Gemengd Nieuws. Laid- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de Jeugd. XVI. ling f 88 en die van de loontoeslagregeling 1730. Op de vraag van den heer Riemens of er van B. en W. voorstellen kunnen ge wacht worden tot wijziging van de loon toeslagregeling, speciaal wat betreft de eischen, welke gesteld zijn voor het toe wijzen van arbeiders met toeslag, deelt de voorzitter mede, dat deze aangelegen heid reeds de aandacht van B. en W. had en zij vermoedelijk een volgenden keer met een voorstel tot aanvulling of wijziging dezer regeling zullen komen. Aan den grafdelver J. Janse wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1937 eervol ontslag als zoodanig verleend. Waar hij ook ontheffing heeft gevraagd uit zijn functie als gemeentewerkman, zal hem dit door B. en W. worden gegeven. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om t.z.t. een voorstel te doen tot het in- dienstnemen van een gemeentewerkman voor het geheele jaar. De begrooting van het Burg. Armbe stuur wordt in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f550 vastgesteld, nadat de voorzitter heeft toegelicht, dat de posten laag moeten worden geraamd, zoodat wanneer buitengewone kosten zullen moe ten gemaakt worden, de gemeente weder om subsidie zal moeten verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt de des betreffende commissie gehoord, besloten de commissie van toezicht op het lager onderwijs met ingang van 1 October a.s. op te heffen. Begrooting 1937. Bij de behandeling van de begrooting 1937 geeft de voorzitter een uitvoerige toelichting. B. en W. hebben overwogen of belastingverlaging ook in 1937 moge lijk zou zijn. Aangezien echter dit jaar de opcenten op de personeele belasting met 15 zijn verminderd en het resultaat van de belastingopbrengst over 1936 nog niet voldoende kan worden overzien, ach ten B. en W. het niet verantwoord met voorstellen 'dienaangaande voor 1937 te komen. Wel hebben zij' gegronde hoop, dat in 1938 verlaging van belasting zal kunnen plaats hebben, mits geen buiten gewone omstandigheden zich zullen voor doen. B. en W. achten het voorts noodig, dat aangezien enkele leeningen voor een te langen tijd zijn aangegaan, verbetering komt in de schuldpositie der gemeente. Hun f'inancieele politiek is er op gericht om zoo mogelijk te voorkomen, dat bui tengewone uitgaven 'direct moeten worden gedekt door middel van belastingverhoo- ging. 'Op een vraag van den heer Hamelink of er rentebesparing zou kunnen plaats hebben door conversie van geldleeningen, deelt de voorzitter mede, dat daardoor op slechts één leening een jaarlijksche be sparing van ongeveer f 10 zou kunnen plaats hebben. De heer Hamelink uit zijn tevreden heid over de straatverlichting, doch vraagt B. en W. of zij willen nagaan of het zonder verhooging van den desbe- treffenden post mogelijk is, de verlichting in Augustus wat eerder te doen aangaan. Het is nu voorgekomen, dat de gemeente enkele avonden in het donker zat. 'De voorzitter beaamt dit en deelt mede, dat reeds onderhandelingen met de gasfabriek gaande zijn. Biji den post voor vaccinatie en dood- schouw, 'zijnde f 65, zou de heer Mari- nissen B. en W. in overweging willen geven nu we op de gemeente zelf een arts hebben, dezen daarvoor in aanmerking te brengen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze aangelegenheid ook reeds onder de oogen hebben gezien. Zij zullen zich daaromtrent nader beraden. De begrooting wordt daarna z.h.st. vast gesteld op een bedrag van f 32709.85 in ontvang en uitgaaf voor wat den gewonen dienst betreft met een post van onvoor zien, groot f 1250 en voor den kapitaal- dienst op f 1000 dn ontvang en f 4100 in uitgaaf. Oostkapelle. In een op 26 Augustus 1936 alhier gehouden vergadering van de afdeeling Bijzondere Vrijwillige Land storm, werd besloten op 19 September a.s. te Oostkapelle, schietwedstrijden te houden voor de afdeelingen B.V.L. van het District Walcheren. Biggekerke. Gemeenteraad. Debe- lastingenbelangrij'kverhoogd Vrijidag n.m. vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was o.m. een schrijven van de P.Z.E.M., waarin werd medegedeeld, dat door haar zal worden terugbetaald, van de gemaakte kosten van den aanleg van het ondergrondsche lichtnet een bedrag van f 145,50; dit geld zal besteed wor den tot aflossing van de destijds voor dit doel gesloten leening. Van de vereeniging voor Geref. School onderwijs was ingekomen een verzoek om een afkoopsom van 80 pet. van de in 1921 getaxeerde waarde der gebouwen en inrichting der school, waarmede dan de jaarlijksche gebruiksvergoeding ad f 1363,04 komt te vervallen. De getaxeer de waarde van het schoolgebouw bedraagt f 21.933, zoodat de afkoopsom bedraagt f 17.548. Daar volgens de wet zulk een verzdeki slechts om dringende redenen kan worden afgewezen, stellen B. en W. voor dit verzoek in te willigen en te trach ten een annuïteitsleening te sluiten. Z.h. St. werd aldus besloten. Door den heer P. Polderman en ande ren was een verzoek ingediend om ont trekking aan het openbaar verkeer van het z.g. „Langepad". Dit verzoek werd z.h.st. ingewilligd. Besloten werd H. M. de Koningin ont heffing te vragen van de verplichting tot benoeming van capitulanten in ge meentelijke betrekkingen. Ook werd be sloten tot invoering van het persoons kaartenstelsel ten dienste van de bevol king, Daar het brandspuithuisje voor op berging van de pas aangekochte motor spuit te klein is, dient dit gebouwtje te worden verbouwd. De kosten zullen be dragen f 283 voor timmerwerk en f 89,75 voor smidswerk, totaal f 372,75. Aan timmerman Simpelaar zal de uitvoering van dit werk worden opgedragen. In de vorige vergadering was door dhr A. de Voogd het voorstel gedaan tot op heffing van de mogelijkheid tot het geven van ontheffing van Zondagssluiting aan seizoonzaken. Voorsteller had dit voorstel ingediend in verband met het feit, dat dhr Boers wel verlof kreeg zijn café ge opend te mogen hebben, welke vergun ning dhr Boone ook na herhaald verzoek geweigerd was. Voorsteller noemde dit Icinreoht tegenover een ingezetene. De voorz. deelde mede, dat bet voorstel van dhr de Voogd in bet college van B. en W. breedvoerig besproken was; bij' welke be spreking gebleken was dat de prinei- pieele inzichten over deze zaak sterk ver deeld waren. De meerderheid was tegen aanneming, vooral ook om de reden dat door het in de eene vergadering aanne men van een verordening, welke in een volgende vergadering weer werd inge trokken, het prestige van het raadscol- lege zeer zou lijden. De heer Goppoolse, als minderheid, is voor aanneming, omdat hij1 steeds op zijn eenmaal ingenomen standpunt blijft staan: sluiting der café's op Zondag De heer de Voogd zeide de zaak anders te bezien; volgens hem zou niet het pres tige van het raadscollege in het gedrang tomen, maar wel dat der heeren wet houders Motens en P. Janse, want door hun veranderde houding is de zaak ge- loopen zooals ze nu is. Ook vroeg hij' in lichtingen over het bekeurd zijn van dhr Boone en de uitspraak van den rechter. De voorz. deelde mede, dat de zaak van dhr Boone Woensdag voor het Kanton gerecht behandeld was, en dat de kanton rechter Boone schuldig had verklaard; doch geen straf had opgelegd, omreden er geen gelijke behandeling was geschied. Dhr do Voogd trok hierop zijn voorstel in. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting voor 1937. Medegedeeld werd dat de belastingen zeer zullen moeten worden verhoogd; 'het aantal opcenten op de ver mogensbelasting zal van 15 op 38, het aantal opcenten op de personeele belas ting van 145 op 190 en het aantal opcen ten op de gemeentefondsbelasting van 45 op 75 gebracht worden. Voorloopig vastgesteld werd de reke ning van het Burg. Armbestuur over '35. Ontvangsten f 2381.95. Uitgaven f 2305.82. Goed slot f 76.13. Goedgekeurd werd de begrooting voor het Burg. Armbestuur voor 1937. Ontvangst en uitgaaf werden vastgesteld op een bedrag van f 1758,63. Voorloopig vastgesteld werd de gemeente rekening over '35. Inkomsten f 20.172,62, Uitgaven f20.078,11. Goed slot f94,51. Bij' den kapitaaldienst waren de inkomsten f 1515,42, uitgaven f 1513,01, goed slot f 3,41. Bij' de rondvraag bepleitte de heer de Voogd de invoering van een ventverbod. B. en W. zullen de volgende vergadering van advies dienen. Ook wees dhr de Voogd op de wenschelijkheid de verkeers- strepen op den weg in de kom van het dorp voortaan niet meer met verf, maar door witte sternen te doen aanbrengen. Tiet dagel. bestuur aal dit in overweging nemen. De heer P. Janse vroeg of het niet mo gelijk zou zijn de verlichting van het dorp volgend voorjaar 14 dagen vroeger te doen beëindigen en met de verlichting in het najaar 14 dagen vroeger te beginnen; ook vroeg 'hij of ook hier, zooals ook in andere gemeenten reeds geschiedt, de oommissie van toezicht op het lager on derwijs niet kan worden opgeheven. By de behandeling van de begrooting zullen beide zaken nader overwogen worden. De heer J. Foppe vestigde de aandacht op den slechten toestand waarin zich een ge deelte van het voetpad naar Meliskerke bevindt. Tholen. Op de bakkerijtentoonstelling behaalden in de afd. beschuit onze stad- genooten M. G. Deurloo en H. J. Deurloo elk een zilveren medaille. Poortvliet. Bij den heer J. de Bruine alhier zijn deze week vier kisten met ap pels uit den boomgaard gestolen. Door de politie is een uitgebreid onderzoek inge steld. Een ontboden politiehond wees wel een persoon aan en ook een huis waar genoemde woonde, doch na verhoor heeft genoemde persoon ontkend met dezen diefstal iets te maken te hebben. Door het bestuur van het plaatse lijk fonds voor ziekenhuisverpleging is besloten niet aan te sluiten bij' den eilan- denbond Tholen en St. Filipsland. Oud-Vossemeer. D'e beer M. v. d. Stel deed dezer dagen een .aardige vondst. Toen hij in het land arbeidde vond hij onder de aarde een horloge dat hij 7 jaar -geleden bad verloren. Het merk waardige is, dat het uurwerk na opge wonden te zijn,, nog in goeden staat was. De Commissaris der Koningin in Zeeland bezoekt Dinsdag 8 Sept. a.s. de gemeenten Driewegen, OoUdelande, Nisse, Hoedekenskerke en Ellewoutsdyk. D'e malversaties van den notarisklerk te Princenhage. D'e malversaties op het kantoor van den notaris E. te Princenhage, blijken een veel ernstiger karakter te dragen dan aanvankelijk gedacht werd, meldt de „N. R. C." Meende men aan het begin van de week, dat d.. fiaucto zich zou bepalen tot de 10.000 gulden, welke de notaris in drie dagen aan gedupeerden had uit betaald, achteraf is gebleken, dat do no tarisklerk van G., die de malversaties pleegde, daarmede reeds jarenlang be zig is geweest. Vrijwel dagelijks melden zich nog menschen met valsche hypo- theekacten. De bedragen varieeren tot dusver van 1000 tot 11.000 gulden. Echter moest hij, om aan al zijn ver plichtingen, die steeds zwaarder werden, te voldoen, weer komen tot het opmaken van nieuwe valsche hypotheekacten. Hij kon dat doen, omdat hij te Princenhage een groot vertrouwen genoot. Verschillen de menschen lieten de afdoening van hun zaken geheel aan hem over. Hij was re^ds 17 jaar op het kantoor van nota ris E. werkzaam. Dit vertrouwen bleef ook nog bestaan, toen van G. eenige ja ren geleden als penningmeester van een muziekfeest te Princenhage werd ge schorst, omdat de kas niet klopte. Hoe groot het bedrag is, waarvan Van G. zich op onrechtmatige wijze heeft meester gemaakt, is nog niet bij benade ring te zeggen; op bet oogenblik staat het echter reeds vast, dat het bedrag der malversaties ten minste f 50.000 be draagt. Of alle gedupeerden door den notaris zullen kunnen worden schadeloos ge steld, waartoe hij wettelijk niet verplicht schijnt te zijn, is op het oogenblik nog niet bekend. Van G. is tot dusver niet gearresteerd en schijnt zioh, volgens prentbriefkaarten die zijn familie van hem ontving, nog steeds in Duitschland te bevinden. Van een vrachtauto ge vallen. Gistermorgen reed te Zwyo- drecht een met steen en beladen vracht auto. In de cabine zat naast den chauf feur, zekere B. uit Dordrecht, de 14-jarige De H. uit Dordrecht. Op een gegeven oogenblik bemerkte de chauffeur, dat jongens achter op zijin auto waren geklommen. Hij wilde stoppen om hen te verjagen; terwijl hijl vaart min derde, opende de H. het portier, verloor zijn evenwicht en viel onder de auto Een der wielen van de zwaar geladen vracht auto reed hem over bet lichaaam, zoodat de jongen op slag dood was. B iji hazardspel betrapt. Een der laatste nachten heeft de gemeen tepolitie van Venlo een inval gedaan in een woning te Venlo, alwaar een zevental personen werd aangetroffen, hetwelk zich met hazardspel onledig hield. De bewoner van het buis werd teza men met het gezelschap naar het po litiebureau overgebracht. Speelkaarten en geld werden door de politie in beslag genomen. Nadat den gearresteerden per sonen een.verhoor was afgenomen en pro cesverbaal was opgemaakt, werden ziji we- der op vrije vo'eten gesteld. Ned. Pomologische vereeniging. Te Breda is gister de algemeene ver gadering der Nederlandscke Pomologi- sohe 'vereeniging, koofdafdeeling fruitteelt van de Nederlandsche Heidemaatschappij geopend met een rede van den voorzitter, Jhr G. F. van Tets van Goidsc'halxoord. De N.P.V. heeft herhaaldelijk gewezen op het belang van het monopolie-recht voor de Nederlandsche fruitteelt, en heeft er steeds hij de regeering op aangedron gen, dat dit recht ten volle zou blijven gehandhaafd. Deze actie heeft helaas niet kunnen voorkomen, dat het monopolie- recht werd verlaagd. De N.P.V. zal daarom voortgaan met voor de telers het recht te vragen, dat de regeering hen zooveel mogelijk beschermt tegen overmatigen invoer uit het buiten land, zoolang andere landen hun grenzen voor ons product gesloten houden. Spr. protesteert met klem tegen de on juiste voorstellingen van de Kamer van Koophandel te 'Rotterdam en de impor teurs van fruit, als zou het importeeren van Amerikaansch fruit van grooter na tionaal belang zijn dan het telen van het product hier te lande. Vervolgens bracht de secretaris, de heer Th. van Maanen, het jaarverslag over 1933 uit. Door nachtvorsten in het voor jaar, een droge zomer en vroege herfst stormen werd groote schade veroorzaakt. De oogst van appels en pruimen ging op vele plaatsen door bladluizen vrijwel ver loren, terwijl ook de late wormstekigheid groote schade veroorzaakt, evenals de roode spint. De kersen-oogst had te kampen tegen de monilla, een zwam-ziekte. Bij de telers wordt er daarom ten sterkste op aange drongen, bun boomgaarden zorgvuldig te bespuiten. Het prijsverloop in 1935 was zeer ver schillend. De prijzen van bet zachte fruit waren slecht: groene kruisbessen waren practiscb onverkoopbaar. Wat het harde fruit betreft, bracht alleen de goudrei- nette een goeden prijs op. Over het alge meen was het fruit slecht houdbaar en trad reeds vroeg in bet najaar in hevige mate steelrot op, waardoor groote ver liezen werden geleden. De resultaten van het koelen zijn in 1935 zeer bedroevend geweest. Het is daarom noodzakelijk, dat bet koel-onderzoek van wege het labo- Iratorium voor 'tuinbouw-plantenteelt te Wajgeningen, met kracht wordt voortge zet. Wat de crisismaatregelen betreft, heeft de maatregel tot verplicht veilen, aanlei ding gegeven tot veel ontduikingen en toenemende ontevredenheid, zoowel bij telers als bij handelaren. Men is in telers kringen niet gerust over de wijze waarop de NedOTlandsohe groenten- en fruitcen- trale de "belangen van de telers behartigt. (Zie vervolg Eerste Blad.) Dienstboden-verlangens. De redactie van heit blad „Christelijk Vrouwenleven" is op een dag gestapt naar de secretaresse van het Verbond van Huis>- personeel en ze heeft een heel uur met haar gepraat over de wenschen en de grie ven van de leden- van haar vereeniging. In de Juli-afd. vertelt ze er van. „De moeilijkheden waarin .we verzeild zijn", zegt de secretaresse „zijn niet alleen te danken aan den afkeer van vele Hol- 1 and scha meisjes om te dienen maar ze hebben een diepen economischen onder grond. Er is veel meer keus dan vroeger voor een jonge vrouw om een werkkring te kiezen. Natuurlijk kiest ze de voordeelig- ste en die welke haar bet prettigst lijkt. Ook is het de schuld van de gemeenschap dat het huishoudelijk werk zoo in dis credit geraakt is. Men sprak van de krachten van de vrouw die de maat schappij; noodig had, men roemde haar arbeid buitenshuis en het begon er op te lijken alsof huiswerk maar iets bijkom stigs was. De wenschen van het huispersoneel zijn: „vastgestelde regeling van werk- en rusittjj'den vooral het uur schafttijd tegen den middag de vrije avonden, de vaoantie en zoo min mogelijk het Inter naatsleven. Het laatste beteekent dat men liever niet bij; de familie blijft slapen'. De secretaresse geloofde, dat er veel verbeterd zal worden in de verhouding tussohen de huisvrouwen en bet huisper soneel indien er vaste arbeidsvoorwaar den komen waar ieder zich aan houdt. Het is opmerkelijk dat niet alleen wijl in Holland met de kwestie zitten, maar dat in allerlei landen om Ons heen de zelfde problemen de menschen bezig hou den. Lekkere boterhammetjes. Een smakelijk belegseltje voor de boter ham i nu eens iets anders -dan het „alle- daags'che" plakje kaas, ham of worst kan in allerlei gevallen goede diensten bewijzen. Bij voorkeur zullen we een greep doen uit de verschillende smeerbare mengsel tjes, die zich zoo bij uitstek leenen tot het vormen van éen aanhechtend laagje tus sohen twee sneetjes brood of tussohen de helften van een doorgesneden klein brood je: de boterhammetjes gaan dan naar bin nen, zonder dat ze de vingers vuil maken in al de bovengenoemde omstandig heden een groot voordeel I Groene kruidenboter (voor al smakelijk tusischen sneetjes bruinbrood) 1 ons boter, wat peterselie, selderij1 en dragon, Vï theelepeltje Maggi's Aroma. Plu'k Van de drie soorten tuinkruiden alleen de blaadjes af, wasch ze, droog ze tussohen een sohoonen doek en hak ze zoo fijn mogelijk. Roer de boter tot een zalf achtige massa, voeg er druppelsgewijs do Maggi's Aroma bij en meng er dan gelijk matig de gehakte groene kruiden door. Tomatenboter. 1 ons boter, een eetlepel dik tomatenpurée, een ietsje peper en zout, Va theelepeltje Maggi's Aroma. Roer de boter met wat peper en zout (vooral weinigl) zalfachtig; druppel er de Maggi's Aroma in en vorm er dan met de tomatenpurée een gelijkmatig, zaohtrose smeerseltje van. Leg deisverkiezende tussc'hen twee met tomatenboter besmeerde sneetjes (of 'halve broodjes) een laagje hardgekookt ei (door een zeef gewreven) of eenige plakjes bard gekookt ei. Kaasbat er. 1 ons boter, V 2 ons geraspte oude kaas, een paar druppels Maggi's Aroma, ongeveer 1 eetlepel melk, misschien een ietsje mosterd. Roer de boter met de geraspte kaas tot een gelijk mengsel en verdun dit met de melk en -de Maggi's Aroma tot het ge makkelijk smeerbaar is; voeg er desver- kiezende wat aangemaakte mosterd bij. Strijk het mengsel uit tus'schen twee sneetjes wit-, bruin- of roggebrood. Gekruide e i e r b o t e r. 1 ons boter, 3 hardgekookte eieren, 2 theelepels aangemaakte mosterd, wat 'zout en peper. 1 klein theelepeltje Maggi's Aroma. Wrijf de hardgekookte eieren door een niet 'te fijne zeef, roer de boter met de mosterd en de Maggi's Aroma zalfachtig, meng er 'wat zout en peper door en vorm er met de fijngewreven eieren één smeer baar geheel van. Strijk het mengsel uit tussohen sneetjes wittebrood. Wollen babykleertjes. Men schrijft ons: Wollen babykleertjes kunnen lang mooi blijven, mits ze maar op de eenige, goede manier behandeld worden, n.l. met Lux Zét 'het te wassohen stuk in lauw, bijna koud water te weeken; strooi de benoodig- de hoeveelheid Lux in koud water (in het koude jaargetijde het water eerst op zo- miertemperatuur brengen). D'aarna even opkloppen. In bet aldus verkregen sop het goed 'heen en weer 'bewegen, zonder wrij ven of wringen. Bij het drogen verdient het aanbeveling het stuk tussohen doeken (liefst badhanddoeken) uit te rollen, om ■het overtollige water te verwijderen. Het artikel in zijn oo-rspronkelijken vorm te rugbrengen. Naargelang van de brei wijze moet het eene artikel in de breedte, bet andere in de lengte bygerefct worden. Indien u de wollen babykleertjes op deze wijze behandelt, zult u verbaasd zijn dat ze zoo lang mooi kunnen blijven. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE Op een holletje ging Bald den tuin door, hé wat was die groot, in de auto had hij daar zoo'n erg niet in gehad. Buiten het bek kwam hij in een drukke straat. Maar aan welken kant moest hij nu zijn? „Hier om den boek", had de dame ge zegd, nu dan ging hij maar rechts om, dat was vast wel goed. Hij was al een heel eind de straat in toen hij nog steeds geen groentewinkel bad gezien. Hoe heette die man nu ook weer? Kijk, nu was hij het al vergeten. Nog maar een eindje verder doorloo- pen, die winkel moest hier toch wel er gens zijn. Meteen kwam bij bij een druk kruis punt waar een verkeersagent stond. Er waren twee zijstraten, maar de straat waar hij in liep ging nog een heel eind door. Dat hij moest wachten zag hij' wel aan de auto's en fietsen die er stonden, maar daar ging de hand al naar boven, nu mochten ze van dezen kant passeeren. Bald zette bet op een loopen. Als die hand weer omlaag ging.dan kwamen al die andere auto's I Zoo, hij stond alweer veilig op de stoep aan den overkant, even kijken of er nog meer menschen kwamen, maar toen hij omkeek zag hij dat ze allemaal heel go- woon liepen. Nou als hij terug kwam zou hij vast ook niet meer zoo hollen, dal hoefde heusch niet. Een klein eindje verder, daar zag hij een groentenwinkel, maar of het de goede was, de naam die er op stond had de dame toch niet gezegd, meende hij. „Veertig cent", zei de mijnheer, toen hij Bald de zak gaf, dus kreeg hij tien cent terug. Biji den verkeersagent meest hij alweer wachten, maar dat vond hij juist wel fijn, er was zooveel te zien. Maar nu moest 'hij toch opschieten, an ders zouden ze nog ongerust worden als hij1 zoolang wegbleef. In de verte al zag hij vader mot Mien en Brammetje op de bank zitten, maar waar was de oude dame nu? die zat er niet meer. Er stonden nog verschillende auto's en een ervan reed juist de breeds laan al naar het hek. Vlak bij, 'Bald stopte de wagen en met een zag hü dat de oude dame er in zat. Ze had het raampje naar beneden ge daan en daardoor reikte Bald haar de zak aan. „Alstublieft Mevrouw en een dubbeltje terug", zei Bald beleefd. „Die mag jiji houden voor de bood schap", en voor Bald goed wist wat er gebeurde was de auto al weggereden en stond by er nog met bet dubbeltje in zyn hand. Even stond 'hij wat beteuterd te kijken, maar toen drong bet pas goed tot hem door, dat 'dubbeltje was voor hem, dat mocht hy zelf houden, jongens dat was nog eens een meevallertje, dat kon hy wel gebruiken, natuurlijk voor de plant, wat fijn, een heel dubbeltje ineens, dat was een mooi begin I Hy stopte het gauw in z'n broekzak, de anderen zou hp er nu niets van vertellen, later wel als de plant er was, dan moch ten ze alles weten. 's Avonds toen Brammetje allang sliep zat Bald nog op den rand van z'n bed. Hy baalde eerst een doosje uit z'n zak te voorschyn en toen het dubbeltje. Wat was hy er rijk mee, een dubbeltje, een mooi begin hoor, tien cent, hy moest er nog honderd en tien by hebben, dat had bü al zoo vaak uitgerekend vandaag, het was nog heel wat. maar dit had hy nu toch alvast. Waar zou hy het nu opbergen, zoo dat niemand bet kon vinden Daar hoefde hy niet lang over te den ken. Met z'n kousen stond by al op het bed en vandaar zat by zoo met een spron getje op de eerste balk. Maar hier moest hy niet zyn, want daar kon Brammetje ook by. Als een ruiter te paard schoof by over de balk, aan het eind er van kon hy by de tweede komen. Daar stond by en sloeg toen z'n armen om den volgenden balk, die nog hooger was. Even slingerde hy er aan en meteen hadden z'n beenen al het schuine dwarsbalkje. Nu zichzelf nog een beetje ophyschen, daar zat hy' boven in het nokje. Hier, op den allerbovenst en balk moest bet doosje staan, in het donkerste hoekje. Brammetje kon er nog niet by, en de anderen? nee hier kwam nooit iemand. Even kyken, ja bet dubbeltje was er nog, Bald kon het glanzende zilver dui- delyk zien in het half duister, als hy het andere gold nu ook nfaar zoo gauw kon verdienen. Maar z'n best zou hy er voor doen, dat was zeker. Met een plofje stond hy even later weer op het bed. „Slapen gaan", riep vader van beneden. Bald schrok, als vader nu maar niet boven kwam, want hy was nog niet eens uitgekleed. By z'n avondgebed vergat hy niet voor Moe te bidden, by bad ook of de Heer hem helpen wilde het geld te verdienen voor een nieuwe plant en dankte voor bet geld, dat hy al gekregen had. Bald was zoo bly, hy geloofde vast dat het nu wel in orde zou komen. (Wordt vervolgd,)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6