'STAKKERTJE® De verloving van Prinses Juliana. Gemengd Nieuws. Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Taag gesleept worden, waarna de mui ters werden ingerekend, D'e oorlogsschepen, welke aan het mui ten zijn geslagen, zijn twee nieuwe een heden der Portugeesche vloot. De ..Alfonso de Albuquerque" is een aviso eerste klasse van 2100 ton, De „Dao" is een torpedojager, Reeds tegen uur gistermorgen was de muiterij volkomen onderdrukt. Kort nadat de kustartillerie het vuur op de schepen had geopend, heschen beide schepen de witte vlag. D'e regeering is volkomen meester van den toestand. Niettemin is de staat van alarm in het land afgekondigd en zijn de strategi sche punten door troepen bezet. De politie bewaakt de ministeries en de openbare gebouwen. In de stad heerscht rust. Het leven vindt overal normaal voortgang. Nader wordt nog gemeld, dat bij het bombardement der muitende oorlogssche pen door de kustbatterijen, aan boord der schepen zes personen zijn gedood en negen gewond. De „Alfonso de Albuquerque" zit mo menteel aan den grond. Het schip is door de batterijen zoo ernstig beschadigd, dat het in zinkenden toestand verkeert. De torpedojager „Dao" is in brand gescho ten. De andere oorlogsschepen schenen niet aan de muiterij deel te nemen. „VREDE EN GERECHTIGHEID VOOR ABESSYNIE7 Nieuw beroep van den negus op de openbare meening. Naar aanleiding van de aanstaande Volkenbondsvergadering heeft de negus opnieuw een beroep tot de openbare mee ning der wereld gericht, waarin hij vrede en gerechtigheid voor Abessynië verlangt. Hij zegt, dat meer dan twee derden van het land nog niet door de Italianen bezet is en dat de voorloopige regeering in West-Abessynië ongehinderd haar be heer voert. Door propaganda tracht Italië het volk er van te overtuigen, dat er geen Abes- synsche regeering meer is. Den volken bond, aldus de oproep, is echter medege deeld, dat in West-Abessynië een voor loopige regeering bestaat. Abessynië onderhoudt nog steeds be trekkingen mat andere mogendheden en ook zijn volkenbondslidmaatschap is niet vervallen. Een beroep wordt gedaan op de volken der wereld om de welwillendheid in da den om te zetten en het Abessynische volk uit de handen van den aanvaller te be vrijden. Korte Berichten. Koning Edward heeft gistermiddag te Weenen professor Heinrich Neumann, een bekend oorspecialist, geraadpleegd. i In Garhwal (United Provinces) zijn zeven dorpen door een aardverschuiving bedolven. Men vreest, dat talrijke bewo ners om het leven zijn gekomen. bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, JFljr Zenuwpijn, Rheumatische pijnen^Hs? DE ECONOMISCHE VOORLICHTING. ge georganiseerde dienst geïnstalleerd. Gisteren heeft minister Gelissen den gereorganiseerden economischen voor lichtingsdienst geïnstalleerd. Deze dienst is een afdeeling van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart. Minister Gelissen wees in zijn intalla- tierede op het belang van de economische voorlichting voor de regeering en voor het bedrijfsleven. Vervolgens heeft dr H. M. Hirschfeld het woord gevoerd. Dr T. P. van der Kooy, de leider van den voorlichtingsdienst, beantwoordde beide sprekers en sprak daarna zijn me dewerkers toe. SLUITING DER STATEN-GENERAAL. D'e Vereenigde Vergadering van de bei de Kamers der Staten-Generaal is bijeen geroepen in het gebouw der Tweede Ka mer op Zaterdag 12' September, des na middags te kwart voor drie. DE HEFFING OP BAKOLIE. De verhooging een nadeel voor het visscherijbedrijf. De heer Vos heeft gevraagd aan den minister van landbouw en visscherij: Is het juist, dat de heffing op bakolie is verhoogd van 24 cent tot 40 ct. per kg.? Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin moet worden beantwoord, ia de minister dan niet van meening: a. dat deze verhooging een ernstige be lemmering beteekent voor de vischbak- kerijen om tegen een niet te hoogen prijs en op eenigszins loonende basis gebakken visch te kunnen leveren; b, dat ook voor de huisvrouwen deze heffing in vele gevallen een onoverkome lijk bezwaar oplevert om versche zeevisch te koopen; o. dat in de gegeven omstandigheden dit een nieuwe achteruitzetting beteekent voor het noodlijdend visscherijbedrijf. En wil de minister dan nog eens over wegen, of met een geringere heffing kan worden volstaan? Geen beschikbaarstelling van boter voor leger en vloot. Dh minister van landbouw en visscherij heeft aan de drie centrale landbouwor ganisaties op een brief van Maart 1.1 meegedeeld, dat de regeering bezwaar blijft maken tegen de beschikbaarstelling van boter tegen verlaagden prijs voor le ger en vloot, Indien n.l. hiertoe wordt overgegaan wordt verwacht, dat ver schillende belanghebbende groepen op eenzelfde verstrekking aanspraak zullen maken, wat financieel niet verantwoord wordt geacht. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 15 September 4 uur. Aan de orde zijn dan: aanbieding van de rijks- begrooting voor 1937 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. Secretaris Haagschen Christelijken Besturenbond. Het dagelijksch bestuur van het G. N. V. heeft, in overleg met het bestuur van den Haagschen Qhristelijken Besturen bond, in de vacature ontstaan door het p nsionneeren van den heer H. A. Dijk stra, voorloopig voor den tijd van één jaar benoemd den heer J. H. Wernsen, thans commandant van het Werkkamp te Chaam v,Het Putven", uitgaande van de Centrale voor Werkloozenzorg. Huurverlaging voor 21.000 woningen te Amsterdam. Tusschen het gemeentebestuur van Amsterdam en de regeering is overeen stemming verkregen omtrent een huur verlaging voor 21.000 gemeente- en ver- eenigingswoningen. Voor de woningen met rijksvoorschot gebouwd zal de regee ring 75 pet. en de gemeente 25 pet. bij dragen. De huurverlaging van de zg..n garantiewoningen komt, voor zooveel de vereenigingen dit niet uit eigen middelen kunnen bekostigen, geheel voor rekening van de gemeente. Dte regeering zal per 15 September een Kon. besluit uitlokken, waarbij de rente van de leeningen ten behoeve van den wo ningbouw tot 4 pet. wordt teruggebracht. Burgemeestersbenoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Winschoten mr A. J. Romijn. De nieuwe burgemeester van Winscho ten is geboren te Apeldoorn en is thans 39 jaar. Mr Romijn woont te Leiden, waar hij de advocatuur uitoefent. Hij is oud-wet houder dier gemeente. De heer Romijn behoort tot de Libe rale partij. Allerwege vreugde en feeste lijke stemming. Uit verschillende plaatsen in onze pro vincie ontvingen we bericht, dat gisteren, na het bekend worden van de verloving van Prinses Juliana, de vlaggen werden uitgestoken, terwijl gisteravond concer ten werden gegeven en fakkeloptochten ■werden gehouden of muzikale wandelin gen gemaakt. Ter wille van de plaats ruimte melden wij alleen het volgende: Té M i d d e lb u r g marcheerde „Oefe ning na den arbeid" door een groot deel van de stad. Later gaf het Middelburgsch muziekkorps op de markt een concert. D'e volks- en vaderlandsche liederen werden flink meegezongen. Er waren enkele dui zenden menschen aanwezig. T'e V1 i s s i n g e n gaf „Hosanna" uit Goes een consert, terwijl ook een fakkel optocht werd gehouden met medewerking van „Ons Genoegen" en „St. Caecilia". Bij Brittania hield de burgemeester een toespraak. Te Goes gaf Euphonia eerst een con cert op de Markt, waarna het een muzi kale wandeling maakte. Hierbij ontbrak het niet aan belangstelling en aan uitin gen van feestvreugde van het publiek. Voor de woning van den voorzitter der Oranje-vereeniging, den heer Van Balle- goijen de Jong en voor die van den bur gemeester werd halt gehouden. De bur gemeester hield voor zijn woning een korte toespraak. Uit verschillende plaatsen zijn telegram men van gelukwensch gezonden. GROOTE BRAND TE RITTHEM. 'Gisteravond kwart voor acht werd de brandklok geluid. Bij 'den landbouwer KI. GesChiere onder Welzinge stond de schuur toen reeds in lichte laaie Daar de hofstede dicht bij Middelburg ligt, was de Middelburgsche spuit vrij spoedig op het erf, daarna die van Rit- them en die van Souburg. De brand was te zeer uitgebreid om de sChuur te kunnen behouden, zoodat de brandweer zich bepalen moest tot het brandvrij houden van het woonhuis, dat eenige meters van de schuur staat. Inmiddels was door hulpvaardige han den het huisraad weggedragen naar een naburige woning. De inhoud van de schuur, graan en 'hooi, werd een prooi der vlammen. Een kalf en een geit werden nog gered. Tot ver in den omtrek was de brand te zien. Zeer veel personen uit Ritthem, Souburg en Middelburg kwamen een kijkje nemen. Gelukkig was er weinig of geen wind, andera was het woonhuis niet behouden gebleven. De oorzaak van den brand was het om ver vallen van een brandenden stallan taarn. Eén en ander is verzekerd. Middelburg. Cursussen voor werkloozen. De commissie voor vak opleiding en ontwikkeling van werkloo zen te Middelburg kon na gehouden exa men aan de volgende personen een ver klaring uitreiken: Cursus eleotrisch las- sChen: A. de Dho, Middelburg; P. W. Pol derman, Souburg en W. van Rooijen, Westkapelle; Cursus autogeen lasschen: M. Hengst en J. Hubregtse, Westkapelle; Cursus Metselen: P. Suurmond, Middel burg, L. Verhulst en J. Dekker, West kapelle. Het ligt in het voornemen van de com missie over eenige weken wederom eeD inschrijving te openen voor het volgen van cursussen in vakopleiding en alge- meene ontwikkeling. Expositie. De bekende D'ames- hoedenzaak van de firma wed. C. Paterik heeft vandaag en morgen een expositie van de nieuwste modellen in een voor dat doel speciaal ingerichte toonkamer op de eerste etage. Een aantrekkelijke collectie dameshoe den, die zeker bij! de dames in den smaak zal vallen, is daar bijeengebracht. Men krij'gt hier een goede indruk van de nieuwe mode, die thans vaak een hoogere bol voorschrijft. Ook de nieuwe kleuren, zooals paars, groen, roest- en ha- vanabruin doen aangenaam aan, terwijl soms door een combinatie van tinten een verrassend frisch effect wordt verkregen. Het is zeer zeker een goede gedachte van deze firma om bij' het begin van het seizoen met het inrichten van deze expo sitie haar fijner genre meer naar voren te brengen, terwijl dan in den winkel ruimte gegeven wordt aan de hoeden in meer voordeeliger prijzen, waarin men ook een ruime sorteering heeft. Zaterdag a.s. kan men de nieuwste modellen in de etalages bewonderen. De etalages worden des avonds tot 10 uur verlicht. Vlissingen. D'e heer G. Sipman, stations chef van de Ned. Spoorwegen alhier zal per 1 October den dienst met pensioen verlaten. Kloetinge. Donderdagavond a.s. verga dert de raad dezer gemeente. Dan zullen o.m. de navolgende punten worden be handeld: Het rapport der commissie voor onder zoek der gemeente-rekening ovei 1935. Hot rapport der commissie van onder zoek der rekening over 1935 en der be grooting voor 1937 voor het Barg. Arm bestuur. Het voorstel tot goedkeuring van een ontwerp-Koninklijk Besluit tot overdracht in beheer en onderhoud aan het rijk o.a. van gedeelten van den Molenweg en van het Steenen Pad. Aanbieding gemeente-begrooting 1937. Krabbendijke. A.s. Vrijdag des namid dags 2' uur vergadert de Gemeenteraad. De agenda bevat o.m.: Voorl. vaststelling gemeenterekening dienst 1935. Aanbie ding gemeente-begroeting dienst 1937. Goedkeuring rekening Burg. Armbestuur 1935. Goedkeuring begroeting 1937 van het Burg. Armbestuur. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 8000 ter afkoop van de vergoeding ingevolge artikel 205 der L,0.-wet 1920 aan de school in de Wilhelminastraat. Vaststel ling kosten per leerling 1934 van het openbaar lager onderwijs. Vaststelling exploitatievergoedingen 1934 aan de bij zondere scholen. Aanstelling van een con troleur der Steunverleening op arbeids contract. Zierikzee. Opening nieuwe R. H. B. S. Maandagmiddag werd onder groote belangstelling de nieuwe R.H.B.S. door den directeur, dr U. Schuts, geopend. Spreker 'heette o.a. welkom den inspec tor van het onderwijs, tevens afgevaar digde van den minister van onderwijs en den afgevaardigde van den minister van financiën. Spr. stond uitvoerig stil bij de oprichting en totstandkoming van het vo rige gebouw, dat spoedig te klein werd. Vandaar dan ook dat er dringend be hoefte bestond aan een grootere school. Dat dit volgens spr. niet van zelf ging blijkt wel uit het feit, dat circa 8 jaar geleden dr D'e Noo met den heer Ban- nink, den toenmaligen burgemeester reeds herhaaldelijk hiervoor naar Den Haag gingen. Spr. hoopte, dat de leeraren en leerlin gen zich dit nieuwe gebouw waardig zou den weten te maken. D'e afgevaardigde van den minister van financiën wees er op, dat het voor hem een aangename taak was dit gebouw te mogen overdragen. Spr. eindigde met den wensch, dat er menige stoere werker gevormd moge worden. D'e afgevaardigde van den minister van onderwijs feliciteerde het gemeente bestuur met de aanwinst, en niet alleen de gemeente, maar het geheele eiland. De burgemeester van Zierikzee bracht namens het gemeentebestuur van Zierik zee, en van vele collega's van het eiland zijn hartelijken dank uit voor de tot standkoming van het nieuwe gebouw; en eindigde met den wensch, dat de school moge bijdragen tot bloei van ons eiland en onze stad. Als laatste spreker kwam dr De Noo, de voormalige directeur, thans als zoo danig aan de R.H.B.S. te Vlissingen aan 't woord. Spr. dankte voor de uitnoodi- ging en feliciteerde de leeraren en leer lingen met dit nieuwe practische gebouw Hierna werd gelegenheid gegeven hel gebouw te bezichtigen. Voetbal, Goes. Gisteravond speelde alhier Olym- pia III uit Goes een wedstrijd tegen Uni tes III van Kloetinge. D'e Unitassers wis ten dezen wedstrijd met 40 te winnen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kamerik, J. H. Koster te Montfoort; te Engwierum (Fr.), oand. J. Honnef te Lage Vuursohe. Aangenomen naar Ridderkerk, G. v. d. Zee te Vaassen; naar Berkhout (toez.), M. W. J. van Linschoten, em. pred. van Paramaribo. Bedankt voor Doornspijk, H. A. Leen- mans te Ede; voor Wouters wou de, J. G. R. Langhout te Den Bommel. 'Geref. Kerken. Aangenomen naar Tzum, F. Colen brander, cand. te Huizum. Vrij Evang. Gemeente. Beroepen te Oldebroek, J. I. van Wijck te Antwerpen. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Het nieuwe leerboek. In de gisteren te Amsterdam voortge zette zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken kwam aan de orde het rap port van deputaten inzake het nieuwe leerboek voor de catechisatiën alsook de missive van den auteur van de proeve van een leerboek voor de catechisatiën onder het motto: „Non nova sea növe." Over beide zaken trad als rapporteur op Dr K. S i e t s m a van Amsterdam-Zuid. Geen der proeven kunnen deputaten aan de Synode aanbevelen. Over dit rapport rapporteerde Ds H. de Bruyn. De commissie betreurt het met deputaten, dat geen der proeven in aanmerking kan komen en onderschrijft de gronden waarop deputaten tot hun oor deel zijn gekomen. De commissie stelt voor deputaten en inzenders dank te be tuigen voor hun arbeid en gezien de vele teleurstellingen thans geen verdere stap pen voor een nieuw leerboek te doen. Na discussie vereenigde de Synode zich met de in bovenstaande geest omschre ven conclusies. Het promotierecht der Theol. School. Voorstel van de Part. Synode van Drenthe inzake het Promotie-recht der Theologische School komt in behandeling. Dit voorstel luidt „De Particuliere Synode van Drenthe stelt aan de Generale Synode voor: na te gaan, hoever het staat met „de genoeg zame eenparigheid", opdat onder den ze gen des Heeren op een volgende Synode de zaak van het Promotie-recht der Theo logische School tot een goed einde worde gebracht." De Commissie in wier hand dit voorstel voor rapport en advies is gesteld, ont vangt het woord. Rapporteur is Prof. Dr J. Ridderbos. In de commissie werd door meerderen teleurstelling uitgesproken over het feit, dat deze zaak wederom op het agendum 'is gekomen, hoewel het de Part. Synode eert dat zij de zaak op deze wijze heeft aan de orde gesteld, daarbij de beslissing van 1930 eerbiedigend. Wat de genoegzame eenparigheid betreft zij er op gewezen, dat een nieuw debat ontketenen onverant woord zou wezen. Zes jaar geleden heeft men over en weer zich tenvolle kunnen uitspreken en moest men gebrek aan een parigheid constateeren. De vraag is of men elkander niet zou kunnen vinden door deputaten te benoemen, die deze zaak nader onder oogen zien. Daarom stelt de commissie voor aan cura'toren-deputaten op te dragen te on derzoeken of er inzake dit 'vraagstuk door onderling overleg een regeling of schik king zou kunnen worden gevonden, waar in met de tegenover elkander staande op vattingen zoodanig rekening wordt gehou den dat men op goede gronden zou mogen verwachten, dat ze met genoegzame een parigheid zou kunnen worden aanvaard. Een breede discussie volgde Prof. Dr K. 'Schilder oordeelde, dat het Voorgestelde de vrede kan bevor deren, langer dan 3 jaar. Spr. maakte een kleine opmerking over het rapport en wees er op dat aan deputaten-curatoren hier een speciale opdracht gegeven wordt. Daarom zou spr. gaarne zien, dat het prae-advies aan de 'hoogleeraren te vragen verplichtend werd vastgesteld. Nog liever zou spr. zien, dat deze zaak aan curatoren en professoren in studie werd gegeven, zoodat deze tezamen de commis sie ad boe. vormen. Ds W. W. Meynen was zeer ver heugd over deze conclusie. Ds J. Douma sloot zich aan bij' de opmerkingen van Prof. Schilder. Dr W. A. v. Es ziet in de conclusie veel goeds. De tegenstellingen mogen de laatste zes jaar niet zijn verscherpt, ver zwakt zijn ze zeker ook niet. Het gaat hier om een principieel verschil. Het wegnemen van deze twistappel zou een zegen voor de kerken zijn. Het treft spr. dat men altijd weer ver geet, dat de kerken in 1914 een prin- cipieele beslissing in afwijzen den zin hebben genomen. Kan men daarmee niet meegaan, dan diene men bezwaren in. Prof. Ridderbos beantwoordde de gemaakte opmerkingen. De hoogleeraren hebben altijd prae-advies. Voor den voor slag van Prof. Schilder voelt spr. niet. Er wordt toch niet gestemd en het geeft dien indruk, dat men stemmen verzamelt. Men moet het door pTaten eens worden. Spr. wees er op, dat men in het voor stel niet meer moet zien dan er in ligt. Het is een poging om tot een oplossing te komen, en spr. gelooft niet dat dit een nieuwe twistappel wordt. Men moet ge dachtig aan 'het feit, dat men een broe dende kip niet moet storen, de zaak niet bederven door geschrijf in de pers. Na repliek werd de conclusie met alge meens stemmen aangenomen met de toe voeging, dat deputaten aan de e.v. Gen. Synode rapport zullen uitbrengen. (Slot volgt.) De Vrije Universiteit. De film „De Vrije Universiteit" die in het vorige winterseizoen nog in 125 plaat sen kon worden vertoond, wordt thans opnieuw voor te beleggen propagan- davergaderingen beschikbaar gesteld. Reeds is voor 45 plaatsen een datum definitief besproken. Examens van den Algem. Politiebond. Het diploma verwierven: H. J. Neuge- bauer te Koudekerke, H. P. J. van Na- huijs te Vlissingen en W. Minderhoud te Vlissingen. Een schipbreuk. Twintig man gered. Gisteren is de Noorsche houtboot „Si renes" na vertwijfeld vechten tegen zee en storm, bij Callantsoog op het strand geworpen. De post Callantsoog van de Noord-Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij be schikt over een wippertoestel en onmid dellijk is met een mortier een lijn over hét schip geschoten. De eerste poging luk te en zoo kon terstond de zware kabel worden overgetrokken, waarlangs de „broek" tusschen schip en kust kan wor den heen en weer getrokken. Met de broek konden 18 leden van de bemanning veilig worden overgetrokken. Gistermiddag zijn er weer twee van boord gehaald. Er zijn nu nog 18 man aan boord. De kapitein van de gestrande boot, ver telde, dat de boot een verschrikkelijken nacht gehad heeft. Er is onophoudelijk gevochten tegen de zee, en de sleepboot- assistentie was niet aanvaard, omdat men gehoopt had, ondanks alles Den Helder toch nog te kunnen bereiken. De 19-jarige jongen, die z ijl n ex-leeraar voorf30.000 oplichtte. Dezer dagen heeft, zooals gemeld de recherche te Amsterdam een 19-jarigen jongen gearresteerd, die werd verdacht een godsdienstleeraar voor meer dan f 30.090 te hebben opgelicht. Aanvankelijk had) de jongen verteld, dat hij' namens een commissie was opge treden, die werkte voor het eerherstel van den godsdienstleeraar, die twee jaar geleden door het bestuur was ontslagen. Hij had verscheidene brieven en opdrach ten aan den leeraar getoond, die door de comitéleden zouden zijn geschreven. De jongen heeft zoowel voor de politie als voor den rechter-commissaris, een vol ledige bekentenis afgelegd. Het comité bestond slechts in zijn fantasie. Smokkelen aan de zuid grens. Even na het middernachtelijk uur passeerde een uit België 'komende luxe auto het dorp Budel. Door de rijksambtenaren werd de chauffeur aangeroepen om te stoppen. Inplaats aan dit bevel te voldoen, gaf de chauffeur vol gas en reed met groote snelheid door. Onmiddellijk zetten die beide rijksamb tenaren per motorrijwiel een vervolging in met het gevolg, dat zijl de auto onder de gemeente Asten tot staan konden brengen. Bij' onderzoek bleek de wagen te be vatten niet minder dan 600 K.G. Bel gische suiker. Wagen en lading werden in beslag genomen en naar Budel ge bracht. Tegen den vervoerder zekeren P.B. uit Eindhoven werd proces verbaal opge maakt. Twee andere ambtenaren uit Budel wisten intusschen ook nog beslag te leg gen op 100 kilo Belgische suiker en 3 rijwielen. De smokkelaars wisten in de duisternis te ontkomen. Ventje steekt brandende sigaret in zjjln zak. Hiet 3-jarig zoontje van den heer G., wonende te Bergen op Zoom, dat een eindje brandende sigaret had weten machtig te worden, stak dit uit vrees in een zijner broekzak jes. Daardoor vatten de kleertjes vlam. Hevig gillend liep hij' huistoe, waar om wonenden het venfje de kleeren van het lijfje trokken. Men was genoodzaakt medische hulp in te roepen en het jongetje ter verpleging in het ziekenhuis op te nemen. Giftige insecten? Te Duin kerken is het Engelsche stoomschip „Sea Rumber" binnengeloop en. Op de reis van Dakar naar Madeira heeft dit schip de helft van de bemanning, bestaande uit 24 koppen, verloren. Zeven opvarenden waren gestorven, terwijl vijf in hopeloozen toestand te Ma deira aan land zijn gebracht. Men vermoedt, dat de slachtoffers te Dakar door giftige insecten zijn gesto ken. Uit een onderzoek is gebleken, dat van vergiftiging door levensmiddelen of wa ter geen sprake kan zijn. In den trein gestorven. Om half twaalf gisterochtend is de G.G.D. naar het Weesperpoortstation te Amsterdam ontboden. In een zoo juist binnengelo'open trein was tijdens de reis een 60-jarige reiziger ziek geworden. Bij aankomst' te Amsterdam was de man reeds overleden. Nederlandsche stuurman te Antwerpen verongelukt. Op het motorschip Baltic, liggende in de haven van Antwerpen, is Dinsdag avond bij het neerstrijken van den mast een stuk ervan weggegleden en te rechtgekomen op den 20-jarigen stuurman

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2