MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 50e JAARGANG No. 267 Buitenland. De burgeroorlog in Spanje. Binnenland Uit de Provincie Belangrijksto Nieuws 1 srtellen hoe je ke schuilnaam ingen van de nog wel iets rtellen wilt en ief klaar, soms te duur aag je ook om vat nog beter .djes of vrien- es in één en- net elkaar ook verwacht de briefjes hoorl hoe gezelliger »en omtrent de ïag je die na- elkaar ervoor Zaterdags door vreugde wordt il ik het jullie naken. 17 letters, behoort mag imer veel jon- 't. 20. 31. 43. 2. is soms een 25. 39. 34. 45. 12. is een den kant van een geldstuk, r. sen schip. .ren letters, in grond. ts aan elkaar topt worden, n den tuin. griezelig zee- an TE DOLLIE. VERDIENDE K WAS. zien of Japie e naar school, die antwoord- niet terug, er vinter, op 'het og niet gezien nooit," begon achterweggetje, eens was er et afgebroken ond er zoo op, et soms noem- men 'het hem ngens een ver- „ik had lekker aar," zei Jan und, dat Japie i." laar schiet je d, neuride een er nu niets te ze alweer op ïatuurlijk zoet stelde hij toen aal tegelijk, et je, maar wel als je het voor één inviel, kon an zou er wat niet van den je je desnoods erkte niemand deden ze het ién die durfde ee, al voelden het ongehoor- s zoo moeilijk dan te zeggen, je uitgelachen straf van den een meter of vier plankjes gens begonnen it ze moesten n het plankje er over sprin- i wie er het erg oppassen, int een jongen ze boven het s al eens meer twee in. it eerste plank laar gingen ze harder, goed Ze waren nog uisten gebald, dat wilden ze Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455 Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 7)e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weokabonnomonton voor Middelburg, Goos en Vlissingon f0.20. Losse nummers 5 cont Advortontiün 80 cont por rogol. Ingezonden mededeelingen CO cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 10.75, bij vooruitbetaling. Onder letter ol motto 10.85. Bij contract belangrijke korting. Opmarich der opstandelingen naar 6an Sebastian. Zooals te begrijpen was hebben de op standelingen, nadat zij zich meester heb ben gemaakt van dé stad Irun, thans het offensief ingezet op San Sebastian. Reeds zijn de heuvels rond de stad door de nationalistische troepen bezet. Deze opmarsch wordt regelmatig door gevoerd. De Pasajes San Juan met 'het fort Trineherpe, dat door de regeeringstroepen sterk bezet is, zal vermoedelijk de groot ste hinderpaal blijken in den opmarsch der nationalisten. Het fort is reeds begonnen met een hardnekkig artillerie-vuur op de opruk kende nationalistische troepen. •Ondertusschen begint de bevolking de stad reeds te verlaten. De stad is reeds door den nationalis- tischen kruiser „Espana" gebombardeerd. De gouverneur der stad ia naar Frank rijk gevlucht. De gouverneur van San Sebastian meent, dat hij 'het tegen de rebellen zal kunnen uithouden. Wij zijn sterk, zei hij, en goed gewapend. Dit schijnt evenwel niet de meening te zijn, volgens Havas althans, van de meerderheid der bevol king. Ook schijnen de autoriteiten van San Sebastian het hierover zelf niet eens te zijn. Men meent .te weten, dat de Bas- kische nationalisten en zelfs de socialis ten tegenstanders zijn van de voornemens der anarchisten om de stad eenzelfde lot te doen ondergaan als Irun. Alcazar van Toledo in vlammen. Het beroemde Alcazar te Toledo, waar circa vijftien honderd opstandelingen zic'n met 'heldenmoed verdedigen, is een groote vlammenzee. De door de regeeringstroe pen voor het Moorenpaleis in stelling ge brachte zware kanonnen schoten eerst het ambtsgebouw van den civielen gouver neur in brand en namen vervolgens de twee vestingtorens onder vuur, die kra kend op het officiersgebouw neerstortten en 't onder 'hun puinen verpletterden. Dé bezetting moest tengevolge van de hevige beschieting in de kelders van het Alcazar vluchten. De toestand der belegerden is wanhopig en telkens, wanneer de artillerie vuurt, hoort men het gejammer van vrouwen en kinderen. De belegerden hebben gebrek aan mu nitie voor him mortieren, die reeds vier dagen niet meer vuren. Ook hun geweren en mitrailleurs zwijgen. Geestelijken vermoord. Naar het blad „Le Jour" uit Burgos verneemt, zijn 114 Augustijner-monniken door de roode militie neergeschoten, zon der dat tevoren eenig vonnis tegen hen geveld was. Voor den val van de stad Iran zijn de zich aldaar bevindende bisschop van Val- ladolid en talrijke geestelijken door de roode volksfrontmilitie gefusilleerd. De in het fort van Guadeloupe zes we ken vastgehouden gijzelaars zijn Zater dagavond laat plotseling op vrije voeten gesteld. Alle 160 zijn behouden in Hen- daye aangekomen. Zij vertelden, dat ge durende de laatste dagen in het geheel tien gijzelaars geëxecuteerd zijn. Oorlogsberichten. De regeering meldt: Aan het front van Talavera is de 'dag gunstig geweest voor de regeeringstroe pen, die over 25 K.M. zijn opgerukt en hun nieuwe stellingen hebben kunnen versterken. Het opperbevel heeft verklaard, dat het offensief zal worden hervat, zoodra de artillerie-voorbereiding aan het front zal zijn beëindigd. Generaad Franco, een der opstandelin genleiders, heeft het volgende telegram gepubliceerd: D'e nieuwe, door de regeering naar het front van Talavera gezonden troepen, hebben getracht zich meester te maken van de waterleiding van Aiherc'he, ten N. van Talavera. Zij werden met groote verliezen terug geslagen. Twee regeeringsvliegtuigen wer den neergeschoten. Een deel van onze troepen is door ver scheidene dorpen van de Sierra getrokken en heeft een groep Marxisten verrast, die vluchtten met achterlating van 40 doodien. NIEUWE TANKS VOOR HET DUITSCHE LEGER. „Do sterkste ter wereld". De „Manchester Guardian" meldt, dat het „Heereswaffenambt", een onderafdee- bng van het Duitsche rijksministerie van oorlog instructie heeft gegeven, dat de be stellingen inzake tanks en tractors zes maanden eerder moeten uitgevoerd zijn dan aanvankelijk was voorzien. De Duitsche autoriteiten hebben beslo ten, de tanks in het geheele rijksgebied in divisies te verdoelen. Het grootste gedeelte hiervan en wel acht divisies volkomen nieuwe tanks, zal langs de Westgrens worden gestationeerd. De nieuwe Duitsohe tanks, voorzien van twee motoren van twaalf oylinders, wegen acht ton met een bewapening van vier-en- een-halve ton, bestaande uit twee kanon nen en twee mitrailleurs. Zij hébben een bemanning van tien personen en kunnen op den weg een snelheid van tachtig kilo meter en op geaccidenteerd terrein van vijftig kilometer per uur bereiken. Door de Duitsche autoriteiten worden deze tanks als de sterkste ter wereld be schouwd. HITLER ONGERUST? Graaf von Welozel, de ambassadeur van Duitschland te Parijs en generaal von Kuhlental, de militaire attaché, hebben zich naar Hitier begeven te Berchtesgaden. In politieke kringen te Berlijn heeft men geen enkele aanwijzing omtrent het doel van het bezoek, maar men veronderstelt dat de ambassadeur en de attache op verzoek van Hitier zijn overgekomen in verband met de actueele politieke kwesties, met name de reactie in Frankrijk op den tweejarigen dienst plicht in Duitschland en de gebeurtenis sen in Spanje. Hitier zou zich eveneens op de hoogte willen stellen van het belang, dat de Fransche Regeering hecht aan het Fransch-Sovjet-Russisc'he pact met het oog op de tegenwoordige politieke situa tie. Weer een Oceaanvlucht. Mevrouw Berley Markham heeft een noodlanding gemaakt aan den oever van de Walvisohbaai aan het uiterste noor den van het eiland Gap Breton ten noor den van New-Schotland. Haar toestel werd ernstig beschadigd, doch de avia- trice zelf liep slechts eenige schrammen aan neus en wangen op. Men zal pogen de aviatrice naar Syd ney (Niéuw-Schotland) te brengen. Acht dooden bij een vliegramp. Een driem-otorig vliegtuig met negen inzittenden, dat zich naar Allegheny be gaf, is nabij Buttermilk Hollow, eenige minuten na den start te Pittsburg (V.S.) neergestort en in brand gevlogen. Acht passagiers verkoolden in de vlammen. Slechts een vrouw is aan den dood ont snapt, doordat zij nog voor de ontploffing uit het toestel had weten te springen. De droogte-ramp In de Sovjet-Unie. Het jaar 1936 is voor de sovjet-repu bliek een uitgesproken droogte-jaar ge weest. Een gebied, dat bijna de helft van de uitzaai-oppervlakte der sovjet-unie omvat, heeft sedert vijftien jaar niet zoo'n slechten oogst gehad. In de omge ving van Moskou kan men dan ook in de straten honderden boeren aantreffen, die hun vee naar de stad drijven, dat daar geslacht moet worden, aangezien zij geen voer meer voor de dieren beschik baar hebben. Hetzelfde kan men waar nemen in de nabijheid van de steden Tula, Minsk, Twer, Kirof, Saratof en an dere. Dé sovjet-nnie ziet zich voor den eer sten keer voor de noodzakelijkheid ge plaatst, een poging te doen, uit eigeD kracht een droogtecatastrofe te overwin nen. Als hulpmiddel staan haar wel-is- waar ongeveer tien millioen ton graan ter beschikking, die als reserve voor het roode leger waren opgestapeld, doch de sovjet-regeering wil de door hongersnood bedreigde bevolking deze reserve niet ter beschikking, stellen. Moskou is, naar uit de te Londen binnengekomen berichten duidelijk blijkt, besloten in geen geval de kracht van het roode leger in gevaar te brengen, dat men speciaal in verband met de toenemende binnenlanidsche onrust moent niet te kunnen ontberen. Vakverbond van de Ver. Staten royeert tien groote organisaties. Tien groote vakvereenigingen, die bij het groote Amerikaansche Vakverbond waren aangesloten, zijn wegens insurbor- dinatie uit den bond gestooten. Zij ver tegenwoordigen tezamen 1.100.000 ar beiders, hetgeen meer dan een derde is van het Amerikaansche Vakverbond. Deze tien dissidente vakvereenigingen zullen onder voorzitterschap van John Lewis, den leider van den mijnwerkers- bond, eSh nieuwen vakbond oprichten. Lloyd George bij Hitier. Lloyd George heeft in gezelschap van zijn zoon en van von Rihbentrop, te Berchtesgaden een bezoek gebracht aan den Duitschen rijkskanselier en „Fueh rer", Adolf Hitler. Geen diensttijdverlenging In Frankrijk. In verband met de verlenging van den dienstplicht in Dhitschland heeft de Fransche ministerraad de legerkwestie besproken. De kwestie der wapening zal aanzienlijk worden verbeterd. De aan maak van munitie, materiaal en gasmas- keia zal worden voortgezet, evenals het vervaardigen van vliegtuigen. Dé grens- verdediging zal worden versterkt. Dé ministerraad verwierp eohter ver lenging van den diensttijd. Dé regéering zal een beroep doen op de volkeren, een einde te maken aan den bewapenings wedloop. Korte Berichten. —i Het heeft Zaterdag zwaar gestormd en geonweerd in onderscheiden deelen van Engeland. In het St. James Park te Londen werd een jonge man door den bliksem getroffen en gedood. Een para- pluie, die bij op had diende het hemel vuur tot geleiding. Uit verscheidene plaatsen komen berichten van het in slaan van den bliksem. Ook te Norbury is iemand door den bliksem gedood. i Zaterdagnacht is in een zwaren storm het Estlandsche schip „Arne" ver gaan, dat op weg was naar Kopenhagen. Slechts een deel van de bemanning werd gered. H. M. DE KONINGIN NAAR DEN RUIGENHOEK. In afwijking van het eerder gemelde bericht, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin reeds heden op den Ruigenhoek aan te komen in plaats van a.s. Donderdag. DE EERSTE KLASSE IN DE TREINEN Afschaffing voordeeliger? Er is reeds heel wat te doen geweest over de eerste klasse in de trein, In het Weekblad der Ned. Ver. van Spoor- en tramwegpersoneel geeft de sec retaris, het Kamerlid Van Braambeek, weer eenige beschouwingen ten beste over dit vraagstuk, welke hij baseert op gege vens uit het jaarverslag der N. S. „De abonnementen buiten beschouwing gelaten, zoo schrijft hij, blijkt, dat de rei zigers zich aldus over de drie klassen hebben verspreid: 0.8 pet. in de eerste, 7.4 pet. in de tweede en 91.8 pet. in de derde klasse. Bekijkt men dezelfde spreiding in het binnenverkeer, dan vindt men het vol gende beeld: 0.7 pet., in de eerste, 6.8 pet. in de tweede en 92,5 pet. in de derde klasse. En in het rechtstreeksch en transiet- verkeer 2.9 pet. in de eerste, 22.6 pet. in de tweede en .74.5 pet. in de derde kl. Zoo langzamerhand lijkt het, dat het toch voordeeliger zal worden de eerste klasse af te schaffen. Deze brengt slechts f 2% millioen op per jaar. Verdwijnt de eerste klasse, zoo gaan de reizigers in groote hoofdzaak naar de tweede klasse. Zou het resteerende verlies in dat geval niet goedgemaakt worden door de min dere exploitatiekosten? Van 1934 op 1935 is de opbrengst uit de eerste klasse reeds gedaald van f 2.573.000 tot f2.277.000 (in 1930 was deze nog f 5.318.000). Wordt het aan tal lijden, waarop de eerste klasse een zeldzaamheid is, straks nog weer ver groot, zoo zal deze terugloop nog verder doorgaan. DE NIEUWE SPOORWEG- ELECTRIFICATIE. Mei a.s. proefrijden? Zooals bekend is zijd dezer dagen de eerste palen voor de bovenleiding, nabij Maarn, geplaatst. Dit werk geschiedt door het Spoorwegbouwbedrijf. Daar op elke 7075 meter twee palen komen, zullen voor de nieuwe electrificatie ongeveer 7500 palen noodig zijn, behalve die, welke op de emplacementen moeten komen. Het ligt in de bedoeling eerst het tra ject MaarnArnhem af te maken en daarna te gaan proefrijden. Daarna of gelijktijdig wordt Gouda.Den Haag en Rotterdam onder handen genomen. Men stelt zich voor reeds met Mei met het proefrijden te kunnen aanvangen. NEDERLANDERS KOOPEN MEER VAN DE ENGELSCHEN, DAN OMGEKEERD. In verband met het jaarlijksche rapport dat uitgegeven is door het Britsche mi nisterie van Handel, hetwelk een over- zic'ht geeft over de Britsch-Nederlandsche handelsbetrekkingen, waaruit blijkt, dat het handelssaldo tussohen Nederland en Groot-Brittannië ten nadeele van laatst genoemde was vergroot, pnbliceeren Eh- gelsche couranten een schrijven van den heer M. Wijnand Wolff, eere-secretaris van de Nederlandsche Kamer van Koop handel te Londen, waarin hij er op wijst, dat, ofschoon natuurlijk de cijfers van een statistisch standpunt zeer 'zeker correct zijn, men niet over het hoofd moet zien, dat, terwijl 'Groot-Brittannië een bevol king iheeft van meer dan 40 millioen unenschen, Nederland slechts ongeveer 8 millioen inwoners telt. Nederland koopt per hoofd voor onge veer 30 shilling, terwijl Groot-Brittannië voor ongeveer 10 shilling per hoofd koopt. Dientengevolge (koopt iedere Nederlander S maal zooveel van Groot-Brittannië als de gemiddelde Brit in Nederland. DE SCHADE TENGEVOLGE VAN DE AARDSCHOKKEN IN INDIE. Totaal bijna 3 ton. Dé materieele schade, ontstaan door de aardschokken, welke in Atjeh zijn waar genomen, voor zoover toegebracht aan Gouvernementsgebouwen en wegen wordt geraamd op f 25.000 en voor militaire ge bouwen op f 65.000. Dé schade, welke ge leden wordt door particulieren, wordt ge raamd op twee ton, waarvan f 82.000 door verzekering wordt gedekt. „Leerdam" vraagt opheffing der surséance. Dé glasfabriek „Leerdam" heeft bij request, ingediend bij de Rechtbank te Dordrecht, verzocht om opheffing van de surséance van betaling. 9 September e.k. zal de rechtbank hier over besdissen. Door aanvaarding van het plan-van- Rossum zal het mogelijk zijn alle loop en- de crediteuren te voldoen. Conflict bij wasscherjjen te Gouda opgelost. Daar bij zeven Goudsehe wasscherijen het contract met de werknemersorgani satie, dat 1 Juli afliep, is opgezegd, dreigde op Maandag 7 September een staking uit te breken. Inmiddels is een conferentie gehouden met den Rijksbemiddelaar, prof. mr A. G. Josepbus Jitta. Naar van betrouwbare zijde wordt vernomen, heeft de conferen tie tot resultaat gehad, dat de organisa- tiebesturen der arbeiders een voorstel van den Rijksbemiddelaar hebben aan vaard, waarbij allereerst de tot nog toe bestaande collectieve contracten niet op nieuw zullen worden afgesloten en waar bij voorloopig de loonen zullen worden gehandhaafd, met eenige wijziging in het tempo van opklimming en met 5 pet. la gere loonen voor nieuw aan te stellen personeel. Vrijwel zeker mag worden aan- nomen, dat vandaag geen staking zal uitbreken. Texel is niet ontevreden over den zomer. Het badseizoen is ook voor Texel zoo goed alsi geëindigd. Over het algemeen kan men over do uitkomsten van het seizoen wel tevreden zijn. Het voorseizoen was dit jaar veel drukker dan gewoonlijk, Juli zeer on gunstig, doch Augustus buitengewoon druk. Dé hotels en pensions hebben over het geheel gerekend dan ook meer gasten gehad dan in 1935, de jeugdherberg boekte een belangrijk grooter aantal over nachtingen, doch de exploitanten van badtenten op het strand en de auto- en rijwielverhuurders hadden een minder gunstig seizoen, meldt de „Tel." Geen rondvraag meer In den Raad van Zeist? B. en WL van Zeist hebben den Raad voorgesteld de gebruikelijke rondvraag af te schaffen en deze te vervangen door schriftelijk te stellen vragen. Tegen 't ontwerp Ziekenfondswet. Te Utrecht 'heeft Zaterdag de landelijke federatie ter behartiging van het zieken fondswezen een protestvergadering ge houden met betrekking tot het ingedien de ontwerp Ziekenfondswet. De 'heer G. J. van Lienden, voorzitter van de federatie, zeide, het zeer ernstig te betwijfelen, of de tijd i3 aangebroken om het wetsontwerp te behandelen. Naar sprekerd meening dient men eerst het oogenblik af te wachten tot de nieuwere gegevens bekend 'zijn. Maar daarnaast dient men er rekening mee te 'houden, dat op het gebied van het ziekenfondswezen andere verhoudingen groeiende zijn. AAN DEN BURGEMEESTER VAN BORSSELEN IS ONTSLAG VERLEEND. Bij Kon. besluit van 2 September is aan den heer H. G. Rutgers, op zijn verzoek ontslag verleend als burgemeester der ge meente Borsselen. Dé heer Rutgers is reeds geschorst we gens onregelmatigheden in de admini stratie der gemeente en van den polder Borsselen. ONTPLOFFING OP EEN OLIETANK SCHIP TE VLISSINGEN. Gistermorgen om tien minuten voor negen is tengevolge van een explosie (brand uitgebroken in de stookplaats van de Vlismar 3, een groot olietankschip van de Vlissingsche mineraal-olie en asphalt- raffinaderij, dat in de haven ligplaats had genomen. Een automatische gasolie-ont- Binnenland. Ontploffing te Vlaardingen. Staking te Enschedé. Buitenland. D'e oorlog in Spanje. Opmarach naar San Sebastian. Opstandige beweging in Britsch-Indië. Geen diensttijdverlenging in Frankrijk. Droogte in Rusland. brander is door tot dusver onbekende oor zaak ontploft, zoodat het vlammende olie mengsel in een oogwenk de stookplaats in lichter laaie zette. Met 'het oog op de zeer brandgevaar lijke omgeving, (de Vlismar 3 bevat twee groote oliebunkers en een daar boven ge legen tank, terwijl zich in de onmiddel lijke nabijheid van het sdhip de groote landketels van het olie-bunkerstation 'be vinden) werd onmiddellijk groot alarm gemaakt. De Vlissingsche 'brandweer die met al het beschikbare materieel uitgerukt was, heeft slechts op enkele plaatsen dienst behoeven te verrichten. Men was er na melijk reeds in geslaagd het tout tot de stookplaats te beperken met behulp van een groot aantal slangen, die werkten op de pompen van de sleepbooten van de S.H.V. Groote ploegen arbeidskrachten van deze maatschappij hebben hierbij hulp verleend. De stookplaats is zwaar beschadigd terwijl ook de stoomketel van de Vlismar 3 is lek geslagen. Naar de oorzaak der explosie, waarbij gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats hébben gehad, wordt een onder zoek ingesteld. Diefstal met inbraak in een pastorie te Serooskerke (W.). In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is tijdens de afwezigheid van de be woners, ingebroken in de pastorie van de Ger. kerk te Serooskerke W. bewoond door Ds. Lindeboom. De dader (s) zijn aan den achterkant de woning binnen gekomen, hebben aldaar een ruit ver nield waardoor men naar binnen is ge gaan. Vrijiwel het geheele huis is door zocht en in de verschillende kamers vond men alles door elkander gegooid en kasten en laden openstaan. Nadat men alles had doorzocht zijh de inbrekers wederom door de achterruit weggegaan en hebben deze voor zooveel mogelijk weer zorgvuldig eringezet ten einde een spoedige ontdekking te voorko men. D'e politie die een ijverig onderzoek instelde is tot de ontdekking gekomen dat verschillende zilveren voorwerpen, als vorken, lepels, enz. zijn ontvreemd. Eén door de politie van s-Heer Arendsker- ke ingesteld onderzoek met een politie hond 'had geen resultaat. De bewoners van de pastorie zajh met een en ander in kennis gesteld teneinde te onderzoeken wat behalve de zilveren voorwerpen nog meer is ontvreemd. Veelbelovend jongmensch aangehouden. Dezer dagen vervoegde zich een jongen van nauwelijks 16 jaar bij' den gemeen teveldwachter Van de Vijver te Klooster- zande, teneinde vrijen overtocht over de Westerschelde te verkrijgen. Bijl infor matie bleek den veldwachter, dat het jongmensch uit Den Haag afkomstig was en reeds .op 1 Augustus j.l. uit de ouder lijke woning was vertrokken. Van' de verhalen, die deze jongeman opdLchte (hijl had namelijk een maand verlof ge kregen van zijh ouders .en een zakgeld van 50 gulden voor zijh goed gedrag en ijver op school geloofde de veld wachter maar bitter weinig. Hij! ging dan ook eens in het Politieblad snuffe len, waarbijl hem spoedig bleek, dat het jongmensch daarin nog gesignaleerd stond, onder vermelding, dat hij thuis was weggevlucht met medeneming van een bedrag van f 130,-, dat aan zijh ouders toebehoorde. De jongen werd in het arrestanten lokaal ingesloten en den volgenden mor gen onder geleide van den veldwachter naar Den Haag teruggebracht. De bakkers In de grensgemeenten gedupeerd. De laatste jaren werd in de grensge meenten veel Belgisch brood gesmokkeld tengevolge van het groote prijsverschil. Teneinde hieraan paal en perk te stellen, heeft de regeering ingegrepen en bepaald, dat het brood in de -grensstreek van een zegel voorzien moet zijn, zoodat onmid dellijk de herkomst bepaald kan worden. Thans zien de bakkers in de grensge meenten zich voor een nieuwen schade post geplaatst. Tengevolge van de laatste prijsverhooging van bet brood, schaffen vele huisvrouwen zich een klein model- bakoven, aan en bakken zelf het benoo- W' i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1