Binnenland Voor 'n meisje van 18 of voor 'n heer van 70 jaar, in WITKAM S GESCHEHKEHHUIS """SSS komt U altijd klaar Uit de Provincie Kerknieuws tenlandsche moeilijkheden, ooi met het oog op de steeds toenemende binnenland- sche onrust, noodzakelijkerwijs geheel slagvaardig moet houden, Dreigende staking in Wales. Naar de „Daily Herald" meldt, heeft het dagelijksch bestuur van het mijnwer- kersverbond in Zuid-Wales besloten, Maandag de algemeene staking, waarbij 120.000 mijnwerkers betrokken zijn, te la ten ingaan. Het voegde aan dit besluit toe, dat het nog steeds bereid is, de on derhandelingen voor een minnelijke schikking voort te zetten. Korte Berichten. Mevrouw Beryl Markham is gister middag van het vliegveld Abingdon ge start voor een solo-vlucht over den At- lantischen Oceaan van Engeland naar New-York. In de mijn „Dahlhauser Tiefbau' van de Essensche „Steinkohl-Bergwerke A. G." heeft een instorting plaats gehad Onder de neervallende steenmassa's wer den twee mijnwerkers bedolven. KONINGIN EN PRINSES NAAR DEN RUIGENHOEK. Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin en de Prinses, om op 10 of 11 dezer van Het Loo naar de residentie te rug te keeren en voor eenigen tijd den Ruigenhoek te betrekken. DE HAAGSCHE LANDDAG. De reisregeling op 15 September. Uitsluitend op vertoon en tegen af stempeling van het toegangsbewijs voor Houtrust zijn aan alle stations in Neder land speciale retours naar Den Haag verkrijgbaar. a. speciale retours voor 3 dagen, geldig 14, 15 en 16 September, tegen meer- daagsch gezelschapstarief; b. speciale dagretuurs op 15 Sept. gel dig, tegen 1 daagsch gezelschapstarief. Op een aantal stations wordt op deze prij zen nog een extra reductie gegeven, af hankelijk van het aantal bezoekers uit die plaats. Welke stations dit zijn en hoe groot deze reductie is, kan men vanaf Maandag 7 Sept. aan alle stations infor- meoren. De heenreis vindt plaats met treinen naar keuze; bij het koopen van een plaatsbewijs gelieve men wel op te geven met welke trein men wenscht te vertrek ken. De terugreis zal als volgt geregeld wor den voor stations gelegen in Zeeland: Vertrek Den Haag H.jS-M. 21.27 u., zonder overstappen. Aankomst Roosen daal 22.42, Bergen op Zoom 23.09, Krab- bendijike 23.28, Kruiningen-Ierseke 23.37, Goes 23.48, Middelburg 0.09, Vlissingen 0.16 u. Deze regeling is getroffen kunnen wor den dank zij! de volledige en vlotte samen werking met de spoorwegen. Wiji raden dus ieder die daarvan gebruik kan maken ten sterkste aan met den trein naar Den Haag te komen. De spoorkaartjes zijn op alle stations vanaf Maandag 7 Sept. verkrijgbaar Vanaf Houtrust zullen extra trams de deelnemers naar de stations kunnen ver voeren. De avondvergadering zal op een dusdanig tijdstip zijn afgeloopen, dat ieder gelegenheid heeft op tijd bij1 zijn trein aanwezig te zijn. OVERWERKVERGUNNINGEN IN HET GRAFISCHE BEDRIJF. De minister beantwoordt vragen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Amelink in verband met het verleenen van overwerkvergunningen aan 'n ongeor ganiseerde drukkerij te Amsterdam, heeft de minister van Sociale Zaken o.m. het volgende geantwoord: Bij beschikking van 8 Juli 1936 ver leende de minister aan een ongeorgani seerde drukkerij te Amsterdam vergun ning, om tot en met 5 September d.a.v. in twee ploegen arbeid te doen verrichten. Vergunningen om in een drukkerij: na 10 uur 's namiddags te werken, indien te 5 uur 's voormiddags met den arbeid is aangevangen, of om na 11 uur 's middags te werken, indien 1 zooals in casu te 6 uur 's voormiddags begonnen is, wor den slechts bij' hooge uitzondering ver leend, evenals vergunningen voor arbeid op Zaterdag na 1 uur 's namiddags. In zooverre wijkt de onderhavige vergunning inderdaad van de gebruikelijke normen af De vraag of het den minister bekend is, dat zeer vele zoowel georganiseerde als ongeorganiseerde Nederlandsche drukke rijen in staat waren geweest, het werk, waarvoor deze vergunning zou zijn ver leend, binnen den normalen arbeidstijd te verrichten, daar zij voor dergelijk werk het drukken van boeken speciaal zijn ingericht, wordt ontkennend beantwoord. Op grond van de verkregen ambtsberich ten meent de minister te kunnen aanne men, dat geen andere drukker ter plaatse in staat was, om tegen den prijs en een termijn van aflevering, als bedongen, het werk te verrichten, zonder een overwerk- vorgunning, als thans verleend werd. Een onbillijkheid tegenover andere on dernemingen, welke voor werk als waar om het hier ging, speciaal zouden zijn in gericht, is niet begaan. Het verleenen van deze vergunning onder de geschetste om standigheden was volkomen gemoti veerd. Bovendien zou deze order niet aan een anderen drukker 'hier te lande zijn gegeven. Het antwoord op de vraag, of het juist is, dat aan dezelfde drukkerij' een tijde lijke vergunning is verleend tot 'het doen. arbeiden op Zondag door niet-Joodsche arbeiders ten behoeve van het weekblad „De Zondagavond", luidt bevestigend. Voor uitbreiding van den Zondagsar- beid in het grafisch bedrijf behoeft niet te worden gevreesd. De onderwerpelijke vergunning werd voor drie Zondagen ver leend bij wijze van overgangs maatregel, teneinde de betrokken Amsterdamsche drukkerij in de gelegen heid te stellen, eenige Joodsche arbeiders aan te nemen, die de werkzaamheden ten behoeve van - het bedoelde weekblad op Zondag zouden mogen verrichten. Het weekblad werd voorheen in het buiten land gedrukt, doch 'hier te lande gecolpor teerd. Het ging hier dus om een geval van zij het geringe werkverruiming, terwijl de op Zondag verschijnende uit gaven niet zijn vermeerderd. Opeen in beroep gedaan verzoek om de vergunning voor nog eenige Zondagen te ver leenen, besliste de minis ter afwijzend, omdat hij meent, dat dergelijke vergunningen tot het uiter ste beperkt dienen te blijven. DE BACON-KWESTIE. Het Tweede Kamerlid, de heer van der Sluis, heeft de volgende schriftelijke vra gen gesteld aan den minister van land bouw en visscherij Heeft het de instemming van den minister, dat aan de stilgelegde baconfa- brieken, alsmede aan die fabrieken, waar aan minder varkens ter verwerking zijn toegewezen dan waarvoor was ingeschre ven, een vergoeding wordt gegeven? Kan de minister mededeelen of deze vergoeding alleen aan de desbetreffende fabrikanten, dan wel ook aan de in die fabrieken werkzame arbeiders ten goede zal komen Als de in de eerste vraag bedoelde ver goeding de instemming van den minister heeft, acht hij' het dan juist, dat de toe kenning daarvan buiten hem om ge schiedt en dat anderen, op kosten van het landbouw-crisisfonds en dus op kos ten van de consumenten of van de boe ren, de hoogte van de vergoeding vast stellen Zoo neen, is de minister dan bereid de noodige maatregelen te treffen om het gebeurde bij: de 'laatste inschrijving in de toekomst onmogelijk te maken? MEER INVOER VAN INDISCHE RIJST. Naar van bevoegde zijde wordt gemeld, heeft de regeering besloten, de hoeveel heid van 15.000 ton Indische rijst, die in de periode 1 April tot 31 December 1936 met vrijstelling van de monopoliewinst van f 1 hier te lande kan worden inge voerd te verhangen tot 20.000 ton. „Onredelijke woninguitzetting". Naar het Hdbl. ter oore komt, zou het in geenendeel de bedoeling der regeering zijn, indien werklooze arbeiders-huurders na afschaffing van de huurtoeslagen eigenmachtig en eenzijdig een evenredig gedeelte van hunne huurbetalingen ach terwege zouden laten, een daarop gevolg de woninguitzetting als „onredelijk" te be schouwen. Wel verwacht men blijkbaar, dat dergelijke 'huurverlagingen door min nelijke schikking zullen geschieden. Wei gert de eigenaar ieder overleg of tege moetkoming, dan nemen wij' aan, dat in d a t geval de figuur van „onredelijke wo ninguitzetting" aanwezig zal zijn. Maar dit begrip is van de zijde der regeering tot dusverre niet nader gepreciseerd. In aansluiting op dit bericht deelt de R.P.D'. mede, dat de minister te kennen heeft gegeven, dat in het algemeen zou moeten worden gestreefd naar een rege ling tusschen verhuurders en huurders, waarbij ieder van hen een redelijk deel vai? de verlaging van den 'huurbijslag voor zijn rekening zou nemen. Geen opgelegde schepen meer te Rotterdam. Sinds het uitbreken van de crisis werd het iederen rechtgeaarden Rotterdammer, die langs Waal- of Merwehaven liep, steeds banger te moede. Onder de werk looze kranen, die als wanhopig hun stalen armen in de lucht staken, lagen dof en kleurloos, met afgedekte pijpen de groote machtige schepen, die waren opgelegd. De stilte langs de kaden was onheilspellend: waar eens leven en vertier was geweest, groeide nu het mos tusschen de steenen. Deze opgelegde schepen waren even zoo veel betreffende symbolen voor den on gunst der tijden. Het maximum aantal opgelegde schepen in Rotterdam is 128 geweest, dat was in 1932. Dat het aantal verminderde en thans tot nul gereduceerd is, is voor een goed deel het gevolg van het weer in de vaart brengen van schepen, waarvoor geruimen tijd geen werk kon worden gevonden. Er is echter ook een deel verkocht, o.a. naar Rusland en Italië, terwijl er in den loop der jaren een aantal schepen zijn ge- sloopt.Al geeft het feit, dat er thans in de haven van Rotterdam geen opgelegde schepen meer worden aangetroffen nog geen reden om te juichen, toch mag dit, evenals de laatste statistieken omtrent het havenverkeer, een symptoom genoemd worden van een beteren gang van zaken in de scheepvaart, dan men de laatste jaren gewend was, zoo schrijft „Ned. Fa brikaat". Alle politieke optochten te Almelo verboden. D'e burgemeester van Almelo heeft allo politieke optochten in deze gemeente ver boden. Als eerste viel onder dit verbod de S.D.A.P., die een optocht wilde organi- seeren in verband met een gewestelijke plan-meeting. Een conferentie tusschen den burgemeester en vertegenwoordigers der moderne arbeidersbeweging leverde geen resultaat op. De burgemeesterhand- haafde zijn verbod, hoewel de S.D.A.P. op het standpunt staat, dat hiermede een grondwettelijk recht wordt aangetast. Door dit verbod zal ook van een 1 Mei optocht niets kunnen komen hoewel deze tot dusverre nog steeds is toegestaan. Ook de landelijke federatie van textiel arbeiders, welke haar landelijk congres te Almelo houdt en mede een optocht wil de organiseeren, is dit laatste verboden. Klinkers of Asphalt-beton. De verbetering en verbreeding van de wegen, staande op het Prov. wegenplan, in de provincie Drenthe, wordt meerma len vervroegd, doordat het werkfonds het geld beschikbaar stelt tegen lage rente. Nu zijn er moeilijkheden gerezen tus schen het werkfonds en Ged. Staten in zake de wegverharding. Dat bleek in de laatstgehouden vergadering van den Raad der gemeente Borger. Een lid van den Raad vroeg, of het waar was, dat er voorloopig van de verbreeding en verbe tering van den weg BorgerStadskanaal mets zou komen. De burgemeester antwoordde daarop, dat de plannen gereed waren en dat tot vervroegde uitvoering, dank zij de mede werking van het werkfonds, kon worden overgegaan. Toen kwam echter een kink in de kabel, welke bestond in den wensch van het werkfonds, om een klinkerver harding aan te brengen. Ged. Staten, die sterk geporteerd zijn voor een asphalt- betondek, waren daartoe niet bereid en bleven aan asphalt-beton de voorkeur ge ven. Het gevolg is geweest, dat dei uitvoe ring der plannen niet kon doorgaan, daar zoowel het werkfonds als Ged. Staten op hun standpunt zijn blijven staan en geen der partijen blijkbaar bereid is^.zijn mee ning prijs te geven. Er is nu een commis sie benoemd, welke beide mogelijkheden onderzoekt, en misschien een proef-aan- besteding zal gaan houden. De vliegtuigen voor de Indische luchtmacht en de Nederlandsche industrie. In verband met een bericht van de Javabode waarin werd gezegd, dat wordt overwogen den bouw van Dornier-vlieg- tuigen voor de Indische marine voor een gedeelte in ons land te doen geschieden, tenzij mocht blijken, dat dit te veel opont houd in de aflevering zou teweeg bren gen, is de N.R.Grt. bij informatie hier te lande gebleken, dat het inderdaad 'het ernstige voornemen van de bevoegde in stanties is de Nederlandsche industrie in den aanbouw van deze vliegtuigen te be trekken. Een en ander is echter op het oogen- blik nog niet aan de orde en zal pas het volgende jaar besloten kunnen wor den. Er zal vermoedelijk eerlang een mededeeling van de regeering over deze aangelegenheid gedaan worden. (Adv.) Vogelwaarde heeft een burgemeester. D'e nieuwe gemeente Vogelwaarde in Ooot-Zeeuwsc'h-Vlaanderen, omvattende het gebied van Stoppeldijk, Ossenisse, Boschkapelle en Hengstdijk, de vier ge meenten, die bij' K.B. zijn samengevoegd, heeft na den gemeenteraad thans ook zijn eersten burgemeester gekregen. D'e heer F. A. Hendrikse is in zijn nieuwe ge meente ingehaald en door den oud-burge meester van Stoppeldijk en Boschkapelle, den heer J. Truyman, als burgemeester van Vogelwaarde geïnstalleerd. Middelburg. De Gemeenteraad verga dert a.s. Woensdag, des namiddags te 2 uur. Aan de orde komen: Vaststelling verordening beëedigde we gers, meters en tellers van goederen.. Cre- diet voor advies ter zake Godshuizen. Uitkeering ex artikel 205 L.O. wet 192.0 aan bestuur bijzondere school Wal. Huur- verlaging woningen Bagijnhof. Credie! voor aanbrengen van straatnaambordjes. Overeenkomst nopens gebruik vroeger t,. b. c. consultatie-bureau. Verhuring voor malige hulpkazerne. Verhuring gemeente grond Armeniaansch Schuitvlot. Inge bruikgeving lokalen schoolgebouw Nieu- wehaven. Pachtvermindering gemeente grond bij de „Griffioen". Herziening af schrijvingspercentages en reconstructie aanschaffings- en boekwaarde electrici- teitsbedrijf. Uitkeering aan de R. K. school. Zooals bekend werd het voorstel van B. en W. om in eens f 16.800 uit te keeren aan het be- stujir der R. K. sohool op verzoek van B. en W. zelf aangehouden om alsnog te kunnen nagaan of aan de inwilliging van dit verzoek 'bepaalde voorwaarden zouden behooren te worden verbonden. Na be studeering van een in de vakpers versche nen artikel over deze kwestie welk ar tikel de aanleiding was tot aanhouding van 'het voorstel zijn B, en W. tot de conclusie gekomen dat 't stellen van voor waarden niet noodzakelijk en overbodig is. Het is de vraag of ook voorwaarden mogen worden gesteld, omdat het betref fende wetsartikel er niet over spreekt. 'Voor de werkloozen Gisteravond is op initiatief van het ge meentebestuur op het stadhuis een ver gadering gehouden met het doel te ko men tot zoo mogelijk invoering van het twee op een stelsel en van uitvoering van het meer-werksysteem. Met het voltallig dagelijksch bestuur waren aanwezig de inspecteur van de Rijkswerkverschaffing, de directeur van de arbeidsbeurs, hoofden van takken van gemeentedienst, vertegenwoordigers van het departement Middelburg van de Mij van Nijverheid en Handel; van midden- standsvereenigingen, van vakverenigin gen van werkgevers en werknemers, van de commissie voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen en de heer N. H. de Graaf, inspecteur voor de cultu- reele verzorging van werkloozen, uit gaande van het departement van sociale zaken. De burgemeester, de heer M. Fern- hout, heette allen welkom en sprak een openingswoord. Spr. verzocht den heer Onderdijk de leiding van deze ver gadering op zich te nemen, omdat hij het is, die deze materie geheel overzien kan. De heer Onderdijk bracht den burge meester dank voor de opening der ver gadering en gaf het woord aan den heer De Graaf. De heer De Graaf wees er op, dat de jeugdwerkloosheid een eigen bijzonder karakter heeft. Voor de ouderen is er de steun en de werkverschaffing. Maar voor de jeugdigen, en dan denkt men aan de werkloozen van 14 tot 24 jaar, is de kwes tie van het hebben van verdiensten niet primair, omdat er als regel geen gezin bij betrokken is. Hier geldt het in de eer ste plaats hen in staat te stellen, het ge leerde in de praktijk te 'brengen en hen de rhythme van den arbeid te leeren. O.a. te Middelburg heeft een telling plaats gehad, en met andere gemeenten samen waren op 950.000 inwoners er 86.000 van 14 tot 24 jaar, 14000 waren nog leerende en van de andere 72.000 waren er 50.000 aan het werk, dus 25 tot 30 pet. zonder werk. Voor personen van 14 tot 19 jaar zou spr. het twee op een stelsel willen toepassen. Toen men daaraan ging denken waren er reeds proeven met succes genomen. Daarbij komen natuurlijk ook groote bezwaren naar voren, maar zooals bijv. bij de tele foon in Den Haag heeft men 60 jonge lui, waarvan er 's morgens 30 en 30 des middags werken. Dus ieder is 4 uur per dag in het werk. Spr. wijst er op, dat in de toekomst het tekort aan geschoolde arbeiders er door verminderen kan. Door dat men telkens nieuwe krachten heeft, zal er eer meer dan minder werk door worden verricht. In de uren, dat de be trokkenen niet werken, kunnen zij zich ontwikkelen. Spr. is van meening, dat de werkloosheid onder de jeugd, mede door opleving bij de Schelde, hier minder is dan elders veelal het geval is, maar toch zal men ook hier in Middelburg dpor sa menwerking wat kunnen bereiken, want om te voorkomen, dat het „twee op een"- stelsel misloopt, moeten alle bedrijven in een branche mede helpen. Toch zullen er natuurlijk tal van technische moeilijk heden te overwinnen zijn, zooals bijv. de Schelde soms voor bepaalde onderdeelen niet de geschikte jongens kan vinden. Als er een vacature voor jongere is, zal men goed doen, het stelsel ook eens te probeeren. Van de gelegenheid om vragen te stel len en opmerkingen te maken, werd door verschillende personen gebruik gemaakt. Naar aanleiding daarvan kon de heer de Graaf er o.a. nog op wijzen, dat het min der goed is, dat een jongen, die des mor gens soms ongeschoolde arbeid heeft ver richt, des middags in de centrale werk plaats arbeidt. Hij: kan zich dan beter aan de algemeene ontwikkeling wijden. Dat men bij het twee op één-stelsel maar de helft loon zal ontvangen is een moei lijkheid. Dat van het verdiende twee derde van de werkloozen-steun kan wor den afgetrokken wordt wel verkeerd ge acht, maar dit komt, omdat men de steunuitkeering veel te veel als een recht heeft leeren zien. Over toepassing van het stelsel op administratieve werkne mers is nog niet veel bekend. Het is be ter, dat men een van de twee op een be paalden leeftijd moet ontslaan, dan dat men beide geheel aan hun lot overlaat. De heer Onderdijk gaf nogmaals toe, dat er groote moeilijkheden zijn te over winnen, maar daarom mag men het kind niet met het badwater weggooien. Men moet in ieder geval trachten iets te bereiken, ook inzake de meer-werk-ac- tie. Spr. meende dat dit door een commis sie kan worden bestudeerd. Na eenige bespreking keurden alle aanwezigen de oprichting van een com missie goed. Daarin zullen zitting heb ben: de voorzitter der Commissie voor ontwikkeling en ontspanning, den inspec teur van de Rijkswerkverschaffing; den directeur van de Arbeidsbeurs, drie ver- tegewoordigers 'der middenstandsorgani saties, 4 van de werkliedenorganisaties, 3 werkgevers en een vertegenwoordiger der gemeente. Na nog eenige discussie vroeg de bur gemeester aan den heer Onderdijk, of hij de leiding van de commissie op zich wil de nemen, waartoe deze zich gaarne be reid verklaarde. De oudjes autoën. Giste ren hebben de verpleegden en het verple gend personeel van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis (Heerengracht), daartoe in staat gesteld door het bestuur der Gods huizen, een autotocht rond Walcheren gemaakt, die .uitstekend geslaagd is. De oudste van het gezelschap was een juffrouw van 96 lentes. De gondelvaart derka no's. Vrijdagavond is in de Nieuwe Doelen de prijsuitreiking gehouden van den kanogondelvaart op Maandag j.l. De voorzitter der kano-vereeniging „Triton", mr P. C. Adriaanse, reikte de volgende prijzen uit: eerste mej. G. A. Sukkel, tweede de heer R. de Muijnck, derde dhr J. van Pagée,' vierde dhr L. Goedbloed, vijfde dhr v. d. Hofstede, zes de dhr W. Westveer; zevende dhr G. Dek ker, achtste mej. J. de Muijnck en negen de Dik Julianus, terwijl alle andere deel neemsters en deelnemers een troostprijs kregen. lerseke. Vrijdagmorgen zijn van enkele pannenhoeren, die hun fiets op den dijk onder Kattendijke hadden laten staan, de rijwielplaatjes ontvreemd. De politie on derzoekt de zaak. i De controle op binnenkomenden uit België is op het oogenblik zeer scherp, niet alleen aan de grens, maar tot Rilland toe was Vrijdag een keten van kommiezen opgesteld, die alle Zeeland binnenkomen de auto's en passagiers controleerden. Een en ander -schijnt in verband te staan met smdkkelen van verdoovende middelen. - De bakker W. L. Hirdes alhier, had Vrijdagmiddag het ongeluk op den hoek van de Havenstraat met zijn motorfiets te vallen en onder den motor te komen liggen. De 'koopman Kok van Kruiningen verleende bijstand. Wilhelminadcrp. Dezer dagen werd al hier opgericht een mondharmonicaclub met den naam „Ons Genoegen". Directeur is dhr P. B. van Sprang uit Goes. Koudekerke, Donderdagavond hield de kring „Walcheren I" der Geref. Meisjes- vereen. een goed bezochte vergadering in de Geref. kerk alhier. Deze vergadering droeg, in verband met de pas gevierde jaardag van H. M. de Koningin, een eenigszins feestelijk karakter. De kerk was met oranjebloemen versierd. De afgevaardigde van Meliskerke, hield een inleiding over: „Lectuur, die onze'be langstelling waard is". Zij liet ons zien, dat naast de z.g. ontspanningslectuur er nog zooveel andere boeken zijn, die door velen ongelezen 'blijven, en die toch van 'hooger waarde moeten geacht worden dan vele romans. Hoe weinig worden gelezen boeken, die een nadere verklaring geven over den Bijbel en bedoelen Gods weg in het mensc'henleven nader toe te lichten. Na een gezellige pauze met een traktatie werd door de afgevaardigden van de ver- eenigingen een memoriesatiewedstrijd ge houden over de vorsten van het Oranje huis. De vereen, van Middelburg B, St Lau rens en Vlissingen B verkregen ieder een prijs, terwijl de anderen een troostprijs ontvingen! D's Heij sloot deze vergadering met dankgebed. St Annaland. Belastingverla ging. In de gehouden Raadsvergade ring werd de gemeenterekening in inkom sten en uitgaven voorloopig vastgesteld op resp. f 92.386,15 en f 87.476,12; goed slot f 49'10,08. D'e rekoning van 't Weez-en Armbestuur op f26.115,10 en f 21.481,80^; goed slot f 4633,2972. Besloten werd de opcenten op de perso- neele belasting met 25 te verlagen en te brengen op 175. Met'alg. stemmen werd besloten de rest van de Kerkgracht te dempen. Geraamde kosten f 2930. Voor bestrijding der kosten zal een geldleening a 4 pet. gesloten wor den, af te lossen in 10 jaren. De gemeenlebegrooting werd in ontv. en uitg. vastgesteld op f 88.991,03. Beslo ten werd per 1 Jan a.s. de Commissie van toezicht op het L. 0. op te heffen. B. en W. 'hadden een kostenberekening laten maken voor verbetering van ver schillende straten en wegen in de kom der gemeente. Hiermede zou een bedrag van f 14.648 gemoeid zijn. Uitvoering de zer werken zou alleen mogelijk zijn, als tot uitvoering eener straatbelasting werd overgegaan. Moc'hten belanghebbenden hier iets voor voelen, dan zou de kwestie opnieuw onder de oogen gezien kunnen worden. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zevenaar (toez.) ds mr C. J. Bartels te Colmschate. Geref. Kerken. Beroepen te Haarlemmermeer (O.-Z.) C. G. Bos te Wester-Emden. Krabbendijke. Woensdagavond deed D's van den Berg zijn intrede bij de Geref. Gemeente alhier. Het ruime kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet. Ds van den Berg sprak zijn bevestiger in hartelijke woorden toe, daarna den kerkeraad, af gevaardigden, de hoofden van de twee scholen, alsmede het personeel en de ge meente. Ouderling Meeuwse sprak den nieuwen Ieeraar toe namens den kerkeraad en ge meente. Vervolgens spraken Ds Hofman en Ds Verhagen waarna de burgem. Ds van den Berg en zijn gezin een welkom toeriep in de gemeente. Toelating tot de Evan- geliebe diening. Door het Prov, Kerkbestuur van Gelderland werd tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer W. I. Fournier, te Sluiskil, cand. van de Leidsche Uni versiteit. Beroepbaar. De classis 's Gra- venhage der Geref. Kerken stelde in haar Donderdag gehouden vergadering, na ge houden praeparatoir examen, met alge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2