DE ZEEUW akkertje tweede blad ALS DE LIEFDE RIJPT •GRATIS De 35ste Nederlandsche Jaarbeurs heden geopend. Binnenland Uit de Provincie leder pak HONIG'S VERMICELLI" hoÏio de secretaris generaal over de gunstiger vooruitzichten. f E uil LETON VAK 0INSDAG 8 SEPT. 1938, Nr 288. Er zit opleving in de lucht. Heden opent de 35e Nederlandsche Jaarbeurs haar deuren en oudergewoon te kreeg de pers gisteren college van den secretaris-generaal, Graadt van Roggen. De verleiding is groot aldus de secre taris-generaal ten opzichte van den economischen toestand van ons vader land, een positief geluid te doen hooren en te verklaren: „De zeven magere jaren zijn v o o r b ij, het economisch herstel is begonnen". Tot op zekere hoogte zou een dusdanig geluid ook wel te verantwoorden zijn. Algemeenheden op economisch gebied slaan echter altijd de plank ergens mis. Maar toch: Er zit opleving in de lucht. Het antwoord op de vraag of het morgen wordt dan wel of de morgen er al is, hangt louter af van de innerlijke geaardheid van den waarnemer. Hij, die beweert nog geen hand voor oogen te kunnen zien, is een pessimist; hij echter, die aan het begrip „morgen" den eisch stelt, dat de morgenstond ook goud in den mond heeft, zal wijs doen met voor- loopig nog maar niet van een economi schen dageraad te reppen. Het valt niet te ontkennen, dat het economisch leven, nationaal en interna tionaal, in het laatste halfjaar nieuwe aspecten heeft gekregen, die gunstig zijn te noemen. De wereldhandel heeft hier en daar wat meer armslag gekregen. En dit trots ernstige troebelen op het gebied der internationale politiek. In het laatste halfjaar is aan den politieken hemel in Europa het onweer niet van de lucht geweest Als trots dit alles de economische toestand over een groot deel van de wereld gunstiger is geworden en zich op dat hooger niveau heeft weten te handhaven, dan ligt daarin toch wel iets, dat vertrouwen moet wekken. I n den wereldhandel breekt de zon van het vertrouwen weer door. En wat nu ons eigen land betreft er was tot voor kort een pijnlijke tegen stelling in de wereld -conjunctuur en de economische ontwikkeling in Neder land: de buitenlandsche curve boog opwaarts, de binnenlandsche lijn kromde zich al maar door naar beneden. Dit steeds maar verder van elkaar afbuigen nam in het laatste halfjaar een einde: ook de economische ontwikkeling in Nederland toont thans aan, dat in de laatste maanden de kansen tot opleving aanzienlijk zijn toe genomen en de opleving zelf reeds in de bedrijfsresultaten van een aantal Nederland- scheondernemingentotuiting is gekomen. Die oorzaken. Tot die betere conjunctuur ten onzent heeft in de eerste plaats medegewerkt de verbetering van den internationalen toe stand, waarvan ons land in zoo hooge mate afhankelijk is; voorts de in steeds meer landen krachtiger tot uiting komen de geneigdheid om den internationalen goederenruil te verruimen. Gunstig wordt ook de toestand hier te lande beïnvloed, doordat het in Nederlandsch-Indië weer beter gaat, waar uit de eerste hand van de opmerkelijke vaste stemming der grondstoffenmarkten wordt geprofiteerd. Uit verschillende samenwerkende binnen- bli Migraine, „Kater", Hoofdpijn,0 enz. Uit het Engelsch. 86) Rhoda wierp haar hoed op het bed en ontdeed zich van mantel en handschoe nen. Ze ontstak het vuur onder een ketel tje en zette thee, doch vergat ze te drin ken. Ze sta'k de kandelaar aan, maar even later blies ze het licht weer uit. Een stoel met harde, houten ziting, de ©enige welke 't kamertje bevatte, schoof ze naar het venster en leunde haar moede, bon zende 'hoofd tegen de vensterbank. Ze wist zelf niet hoe lang ze daar zoo gezeten had. Het was reeds geheel don- ter geworden, de sterren waren reeds zichtbaar tegen den helderen hemel, de lichten van de wereldstad waren een na een aangeglipt. Het geluid van het woe lige verkeer aan de boulevards drong niet tot het kamertje door. Ze sloeg er geen acht op, 'dat de gong voor het avondpten ging. Rhoda had vanavond geer behoefte aan voedsel of drank. Ze was naar deze stille, eenzame plek gekomen, om een zware zieleatrijd te strijden. landsche factoren zijn voor het Neder-- landsche bedrijfsleven ook eenige voor waarden geboren voor toenemende be drijvigheid op weer eenigermate winst- belovend niveau. Het inmiddels vrij al gemeen doorgedrongen besef, dat door de stijgende goederenprijzen op de wereld markt en de koersstijgingen op de bin nenlandsche effectenmarkt v o o r 1 o o - pig devalutie van den gulden zeer onwaarschijnlijk wordt, heeft ons bedrijfsleven mede een rusti ger polsslag gegeven. Intusschen houdt het nuchter verstand rekening met een en ander, dat een biij- moedigen kijk op de dingen vooralsnog tempert. Er is naast eenigen constanten vooruit gang ook nog het een en ander, dat rem mend werkt. Toch houden de gunstige factoren reeds eenigen tijd achtereen on onderbroken de overhand. Voor de eerste maal is aan het Neder landsche jaarbeursinstituut een agrari sche afdeeling, een agrarische jaarbeurs verbonden. Voor de eerste maal doet de Landbouw, op voet van gelijkheid met de Industrie, zijn intrede in het Neder landsche jaarbeurswezen. De Agrarische Afdeeling. Deze eerste agrarische beurs is een be gin, maar ook niet meer dan een begin. In toenemende mate wordt voor den landbouw naast het productie-proces het distributie vraagstuk van over- heerschende beteekenis. Stond vóór de crisis op den voorgrond de primaire vraag: hoe bereikt de landbouw een zoo groot mogelijk technisch resultaat, thans moet in toenemende mate aandacht besteed worden aan de vraag: hoe raakt de landbouw zijn producten het loonendst kwijt. Het laat zich aan zien, dat, bij een economische opleving, het distributievraagstuk op agrarisch ge bied nog aan beteekenis zal winnen. Wilde men bij een economische op leving voor de landbouwbelangen van het jaarbeursintermediair profiteeren, dan moest het agrarisch jaarbeursinstituut functioneeren en zijn eerste onvermijde lijke kinderziekten achter den rug heb ben vóór die opleving inderdaad flink zou gaan doorzetten. Den juisten vorm zal ten slotte, evenals bij de algemeene jaarbeurs, alleen de er v a r i n g kunnen geven aan het agrarisch jaarbeursinsti tuut. Deze agrarische jaarbeurs is een expe riment. In dit licht dient zij te worden bezien. Schematisch is de Agrarische Jaarbeurs uit drie belangengroepen opgebouwd. Ten eerste de kerngroepen: de land- en tuinbouwproducten en de voortbrengselen der vee- en pluimveeteelt zelve. Hoofd zakelijk demonstratieve stands, waar voor het product zelve: den zuivel, het fruit en de groenten, het pluimvee en de eieren, het hout en de boomen, het vlas en de wol, propaganda wordt gemaakt. Deze kerngroepen moeten echter beschouwd worden als tijdelijke hulptroepen, bestemd om bij een verderen uitbouw van het agrarisch jaarbeursinstituut grootendeels te verdwijnen en plaats te maken voor inzendingen van de producten door het bedrijfsleven zelf. Om deze „kernen" groepeeren zich dan de eigenlijke zakelijke, de com- merciëele belangen: de industrieën, die de agrarische producten verwerken, zoo als bijv. bij het fruit en de groenten de jam- en conservenfabrieken, benevens de industrieën van hulpmiddelen ten be hoeve van het bodemproduct: zoo bij de zuivelproducten de zuivelwerktuigen, bij de landbouwproducten de landbouwwerk tuigen, de veevoeder de meststoffen, bij het pluimvee de broedmachines, eieren- sorteerinrichtingen en het verpakkings materiaal, enz. En tenslotte als derde be langensfeer: de Voorlichtings diensten van Rijk of organisatie, ten einde den jaarbeursbezoeker landge noot, maar vooral vreemdeling te too- nen wat in Nederland gedaan wordt om de qualiteit van het agrarisch product en van den veestapel te bevorderen, te con troleeren en te waarborgen. Tot deze laat ste groep behooren bijv. de inzendingen van den Plantenziektenkundigen Dienst, de Rijksproefstations voor Veevoederstof- fen en Meststoffen. Het Nederlandsch In stituut voor Landbouwwerktuigen en Ge- De avond gleed voorbij, doch roerloos bleef (het meisje zitten op haar eenzame plaats. Ze had, doch het was een gebed zonder woorden. Haar hart ging in op rechtheid uit naar hulp en wijsheid van Boven, opdat zij mocht weten welke rich ting ziji moest gaan. Het hoekige gelaat van Ednard Mar- lew, met dien blik: van fel hegeeonen in zijn oogen, stond haar onafgebroken voor den geest. De weerzin, die ze vanaf het eerste oogenblik dat ze hem kende, in zich had voelen opkomen, werd al grooter en het begeerlijke van zijn aan bod werd steeds geringer. Wat zou ze doen? Tot wien kon ze zich om raad wenden in haar besluiteloosheid Dezen gansc'hen stralenden lentedag ■had ze de beeltenis van Romney vpor zich gezien. Terwijl ze daar zoo hulpeloos in het donker zat, -met doffen blik starend over de gore daken van de achterbuurt- huizen kwam zijn gestalte haar plots heel duidelijk voor den geest te staan. En 'hij was voor haar afgematte geest op dat oogenblik wat hij vroeger nimmer voor haar was geweest als een sterke burcht, een veilige schuilplaats voor de woelige stormen van het leven. Buiten in de stilte van den donkeren nacht sloegen de torens elf heldere sla gen. Tóen viel 'haar blik plots op een verlioh]t zolderraam aan de overzijde, even later dan het hare. bouwen, de Nederlandsche Algemeene Keuringsdienst voor zaden, de Vereeniging het Kaasmerk, enz. Het nlet-agirarlsch gedeelte. De oude Jaarbeurs mag er ook dit na jaar weer zijn, niettegenstaande ditmaal Italië, dat het vorige najaar met 70 deel nemers aanwezig was, ontbreekt. Het aan tal deelnemers bedraagt 1146 tegen 1079 het vorige najaar. Het complex jaarbeurs gebouwen is op alle verdiepingen sterk bezet. In alle groepen is de deelneming zeer bevredigend. Alleen in de groepen Meubelen is een kleine achteruitgang te constateeren. Ook de afdeeling Uitvindingen, waar mede door de deelnemers verrassende resultaten zijn bereikt, is weder uitge breid aanwezig, evenals de groep nieuwe industrieën in en óm het voormalige Zui derzeegebied. Vergeleken bij het vorige najaar had de voorbereiding van deze najaarsbeurs een opmerkelijk vlotter verloop. Ongetwijfeld houdt deze vlottere voor bereiding verband met eenige opleving. In de kringen der jaarbeursdeelnemers wordt de toenemende bedrijvigheid toegeschre ven o.a. aan het niet meer kunnen ont komen aan de eischen van vernieuwing, verbetering, herstel en onderhoud, het verminderen der groote voorraden bij den wereldhandel en het ontbreken van voor raden bij den kleinhandel. Uit méér dan één branche werd de opmerking gemaakt, dat de overgang van het verbruik van goede qualiteiten naar minder goede, goedkoopere artikelen tot staan schijnt gekomen en zich thans weder een ten dens naar betere qualiteiten ontwikkelt. En al vormen de openbare lasten nog steeds een ernstige belemmering, eenige verlichting werd geconstateerd door ver schillende tariefverlagingen, zooals van de haventarieven van Amsterdam en Rot- terdaf, de Indische passagetarieven, de locale posttarieven, de aangekondigde ver laging, van de tarieven voor het telegraaf- en telefoonverkeer tusschen Indië en het moederland. Hoewel het geen gewoonte meer was de jaarbeurzen officiëel te openen, zal ditmaal voor de Agrarische Jaarbeurs een uitzondering worden gemaakt: de eerste agrarische jaarbeurs zal hedenmiddag om 3 uur 30 door Z.Exc. den minister van Landbouw en Visscherij officiëel worden geopend. DE BUITENLANDSCHE DIENSTBODEN. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling vestigt nogmaals de aandacht er op, dat zij, die buitenlandsche 'dienst boden in betrekking hebben, uiterlijk 1 October a.s. in het bezit moeten zijn van de daartoe vereischte vergunning. Zooals reeds meermalen werd medege deeld, hadden de vergunningen reeds voot 1 September j.l. moeten zijn aangevraagd. Het blijkt echter, dat niet alle aanvragen zijn ingekomen. Hun, die de aanvragen nog niet indienden, wordt daarom in over weging gege'ven, daarvoor onverwijld zorg te dragen, omdat zij, die na 30 September 1936 arbeid doen verrichten door buiten landsche dienstboden zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergunning, in moeilijkheden kunnen geraken en zich aan straf blootstellen. Aanvragen om vergunning dienen te geschieden op formulieren, welke koste loos verkrijgbaar zijn bij: de arbeidsbeur zen.' NIEUWE REGELING VOOR DE INLIJVING VAN DIENST PLICHTIGEN. De opleiding voor onderofficier. De minister van Defensie heeft 'be paald, dat voor sommige groepen van dienstplichtigen de tijd van inlijving, te beginnen met de lichting 1937, verande ring zal ondergaan. Het nieuwe plan van opkomst zal 'binnen enkele dagen verschij nen. Een van de belangrijkste afwijkingen van de regeling, welke de laatste jaren heeft gegolden, is deze, dat voortaan voor de meeste legeronderdeelen, eerst eenige weken na de inlijving zal worden beslist, welke dienstplichtigen voor onderofficier zullen worden opgeleid. Alleen voor de dienstplichtigen, die voor onderofficier-administrateur, en voor de voor geoefenden, die tot onder officier worden opgeleid, blijft de oude- regeling gehandhaafd in dien zin, dat zij reeds vóór de inlijving voor de opleiding worden aangewezen en afzonderlijke tijd stippen van opkomst behouden. In het bijzonder verdient bet de aandacht, dat er ook eenige wijziging is gekomen in de groepen, die reeds vóór bet jaar van de lichting worden ingelijfd. Tot deze groe pen behoort ook de eerste ploeg van de lichting 1937 voor infanterie en wielrij ders, die 5 'October 1936 zal opkomen, tegelijk met de tweede ploeg van de lich ting 1936. De minister heeft ter kennis van de burgemeesters gebracht, dat in de indee- lingslijst omtrent eiken persoon de duur van de eerste oefening zal worden ver meld. In de kennisgeving aan de belang hebbenden wordt vermeld, dat wanneer de dienstplichtige niet in opleiding wordt ge nomen tot onderofficier, de duur van de eerste oefening 5Vs maand is; wordt hij wel in opleiding genomen tot onderoffi cier, dan duurt de eerste oefening 12 maanden. 'Degenen, die tot onderofficier worden opgeleid, worden in den regel ge kozen uit hen, die meer dan lager onder wijs hebben genoten en die ook in andere opzichten voor deze opleiding geschikt worden geacht. Van dezen hebben in het algemeen den voorrang zij', die zich voor deze opleiding opgeven. HET DUITSCHE UITWIJZINGSBEVEL. Stappen onzer regeering zonder resultaat gebleven. D'e stappen, die de Nederlandsche re geering bij de D'uitsche regeering naar aanleiding vac het aan de vier Neder landers uitgevaardigde uitwijzingsbevel beeft gedaan, hebben er niet toe geleid, dat aan dezen maatregel geen gevolg ge geven wordt. Zooals bekend, beeft de uitwijzing plaats gevonden als uitvoering van de 'be^ dreiging, dat vier willekeurige Nederlan ders uit Duitscbland zouden worden ge zet, indien de Nederlandsche regeering naliet te voldoen aan het verzoek om hei besluit tot uitwijzing van vier Duitschers uit Nederland op grond van daartegen in gebrachte bedenkingen op te schorten. Ten aanzien van laatstgenoemde uit wijzing, welke, naar reeds werd meege deeld, geschied is wegens ontoelaatbare politieke actie en organisatie bier te lan de, kan thans nader bet volgende worden meegedeeld. Bedoelde personen hadden zich in strijd met de bestaande regeling bezig gehouden met verrichtingen in opdracht van een centrale autoriteit in Rotterdam, aan wel ke zij, zooals zijzelf verklaarden, onder geschikt waren. Als zoodanig moesten zij geacht worden organen te vormen van een in strijd met die regeling bestaande centrale overkapping van de betrokken Duitscbe organisaties. Bovendien hadden zij bemoeiingen met de administratie van bet lidmaatschap van de N.S.D.A.P. De Nederlandsche regeering beraadt zich thans nader ten aanzien van de ver der door haar te volgen gedragslijn met betrekking tot de uitzetting der Neder landers uit Buitschland. HET ROODE KRUIS EN DE BURGER OORLOG IN SPANJE. Het hoofdbestuur van bet Nederland sche Roode Kruis deelt ons het volgende mede Naar aanleiding van den burgeroorlog in Spanje heeft het Internationale Comité van het Roode Kruis te Genève dezer dagen aan de Roode Kruisvereenigingen in de verschillende landen een circulaire gericht, waarin o.m. werd medegedeeld, dat door het Internationale 'Comité aan het Spaansche Roode Kruis te Madrid op 25 Juli telegrafisch de vraag was gesteld, of van de zustervereenigingen hulp werd gewenscht, in het bijzonder door toezen ding van geneeskundig materiaal. Op die vraag, schriftelijk bevestigd op 12 Aug., was tot dusver geen antwoord ingeko men. Daar echter het Internationale Co mité niet in gebreke meende te mogen blijven, zich te vergewissen in hoeverre er voor het Roode Kruis onder de gegeven omstandigheden mogelijkheid bestaat zijn menschlievend werk in Spanje te verrich ten, beeft het Dr Junod, pas uit Ethiopië teruggekeerd, naar Spanje gezonden. In het slot der circulaire wordt gemeld, dat reeds eenige giften voor zulk een actie zijn ingekomen, giften welke tezamen wel iswaar nog slechts een bescheiden bedrag vormen, doch die, naar men hoopt, na volging zullen vinden. Daarbij1 wordt op gemerkt, dat die giften zijn ingekomen zonder bepaalde bestemming voor een van de strijdende partijen. Zooals van zelf spreekt, zal het Internationale Comité bij zijn actie te werk gaan overeenkomstig zijn tradities met inachtneming eener onpartijdige houding. Door het ontvangen van verdere giften hoopt het in staat te worden gesteld in Spanje te arbeiden, zich richtende naar de resultaten, die de zending van Dr Ju nod zal opleveren. VIoor onze militairen. De vlagjesverkoop voor den Cbr. arbeid on der onze militairen bracht te Baar- land-Oudelande f 11.78 op, te Biggekerke f 12.95 en te Grijps- kerke f7.07. Middelburg. Kostbaar voor werp verloren. Donderdag j.l. heeft een Engelsche dame alhier een sierspeld verloren. Het is een militair eereteeken, een gouden ster met in bet midden een roset in diamant en daaronder een pa troon in blauw emaille. Op het sieraad komen de volgende woorden voor: „East Yorkshire" in goud gesteld. De commissaris van politie verzoekt den vinder of de vindster zich op het po litiebureau te vervoegen. Maandag reed op den KanaalWeg de vrachtauto van Poppe uit Veere. In strijd met de wettelijke bepalingen werd de auto bestuurd door een 17-jarige jon gen, al was het dan ook onder toezicht. Op een onverwacht oogenblik slipte de auto en reed in volle vaart tegen het ijzeren hek van den spoorweg ter hoogte van de Texaco. Het hek werd voor een groot deel vernield. D'it lot ondergingen ook twee palen van de radiodistributie. De auto bekwam ook vrij veel schade, doch de personen kwamen met den schrik er af. Proces verbaal is opgemaakt. Goes. De collecte voor de Commissie voor samenwerking bracht deze week f61.60 op. Krabbendijke. Maandagmorgen had op den Rijksweg alhier een vrij ernstige aan rijding plaats. De werkman Fh. van 't Leven alhier kwam per rijwiel een zijweg nabij het Kerkhof uitgereden, en zou aldaar den Rijksweg oversteken. Hij werd echter aangereden door een vrachtauto afkom stig uit Putte (N.-Br.). Met een gebroken onderbeen en eenige schaafwonden werd hij opgenomen. Dr Nieuwenhuijse alhier die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. In hoeverre er schuld aanwezig is wordt door de politie onderzocht. Arnemuiden. Werd reeds in 1934 een gedeelte (richting Station N.S.) van het bovengrondtelefo'o'imet ondergronds ge bracht, thans is een telefoonkabel gelegd vanaf het kantoor in de Langstraat tot de Appelstraat, eind (Schuttershof en tot het kanaal juist hij' het begin van Ingezonden Mededeeling. bevat ter kennismaking een 's BOUILLONBLOKJE Het was een 'heerlijke zachte lente nacht; vele vensters in de omgeving ston den open. Rhoda had er dikwijls behagen in geschept gedurende haar meestal kort stondig verblijf in dit uiterst bescheiden hotel, om haar huren, die nooit van woonplaats schenen te veranderen, in hun 'kamertjes gade te slaan. Doch 'ze 'had nog nooit acht geslagen op 't venster, waaraan vanavond plotse ling haar blik bleef hangen. Dat vertrek was in den regel leeg en donker of vol gestopt met allerhande rommel- Maar nu kon ze door het half geopende dakvenster een mannelijk persoon zien zitten, zijn donkere, onverzorgd© 'hoofd gebogen over zijn werk. Iets welbekends in zijn hou ding trof Rhoda. Ze zag dat zijn hoofd met regelmatige beweging op en neer ging. Toen opeens stond hij met een ruk op, scheurde het vel papier, dat hij juist volgeschreven had, in duizend snippers en wierp deze 'het venster uit. De nacht wind nam ze op en strooide ze over de daken en de tuinen. Opnieuw boog hij zich over zijn werk, maar ook ditmaal scheen het niet te wil len vlotten. Toen vouwde hij' zijn handen achter 'het hoofd, leunde moedeloos ach terover en staarde met somberen blik naar huiten in het donker van den stil len nacht. Rhoda preste haar handen tegen haar borst en voelde haar hart onstuimig klop pen. Ze 'hield den adem in om het niet uit te schreeuwen. Ze leunde zwaar te gen den muur en gevoelde zich plots ver moeid en uitgeput. Zou het mogelijk zijn dat zij: na twee lange jaren van schei den nu plots weer het bleeke gelaat, de zwarte haardos van Romney Farren voor zich zag Wat deed hij' daar op dat Parijsche zolderkamertje snippers papier naar buiten strooiend 'hij, die steeds zoo zeker van zijn succes was geweest, al thans scheen te zijn, als hij1 eens zijn eigen pad zou kunnen gaan. Neen, het kon Romney niet zijn. Het moest zijn dubbelganger, zijn geestver schijning zijn, welke Rhoda met haar overspannen gemoed meende te zien. Ze zag nogmaals naar het venster; de man had zic'h weer over zijn werk gebogen, zijn hand bewoog zich vaardig over het papier. Het was natuurlijk een overwerkt journalist, haar te strak gespannen zenuwen speelden Rhoda waarschijnlijk parten. Als' ze van nabij zag, 'bij daglicht, zou het een rasechte Parijzenaar zijn, die niet de minste over eenkomst met Romney vertoonde. Toch, ze wist zelf niet hoe het kwam, 1 stond Roniney's persoon haar vanavond steeds voor den geest; den geheelen dag zelfs was hij haar niet uit de gedachten geweest. En het was of ze daardoor te ruggehouden was van dingen, waartoe haar zoe'kensmoede geest anders wellicht al te gemakkelijk zou zijn besloten. Met een plotseling opkomend gevoel van schaamte, duwde Rhoda de begeerte van haar hart van zich; ze zou de toe- ko'mst open en eerlijk in het gelaat zien. Ze zag voor zich een ware, moeilijken weg van moeizaam zich opwerken, be ginnende in een haar vreemde, verre we reld. Ze moest afwachten of haar stem het publiek zou behagen; ze zou afhan kelijk zijn van de grillige gemoedsstem ming, de wisselende gunst van een wuft auditorium. Ze had bijna geen geld meer. Maanden zouden er verloopen voor zij wist of het nijpend geldgebrek zou aanhouden of niet. En inplants daarvan kon ze de, eene stap doen, welke haar als met tooverslag op het zenit'h van roem en glorie zou zetten. Een plaats in de volle zon van populariteit was haar aangeboden, wan neer ze slechts de prijs daarvoor 'betalen wilde. Daar zou voor haar gereed liggen geld, weelde, genot, zooveel haar hart verlangde. De toegang tot de hoogste kunstkringen zou haar geopend zijn en bewondering en vereering zouden haar omgeven als wierook. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5