Gemengd Nieuws. Rechtszaken Leestafel Politieberichten. Berichten over onze Adverteerders. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen het dorp. Door deze kabellegging komt het bovengronds telefoonnet te vervallen, en bereids werden dan ook de palen en de draden reeds opgeruimd. Thans wor den de straten en de woningen nog ont sierd door het bovengrondisohe net van 't electrisch licht en de radio-distributie. De bloempjesverkoop in deze ge meente en Kleverskerke ten bate van 't T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", afd. C.N.V., beeft f22.43 opgebracht. (Be langeloos bericht.) Domburg. Eet aantal gasten en baders. Het aantal bezoekers, dat hier korter of langer gedurende het bad seizoen hun tenten had opgeslagen, be droeg dit jaar 3683 tegen 3602 in 1935. Het topjaar is geweest 1934 met 4118 gasten. Alleen 193Q, 1932 en 1933 gaven ook getallen van meer dan 1935, n.l. resp. 3709, 3712 en 3937. Het aantal zeebaden leed zeer onder het slechte weder en bedroeg 18.738 tegen 19.441 in 1935 en 20.875 in 1934. De beide laatst genoemde jaren waren top jaren, waait daarop volgt 1928 met 16075 baden. Kortgene. Een wilde koe op een auto. De heer A. Goudswaard moest Maandagavond op zijn vrachtauto een koe naar den slager J. Karelse ver voeren. Toen de auto bij de schuur van den slager kwam, werd de koe dol. Het dier ging verschrikkelijk op de auto te keer. Opeens schoot een pen los, waar mee een der zijkanten van de auto ge sloten kas. Met man en macht heeft het publiek tegen het schot geduwd. De koe trachtte zich door de opening te wringen, doch, dank zij het publiek, is het mogen gelukken om te voorkomen dat de koe los brak. Het was onmogelijk, om het beest in de schuur te brengen; daarom werd naar de slachtplaats gereden. Vóór deze plaats kreeg de koe weer wilde buien. De slager heeft toen met een hakmes een snee in één der achterpooten gesla gen, waardoor het beest onschadelijk ge maakt was. Even later kon de slager de koe doodschieten. Wissenkerke. Zaterdag werd door de Zwemvereeniging „De Roompot" haar jaarlij'ksche zwemwedstrijd gehouden aan den zeedijk van den Vlietepolder alhier. Gezwomen werd 50 meter vrije slag. Ie Nellie den Boer. 200 meter schoolslag: 1. D. Verburg, 2. A. Priester, 3. W. van Sluis, beide laat- sten van Kortgene. 50 meter vrije slag jongens van 1315 jaar: 1. A. Vermeule, 2. G. v. d. Berg, 3. P. Versluis. Idem meisjes: 1. C. van D'amrne, 2. M. Versprille,, Kats, 3. Nellie v. d. Moere. 50 meter vrije slag: 1. D. Verburg, 2. L. van Dantme, 3. A. Heijstek, beide laatsten te Kortgene. 50 meter vrije slag dames: 1. N. den Boer, 2. T. Swenne, en G. Swenne, 3. T. Verhulst. 4 maal 50 meter estafette heeren werd door Kortgene gewonnen. 400 meter vrije slag dames en heeren: 1. N. den Boer, 9.54 min,. 2. Jo van Halst 10.11 min., Jac. "Wattel 9.15 min. Hindernis zwemmen: 1. Nellie den Boer 2. Jo van Halst, 3. N. van der Moere. Hoewel het weder niet meewerkte, kan de wedstrijd als geslaagd beschouwd wor den. i Jeugdige boefjes. De mare chaussee te Heerenveen heeft in den nacht van Zondag op Maandag te Has- kerdijken aangehouden twee jongens van ongeveer 13 jaar, afkomstig uit Hamburg die per rijwiel op weg waren naar Am sterdam, waar een der jongens familie heeft wonen en die zich aan diefstal en ladelichting hadden schuldig gemaakt. Van een landbouwer te Haskerdijken, die hen hulp had verleend hij het repa- reeren van een defecte rijwielband, heb ben zij eenige goederen en een rijwielbe- lastingplaatje gestolen, terwijl zij in een café aldaar het geld uit de lade hebben gestolen. D'e jongens, die zijn opgesloten, zullen op transport naar Hamburg worden ge steld. i In b r a a k. Tot dusver onbekende dieven hebben inbraak gepleeegd in de woning van den slager F. Heeren te 's Hertogenbosch. Met een bootje zijn ze over de Binnendieze gevaren en met be hulp van een ladder zijn ze aan de ach terzijde binnengekomen. Een bureau werd opengebroken en daaruit een be drag van f 40 onvreemd. De noodrem. De electrische trein uit Amsterdam arriveerde gisteren met 10 minuten vertraging te Haarlem. Bij Halfweg stond de trein plotseling stil. Het treinpersoneel constateerde, dat er iemand aan de noodrem had getrokken. Groote beweging onder de passagiers 't Bleek dat op een der toiletinriohtingen een Engelschman aan de noodrem had ge trokken, denkende dat hij daarmee de watervoorziening in beweging bracht.. i Clandestiene radiozen der in beslag genomen. Een amb tenaar van de P. T. en T. beeft in samen werking met den chef-veldwachter ten huize van W. te Someren een clandestie- nen zender in beslag genomen. Tegen W. is proces-verbaal opgemaakt. Branden. Gisteravond is te Bel- lingwolde (Gr.) de behuizing bewoond door den heer H. Bloem door onbekende oorzaak afgebrand. Te 's Heerenberg ie de bakkerij van A. F. Döring afgebrand. De oorzaak Is onbekend, verzekering dekt de schade slechts gedeeltelijk. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in de woning van de fa milie Peters te Wijchen. Door de storm- achtigen wind aangewakkerd stond het huis weldra in liohter laaie. D'e woning brandde af. Van den inboedel kon zoo goed als niets woiden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. i Gistermorgen is de boerderij „de Krueger" aan den Woltersweg te Hengelo door brand totaal verwoest. Er kon wat huisraad worden gered, doch verder ging alles verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Bedriegelijke bankbreuk. Dbor de politie te Winschoten is aange houden de 42-jarige Th. de G., communis tisch raadslid, aldaar, verdacht van be driegelijke bankbreuk. De G. wordt ervan beschuldigd een bedrag van twee honderd gulden aan een faillieten boedel te heb ben onttrokken. Dit is reeds de tweede keer, dat hij een dergelijk feit heeft ge pleegd. Hij is ter beschikking van den of ficier van justitie te Groningen gesteld. 'Auto dooreen trein gegre pen. Gistermorgen werd een auto, be stuurd door den 52-jarigen A. W., wo nende te Haren (Gr.) op den onbewaak- ten overweg te Waterhuizen, onder de gemeente Haren, gegrepen door een trein. De auto werd geheel vernield. De bestuurder bekwam hoofdwonden en kneuzingen aan armen en beenen. Per auto werd het slachtoffer naar zijn wo ning vervoerd, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. Zijn toestand is re delijk. Een persdelict. Vrijdagmiddag zijn op last van den officier van justitie te Maastricht de oplagen in beslag geno men van het in de omgeving aldaar ver schijnende blad de „Nieuwsbron", waar in een zeer misleidende brief was opge nomen, waarvan het slot geheel was ge richt tot opruiing tegen het openbaar ge zag. In eenige dorpen van de mijnstreek was het blad reeds verspreid. Wegens het misdrijf omschreven in art. 132 Wetb. v. Str. is tegen den uitge ver J. H. te Beek proces-verbaal opge maakt. D'e brief is verschenen zgn. uitgaande van de r.-k. Staatspartij, doch niet vaD die partij afkomstig. Men heeft den in druk, dat dit stuk van de N.S.B. of van communistische zijde afkomstig zou zijn. Liefhebber van verlo vingsringen. Zaterdag vervoegde zich bij den goudsmid Oudes te Alkmaar iemand, die verzocht een collectie verlo vingsringen te mogen zien. Hij deed na lang zoeken een keuze en zocht bovendien een gouden armband uit, waarna hij een adres opgaf, waar de sieraden nog dien zelfden dag bezorgd moesten worden. Toen hij de collectie weer opborg, miste de heer Oudes twee gouden ringen. Hij waarschuwde de politie en diverse collega's en met goed resultaat, want eenige minuten later kwam een heer den goudsmidswinkel van de fa. Opto binnen, eveneens met het verzoek hem eenige ver lovingsringen te willen toonen. De vrouw van den godsmid liet niet merken, dat zij eenige achterdocht had, doch waarschuw de de politie. Dó politie arresteerde den man, een 29-jarigen inwoner van Leeu warden. Sen aak bleef steken. Op een wel zeer ongelegen tijdstip is Zondag morgen wederom een boot blijven steken in de nauwe doorvaart van de electrische ophaalbrug te D'iemen. Het was de 569 ton metende Rijnaak „Adriaantje", afkomstig uit Terneu- z e n. Ongeveer halftien was het schip in de brugopening getrokken en plotseling kon het niet meer verder. In minder dan geen tijd stond een lange ïile fietsers en a.uto's en eenige honderden voetgangers voor de brug te wachten. Het duurde geruimen tijd, alvorens de klap van de brug kon worden neergela ten. Een gevolg van de stagnatie was o.m., dat de kerkdiensten ruim een kwar tier later aanvingen. Tweemaal doorgedraaide boon en. Zaterdagmiddag was een vrachtauto met een lading van 1600 kg. op een vei ling doorgedraaide snijboonen op weg naar een mestvaalt. Maar op den Berg weg te Rotterdam bleek de wagen zich niet aan te passen bij de oneffenheden in het wegdek, met het gevolg, dat de la ding ging schuiven en de inhoud van 110 kisten op straat viel. Aanvankelijk ver sperde de groente het verkeer, zoodat men is begonnen met het op twee hoopen gooien van de groente, aan weerszijden van den weg. D'aarna wilde men de snijboonen weer in de kisten doen, om hen verder naar de mestvaalt te vervoeren. Maar in den tua- schentijd had het nieuwtje zich door de buurt verspreid en van alle kanten kwa men menschen toesnellen, om zich over de snijboonen te ontfermen. Sommigen hadden beddelakens meegebracht, om de groenten erin te kunnen meenemen. Toen de auto tenslotte bij de mestvaalt kwam bleken er van de 110 kisten 42 te zijn verdwenen. De snijboonen, die in die kis ten gezeten hadden zijn voor de tweede maal doorgedraaiddoor den snij boonenmolen. i Slachtoffer van moord uit het jaar 1840 gevonden. Bij het verrichten van graafwerk langs den Maaskant te Arcen hebben arbeiders een menschelijk geraamte gevonden, hetwelk ongeveer een aalven ~ater onder de klei begraven lag. Men heeft hier waarschijnlijk te doen met een slaohtoffer van een moordaan slag, welke omstreeks 1840 plaats vond op een inwoner dezer gemeente, die van een kermis in een naburig dorpje langs de Maas huiswaarts keerde, doch zijn ouderlijke woning nimmer heeft bereikt. Ook zijn lijk heeft men nimmer kunnen vinden. NAAR EEN GOEDKOOPE HUIS HOUDING! Wij zijn er aan gewend geraakt, dat ieder, die in den huidigen tijd aan onze huisvrouwen iets heeft aan te bieden, dit aankondigt als een geweldig koopje, een drastische verlaging, kortom als iets zeer bijzonders, dat nog geen mensch heeft meegemaakt. Echter zal het lang niet altijd mogelijk zijn, dat de huisvrouwen met zekerheid kunnen uitmaken, of het aangeprezene nu werkelijk zoo voordeelig is, als be weerd wordt, aangezien tallooze tactoren, zooals kwaliteit, afmetingen, gewicht, af werking en niet te vergeten herkomst, een groote rol spelen. Maar wat de van ouds 'bekende Sun- light-fabrieken thans in het gansche land aankondigen, brengt voordeelen voor de huishouding, die aan iedere huisvrouw onmiddellijk duidelijk zijn. Sunlight Zeep, zwaarder in gewicht en tegelijk nog in prijs verlaagd, daar kun nen al onze 'lezeressen werkelijk 'blij mee zijn. Wie de nieuwe dikke stukken ziet, de Sunlight kwaliteit kent en hiervan voortaan voor een dubbeltje kan profitee red zal met 'haar besluit niet lang dralen, want zij weet, wat 'zij voor haar geld krijgt. En de bekende geschenkenbons, die zoo trouw gespaard worden, blijven geldig. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: A. Poppe, caféhouder te Vlissingen. Rechter-commissaris Mr G. E. Muller, rechter. Curator Mr F. W. Adriaanse, advocaat te Middelbug. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven: J. E. K. te Amsterdam f2 b. of 2 d. h.; W. W. te Antwerpen f2' b. s. 2 d. h. Met een rijwiel/motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: F. J. v. d. P. te Golijnsplaat f2 b. of 2' d. 'h.; M. v. d. J. te St Annaland f2.50 b. of 1 d. h.; N. W M. te Schone f 3 b. of 2 d. h.; W. W. te Antwerpen f 5 b. of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer met letter op de voorgeschreven wijze was aangebracht en/of verlicht: Th. J. K. te Grave f3 b. of 3 d. h.; J. B. te Bergen op Zoom f3 b. of 3 d. h.; P. L. te Wouw f 3 b. of S d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: G. J. W. te Vlissingen f 5 b. of 3 d. h.; F. S. S. te Ostende f 1 b. of 1 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: H. Dl te 'sHertogeu- bosch f 1 b. of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: L. de V. te 's Graven polder f4 b. of 2 d. h.; G. J. W. te Vlis singen f 5 b. of 3 d. h. Een motorrijtuig zonder behoorlijke verlichting op een weg laten staan: N. de K. te Middelburg f 5 b. of 5 d. 'h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: R. B. te Roden f 1 b. of 1 d. h. Rijden niet een rijwiel/motorrijtuig op zoodanige wijze en/of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en/of de veilig heid van het verkeer wordt belemmerd en/of in gevaar gebracht: A. J. T. te Kloetinge f 5 b. of 5 d. h.; A. G. te Benne- kom f 5 b. of 5 d. h.; P. W. A. S. te Vlis singen: vrijspraak Met een rijwiel rijden terwijl men ver keert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar beboeren te besturen: A. B. te Vrouwenpolder f 15 b. of 10 d. h. Rijden met een ingeschreven motorrijn tuig met een grooter wielbelasting dan het inschrijvingsbiljet vermeldt, terwijl de lading meer dan 2 Meter uit het rijtuig reikt: J. R. te Beda f2.50 b. of 2 d. h., B. G. F. te Utrecht, nietigverklaring der oproeping; A. G. te Vlissingen f2 b. of 2 d. h. Fietsen zonder bel: C. v. D. te Kats: teruggave aan zijn ouders zonder toe passing van straf. 's Avonds fietsen zonder voorgeschre ven verlichting en (of) zonder wit ac'hter- spatbord: S. W. S. te Serooskerke f 3 of 3 d. J. S. te Goes f 1 of 1 d.; J. V. te Heinkenszand f 3 of 2 d. en f 1 of 1 d.; W. H. te Laren f 4 of 4 d.; F. v. Z. te Delft f 1 of ld. Zonder noodzaak fietsen op het voor hem links liggend rijwielpad: A. G. F., te Grijpskerk'e f2 of 1 d. 'h., We. B. te Heerlen f 2 of 2 d. 'h. Straatschenderij: A. v. W. te N. en St. Joosland, berisping; C. G. en L. v. B., beiden te Arnemuiden: ieder teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. Een valschen naam opgeven: G. J. W. te Vlissingen: f 10 of 5 d. 'h. Dronkenschap op den openbaren weg bij herhaling: H. K. te Hansweert f 15 of 15 d. h. Overtr. Arbeidswet bij vierde herhaling W. P. v. d. L. te Vlissingen f 1 of 1 d. 'h.; W. P. v. d. L. te Vlissingen f 25 of 20 d. Niet zorgen, dat arbeidslijst ophangt en dat een arbeidsregister aanwezig is: K. F. te Oostkapelle 2 maal i2 of 2 maal 1 d, h. Zonder vergunning te Wissenkerke een tijdelijke woning oprichten: A. v. H. te Kamperland f2 of 2 d. h. Idem te Vrouwepolder: J. A. L. te Mid delburg f 3 of 3 d. h. Zonder vergunning langs de spoorbaan loopen: M. D. K. te Rillamd-Bath f 4 of 4 d. h. Over de openbare overwegen rijden ter wijl de trein in aantocht is: J. v. Z. te Goes f 10 of 5 d. h. Aan den voet der duinen in de Onrust polder zand halen op een plaats waar dit niet geoorloofd is: A. B. te Kamperland: f 5 of 5 d. h. Te Wissenkerke hoornvee in de duinen van den Onrustpolder doen verblijven: I. W. te Wissenkerke f 10 of 5 d. 'h. Te Biggekerke als houder van een tap perij zijn inrichting op Zondag geopend hebben en daarin bezoekers hebben: F. B. te Biggekerke: Geen straf in verband met de geringe beteekenis van het feit. Overtreding parkeerverbod te Goes: A. de J. te Kloetinge f 1 of 1 d. h. Te Baarland een stier boven den leef tijd van negen maanden in een weiland los laten loopen: J. de Dreu te Oudelande: f 2 of 2 d. h. Overtr. vent verbod te Kruiningen: Ga. H. huisvrouw van J. v. G., reizende in een woonwagen f 1 of 1 d. h. Idem te Middelburg: E. H. F. W. te 'sGravenhage f2 of 2 d. h. Idem te Arnemuiden: P. A. de W. te Goes f2 of 2 d. 'h. Idem te Vlissingen: C. E. de J., te Leeuwarden f 2 of 2 d. h. Idem te Ierseke: I. G. D. M. K. te Vo- lend aio.: ontslag van rechtsvervolging. Te Goes meer personen op een rijwiel vervoeren dan waarvoor het bestemd is: Ph. W. te Goes f 1 of 1 d. h. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 8 Sept. De volgende personen waren gedag vaard: E. A. T., 50 j., werkman te Hulst, we» gens mishandeling van zijn echtgenoote. Eisc'h en uitspr. 14 d. gev.str. C. D., 40 j., slager te Hoek, wegens mishandeling van Willem Jan Petiet. Eisch en uitspr. f 25* f 10 d. h. J. P., 44 j., zonder her., te Terneuzen, wegens beleediging van Tanneke van de Voorde. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. L., 25 j., werkman te Hontenisse, wegens beleediging van Marechaussees. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. R. A. A., 35 j., werkman te Terneu zen, wegens mishandeling van P. M. Stouthamer. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. 'h. M. A. de B., 20 j. werkman te Glinge, wegens diefstal van f 50 en f 100, toe- behoorende aan G. A. de Block. Eisch 1 mnd. gev.str., uitspr. 1 mud. gev. str. voorw. proeftijd 3 jaar. A. K., 19 j., loopjongen te Zierikzee, wegens mishandeling van Adriana Berre- voets. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. J., 25 j., bakkersknecht te Zoutelan- de, wegens beleediging van den gemeente veldwachter Nieuwenhuize. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. F. D., 40 j., landbouwer te Oostkapelle, wegens mishandeling van Adriaan Roose. Eisc hf 10 of 5 d. h., uitspr. f 5 of 2 d. A. v. H., 32 j., leurder te Bergen op Z., en G. J. P., 22 j., koopman zonder vaste woonplaats, wegens mishandeling van Corndlis de Vuijst te Breskens op 3 Juli, te zamen en in vereeniging. Eisch ieder f 25 of 20 d. h., uitspr. ieder f 15 of 10 d. h. DE BACGN-INSCHR? JVING. De vergoeding aan de stilgelegde fabrieken, In verband met de vergoeding, welke wordt gegeven aan de stilgelegde bacon- fabrieken, alsmede aan die fabrieken, waaraan minder varkens zijn toegewezen dan waarvoor zij inschreven, waren door 'het Tweede Kamerlid, de heer v. d. Sluis, aan den minister van Landbouw en Vis- soberij eenige vragen gesteld. In zijn antwoord daarop, deelt minister Deckers mede, dat hij de vraag of de stil gelegde baconfabrieken en die fabrieken, aan welke minder varkens- zijn toegewe zen dan waarvoor was ingeschreven, een vergoeding behooren te ontvangen, in haar algemeenheid noch bevestigend, noch ontkennend kan beantwoorden. Hij acht het mogelijk, dat onder bepaalde om standigheden een vergoeding redelijk zou zijn, doch of die omstandigheden aan- wetsig zijn, zou hij van geval tot geval willen beoordeelen. Hoe de baconfabrikanten deze vergoe ding besteden, is door den minister niet onderzocht. Hij zou het vanzelfsprekend ac'hten, dat deze mede aan de arbeiders in de bedrijven ten goede komt. Moet om billijkheidsredenen een ver goeding worden gegeven als bovenbedoeld, dan wenscht de minister dit zelf te doen. Vandaar, dat een schade loosstelling buiten hem om, ook al wordt deze ge heel of gedeeltelijk als vergoeding al a n anderen af gestaan, nietzijn instem ming heeft, en dat hij na de thans geldende rege ling, die niet langer dan drie maanden zal duren, het gebeurde bij de laatste inschrijving, hoe dan ook, onmogelijk zal maken. •mmmm—m—mmmmmm— De Spiegel. Wij vestigen ditmaal de aandacht van onze lezers op deze uit nemend verzorgde week-illustratie van groot formaat, gedrukt op stevig, glan zend papier. De inhoud is zeer gevarieerd. Zoo neemt De Spiegel ons mee op speur tocht naar de jeugd van Dr Colijn. Aller aardigste voorvallen uit diens jongens jaren worden verteld en tal van interes sante foto's laten ons zien, hoe en waar Dr Colijn in zijn jeugd leefde. Foto's en een interessant artikel lichten ons in over de geschiedenis van de Zondagsschool in Nederland. Honderd jaar geleden werd 'hier de eeröte Zondagsschool 'gesticht. Een boeiende schets van Anne de Vries, den bekenden auteur van „Bartje", zal de belangstelling trekken. Een vervolg verhaal van W. Laatsman, getiteld „Gaaike Petrus" speelt in Vlaanderen. De illustraties zijn 'bijzonder goed verzorgd. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: stal lantaarn. Bij Particulierentwee armbanden, M. Jansen, Schoorsteenvegerssingel Q 94; Belastingmerk in etui, J. Sturm, St. Laurens B 186; Paar kinderhandschoe nen, A. J. Reed, Dokstraat P 69; Duif, Ooncierge Museum, Wagenaarstraat; Be» lastingmerk m. speld, P. de Visser, 'Seis- weg R 161; Insigne, A. Pluijmers, St. Janstraat I 52; Kinderschoentje en sokje, H. v. Verswijveren, Zandstraat Q 195; Hondenhalsband met penning 346; J. Lo- rier, Arm. Schuitvlot Q 60; Nieuwe pet, Brugwachters, Kanaalbrug, Middelburg; Vulpotlood, Van Luijk, Bur. v. Politie; Twee houten driehoekjes, Huijbregtse, Bagijnhof Q 194; Parapluie, Hubrechse, Rijwielstalling Stadhuis; Kinderwagen kussentje, Heijt, Veerschesingel S 130 i; zakmes, T. Klaver, N.'Oosterschestraat N 103; Belastingmerk in etui, G. Ploegaert, N. Oosterschestraat Nlll; Sleuteltje, J. Schbut, Gravenstraat V 285; zwart hond je, P. Simpelaar, Werfstraat P 150 zwarte gymnastiekschoen, Van Kuijk, Oude Kerkstraat B 86; Hond met belas tingpenning, Vlissingen No. 164, Bur. v. Politie, Middelburg; Huissleutel, A. Spruit, Bellinkstraat G 195; zakkamme tje in etui, L. Hendriks, K. Giststraat A i'26; Riem, Baljeu, Pijpstraat N 215; Huissleutel, Kusee, Segeersweg V 98b; blauwe mantelband, Rood, Dokstraat P 169; Haarkam, P. Poerstamper, Rouaan- sche Kaai G 114; „Fongers" Heerenrij wiel, Walch. Kunstmesthandel, N. Poort straat P 245; gummischoen, 'L. Marijs, Smidsbolwerk O 99; beursje met geld, Bastiaanse, Bakkerij' Lange Viele. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. Sept. 8 Serooskerke (bij Westdorp), huig met schuur, Terpstra. 8 Vlissingen, Houtverkooping, Batten. 9 Goes, bij Krijger, Vendutie, de Kok. 9 West-Souburg' (in Tramhalte) hui zen, v. d. Harst en Oele. 9 Goes (bij Krijger), Vendutie, Dó Kok. 9 Oostkapelle (bij Wattel), huis met schuur enz., Terpstra. 10 Wolfaartsdijk (Heerenpolder), In span, Inb., Veldvruchten, v. Dissel. 11 O.-Souburg (bij Stroo), Winkelhuis en Erf, Blaupot. 15 Middelburg (Mercurius), verpach ting Bouw- en Weiland, Pold. Wal cheren, Blaupot, 16 Hansweert (bij den Boer), Woonhuis en Bergplaatsen, Kram. 17 Middelburg, (in Mercurius), Heeren huis, Batten. 19 N. en St. Joosland (bij Klap), Huis en Tuin, v. d. Harst. 23 Arnemuiden (op hofstede Braken burg), inspan, Blaupot. 23 Veere, (in Wilhelmina), Bouw- en Weiland, Batten. 23 Kloetinge (bij Meulpolder), Woon huis met Schuurtje, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Veiwachting tot den avond van 9 Sept.; Aanvankelijk nog tijdelijk stormachtige, later krachtige tot matige Zuid-Weste lijke, krimpende wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen, nog regenbuien, aanvankelijk kouder. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 8 u. 12 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6