Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws middags werd afscheid genomen van per- 1 soneel en leerlingen. Hierbij werd de scheidende toegesproken door den hoer F. I. Krijger, onderwijzer. Allereerst schetste deze de groote verdiensten van den heer Van Doeselaar jegens de school. Verder deed hij uitkomen zijn groeten eenvoud, waardoor bij zich bemind wist te maken bij iedereen. Ook tot mevrouw van Doeselaar riohtte de heer Krijger woorden van hartelijken dank. Als blijk van waardeering werden nu een leeslamp en een courantenbak aangeboden, terwijl mevr. van Doeselaar een bloemenmand werd vereerd. De heer van Doeselaar dankte bet per soneel voor den aangenamen omgang en den ijVer, waarmee het steeds gewerkt had. Zich tot de kinderen wendende, sprak hij de hoop uit, dat ze ook het nieuwe hoofd evenveel liefde en gehoor zaamheid zoulden hetoonen ais ze 't hem steeds gedaan hadden. Nadat nog eenige liedjes waren gezon gen, en door eenige leerlingen een stukje was voorgedragen, werden de leerlingen onthaald. Om 4 uur was een af scheidssa menkomst belegd door een uit de burge rijl gevormde commissie. De voorzitter, weth. B. Franse, deed 'in zijn rede de groote verdiensten van den vertrekken de jegens de gebeele gemeente uitkomen. Bijna 39 jaar lang had de heer van Doe selaar bier met vrucht mogen arbeiden, niet alleen in de school, doch ook op velerlei terrein daarbuiten. Dhr Franse dankt hem hartelijk voor al het gepres teerde en hoopt dat de heer en mevr. van Doeselaar nog lang van een welverdien de rust mogen genieten. Namens de ouders dankte de heer A. Buys Azn, voorzitter der ouder-commis- sie, voor het vele, dat de heer van Doese laar in het belang der kinderen gedaan had en overhandigde hem namens de oud-leerlingen een schilderij, voorstellen de een deel van de haven met eenige hoogaarzen. Ook namens de vereen. „Het Groene Kruis", waarvan de scheidende jaren lang voorzitter was, werd door den heer Huij'ssen met eenige van groote waardee- ïing getuigende woorden een schilderijl, voorstellende een gezicht op Arnemuiden, aangeboden. Aan mevrouw van Doese laar werd namens de oudercommissie een bloemenmand overhandigd; terwijl ook namens eenige particulieren bloemen manden gezonden waren. De heer van Doeselaar dankte allen voor de geschen ken en de groote belangstelling. Veel lief en leed had hiji hier meegemaakt, zoodat ieder begreep, dat de dag van heden voor hem een weemoedige was. Spreker dankte allen nog voor het al die jaren geschon ken vertrouwen en hoopte, dat men ook zijn opvolger dit vertrouwen zou schen ken. Nadat nog verschillende sprekers 't woord hadden gevoerd, werd den schei dende staande toegezongen de bekende zegenbede: „Dat 's Heeren zegen op u daal!" Grijpskerke. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de raad. De heer A. Lou- werse was wegens ziekte afwezig. Een schrijven van .het gemeentebestuur van Vlissingen, inzake het vaststellen van een verordening voor het autoverhuurbedrijf, wordt, als zijnde voor deze gemeente niet noodzakelijk, voor kennisgeving aange nomen. Aan H. M. de Koningin zal ont heffing worden gevraagd van het bepaal de), als bedoeld hij art. 179, 2e lid der ge meentewet, betreffende het bekleeden van betrekkingen ,door gewezen militairen. Aan de technische commissie van den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond is ad vies gevraagd inzaike het inrichten van een bergplaats voor de aangekochte auto mobielspuit. Uit ontvangen advies blijkt, dat de „technische commissie van oordeel is, dat een ijzeren loods voor dit doel on geschikt is. Een plaats in het gebouw der oud-openbare school is hiervoor zeer ge schikt en ook doelmatig. Enkele leden zijin van oordeel, dat het advies .veel te hoog is opgezet. Men kan met minder ook klaar komen. De heer De Nood is van meening, dat deze zaak vrij! -hooge kasten met zich zal brengen. De voorzitter zegt, dat we niet alles, dat in het advies staat, direct hebben uit te voeren. Hierover zal in geheime vergadering nader worden ge sproken. Van den heer F. Dronkers is een schriji- ven ontvangen, waarin hij' mededeelt, niet op het destijds gedaan voorstel te kunnen ingaan om de door hem bewoonde woning van de gemeente te koopen. Tevens ver zoekt de heer Dronkers thans tot verhouw te willen overgaan. De voorzitter zet het nieuwe plan nader uiteen. De begrooting door de timmerlieden Jakobsen en Boogaard ingediend, be draagt f 497. Ook dit punt zal in gehei me zitting pader onder het oog worden gezien. De rekening der gemeente over het dienstjaar 1935, wordt voorloopig vast gesteld hetreffende gewonen dienst op een bedrag van f 25.120.07 aan ontvangsten en f 19301.93 aan uitgaven, batig slot f 5818,14. Kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf op f583,50. De begrooting voor het dienstjaar 1937 wordt aangeboden pp f23081,00 in ont vang en uitgaaf hetreffende den gewonen dienst en op f 10O0 in ontvang en uitgaaf voor wat den kapitaaldienst betreft. legen het streekplan Walcheren, dat tnans voor den tweeden keer aan de orde daar destij'ds hiervoor geen meer derheid. kon worden verkregen, hebben ook nu wéér verschillende leden bezwaar. e heer Cevaal zegt, niettegenstaande zijta Bezwaren, zijn stem hieraan ,te zullen ge ven. De heer De Buck blijft liever vrij in dezen, en ziet in het plan verplichtingen opgelegd van hoogerhand. De heer De of spreekt in gelijken zin. Wanneer echter deze gemeente in de voor dit plan gevormde commissie niet vertegenwoor digd is, kan meer schade dan voordeel hieruit voortvloeien. Het voorstel van B. en W. wordt nu aangenomen met 5 tegen 1 stem. Tegen de heer De Buck. De bur gemeester en de heer De Buck worden gekozen om „deze gemeente te vertegen woordigen. Hierna wordt in geheime vergadering overgegaan,. Na heropening komen de vol gende voorstellen in stemming: a. behou dens goedkeuring van Ged. Staten ,aan Jb. Jakobsen en A. Boogaard op te dra gen de woning, bewoond door den heer Dronkers, overeenkomstig het nieuwe plan te verhouwen voor de som van f 497. ib. Aan Jb'. Jakobsen op te dragen het maken van een betonnen vloer met hijhe- hoorende werkzaamheden, zoo-als 't aan brengen van deuren enz. aan .het lokaal der oud-openbare school, dat bestemd zal worden voo-r berging der brandspuit; en aan A. Boogaard het aanbrengen van een plafond in hetzelfde lokaal. c. Accoord te gaan met een concept verordening inzake heffing invoerkeur- loonen vee- en vleeschkeuringsdienst Middelburg. De eerste twee voorstellen worden met algemeene stemmen aangenomen. Het laatste met 4 tegen 2 stemmen. (Te-gen dhrn Cevaal en de Buck.) Bijl de rondvraag geeft de heer Cevaal B-. en W. in overweging, het aanschaf fen van enkele nieuwe meubelen voor de gemeente-secretarie. De voorzitter zegt bijl de 'begrooting '37 hierop terug te willen komen. De heer De Nood vraagt of B. en W. zich bijl het opmaken van het schoolgeld kohier steeds houden aan de gegevens der belastinginspectie. De voorzitter zegt, dat zooveel mogelijk hiernaar wordt gehan deld, doch dat het kan vo-orkomen, dat van deze gegevens wordt afgeweken. De heeren De Nood en Cevaal dringen er op aan, tooh zooveel mogelijk de hand te houden aan de belasting-gegevens. Hierna sluiting. Domburg. Onder de gasten, die in de tweede helft van Augustus naar onze badplaats kwamen bevond zich de oud- commissaria der Koningin, mr H. J. Dijckmeester uit Den Haag met zijn doch ter. Terneuzen. Hedenmorgen is het Leth- sche stoomschip,. Tautmila bij- het invaren van het kanaal TerneuzenGent dwars op een der havenhoofden geloopen. Het ia nog niet gelukt het schip vlot te krij gen. D'e positie van de Tautmila kan hin der opleveren voor de scheepvaart naar en van Gent. Het schip was geladen met hout en bestemd voor Gent. Zaterdagavond is brand ontstaan in de patates-friteskraam in de Nieuw- straat. Door het uit elkaar springen van de benzinelamp in de kraam deelde het vuur zich mede aan het vet. D-e verkoo- per 'had nog juist gelegenheid zich in veiligheid te stellen. Met een minimax slaagde men er in den brand te blusschen. Ook de brandweer verleende assistentie. Een en ander trok op den Zaterdagavond zeer veel menschen. Naar wij vernemen, zijn de tarieven voor levering van drinkwater door de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsöh Vlaanderen, waartegen verzet was gere zen, omdat ze van de oorspronkelijke af weken, thans door den minister van so ciale zaken goedgekeurd. Sint Jansteen. Textielschool ge opend. Zaterdagmorgen heeft Jhr mr J. W. Quarles van Ufford, co-mmissaris der Koningin in Zeeland, de nieuwe tex tielschool te St. Jansteen geopend. De Commissaris heeft in een van veel waar deering getuigende toespraak zdjh gio-ote tevredenheid uitgesproten over hetgeen hier aan practisch werk voor de jeug dige werkloozen is tot stand gekomen. Ook de vertegenwoordiger van den Mi nister van Sociale Zaken gewaagde van het groote nut, dat deze textielcursus tot bestrijding van de jeugdwerkloosheid kan hebben. Hier -geen werkkamp, maar een practische Werkgelegenheid, met als uit zicht: arbeid te vinden in de vele tex tielbedrijven, die in Zeeuwsch-Vlaande- ren gevestigd zijn. .Het aantal beloopt al leen in St. Jansteen en directe omgeving een 15-tal terwijl van Belgisch-Fran- sche zijde deze week weer werd geinfor- meerd naar de mogelijkheid van vesti ging. De cursus staat onder leiding van dhr G. Koch, en vanigt aan met 52 deelne mers. Na de opening en bezichtiging der school vereenigde het gezelschap zich ten stadbuize aan de lunch. Namens het Provinciaal Bestuur waren aanwezig de leden van Ged. Staten J. A. van R-om- pu, G. P. Vogelaar, A. D. F. van der Wart. Ook de Kamer ,van Koophandel en Fabrieken vo-or Z.-Vlaanderen was ver tegenwoordigd. De burgemeester van St. Jansteen, dhr P. H. Geirnaerdt, heeft de autoriteiten toegesproken. Bruinisse. Zaterdagmiddag werd door den B. V. E. afd. Bruinisse een Oranje feest georganiseerd. De feestelijkheden weiden door den burgemeester S. Hage met een kort woord geopend. De Oranje garde voerde een vlaggen- en lintenspel uit. Voor de leden van den B. V. L. was er een schietwedstrijd aan verbonden. De volgende punten werden behaald (maxi mum 100): Th. Kik Wz. 89, G. Otte 84, J. Kik 84, J. de Ronde Jz. 85, J. Jumelet 83, J. v. d. Berge 81, L. Looij 79, D'. Ju melet 79, A. Stouten 78, J. Padmos 77, L. Hoo-gerheide 73, Joh. v. d. Berge 72, J. J. Kloet 69, W. Verwijs 67, J. van Zuid- land 56, M. Stols 51, W. Wiebrens 49, J. de Ronde Dz, 66. Ook werden volksspelen gehouden. Tholen, Goed afgeloopen. Dat vuurwapens in kinderhanden altijd ge- vaarlijik zijn, is Zaterdagmorgen weer be wezen. Een ongeveer 12-jarige jongen, die op den molen van den heer D. alhier om meel kwam, zag aldaar een buks han gen. Voor de grap -greep hij' het wapen, en richtte het spelenderwijs op den 15- jarigen J. P. alhier en trok, meenende dat het wapen niet geladen was, de haan over. Tot aller schrik ging het wapen af, terwijl de kogel P. in den schouder trof. Hij is direct naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom gebracht, waar de kogel, die erg diep zat, operatief is verwijderd. Het wapen is door de politie in beslag genomen. Voetbal. 's-Gravenpolder. Zaterdag speelde al hier Roda van hier een voetbalwedstrijd tegen K. V. V. van Kamperland. De scheidsrechter LuYks staakte den strijd met een stand van 30 in het voor deel van Roda. Waarde. D'e voetbalwedstrijd, gespeeld tusschen Waarde II en Kapelle II eindig de in een gelijk spel van 22. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijngaarden, J. F. N. van Harrevelt, cand te 's Gravenhage; te Gameren A. G. Oo-sterhuis te Daarle. Aangenomen naar 0-p-wierda G. Jans- ma te Makkum; naar Nigtevecht cand. J. Swijnenhurg te Zeist. Bedankt vo-or A al sum en Wetsem (Fr.) cand. J. Swijhenh-urg te Z-eist. Geref. Kerken. Benoemd als hulpprediker bij de Geref. Kerk te Batavia, de heer M. v. d. Bosch, can-d. te Harderwijk. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Nieuw Vennep, P. Zwier te Schiedam en G. Smits te Sliedrecht. Aangenomen naar Sassenheim, I. de Bruijne, cand. te Zwolle. Bedankt voor Nieuwpoort, Bunschoten en No-o-rdeloos, I. de Bruijne, cand. te Zwolle. Voor Boskoop, G. Smits te Slie drecht. Voor Urk, L. S. den Boer te Arn hem. - D's P. G r 0 0 t e. f Te Hilversum is 82 jaar oud, overleden ds P. Groo-te, em.- Evangelisch-Luthersch predikant. Ds Gro-o-te stond achtereenvolgens in Edam, Bodegraven, Deventer, Utrecht en Amsterdam. „Heraut" en „Reforma tie". In „De Reformatie" treffen wij- de volgende mededeeling van Prof. Dr K. Schilder aan: „In aansluiting aan mijn mededeeling, gedaan in het slot van mijn laatsten „Open Brief" is één dezer dagen tusschen Prof. Dr H. H. Kuyper en ondergetee- ken-de een vertrouwelijke samenspreking gehouden. Het verblijdt mij1, langs dezen weg te kunnen mededeelen, dat in dit on derhoud de aangelegenheden van -per so-onlijken aard op zulk een wijize konden hesp-roken worden, dat in betrekking tot deze punten algeheele bevrediging kon worden bereikt, waarom dan ook over en weer van verdere publieke bespreking de zer persoonlijke aangelegenheden k-on worden afgezien, 't Verblijdt mij!, dat door dezen gang van zaken de weg tot eventu eel in de toekomst no-g no-odzakelhk of gewenscht blijkende behandeling van pirincipiëele en practische vraagpunten wederom geëffend is." GENERALE SYNODE DER GEREFOR MEERDE KERKEN. De arbeid onder de verstrooiden in Frankrijk. De kerkeraad der Geref. Kerk van Brussel heeft aan de Generale Synode der Geref. Kerken, die thans in Amster dam bijeenkomt, een rapport aangebo den over den arbeid onder de verstrooi de Gereformeerden in Frankrijk, welke verzorging de Synode van Middelburg aan de kerk van Brussel opdroeg. De kerkeraad stelt aan de Synode de volgende conclusies voor: 1. De kerkeraad der Geref. Kerk van Brussel, kennis genomen hebbende van de maandelijksche rapporten van Ds J. Maaskant, betreffende den arbeid onder de verstrooide leden van Brussel's kerk over de laatste driejarige periode; gehoord hebbende het eindrapport in Frankrijk; gelet hebbende op den grooten omvang die dit werk in de laatste jaren heeft aangenomen; is van meening, dat de beste oplossing zou zijn, dat de kerkeraad finantieel in staat werd gesteld om niet alleen zijn eigen predikant te honoreeren, doch dit werk aan een tweeden predikant kon op dragen, die zich metterwoon te Parijs zou kunnen vestigen. 2. De bestendiging van den huidigen toestand is onmogelijk geworden omdat: le de zware en vermoeiende reizen in Frankrijk en de bearbeiding van de ver spreide gemeenten in Brussel in engeren zin de physieke krachten van één pre dikant te boven gaan; 2e de toelage vastgesteld door de Sy node te Middelburg geheel ontoereikend is, dat een kerkeraad voor dezen twee- voudigen arbeid slechts een honorarium kan aanbieden, dat beneden het mini mum daalt, dat in het algemeen door de Geref. Kerken in Nederland is gesteld. Bovendien zijn de in moeilijkheden ver- keerende leden in Frankrijk geheel op de diaconale zorgen van Brussel's kerk aangewezen. 3. Voortzetting van den arbeid op den huidigen voet acht de kerkeraad mo gelijk: le wanneer Ds J. Maaskant in zijn arbeid wordt bijgestaan door Ds H. J. Winter, waartoe de kerkeraad van Ant werpen bereid is mede te werken, indien door het comité Grosheide-Schouten aan Mechelen voor 3 jaar een hulpprediker wordt toegestaan; 2e. indien de kerk van Brussel een jaarlijksche toelage ontvangt van f 5000. -- R ij k s H. B. S. te Z i e r i k - zee. De geheel verbouwde R. H. B. S. te Zierikzee zal Maandag 7 September ge opend worden. Chr. Kweekschool te Middelburg. Toegelaten tot de le klasse der Chr. Kweekschool te Middelburg: Leunis de Blaeij, Terneuzen; Geertrui- da Hamelink, Middelburg; P. L. den Hol lander, Aagtekerke; Willem Janse, Dom burg; Willem Jobse, Aagtekerke; Jaco bus Louwerse, Seroo-skerke; Bernard W. Ouwerkerk, Middelburg; Prina Riemens, St. Laurens; Schipper, Serooskerke; Hot- se H. Sijtsma, Vlissingen; Julia Martha Smit, Koudekerke; Johannes v. d. Velde, Souburg; Christina Verschuure, 's H. H. kinderen; Corn, de Visser, Aagtekerke; Willem de Voogd, Vrouwenpolder; Cath. Anna Vreeke, Souburg; J. Chr. W.est- strate, Waarde; Willem de Wolf, Seroos kerke. Het Bewaarschoolonderwijs. In zij-n verslag over 1935 betreffende het bewaai schoolonderwijs in de tweede hoofdinspectie van het lager onderwijs (Ze-eand, Zuid-Holland, Noordbrab-ant en Utrecht) merkt de hoofdinspecteur in de hoofdinspectie op, dat de scholen vo-or voorbereidend onderwijs een zeer moei lijken tijd doo-rmaken. Zeer veel gemeente besturen zijn niet meer in staat deze scholen te blijven subsidieeren, ook al zouden zijl daartoe geneigd zijn. In verschillende gemeenten werd het openbaar voorbereidend onderwijs opge heven; de scholen werden dan gewoonlijk in bruikleen afgestaan aan schoolbesturen, die de zorg voor het voorbereidend onder wijs op zich namen, maar gebrek aan er varing en- een tekort aan medewerking waren niet zelden oorzaak, dat deze be sturen vo-or groote moeilijkheden kwamen te staan, waarvan de gevolgen maar al te veel moesten wo-rden gedragen door het onderwijzend personeel der scholen. En tóch, niettegenstaande deze druk mag toch geconstateerd, dat -de toeloop van -leerlingen naar deze scholen nog steeds blijft aanhouden. Een der Oorzaken is hiervan zeker de verhoogde toelatingsleeftijld vo-or de lage re school, maar ook de goede naam dezer scholen mag als een der redenen worden genoemd, waarom de oudeis gaarne hun kinderen aan de-ze scholen toevertrouwen. Meermalen moest de toelatingsleeftijd v§pr de voorbereidende school wo-rden- ver hoogd o-m een te grooten toeloop van leer lingen te voor-komen. Ook -het aantal voorbereidende scholen nam in het afgeloopen jaar op verschil lende plaatsen toe. Over 't geheel mag wo-rden geconsta teerd, dat in de grootere plaatsen een aan tal uitstekend ingerichte schoolgebouwen beschikbaar zijn. Ook daar echter is een aantal localiteiten in gebruik, -dat slechts aan zeer matige eischen voldoet. Ook op de dorpen treft men meermalen heel go-ed ingerichte gebouwen aan, maar daartegenover komt men ook in aanraking me-t toestanden, die dringend verbetering behoeven. Ondanks de moeilijke omstandigheden, waaronder 'het personeel der voorberei dende scholen mo-et werken, wordt van alle kanten lof toegezwaaid aan de- groote liefde en toewijding, waarmee het perso neel zich aan de taak geeft. Noodlottige aanrijding. Zaterdagmiddag is op Het Spui te Den Haag een bejaarde man door een motor rijwiel aangereden en aan de gevolgen daarvan overleden. De man, de 74-jarige J. v. B„ wilde den rijweg oversteken. Hij werd daarbij ge grepen door een motorrijwiel, bestuurd door den 34-jarigen G. S. Bij aankomst in het ziekenhuis was hij reeds overle den. Aan den vuurdood ont snap t. Vrijdagnacht is het woonhuis van den heer J. -de Greef te Helmond tot den grond toe afgebrand. Omstreeks half drie hoorde de bewo ner, die met zijn vrouw op een opkamer sliep eenig geluid. Toen hij de deur welke op de trap uitkomt, opende, sloegen de vlammen hem tegemoet. De geheele trap bleek reeds volop in het vuur te staan, zoodat de uitweg hierlangs onmogelijk was geworden. Door het raam van de opkamer heeft de heer de G. zich toen naar buiten gewerkt waarbij hij op de binnenplaats kwam te vallen en zich nog eenigszins bezeerde. Met behulp van en kele toegesnelde buren is toen ook zijn echtgenoote langs denzelfden weg in vei ligheid gebracht. Slechter waren echter de vier volwas^ sen kinderen, -die boven sliepen, eraan toe. Daar de uitweg naar beneden geheel door het vuur was afgesloten hebben zij zich door een dakraam naar buiten -ge werkt en via een voor het brandende huis staanden boom h^j-ben zij den b-e- ganen grond kunnen bereiken. Bij hun overhaaste vlucht hadden zij slechts een enkel kleedingstuk kunnen grijpen. De inmiddels gealarmeerde brandweer heeft met twee stralen op de autospuit het vuur bestreden, doch kon niet meer voorkomen, dat het geheele pand uit brandde. - Mooie vangst.' Een garnalen- visscher heeft Vrijdag in IJmuiden een steur aangebracht, die een lengte had van 3.20 M. en een gewicht van 412 pond. Het spreekt vanzelf, dat de opvarenden vreemd opkeken, toen ze 's nachts -dicht hij IJmuiden, het net ophalende, daarin een zeemonster ontdekten, dat ze eerst niet thuis konden brengen. Met groote moeite werd het dier aan boord gehe- schen. De reusachtige visch werd in den afslag te IJmuiden verkocht. Hij bracht ongeveer f 140 op. Een aardig meeval lertje voor deze garnalenvisschers. - Meisje door een hond aan gevallen. In een woning aan de Heemstedestraat te Amsterdam is een 6-jarig meisje plotseling aangevallen door een hond, die reeds geruimen tijd in het gezin vertoefde. Het meisje werd zoodanig toegetakeld, dat het met vrij ernstige verwondingen naar het Wilhel- mina-gasthuis moest worden overge bracht. - Aanranding in de duinen. In de duinen aan den Pompstationsweg te Scheveningen ter hoogte van de spoor baan is een juffrouw uit Delft door een onbekend gebleven man mishandeld Terwijl -de juffrouw zat te lezen,heeft deze man, zonder dat zij; eenige oorzaak kon opgeven, haar op het hoofd geslagen. De mishandelde had verscheidene verwon dingen en werd door een toevallig pas- seerenden automobilist naar een zieken huis gebracht. Hevige brand te Ban doeng. Een hevige brand woedde bui ten -de grens van de gemeente nabij het Mijinbouwmuseum. Ruim 100 huizen zijn afgebrand, waarvan de meeste van bilik (wanden van gevlochten bamboe). Ec-hter bevinden zich hieronder ook enkele Euro- peesche woningen. De aang-erichte schade is groot. Verkeersongelukken. Zondagmiddag is op den Rijksstraatweg te Nieuwerbrug (Z.-H.), een ernstig auto ongeluk gebeurd. In zeer groote- vaart kwam een personenauto gereden, afkom stig uit Den Haag en bestuurd door me vrouw A. Bargeboer aldaar. In den wa gen zaten verder de heer Bargeboer en de drie kinderen van het echtpaar. Plotseling begon de auto te slingeren en na eerst een paaltje omver gereden te hebben, zwenkte de auto naar de andere zijde van den weg waar een houten paal onderste boven werd gereden. Vervolgens vloog de wagen weer naar den anderen kant over het rijwielpad heen, om daar een gedeelte van een ijze ren hek mee te nemen. Nog kwam de wagen niet tot stilstand doch tornde eerst nog tegen een paal van de boven- grondsche electrische leiding op, om daarna tenslotte in een sloot te belanden. De gevolgen van het ongeluk waren zeer ernstig. Achter het hek, dat door de auto geramd werd, bevonden zich twee kinderen van den winkelier K., jon getjes van 4 en 2% jaar, die daar aan het spelen waren, 't Oudste kind kreeg het ijzere hek op het lichaampje, terwijl zijn broertje door de auto werd meege sleurd in de sloot. Eerst later bemerkte men, dat de kleine in de sloot lag. Het bleek toen, dat het een been had gebro ken, terwyl het andere ventje een sche delfractuur had opgeloopen. Wat de inzittenden van de auto betreft was alleen mevr. van B. gekwetst. De bestuurster verklaarde de macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt. Gistermiddag heeft zich onder het dorp Wilp nabij Deventer een ernstige auto-botsing voorgedaan, doordat een auto, bestuurd door den heer L. uit Twello aan de verkeerde zijde van den vluchtheuvel passeerde en tegen de auto van den heer B. uit Deventer botste, wel ke wagen totaal in elkaar gedrukt werd. De heer-B. werd uit de auto geslingerd en bekwam zware hoofdwonden en een gebroken been. In zorgwekkenden toe stand is hij opgenomen en naar het zie kenhuis te Deventer overgebracht. Dhr L. kwam er met den schrik af. Geen wa ter om te blus schen. Gistermorgen ontstond, vermoe delijk door kortsluiting, brand bij den winkelier G. W. Schimmel te Wilp bij Twello. De bewoners moesten onmiddellijk in nachtgewaad vluchten. Het woonhuis, de winkel, inventaris en een bedrag van f 200 aan bankpapier werden een prooi der vlammen, aangezien de brandweer van Twello, wegens gebrek aan water, niets tegen het vuur kon uitrichten. De schade, welke op ongeveer f 8000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Gistermiddag is brand ontstaan in de boerderij van den landboouwer P. v. Houtert te Herping (N.B.). De bewoners moesten in allerijl hun tien kinderen en zichzelf in veiligheid brengen, daar de vlammen met razende snelheid om zich heen grepen. Negen kinderen waren spoedig in vei ligheid, maar het jongste kind bleek op een gegeven moment in het brandende huis te zijn achtergebleven. Het gelukte nog op het laatste moment het kindje te redden. Aan blusschen viel niet te denken, daar er in de buurt geen water was. De boerderij brandde totaal af.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3