DEZEEDW ALS DE LIEFDE RIJPT TWEEDE BLAD Juist vermaan. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Middelburg. VAN DONDERDAG 10 SEPT. 1936, Nr 290. De bekende R.-Katholieke staatsman baron van Wijnbergen, houdt niet op te getuigen voor de noodzakelijkheid der samenwerking van allen, die de Christe lijke grondslagen van ons volksleven wil len handhaven. Hij wijst op het geweldig gevaar van het bolsjowisme. Op den brief van de R,- Katholieke bisschoppon in Duitschland, die er op wozon, dat hot bolsjewisme alleen te bestrijden is door een arbeid op goed christelijk fundament. Dit geldt ook voor Nederland. Ook hier zion we de vrijheid op zich zelf een zoo heerlijk goed steeds meer misbruikt, en elke dag wachtens om met de inperking aan te vangen, brengt groo- tere moeilijkheden. Wij zien ook hier te lande vrijelijk gepropageerd de stelsels die voeren tot een ellende, waaromtrent we telken dage de berichten uit Spanje met afgrijzen lezen. We zien ook hier de diverse praktijken van gezagsondermijning, we zien ook hier de zedenverwildering, waartegen op meer dan één plaats zoo voortreffelijk wordt geageerd, we zien ook hier de verder voort gaande miskenning der Christelijke mo raal. Dit alles moet er toe leiden, dat wordt het niet $dig aangepakt, we ook hier te lande ten prooi vallen aan het alverslin- dend communisme. Welnu, zegt de heer van Wijnbergen, de meerderheid van ons Nederlandsche volk is nog in het bezit van het Christe lijk geloof. En bij een krachtig samen handelen zal zij stellig den steun onder vinden van niet weinigen, die deze be ginselen niet aanvaardend, toch de waarde der toepassing ervan voor het openbare leven moeten erkennen. Zoo moet het groot belang der samen werking der Christelijke partijen overal weer worden gevoeld. En naar hij hoopt moge het voorbeeld van boven af wor den gegeven. Terecht wijst deze staatsman op de roe ping van het Christenvolk in Nederland. Als het door hetgeen nu in de wereld gaande is niet leert, dan mag men de hoop wel opgeven, dat het nog leeren kan. De mossel-affaire. D'e bekende mosselzaak wordt door de justitie krachtig aangepakt. Reeds zijn omtrent het geven van steekpenningen getuigen gehoord. Middelburg. Medioburg um. Het is wel een zeer welkome samenloop van omstandigheden, dat in de feestelijke stemming, waarin bet Nederlandsche volk is gekomen, Middelburg nog een feest wacht, n.l. het turnfeest en niet te vergeten de folklorische optocht op Za terdag a.s. ter eere van Medio's 45-jarig bestaan. Wij kunnen daarvan nog mededeelen, dat 1000 personen aan den optocht deel nemen, die ook op het sportterrein zul len toonen hoe het K.N.G.V. de lichame lijke opvoeding beoefent. Medio heeft onder leiding van"%fazure herhaaldelijk ook buiten de provincie bet behoud van ons nationaal costuum ge propageerd. Het is een symphatiek idee, dat aan het feest ook een folklorisch deel is ver bonden en wijl kunnen daarover thans mede deelen, dat dit deel zal worden ge opend door ringrijders uit den .tijd der Bataafsche republiek. Hierop volgen wa gens en rijtuigen en kleederdrachten uit dien tijd, gevolgd door wagens met oude landbouwgereedschappen en verdere be- noodigdheden in gebruik voor den akker bouw, zuivel en tuin en fruitteelt. FEUILLETON. Uit het E'ngelsch. 87.) ^o— Tenslotte Eduard Marlew had haar zijn liefde aangeboden en Rhoda's onstui mig hart bunkerde naar liefde. Liefde al leen zou eigenlijk kunnen vervullen haar bittere zielsnood. Maar er was verschil tusschen liefde en liefde. Romney als hij haar hardnekkig had staan wachten aan de kanaalkade van Leathergate, had haar nimmer aangezien met dien gloed in de oogen, zooals de befaamde orkestdirigent in de snelle taxi onder de bottende hoo rnen van Versailles. Romney was haar natuurlijk reeds lang vergeten, 'ze had reeds zoo dikwijls gepoogd zichzelf dit te doen gelooven. En toch voelde 'R'hoda op dit oogenblik, dat ze al haar levensidealen, al haar toe komstplannen zou willen laten varen voor de teere liefde, welke Romney eens voor haar had gevoeld, liever dan te luisteren naar de hartstocht en belofte'1 van de man, die haar zooveel vermocht aan te bieden. Met een snelle beweging en samenge perste lippen, stond Rhoda op van haar Naar wij vernemen aal Prof. G. Wisse van Driebergen zijn jaarlijksche rede in de Herv. Kerk alhier komen hou den D.V. Woensdag 16 Sept. a.s. Het on derwerp ia ditmaal: „Het Huwelijk van Jozef" (De Bruiloft in Egypte). Nadere aankondiging volgt in dit blad. De Stadhuisbleliohting, Het was gisteravond de laatste Woens dagavond-belichting van het Stadhuis in dit seizoen. Zaterdagavond wordt het licht nog eens ontstoken voor het feest van Meidiohurgum. Goes. Morgen geeft de Harmonie „Euphonia'' (dir. dhr P. de Rooy) een concert op de Groote Markt. Aanvang half negen. Programma: '1. „Mit Standarten", marsch, F. v. Blon. 2. „Le Barbier de Séville", ouverture, G. Rossini. 3. „Die lustige Brüder", wals, R. Voll- stedt. 4. Fragmenten, uit de opera „Tannbau- ser", R. Wagner. Pauze. 5. „Passing of the Regiments", marsoh potpourri, A, Winter. 6. „Op een Perzische Markt," Inter mezzo scène, A, W. Ketelby. Analyse van deze compositie: Markt kooplieden (de Kameeldrijvers) hegeven zich naar de markt; reeds in de verte hoort men hen hun koopwaar aanbieden. Op de markt verschijnt de schoone Prin ses, omgeven door haar hofdames (dit wordt uitgeheeld door een langzaam, zan gerig thema, dat 'dikwijls terugkeert). Zij aanschouwt de jongleurs en slangenbe zweerders. Ook de Calief verschijnt. Ten slotte maken de kooplieden zich gereed voor 'hun vertrek; ook d'at wordt door de Prinses gadegeslagen en geleidelijk 'klinkt 'het thema der Prinses en dat der kameeldrijvers in de verte weg en de markt is weer rustig en verlaten. 7. „Radio-Journaal", Populaire pot- pouri, Joh. Brookhouse. 8. (op veelvuldig verzoek). 9. „Blue Devils", marsch, Óhr. Wil liams. Hansweert. Het Nederlandsche motor schip „Jacoba", schipper van Weelden, geladen met krijt, van Doornick naar Amersfoort en Zaandam, is gistermorgen met zware lekkage op de Westerschelde opgepikt door het motorschip „Onderne ming'' van Breskens en hier in de vlucht- hav'en binnengesleept, alwaar het aan den grond is gezet. Met pompers aan boord en een pompboot langszij tracht men het schip hoven water te houden. Het schip is niet verzekerd. Wemeldinge. In verband met de verlo ving van H. K. H. Prinses Juliana heeft het bestuur van de Oranjevereeniging be sloten om op Vrijdagavond a.s. een licht- stoet te organiseeren. De beide muziek gezelschappen O.K.K. en Concordia zul len hieraan hun medewerking verleenen. Van de tentoonstellingscommissie voor de te houden bloemen en fruitten- toonstelling vternaimen wij, dat de in schrijvingen zoo groot zijn, dat het thans reeds vast staat, dat met de tent van 1000 M2 niet volstaan kan worden. Het is zelfs niet onwaarschijnlijk, dat ook de tent van 300 M2 die er bijgeplaatst wordt, ook nog te klein zal zijn. Mocht dit zoo zijn, dan heeft men nog de beschikking over een tent die 200 M2 oppervlakte beslaat, zoo dat er voor alle inzendingen toch een plaats beschikbaar blijft. lerseke. Postduivenvereen. De Noord ster; wedvlucht Weert; afstand 118 km; los 1.25 uur. Oude duiven: 1, 4 A. Ver mast, 2. Jan Zoetewey, 3, 9 Ph. van Os, 5, 6, 7 M. Mier'as, 8 Joh. Bom. Eerste duif 3.49 u,, laatste 4.50 u. Jonge duiven: 1, 3 A. Vermast, 2 W. E. v. Kogelenberg, 4 M. Lamper, 5, 8 P. v. Oosten, 6, 9 P. de Koeyer, 7 Bh. van Os. Eerste duif 4.21.11, laatste 5.08.30 u. Borssele. Bij de jaarlijksche schietwed strijd der afdeeling Borssele van den Bijz. Vrijw. Landstorm werden de prijzen behaald door: le pr. L. Nieuwenhuize 100 p.; 2e pr. P. Karelse 100 p.; 3e pr A. de Muijnck 99 p.; 4e pr. J. v. d. Ende 98 p.; 5e pr. J. v. Sabben 97 p.; 6e pr. J Rottier Az. 97 p.; 7e pr. A. Rooze 97 p., 8e pr. J. Paardekooper 97 p.; 9e pr. L Maas 96 p.; 10e pr. Jac. de Bue 96 p., stoel en ontstak de kandelaar. Met een diepe rimpel op haar blanke voorhoofd haalde ze haar schrijfmateriaal voor den dag en zette zich bij het tafeltje neer. „Ik kan 'het niet doen," zei ze hardop. „Ik heb hem niet lief. Romney heb ik lief ofschoon ik niet zeker van zijn weder liefde ben. En ik wil niet mijn zelf vertrouwen verliezen voor een glorierijke plaats. Lk was* en i'k hen nog een ras echte Yorkhiresche. Als ik ooit dat top punt van succes en roem zal bereiken, zal het zijn door mijn krachtsinspanning en mijn eigen onverdroten werken." Voor Rhoda naar het venster terug keerde, schreef ze twee brieven. De eene behelsde een dankbare acceptatie van het Amerikaansche aanbod. De andere was een weigering van het aanzoek van Edu ard Marlew. Ze had 'de schepen achter- zich verbrand en ze gevoelde zich zeer verlicht. Doch toen ze weer omgeven was door de zwarte duisternis van den nacht, beklemde haar toch weer de vrees voor de eenzame reis naar het vreemde land en week de vastberadenheid weer ©enigszins. Ze had het licht weer uitgeblazen en het was of een onzichtbare hand haar dreef nogmaals het venster uit te zien. Ze wist zelf niet wat haar dreef om weer te kijken in de richting van het venster, waar de onbekende man te werken zat. En toen - toen ze hem weer zag, wist ze plots lie pr. 8. Meulpolder 95 p.; 12e pr. Iz. de Bue 95 p.; 13e pr. J. Witte 05 p.; 14e pr Joh. Veerhoek 95 p.; 15e pr. Joh. Zan- dee 93 p.; 16e pr. J. de Vrieze 93 p.; 17e pr. J. Rijk 93 p.; 18e pr. G. v. Sluijs 02 p.; 19e pr. Job Fraanje 91 p.; 20e pr, B Geelhoed 90 p.; 21e pr. J. Fraanje 89 p.; 22e pr, A. v. d. Velde 86 p.; 23e pr. Jac v. Westen 84 p. Kortgene. Gemeenteraad. Woens dagavond vergaderde de Raad dezer ge meente. De heer Versprille was afwezig De voorzitter herdacht de verloving van H. K. H. Prinses Juliana. Aan het ver loofde paar is een telegram verzonden. De voorzitter deelde mede, dat hij met den Prov. Ingenieur van Waterstaat een be spreking heeft gehad over verbetering van den Molenweg en den Langeweg, 'Spr, heeft aangedrongen, om het werk in hel begin van 1937 te beginnen, 0 De begroeting 1936 is door Ged. Staten goedgekeurd, De verhuur van een woning aan den beer Zuyddijk, zulks voor onhepaalden tijd, werd door Ged. Staten niet goedge keurd, Dit college stelt voor, om de ver huur voor bepaalden tijd te doen ingaan, Dit werd aangenomen, zulks voor den tijd van 6 jaar. Er kwam daarna een bespreking, ovei de vaststelling van een verordening op de beffing en invorderingen van schoolgeld voor bet gewoon- en voor bet U.L.-Onder wijs. Het schoolgeld wordt thans berekend naar de inkomstenbelasting. Volgens de gewijzigde wet kan dit evenwel niet meer. B. en W. stellen daarom voor te rekenen naar de gemengde hoofdsom van de ge meentefonds en vermogensbelasting Iemand, die een flink kapitaal bezit en weinig inkomen heeft, zal meer schoolgeld moeten betalen dan thans het geval is. Een moeilijkheid voor B. en W. is, dal men de nieuwe gemengde hoofdsom van de inwoners nog niet weet, terwijl men toch een besluit zal moeten nemen, daar de U.L.O. met September begint. Na lang durige bespreking werd besloten, de nieu we regeling in te voeren. De verordening op de exploitatie van het bouwterrein is door Ged. Staten niet goedgekeurd. In de verordening stond, dal eventueele bouwers een weg moesten af staan aan de gemeente van 8 M. Was de weg breeder, dan ontvingen de bouwers een vergoeding van f 6 per vierk. M. Ged. Staten zeggen evenwel, dat dit afhangt van de wegverharding, en stellen voor, dat de bouwers dan f 0.50 per vierk. M zullen ontvangen plus een bijdrage per taxatie voor de verharding van den weg. Hiertegen was geen bezwaar. Met aller goedvinden werd besloten, om ontheffing te 'krijgen inzake het ver plichte capitulanten-reglement. De gemeenterekening is over 1935 in orde bevonden. Met de gemeenten Wissenkerke, Co- lijnsplaat en Kats zal een gemeenschap pelijke regeling inzake het U.L.O, aange gaan worden. De begrooting /van het B. A. over 1937 werd goedgekeurd met ontvangsten en uitgaaf van f 2704 en een post onvoorzien van f 170. Het verzoek van het B. A. om f 1100 subsidie werd ingewilligd. De heer Joh. Vogelaar werd met alg. st. herbenoemd als lid van het B. A. Bij de rondvraag vroeg de heer Heij- boer naar de Tegeling inzake de aan schaffing van leermiddelen voor het U. L. O. Op advies van het hoofd van die school moesten de leerlingen zelf schrif ten ko'Open. Deze zullen voortaan door de gemeente betaald worden. Hierna sluiting. Colijnsplaat. 'Gemeenteraad Woensdagmiddag vergaderde alhier de gemeenteraad. De burgemeester wijdde enkele woorden aan de verloving van Prinses Juliana. Met alg. stemmen werd besloten een telegrafische gelnkwensc'h te zenden. De gemeentebegrooting 1937 werd aangeboden. De begrooting 1937 van het B. A. werd goedgekeurd. De verordening „benoembaarheid en bezoldiging gemeen teveldwachters" werd gewijzigd in ver band met het capitulantenstelsel. Besloten werd ontheffing te vragen van het be paalde in art. 179 2e lid van de gemeen tewet. De voorzitter deelde mede, dat op een met stellige zekerheid, dat hij' de man was die haar ziel wenschte, waarnaar haar lief-de zoolang vruchteloos 'had uitgezien. Het was Romney Romney Farren, arm en verwaarloosd er uitziend, gehuisvest evenals zij in een armoedig zolderkamer tje met reeds grijzende haren aan de sla pen en het teeken van strijd en een kom mervol bestaan op het gelaat. Rhoda's hart ging plots met zulk een onstuimig verlangen en smachtend heim wee naar hem uit, dat het haar zelf ver schrikte. Ze wilde wel de muren afbreken en de nauwe kloof overbruggen, die hen nog van elkaar scheidde. Romney was daar, Romney die ze zoo zielslief had, die ze nimmer had opgehouden lief te heb ben. Ze wist het nu met felle zekerheid, Romney begeerde ze en niemand anders. Ondanks zijn onbezonnenheid en zijn hooggestelde idealen ging haar gansche hart tot hem uit. Maar de man op wien ze neerblikte was niet meer de Romney, die zij gekend had, die ze eens getracht had te inspireeren. Hij had nu het gelaat in de handen ver borgen, want 't waren voor hem de uren van de grootste ontmoediging en al zijn zelfvertrouwen was hij op het oogenblik kwijt. Maar juist in deze stonde riep hij de liefde en het vertrouwen in hem wak ker hij een vrouw, die hem eens, toen 'hij gemeend had welhaast een dichter te zul len zijn en nog vervuld was geweest met vergadering in Kortgene vastgesteld is een gemeenschappelijke regeling omtrent toelating van leerlingen tot de U.L.O.- söhool aldaar. Er is tegemoet gekomen aan de wenschen van den Raad. Ophef fing en verbreking van de overeenkomst kan alleen plaats hebben na heider goed keuring en niet door Kortgene alleen, Bij eventueele opheffing of verbreking blijft de overeenkomst nog van kracht, zoolang de reeds op de school toegelaten leerlin gen haar nog bezoeken. Verder is bepaald dat leerlingen steeds aangenomen moeten worden. De beperking, voor zoover er plaats voor hen is vervalt dus. Met alg. stemmen werd dit aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Hartog naar het werk, dat de polder wil laten uitvoeren. De voorzitter antwoordde dat Woensdag 18 September een confe rentie zal worden gehouden, De heer De Pree stelde voor de ingang der openbare school aan de achterzijde te houden. Vaak is er gesproken over bet gevaar in de Voorstraat en op deze manier is oen af doende oplossing gevonden, Nadat alle leden hieromtrent hunne meening hadden gezegd, werd het voorstel met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De heer Contant ver zocht om een advertentie te plaatsen in zake de gelegenheid om maten en gewich ten te laten ijken. De voorzitter belooft dat hij er voor zal zorgen. Stavenisse. In de Dinsdagavond j.l. ge houden vergadering van de vereeniging van Ged. Oud-leerlingen bij L.W.G. op het eiland Tholen, werd medegedeeld, dat het Rijkslandhouw-consulentschap voor Zeeland bereid is in den a.s. herfst an dermaal een Interprovinciaal tarweproef- veld op het eiland Tholen aan te leggen. Dhr A. M. Kloet stelde zijn bedrijf hier voor wederom beschikbaar. Uitvoerig rapport werd uitgebracht van het in 'het seizoen 1935-1936 aangelegd tarweproefveld. Volgens den proefnemer zijn de rassen Juliana, Imperial Ila, Vel- morin 27, Benoist 40 en Joncquois voor deze streken van het meeste belang. Mee- deeling werd gedaan omtrent aantasting door stuifhrand, tijd van rijping, legeren enz. D'hr C. M. Fredericks bracht rapport uit van het opbrengstproefveld van witte eigenheimers van de stammen Gebr. van Schouwen, Anna Paulowna en Kooij'. Uit gedrukt in groote poters en kriel was de opbrengst in genoemde volgorde als volgt: 475, 40 en 40 kg.; 445, 45 en 45 kg.; 435, 65 en 65 kg. Grootte der veldjes 0.76 are, aangelegd in tweevoud. In alle stammen kwamen zeer veel zieke exemplaren voot. Door dhr M. Elenhaas Cz. was een selectie eigenheimers van een viertal eigenkweekers uitgeplant, teneinde deze op het ziektegetal te controleeren en wel op bladrol, mozaïk, rhizictonia en ring- vuur. Op dit proefveld bleek, dat het pootgoed van de Anna Paulowna het minste aantal zieken (n.l. tot. 4) en de kloekste planten gaf. Na een inleiding door den heer S. Stoel werd besloten tot stichting van een reiskas met het doel hieruit één- of meer- daagsche excursies te 'bekostigen. Ritthem. Rijwielpad gereed gekomen. Het rijwielpad over den zee dijk naar Vlissingen (buitenhaven), aan gelegd door de Rijwielpadvereen. „Wal cheren", is eindelijk klaar gekomen. Hier door is een gemakkelijke verbinding ver kregen tusschen Ri'tthem en Vlissingen. Daar er ook een rijwielpad ligt van Vlissingen naar Oost-Souburg, en de nieuwe weg SouburgRitthem voldoende breed is, kunnen zij, die van een prach tig zee- en een idem landzicht willen ge nieten, met genoegen op de fiets de rijtoer Vlissingen SouburgRitthem'Vlissin gen maken. Zaamslaq. Uitslag schietweds* ij;l Bur gerwacht. Geschoten werd in twee klassen met K.S.O.-geweer. Maxienum aantal punten 200. Klasse A 1. L. de Putter Lz. 195 punten; 2. J. Willemsen Mz. 195 p.; 3. J. de Putter-Scheele 195 p.; 4. Jac. de Putter Cz. 194 p.; 5. P. Zegers 1Ü2 p., 6. C. J. v. Vessem 192 p.; 7. L. de Blat-y 191 p.; 8. M. 'Galle 190 p.; 8. Alex. Dekker 190 p.; 10. J. C. de Vos 189 p.; 11 O. Tlame- link 180 p.: 12. J. v. Hennon 189 p.; 13. M. D'ekker 188 p.; 14. M. Hamelink 183 p.: 15. J. Hamelink Pz. 187 o.; 16. J. D'raWbe 187 p.; 17. M. Beneden 187 p. Poedelprijs C. Herrebout Sr. 173 p de dwaaste droomen en idealen, in den steek gelaten had. Rhoda lei haar handen op de venster bank en leunde ver naar huiten. Ze hui verde van de avondkilte, doch haar gelaat gloeide. En toen, op dat oogenblik, hief Romney plots zijn oogen op, en zag haar recht in het gelaat. Ze trok zich haastig terug alsof ze zich schaamde hem te heb ben bespied, en verdween in de donkere kamer. Maar hij had haar gezien en. herkend. Hij had gezien haar slanke en lieftallige gestalte, haar lief gezichtje bo ven de sneeuw-witte japon. Hij kon nau welijks zijn moede oogen gelooven; wel licht was het niets anders geweest dan haar geestverschijning. Maar neen, het was een werkelijk, levend mensch geweest die hij had gezien, die op hem neergeblikt had. Veerkrachtig sprong hij overeind, en heel zijn loome moedeloosheid was ver dwenen. Slechts een nauwe, diepe kloof gaapte tusschen hen en haar venster was nu gesloten. Doch hij had haar gevonden. Hij had haar gevonden. Of ze hem her kend had in die enkele vluchtige oogopslag wist hij niet. Of ze nu met een onstuimig kloppend hart neerzat, kon hij niet zeg gen. Maar hij wist bij welk sober burger- hotel dat dakvenster behoorde. Morgen zou hij Rhoda weerzien want Rhoda was het geweest en niemand anders, hij kon zich niet vergist hebben. Morgen zou hij zijn geliefde weer ontmoeten en niets Klasse "B. 1. P. Hamelink Jozz. 196 p.; 2. P. de Putter Az. 196 p.; 3. J. Flo- xusse 194 p.; 4. M, de Jonge 193 p.; 5. J. de Feijter 192 p.; 6. D. de Jonge 191 p.; 7. Jao. Hamelink D'z. 189 p.; 8. G. de Bokx 189 p.; 9. L. de Zeeuw 180 p., 10. P, de Jonge 189 p.; 11. J. Bakker 188 p.; 12. "W, de Pooter 188 p.; 13. P. v. d Hooft 188 p; 14, G. Hamelink Jozz. 187 p.; 15, A. v. Doorn 187 p.; 16. D. R. Riemen® 187 p.; 17. G. v. Pien'broek 187 p.; 18 P. de Blaey -187 p.; 19. M. Galle 186 p.; 20. D. Bareman 186 p.; 21. G. de Jonge Pz 186 p.; 22. A. Zegens 186 p.; 23. F. de Jonge 186 p.; 24. Jac. de Putter 'Cz., 184 p.; 25. G. den Hamer 184 p. Poedelprijs J. Cornelissen. (Vervolg) In do gisteronmdidag gehouden verga dering van den Gemeenteraad waren de heeren Harthoorn en Heemskerk met kennisgeving afwezig, B. en W, deelen mede, dat zij niet kun nen adviseeren pogingen in het werk te stellen om Middelburg in een anders klasse van de personeels belasting ge plaatst te krijgen. Do heer Paul bracht B. en W. danf, voor de gegevens. Al zou spr, het niet erg vinden, dat bepaalde perceelen er buiten zouden komen te vallen, omdat dit veelal kleine winkels betreft, toch begrijpt hij, dat goedkeuring niet te wachten is en daarom zal hij ook geen voorstel doen Bij' het adres van de Nederl. Vakcen trale om op te komen tegen de wijzigin gen van de steunregeling, wees de b u r gemeester op het afschrift van een schrijven van B. en W. ter zake aan den Minister van Sociale Zaken. Ook de Contactcommissie van de Ver van Nederl. Gemeenten zit niet stil. Het bestuur dezer organisatie overweegt ern stig wat hem nog te doen staat. D'e gemeenterekening 1935 werd in handen van de Commissie van financiën gesteld, de begrooting der Godshuizen voor 1937 zal tegelijk met de gemeente begrooting aan de orde worden gesteld. Van den Minister van Landbouw, Han del en Visscherij is bericht gekomen, dat de Vereeniging „Wederzijdsch Belang" niet in aanmerking komt voor grond in gevolge de Landarbeiderswet. Van de heeren G. A. van Woelderen te Vlissingen en P'. Oele te Goes is een ver zoek ingekomen om het Arnemuidsc'h pad hij herziening van den ligger van wegen eu voetpaden af te voeren. D'e bewoners van den Nadorstweg zon den twee adressen, in het eene meenen zij, dat de verlichting op dien weg on voldoende is, in het andere dat een gas leiding in den weg zeer gewenscht is Beide verzoeken gingen naar B. en W. om advies. B. en W. hadden een ontwerp verorde ning ontworpen voor beëedigde meters, wegers en tellers. D'e heer Jeronimus was van mee ning, dat niet alleen van schepen moet worden gesproken, nu men toch de ver ordening vaststelt, want het kan ook ge wenscht zijn voor trein of auto om over beëedigde personen te beschikken. Dte heer Onderdijk voelde dit ook en nam de wijziging namens B. en W. over. Hierna werd het voorstel z.h.st. aange nomen. Crediet voor advies ter zake Godshuizen. Het volgende voorstel was om f 200 be schikbaar te stellen om door het Centraal adviesbureau voor publiekrecht en admi nistratie te 's Gravenhage advies te doen uitbrengen over de vraag of uit een oogpunt van doelmatigheid, het te genwoordige beheer der Godshuizen on der een afzonderlijk bestuur aanbeveling verdient dan wel rechtstreeks gemeente lijk beheer moet worden voorgestaan. Te vens zal het bureau adviseeren omtrent ■de meest gewenschte regeling der rechts positie van het personeel der Godshuizen in verband met de bepalingen der Amb- t.narenwet. Mevr. W e ij 1 zegt, dat de Commissie van finantiën (uitgezonderd de heer Mon desi, die afwezig is geweest) over het voorstel verwonderd is. Men wil weten of uit een oogpunt van doelmatigheid het of niemand zou hen immermeer kunnen scheiden. De zon scheen den volgenden morgen, alsof ze voor de eerste maal was opge gaan, toen Rhoda de sombere eetzaal bin nen trad, waar voor het ontbijt was ge dekt. Ze droeg een bruin japonnetje met een hagelwit kraagje, wélke in hun een voudige, doch onberispelijke Fransche snit de bekoorlijkheid van haar frisc'h gezicht je nog verhoogden. Er lag een glans io haar oogen, die 'de andere pensiongasten er nog niet eerder in hadden gezien. Ze zagen het meisje verrast aan toen deze zich koffie inschonk en een stuk brood afsneed. Ze deed zelfs deze alledaagsche bezigheden met een vroolijkheid, alsof ze eensklaps van een zwaren last bevrijd was En zoo gevoelde ze zich ook vanmorgen. Ze kon niet lang achtereen stil zitten. Ze had het nauwelijks gewaagd het ven ster uit te zien. En plotseling herinnerde ze zich, dat Marlew waarschijnlijk op dit oogenblik haar brief in handen zou krij gen. Tenzij hij te nijdig was om nog weer te antwoorden, zou hij' wel spoedig aan haar hotel zijn om te trachten haar een ander antwoord af te dwingen. En Rhoda wilde 1 durfde hem niet weer te ontmoe ten. Ze durfde niet weer te zien de begee- rigen blik in zijn vlammende oogen en de overredende vraag in zijn stem. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5