Pijn in de ledematen? AKKERTJES ALS DE LIEFDE RIJPT AKKER.CACHETS digde brood voor het gezin. Veelal ge bruikt men hiervoor gesmokkeld Belgisch meel, hetwelk veel goedkooper is dan het Hollandsche. Op deze manier wordt da gelijks heel wat bespaard en dit zal dezen winter goed te pas komen, aangezien voor de meeste arbeiders de werkloosheid weer voor de deur staat. Mosselzaad. Op 1 September j.l. zijn de mosselzaad- banken in de Zeeuwsche Stroomen weer voor de mosselzaadvisscherij opengesteld. Vele kweekers maken van de gelegenheid gebruik, om te probeeren een hoeveel heid Zeeuwsch zaad te bemachtigen en zoodoende aan hun gedwongen werkloos heid door het ontbreken van orders een einde te maken. Vele varkens maken de spoeling dun en de nabij Zierikzee in de Oosterschelde ontdekte bank was dan ook door het ab normaal groote aantal liefhebbers spoe dig leeggevischt. Gehoopt wordt, dat nieuwe zaadbanken gevonden worden, daar Zeeuwsch zaad een gewild product is. Chr. Nat. Werkmansbond. Prov. Comité Zeeland. De algemeene vergadering van het Prof. comité Zeeland van den Ghr. Nat Werkmansbond zal Zaterdag 19 Sept. a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes wor den gehouden. Na afdoening van de huis houdelijke zaken zal als spreker optre den de heer J. Strating van Utrecht, propagandist van den bond. Bond van Meisjesvereen. op Geref. grondslag in Nederland. Prov. Zeeland. De Prov. .vergadering van Geref. Meis- jesvereenigingen in Zeeland zal Woens dag 23 Sept. a.s. in het Concertgebouw te Vlissingen gehouden worden. In de morgenvergadering zal als referente op treden Mej. M. v. Heiningen, met het onderwerp: „Gritiek en waardeering". In de middagvergadering zal Ds. W. H. v. d. Vegt, Geref. predikant te Goes, refereeren over: „Leven in het Verbond", waarna Ds. G. Smeenk, idem te Vlis singen, het opwekkend slotwoord spreken zal. De A.R. Landdag In Den Haag. Bericht aan de deelnemers uit Zuid- Beveland naar den Landdag in Den Haag: Vertrek trein uit Goes 6.58 u. Stopt aan alle tusschenstations. Terug: trein naar keuze. D'e laatste trein vertrekt uit Den Haag 21.27 u. Vanaf heden tot en met 14 Sept. zijn op vertoon van toegangsbewijs Landdag aan de stations kaartjes verkrijgbaar. Prijs plm. f2,60. Middelburg. De Godshuizen in 1936. Aan bet verslag van het Bestuur der Godshuizen over 1935, ontleenen wij het volgende: In het Gasthuis zijn 1084 patiënten verpleegd tegen 1011 in 1934, resp. met 25.416 en 24.152 verpleegdagen. Er zijn 313 patiënten geopereerd. In het laboratorium werden 4470 on derzoekingen verricht tegen 4049 in 1934. In het Oude Mannen- en Vrouwenhuis daalde het aantal verpleegden van 30 mannen en 21 vrouwen samen 51 tot 24 mannen en 22 vrouwen, samen 46. Er overleden 8 verpleegden, en er vertrokken er 3, terwijl er 6 zijn opgenomen. Inzake het burgerweeshuis wordt ge meld, dat de beide meisjes, die nog als weezen aan de verzorging van bet wees huis waren opgedragen, meerderjarig werden en dat nog slechts een minder jarige mannelijke wees onder toezicht bleef. De Singelestafette te Middelburg. Het was de 9de estafette rond Middelburg die de athletiekvereen. E.M.M. Zaterdagmiddag hield. Verleden Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm oi been, neem daarvoor nu eens wat van die wondervolle Volgens recept van Apotheker Dumont FEUILLETON. Uit het Engelsch. 85) o— Rhoda was niet het eerste meisje, dat Eduard Marlew had bemind en ze had al levenservaring genoeg opgedaan, om te beseffen, dat zij de laatste ook niet zou zijn. Maar ze was eenzaam, ze was moe en ze bezat een hartstochtelijke liefde voor muziek. En in dien langen tijd, die haar van haar vroegere, zoo geheel andere leven scheidde, had ze nimmer taal of teeken van Romney ontvangen. Ze had tot zichzelf gezegd, dat hij haar wel reeds lang vergeten zou zijn en misschien al gêtrouwd was met een meisje uit zijn eigen stand. Doch diep in haar hart zei haar een stem, dat zulks niet waar kón zijn. Haar verstand vertelde haar, dat het voor goed uit was tusschen hen, doch haar gevoel kon het nog steeds niet ge- looven. Toen ze vanmiddag stilzwijgend in de taxi, naast den geparfumeerden, donkeren musicus had gezeten, had ze hem onwillekeurig vergeleken met den stuggen, vastberaden, doch onbezonnen jongeling, die haar trouw placht op te wachten op de kade, als de fabrieksbel over het ruime fabrieksplein luidde. jaar kon deze sportieve ontmoeting niet plaats vinden door gebrek aan deelname, thans echter waren weer vijf ploegen in geschreven, n.l. van E.M.M. zelf, van Ma rathon, A.V. '35 en R.K. V.S.V. allen te Vlissingen en Odidas te Groede. Da eerste vier hadden allen 6 loopers, dus voor ieder der trajecten, n.l. 400, 800, 1500, 1500, 800 en 400m. een lid. Odidas moest het met 5 stellen. Een hun ner liep twee deelen. De laatste maal dat geloopen is, maakte E.M.M. als eerste een tijd van 14 m, 57,2 sec,; thans werd zij weer eerste maan met een tijd van 15 m. 37 sec., zij werd dus voor de eerste maal winnares van den nieuwen wisselbeker, terwijl ieder der loopers een draagmedaille ontving. Tweede was Marathon in 16 m. 3 sec., zij werd eigenares van een medaille van den bur gemeester van Middelburg; derde A.V. '35 in 16 m. 16 sec.; vierde R.K. V.S.V. in 16 m. 43 sec. en vijfde Odidas in 16 m. 49,2 sec. De wedstrijd begon bij 'droog weer, maar spoedig vielen regen en hagel bij stroomen neer. Men liep echter door en juist voor het eindpunt was het weer droog. Goed afgeloopen. Zaterdag avond had een chauffeur van een taxi onderneming alhier op den Nieuwen Vlis- singsc'hen weg personen uitgelaten en was hij bezig het achterlicht in orde te ma ken, toon met een gToote snelheid een auto kwam aanrijden met een drietal jongelui uit Ierseke er in. De bestuurder van die auto zag te laat, dat de taxi op den weg stond en een 'botsing was het ge volg. De taxi-chauffeur sprong op zijn wagen en liep daardoor slechts enkele kleine verwondingen aan het gelaat op, terwijl de inzittenden uit de andere wa gen met den schrik vrij kwamen. Beide auto's waren licht beschadigd. De begrooting der Godshuizen. Het bestuur der Gods huizen zond de ontwerp-begrooting 1937 bij den raad in. Daaruit blijkt, dat een tekort voor het Gasthuis geraamd wordt van f 49.841,59 tegen f 52.634,74 voor 1936. Dit is dus nu f2793,15 minder, waarbij feitelijk nog komt f9000 als le van de 5 jaarlijksche termijnen wegens aan den Pensioenraad te betalen achter stallige pensioenbijdragen. i Gemeenterekening 1935. B. en W. leggen aan den Raad ter voorloo- pige vaststelling over de rekening der ge meente over 1935, aanwijzende voor den gewonen dienst een goed slot van f 79.630,77 en voor den 'kapitaaldienst van f 96.830,73. Van het goed slot van den gewonen dienst komt f 15.135,09 ten bate van de begTOOting 1937, zijnde f 7.706,44 minder dan het bedrag, waar mede de begrooting 1936 begint. 'De wijziging der steun regeling. Bij schrijven van B. en W. aan den Minister van Sociale Zaken, dee len zij mede, dat verschillende in de steunregeling voorgestelde wijzigingen, o.m. ten aanzien der jeugdige werkloozen en die terzake van 'het steuntarief voor de 9de klasse door hen met instemming worden begroet. Enkele zeer ernstige bezwaren zijn ge rezen tegen de voorgenomen wijzigingen van den huurbijslag en tegen de vaststel ling van een z.g. standaardloon. Voor de gemeente Middelburg beperkt de huurbij slag zich tot een bedrag van f 1,50, waar bij een weekhuur van f 3 als grondslag dient. Bij een weekhuur van f 5,25 wordt de maximumbijdrage bereikt. Het is moeilijk, zoo niet onmogelijk voor arbei ders, welke tusschen de huurgrenzen van f3 tot f 5,25 per week bijslag ontvangen, een nog goedkoopere woning te betrekken. Thans wordt verstrekt van 25 tot 75 ct. in 97 gevallen, van 75 ct. tot f 1,25 in 52 gevallen en van f 1,25 tot f 1,50 in 14 gevallen. Naar het oordeel van B. en W. zal bij vermindering of eventueele af schaffing van den huurbijslag, voor 'be trokkenen de mogelijkheid tot het betrek ken eener goedkoopere woning moeten aanwezig zijn, wil de desbetreffende wij ziging een behoorlijk resultaat hebben. B. en "W. zouden het op prijs stellen wan neer de Minister alsnog te dezer zake met hun bedenkingen zou willen rekening houden. Bezwaarlijker dan de maatregelen ten opzichte van den huurbijslag achten B. Eduard Marlew wist niets van dien tijd af, noch vanwaar Rhoda was geko men. Voor hem was zij slechts zangeres, die een ster van buitengewone grootte beloofde te worden en hij verlangde met zijn gansche ziel haar voor zich alleen te bezitten. Terwijl de taxi zich door de drukke straten van Parijs en de schoone lanen van het Park voortbewoog, had hij zijn goedverzorgde hand op de hare gelegd, haar diep in de oogen gezien en haar gezegd, dat hij haar zielslief had. Hij had haar niet gevraagd, of zij zijn vrouw wilde worden. Dat was iets voor de verre toekomst, waarover hij zich nu nog geen zorg maakte. Rhoda was bijna bevreesd geweest voor den gloed in zijn oogen en de strakke trekken van zijn gelaat. Ze voelde voor hem in het geheel geen liefde. Ze had nooit een ander liefgehad dan de zwarte, melancholieke jongen, die ze ledig van zich had heengezonden. Toch trok deze man haar aan, overweldigde haar zelfs, zoodat ze bijna vreesde, zich niet tegen zijn liefde te kunnen verzetten. Het was een verleidelijk lokaas, dat hij haar voor hield. Hij was in staat haar de plaats in de wereld der muziek te bezorgen, waarnaar ze haar leven lang had ver langd. Een zeker en groot succes zou zij behalen, indien ze slechts naar hem wilde luisteren en aan zijn wensch gevolg wilde en W. de vastgestelde bedragen bij in voering van het Standaaxdloon. Middelburg, dat voor de arbeiders met een weekloon van f 24 en hooger in de 3de klasse en beneden f 24 in de 4e klasse is ingedeeld zal, bij doorvoering van het Standaardloon, de uitkeering op loonen van f 18 en f 17 zien vastgesteld. Met betrekking tot de categorie werklieden, die in de laatste 4 jaren geen 26 weken hebben gewerkt, wijzen B. en W. er op, dat zij te Middelburg hoofdzakelijk om vat ontslagen vak- en geschoolde arbei ders van de N.V, The Vitrite Works en, voor een klein deel, vakarbeiders der Kon. Mij. de Schelde, Voor beide groepen arbeiders is het in verband met den aard hunner vroegere werkzaamheden in veel minder mate dan b.v. voor bouwvakarbei ders mogelijk geweest gedurende 26 we ken arbeid te vinden. Waar in deze groepen verschillende be kwame vaklieden vallen gevoelen B. en W. te eerder vrijheid met gepaste vrij moedigheid er op aan te dringen niet tot invoering van een „Standaardloon" over te gaan dan wel, de steunregeling zooda nig te wijzigen, dat de daarin vervatte loonnormen belangrijk worden verhoogd. Vlissingen. Ter aarde bestel ling wethouder De Meij. Bij het woonhuis van wijlen den heer J. de Meij, in leven wethouder van openbare werken en administrateur van het Zie kenfonds Walcheren en de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging, aan den Singelweg hadden zich Zaterdag legen twee uur tal van corporaties met hun vaandel, dat meestal van floers was voor zien, opgesteld, om den lijkstoet te vol gen. Even twee uur werd de kist met het stoffelijk overschot uit de woning gedra gen en in den lijkwagen geplaatst. Het d,uurde nog geruimen tijd eer de zeer vele bloemstukken op den lijkwagen en in twee volgrijituigen waren neergelegd en de weduwe en verdere familie in de volg- rijtuigen hadden plaatsgenomen. Hierna eerst kon de lange stoet zich in beweging stellen, het was reeds kwart voor drie toen men aan het kerkhof aan kwam. Daar stonden in stroomenden regen en onder hagelbuien en onweersslagen honderden te wachten op de plechtigheid. Wij merkten onder de zeer velen, die volgden of op het kerkhof den stoet af wachtten op, den burgemeester, wethou der Edelman en verschillende raadsle den; het bestuur van het Ziekenfonds en dat van de Vereeniging Ziekenhuisver pleging. Het hoofdbestuur der S.D.A.P. was vertegenwoordigd door het Kamer lid Drop en verder waren niet alleen uit Vlissingen, maar ook uit Middelburg, Souburg, Goes en andere plaatsen in Zeeland velen uit de S.D.A.P. en de Mo derne Arbeidersbeweging opgekomen om hun leider en vriend een laatsten groet te brengen. Dit deden speciaal de neigende vaandels toen de kist in het graf werd neergelaten. Maar voordien hadden de weduwe en andere familieleden witte bloemen op de kist gestrooid en had de Volksstem een toepasselijk lied gezongen, wat deze zangvereeniging na dat de kist aan den schoot der aarde was toever trouwd herhaalde. De oudste broer van den overledene, heeft mede namens de diepontroerde we duwe, woorden van dank gesproken tot den burgemeester en alle anderen aan wezigen voor hun aanwezigheid en de groote belangstelling bij1 deze droeve plechtigheid. Spr. vond aanleiding te herinneren aan de opstanding der dooien, die eenmaal komen zal en aan het... wat gijl de aarde geeft, zal zij terugge ven. Hiermede was deze droeve plechtig heid ten einde en verlieten allen diep on der den indruk den doodenakker. Goes. Handelsbelangen. Vrijdag avond werd onder leiding van haar voor zitter dhr J. Donner, een druk bezochte vergadering gehouden van de Vereen. „Handelsbelangen" Door dhr J. Steketee werd gerapporteerd namens de propagan- da-commissie van voorbereiding voor de uitgave van een maandblad door de beide middenstandsvereen. „Handelsbelangen" en „De Hanze", welk blad voor 't eerst zal verschijnen in October a.s. en gratis verspreid zal worden in de gemeenten geven. Ze zou mogen zingen wat en waar ze wilde, heel de wereld zou voor haar openstaan. Reeds zag ze zich door zijn invloed en macht klimmen tot een dui zelingwekkende hoogte van roem en glo rie en ze gevoelde zich nietig en on machtig alleen op zulk een plaats te staan, zij het dan gesteund door de liefde en vereering van dezen man. De taxi had intusschen de rumoerige straten van Parijs achter zich gelaten, ze reden nu door de ruime, deftige ave nue's van het oude, schoone Versailles, zijn prachtige buiten, zijn imponeerend paleis. Droomerig staarde Rhoda in d© breede lanen in gedachten zag ze een mannen- gestalte in wachtende houding wach tende op haar. Zou hij inderdaad nog op haar wachten, zou hij haar niet reeds lang vergeten zijn? Natuurlijk was hij haar vergeten. En toch trok ze haar geschoeide hand terug, toen haar metgezel deze vatten wilde. Toch stond haar gelaat ernstig-peinzend, toen ze hem aanzag. „Ik ken u immers in het geheel niet, mijnheer Marlew", begon ze, „en ik kan dus niet aan uw verzoek voldoen. Ik moet nu juist zelf mijn pad door het leven zien te banen." Marlew zag haar verrast aan. „Wat heb ik gezegd, waardoor Je je beleedigd kunt gevoelen?" riep hij uit. Goes, Kloetinge, Wilhelminadorp en 's-H. Hendrikskinderen. Bij de bespreking over de benoeming van een redacteur kon de gedachte van „De Hanze", welke deze be noeming wilde doen plaats hebben door de besturen der beide middenstandsver- eenigingen, geen ingang vinden, omdat aan de commissie van meètaf het volle vertrouwen was geschonken en dus ook het benoemen in verschillende functies tot haar taak behoort. Met algemeene stem men werd aldus besloten, terwijl de be- noodigde gelden voor 't werk der com missie werden gevoteerd. De publicatie van voorbarige berichten in de pers over redactie en drukker, kon den niet officieel worden beschouwd, om dat de commissie daarmee nog niet ge heel gereed was. Een voorstel om meer vreemdelingen naar Goes te trekken, werd tot een vol gende vergadering aangehouden. Staande de vergadering werden 54 nieuwe leden ingeschreven, waardoor het ledental steeg tot 270. Goes zeehaven. Vorige week viel in de haven alhier een zeeschoener uit "Wales binnen, met een lading anthra- ciet voor de fa. Faasse. Ongeveer tezelf- der tijd arirveerde een kraan-installatie, die door de „N.V. De Wit's Bergings- en Transportbedrijf" vervoerd werd, en die eveneens bestemd bleek voor genoemde firma. Er gingen twee dagen mede hoen voor het 34 ton wegende gevaarte op den wal geplaatst was. Zaterdag hield de Postduivenvereen „De Roode Doffer" een wedvlucht vanaf Weert 129.460 K.M. Eerste duif 3.58.26 u. Uitslagle en 10e Koppejan-Roose, Goes; 2e, 12e en 17e Gebr. Bakker, Goes; 3e, 5e en 7e Gebr. Knuist, Goes; 4e en 19e G. de Hond, Goes; 6e A. de Pan, Goes; 8e, 14e, 18e en 20e A. Harinck, Goes; 9e A. Rijnhout, Wolf aartsdijk; 11e Walhoud, Wolfaartsdijk; 13e G. J. Kop- pejan, Goes; 15e, 16e, 21e en 22e Ver- plakke en Somer, Goes. Laatste duif 5.31.4 u. Kapelle. Loop der bevolking over Aug. 1936. IngekomenJ. M. le Clercq van Dordrecht naar Kapelle A 22; Aa. Ahra- hamse van Goes naar Kapelle G 5; J. de Witte en echtgenoote, van Goes naar Ka pelle A 274. Vertrokken: Aa. F. de Looze, van Ka pelle naar Goes, Gansepoortstraat 1; M. de Jong, van Kapelle naar Oostdongera- deel, Nijewier; Aa. Klap, van Kapelle n. Goes, Groote Kade 42. De Handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle hield Zaterdagmiddag haar Concours, waaraan 11 sociëteiten hebben deelgenomen. Door A. iLuyk, sociëteit „Willem Teil" te Kapelle, werd de eerste klep geschoten winnaar met Beker, tweede klep G. Hoo- gesteger „Willem Tel!" Kapelle, medaille; derde klep A. Westveer „Ons Genoegen", 'Oudelande; Hoofdvogel J. Boonman, „Doel naar Hooger", Wolfaartsdijk met bekerEerste zijvogel J. Raas, „Vios" Kwadendamme, medaille; Tweede zijvogel J. Walrave, „Vooruitgang", Kwaden damme, medaille; Eerste Hoofdkal H. A. Mol, „Willem Teil", KapelleTweede Hoofdkal J. Rijk, „Willem Teil", Ove- zande; Eerste kleine kal C. Lous, „Edele Handboog, Oudelande; Tweede kleine kal J. Mol „Edele Handboog", Oudelande; meeste kleine vogels A. Boonman, „Wil lem Teil" Oudelande, medaille. Baarland. Gemeenteraad. Zater dagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meente. Goedgekeurd worden de rekening van het B. A., ontvangen f3373.76, uit gaven f 4435.92, alzoo een tekort van f 1062.87. B. en W. maken de opmerking, dat het gebouw, eigendom van B. A., te hoog ia verzekerd, n.l. f 8000. De raad besluit tot opheffing van de comm. van toezicht van lager onderwijs. 'B. en W. bieden den Raad aan de begrooting 1937 met een ontvangst en uitgaaf van f27733.83 en onvoorzien f296.92. Voor stel van B. en W. inzake wijziging in structie gem.-opzichter, blijkt volgens Mevr. Steketee geen voorstel te zijn van B. en W., maar van de meerderheid van B. en W. Spr. zegt, dat eèn geschiedenis aan dit voorstel vooraf gaat en wel de levering van macadam. Spr. leest voor een schrijven van Ged. Staten over de „Rhoda! Je weet, dat ik je eenvoudig verafgood. Je moet de mijne worden. Ik zal je pad door het leven wel banen, laat dat veilig aan mij over." De auto was reeds op den terugweg; ze waren reeds weer in de buitenwijken van Parijs. Een vreemde, starende blik lag in Rhoda's oogen, toen ze de schoone lanen achter zich lieten. „Ik geloof, dat ik liever maar niet ver afgood word", antwoordde ze mat. „Dat houdt toch geen stand. Zoo iets past al leen bij lichtzinnige, weinig teer-gevoe- lende menschen. Ik wensch liever be grepen en bemind te worden ik houd meer van krachtige personen". Eduard Marlew zag haar met de groot ste verbazing aan. Driftig trok hij aan zijn puntsnorretje, zooals gewoonlijk wan neer hem iets niet naar den zin was. Wat bedoelde dat meisje toch met haar woorden, wilde ze hem de wet lezen. Hij heheerschte izich echter en antwoordde op vriendelijken toon: „Ik ben bijna de sterkste man in de wereld der muziek, meisje." Rhoda huiverde. „Ik kan u vandaag toch nog geen ant woord geven", zei ze. „Morgen misschien als u me dan deze vraag nog stelt ten minste maar vandaag nog niet." Marlew zag haar glimlachend aan. Och, het was natuurlijk slechts een. list van dat kleine coquette ding. Hij verstond levering en de keuring van deze. Dhr Zee vaart zegt dat de polder deze macadam heeft aangekocht en dat ook een gedeelte is gekocht voor de gemeente. Dhr de Vriend zegt, dat deze macadam de ge meente een voordeel heeft opgeleverd, daar deze laag in prijs was. Dhr de Rijk zegt ook, dat het gezamenlijk koopen een voordeel is. De raad besluit de instructie van den gem.-opzichter te wijzigen. Voorstel van minderheid van B. en W. om het raadsbesluit in te trekken aan gaande één-richtingsveikeer in den Zuid hoek en het plaatsen van een spiegel. Mevr. Steketee zegt, dat het één-richtings- verkeer moeilijkheden zal opleveren voor de bewoners. De voorzitter zegt, dat het wenschelijk is eens een jaar een proef te nemen met één-richtingsverkeer. De raad gaat niet over tot intrekking genomen raadsbesluit. Nog een minderheidsvoorstel van B. en W. aangaande invoeren van een maximum snelheid. Mevr. Steketee zag gaarne dat ook voor deze gemeente een maximum snelheid werd ingevoerd. Dhr Trans zegt reeds 2 maal dit punt onder de aandacht van B. en W. te heb ben gebracht en is ook voorstander van een maximum snelheid. Dhr de Rijk zegt dat er een wet aanhangig is voor alle ge meenten. Daarom stelt spr. voor tot aan houding. Dhr Traas spreekt zijn teleurstelling uit over de verhoudingen in het college van B. en W. Hier is geen wederzijdsch ver trouwen en een aangename samenwer king, wat toch in het belang van de ge meente zou zijn. Tevens zegt spr., dat hier gelegenheid is tot koopen van ijs op Zondag. Spr. zag gaarne, dat dit ver boden werd. De voorzitter zal dit onder zoeken. Ierseke. Oosterverzending in Augustus 1936: Nederland 1424, België 3550, Sea men 4974. Verzending in Augustus 1935: 69.930. i Een 4-tai der grootste motorhooten de YE 80, 96, 155 en 156 zullen de volgende week oefeningen moeten houden in 't mijnenvegen. De leiding berust hij de marineautoriteiten. De geweldige plasregen, die het he vige maar korte onweer Zaterdagavond vergezelden, maakte dat in een minimum van tijd het kruispunt aan de Kaaistraat 'NoordzandstraatDamstraat meter onder water kwam te staan. De riolen konden het hemelwater niet verzwelgen. 0. en W. Souburg. Winkelweek. De Middenstandsvereeniging „Nemidso" alhier is voornemens een winkelweek te organiseeren, 'die gehouden zal worden van 26 September tot en met 3 Oct. a.s. Zooals gewoonlijk zullen er in die week verschillende attracties zijn. Er zal zelfs op het Oranjep'letin een ringrijderij te paard worden gehouden op Zaterdagmid dag 26 September. Ook zal dien zelf den middag iSouhurg's fanfare, met medewerking van Achilles-signaalafdee- ling Middelburg een muzikale wande ling door de gemeente maken. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over Aug. 1936. Ingekomen: M. Wonder- gem, dienstbode A 107, uit Serooskerke (W.). Vertrokken: W. Davidse, zonder beroep, A 16 naar Vlissingen, 'Geraniumlaan 4; M. Suurmond, leerling verpleegster, Ga- pinge B 47 naar Bergen op Zoom, stich ting „Vrederust". Veere. Zaterdagmiddag hield de Bijz Vrijw. Landstorm alhier haar jaarlijk- schen schietwedstrijd. Uitslag: le pr. D. de Jonge 96 p.; 2e pr. D. Kasse 96 p.; 3e pr. Baron van Tuyl van Serooskerke 95 p.; 4e pr. O. M Douw 94 p.; 5e pr. P. Maljaars 94 p.; 6e pr. J. Francke 94 p.; 7e pr. S. Kodde 93 p.; 8e pr. J. Bakker 93 p.; 9e pr. W. de Buck 92 p.; 10e pr. J. Verton 91 p.; lie pr. P. de Jonge 89 p.; 12e pr. M. Hoogedeure 89 p.; 13e pr. J. Mesu 88 p.; 14e pr. P. Karman 87 p.; 15e pr. D. Ver hoeve 84 p.; 16e pr. L. van Sorgen 76 p.; 17e pr. J. van Keulen 70 p. Grijpskerke. Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen: Cornelia Joziasse, huishoudster, A 34, uit Serooskerke. Vertrokken: Johanna Clarisse, zonder beroep, A 62, naar Rijswijk (Z.H.). Meliskerke. Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen: Jakobus Flipse, de tactiek van die dames wel. Maar ten slotte, ze was het ook wel waard. Goed, morgen dan, maar ze moest het niet wa^ gen dan nogmaals om uitstel te vragen. Toen de trage schemering dien zon- nigen lentedag viel stapte Rhoda uit bij haar hotel. Ze voelde zich moe en afge mat en allerlei gevoelens bestormden haar, toen ze het smalle, hooge gebouw binnentrad. E'r was geen lift naar het kamertje, waarin zij op het oogenblik haar intrek had genomen. Het was maar een een voudig, zelfs kaal vertrek, doch weelde riger ikon Rhoda zich niet veroorloven. In de ongezellige salon, welke zoowel voor eetzaal als huiskamer diende, was nog geen spoor van het diner te ontdek ken. Rhoda klom trap na trap, die steeds smaller en steiler werden, op tot ze ten langen leste aanlandde op 'n nauwe, ge- vangenis-achtige overloop, waarop een groot aantal deuren uitkwam. Ze stak de sleutel in een deur aan de linkerzijde en verdween in de schemerdonkere ka mer. Een 'kandelaar op een wankele tafel was alles, wat tot verlichting kon die nen. Naast het smalle ledikant was er slechts een nauwe ruimte om zich te be wegen. (Wördt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2