OE ZEEUW AKKERTJES tweede blad ALS DE LIEFDE RIJPT sss» Mogelijkheid tot emigratie voor onze boeren naar Iran? Uit de Provincie. Eiken dag even „fit".... Zoeklichtjes. VAN VRIJDAG 28 AUG. 1936, Nr 279. WERK VOOR NEDERLANDSCHE INGENIEURS. Over eenige dagen zal Dr Raphael Ag- hababoff, een vooraanstaand advocaat in Teheran, de hoofdstad van Iran, ons land verlaten, waar hij ongeveer anderhalve maand heeft doorgebracht. Dr Aghababoff heeft in opdraoht van verschillende Iraansche commercieels on dernemingen een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van toenadering op han delsgebied tusschen Iran en Nederland. Een verslaggever van het A. N. P. heeft naar aanleiding van het door den Perzi- sehen bezoeker ingestelde onderzoek het een en ander vernomen over de mogelijk heden tot uitbreiding van onze commerci eels belangen. Dr Aghababoff deelde mede, dat de be letselen, die die intensieve betrekkingen op economisch gebied tusschen beide lan den in den weg stonden, thans zijn weg genomen. Dlit ia te danken aan den aanleg van de trans-Iranische spoorlijn, van ha vens aan de Perzische Golf en het aanleg gen van uitstekende wegen en bruggen in Iran. Al deze maatregelen zijn voortge vloeid uit het hervormingsplan, dat de nieuwe dynastie ten uitvoer heeft gelegd. In dit verband wees D' r Aghababoff op den arbeid, door Nederlanders in zijn land verricht. De Nederlandsche maatschappij voor havenwerken Lijvoor beeld belastte zich met het uitvoeren van de werken, verbonden aan den aanleg van de haven van Deno (Nowschar) aan de Perzische Golf. Bij den aanleg van den spoorweg dwars door het land, waren ook Nederlandsche ingenieurs betrokken. De landbouw heeft zich gedurende de laatste jaren in Iran sterk ontwikkeld. Dit is voor een deel te danken aan de onder werping van nomadenstammen, aan wier willekeurige heerschappij thans een einde is gemaakt. Deze nomaden hebben, na hun onderwerping voor den landbouw ge schikte terreinen van de regeering ontvan gen en leven thans in betrekkelijke wel vaart. Uitbreiding van landbouw en zui velbereiding is thans aan de orde en dit is een van de redenen, waarom de 'heer Aghababoff ons land bezocht. In opdracht van groot grondbezitters heeft de Perzische advocaat hier besprekingen gevoerd over de aanschaffing van toe stellen voor zuivelberei ding en heeft hij de moge lijk heden van emigratie van Nederlandsche boeren naar Iran besproken. Een ander punt, dat in dit onderhoud ter sprake kwam, was de groote minerale rijkdom van den Iraanschen bodem. De Nederlandsche industrie zou, naar de meening van Dr Aghababoff, zeer goed grondstoffen van Iran kunnen betrekken inplaats van uit andere landen. De regeering stelt thans een onderzoek in naar een irrigatieplan, dat ongeveer 30 jaar geleden door een Nederlandsch in genieur is ontworpen, waardoor vroeger zeer vruchtbare terreinen tot een opper vlakte van 2 millioen ha voor ontginning geschikt gemaakt zouden worden. Op last van de regeering' is een onderzoek naar de bodemgesteldheid ingesteld, waardoor is komen vast te staan, dat de verbouw van katoen van eerste kwaliteit in Iran zeer goed mogelijk is. Andere gedeelten van het land maken uitgebreide drainage-werken noodzakelijk en, zeide D'r Aghababoff, wie zouden voor dezen arbeid meer aangewezen z ij n dan de N e- F E U I LLETON. Uit bet Ehgelsch. 79) -_o_ Zelfs in bet noemen van Paul's naam, elk teeken van zijn tegenwoordigheid, bad een funeste uitwerking op bet totaal uit geputte gestel van Sylvia. Juffrouw Seri- ven vroeg zich met verbazing af wat er tusschen deze twee toch wel mocht ge beurd zijn, maar baar zoon liet niets uit en de onsamenhangende woorden, welke Sylvia in haar ijlen uitbracht, maakten haar niets wijzer, hoe scherp ze ook luisterde. De duisternis was gedaald. Paul had zich lusteloos' laten vallen in de lage rust stoel, waarin Sylvia anders gewoonlijk zat. De gezellig gemeubileerde kamer was leeg zonder baar. De gedachte dat zij uit dit huis, dat zij eigenlijk altijd had ver waarloosd; dat zij uit zijn leven, waarin zij toch eigenlijk nog nimmer de groot ste plaats bad ingenomen, voor immer zou verdwijnen, was hem ondragelijk. Gis teravond nog bad bij getracli' v e r te lachen de angst, welke zij zoo lang reeds had gekoesterd, doch toen pas voor de eerste maal tegenover hem geuit. Ze had den den laatsten tijd naast elkaar geleefd, derland'sche ingenieurs, die bv. met de drooglegging van de Zuiderzee een werk hebben verricht, dat ik met groo te belangstelling en bewondering heb aan schouwd? DE PROV. ZEEUWSCHE SCHOON HEIDSCOMMISSIE. Het jaarverslaQi. De Prov. Zeeuwsche Schoonheidscom missie bericht ons het volgende: Zooals bekend zal zijn, heeft met in gang van 1 Maart 1936 de gereorganiseer de Provinciale Schoonheidscommissie haar werkzaamheden aangevangen. Onder voorzitterschap van den heer A. D. F. v. d. Wart, lid van Ged. Staten, werden vier vergaderingen in pleno ge houden, terwijl voorts vrijwel wekelijks werd bijeengekomen door de subcommis sie, aan welke de beoordeeling van bouw plannen is opgedragen. In verband met ingekomen adressen .werden de volgende richtlijnen aanbe volen: a. niet voor vrijstelling van het verbod tot het hebben van reclames komen in i aanmerking reclame's, welke niet worden vervaardigd of verhandeld, of voor be drijven wetke niet worden uitgeoefend, op of in het betreffende pand; b. de reclame dient uitsluitend tegen een der gevels van het pand te worden aangebracht; c. de afmetingen der reclames dienen bescheiden te zijn, afhankelijk van de grootte van het gevelvlak; d. het aantal reclames op één gebouw dient beperkt te zijn; e. bij de aanvraag of vrijstelling dienen lettertypen en kleuren der reclames te worden overgelegd, benevens de opgave van de reeds aanwezige reclames en een schetsmatige aangifte van het gevelvlak. In de tweede reeks vergaderingen wer den ontwerpen beoordeeld, toegezonden door de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen, Goes, Zierikzee, Biggekerke, Renesse, Kortgene, 's-Heer Arendskerke en Tholen. Meerdere gemeenten (Terneuzen, Dom burg, Koudekerke, Zoutelande) besloten eveneens hun bouwplannen om advies bij de Commissie in te zenden, en voldeden daarmede aan het daartoe tot hen gerichte verzoek van Gedeputeerde Staten. Enkele gemeenten besloten uitsluitend de h.i. daarvoor in aanmerking komende plannen te doen beoordeelen. Er kan ech ter niet voldoende op worden gewezen, dat meermalen de kleine bouwobjecten, welke meerendeels door aesthetisch on- deskundigen worden verzorgd, de meeste aanleiding tot ontsiering geven. Het ver krijgen van een allerwege zoo goed mo gelijk resultaat vraagt dan ook noodzake lijk de toezending van alle bouwplannen. Enkele gemeenten hebben gemeend geen enkel plan te moeten inzenden uit vrees voor het bezorgen van belangrijk tijdsverlies en overlast aan de bouwers. Het valt te betreuren, dat deze bedenkingen geen reden tot overleg met onze Commis sie hebben kunnen geven. Im mers de werkwijze der Commis sie verzekert een zeer snel re sultaat. De tot dusver uitge brachte adviezen werden ge middeld binnen vier dagen uitgebracht; een enkel iets langer of korter, doch alle bin nen één week na ontvangst van het verzoek daartoe. Overlast wordt den bouwer niet bezorgd in dien zin, dat het verleenen van ver gunning voor eenvoudige, behoorlijke ar chitectuur wordt ontraden. Integendeel, onze Commissie tracht bij gebleken ge breken op soepele wijze door het bieden van mondeling overleg met haar secre taris de bezwaren te verduidelijken en den bouwer te overtuigen van de noodzaak om met de schoonheid van stad en land rekening te houden, in het belang daar van, en van het gebouw zelve. Echter stelt de Commissie zich niet op het standpunt, een gratis-adviesbureau voor den bouwer te kunnen zijn; was zij dit wel, dan zou zij den bevoegden archi tect tekort doen, terwijl het juist mede zonder wederzijdsch begrijpen. Hij was geheel opgegaan in zijn onlescbbaren dorst naar geld verdienen. Hij bad ver geten dat zij zwak en uiterst gevoelig was. En in bet visioen, dat bij1 gisteravond bad gehad in de donkere straat, was geen plaats voor baar geweest. De kamer was geheel donker geweest en Paul had gesteund. Toen was bij ver ward opgesprongen en bad ingespannen geluisterd. Doch alleen de rappe, behoed zame stappen in de ziekenkamer boven hem had bij vernomen. Hij was de trap opgeslopen, doch er was nog geen nieuws. Toen bad bij zijn hoed gegrepen en voor de tiende maal dien dag was bij bet huis ontvlucht, de donkere verlaten straat in. Maar ditmaal stapte bij niet doelloos been en weer, om daarna weer terug te keeren. Hij liep de straat uit, stak bel marktplein over in de richting van Park Row. Hij zag de verlichte kerkramen en sloop een zijportaal in. En toen de laatste woorden van Hugo's gebed weerklonken, liet bij zich neervallen in de bank naast Pbilippa. Hier vond hij eindelijk rust. Ongezien van de menschen, verborg bij zijn gelaat in de banden en zat wezenloos neer. Toen bief bij zijn hoofd op en keek naar den predikant. Daar stond een man, van bijna denzelfden leeftijd als bij, die ook had liefgehad met heel zijn ziel, doch bad moeten afstaan terwijl 'bij de gedachte haar bedoeling is te bevorderen, dat de bebouwing van onze streken door be hoorlijke deskundigen wordt verzorgd. De thans in iedere bouwverordening opgenomen welstandsbepaling schenkt den gemeentebesturen alle het middel om zich, in het belang van de bouwkunstige ontwikkeling van hun gemeenten, van de diensten van onze Commissie te voor zien tegen het daartoe door Ged. Staten vastgesteld tarief. Tot behoud van een regelmatig contact met de verschillende deelen der provincie werden de volgende correspondenten be noemd: ir I. A. v. Cruyningen te Oost burg, F. G. C. Rothuizen te Goes, J. Hen- nink te Sas van Gent, L. Blaas te Tholen en F. Houdkamp te Zierikzee. Ter bespreking van de werkwijze der Commissie en van uitgebrachte adviezen, en tot het verstrekken van alle verder gewenschte inlichtingen is de secretaris der Commissie, Ir A. Rothuizen te Mid delburg, voor gemeentebesturen en ont werpers iederen Donderdagmiddag te spreken, en overigens na overleg. Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. Gisteravond vergaderde te Middelburg het bestuur der gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium onder voor zitterschap van den beer W. A. den Hol lander. Deze vergadering was uitgeschreven in verband met een bijeenkomst die op 12 Sept. te Utrecht zal worden gehouden door het Verbon dsbestuur met de afge vaardigden der gewestelijke organisaties, waar de toestand van en de te voeren actie in bet Verbond in verband met de komende wintercampagne zullen worden besproken. Aan. dit punt werd een breedvoerige bespreking gewijd, waarbij tal van op merkingen werden gemaakt. Zoo werd o.a. aangedrongen op bet maken van studie over praotiache onderwer pen, op het meer wapenen van ona volk tegen de N.S.B. en werd gesproken over de wenscheüjkheid al dan niet aan practi- schen arbeid te doen, over de moeilijkhe den voor de groote gezinnen, over po^ pulaire propagandalectuur, over leidra den, over de jeugdwerkloosheid, over de actie tegen Neo-Malthusianisme en G. D. U., enz. De afdeelingen hebben gelegenheid Dog op- en aanmerkingen in te zen den, welke dan ter sprake zullen wor den gebracht in de vergadering van 12 Sept. te Utrecht. Ten slotte werd in de plaats van den beer A. de Lange, die wegens drukke werkzaamheden als secretaris moest be danken, als zoodanig uit bet bestuur be noemd de heer A. Schout te Serooskerke. Als Ge "AKKERTJES" in huis hebt, hebt Ge nooit„naredagen". Al staat Ge op met dat onbe haaglijke gevoel van een opko mende migraine, met hoofdpijn of andere klachten die voor vrouwen op gezette tijden echte dag-bedervers zijn, dan zal 'n "AKKERTJE" U dadelijk helpen. Volgens recept van Apotheker Dumorrt Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52 cent. aan afstand te moeten doen niet onder de oogen durfde te zien. De predikant gaf den tekst op voor zijn oudejaarsavondprediking. Hij! bestond uit twee deelen: een uit bet Oude en een uit bet Nieuwe Testament. „In bet jaar dat de koning Uzzia stierf, zag ik den Heere" en dan dat andere, de eeuwig onbeant woord blijvende vraag van elk, zich heeft afgewend van het kruis: „Heere, wan neer zag ik U". Het was geen opzienbarende preek, doch een eenvoudig, doeltreffend woord, dat sprak tot de harten van de Leatbergaters, die in bet heengevloden jaar de paar laat ste dagen zulk een felle levenscrissis had den doorleefd, doch in de opheffing daar van niet Gods weg, maar die van hun eigen hart waren gevolgd. Hun smalle, bleeke dominee, die in deze dagen van hevige spanning en groot tumult God bad gezien van aangezicht tot aangezicht, poogde dezen avond den Heere ook te toonen aan zijn hoorders. Hiji wees ben Zijn voetstap in eiken weg, die Hij met ben bad gehouden, maakte ben opmerkzaam op Zijn tegenwoordig heid bij elke daad die zijl hadden ver richt. Hij vertelde het bun, dat Gods Naam niet wordt verheerlijkt door een treurig en somber gelaat, maar dat veel meer Zijn .glorie en heerlijkheid wordt aanschouwd door het oog, stralend van Bijdragen voor wogsverbeferlngon. Ged. Staten hebben wegens de werken, welke zijn opgenomen in de Provinciale wegenlijst 1935, de volgende bijdragen toe te kennen: 1. aan de provincie Zeeland, voor de verbetering van: a. den weg (Rotterdam—Oud-Gastel— St.-Philipsland—ZijpeZierikzee, over een totaal-uitgave ad f 8.260,98, 75 hiervan f 6.195,73; b. den weg Bergen-op-Zoom— Woensdrecht—KruiningenGoes's-Heer Arendskerke Nieuwland Vlissingen— Breskens Draaibrug—Sluis—grens, een totaal-uitgave ad f 16.836,42, 75 hier van 112.627,31; c. den weg Zierikzee— Brouwershaven, over een totaal-uitgave ad f864,44, 75 hiervan 1648,33; d. den weg 's-GravenpolderOvezande, over een totaal-uitgave ad f 1.929,02, 75 hiervan f 1446,76; e. den weg 's-Heerenhoek—Hein- kenszand, over een totaal-uitgave ad f1452,38, 75 hiervan f1089,28; f. den weg Westkapelle—Zoutelande»—Bigge^ kerke, over een totaal-uitgave ad f758,40, 75 hiervan f568,80; g. den weg Koude kerke—Middelburg, over een totaaluitgave ad 1206,58, 75 hiervan f 154,93; h. den weg Schoondij keIJzendij ke—Rij ksgrens, over een totaal-uitgave ad f 43.075,33, 75 hiervan f32,306,50; i. den weg Ponte (IJzendijke) Pyramide Isabellasluis (Philippine), over een totaal-uitgave ad 16889,32, 75 hiervan f5166,99; j. den weg Buitenlust Groede Nieuwvliet ZuidzandeSluis, over een totaal-uitgave ad f7,50, 75 hiervan f5,62; k. den weg NeuzenAxel, over een totaal-uitgave ad f67.959,73, 75 hiervan f50.969,80. 2. aan den calamiteuzen Burgh-en- Westlandpolder c.a., voor de verbetering van den weg ZierikzeeMoriaanshoofd Serooskerke Noordwelle Renesse Haamstede Burgh Westen-schouwen, over een totaal-uitgave ad f 14.375,60, 75 hiervan f 10.781,70. 3. aan het waterschap Oud-Vossemeer, voor die Van den weg Tholen—Oud-Vosse meer, over een totaaluitgave ad f 66.174,83, 75 hiervan f49.631,12. 4. aan het waterschap St.-Annaland, voor die van den weg Oud-Vossemeer— St.-Annaland, over een totaal-uitgave ad f 18.914,23, 75 hiervan f 14.185,67. 5. aan de gemeente Kortgene, voor die van: a. den weg Kortgene—Colijnsplaat, over een totaal-uitgave ad f 490,12, 75 hiervan f367,60; b. den weg Kortgene— Geersdijk, over een totaal-uitgave ad f 38.055,91, 75 hiervan f 28.541,93. 6. aan het waterschap Oud-en-Nieuw- Noord-Beveland, voor die van den weg Kortgene—Colijnsplaat, over een totaal uitgave ad f 716,68, 75 hiervan f 537,51. 7. aan de gemeenteWissekerke, voor die van den weg Kortgene—GeersdijkWisse- kerke, over 'n totaal-uitgave ad f 37.905,39, 75 hiervan f28.429,04. 8. aan de Mij „De Wilhelminapolder", voor die van den weg Goes—Katscheveer, over een totaal-uitgave ad f 109.452,70, 75 hiervan f82.089,52. 9. aan de gemeente Driewegen, voor die van den weg OvezandeDriewegen, over een totaal-uitgave ad f570,60, 75 hier van f427,95. 10. aan de gemeente Heinkenszand, voor die van den weg 's-HeerenhoékHein kenszand, over een totaaluitgave ad f 16.103,56, 75 hiervan f 12.077,67. 11. aan den polder Walcheren, voor die van den weg Middelburg—Domburg, over een totaal-uitgave ad f 35.813,17, 75 hier van f26.859,88. 12. aan de gemeente Domburg c.a., voor die van den weg Domburg—Westkapelle, over een totaaluitgave ad f2616,69, 75 hiervan f 1962,52. 13. aan de gemeente Westkapelle c.a., voor die van den weg Westkapelle—Zou telande Biggekerke Koudekerke, over een totaal-uitgave ad f 40.290,45, 75 hier van f30.217,84. 14. aan de gemeente Koudekerke, voor die van den weg KoudekerkeVlissingen, over een totaal-uitgave ad f2828,33, 75 hiervan f2121,25. 15. aan de gemeente Middelburg, voor die van den weg Kanaalbrugbrug in Vlissingsche singel, over een totaal-uit gave ad f 35.932,80, 75 hiervan f 26.949,60. 16. aan de gemeente Oost- en West- Souburg c.a., voor die van den weg Tramhalte Abeelebrug in Nieuwe Vlis- singsche-weg—tramhalte Souburg, over bemelscbe genade en blijdschap. Zij', die God niet konden vinden,hadden Hem niet gezocht daar, waar Hij slechts te vin den is: in bet gebed. „O," riep hij uit, en zijn stem beefde van heilige aandoe ning, ,/zoo dikwijls zien wijl God niet, omdat ons hart niet goed gestemd is. Wij moeten leeren zien met bet zielsoog." De laatste woorden sprak hij met ver heffing van stem, waarin bij zijn ziel lei, uit. Ze roerden de diepste vezelen van de harten der hoorders. „E!r zijn hoogtepunten in ons leven," sprak bijl „Ze komen tot ons, we doorleven ze in overwinningsroes en be denken niet, dat ze welhaast weer zijn verdwenen! .Soms ook erkennen we ze nauw en weten -niet eerder van hun be staan dan wanneer de vette jaren van overvloed gevolgd zijn door de magere van teleurstelling en zorg, dan wanneer de dagen van opgang zijn vervangen door een leven van vlakke eentonigheid. Dan pas veelal kunnen we aanwijzen de oogen- blikken, dat we God aanschouwd heb ben en weten we eerst, dat bet Gods band is, die ons leven bestierd. Geen mensch behoefde ooit te klagen en te treuren, als bij gezicht bad op Gods daden in zijn leven. Do eeuwige achtergrond van het leven is vaak zoo ongemerkt, maar haar licht zou ongetwijfeld ons pad verlich ten, ons de hoogere werkelijkheid van bet Vandaag wil ik vanuit 'dit bescheiden hoekje eens een woord van hulde bren gen aan onze regeering, die zich tegen over de Duitsche wel heel mannelijk en fier heeft gedragen. Vier Duitsche gasten, in Limburg woon achtig, wenschten zich niet te gedragen naar de regelen door de gastvrouwe (onze regeering) gesteld. Daarom zouden ze over de grens gezet worden. De Duitsche regeering nam het echter voor hen op. Best. Daar is niets tegen. Er zou nu misschien reden geweest zijn om over het geval nog eens te gaan praten. Maar de Duitsche regeering ging een methode toepassen, die zij maar voor bin- nenlandsch gebruik moet bewaren. Ze ging dreigen. Als de vier Duitschers werden uitgezet, zouden vier onschuldige Nederlanders in Duitsdhland verblijvende, op gelijke wijze worden gestraft. En toen praatte onze regeering niet verder, maar zette de vier Duitschers over de grens. Ieder weldenkend Nederlander zal van harte zeggen Bravo - We laten ons als klein land niet rin- gelooren door de Duitsche Nazi's, ja door geen enkele regeering. Onze fierheid wen- söhen we te bewaren. Mij dunkt, dat kan alleen maar res pect afdwingen. 'OPMERKER a.i. een totaal-uitgave ad f 36.513,26, 75 hier van f27.384,94. 17. aan de gemeente Zuidzande c.a., voor die van den weg OostburgZuid zandeCadzand, over een totaal-uitgave ad f 53.744,58, 75 hiervan f 40.308.43. 18. aan de gemeente Philippine, voor die van den weg Philippine—Driekwart, over een totaal-uitgave ad f 128.215,97, 75 hiervan f96.161,98. 19. aan de gemeente Axel, voor die van den weg AxelDrie-Schouwen, over een totaal-uitgave ad f 14.958,66, 75 hiervan f 11.218,99. 20. aan de gemeente Koewacht, voor die van den weg Zuiddorpe—KoewachtSt.- Janssteen, over een totaal-uitgave ad f72.571,08, 75 hiervan f54.428,31. 21. aan de gemeente St.-Janssteen, voor die van denzelfden weg, over een totaal uitgave ad f 70.245,15, 75 hiervan f 52.683,86. 22. aan den Willem-III-polder c.a., voor die van den weg ZaamslagProvinciale weg WalzoordenHulst bij Ter-Hole, over een totaal-uitgave ad f 121.790,21, 75 hiervan f 91.342,66. 23. aan den Varempépolder, voor die van den weg Drie-Schouwen—Roode-sluis over een totaal-uitgave ad f 3,85, 75 hier van f2,89. Wemeldinge. Woensdagavond is 't mo- tortanksc'hip „Schiermonnikoog", geladen men benzine, komende van Rotterdam en bestemd vo-or Middelburg in bet „Slaak" omhoog gevaren en bij hoog water blijven zitten. De „Dorus Rijkers" van Smits Ber gingsbedrijf alhier zal trachten bet schip vlot te krijgen. Zaterdagavond geeft de mondorgel- vereeniging „Concordia" een concert op de muziektent aan het kanaal. In de pauze zal het kinderkoor enkele zangnummers ten gehoore brengen. (Belangel. bericht.) Driewegen. Gemeenteraad. Kleine belastingverlaging Woensdag vergaderde de Raad. De voor zitter deelt o.a. medej dat met ingang van 17 Aug. 1936 alle 13 straatlantaarns een sterkte hebben van 40 watt, inplaats van 8 lampen van 60 watt, en 5 van 40 watt, betgeen een bezuiniging oplevert van f 33 per jaar. Verder wordt medegedeeld, dal B. en W. van plan zijn binnenkort de' P. Z. E. M. opdracht te geven ongeveer vóór de woning van dhr Jac. Schaalje en aan de eerste paal voorbij de school een lamp te doen aanbrengen, terwijl enkele lampen aan den Platteweg verplaatst zul len worden. De gemeenterekening over 1935 wOTdi voorloopig vastgesteld met eeD totaal aaD inkomsten van f24782,55 en een totaal aan uitgaven van f 19086,16, alzoo met een batig slot van f 5696,39. Daarna wordt de begrooting van bet Burg. Armbestuur leven beter doen zien. Maar wij zeiven kunnen den hemel niet openen, ons oog bet eeuwige doen aan schouwen. Daarvoor is hoogere Hulp noodzakelijk. „Als wij zelf ons een hemel zouden moe ten kiezen, bet zou waarschijnlijk geen plaats zijn van eeuwig harpengeruiscb en gouden straten, waarin in 'twit g'ekleede scharen zouden zingen het lied van God en van het Lam. Wij willen allereerst een plaats, waar wij gelukkig zouden zijn, doch vergeten, dat de hemel allereerst en allermeest is de troon van God. De stem van den prediker zweeg. Bui ten in 'den guren winternacht barstte plots bet dreunend luiden der nieuwjaarsklok- ken los. Het nieuwe jaar had zijn intrede gedaan; schelle sirenen begroetten het met luid gehuil; vreugdeschoten werden ge lost. Men hoorde daarbuiten schelle stem men van menschen, die elkander luidruch tig een „gelukkig nieuwjaar" wenschten. Maar binnen in het kerkgebouw boog de schare eerbiedig bet hoofd en vouwde de voot de banden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5