Rechtszaken Staten-Generaal. Kerknieuws. tegenwoordige beheer der Godehuizen onder een afzonderlijk bestuur aanbeve ling verdient of niet. Wat beteekent het woord doelmatigheid? Heeft de raad zich uitgesproken over de wenschelijkheid deze doelmatigheid na te gaan? De raad als zoodanig heeft voor zoover de commissie bekend is er niet op aan gedrongen. De commissie meent, dat voor men over doelmatigheid van maatregelen spreekt de juridische mogelijkheid moet vaststaan en daarom raadt zij aan, om het bestuur der Godshuizen te verzoeken een historische uiteenzetting te geven van de ontstaanswijze dier instellingen en van haar plaats ten opzichte van de ar menwet, o.a. ten opzichte van art. 17 en 18. Want daarvan hangt het af of het mogelijk is de Godshuizen als zelfstandig instituut op te heffen. Komt het bureau in Den Haag dan tot de wenschelijkheid, dat opheffing van het afzonderlijk be stuur gewenscht is, dan eerst komt de kwestie der doelmatigheid naar voren en de meest gewenschte regeling van de ïechtspositie van bet personeel. Nu kan men voor f 200 een rapport krijgen waar mede men juridisch niets kan doen. D'e commissie vraagt dan ook het voorstel krug te nemen. I Persoonlijk acht spr. deze gang van za ken ook als geste tegenover het bestuur verkieselijker dan het voorstel van B. en W. De voorzitter zeide, dat B. en W. een juridisch onderzoek niet noodig ach ten. Zeker is er nog nooit een beslissing door den Raad uitgesproken, maar wel is het in den raad dikwijls ter sprake ge komen. Er is zeker een andere finan- cibele toestand op komst. Als men de ad viezen heeft, zal men het bestuur der Godshuizen daarover ook laten oordee- len, nu gaat het alleen om de mogelijk heid en wenschelijkheid. Het is niet noo dig eerst de geschiedenis te laten vast leggen, dat zal het adviesbureau zelf moe ten uitzoeken. Er is tegenover het be stuur niets onvriendelijks bedoeld. De heer M o n d e e 1 ziet in het voor stel maar een voorspel voor wijziging die de bestuursvorm zal moeten ondergaan. De heer v.d. F e 11 z zegt, dat er wel een kwestie hangende is inzake axt. 18 en 19, omdat art. 17 der armenwet recht tot wijziging van een instelling geeft aan een openbaar lichaam, als dit de instel ling ook heeft opgericht. Hier zijn het echter instellingen, die opgericht zijn door particulieren, al zijn zij in den Franschen tijd onder een afzonderlijk bestuur ge komen. Het bureau in Den Haag zal toch weer bij het bestuur der Godshuizen om advies over de geschiedenis terecht moeten komen. Spr. wil mede daarom een juri disch onderzoek vooraf laten gaan. De heer K g e 1 e r meent o.a., dat het bestuur niet onbevooroordeeld tegenover de kwestie zal kunnen staan. De heer Jeronimus zeide, dat men eerst een juridisch onderzoek moet heb ben om niet over het juridische deel der kwestie te struikelen. De heer P o r t h e i n e zeide, dat het eerst gaat om de vraag: „rechtmatig of rechtens". Het is zeer moeilijk op te los sen, maar toch gaat die vraag voor. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel aangenomen met 10 tegen 5 si, die der heeren Helder, Portheine, Jero nimus en v. d. Feltz en mevr. Weijl. B. en W. stellen voor inzake de school op den Wal 80 pet. van f 21000 of f 16800 in eens uit te keeren, waartoe z.h.st. be sloten wordt. Verlaging huur woningen Bagijnhof. Aan de orde kwam vervolgens het voor stel om voor de woningen van de Alg. Woningbouwvereen. in het Bagijnhof de huur te verlagen. De heer den Hollander zeide, dat men de raadsleden voor een beslissing stelt, maar geen stukken ter inzage neer legt, zelfs geen exploitatie-rekening. Spr. vraagt dan ook het voorstel aan te hou den. De heer Onderdijk vroeg welke stukken bedoeld zijn en herinnerde er aan, dat verleden jaar October reeds alle stukken ter visie lagen bij de verlaging die toen werd aangenomen. Bij Gedep. Staten is toen bezwaar gerezen en nu ko men B. en W. met een nieuw voorstel. Spr. zette aan de hand van cijfers in den breede uiteen hoe de vereeniging er voor staat. Eenige spoed is in deze zeer ge wenscht. Er staan reeds zes woningen leeg. Spr. vreest dat er bij uitstel wel licht nog meer ledig zouden komen en dat bemoeilijkt de exploitatie zeer. D'e heer Jeronimus vroeg hoe het staat met het renteloos voorschot van vroeger en of dit niet kan worden afge lost. D'e 'heer Onderdijk zeide, dat de ex ploitatie hetzelfde is gebleven. Hij meent, dat nu na 12 jaar 74 pet. is afgelost van de leening en dan komt men tot het rente- loos voorschot van de gemeente. De heer den Hollander zeide zich niet verder te willen verzetten tegen het voorstel. De heer Bank, bestuurslid der ver een., dringt aan op aanneming van het voorstel. Dle prijzen zijn van deze wonin gen altijd te hoog geweest. Er is een groot verschil tusschen deze woningen en die in wijk W. De heer deBruin vraagt hoe de ver eeniging f 1133 kan bijdragen voor de huurverlaging. D'e heer Onder dijk zeide, dat het wel mogelijk is dat deze rekening ook nog eens bij de interdepartementale com missie zal komen. Het is nu al 10 jaar op de begrooting. (De heer v. d. Feltz: Er zijn wel meer dingen ,die later uitkomen.) Ten slotte werd 'het voorstel z.h.st. aangenomen. Naambordjes. B. en W. vroegen een crediet van f 364 voor het aanbrengen van naambordjes, waar de straatnamen niet voldoende zijn aangegeven. De heer Portheine vroeg daarvour niet te veel palen te plaatsen; die zijn er al te veel in de stad. De heer Onderdijk zegt, dat zooveel mogelijk van huizen en muren gebruik wordt gemaakt. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Voormalige hulpkazerne. Het voorstel om de voormalige Hulp kazerne aan den Zuidsingel thans te ver huren voor padvinderslokaal voor f 275 per jaar en het onderhoud van den bui tengevel voor rekening der gemeente te nemen, deed mevrouw W e ij 1 vragen of het binnenwerk niet kan worden hersteld door jeugdige werkloozen. Dan is het gebouw ook bruikbaar voor de jeugd. De heer Onderdijk zegt overweging toe. De raad vereenigde zich z.h.st. met de andere aangekondigde voorstellen. Rondvraag. De heer Portheine wees1 er op, dat de werkzaamheden aan het Dok nu gereed zijn, en vroeg daarom in de eerste plaats of het niet mogelijk is dit dok nu in den zomer beschikbaar te stellen voor jacht haven; het zal voor de gemeente ook eenig voordeel opleveren en 't brengt wat levendigheid. Ten tweede wees spr. op den droeven toestand bij het dok aan de Dwarskade, waar zooveel gras tusschen de steenen zit, dat het wel een grasveld gelijkt. De heer Paul wil juist in den winter 'het Dok voor de opliggende jachten en kano's beschikbaar stellen. De voorzitter zeide, dat ook B. en W. zeer gaarne het Dok voor het 'genoem de doel beschikbaar stellen en dat bij niet twijfelt of wethouder Onderdijk zal zijn zorg wijden aan de straat en het ver wijderen van het gras. De heer Onderdijk zeide, dat 'hij er wel op zal letten, maar het personeel wordt ingekrompen en dat wreekt zich. Een stemmingsvol einde. D'e voorzitter verzocht de leden zich andermaal van hun zetels te verhef fen. Dit maal om een heel andere reden dan bij den aanvang der vergadering. Geen onzer, aldus Spr., zijn de laatste dagen uit de gedachten geweest, de bij zondere moeilijkheden door de naburige gemeente Vlissingen en haar bestuur doorleefd, noch de schokkende gebeurte nissen, waarvan de tijding ook ieder Mid delburger heeft aangegrepen. Het veelvul dig en veelzijdig contact en do vriend schappelijke verhouding, die er tusschen die gemeente en de onze gelukkig be staan, wettigen naar mijn meening, óók in deze vergadering, de verzekering van Uw en mijn oprecht medeleven in de zor gen en tegenspoeden van de gemeente Vlissingen. Een woord ook van groote deernis met de bedroefde betrekkingen van den over leden wethouder, wiens bekwaamheden en ijver, door zoovelen ook buiten de eigen stad worden erkend en gewaardeerd, aan wiens schrander inzicht en werkzame toeu wijding zoo velerlei zaak, van bréédere dan enkel plaatselijke beteekenis, van al gemeen belang te achten, veel te danken heeft gehad en wiens nagedachtenis ook in den kring van andere dan Vlissingsche gemeentebestuurders, in erkentelijke her innering zal worden gehouden. Op deze woorden volgden enkele oogen- blikken dan stilte, waarna de voorzitter de vergadering sloot. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. (Slot verslag van Dinsdag.) Hei werk isi Brusss'. De piaeses heette ter Synode wel kom DsJ. (Maaskant en ouderling J. S m i 1 d e namens den kerkeraad van de Geref. Kerk van Brussel en stelde aan de orde de conclusies inzake het rapport over den verstrooidenarbeid in Noord- Frankrijk, die we reeds hebben afgedrukt. Een breede discussie volgde die in co mité-generaal werd voortgezet. Om 11.15 uur werd de zitting weer openbaar. Hierna werden de conclusies in betrek king tot Brussel officieel vastgesteld. De kerk van Brussel zal de komende 3 jaar f3000 per jaar ontvangen. De Synode sprak onder dank aan Ds J. Maaskant uit, dat aangestuurd moet worden op het beroepen van een predi kant voor den arbeid onder de verstrooi den in Frankrijk, voorts drie Deputaten te benoemen en bun op te dragen 1. te onderzoeken hoe op de beste wijze een predikant voor den arbeid onder de verstrooiden in Frankrijk zou kunnen worden beroepen; 2. te onderzoeken, welke kosten daar aan verbonden zullen zijn 3. aan de Kerken te vragen in de eerst volgende driejarige periode en wel vóór 1 Juli 1937 voor den arbeid onder de ver strooiden in N.-Frankrijk te collecteeren; 4. aan de kerk van Brussel voor den arbeid onder de verstrooiden in Frank rijk deze 3 jaren f3000 per jaar uit te keeren. Voorts aan de Deputaten voor steun aan Hulpbehoevende Kerken op te dragen de Kerk van Brussel te steunen voor haaT arbeid in de agglomeratie Brussel; en voor de komende periode den arbeid onder de verstrooiden in N.-Frankrijk op nieuw op tc 'drager tan de Kerk van Brussel. Rapport van de Deputaten voor de oefe ning van het verband tusschen de Gere formeerde Kerken in Nederland en de Theologische Faculteit der Vrije Universi teit wordt uitgebracht. Ds F, G. Meystei brengt namens de Commissie, in wier hand dit rapport is gesteld, rapport uit. De conclusion worden door de Synode aanvaard. Rapport van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-W. voor de geestelijke ver zorging van de Gereformeerden op Cura sao, waarover de betrokken Commissie van advies dient. Ontvangen is van het Nederl. Bijbel genootschap een nieuwe vertaling van het Evangelie van Johannes en van den eer sten Brief van Paulus aan de gemeente te Corinthe. Onder hartelijken dank voor kennisgeving aangenomen De Classis 'Haarlem stelt aan de Gene rale Synode voor le. aan de Kerken te verzoeken, ten einde den theologischen Candi- daten meer gelegenheid te ge ven de Kerken te dienen, slechts in uiterste noodzakelijkheid, bijv. bij de bediening der Sacramenten bij; voorko mende vacatures Hoogleeraren of emeri ti-predikanten uit te noodigen in den Dienst des Woords voor te gaan en laatst genoemden te verzoeken dezelfde gedrags lijn te volgen 2e er, tenzij het profijt der Kerken an ders mocht eischen, bij de Kerken op aan te dringen, dat de predikanten na vol brachten 40-jari'gen diensttijd of het be reiken van den 70-jarigen leeftijd, eervol emeritaat aanvragen 3e. indien de aanneming van laatstge noemd voorstel de kas van Art. 13 K.O. te zwaar zou 'belasten, wordt in overwe ging gegeven dit artikel aan een geheele herziening te onderwerpen. De conclusies, die de Synode aanneemt zijn do volgende „le. de drie voorstellen der Classis Haarlem op de in het rapport aangegeven gronden af te wijzen; 2e. van deze beslissing kennis te ge ven aan de Classis Haarlem." Het recht van appèl. Het verzoek van de Particuliere Synode van ZuidJHolland (N. Ged.) komt in be spreking. 'Het houdt in: „De Particuliere Synode van Z.-Hol- land (NjG.), overwegende, dat op de Ge neral e-Syno do tal van bezwaarschriften worden ingediend, die op de Particuliere Synode gevoeglijk kunnen worden afge daan geeft aan de Generale Synode in ern stige overweging een dusdanige beslissing te nemen, waardoor het reebt van appèl op de Generale Synode wordt beperkt tot die zaken, waarin de Particuliere Synode naar baar oordeel geen eindbeslissing kan nemen." De commissie om over dit voorstel te dienen van advies ontvangt het woord. Prof. Dr G. Oh. Aalders is rapporteur. Een voorstel van Dr K. Dijk wordt met 36 tegen 19 st. aangenomen van den vol genden inhoud De Generale Synode: gehoord het verzoek van de Part. Sy node van Z.-Holland N. om het recht van appèl te beperken besluit een drietal deputaten te benoe men aan wie opgedragen wordt deze ge heele zaak in studie te nemen en de vol gende Generale Synode van advies te dienen. (Vermelden wij nog, dat aan H. K. H. Prinses Juliana een telegram van geluk- wensch in verband met haar verloving was gezonden.) Zitting van gisteren. Polemiek. Vervolgens kwam aan de orde het ver zoek van de classis Bolsward 'inzake de polemiek en het voorstel van de Synode leden Dr A. D. R. Polman en Ds W. H. v. d. Vegt, terzake ingediend. Rapporteur was Prof. Dr V. Hepp. De commissie stelt de volgende conclu sie voor „De Synode besluit om er bij hen, die meenen polemiek jegens mede-broederen te moeten voeren of anderszin de ge meente in de pers voor te lichten, in den Naam van Hem, Die ons zoo uitnemend heeft liefgehad en Zich tot den dood heeft vernederd, op aan te dringen, dat zij in hun schrijven zoozeer de broederlijke lief de laten uitschijnen, dat niemand daar aan met reden kan twijfelen; in al hun perswerk blijken zullen geven van bid dend onderzoek en grondige studie met name ook van bet /verleden en de waar heid boven alles dienende, in alles de ge boden bescheidenheid, teederheid, voor zichtigheid, en zelfbeheersching zullen be trachten." Prof. Dr 'S. Gr e ij dan us wees er op, dat de classis ernstige zaken aan de orde stelt en zware beschuldigingen uit. De classis noemt geen namen omdat het niet gaat over een enkel persoon, geval of blad. Daardoor komen wellicht perso nen in verdenking, die ten onrechte wor den verdacht. Ook mag gevraagd of men dan niet bij betrokken 'kerkeraden tegen bepaalde personen een klacht behoorde in te dienen. Bij' de polemiek moet niet al leen gedacht aan den toon, maar ook aan de al dan niet juiste voorstelling van za ken. Een minderheid der commissie stelt dan ook voor om de zaak-Bolsward ter zijde te leggen. Vindt dat geen instem ming, dan stelt deze minderheid een an dere conclusie voor. Ds N. Duursema deelde mede tot de minderheid in de commissie te behoo- ren al -ziet hij niet zoozeer de tegenstel ling tusschen de conclusie die Prof. Hepp namens de meerderheid voorlas en die van Prof. Greijdanus. De Synode zal wijs doen om deze zaak terzijde te leggen, waar Bolsward geen concrete gevallen noemt. Prof. Dr F. W. Grosheide wilde een woord spreken ter aanbeveling van de meerderheidsconclusie. Laat ons, al dus spr., ons verstand gebruiken en niet zeggen: wij weten niets. Spr. brengt lof aan de classis Bolsward voot de wijze waarop zij de zaak entameerde. Hier hebben de schrijvers schuld, maaT ook de gemeente, die zich maar al te vaak verlustigt in een hanengevecht. Ds W. W. Meynen kan het betoog van Prof. Grosheide onderschrijven. Het schijnt tegenwoordig dat men de knapper is naarmate men minder weet. Er zijn er die Kuyper niet meer kennen en van Ba- vinck niet weten. Spr. bracht enkele ac- tueele uitlatingen en recente gebeurtenis sen ter sprake. Wat Bolsward zegt leeft onder ons volk, spr. zou tot sommigen willen zeggen, ga eens in uw studeerka mer, schrijf wat minder en studeer wat meei*. Prof Dr K. Schilder wees er op, dat ook hij betreurt dat men schrijft zon der zich voldoende op de hoogte te stellen. Toch wil spr. waarschuwen, dat de Sy node niet gaat op een verkeerden weg en nieuwe verwarring sticht. De kerkeraad heeft toe te zien op de prediking en met den predikant te spreken en zoo noodig ■aan te pakken omdat hij de zielen verleidt. Spr. kan het beeld van Prof. Grosheide niet aanvaarden en wees er op, dat niet alleen in de pers, maar ook op den kathe der gezondigd wordt. Hierna beantwoordde Prof. Hepp de gemaakte opmerkingen. We moeten niet doen als Charlie Chaplin en de onnoo- zele spelen. We weten allemaal wat Bols ward bedoelt. Als men den weg van den kerkeraad wijst, wil spr. er op wijzen, dat het een het ander niet uitsluit. Waar het geslacht der kerkboden ver menigvuldigt als der konijnen (vroolijk- hedd) moeten allen op de knieën, waar allen hebben gezondigd. Prof. Greijdanus las nog eens de minderheidsconclusie voor, strekkende om op de zaak-Bolsward niet in te gaan. D r A. D. R. Polman dankbaar voor het onthaal, dat het voorstel-Bolsward vond, meende dat wat de heeren Greij danus en Schilder willen, niet mogelijk is. Om de broeders te sparen heeft de classis Bolsward door de liefde gedron gen, geen concrete zaken genoemd. Dr W. A. v. Es oordeelde dat als da Synode zou uitspreken incompetent te zijn, zij. /zich ttot aanfluiting zou ma ken. De motie-Greijdanus, daarna in stem ming gebracht, werd verworpen met 44 tegen 12 stemmen. In stemming gebracht werd de con clusie der commdssie aangenomen met 50 tegen 4 stemmen en 2 blanco. Hierna rapporteerde Prof. Hepp over het voorstel Polmanv. d. Vegt. De commissies met voorstellers van meening dat in de Geref. Kerken onrust heerscht en leeringen naar voren komen, die de vraag doen stellen of de Geref. 'belijdenis wel onverzwakt wordt gehandhaafd, zij meent, dat aan één deputaatschap van niet te kleinen omvang de voorkeur moei worden gegeven. De volgende conclusies worden aange boden De Synode, gezien het feit, dat er in onze Kerken leergeschillen zijn gerezen, die onrust hebben veroorzaakt, en de vrees deden opkomen, dat daardoor de integriteit van onze Gereformeerde belij denisschriften schade lijdt, van oordeel dat het noodzakelijk moet worden .geacht, dat door de volgende Gen. Synode daaromtrent een duidelijke uit spraak worde gedaan, besluit, 1. zeven deputaten ad hoe te benoemen, 2. deze deputaten op te dragen a de hangende leergesohillea, met na me die over de algemeene genade, de pluriformiteit van de 'kerk, de twee na turen van Christus, het getuigenis van den Heiligen Geest inzake de Schrift, het genadeverbond, erkenning van den H. Doop, welke niet in onze Kerken is be diend, bet zelfonderzoek, de onsterfelijk heid der ziel, te toetsen aan Schrift en belijdenis, met dien verstande, dat zij aan de genoemde geschillen sommige kunnen toevoegen of andere daarvan onbesproken laten, mits zij dit met redenen omklee- den; b. daarover bij de volgende Synode een rapport in te dienen, in zulk een vorm, dat de conclusies als concept voot een goed gefundeerde en wel geformuleerde uitspraak, dier Synode kunnen dienen; c. dit rapport een half jaar vóór het samenkomen van de Synode ter kennis van de Kerken te brengen. Prof. Greijdanus diende een an der voorstel in. Beiden zouden vandaag in behandeling komen. i H o o g e r beroepen. Door A. B., 53 jaar, oesterkweeker, wonende te Ierseke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 25 Augustus 1.1., waarbij hij wegens heling is veroordeeld tot vier maanden gevange nisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis en betaling van schadevergoe ding van f 150. Idem door A. v. H., 33 jaar, leurder, wonende te Bergen op Zoom, tegen het vonnis van den Politierechter van 8 Sep tember 1.1., waarbij 'hij wegens1 mishande ling, te zamen en in vereeniging, van Cornelis de Vuijst te Breskens op 3 Juli 1.1. is veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. EERSTE KAMER. Aan den heer de la Bella (s.d.) wordt verlof verleend, den minister van sociale zaken te interpelleeren over de aangekon digde wijziging van de steunverlaging en de werkverschaffing. De weerkorpsen. Bij het wetsontwerp, houdende voorzie ningen omtrent weerkorpsen, wijst de heer VAN VESSEM (N.S.B.) op het par tij-karakter van het wetsontwerp. Spr. vestigt de aandacht op de ophit sing in partijorganen tegen de nat. soc. beweging. Spr. klaagt over het optreden der Amsterdamsche politie, die zonder reden N.S.B.-ers uiteen sloeg. De heer De Vlugt (A.-R.): volkomen onjuist. De heer Van Vessem critiseert het karakter van den bijzonderen vrijwilligen landstorm. Tegen de regeling van dit wetsontwerp zal de N.S.B. strijden tot de overwinning. De heer K o 1 f f (C.-H.) noemt het een droevig teeken des tijds, dat de regeering dit wetsontwerp noodig acht. Spr. heeft voldoende vertrouwen in de rechterlijke macht, dat deze de wet goed zal han- teeren. De heer Van Lanschot (R.K.) ver wijt den jurist van Vessem, dat hij zich zelf recht wil verschaffen met eigen weer korpsen, naast de regeeringsorganen. De voorzitter roept den heer van Vessem tot de orde, wanneer deze her haaldelijk interrumpeert. De heer van Rappard (Lib.) juicht het wetsontwerp toe. Onjuist is het, dat de bijz. vrijw. landstorm orgaan zou zijn in hoofdzaak van katholieken en'anti-revo lutionairen. De heer de Vlugt (A.R.) verklaart, dat de N.S.B. in Amsterdam geen prooi is van politie en burgemeester. Dezen ver langen alleen, dat ook de N.S.B. de al gemeene politie-voorschriften opvolgt. De Minister van Justitie, dhr Van S c h a i lc, sprak er zijn voldoening over uit, dat de gansche Kamer, op één lid na, haar ingenomenheid met dit wets ontwerp heeft uitgesproken. T.a.v. dat ééne lid, den heer Van Vessem, vraagt spr. zich af of deze niet lijdt aan dwang voorstellingen door te beweren, dat de re geering mandataris is van bepaalde poli tieke partijen. Het spreekt vanzelf, dat het kabinet moet kunnen steunen op een groot deel van de Volksvertegenwoordi ging en haar maatregelen houden daar mee verband. Maar de regeering heeft haar eigen koers gevolgd. Hot ontwerp draagt een onschuldig ka rakter, heeft de bedoeling preventief te werken, opdat wij geen toestanden krij gen als zich in het buitenland hebben voorgedaan en voordoen. Handhaving van orde en rust is roeping van de overheid. Particulieren hebben zich daarvan te onthouden. Het ontwerp is niet tegen een bepaal de groep gericht. Het treft die groep, welke zich tracht meester te maken van politie- en justitiezorg. Iets anders is dat bepaalde maatregelen van de N.S.B. dit ontwerp wenschelijk maakten. Pas nadat de N. S. B. is opge richt in ons land komen relle tjes ieder oogenblik voor. Ligt dat aan anderen of aan de N.S.B.? B.V.L. en Burgerwacht zijn allerminst partijlegers, zooals de heer Van Vessem beweert. Zij steunen de Regeering los van de politieke partijen of hun beginselen. Ook de SS en de SA in Duitschland droegen aanvankelijk een onschuldig karakter. Dergel ij ke organisa ties moeten hier niet worden geduld. Het wetsontwerp wordt aangenomen z.h.s. onder aanteekening, dat de heer Van Vessem geacht wil worden te heb ben tegengestemd. De verlenging van den geldigheidsduur van het Werkloosheidssubsidiefonds met 3 jaar, wordt z.h.st. aangenomen. De vergadering wordt daarop verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Sept.: Zwakke tot matige 0. tot Z. wind, licht tot 'half bewolkt, droog weer, iets war mer. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Vrijdag 8 u. 8 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6