Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Telegrammen. Marktberichten bestuurslid van den Meisjesbond, en Prof, Dr O. Ch, Aalders, 2e voorzitter van den Bond voor Oer, Jeugdorganisatie te Hil versum. Textlel-confllct te Enschedé opgelost. De gistermorgen uitgebroken staking van oarreerwever» bij de N.V. Nico ter Kuile en Zonen te Enschedé, is dank zij het optreden van den rijksbemiddelaar, prof. mr. A.C. Josephus Jitta, reeds ge ëindigd. De arbeiders hebben het aan vullend voorstel van den rijksbemidde laar. Daar ook de directie van de N.V. Nico ter Kuile en Zonen de aanvullende voor stellen heeft aanvaard, zal heden het werk worden hervat. Revolutionnalr-Soclalistische Arbeiderspartij. Zaterdag vergaderde het partijbestuur van de R.S.A.P.. Het partijbestuur besloot met algem. stemmen tot royement van den heer Schmidt en mevrouw de Ruyterde Zeeuw wegens onorganisatorisch optre den en het bestrijden van partij' en par tijprogram in het openbaar door middel van de pers. Den heer Schmidt zal worden ver zocht zijn zetels in den Amsterdamschen gemeenteraad en de Provinciale Staten van Noord-Holland ter beschikking van de partij te stellen. Oprichting van een warmwaterrooterij. Op initiatief van ir Heymoyer, rent meester van 'het Staatsdomein te Klun- dert, zal op gronden van het Staatsdo mein Niewaart onder het dorpje Noord- hoek een 'betonnen warmwaterrooterij met zes roetbakken, worden gebouwd. De stichting van een warmiwaterrooterij getuigt van een veranderd inzicht, mede als gevolg van den wensoh naar rationa lisatie en het drukken van den kostprijs. Tot nu toe geschiedde de bewerking van vlas hoofdzakelijk in huisnijverheid. Het Staatsdomein 'heeft een terrein van 3 H.A. beschikbaar gesteld, waarop een betonnen gebouw van 13 M. in het vier kant met zes rootbakken zal verrijzen. De nieuwe warmwaterrooterij, die een centrale rooterij voor het geheele vlas district bedoelt te zijin, zal geëxploiteerd worden door een vanwege de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in het leven geroepen Stichting tot bevordering van de vlasteelt en vlasnijverheid. In den eersten tijd wordt van de roo terij geen kwaliteitsverbetering verwacht, evenmin als 'n productieverbetering, om dat men dan het vlas tweemaal zou imoe^ ten rooten, waarvoor meer dan één roo terij noodig zou zijn. Een derde voordeel is echter dat het nuttige rendement, n.l. het aantal K.G. vlaslint, met ongeveer 8 pot. zal stijgen! Bovendien kan men t'hans tweemaal per jaar rooten, terwijl men dit voorheen slechts des zomers kon doen. Een groot aantal werkloozen uit Klun- dert, Noordhoek en Standdaardbuiten zal in de nieuwe warmwaterrooterij werk kunnen vinden. DE FRAUDE TE BDRSSELEN. "Wat menigeen reeds eerder had ver wacht is gisteren gebeurd. D'e rechter commissaris en de officier van justitie uit Middelburg hebben ten gemeentehuize te Borsselen een onderzoek ingesteld naar de onregelmatigheden bij gemeente bestuur en polder gepleegd, teneinde na te gaan of ook handelingen zijn verricht, die strafrechterlijk zijn. DE A.R. LANDDAG IN DEN HAAG. Bericht aan de deelnemers uit Walche ren naar den Landdag in Den Haag: Vertrek trein uit Vlissingen 6.15 u., uit Middelburg 6.25 u. Bezitters van speciale spoorkaarten zijn verplicht met dezen trein te reizen. Terug uit Dten Haag: trein naar keuze. De laatste trein vertrekt uit Den Haag 21.27 u. D-trein toeslag is niet verschul digd. Alles op vertoon afgestempelde land- dagkaart. D'eze dus niet verliezen. Vanaf heden tot en met '14 Sept. zijn op vertoon van toegangsbewijs Landdag (af te halen bij den secretaris' der A.R. Kiesvereen. te Middelburg, den heer J. S. Hoek, Veersche Singel 65) aan de sta tions spoorkaartjes verkrijgbaar. Prijs voor Vlissingen f 3, voor Middelburg f2,80. De Spoorwegmaatschappij Mechelen- Terneuzen. In het Belgische Staatsblad van Zater dagmorgen is een ministerieel besluit verschenen houdende oprichting van een paritaire ccmmissie bijl de Spoorweg maatschappij Mechelen-Terneuzen De commissie is samengesteld uit vier leden, waarvan er twee door den raad van be heer en de andere twee door bet perso neel worden voorgesteld. Het voorzitterschap wordt opgedragen aan een magistraat. De oommissie zal haar vergaderingen houden te St. Niklaas-Waas, zetel van de maatschappij. Middelburg. Na het bekend worden van de verloving van Prinses Juliana werd van de officiëele en vele particuliere gebouwen de vlag uitgestoken. Heden avond zal „Oefening na den Arbeid" om 7 uur een muzikale wandeling maken, terwijl van half 9 tot half 10, uitgaande van Uit het VolkVoor het Volk, het M'burgsch muziekkorps een concert op de markt zal geven van volks- en vader- landsche liederen. Vreemdelingenverkeer cal de belichting van het Stadhuis ont- ■teken. Vlissingen. A.s. Vrijdag vergadert de Gemeenteraad, o.m. ter verkiezing van een wethouder in de vacature-de Meij en van een plaatsvervangend wethouder (in de plaats van den heer P. G. Laernoes). Goes. De verloving van Prin ses Juliana. Op verzoek van de Oranjevereeniging zal, ter eere van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana, de muziekvereeniging „Euphonia" heden avond van 8.30 tot 9.30 uur concerteeren op de Groote Markt, waarna een muzi- cale rondwandeling zal worden gehouden. Toevallig moet de vereeniging „Hosan na" heden avond een concert geven te Vlissingen, waardoor zij verhinderd is om haar medewerking te verleenen. Goes. De film „Kenau". Gister middag had In het Schuttershof de eerste der aangekondigde voorstellingen van de film Kenau plaats. Deze film bedoelt vooral propaganda te maken voor het Nederlandsch fabrikaat. De vertegenwoordiger van het Ned. Fabrikatenhuis te Utrecht wees er in zijn inleidend woord op, dat Kenau, de be kende vrouw uit onze vaderlandsche ge schiedenis (beleg van Haarlem), een vrouw van de daad was. Ze is daarin een voorbeeld, ook voor de vrouw van nu. De film brengt eerst in beeld eenige episoden uit het beleg van Haarlem en de gedragingen van deze kloeke vrouw. Daarna laat zij zien, dat het kleine Neder land ook groot is. Men denke maar aan zijn luchthavens, zijn bruggen- en wegen bouw. Ook de industrie (we zagen o.a. die uit de Zaanstreek, Twente en Bra bant alsmede de mijnen) mag er zijn. Duizenden menschen vinden daar werk. Maar helaas zijn er ook zoovele werk loozen. Dit aantal kon kleiner zijn, als de Nederlandsche vrouw bij het doen van haar inkoopen Nederlandsch fabrikaat kocht. Hierop wees ook de spreker in zijn slot woord, waarin hij tevens een toelichting gaf op de tentoonstelling „De brug naar meer welvaart" en de firma's opsomde, die daaraan medewerken. Gaarne wekken wij op deze tentoonstel ling vanavond, morgenmiddag of morgen avond te gaan zien. Bruinisse. Gemeenteraad. In de vergadering van den gemeenteraad was afwezig dhr M. de Koning. De voorzitter deelt mee, dat ingevolge de nieuwe steun regeling aan deze gemeente 85 pet. sub sidie zal worden uitgekeerd. Een verzoek van den Ned. Slagershond, om de keurloonen, die hier hooger zijn dan elders, te verlagen, wordt afgewezen. Ook was een schrijven ingekomen van de bewoners aan den Dorpsweg om de electrische verlichting door te trekken tot de tramhalte. 'Op voorstel van B. en W. wordt daartoe besloten. Dhr Van Vessem zou gaarne zien, dat ook Zijpe verlicht werd. Dit voorstel wordt met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Dhr Van Vessem wil ook tegelijkertijd verlichting aanbrengen in de muziektent. De voorzitter zegt, dat hij reeds in onder handeling daardver is met de P.Z.E.M. Ingekomen een request van dhr C. van Popering e.a. om de werkzaamheden voor de gemeente niet altijd door de zelfde personen te laten geschieden. De voor zitter zeide hierop, dat B. en W. het in dienst stellen van tijdelijke werklieden ge heel aan zich houden en den raad hierin geen zeggenschap kunnen verleenen. Hij brengt de bezwaren naar voren om de adressanten op 'beurt met bedoelde werk zaamheden te 'belasten. Op het verzoek wordt dan ook afwijzend beschikt. De voorzitter las daarop het proces verbaal voor van de aanbesteding der havenwerken. De laagste inschrijver, wien het werk was opgedragen; heeft schrifte lijk verzocht daarvan ontheven te worden, welk verzoek is toegestaan. Het werk zal nu uitgevoerd worden door J. den Ouden te Zierikzee en W. v. d. Berge te Brui nisse. Besloten wordt de oude schoolgeldver- ordening in te trekken en de nieuwe met ingang van 1 September j.l. te doen in gaan. B. en W. stellen voor een wijziging te brengen in de verordening op de heffing van haven-, kade- en overscheepgelden, om voortaan uitsluitend aan ingezetenen een abonnement te verleenen. Aldus be sloten. Besloten wordt een leening aan te gaan vam f 3000 tegen 4V2 pet. 's jaars, hij' de gemeente Aardenburg voor den tijd van V2 jaar, om de uitvoering der havenwer ken te betalen. Ingekomen was een schrijven van de Vereen, voor 'Geref. Schoolonderwijs om de vergoeding ingevolge art. 205 der L.'O. wet 1920 aan genoemde vereeniging te vervangen door een uitkeering ineens. B. en W. stellen voor onder zekere voor waarden aan dit verzoek te voldoen. Bij niet inwilliging moet in het vervolg door de gemeente jaarlijks worden betaald 5 pet. van f10270, terwijl bij aanneming van het voorstel het totaal bedrag met 20 pet. wordt verminderd. Het voorstel wordt aangenomen en besloten voor dit doel een leening aan te gaan van f 8000, tegen een rente van ten hoogste 4V» pot. 's jaars, hetwelk in 20 jaar zal moeten worden af gelost. De gemeenterekening over 1935 wordt voorloopig vastgesteld. De ontvangsten be droegen f 112666.05, de uitgaven f 110185.98, goed slot van f2408.07. Van den kapitaaldienst waren de ontvangsten f4997.84, de uitgaven f4931.15, goed slot van f66.69. Rekening Burgerl. Armbest.: ontvangen f 3696.21, uitgegeten f 3051.94, nog in kaf 44.27. Ingediend werd de begrooting van 1937 in ontvangst en uitgaaf van f 100423.39 met een post voor onvoorziene uitgaven van f5407.41. Met alg. stemmen werd besloten tot op heffing van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Met het hoofdtoezicht op de havenwer ken gedurende 1930-'37 is belast dhr M. Leendertse. De heer Van Vessem bracht ter sprake, dat de Waterleiding Mij. bij enkele ver bruikers een meter heeft geplaatst, ter wijl het meerverbruik 30 cent per kub. M. kost. Hij stelt voor, dat de gemeenteraad een verzoek zal richten tot den Raad van Beheer om voor meerverbruik voorhands niets te vorderen, totdat bij alle verbrui kers een meter is geplaatst. Het voorstel werd met 5 tegen 1 stem verworpen. t Ned. Herv. Kerk. Drietal te Bergen op Zoom, P. Prins van Wijngaarden te Terwolde; P. Smits te Eindhoven; en W. van der Ven te Re- tianchement. Geref. Kerken. Beroepen te Nes (W.D.), H .de Moor, cand. te Zeist. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort, A. Duhlois te Oud-Beijerland. Reserve-vel d p red I kers. Tijdens de deze maand te houden her halingsoefeningen zijn de navolgende reserve-veldpredikers opgeroepen: Amers foort: ds E. J. F. Nawijn, Geref. pred. te Apeldoorn; Bergen op Zoom: ds J. Kre- mer, Geref. pred. te Oldeboorn; Assen en Groningen: ds J. Hovius, Chr. Geref. pred. te N.-Pekela; Breda en Bergen op Zoom: ds J. Kremer, Geref. pred. te Ede; Arnhem en Nijmegen: ds A. Steenbeek, Herv. pred. te Twello; Ede: ds J. Fokke- ma, Herv. pred. te Amstelveen; Hars kamp: ds G. Barger Ezn., Herv. pred. te Heukelum; Laren (N.-H.): ds J. Luchies, Herv. pred. te Valthermond. Bij het ingaan van de laatste periode. Het Zendingsbureau te Oestgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: Het is steeds van het grootste belang welke stand de financiën der Zending hebben, wanneer de Augustusmaand voorbij is en wij begin September de laatste periode van het jaar aanvangen. Zal het noodige bedrag worden ontvang en en zal wat daaraan ontbreekt alsnog in deze laatste maanden kuunnen wor den verzameld? De toestand is nu zóó, dat er in Au gustus f 32.500 is ontvangen. Biji verle den jaar vergeleken is dat niet minder dan toen, maar het is slechts de helft van wat die maand noodig was. De achter stand is dus vermeerderd. Dat op zichzelf is reeds een reden om alle krachten in te spannen, want wat van Augustus geldt, geldt ook van het ge heele jaar: wij hebben nog niet de helft verkregen van wat de zendingsarbeiders in Indië noodig achten. Voor nu dadelijk is noodig te voor zien m de behoeften van het werk in Indië voor de maand September, waar heen daarvoor zoo spoedig mogelijk ruim f 40.000 moet worden gezonden. Maar deze moeten nog verzameld worden, ter wijl de maand reedsi voor een vierde deel verstreken is. 1 Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdacte de heer J. 'Gideonse, onderwijl zer te Oud-Beijerland, voorheen te Mid delburg. Examens van den Algem. Ned. Politiebond. Het diploma ver wierven: H. Leyton, Vlissingen en J. M. Meeuwseh, Krabbendijke. J. L e n s f. Te 's Graven'hage is op 59-jarigen leeftijd overleden de heer J. Lens, hoofd eener Herv. school te Den Haag. Dë heer Lens was een bekende fi guur op het gebied van ons C'hr. onder wijs. Hij was o.a. eindredacteur van „De School met den Bijbel". De storm van gister. Noorsch schip van de ankers geslagen. Uit verscheidene plaatsen des lands be reikten ons berichten over door den storm veroorzaakte moeilijkheden of aangerichte schade. De radiozender van Kootwijk heeft gis teravond omstreeks kwart over acht de uitzending een kwartier moeten onderbre ken, tengevolge van een hevig onweer, dat daar boven het station heeft gewoed. Schip in de branding. Het Noorsche stoomschip „Sirenes", dat gis termorgen wegens slecht weer buitengaats IJmui'den voor anker was gegaan, is door het storm weer van zijn ankers geslagen en dreef in een gevaarlijke positie in de richting van Egmond aan Zee. De sleepboot „Utrecht" is uit Den Hel der, de sleepboot „Indus" uit Hoek van Holland vertrokken om de „Sirenes" as- sitentie te bieden. 'Een nader bericht meldt Later in den avond was de „Sirenes" hoe langer hoe meer nSar de kust gedre ven. Omstreeks kwart voor acht was het schip op slechts eenige mijlen uit de kust ten Noordwesten van IJmuiden. De kapi tein was er toen in geslaagd het vaartuig tegen den storm te keeren en daarna traohtte hij zeewaarts te stoomen. Voor loopig is het schip buiten gevaar. De reddingboot „Hilda" heeft gister middag assitentie verleend aan de vis- schersaak „Lemmer 66", die in den vlie genden storm averij aan zijn zeilen op liep en daardoor niet in staat was op eigen kracht de Lemster haven b.'nnen te vallen. Na eenige moeite slaagde de be manning van de reddingboot er in het vaartuig behouden binnen te brengen. Op het Bornriff bij Ameland heeft een schoener geladen met hout noodsei nen gegeven. Zoowel de reddingboot „In- sulinde" als de „Brandaris" zijn uitge varen. Nader wordt uit Terschelling gemeld, dat het in nood verkeerende schip is de motor-klipperboot „Raltic", kapitein-ree der J. Pekelder te Groningen. De 'Brandaris is er in geslaagd verbin ding te krijgen en heeft de opvarenden, de kapitein, zijn vrouw en twee matrozen, aam boord genomen. Men zou nu tot het aanbreken van den dag in de nabijheid van het schip 'blijven, om dan nader de situatie onder oogen te zien. Tentoonstellingstent in elkaar gewaaid. Gistermiddag om streeks drie uur is de in opbouw zijnde tentoonstellingstent op het gebied van landbouw, nijverheid en handel te Sur- huisterveen door een plotselinge storm vlaag geteisterd. Vam. de twee groote tentoonstellingsten ten, een van 1100 vierk. meter en een van 1600 vierk. meter, is de grootste in el kaar gewaaid. In de tent bevonden zich tal van standhouders, die bezig waren hun uitstallingen gereed te maken. Toen het eerste gedeelte van de tent onder de kracht van den stormwind inzakte, maak ten zij zich ijling uit te voeten, zoodat bij de tweede vblaag, welke de geheele tent deed bezwijken, geen persoonlijke onge vallen voorvielen. Het vallende tentzeil heeft zeer schade aan de stands en de uitgestalde voorwer pen aangericht. Storm teistert circus. Tij dens den opbouw van het groote circus „Strasburger", dat eenige dagen te Sneek zal optreden, heeft den plotseling opko menden storm groote schade aan de ten ten veroorzaakt. Het voorfront is geheel uit elkaar geslagenhet doe'k van de groote tent scheurde zoodanig, dat deze tent moest afgebroken worden. Ook aan de omheiningen der andere tenten is groote schade aangericht. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 284 286 Ned. Ind. Hdbk. 110 108 Philips 169 16272 Unilever 11772 118K Amsterd. Rubber 145 146 Koninkl. Petroleum 294 298 K D'eli Mij. 243 K 242 Ned. Scheepv. Unie 53Vs 54 4 pet. Nederland 996/s 997e 4 pet. Nederl. Indië 98 K 987e U. S. Steel 4372 437b Anaconda 237e 23 'K U. S. Leather 37 ia 37b Bethlehem Steel 4172 42 a Adj. Ghic. Milwaukee 4v2 4K Cities Service 21Vi0 211/16 Intern. Nickel 341/ie 34K Shell Union 11K 117b Kennecott Copper 287b 291/ie Radio Corp. 6s/e 672 Gar Foundry 29 28 K Tidewater iov2 107s Midcont. Petrol 137a 13K Gen. Motors 42 42 Yk American Enka 23 2372 United Corporation 47b 4 De beurs was vast, maar toen tegen 2 uur ter viering van de verloving van Prinses Juliana de voetzoekers losbrand den en een muziekkorps zijn intrede deed, kwamen de zaken tot stilstand. Amerika nen waren vast met locale vraag. Op de andere a.fdeelingen waren Kon. Olie zeer vast op 299V2, welke topprijs evenwel niet geheel gehandhaafd kon worden. Ook H. V. A.'s liepen enkele punten op. In Ned. Ford werd iets winst genomen, na de snelle rijzing der vorige dagen. Philips was van meerdere zijde aangeboden en zakte terug tot I62V2. De beleggingsmarkt was prijshoudend met geringe omzetten. Geld IK pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Sept., 2.30 u. Londen 7.41727.42K. Berlijn 59.20—59.24. Parijs 9.689.72. Brussel 24.8424.92. New-York I.47V2—1.48K. GOES. Huw.-afkondiging: Gerardus C'hristiaan Ballintijn, 23 j. jm. en Elisa beth Johanna Cornelia Maria Roksnoer, 22 j. jd. te Breda. Geboren: Maria Cornelia, d, v, Marinus Johannes Visser en Cornelia Schrijver. Overleden: Adriaan Nonnekes, 81 j. MIDDELBURG. Bevallen: G. P. M. Roovers-Vriens, d.; S. Puype-de Voogd, z.; S. F. Dirven-Geilman, z. Overleden: D. Klompe, 65 j., geh. met J. C. Israël. Getrouwd: A. J. v. d. Maas, 26 j. en C. de Keizer, 25 j.j W. v. d. Hout, 27 j. en C. H. Vroegop, 24 j. (M. C.) ONZE PRINSES VERLOOFD. Oranje, Oranje boven- De Prinses gaat zich verloven deed in den guren ochtendstond een blij gerucht het rond. Men deed den volke ervan kond, de feesttij ging van mond tot mond, Nederland juich nu maar ter eer van 't Prinsenpaar Het oude sprookje van liefde en min Komt weer in 't vorstelijk huisgezin- Prinses Juliana schonk haar hand, aan een onbekende in ons land, Maar met Haar vieren wij 'Haar feest, Zooals 't immer in Neerland is geweest! ■Oranje en Nederland zijn één I In rouw, maar óók in feest'lijkheên. Komt vlaggen, wappert fier I Mét de oranjebanier I Komt klokken beiert het in 't rond, Van de Prins, die zijn Prinsesje vond- En bidde het volk om de zegen des Heeren, Dat 'Hij hun Zijn liefde niet doet ontberen I Van 3>7 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Drent'h 25 j. en W. Haverkamp, 24 j.; A. J. G. van de Velde, 25 j. en E. W. Maas, 20 j.; J. Schillemans, 30 j. en G. J. P. Sloover, 27 j. Getrouwd: W. A. de Landmeter, 28 j. en A. Roeting, 27 j.; A. Vogel, 30 j. en E. Hendrikse, 26 j.; J. Wisse, 35 j. en J. van Opbergen, 25 j. Bevallen: H. C. van Belzen geh, de Louw, z.; G. G. Kloeg geb. de Jonge, z.; T. G. Bikker geb van de Sande, z.; N. Castel geb. Visser, d.; A. M. Adriaans- sens geb. Vogels, (levenl.) (V. G.) Over de maand Aug. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: C. Stoffel geb. Jasperse, z.; J. Sturm geb. T'issink, z.; M. Maljaars geb. Klap, z., S. Olree geb. Stroo', z. Overleden: J. Ingelse, 15 j., z. v. P. C. Ingelse en T. de Later (overleden te Mid delburg); W. Trielier, 83 j., wed. van C. Bëkker. (M. G.) KAPELLE. Geboren: Pieter, z. v. A. J. Slabbekoorn en G. Murre; Christina, d.v D. Kloosterman en J. op 'tHof; Gornelis, z. v. M. J. Snoep en H. P. van den D'oi- pel; Catharina, d. v. A. Vermue en C Hemijn; Pieternella, d. v. J. D'aniëlse en J. P. Lamper; Gerard Gornelis, z. v. G Lepoeter en G. J. Visser; Jannetje Jacoba d. v. J. Dtees en G. de Jager; Pieternella Cornelia, d. v. C. Slabbekoorn en M. P. van de Linde. Overleden: Jacobus Marinus Marlijn Kok, 7 j.; Gerard Dignus Kosten, 1 dag, D'ignus van Hoepen, echtgen. van G. C. Bal, 40 j.; Cornelia Laurina Steketee, 75 j., echtgen. van J. van den Boomgaard. Huw.-aangiften: Jan Cornelis Kant, 20 j. en Janna Reijerse, 22 j. 'sHEER ABTSKERKE. Geboren: 2, Pieter Martinus, z. v. Jacobus Gornelis van 't Westeinde en Cornelia Geertruida Rijk; 10, Elisabeth Katharina, d. v. Jo hannes Boidin en Maria Elisabeth van Doeselaar; 25, Poort, z,. v. Foort Min- naard en Janna Lokerse; 27, Cathalina, d. v. Janus Geleedst en Klazina Goede- gebure. 'sH. AREND'SKERKE. Geboren: 4, Marinus, z. v. Wisse D'ekker en Jozina de Kok; 14, Leunt je, d. v. Willem de Kok en Jozina Jansens; 16, Bastiaan Ja cobus, z. v. Jacob de Hamer en Christina Willemina Nieuwenhuijze; 24, Helena Maria, d. v. Willem Henderik Modder- kreeke en Geertruida Agatha T'olhoek; 26, Apolonia Neeltje, d. v. Kornelis Fraanje en Janna van Westen; 28, Pie ter Jacobus, z. v. Jacob Boonman en Cor nelia Klazina Boonman. Gehuwd; 6, Pieter den Boer, 28 j. jm. en Tannetje Cornelia van Boven, 21 j. jd.; 20, Bastiaan de Jager, 23 j. jm. en Adriana Priester, 22 j. jd.; 27, Marinus Boutens, 26 j. jm. te Goes en Helena Ma ria Kaaisteker, 24 j. jd.; 27, Quinten van de Weele, 21 j. jm. en Pieternella Goe- degebuure, 21 j. jd. Overleden: 13, Neeltje Willemina Bie- rens, 90 j., weduwe van Maarten Gerard van Nieuwen'huijzen; 26, Jacobus van Schaik, 76 j., echtgenoot van Hubrina Schipper; 28, Mina Raas, 6 j.; 31, Adri ana Heijboer, 72 j., weduwe van Joris Kieboom. Fraude ten nadeele van den Bijz. Vrijw. Landstorm. MAASTRICHT. Heden werd voor de rechtbank te Maastricht behandeld de zaak tegen den reservekapitein van den Generalen Staf Jhr G., verdacht van ver duistering en valschheid in geschrifte ten nadeele van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm, gewest Limburg. Het O.M. eischte wegens den ernst van het feit een gevangenisstraf van 2 jaar. Het Engelsche Vorstenhuis en de verloving van Prinses Juliana. LONDEN. In Hofkringen te Londen is men van meening, dat een lid der Koninklijke familie de huwelijksplechtig heid zal hijwonen. Men acht het mogelijk dat de Hertog en Hertogin van Gloucester den Koning zullen vertegenwoordigen. Prinses Alice en de Graaf van Ath- lone zullen eveneens de feestelijkheden bijwonen. Goes, 8 Sept. 1936. Goudgerst 6, zomergerst 6,20, haver 6,25, kookerwten 88,50, Schokkers 11,25 <11,50, paardeboonen 6, maanzaad 10 gld. Aanvoer klein.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2