Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Finanl T' Een di berg in tegenwoordigheid van Hitler, alle rijksministers, alle leiders van partij en leger, vertegenwoordigers van het diplo matieke corps en verscheiden buitenland, sche delegaties. Een proclamatie van Hitier werd voor gelezen door rijksminister Frank, In deze proclamatie wordt er op gewe zen, dat de voorspellingen inzake het bolsjewisme in de wereld zijn uitgekomen. Bijna overal ziet men bolsjewistische op standen en revoluties. Het is voor Duitschland, aldus Hitier, uiterst moeilijk, de nationale economie goed te voeren. Op een vierkanten kilo meter wonen 136 menschen. Duitschland moet de ontbrekende levensmiddelen en grondstoffen invoeren en dit dekken met een industriëelen export. In antwoord op de meening van een Britsch politicus, dat Duitschland geen koloniën noodig heeft, daar het zijn grond stoffen elders kan koopen, zegt de pro clamatie, dat deze uitspraak gelijk is aan die van de bekende Bourbonsche prinses, die voor een naar brood huilende revolu tionaire menigte verwonderd vroeg, waarom de menschen, als zij dan geen brood hadden, geen koek wilden eten. Indien het Duitsche volk niet 15 jaar lang van zijn spaargelden was beroofd en niet al zijn buitenlandsch kapitaal had verloren en indien het vooral nog zijn koloniën bezat, dan zouden de huidige opgaven gemakkelijker op te lossen zijn. Sedert 1933 is aan vijf millioen men schen werk verschaft, zoodat vijf millioen inkomens met grooter koopkracht de Duitsche markt versterken en de levens middelenmarkt moet dienovereenkomstig vergroot worden en meer aanvoeren. Het is de taak van de nationaal-socia- listische regeering, nauwkeurig vast te stellen, welke grondstoffen, brandstoffen e.d. in het land zelf kunnen worden ver vaardigd. „In vier jaar moet Duitsch land in deze stoffen volledig onafhankelijkzijnvanhetbui- t e n 1 a n d. Duitschland kan zijn aan spraak op koloniën niet laten varen. Het levensrecht van het Duit sche volk is even groot als dat van ieder ander volk. In zijn proclamatie verklaart Hitier ver der, dat hij over vier jaar rekenschap zal afleggen aan 'het volk over den reuzen arbeid tot verzekering van zijn voeding en daarmede van zijn leven en onafhan kelijkheid. De Führer zegt verder nog, dat hij vast besloten is, Duitschland niet te maken tot een weerloos object voor vreemd militair geweld. Overal om zich heen ziet hij de voorteekenen voor een kwaden tijd, over al begint de ondermijning van de bolsje wistische agenten. De Duitsche nationaal-socialisten heb ben nooit angst gehad voor het commu nisme en op het oogenblik vreest men geen bolsjewistischen inval in Duitsch land, niet omdat men hierin niet gelooft, doch omdat men besloten is het land zoo sterk te maken, dat men iederen aanval van buiten af kan weerstaan. Dit is de reden van de militaire maat regelen. DE BELGISCHE PREMIER VAN ZEELAND SPREEKT. 'Gisteravond hield Van Zeeland, de Bel gische minis'ter-p resident, een radio-rede De minister bediende zich van de radio om. tot het land te spreken, omdat, naar hij zeide, het parlement momenteel met vacantie is en de regeering van oordeel is, dat in de troebele tijden, welke wij thans beleven, zij niet tot het einde van het reces kan wachten, om zich tot het land te richten. In zijn toespraak tot het Belgische volk begon Van Zeeland met er op te wijzen, dat België een ware oase is in Europa. Ondanks vele hinderpalen en andere moeilijkheden, heeft de regeering veel goeds tot stand gebracht op economisch en sociaal terrein. De werkloosheid ver minderde, de export nam toe; de koop kracht van de massa werd grooter; de toestand van 's lands middelen is bevre digend. Hierna sprak de premier over wat hij noemde de gevaren van extremistische groepeeringen met de tendenz om zich slechts naar een totalitaire regeering te richten. Of zij van uiterst links, of van uiterst rechts zijn, zij zijn even gevaar- lij'k en ongewenscht en de regeering is vast besloten zich tegen haar actie te verzetten. Het land wil van geen dictatuur weten. D'e regeering zelf wil niet aan dictatuur doen en zal geen andere dan wettelijke middelen gebruiken, omdat zij het begin sel der vrijheid hooghoudt. In verband met de troebele buitenland- sche toestanden en oorlogsbedreigingen, waarschuwde de premier de burgers te gen overdreven zenuwachtigheid. Nooit zal België een oorlog als noodzakelijk of onvermijdelijk beschouwen. België w'il sterker en onafhankelijker zijn dan ooit en daarom voert het een uitsluitend Belgi sche politiek. De regeering weet, wat zij niet wil. Zij zal geen troebele elementen haar plaats laten innemen. Korte Berichten. Db gemengde militaire commissie in België is met haar werkzaamheden ge reedgekomen. D'e commissie is van oor deel, dat voor een behoorlijke dekking eener mobilisatie een diensttijd van acht tien maanden noodig is voor de infante rie en de wielrijders en van twaalf maan den voor de andere wapens. In het staatsziekenhuis van Ohio, te Columbus, is een typhus-epidemie uit gebroken, Er zijn reeds vele gevallen met doodelijken afloop. Gisternamiddag zijn de havenarbei ders te Le Havre in staking gegaan. De arbeid in de haven ligt geheel stil. Op een station te Weenen is een bom ontploft, die geborgen was in een valies, Op het station Wolsberg is in den bagagewagen van een trein een bom ont ploft, verpakt in een soortgelijk valies. Bij deze ontploffing werd de hoofdconduc teur van den trein gewond. Te Weenen is geen schade aangericht. Boven Commercie in Lotharingen is gistermiddag een Fransch bombardeer vliegtuig met een bemanning van zes per sonen door een ontploffing volkomen ver nield. Alle inzittenden zijn daarbij' gedood. Mussolini heeft gisteravond den secretaris-generaal van den volkenbond, Avenol, ontvangen. In de textiel-industrie van Rijssel en omstreken is een staking uitgebroken, welke bijna dertigduizend arbeiders om vat. DE WERKLOOZEN OP DEN HAAG SCHEN A.-R. LANDDAG. Bij speciale beschikking van den Mi nister van Sociale Zaken, kunnen werk- loozen bezoekers van den Haagschen A.-R. Landdag op 15 September stem pelen tusschen 8 en 18 uur aan de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, Lage Nieuw- straat 20, loket 7, op vertoon van hun toegangsbewijs voor Houtrust. DE POSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Er wordt bijna f140.000 uitgekeerd. Na verkregen goedkeuring van den mi nister van binnenlandsche zaken zal de Nederlandsche bond tot kinderbescher ming dezer dagen de deelgerechtigde in stellingen het haar toekomende aandeel in de opbrengst van de weldadigheidspost zegels en prentbriefkaarten voor het kind overmaken. Uitgekeerd wordt aan 348 instellingen voor kinderbescherming tezamen f 139, 775,84 (vorig jaar f 122.116,45). SCHERPE VRAGEN OVER DE BACON-KWESTIE. De bijzondere, positie van den regeerings- adviseur. De heer Van der Weijden heeft aan den minister van landbouw en visscherij de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te dee- len, waarom in de bijzondere positie, die de regeeringsadviseur inneemt bij de ba conregeling, thans aanleiding is gevon den, dezen inzake de baconregeling geen advies te vragen, terwijl die bijzondere positie van 1932 af blijkbaar voor de re geering geen bezwaar is geweest? 2. Wil de minister mededeelen, of de regeeringsadviseur wel adviezen geeft in andere aangelegenheden de varkenshou derij betreffende, als daar zijn de teeltre geling, de afname van zware varkens en de onderlinge prijsverhoudingen en, in dien dit het geval is, is de minister dan niet van oordeel, dat het evenzeer onge wenscht moet worden geacht den regee ringsadviseur, die om zijn bijzondere po sitie niet inzake de baconregeling wordt geraadpleegd, wel te raadplegen over maatregelen, die de 'baconpositie in sterke* mate beïnvloeden? 3. Indien de regeeringsadviseur ook over de in vraag 2 genoemde aangelegen heden niet wordt geraadpleegd, is de mi nister dan bereid, mede te deelen, omtrent welke maatregelen wel diens adviezen worden gevraagd? 4. Acht de minister het gerechtvaar digd, dat do baconfabrikanten uit het landbouw-crisisfonds een zoodanigen steun ontvangen, dat niet alleen een ren dabele productie voor de werkende fabrie ken is verzekerd, doch ook aan de niet- werkende fabrieken een vergoeding kan worden toegekend en zoo ja, is de minis ter dan bereid mede te deelen, waarom dit naar zijn meening gerechtvaardigd is, terwijl geen enkele andere industrie een dergelijken steun geniet, de varkenshou ders nog nimmer een loonenden prijs voor hun product ontvingen en de baconfabri kanten bij vorige inschrijvingen een te groote winst van drie millioen maakten, welk bedrag niet teraggeëisc'ht kon wor den? 5. Acht de minister het oordeel van den crisis-accountantsdienst, dat de thans ge contracteerde prijs voor de baconbereiding ternauwernood voldoende is, van groote waarde, gezien het feit, dat die dienst vroeger, naar toen aan de Kamer werd medegedeeld, heeft uitgemaakt, dat bij een dubbel aantal slachtingen een prijs van f 4,80 per 100 K.G., dus f 2,20 hooger dan thans en f 3 hooger dan de prijs van den laagsten inschrijver, niet te 'hoog was? 6. Is de minister bereid de Kamer toI- ledig in te lichten over den gang van za ken bij de baconfa'brieken in de laatste vier jaar en wil hij nader overwegen, of in dien gang van zaken, waartoe ook be hoort de dreiging met ontslag aan een groot aantal arbeiders bij' de baconfa- briek te Uithoorn, geen aanleiding gele gen is, de rechtstreeksche bemoeiing van de regeering met de baconbereiding op 31 October a.s. te beëindigen? De Belgische gezant In Den Haag naar Rome? Volgens de Belgische bladen zou de heer öh. Maskens, gezant van België te 's Gravenhage, benoemd zijn tot ambas sadeur te Rome. Minister Colljn zal de legeroefenlnpen te Breda bijwonen. Naar wij vernemen, heeft minister president dr. H. Colijn, minister van de fensie ad interim het voornemen de groote legeroefeningen, die van 22 tot 24 September in de omgeving van Bre da en Roosendaal zullen worden gehou den, bij te wonen. Minister Colijn zal zijn intrek nemen in hotel „Anneville" te Ulvenhout. Afvloeiing bij de Ned. Spoorwegen. Naar men verneemt zullen, ingaande 15 September a.s. een veertigtal hoofd conducteurs, wegens overcompleet, op wachtgeld of pensioen gesteld worden. Hiervoor komen in aanmerking zij die 60 jaar zijn of ouder. Minder hinder bij wegcontrole. In afwachting van een vereenvoudiging in de wegcontrole heeft de K.N.A.C. aan den Minister van Financiën verzocht in het belang van de vrijheid en de vlotheid van het motorisch wegverkeer ook onder de huidige regelingen zooveel mogelijk te willen bevorderen, dat er ten aanzien van de wegcontrole en de wegenbelastingcon trole meer nog dan thans het geval is samenwerking kome tusschen de daarbij 'betrokken controleerende instanties. Wel meent zij te weten, dat er te dezen aanzien reeds een samenwerking is ver kregen tusschen de Directies der Direc te Belastingen, Invoei rechten en Accijn zen, maar aangezien de wegenbelasting controle mede wordt bewerkstelligd door de Rijkspolitie, n.l. de Koninklijke Mare chaussee, behoorende tot het Departement van Defensie, door de gemeentepolitie en de ambtenaren van den Rijks en provin cialen Waterstaat, komt het buitengewoon nuttig voor, dat een soortgelijke samen werking als tusschen de Directie der Directe Belastingen zich ook tot genoem de controleerende diensten zal uitstrek ken. De troonrede wordt ook naar de Over- zeesche gebieden uitgezonden. Naar wij vernemen zal de uitzending van de troonrede en het verslag, door den K.R.O. verzorgd, op Dinsdag a.s. ook wor den uitgezonden naar de Overzeesche ge- biedsdeelen via den Rijkszender te Koot wijk. SPAR-CONGRES TE AMSTERDAM. Gisteren is te Amsterdam het eerste Nederlandsche Spar-congres gehouden, waarvoor uit alle deelen van het land de bij de „De Spar" aangesloten winkeliers in zeer grooten getale waren samenge komen. Deze nog slechts sinds korten tijd be staande organisatie van kleine winke liers, die reeds een groote vlucht geno men heeft, werkt a'ls een groot centraal lichaam voor inkoop en verkoop van wa ren. Het beoogt de aangeslotenen alle voordeelen te laten genieten, welke hun als filiaalhouders ten deel zouden vallen, zonder dat zij echter filiaalhouders zijn en daardoor hun zelfstandigheid verlie zen. Op het oogenblik maken reeds meer dan 2000 Nederlandsche kruideniersbe- drijven deel uit van dit lichaam. (In Zeeland ongeveer ^honderd.) Aan het eigenlijke congres is des mor gens een rondvaart door het havengebied en de grachten van Amsterdam, en ver volgens een gemeenschappelijk noenmaal voorafgegaan. Prof. Dr N. J. Polak, hoogleeraar aan de Handelshoogescho'ol te Rotterdam, heeft een rede gehouden. Spr. heeft den nieuwen door de 'Spar- organisatie ingevoerden distributie-vorm en de positie van den distribuant onder de tegenwoordige omstandigheden uiteen^ gezet, zonder echter in dezen een stand punt in te nemen. Wel zeide hij, de soc.- oeconomische zijde van het vrijwillig fili aal-bedrijf van groot belang te achten. Hij. betoogde dat veel wat thans sanee ring of ordening genoemd wordt een ge meenschappelijk streven naar oogenblik- kelijk voordeel is, waarbij men geen oog heeft voor het maatschappelijk effect. Wil men werkelijk verbetering brengen, dan moet men het niet zoeken in dit perspec- tieflooze streven naar oogenblikkelijk voordeel, maar veelal met opoffering ■hiervan trachten zijn oeconomische taak zoo goed mogelijk te vervullen. De heer A. J. M. van Well, stichter van het eerste vrijwillig filiaal-bedrijf in Ne derland, heeft nog een rede gehouden over de verantwoordelijkheid welke de winke lier tegenover het publiek heeft. DE CHR. WERKGEVERSVEREENI- GING VERGADERT. Rede van Minister Gelissen. Gisteren is in Hotel Wittebrug te Den Haag de jaarlijksche algemeene ledenver gadering gehouden van de Ghr. Werkge versvereniging. D'e voorzitter, de heer F. L. van der Bom, hield een openingsrede. Hij ving aan met te wijzen op de bij zondere omstandigheden, waaronder deze vergadering wordt gehouden. Bijzonder in de eerste plaats in verband met de reor ganisatie der vereeniging, daarnaast door het ontbreken van de gelegenheid voor hei bedrijfsleven, om zich rustig te ontwikke len en ten slotte omdat thans meer dan ooit 'de vraag naar voren komt, in welke richting de taak van den bedrijfsleider zich moet ontplooien. Na zijn openingsrede herinnerde de voorzitter aan de gisteren bekend gewor den verloving van Prinses Juliana, waar over wij i aldus spreker verblijd zijn, zoowel voor Nederland als voor het Huis van Oranje. Besloten werd, telegrammen van geluk- wensch te zenden aan Koningin en Prinses. De minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr ir Gelissen, hield daarna een rede over; „Structuur veranderingen en economische politiek" De depressietoestand, die de wereldeco nomie zoovele jaren in haar greep gevan gen hield, zeide spr., onderscheidt zich in diverse opzichten van andere inzinkin gen, die in vroegere jaren zijn doorge maakt. Na de opleving, welke thans s.anvangt, zal het een andere economische structuui zijn, waarin het dan genormaliseerde eco nomisch leven zich zal afspelen, zal men verhoudingen aantreffen, die zich wezen lijk van vroegere constellaties onderschei den. Hij wees er op, dat ons land voorheen vrijwel het tegendeel van autark was. De verkeerssituatie van ons land, gekoppeld aan Nederlands positie als koloniale mo gendheid, maakte den tussehenhandel een rijke bron van volkswelvaart. Een der belangrijkste veranderingen, waarvan wij de laatste jaren getuige zijn geweest, is, de drastische inperking van de wereldmarkt. Uit overwegingen van puur zelfbehoud ging iedere staat er steeds meer toe over, voorzieningen te treffen tegen eigen moeilijkheden, zonder rekening te houden met de problemen van anderen. Deze ontwikkeling maakte voor Neder land de situatie dubbel ongunstig. De traditioneele vrijhandelspolitiek bleek niet langer houdbaar en moest het veld ruimen voor een systeem van tariefs- verhoogingen en contigenteeringen. Door een uitgebreid stelsel van maat regelen tracht de regeering de binnen landsche markt te steunen. D'oor contingenteering is de regeering in vele gevallen, beter dan door tarief manipulaties, in staat, op critieke punten in te grijpen en wezenlijke belangen te beschermen. Industrialisatie acht spr. het aange wezen middel, dat een belangrijke uitbrei ding van de binnenlandsche markt kan helpen tot stand brengen. De minister 'karakteriseerde de regee- ringspolitiek als: afbraak voorkomen, waar dit mogelijk is, omschakeling en op bouw bevorderen, waar dit noodzakelijk is. Sommige 'maatregelen zullen ver dwijnen, wanneer zij hun doel bereikt heb ben, andere zullen gewijzicht worden, wan neer een verandeiing in den toestand dit vereischt. Het principe echter, waar op zij1 berusten, is definitief. Een autark Nederland is noodzakelijk een arm Nederland. Wanneer wij verder zien dan de moeilijkheden van vandaag, moet het oog gericht blijven op bevorde- ïing van den export, op weer aanknoo ping van buitenlandsche relaties. Prof. dr. H. Dooyeweerd, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, heeft in de middagvergadering een referaat gehouden over het onder werp: „De strijd om het vraagstuk der Chris telijke vakorganisatie van werkgevers in het licht van een oude strijdvraag in de Christelijke levens- en wereldbeschou wing." Op het referaat van Prof. Dooyeweerd volgde eenige gedachtenwisseling, naar aanleiding waarvan Prof. Dooyeweerd met voldoening constateerde, dat het du alisme nagenoeg algemeen werd verwor pen. Men is christelijk of men is het niet. Daar tusschen is geen vorm denkbaar. De voorzitter bracht dank aan den in leider en onderwierp de volgende motie aan het oordeel de vergadering: „De christelijke werkgeversvereeniging, in algemeene ledenvergadering bijeen, her haalt haar uitspraak, in 1920 gedaan, dat vorming van principieele werkgeversvak organisaties noodzakelijk is, spreekt als haar oordeel uit, dat in dezen tijd die vor ming moet worden ter hand genomen voorzoover de mogelijkheid daarvoor blijkt". Deze motie werd na 'korte bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Vreemdelingenverkeer. Met de boot Breskens-Vlissingen zijn heden 1800 personen en 94 auto's overge zet (vorig jaar resp. 1500 en 70). Voor onze Militairen. D'e vlaggetjesverkoop te Souburg en Wissekerke bracht resp. f22.55 en f 10.50 op. Middelburg. Geen rijwielpad. De laatste dagen zijn weer verschillende per sonen verbaliseerd, omdat zij dachten, dat 't paadje, dat loopt langs de boschjes die Molenwater en Korte Heerengracht ver binden, een rijwielpad is. Komende van de richting Molenwater en gaande naar de Korte Heerengrac'ht moet men rechts van den rijweg blijven tegen 't trottoir aan. Het bedoelde paadje is een voetpad. Verloving van de Prin ses. Het bestuur van de Oranjevereeni- ging besloot morgenavond op het Molen water een optocht samen te stellen, waar aan alle vereenigingen en particulieren met vaandels en vlaggen kunnen deelne men en die door een deel der stad zal trekken, met het doel speciaal den Com missaris der Koningin en den Burge meester 'hulde te brengen in verband met de verloving van de Prinses. 'O.a. zal medewerken het muziekgezel schap „Oefening na den Arbeid". D'e vereen. Uit het Volk voor het Volk heeft tegen Dinsdag a.s. de besturen der buurtvereenigingen bijeengeroepen, teneinde te overwegen, welke feestelijk heden bij 'het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard zouden kunnen worden georganiseerd. Kruiningen. Maandag n.m. 6 uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda be vat o.m,: Aanbieding van de rekening der gemeente 1935, en van die van het Burg. Armbestuur 1935. Voorstel tot na dere wijziging van het reglement 'voor het Burg. Armbestuur. Vaststelling der be grooting van den Keuringsdienst Kring Kruiningen 1937. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het be stuur der R.K. Bijz. School te Hans- weert om afkoop van de gebruiksvergoe- ding voor die school. Voorstel tot het leggen van een laagspanningskabel in de Parallelstraat. Voorstel tot reorganisatie van het bewaarschoolonderwijs. lerseke. Daar de handelaar, die gewoon is Luik van Zeeuwsche mosselen te voor zien, geen mosselen kan krijgen van 'het G.V.K., heeft hij zich gewend tot de Duit- sChe mosselcultuur en zal nu van daar geregeld mosselen betrekken. De eerste wagon is reeds gearriveerd. Weer is dus een afzetgebied verloren. Ocstkapelle. Een uitbreidings plan onder dwang. Woensdag ver gaderde de gemeenteraad voltallig. De voorzitter, burgem. Fdbius, hield een toe spraak in verband met de verloving van Prinses Juliana, en stelde voor om een telegram van gelukwensc'h te zenden aan de Koninklijke familie, waarmede de raad accoord ging. Het eenige punt der agenda was: be handeling van het verzoek van Gedep. Staten om de bouwverordening, speciaal art. 26 te wijzigen. B. en W. hebben hier over een bespreking gehad met den In specteur der Volkshuisvesting, Jhr. de Graaff. Het resultaat van deze bespreking was, dat B. en W. voorstellen om een uitbrei dingsplan voor de g e h e e 1 e gemeente te maken, met verschillende afstanden in zake te bouwen woningen voor verschil lende deelen der gemeente. Dhr Brand meende, dat er toch pas een bouwverordening was vastgesteld, welke is goedgekeurd. De kwestie is hier, dat er een bouwver gunning was aangevraagd voor 'het bou wen van een dubbel woonhuis, waarvoor van hoogerhand de vergunning geweigerd was. Ter plaatse zouden die woningen niet gebouwd mogen worden, dan met aan weerszijden een afstand van 25 M. van de grensscheiding verwijderd, waardoor de oppervlakte bouwgrond zoo groot zou worden dat v'an het bouwen werd afge zien vanwege de hooge kosten van den bouwgrond. Volgens den heer Brand gaat men weer wijziging brengen onder dwang. Dit gaat tegen elk rechtsbegrip in. Ook dhr Zwe- mer wil voet bij stuk houden, en is van meening, dat er eindelijk niet meer ge bouwd zal kunnen worden. Ook B. en W. voelen wel den dwang, doch zien in 'het maken van een uitbrei dingsplan het beste resultaat voor de in gezetenen, daar anders toch door Gedep. Staten een verplichting zal worden opge legd. Nadat door den voorzitter het voorstel van B. en W. is toegelicht, werd dit mei al'g. st. aangenomen. Cadzand. Installatie van den nieuwen burgemeester. Dinsdag vond te Cadzand de intocht en installatie van den nieuwen burgemeester, den heer C. le Nobel, plaats. Overal in het dorp waren eerepoorten en andere versierin gen aangebracht, die aan het dorp een feestelijken aanblik gaven. Nadat de nieuwe burgervader aan den rand van het dorp door een feestcommis sie was opgewacht, ging het in optocht naar het raadhuis, waar de installatie door den wethouder, den heer P. M. van Iwaardën, plaats vond. Na deze plechtigheid werden door de jeugd verschillende kinderspelen gehou den, opgeluisterd door muziek en zang. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Apeldoorn-Het Loo: H Mondt te Zelhem (4e pred. pl.) en P. Visser te Amsterdam (6e pred. pl.); te Angeren, K. H. L. v. Selms, hulppred. te Brammen; te Gameren, K. v. d. Pol te Hardinxveld; te Nieuw-Beijerland, J. G. R. Langhout te D'en Bommel. 'Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, J. D. Barth te Dordrecht, voorheen te Borssele. Ohr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, P. Zwier te Schiedam. Door d e n Op den is gistermidde De L. door lichting Den een hersensc' is zij in het men. De chauffei uit Ameide, 1 tracht het on, niet gelukte. Stuur en o v er1e t te Dokkum hf van Dokkum zoon, de 25-; op het Nede tic", in het ru terwijl het ii lag Het slacl opgenomen e B e r g i Schip lig Het Bureai werking met schelling een verzekeringm bij Callantsoc „Sirenes" vlo zal onmiddel Door redenen g te Poortugaal Poortugaal i de tram van slachtoffer v Examens van den Alg. Ned. Politiebond Het diploma verwierven de heeren G. J. Smallegange en C. P. Quist, beiden te Vlissingen. Wielrijdster overreden en zwaar gewond. Te ongeveer half negen is gistermorgen te Amsterdam een 17-jarige wielrijder door een auto aangereden. Het meisje werd tegen den grond geslingerd. Met een hersen schudding en een schedelfractuur is het slachtoffer in zeer ernstigen toestand naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd. BE Slotkoersei Effeclenbei Van Hf H. V. A. Ned. Ind. Hc Philips Unilever Amsterd. Ru Koninkl. Pet D'eli Mij. Ned. Scheep- 4 pet. Nederl 4 pet. Nederl U. S. Steel Anaconda U. S. Leathe Bethlehem S Adj. Chic. A Cities Servic Intern. Nick Shell Union Kennecott C< Radio Corp. Car Fount Tidewater Midcont. Pet Gen. Motors American Er United Corpi Bij gebrek konden uitoe wijl ook de niet veel rich ten onzent 1 waren de aanbod zeer 296V2, wat te iets oploopei van 289 naai slechts enkel gemeen vere het beursver rikaansche Voor Anacoi vraag en o< was tijdelijk leggingsafdee D'e nieuwe le heel geplaats Londen 7.45- Berlijn 59.2Ï Parijs 9.69- Brussel 24. New-York 1 DEN HAi| loving van Bernhard va Kabinet bes departement de andere sloten zullen zoo algemet worden tot ken, drukt d den Raad ve andere autc stellingen 0| de gelegenhi meene deelr blijdschap gansche vol) Het vorstelij „De DEN HA. vorstelijk ve broeder van Haag een be teneinde de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2