteunde werkloozen dan doen? De maatregel zal een middel zijn tot bescherming van krotwoningen. De heer De Savornin Lohman (C.H.) is van oordeel, dat, niet zoozeer wat de zaak zelve doch wat de uitvoering betreft, de minister geen gelukkige hand heeft gehad. Sur. betreurt het onvoldoen de voor-overleg. Doch de moties zijn voor spr. onaannemelijk, daar ze beteekenen het uitwissehen van de grenzen tusschen regeering en volksvertegenwoordiging. De moties komen neer op een afkeuring van het steunbeleid van den minister van sociale Zaken. De heer Van Vessem (N.S.B.) be toogt, dat de steun der werkloozen niet verlaagd kan worden. Spr. zal, los van de toelichting, vóór de moties stemmen. De Minister van 'Sociale Za ken, de heer Slingenberg, heeft reeds drie maanden over verschillende punten overleg gepleegd met de vakcen trales. Meermalen heeft spr. met groote gemeenten geconfereerd. Over algemeene maatregelen als deze heeft spr. het ad vies gevraagd van de organisatie van alle gemeenten: de Vereeniging van Neder- landsche gemeenten. De zaak is behoor lijk voorbereid. 'Spr. is overtuigd door verschillende op merkingen, dat de standaardloonen niet in alle opzichten juist zijn. Deze zijn na der te overwegen. Van zijn optreden af heeft spr. het stelsel van 'huurbijslagen onjuist gevon den. Het levenspeil der werkloozen wordt niet aangetast. Daaraan mag ook niet worden getornd. De compensatie-maatregelen vormden een 'belangrijk onderdeel van het debat. Waren die niet in uitzicht gesteld, er zou geen nieuw vleesch in blik zijn gekomen. Nog heden wordt opdracht gegeven, de vier millioen blikjes vleesch in distributie te brengen. Wat de huurverlaging betreft, heeft de minister tijdig gewaarschuwd, dat er niet zou worden uitgesteld en bij de gemeen ten aangedrongen op het nemen van maatregelen. Ongewijzigde invoering van verdere maatregelen in Mei zal stellig verdere compensaties noodig maken. Daarover is nog voldoende overleg mogelijk, ook met het parlement. Maar de afschaffing van den huurbijslag wordt door spr. gehand haafd. Spr. zal bij de uitvoering van den maat regel inzake standaardloonen nauwgezet nagaan, welke groote bezwaren zich voor doen. Spr. zal de adviezen inwinnen van de contact-commissie der vakcentrales. Spr. hoopt voorts op de volledige mede werking der gemeente-besturen. Stemming over de moties. De eerste motie-De la Bella (de re geering uitnoodigend, de wijziging der huurtoeslagregeling voor de ondersteun de werkloozen in nadere overweging te nemen) wordt verworpen met 30 tegen 11 stemmen (de soc, dem. en de heer Van Vessem, N.S.B. De tweede motie-De la Bella '(idem be treffende de vastgestelde standaardloonen voor bepaalde categorieën van werkloo zen) wordt ingetrokken. De mo t ie-De B ru ijn (afgezien van standaarloonen en opschorting van de huurbijslagen-beschikking) wordt aan genomen met 25 tegen 16 stem men (vóór de R.K., soc.-dem., de heer Van Vessem en de vrijz.-dem,, behalve de heer Otten). De Minister deelt mede, dat naar aanleiding van de heuglijke gebeurtenis der verloving van H. K, H. Prinses Ju liana, de regeering besloten heeft, aan alle werkloozen de volgende week een extra-uitkeering te verstrekken van f 2.50. De vergadering wordt te vier uur ge sloten. Een meerderheid in de Kamer sprak zich dus uit tegen de wijzigingen in de steunregeling. Misschien zet de minis ter zijn voornemens toch door. Het ge volg kan dan zijn, dat de zaak opnieuw in de Tweede Kamer aan de orde komt en daar veel scherper politieke beteekenis zou kunnen krijgen. PER VLIEGTUIG OP ZOEK NAAR EEN VERMISTE TJALK. Een expeditie boven de Zeeuwsche wateren. Van het vliegveld Waalhaven 'heeft de K.L.M, gisteren een niet alledaagsche vlucht ondernomen. Zij is n.l, op zoek ge weest naar een vrachtschip, waarover de reederij in ongerustheid verkeerde. De „Verandering", een tjalk met motor aandrijving, was Woensdag met schipper Winnemers aan boord van Stellendam (Goeree) naar Antwerpen vertrokken. Het schip had een lading aan boord van de N.V. Alg. Vruchten Import te Rotterdam. D'onderdag echter was nog steeds geen 'be richt van aankomst ontvangen uit Ant werpen. D'e opdrachtgeefster heeft ter stond bij verschillende Zeeuwsc'he ha vens om inlichtingen gevraagd. Schipper Winnemers 'had evenwel nergens een spoor van hem of zijn schip achterge laten. Ten einde raad heeft toen de directie van de A.V.I., die zich zeer ongerust maakte over het lot der bemanning, zich tot de K.L.M. gewend. Onmiddellijk is een Kool'hovenvliegtuig FK 43 uit de loods gehaald en startklaar gemaakt voor den snel geïmproviseerden onderzoekings tocht. Even voor vijven was het vliegtuig reeds de luc'ht in, met den 'heer Corsten, den chef van den fototechnischen dienst aan boord. De heer Corsten toch is expert in het „lezen" van de land- en zeekaart, uit de lucht gezien, een ervaring van zijn talrijke karteeringsvluc'hten. Anderhalf uur later was het Kool'ho venvliegtuig op Waalhaven terug en wel met goed nieuws. De Verandering was bij Wemeldinge gesignaleerd. Het schip had geen radio aan boord, zoodat men niet om inlichtingen kon vragen, maar daar de tjalk zich eerst buitengaats Wemeldinge bevond, ligt de veronderstelling voor de hand, dat de Verandering uit den koers geslagen was en op een bank is geloopen. De A.R. Landdag te Den Haag. Tengevolge van nader overleg met de Directie der Nederlandsche Spoorwegen zijn nog enkele faciliteiten voor de Land- daereizigers uit Zeeland verkregen. Behalve met den trein die 6.23 u. uit Vlissingen vertrekt (Middelburg 6.33 u., Goes 6.58 u.) mag nu ook gereisd worden met den trein die 5.39 u. uit Vlissingen vertrekt (Middelburg 5.47 u., Goes 6.09 uur.) Laatstgenoemde (snel)trein komt te 8.20 in Den Haag aan. In dezen trein zijn gereserveerde wa gons voor Landdagreizigers opgenomen. Geadviseerd wordt daarom met dezen trein te reizen. Reizigers uit Zeeuwsch-Vlaanderen, welke voor deze gelegenheden niet tijdig over kunnen zijn mogen ook met den trein, welke op 7.32 uit Vlissingen ver trekt reizen. Zij kunnen op vertoon van Landdagkaart hun spoorkaarten op 15 SeptenJber vóór het vertrek van den trein koopen. De 5-daagsche retourkaarten, welke op vertoon van Landdagkaart worden afge geven '(prijs Vlissingen f4.20, Middelburg f 4, 'Goes f 3.60) zijn als volgt geldig Bij heenreis op 11 September, uiterlijk terug op 15 September. Bij heenreis op 12 'September, uiterlijk terug op 16 September. Bij heenreis op 14 September, uiterlijk terug op 17 September. Bij.heenreis op 15 September, uiterlijk terug op 17 September. Met dien verstande, dat nimmer vóór 15 September mag worden teruggereisd Met deze kaarten mag zoowel op heen als terugreis gereisd worden met trein naar keuze. Landdagkaarten zijn bij den heer J. S. Hoek te Middelburg uitverkocht. Kon. Onderscheiding. De eere-medaille der Orde van Oranje-Nas- sau is in brons toegekend aan G. W. de Jonge, werkend lid van de Harmoniever- eeniging „Concordia" te Axel. Middelburg. De betooging der Oranjevereen. Aan den voor avond van den Nationalen feestdag in verband met de verloving van Prinses Juliana, heeft Middelburg op krachtige wijze doen zien, dat ook in Zeelands hoofdstad duizenden harten kloppen voor de Koningin en het jong verloofde paar. Op het Molenwater kon het bestuur met zijn commissarissen van orde vele organisaties en particulieren opstellen voor een optocht door de stad. In den stoet liepen de muziekgezel schappen „Oefening na den Arbeid" en „Crescendo", het Pijperskorps „Juliana" en de signaalafdeeling van „Achilles". Vele vaandels, transparanten, giorno's enz. werden medegedragen. Eerst ging de route naar de Abdij. Hier hebben de Commissaris der Ko ningin en mevrouw Quarles van Ufford met hun zoon het défilé met groote be- langstelling gade geslagen en hebben zij geluisterd naar de mede gezongen fan fares en volksliederen. Het bestuur der Oranjevereeniging werd binnen genoodigd en daar heeft de Com missaris der Koningin er zijn vreugde over uitgesproken, dat aan den voor avond van den eigenlijken feestdag deze betooging plaats heeft. Spr. hoopte, dat God de Koningin, de Prinses en Prins Bernhard lang voor Nederland en het Nederlandsche volk zal sparen. Hij stel de een dronk op deze drie Vorstelijke personen in. De voorzitter van de Oranjevereeniging, de heer W. A. den Hollander, bracht dank voor deze woorden en wees ook op het groote belang, dat voor Nederland in deze verloving is gelegen. Spr. dankte den Commissaris, dat hij de hulde in ontvangst wilde nemen. Men trok nu verder naar de Groen markt, waar voor den burgemeester, me vrouw Fernhout en verdere familie is ge- défileerd. Ook hier is het bestuur binnen geroe pen en heeft de voorzitter den burge meester de verzekering gegeven, dat het bestuur het zeer op prijs stelde, dat de burgemeester en zijn familie deze hulde wilden in ontvangst nemen. De burgemeester daarop antwoordende wees er o.a. op, dat men in het algemeen ten opzichte, van de Oranjeliefde beneden zijn stand leeft. Nu leeft men wellicht wat boven zijn stand in deze dagen en ten deze opzichte, het beste is ook hier de tusschenweg, het steeds durven en willen getuigen van zijn liefde voor het Oranjehuis. Ook hier waren eerst het Wilhelmus en enkele andere nummers gespeeld. Na de ontvangst moest men weer verder. Het ging nu naar de Markt. Hier was een enorme menschenmassa bijeen. De muziekgezelschappen, die dezen avond beide onder leiding van den heer van Kamer speelden, wisselden elkaar met nog enkele nummers af. Toen werd er gedanst en gehost en rondedansjes ge maakt. Vervolgens heeft de burgemeester een rede uitgesproken, die dank zij de luid sprekersinstallatie, overal te volgen was. Spr. eindigde met: Leve onze Koninginl Leve onze Prinses! Leve onze prettige, vriendelijke Prins. Donderend applaus en blijken van in stemming hadden de rede reeds een paar maal onderbroken en klonken nu zoo mogelijk nog luider. Een telegram van gelukwensch werd gezonden. De heer den Hollander hield nog een toespraak. Spr. bracht allen dank, die aan den oproep der Oranjevereeniging hebben voldaan en namens den Commis saris der Koningin en den Burgemeester voor de hen gebrachte hulde. Er is verder wat gehost en gezongen en daarna trokken de muziekgezelschappen nog eens rond de Markt en toen huis waarts. Goes. Er bestaan hier plannen om te komen tot oprichting van een Ned. Herv. kerkkoor, dat op kerkelijke feestdagen in den eeredienst kan medewerken. Verloren te Goes een prach tige nieuwe damestaseh. Fijn boxcalf leer, bruine kleur. Geheel zijden voering met dito portemonnaie en zeer handig spiegel tje. In de voering staat met gouden let tertjes: „Witkam's Gesc'henken'huis, Lan ge Kerkstraat, Goes", waar deze tasOh werd gekocht. Terugbezorging tegen be looning aan bureau v. d. blad. (Adv.) lerseke. De Gemeenteraad benoemde gisteravond tot schoolarts dr Gerritsen. De rekening over 1935 van het Burg. Armbestuur werd aangeboden met een te kort van plm. f 1000. D'e gemeentebegrooting 1937 werd aan geboden met een eindbedrag van f 179.670 (f2095 onvoorzien). Een middenstandscommissie werd be noemd bestaande uit de 'heeren Ph. Bom (voorz.), A. Willemse (seer.), J. C. Cor- nelisse, M. Soheele, P. Salm, I. Willemse, en M. D'ane Thz. Maandag volgt verslag. Vanavond zal er op de Paarden markt muziek zijn door de mandoline club e.a. De Oranje-vereeniging kon beslag leg- snen op de film van den intocht en de huldiging van 'het verloofde vorstelijk paar in D'en Haag. D'eze film wordt van avond 8 uur op een weide van mej, wed. Wisse vertoond. Arnemuiden. Hedenavond zullen door de muziekvereen. „Arnes Genoegen" in ver band met de verloving van H. K. H. Prin ses Juliana van 8.15 tot 9 u. op 't markt- nlein volksliederen worden gespeeld. Daarna z-al een rondgang worden ge maakt, waarbij de ingezetenen worden verzocht hun kinderen van tien tot vijf tien jaar getooid met lampions mede te laten loepen, Alles zal worden geregeld door 'het bestuur van bovengenoemde vereeniging. BEDRIJFSRAAD IN OOSTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Verzonden adressen. De bedrijfsraad voor den landbouw in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zond aan de gemeentebesturen 'het volgende adres: Blijkens een overzicht, hetgeen wij door de welwillende medewerking van den heer Directeur van de Arbeidsbeurs te Terneu- zen mochten ontvangen, waren in de maand Juni 1936 in de meeste gemeen ten van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen werkzoekende landarbeiders en wel in totaal 536. In de maand Juli 1936 was dit getal nog 113, verspreid over 10 ver schillende gemeenten. Indien wij goed zijn ingelicht zijn er ongeveer terzelfder tijd ruim honderd arbeiders uit Vlissingen en Middelburg door middel van de werk verschaffing aangenomen bij 'het water schap Hulster- en Axeler-Ambacht. Weliswaar bleek uit de besprekingen in onze laatste vergadering dat de Ge meentebesturen over het algemeen ge daan hebben wat zij konden, maar wij meenen het toch zeer te mogen betreuren dat door de gevolgde financieele politiek gevaar dreigt, dat een belangrijk werk- object, dat toch zeker in de eerste plaats bedoeld zal zijn ter bestrijding van de werkloosheid in den landbouw, tenslotte arbeid verschaft aan personen, die ver moedelijk geen landarbeiders zijn en bo vendien uit een andere streek afkomstig, terwijl blijkens eerstvermelde gegevens hier nog verschillende werkzoekende landarbeiders worden aangetroffen. Wij meenen hierin althans aanleding te mogen vinden om door deze bij de ge meentebesturen een beleefd verzoek in te dienen teneinde daarin zoo mogelijk in de toekomst verbetering aan te bren gen, waartoe wellicht bij de eerstvolgen de begrooting gelegenheid zal zijn. Tenslotte nog dit. Nu de Bedrijfsraad voor 'het Landbouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zich tot taak ziet gesteld om mede te werken aan de bestrij ding der werkloosheid, zou het zeer op prijs gesteld worden, indien de resp. ge meentebesturen eenige mededeelingen zouden willen doen omtrent de vraag hoe een en ander er in hun gemeente voor staat. Wellicht zijn er ook nog bepaalde werkobjecten aan te wijzen. D'e desbetref fende inlichtingen, welke wij van de ge meentebesturen hopen te ontvangen, kun nen dan mede tot 'basis dienen van onze verdere werkzaamheden. In het vertrouwen, dat het ons mede daardoor mogelijk zal zijn om nuttig werk te verrichten, zoowel voor werkge vers als werknemers in het landbouwbe drijf in deze streek, zullen wij gaarne uw antwoord inwachten aan het adres: Absdaalscheweg G 103, Hulst. Aan den Minister van Sociale Zaken werd het volgende geschreven: Aan Zijne Excellentie den Minister van Sociale Zaken te 's Gravenhage. De Bedrijfsraad voor het Landbouwbe drijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen veroorlooft zich bij dezen Uwe Excellen tie beleefd de volgende vragen te stellen. Is het juist, dat er in de laatste maan den ruim honderd arbeiders uit Vlissin gen en Middelburg door middel van Je werkverschaffing te werk zijn gesteld hij het waterschap „Hulster- en Axeler Am bacht", terwijl toch in de maanden Juni en Juli 1936 resp. 536 en 113 werkzoe kende landarbeiders bij de organen der arbeidsbemiddeling in Oostelijk Z.-Vlaan deren waren ingeschreven? Indien voorgaande vraag bevestigen! zou moeten worden beantwoord, is Uwe Excellentie dan niet met den Bedrijfs raad voornoemd van meening, dat het noodzakelijk is om spoedig middelen te beramen ten einde verandering te brengen in dezen zeer onge wensch ten toestand? Namens den Bedrijfsraad voornoemd, w.g. F. v. C A.MPEN, Voorz J. v. ALPHEN, Secr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Nes (W.D.), H. de Moor, cand. te Zeist. Beroepbaar. D'e Classis Schie dam der Geref. Kerken beeft praepara- toir geëxamineerd en toegelaten om te staan naar den dienst des Woords en der Sacramenten, Gand. D'. S. A. Hagenbeek te Vlaardingen. Kerkelijke examens. De hee ren T. H. J. Nijland te Huis ter Heide, cand. aan de R. U. te Utrecht en G. J. Gerrits te Vlagtwedde, cand. aan de R. U te Groningen, zijn door het Prov. Kerk bestuur van Zuid-Holland toegelaten tot de Evangelibediening in de Ned. Herv. Kerk. Herdenking Statenvertaling. Het hoofdbestuur van het Neder- lanseh Bijbelgenootschap besloot, dat ter gelegenheid van de honderddertien- de jaarvergadering van het genootschap in Juni 1937 inzonderheid herdacht zal worden het feit, dat het dan juist drie honderd jaar geleden is, dat de Staten vertaling verschenen is. Het is de bedoe ling om zoo mogelijk tot een gezamen lijke herdenking van deze zoowel voor ons volksleven en onze taal in het al gemeen als voor de verschillende ker ken in het bijzonder zoo belangrijke gebeurtenis te komen. Aan de commissie „Binnenland" werd opgedragen in overleg met het dage- lijksch bestuur van het genootschap een programma te ontwerpen, waarop zoo veel mogelijk kerken en corporaties voor deze herdenking vereenigd kunnen worden. GEN. SYNODE DER GEREF. KERKEN. De elfde zitting. In de gisjeren in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam voortgezette vergadering van de Generale Sjmode der Geref. Ker ken deelde de praesea mede, nadat de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2