D&PBELMjiN Castella vervult den wensch van iedere vrouw! Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. 12 De wensch van iedere vrouw een mooie, jeugdige huid te heb ben. Masseer Uw huid enkele malen per dag met het tooverende Castella-schuim. Castella, sa mengesteld uit de zuiverste oliën en frisch geurend als pas-ontloken bloesem. Castella geeft U schoon heid en charmeen zij parfumeert Uw huid met de zachte, fijne geur, die om schoone vrou wen zweeft OP O GO EDE ZEEP STAAT lancHWfcn., A 42, uit Zoutelande; Jan Mal- t jaars, landb. A 102 b, uit Biggekerke. Kortgene. (Bloemententoonstel ling. De bloemenvereeniging „Floralia", welke geheel Noord-Beveland omvat, heeft Zaterdag haar jaarlijksche tentoon stelling gehouden in het gymnastiekge- bouw der o.l. school. De tentoonstelling is een groot succes geworden. De jury, be staande uit de he eren Phaff, Provoost en Nieuwenhuyzen, had geen gemakkelijke taak. De prijswinnaars waren Cactussen: 1. J. M. Verhoekx, Wissen- kerke; 2. Mej. S. van ArenthalsVan Oeveren, Kats; 3. P. de Regt, Kats. Cactusdahlia's: 1. (met lof) Dr L. G. Gelderman, Kortgene; 1. J. Huison, Ko- lijnsplaat; 2. W. A. de Looff, Wissen- kerke; 3. C. J. van der Weele, Kolijns- plaat. Decoratieve Dahlia's: 1. J. Eversdijk, Kortgene; 2. J. Eversdijk, Kortgene; 3. H. J. Maas, Kats. Pompon-Dahlia's: 1. A. Heystek, Geers- dijk; 2. B(. J. (Maas, Kats. Asters: 1. J. Eversdijk, Kortgene; 2. Mej. S. van Arenthals—Van Oeveren, Kats; 3. H. Verhoekx, Wissenkerke. Zinnia's: 1. Mej. S. van Arenthals— Van Oeveren, Kats. Rozen: 1. Mej. J. van Oeveren—Voge laar, Kortgene; 2. I. Heystek, Kortgene. Gladiolen: 1. J. A. van Oeveren, Kort gene. Potplanten1. Mej. S. van Arenthals— Van 'Oeveren, Kats; 2. L. 'Snoodijlk, Wis senkerke; 3. C. Israël, Kortgene; 4. A. L. de Jong, Kortgene; 5. A. Schuit, Kort gene; 6. L. Vogelaar, Kortgene; 7. G. van de Linde, Kortgene. Bloemenmanden: 1. Mej. Verhoeks-Van Halst, Wissenkerke; 2. Mej. Jans Maris, Kortgene. Tafelversiering: 1. (met lof) Mevr. van der Most—(Van Spijk, Kortgene. Drijfschalen1. J. A. van Geweren, Kortgene. Bruinisse. Zaterdagmiddag werd door de voetbalvereenising „Volharding" een eportfeest georganiseerd. Eerst werd een rondgang door het dorp gemaakt met medewerking van de muziekvereeniging ,.Nu met Hope". Op het terrein werd be gonnen met de ringrijderij te paard, waar aan zoowel dames als heeren deelnamen. De eerste prijs werd behaald door Jan Kik; 2e pr. L. Bolijn; 3e pr. Jac. de Jonge Cr.; 4e pr. M. Dorst; 5e pr. St. Jumelet. Bij het stoeltjesrijden eveneens te paard werd de 1ste prijs gewonnen door L. v. d. 'Berge Johz.; 2e pr. Anth. Zoeter; 3e pr. A. Schraver; 4e pr. Jan Kik; 5e pr. Anth. de Jonge Bz. De jongeren kregen een wedstrijd in het fietsen met hindernissen: le pr. Ja- co'ba Jonker; 2e pr. Jan Bossers; 3e pr. Jac. Fluit4e pr. Jac. Stoel5e pr. Adrie Elenbaas. St. Maartensdijk. De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten in principe een ambtswoning voor den bur gemeester te doen bouwen. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten izal 'hiertoe een geldleening worden aangegaan van ten hoogste f 5000 rente maximum 4,5 pet. Voorgesteld zal worden de verschul digde huur te bepalen op 7 pet. van de kosten van bouwsom en bouwgrond. Axel. D'e Axelsche feestweek is Zater dag besloten met een internationaal festi val voor muziek- en zanggezelschappen, ter viering van het 50-jarig bestaan van de harmonie Concordia. Aan dit muziek feest werd door 18 gezelschappen deelge nomen. Niettegenstaande het slechte weer waren weer velen uit geheel Zeeuwsoh- Vlaanderen opgekomen, om dit slot van de Axelsche herdenkingsfeesten mee te vieren. Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Eindstand 1ste ronde tournooi om den v. d. Velde-beker Groep A. S. D. O. 2 2 0 0 4 4—2 Unitas 2 10 12 51 D. 8. G. 2 0 0 2 0 2—8 Groep B. Rohda 3 2 1 0 5 124 NieuwdOrp 3 1 2 0 4 138 K. V. V. 3 1113 9—7 Olympia 3 0 0 9 0 217 Programma 12 September, 2e ronde: UnitasNieuwdorp op Olympiaveld. K. V. V.D. S. C. op K.V.V.-terrein. Finale 19 SeptemberS.D.O.Rohda op S.D.O.-terrein. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Westbroek, A. G. Oosterhuis te D&arle. Bedankt voor Aalburg en Gameren, A. G. Oosterhuis te Daarle. Geref. Kerken. Aangenomen aar Bolnes, D. Warnink te Ter Aar. Geref. Kerk (H. V.). Beroepen te Middelburg, P. G. y. d. Hooff te Zaandam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zeist, P. de Groot, te Go- rinohem en G. Salomons te Amster dam (W.) Goes. Jubileum Ds Homburg. Gisteravond herdacht Ds J. J. Homburg voor een stampvolle kerk zijn 40-jarige evangeliebediening. Z.Eerw. noemde deze avonddienst een wondere avond, van dank aan God en menschen. De schoon heid en glans ervan zullen hem bij blij ven. Naar aanleiding van Hand. 26:22 wilde Z.Eerw. met Paulus roemen in de van God verkregen hulp al die jaren; voorts betuigen dat het zijn lust was ge weest aan klein en groot te verkondigen dat Christus de weg tot den Vader ver klaard heeft en ten derde dat hij hier mede niets gezegd heeft buiten de wet en de profeten. Herdenkende den arbeid in de door hem bediende gemeenten, n.l. Bier vliet, Groede en Goes, noemde Spr. als een van de heerlijkheden van zijn leven het werkzaam zijn onder de jeugd. Geen inniger blijdschap kent hij dan dat een jong leven zich keert tot Christus. Dank baar is spr. de 40 jaren te hebben mogen volmaken. De kwestie van zijn emeritaat noemde spr. er een van nu nog enkele maanden. Want hij wil terugtreden, daar jongeren wadhten. Na de -prediking heeft Dis Steinz nog een kort woord gesproken namens kerke- raad en gemeente. Spr. herinnerde er aan hoe de jeugd de liefde van Dë Hom burg had. Wederkeerig draagt ze hem op de handen. Dfe Steinz verzocht de ge meente haar leeraar toe te zingen Psalm 134:3. Ds Homburg dankte voor deze woorden en beëindigde den avond met dton zegen wederkeerig te leggen op da gemeente. Veere. Gistermorgen bevestigde Ds H. W. Greutzberg van Scheveningen in de Ned. Herv. Kerk alhier Ds P. Fagel als predikant voor Veere-Kleverskerke. Ds Creutziberg had tot tekst gekozen Joh. 1 vs. 46 tot met 52. Dis P. Fagel deed des namiddags om 2 uur intrede, eveneens te Veere, met de woorden van Ef. 1 va. 1 en 2. Na alfloop van de prediking en nadat Ds Fagel nog een oogenlblik wijlen Dr Weyland had herdacht, sprak Ds van Voorst Vader van Middelburg 'den nieu wen predikant toe, namens consulenten, kerkeraden en gemeenten, waarna Ds Fagel Geizang 91 vs. 3 werd toegezongen. Jubileum. Dis P. v. d. Linden, die van 18961929 predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Nieuwerkerk was en in 1929 naar St.-Michielsgestel (N.-Br.) vertrok, vierde gisteren zijn 40-jarig ambtsjubileum. Zaterdag herdacht Ds J. G. v. J. Hoeven te 's Gravonhage, em. predikant der Ned. Herv. Kerk, d.n dag waarop hij voor 50 jaar het predikambt aanvaardde. Dë jubilaris was van 1886 tot 1889 pre dikant te Wilhelminariorp. Toegelaten tot den H. dienst. Toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk de heer M. Verkerk, te Buiksloot, candidaat van de Utrechtsche Universiteit. De heer J. de Groot te Hilversum, cand. aan de R. U. te Utrecht, is door het Prov. Kerkbestuur van Friesland toegela ten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Middelburg. Nog toegelaten tot de le klas der Gbr. Kweekschool te Middel burg: Tannetje Kooiman, Westkapelle; Ad,..a Wïll.a v. d. Weele, 'sHeer Abts- korke; en H. Murre, Nieuwdorp. Tot hoofd eener Chr. School te Put- ten (Geld.) is benoemd de heer H. G. Heu- sinfcveld, hoofd der 'Chr. School te Zou telande. Examen Algem. Ned. Politiebond. Het diploma met aanteekening verwier ven: J. de Jongh, Middelburg en L. M. de Jager, Tërneuzen. Het diploma verwierf: G. de Jager te 'sHeer Abtskerke. Fraude ten nadeele van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Morgen zal voor de rechtbank te Maas tricht behandeld worden het geruchtma kende proces tegen den op 14 Mei j.l. gearresteerden reservekapitein van den Generalen Staf jhr. Graafland, die ver dacht wordt voor een zeer groot bedrag verduistering en valschheid in geschrif te gepleegd te hebben ten nadeele van den Bijlzonder Vrijlwilligen Landstorm, ge west Limburg. In zijn functie van secretaris der Ge westelijke Landstorm Commissie zou hij de fraude hebben gepleegd. Als secretaris van bet gewest Limburg zou hiji de beschikking hebben gehad over de gelden, die door de Nationale Land storm Commissie aan het gewest voor iedere plaatselijke afdeeling werden be schikbaar gesteld. Deze gelden droeg hij, aldus de dagvaarding, in het geheel niet of slechts gedeeltelijk af aan de bestuursleden en de leiders van de plaat selijke afdeelingen. Zelf maakte hij' dan de kwitanties en onderteekende deze met den naam van den respectieven ont vanger. Hij ging zelfs zoo ver ontvangst bewijzen te maken van personen, die reeds jarenlang dood waren. Op deze manier schijnt hij een bedrag van meer dan f 100.000.in zijn bezit gekregen te hebben. De hooge militaire autoriteiten kon den, volgens de Telegr. eerst niet aan fraude door G. gelooven. Generaal Duy- maer van Twist, wilde aan de aangifte geen geloof hechten, dacht er zelfs aan een klacht tegen de aanklagers bij de politie in te dienen wegens valsche aan gifte. Op 14 Mei j.l. werd G. echter op last van den procureur-generaal te Den Bosch gearresteerd. Deze zaak G. heeft natuurlijk in Lim burg veel belangstelling getrokken. Daar om wordt het eenigszins wonderlijk ge acht, dat het hangende proces zoo stil verloopt. Naar van goed ingelichte zijde verder werd medegedeeld, zouden slechts twee getuigen zij'n opgeroepen. Eenige be langrijke getuigen zouden geen oproe pingsbrief ontvangen hebben. Twee kinderen verdronken. Een zeer ernstig ongeluk heeft gister middag plaats gehad op de Prinsen gracht te Amsterdam. Een kano met vier jongens van 8 tot 11 jaar ia omgeslagen en alle vier kinderen geraakten te water. Het waren de driehroertjes Schiltmeyer en hun vriendje P. Zwart. Twee van de jongens konden zich bo ven water houden, maar twee verdwenen ïn de diepte. De twee knaapjes, die zich boven water hielden, waren spoedig ge red, maar de beide andere kinderen wer den bewusteloos opgehaald. Eon van do beide bewustelooze drenkelingen werd naar het Binnengasthuis vervoerd, ter wijl een geneesheer van den Gen. dienst in een ziekenauto pogingen ter plaatse aanwendde om de levensgeesten bij den ander weer op te wekken. Die pogingen bleven vruchteloos en de geneesheer moest tenslotte den dood constateeren. Er diende dus afgewacht te worden of de drenkeling, die naar het binnengast huis was vervoerd, bet leven er had afge bracht. Bij later informatie bleek, dat de geneeskundige dienst geen tweede knaapje had vervoerd. D'e politie is, toen bekend werd, dat de vierde drenkeling vermist werd, gaan dreggen. Gisteravond is het lijkje van het vierde kind opgehaald. i Kind door koken de theo getroffen. Toen de echtgenoote van dtn heer S., wonende in de Belarumpol der te Breda, Zondagmorgen thee wilde inschenken, viel plotseling de bodem uit de theepot, met het gevolg, dat een 6- jarig dochtertje den inhoud over bet lichaam kreeg. Deerlijk met brandwonden overdekt, werd het kind naar het ziekenhuis ver voerd, waar het in den loop van den dag aan de gevolgen is overleden. De groeten van een broer... kosten f 7.Onder de vreemde be roepen, die er in de residentie worden uitgeoefend, is er nu een gekomen, waar van men tot heden weinig boorde de groeten-overbrengen. Een bewoner van de Verhulstraat kreeg bezoek van een hem onbekend man, die hem de groeten kwam overbrengen van een broer, die in het buitenland ver toeft. En passant leende de man even f 7.-, welke hij direct weer terug zou brengen. Tot heden is de beroepsgroeter niet' teruggekomen. (Tel.) Meisjeuit Voorburgonder den trein geraakt. Bij' het verder door de Hagsche politie ingesteld onder zoek naar de identiteit van het lijk, dat op de spoorbaan bij Den Haag werd ge vonden, is gebleken, dat het 't stoffelijk overschot was van een 15-jarig meisje, uit Voorburg. Het onderzoek heeft nog niet kunnen vaststellen op welke wijze het meisje onder den trein is geraakt. Bliksem in boerderij: ge slagen:, Zaterdagavond is tijdens een onweer de bliksem, geslagen in de boerderij van den landbouwer J. Uijtde- willigen te Lepelstraat (N.-Br.) In een ommezien stond de groote schuur, welke geheel gevuld was met graan, in lichte laaie. 'Een groot gedeelte der landbouwge reedschappen, een kalf en een zeug met biggen, gingen in het vuur verloren. De brandweer van Halsteren die zeer spoedig ter plaats was, kon tegen de hoog opschietende vlammen weinig uitrichten, doch wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Het woonhuis, dat op eenigen afstand van de schuur stond, bleef behouden. Vrachtauto in botsing met tgenligger. De vrachtrijder v. d. R. uit Bussum, die bekend staat om zijn ge vaarlijk rijden, heeft Zaterdagmiddag een ernstige botsing veroorzaakt. Hij reed komende uit Amsterdam, met een vaart van ongeveer zeventig K.M. op den Rijksweg te Naar den en had juist twee auto's gesneden. Hij; was daar door op de linkerhelft van den weg ge komen!, waar' een tegenligger naderde. Van de R. remde, doch slipte door de gladheid van den weg. Hij reed den auto, die nog naar den grasberm was uitgeweken in de flank aan. De bestuurder, de heer v. d. Kley uit Bussum, die heel kalm gereden had, zijn broer en zijn schoonzuster uit Den Haag kregen ernstige vleeschwonden; de laat ste een lichte hersenschudding. Vröuw overreden en ge dood. Vrijdagmiddag ïeed een auto uit de richting Zwolle naar Nunspeet. Dooi een verkeerde manoeuvre van den chauf feur kwam de auto juist in de bocht op de Vischmarkt in aanraking met een hekje voor de beek, waartegen het echt paar Binnekamp uit Elburg geleund stond. Mevr. B. werd gegrepen en ge raakte bekneld tusschen den wagen en het hek. Zij brak een been en kreeg ern stige wonden. Per auto is de vrouw naar een dokters woning gebracht, waar zij kort na aan komst ia overleden i Onder vallende deur ge raakt. Zaterdagmiddag is bij de ka- toenfabriek „EWca" te Oostwold, de pa piermaker L. onder een vallende ijzeren tochtdeur geraakt. De man kreeg een ernstige beschadi ging van den rugwervel en is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand was zeer ernstig. Onregelmatigheden op postkantoor. De 28-jarige postkan toorhouder H. r. H. te Heesch, die we gens onregelmatigheden in het Huis van Bewaring te Den Bosch was opgesloten, is tegen het storten van een borgstelling onder (bijzondere voorwaarden door de arrondissementsrechtbank op vrije voeten gesteld. Het onderzoek duurt voort. Auto tegen boom gere den. Te Zeist is Zaterdagnamiddag een auto, bestuurd door den 29-jarigen heer P. uit Utrecht, met een vaart van onge veer 70 kim. tegen een boom gereden. De auto werd aan de voorzijde geheel inge drukt. Zwaar gewond werd de bestuurder naar 'het ziekenhuis te Zeist overgebracht. 'De fraude door een no tarisklerk. Zaterdagavond is, toen hij met zijn gezin van vacantie terugkeer de, op het station te Breda door den chef- veldwachter van Princenhage gearres teerd de notarisklerk Van G., die er van verdacht wordt, door het vervalsohen van hypotheekacten gedurende een reeks van jaren een groot aantal slachtoffera te hebben gemaakt. De man is te Princenhage ingesloten. Verdronken. Zaterdagmorgen vroeg is te Dokkum de 86-jarige weduwe R. in de D'okkumer Eem te water ge raakt en verdronekn. Fraude bij steunverlee- n i n g. Zaterdag is te Zuidbroek een 25- jarige ambtenaar ter secretarie, belast met de steunverleening, onder verden king van fraude, aangehouden. Tijdens zijn vacantie was n.l. aan het licht geko men, dat in de staten betreffende de ateunuitkeeringen was geknoeid. Een eerste onderzoek wees uit, dat de knoeie rijen over een jaar moeten loopen. Bij zijn terugkeer is de man aangehouden en na veihoord te zijn is hij ter beschikking van de justitie gesteld. Het bedrag, dat met deze fraude is ge moeid, kon nog niet worden vastgesteld. Motor tegen auto gebotst. Zaterdagmiddag reed op den Rijksweg onder Overschie een vrachtauto. De be stuurder wilde links af slaan. Van tegen overgestelde richting naderde een motor- lijwiel, bestuurd door den 26-jarigen E. Lier uit Rotterdam. Om den motorrijder voorrang te verleenen, stopte de vrachtwa gen. Eveneens uit Rotterdam naderde een personenauto, bestuurd door een 40-ja rigen inwoner van Barendreoht. Deze passeerde met een snelheid van 60 70 km de stilstaande vrachtauto en kwam daardoor op de vierde rijbaan met het ge volg, dat hij den motorrijder aanreed. De heer Lier werd op slag gedood. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „In Memorlam", Dë laatste dagen zijn in vele dagbladen en ook met name in „De Zeeuw" veel waardeerende woorden gewijd aan de na gedachtenis van Jan de Meij, in leven wonende te Vlissingen. In het „Volks blad" is zelfs een „In Memoriam" ver schenen. Nu vertrouw ik dat U. ook in Uw blad een klein plaatsje hiervoor wilt afstaan. Het is immers bekend, dat hij niet alleen edel handelde ten opzichte van geestverwanten, doch eveneens zijn tegen standers eerlijk beoordeelde. Het is nog maar eenige weken geleden, dat hij tegen mij met groote waardeering en hoogach ting sprak over den persoon van onzen leider, dr Colijn. Niet het minst op dien onvergetelijken Zaterdag ging het van mond tot mond, niet alleen dat eene feit waarom hij den dood inging, maar meer van wat velen als een stil geheim in zich omdroegen, hoe zij door hem zijn gehol pen, zonder veel omhaal of mooidoenerij, uit diepen nood en ellende. Zijn hart dat nu opgehouden heeft te kloppen was vol van liefde voor zijn medemenschen. Vlis singen heeft dat alles gewaardeerd, want hij, de zoon uit een eenvoudig gezin, stond als een vorstenkind opgebaard in een zee van bloemen. Toen brachten de duizenden hem met omfloerste vaandels naar zijn laatste rustplaats en zongen daetr, in den stortregen, met ontroering hun afscheidsliederen. Nu is alleen nog de herinnering geble ven die zijn familie en in de eerste plaats zijn weduwe zal meedragen het leven lang. Moge door dit tragisch sterven in vele harten, ook in die van zijn partijgenoo- ten, Jezus verlossend woord doorklinken: „Roep M ij aan in den dag der benauwd heid en Ik zal er u uithelpen". I. cent Gebruik Castdia 'n dag of vijf. Vindt U 9* niet hurltik, stuur dan aan DóbbthnaninNarMgtnrëtouriUwgddênportokastmkrügt U dan terug!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3