mp. Gemeenteraad van Vlissingen. II1KIIJ! ZONDER PRIJSVERHOOGING >h X Ei 4 van hunrverloging gepaard met rijkssleun als hiervoren bedoeld mocht doen gevoe len, de minister gaarne voorstellen tot huurverlaging tegemoet zag. De minister voegde hieraan toe, dat dergelijke voorstellen tot huurverlaging van woningwetwoningen met groote snel heid in behandeling zullen worden ge nomen. De particuliere huiseigenaren. Voorts deelde de minister mede, dat naar het oordeel van de regeering ook de verhuurders van particuliere arbeiders- woningen, voorzoover bewoond door 1 steuntreklkenden, redelijke verlaging van deze huren zullen moeten toepassen, op dat niet alleen de steuntrekkenden de na- deelen van de wijziging van den huurbij:- slag zullen ondervinden. Hij voegde hieraan toe, dat, zooals reeds in de circulaire is uiteengezet, hier een taak ligt voor de gemeentebesturen om met de huiseigenaren overleg te ple gen en dat de gemeentebesturen de naar hunne meening redelijk verlaagde huur in haar geheel aan de huiseigenaren zal kunnen afdragen. Hieromtrent werd medegedeeld, dat in dien en voor zooverre de huiseigenaren niet bereid zouden zijn een redelijke huur verlaging te geven, de minister zou bevor deren dat een wetsontwerp zou worden ingediend, dat onredelijke uitzetting zal verhinderen. Voor de gesteunde werkloozen, die als gevolg van den maatregel zullen moeten verhuizen, zal, voorzoover noodig, een bij drage in de verhuiskosten worden gege ven. De minister zeide voorts toe, met hand having van het beginsel, het standaard- loon van de grootere gemeenten voors hands op een hooger bedrag vast te zul len stellen dan in de circulaire van 31 Juli is aangegeven. Ten slotte verklaarde de minister zich bereid tijdig vóór het invoeren van de tweede étappe aan de hand van de dan aanwezig zijnde omstandigheden de ge volgen hiervan met de desbetreffende in stanties nader onder de oogen te zien. DE VLAG UIT OP 31 AUGUSTUS! Het Hoofdbestuur van „de Princevlag" doet wederom een beroep op de gansohe bevolking om op 31 Augustus a.s. den verjaardag van H. M. de Koningin, huis aan huis te vlaggen. DE UIT DUITSCHLAND UITGEWEZEN NEDERLANDERS. Wat onze regeering voor hen wil doen. De Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf van Limburg Stirum, heeft in ver band met de uitwijzing van de vier Ne derlanders zijn vacantie onderbroken en is Dinsdagavond te Berlijn teruggekeerd. Woensdagnamiddag om vijf uur heeft onze gezant drie der vier uitgewezenen ontvangen; de heer Hes was door ziekte verhinderd. Zijn zenuwen zijn door de gebeurtenissen der laatste dagen te veel op de proef gesteld. De gezant gaf den uitgewezenen de ver zekering, dat de Nederlandsche regeering al het mogelijke voor hen zou doen. De heer Van Limburg Stirum wilde de hoop, dat de landgenooten in Berlijn zullen mogen blijven, nog niet opgeven. Wan neer echter toch de uitwijzing zou plaats vinden, zou de Nederlandsche regeering den uitgewezenen een billijke schadever goeding betalen. Voorts was het het standpunt van den gezant, dat Duitschland onder deze om standigheden niet bevoegd is, den uitge wezen Nederlanders te beletten hun volle vermogen mee naar Nederland te nemen. Onze gezant werd op het ministerie van buitenlandsche zaken ontvangen. Graaf van Limburg Stirum sprak aldaar met den staatssecretaris; onze gezant gaf den uitgewezenen een kort verslag van den stand van het conflict. Er is welis waar nog niets positiefs bereikt, maar toch, aldus de heer Van Stirum, is er iets belangrijks vastgesteld: aan beide zijden bestaat namelijk veel goede wil om het conflict tot een oplossing te brengen. Tot nog toe heeft de Duitsche pers over het conflict gezwegen. Op commando na tuurlijk. Steun aan de koffiecultuur. Naar aanleiding van het door ons ver melde bericht in eenige Indische bladen, volgens hetwelk dit jaar niets zal ko men van den steun aan de koffiecultuur in Nederlandsch-Indië wordt nog nader gemeld: Het is bekend, dat de uitvoering der regeling, zooals die was voorgenomen, stuit op twee moeilijkheden. D'e eerste is, dat de opbrengst van de heffing op kof fie in Nederland, waaruit de steun moet worden bekostigd, veel lager is dan ver wacht was. Dit komt doordat reeds groote hoeveelheden koffie ingevoerd waren, toen de 'heffing werd ingesteld. D'e tweede moeilijkheid is, dat in ver band met de langdurige voorbereiding, die noodig is geweest, de regeling niet tijdig genoeg zou kunnen afkomen om de massa van de bevolkingsproducenten voor wat dezen oogst betreft, nog in de voor- deelen van den steun te doen deelen. Dit laatste geldt ook voor dat gedeelte van de ondernemingskoffie, dat reeds verkocht is. Vermoedelijk zal de bedoeling zijn, dat de steunregeling, voor zoover betreft de subsidieering van den export, wordt uit gesteld tot den volgenden oogst. Het wegverkeer wordt minder onveilig. Uit de onlangs gepubliceerde resultaten van de verkeerswaarnemingen, welke in 1935 werden gehouden, blijkt, dat het wegverkeer in de laatste jaren relatief minder onveilig is geworden. Daaruit is n.l. öp te maken, dat de verkeers-inten- siteit op het geheele wegennet sedert 1932 is toegenomen en wel met gemiddeld 17 procent. Het verkeer is naar verhouding zelfs sterker toegenomen dan het aantal motorrijtuigen (met 7,5 procent tot 184.592), Het aantal verkeersongevallen nu is van 1932 op 1935 opgeloopen van 41.195 tot 43.127, dus met rond 5 pet. (het aantal dooden van 721 tot 755 d is eveneens met 5 pet.). Neemt men in aan merking, dat het aantal beschikbare ver voermiddelen met een grooter percentage is toegenomen (rijwielen met 10 pet.) en de bevolking intusschen met 3 pet. is ver meerderd, dan is althans geen verslechte ring in de verkeersveiligheid te constatee- ren. Aangezien uit de statistische cijfers mede wordt vastgelegd, dat een groot per centage van de verkeersongevallen wordt veroorzaakt door de eigen schuld van de weggebruikers, zullen allen, de voetgan gers, de wielrijders, de bestuurders van auto's enz. door grootere voorzichtigheid en oplettendheid er toe kunnen bijdragen het aantal verkeersongevallen tot gerin gere verhoudingen terug te brengen. Geen examen voor Rijksklerk. Blijkens mededeelingen van den Minis ter van Justitie zal het examen voor de betrekking van Rijksklerk ter griffie van en ten parkette bij de burgerlijke en mili taire gerechten en van Rijksklerk bij den Centralen Raad van Beroep en de Raden van Beroep, bedoeld in artikel 1 der Be- roepswet, in 1937, en naar zich laat aan zien ook in 1928, niet worden gehouden. Minister Colijn in Limburg. Donderdagmiddag heeft minister Colijn een bezoek gebracht aan midden-Lim burg. Hij1 heeft de nieuw-gebouwde kaze matten te Yenlo en in de buurt van Roer mond bezocht en ook enkele kazernemen- ten der politietroepen bezichtigd. Clearing NederlandRoemenië. De onderhandelingen oven een nieuwe clearin-overeenkomst tusschen ons land en Roemenië, die te Boekarest worden gevoerd, maken goeden voortgang en men verwacht, dat de nieuwe Overeenkomst, die op 1 Sept. in werking zou moeten tre den, dezer dagen geteekend zal kunnen worden. Bij de besprekingen wordt ook, naar eerder is gemeld, onderhandeld over de levering van een hoeveelheid graan door Roemenië, ter voeding van de clea ring. Uit de N. S. B. getreden. Naar men verneemt, heeft te Sittard den laatsten tijd een flink aantal leden der N.S.B. ontslag genomen uit deze be weging. Onder hen bevinden zich ver schillende der meest vooraanstaande en actieve leden, w.o. ook de districtscom missaris en leider der afdeeling Sittard. De malversaties. Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad. Afwezig dhrn van Hal en weth. P. G. Laernoes. Bij de mededeelingen wordt o.a. kennis gegeven van een schrijven van Ged. Sta ten bij toezending van de beschikking van den minister van sociale zaken, d.d. 14 Aug. j.L, waarbij machtiging is g e w e i- g e r d voor het verleenen van een tapver- gunning voor het wandelhoofd aan den Boulevard Bankert. De gemeenterekening over 1 9 3 5 sluit wat den gewonen dienst aan gaat: in ontv. met f 2.019.768,65, en in uitg. met f2.016.343,85, alzoo met een ba tig saldo van f 3424,80. De kapitaaldienst sluit in ontv. met f 425.377,26, en in uitg. met f 509.777,15, alzoo met een nadeelig slot van f 84399,89. Adres van inwoners van Vlissingen om bij de toelating tot het volksbad de inkom- stengrens te doen vervallen. Dit adres gaat om prae-advies naar B. en W. De steunregeling. Ingekomen zijn adressen van: a den Vlissingschen Bestuurdersbond om te bevorderen, dat de bestaande steunre geling voor Vlissingen behouden blijft; b. de Ned. Vakcentrale om aan te drin gen op een terugnemen c.q. herziening van de gewijzigde steunregeling. Weth. De Meij deelt mede, dat B. en W. zich nogmaals tot den minister hebben gewend. Dhr Van Spanning zegt B. en W. dank, maar meent toch dat dit in den Raad be sproken dient te worden. Hier ter stede hebben 's winters 600700 menschen hulp noodig. De steunnorm van f 12, die de regee ring voor Vlissingen heeft vastgesteld, is aan den lagen kant. Vlissingen is in de vierde klasse gerangschikt, 'hoewel de loo- nen die verdiend worden voornamelijk in de derde klasse thuis hoeren. En nu zou de huurtoeslag weer moeten vervallen! Dit kan niet, zegt spr. In Vlissingen zijn beneden de f 5 geen dertig woningen beschikbaar, waaronder een aantal krotten. Wordt de huurtoeslag van die menschen ingetrokken, dan kun nen deze geen goedkoopere woning krij gen, want deze z ij n er niet. Spr. bespreekt vervolgens den eisch, dat een werklooze 26 weken moet hebben ge werkt, wil hij in zijn ouden steunnorm gehandhaafd blijven. Wij hebben in Vlis singen naast „D'e Schelde" weinig gele genheid tot werk. Daarom is een vierja rige werkloosheid in Vlissingen geen schande voor de betrokkenen. Spr. stelt vervolgens een motie voor, waarin de Raad als zijn meening uit spreekt, dat het dringend gewenscht is geen verslechtering voor de werkloozen in te voeren en dat hij vertrouwt, dat B. en W. al het mogelijke in dit verband zullen doen. Dhr Marijs (A. R.) onderschrijft, dat de arbeiders niet naar goedkoopere wo ningen kunnen. Spr. vraagt echter aandacht voor de Vereeniging tot verbe tering van Volkshuisvesting die stelsel matig weigert de huren te verlagen. Er is gegronde verwachting, dat deze verlaging binnenkort tot stand komt, zegt weth. De Meij. De motie wordt m. alg. st. aangenomen De gebeurtenissen bij het Crisis- Comité en Maatschappelijk Hulp betoon. Naar aanleiding van de door dhrn A. C. van Hal en A. Rorije gestelde vraag deelen B. en W het volgende mede, tevens naar aanleiding van vragen van de Raads leden Andriessen en Van Spanning: Wij achten ons niet bevoegd thans me dedeelingen te doen over de plaats gevon den gebeurtenissen bij het Plaatselijk Cri sis-Comité en den dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Deze gebeurtenissen zijn in onderzoek bij den rechter. Indien tot vervolging over gegaan wordt, zal het vonnis van de Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg moeten worden afgewacht. Zooals u reeds bekend zal zijn, werd bij ons besluit d.d. 23 Juli dhr J. P. Lou- werse Jr, adjunct-commies ter gemeenle- recretarie, geschorst, daar hij blijkens mo- dedeeling van den Commissaris van Poli tie door de Justitie was aangehouden en zich in voorloopige hechtenis bevond, verdacht van verduisteringen, gepleegd ais secretaris van het Plaatselijk Crisis-Com. Eveneens werd bij ons besluit van den- zelfden datum dhr W. de Wolf, admini strateur van het gemeentelijk bureau voor sociale zalken en secretaris van het be stuur van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon, geschorst, daar hij blijkens mededeeling van den Commissaris van Politie door de Justitie was aangehouden en zich in voorloopige hechtenis bevond, verdacht van heling en verduistering. Genoemde ambtenaren zijn korten tijd daarna weder op vrije voeten gesteld. Door bemiddeling van het Rijksbureau der Steunregeling van het Departement van Sociale Zaken werd dhr J. J. H. van der Struijck te 'g-Gravenhage met ingang van 24 Juli j.l. tijdelijk belast met de waarneming van de functies van dhr W. de Wolf. Wij gevoelen ons verplicht hier een woord van dank uit te spreken voor do medewerking welke wij in deze van het Departement van Sociale Zaken en van zijn hoofdambtenaren in zulk een ruime mate mochten ondervinden. Daar dhr Van der Struijck slechts voor zeer korten tijd de leiding van de werk zaamheden op het bureau voor sociale zaken op zich 'kon nemen, hebben wij we der in overleg met het Rijksbureau der Steunregeling van het Departement van Sociale Zaken, tijdelijk benoemd dhr N. F. Hartland, rijkscontroleur der steunvey- leening te 's-Gravenhage op de aan de betrekking verbonden jaarwedde van 2600 3100 gld. Dhr Hartland is 24 Aug. j.l. in functie getreden. Wij voegen hier nog aan toe, dat zooals reeds eerder door ons gepubliceerd dhr De Meij voorloopig zich heeft be last met de zaken van ons college betref fende financien en Sociale Zaken, terwijl de Burgemeester tijdelijk de zaken betref fende Gemeentewerken behartigt, zoodat een goede gang van zaken verzekerd is. Dhr Van Spanning (S. D. A. P.) zegt, dat de mededeelingen van den burgemees ter niet veel licht werpen op het gebeurde Dhr Andriessen (R. K.) is eveneens van meening, dat de Raad méér behoort te weten. De voorzitter wijst er op, dat van den Raad zelfbeheersching wordt gevraagd, opdat men niet vooruitloopt op het werk van de rechtbank. Met klem zegt spr., dat de zaak nog niet rijp is voor openbare be handeling, zelfs niet voor een geheime zitting. Men krijgt alle gelegenheid zich uit te spreken, zoodra het vonnis is uit gesproken. De discussie over dit onderwerp wordt gesloten. Salarisverlaging van eenige ge meente-ambtenaren. De minister van binnenlandsche zaken heeft indertijd den wensch te kennen ge geven, dat de salarissen van verschillende ambtenaren worden verlaagd. B. en W. zijn van oordeel, dat het op nieuw aanwenden van een poging om de verlangde salarisverlaging af te wenden, tot geen resultaat zal leiden. Dhr Van Oorschot (S. D. A. P.) her innert eraan, dat de jongste salarisverla gingen ons eenvoudig worden opgelegd, zoodat de Raad hierin vrijwel geen zeg genschap heeft, hoewel de materie toch behoort tot de competentie van den Raad Ook deze voorstellen zijn een onrecht vaardige oplegging; alle betrokkenen ach ten deze verlagingen onaanvaardbaar. B en W. hebben in deze al het mogelijke ge-- daan, daarvan is spr. overtuigd. Spr. zal tegenstemmen. Dhr De Ruiter (G. H.) vraagt welke ge volgen het voor de gemeente zou hebben als deze voorstellen werden afgestemd? Dhr Andriessen (R. K.) protesteert te gen deze schromelijke verlaging die wordt opgelegd. Dhr Post (S. D. A, P.) zal ook moeten tegenstemmen, omdat de steeds toenemen de vermindering van koopkracht funest wordt. Dhr Rorije (S. D. A. P.) vestigt de aan dacht op de loonen bij de waterleiding. Ze zijn in vergelijking met die in het par ticuliere bedrijf aan den lagen kant, Dhr Paap (V. D.) betreurt de houding van den minister. Spr. zal echter niet te genstemmen. Dhr Hildernisse zal tegenstemmen. Weth. De Meij zegt namens het heele college do vorlaging ongewenscht te ach ten. B. en W. 'kunnen thans echter geen andere houding aannemen en spr. vraagt zich af, of het verstandig zou zijn, dat de Raad van een tegenovergesteld standpunt blijk geeft. In zijn algemeenheid heeft men den Minister kunnen overtuigen, dat de ge- meenteloonen hier ter stede aan den la gen kant zijn. De minister heeft in begin 1936 zijn eisch voor een algemeene verla ging ingetrokken, echter uitslui tend op voorwaarde, dal de thans voorgestelde ver lagingen worden toegepast. De door B. en W. aangevoerde argumen ten zijn door den Minister niet beant woord; men heeft nog een onderhoud ten Departemente gehad, een tusschenvoorstel gedaan, maar de aanvankelijke eisch werd gehandhaafd. Vlissingen is nog niet noodlijdend, maar krijgt een extra bijdrage uit het werkloos- heids-subsidiefonds. Daarom worden onze begrootingen zeer nauwlettend bekeken en deze voorstellen zijn dus feitelijk een ge volg van den financieélen toestand van de gemeente. Spr. ontraadt het verwerpen van de onderhavige voorstellen. B. en W. kunnen in Den Haag geen nieuwe argumenten te berde brengen en ondanks de afwijzende houding van het Georganiseerd Overleg kunnen B. en W. geen ander standpunt innemen. Hoe ongewenscht B. en W. de loonsver laging ook vinden, zij moeten aanneming van het voorstel adviseeren. Verwerping der voorstellen zou straks een veel stroevere verhouding tusschen ge meente en regeering tengevolge hebben. Dhr Van Oorschot (S. D. A. P.) her haalt, dat hij de voorstellen onrechtvaar dig acht, niet in de laatste plaats ten aan zien van het personeel der waterleiding Spr. zou liever een algemeene salaris verlaging zien dan de onbillijke verlaging die nu bepaalden ambtenaren wordt opge legd. Dhr Sorel (A. R.) meent, dat, als wij waardeering willen toonen voor hetgeen B. en W. hebben gedaan, wij moeten voor stemmen. Dhr Rorije (S. D'. A. P.) acht het jegens de waterleiding niet juist, dat de Raad mede zou werken tot deze verlaging; dat moet de Minister ons dan maar opleggen Spr. kan het voorstel niet aanvaarden, temeer daar B. en W. de verlaging onge motiveerd achten. Het zou een slag in het gezicht van B. en W. zijn, als wij de zijde van het Rijk kozen. Voor de gevolgen is spr. zoo bang niet. Het voorstel tot verlaging wordt met 10 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen de leden Van Spanning, Post, Hildernisse, König, Rorije, Van Oorschot en Andriessen. De Raad ging accoord met de voorstel len van B. en W. om dhr G. Wagenvoorde te Middelburg definitief te benoemen tot directeur van de Avondschool voor N. O., dhr N. Keersemaker te Middelburg tot tijdelijk leeraar in het bouwkundig teeke nen aan die school en dhr N. F. Hartland te Den Haag tot tijdelijk directeur der Ar beidsbeurs. Inzake de twee laatste benoemingen had dhr Andriessen eerst vragen gesteld. Hij kreeg van den burgemeester ten antwoord, dat men alleen dhr Hartland voordroeg, omdat dit de aangewezen man werd ge acht en onafhankelijk stond van partijen en personen. Dhr Edelman zeide, dat alleen de heer Keersemaker werd aanbevolen omdat de ze voor de betrokken betrekking alleen de bevoegdheid bezit. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming vereenigde de Raad zich met het voorstel om dhr W. de Wolf te schorsen als directeur der gemeentelijke arbeids beurs. Bij het voorstel van B. en W. om een betere alarmeering in te stellen voor het brandweerpersoneel en eenige materieel aan te schaffen, merkte de heer Rorije op, dat men B. en W. dankbaar moet zijn voor hun plan voor alarmeering en hoop te hij, dat Ged. Staten het zullen goed keuren. Spr. waarschuwde er echter voor, niet alles toe te staan wat gevraagd wordt. D'e voorzitter zeide, dat men overlegt met den Brandweerbond over het mate riaal. Er staat nog veel meer op het ver langlijstje, maar men gaat zachtjes aan te werk. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Dit was ook het geval met de voorstellen inzake het wijzigen van de slachtrec'hten in het Coöperatief Slachthuis; tot het aanleggen van verbindingsleidingen en het plaatsen van afsluiters in de Water leiding ten noorden van den Singel; tot verbeteren van de 'hofstede Baskensburg, tot het huren van twee in aanbouw zijnde woningen op het Eiland voor agenten van politie; verkoop van een 5-tal per- ceelen grond aan den Singel, en van zij kanten van den Koudekerkschenweg aan de Provincie; tot het vaststellen van prij zen voor gronden gelegen aan den Kou- dekerkscheweg. Bij de rondvraag stelde de heer Hil dernisse enkele vragen in verband met den Ouden Vlissingschen weg. B. en W. zullen daarop nader antwoorden. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Bij Koninklijk besluit is benoemd: Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Ds A. C. Sonneveldt, predikant der Gereformeerde Kerken in Argentinië, te Buenos-Aires. Zijn benoemd tot Officier in de Ordo van Oranje-N'assau: Mr H. J. M. Tijssens, lid van de alge meene synode van de Ned. Ilerv. Kerk te 's-Gravenhage; F. Tammens, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Oostwold en Hooge- en Lage-Meeden (Westerkwartier), lid van de alg. synode van de Ned. Herv. Kerk; A. Drost, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Arnhem; Mr H. J. Loman, emeritus-predikant, eerste lid der financiëele commissie van de Evangelisch-Luthersche synode, te Am sterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: A. van Geest, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenzande; D. Koopmans, predikant bij de Geref. Kerk te Beetsterzwaag; L. H. van der Meiden, predikant bij de Chr.-Geref. Kerk te 's-Gravenhage; G. Wuite, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te 's-Gravenhage; J. J. P. Valeton, em.-pred., secr.-dir. van de Ver. „Kinderzorg" te Zwolle. Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: Mr A. I. M. J. baron van Wijnbergen, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Utrecht. Tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: J. Gelderman, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Oldenzaal; Mr R. Pollema, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Leeuwarden. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Mr J. Adriaanse, lid van de Prov. Sta ten van Zeeland, te Oostkapelle; A. AS. Hendriks©, burgemeester der ge meenten IJzendijke en Waterlandkerkje; J. A. Contant, wethouder der gemeente Koudekerks; J. J. Mol, lid van den raad der ge meente Waarde; Ds H. A. Munnik, lid van de Gewest. Landstormcomm. „de IJssel", te Zwolle; L. Vermeulen, lid van de Centr. Comm. voor Georganiseerd Overleg in Ambte narenzaken, seer. v. d. Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond A. L. van Hulzen, hoofd eener bijz. school te Utrecht; C. Doefs, directeur der ambachtsschool te Middelburg; W. E. Keuning (Willem de Mérode), letterkundige, te Eerbeek; J. H. Stotijn, solo-hoboïst van het Resi dentie-orkest te 's-Gravenhage; J. N. Voorhoeve, hoofdredacteur van „Timotheus", te 's-Gravenhage. Tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: H. de Jongh, inspecteur der infanterie, tevens inspecteur van den vrijwilligen landstorm. Is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Ir J. P. Wal- land, te Middelburg, hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat in de direc tie Zeeland. Zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. van Weynsbergen, te Middelburg, technisch-ambtenaar v. d. Prov. Water staat van Zeeland; Mr dr R. W. graaf van Lynden, te Kou- dekerke, griffier v. d. polder Walchehen. Is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: Dr F. H. Fentener van Vlissingen, te Utrecht, voorzitter van de Internationale Kamer van Koophandel. Zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: W. G. Scheeres te 's-Gravenhage, voorz. v. d. Vereen, v. d. Chr. Handeldr. en In- dustr. Middenstand in Nederland; Albert Heijn, te Amsterdam, opr. v. d. N.V. Albert Heijn, gevestigd te Zaandam; A. G. J. de Vries, dir. v. d. Zuid-Ned. Spiritusfabriek te Bergen op Zoom; C. Misset, dir. v. d. N.V. Uitg.-Mij C. Misset te Doetinchem. Is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: Mr A. G. A. ridder van Rappard, wonende te Velp, gemeente Rheden, voorz. v. d. Geldersch-Overijssel- sche Mij v. Landbouw. Zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Prof. Ir C. Broekema, hoogleeraar a. d. Landbouwhoogeschool en dir. v. d. Inst. voor veredeling van Landbouwgewassen, te Wageningen; V. Valstar, te Naaldwijk, Regeerings- comm. v. d. groenten-, fruit- en sierteelt; J. L. Nijsingh, te de Wijk, voorz. v. h. Kon Ned. Landbouwcomité. Is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: L. K. van Dijk, oud-land- bouwonderwijzer, te Tholen. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: Dr J. N. Voorhoeve, geneesh.-dir. v. h. homoeop. ziekenhuis te Oudenrijn. Is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau:: in brons, aan: P. Stoel, brig.-tit. der Rijksveldw. te Wemeldinge. In zilver, aan: Th. A. Lammens, oud chef-veldwachter, te Sas van Gent. J. P. van Hoeve, organist der Ned. Herv. Kerk te Sluiskil, wonende te Neuzen. In zilver, met de zwaarden, aan den adjudant-onderofficier der mil. adm. T. de Jong, v. d. school v. dienstpl. onderoff. der mil. administratie. In brons aan den lichtwachter 3de klasse bij de lichten van den Eendrachts-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2