II bespaart tijd en geld Kerknieuws. Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Finantiëele Berichten e r a a d. as t i n g. de Raad de- ieeling wordt Itaten vastge- enst 1934 en jgrootingswij- blijkt, dat aan tot aan- estel. Spoorw. aan pen verplaatst eentekas. wordt be- van de ver bet Gapitu- Ged. Staten mtebegrooting de belasting bt op f 5 per de Jonge om ascben de be- andere werd "rfing van 75 r gemeente- ii 1937 was vastgesteld, werd gead- >p de boofd- van 160 op W. voor bet ting met 180 De voorzit- litvoerige toe- van de voor uitkomsten, onlangs ge- uitkeering uit Js. Het voor opcenten te Ier hoofdelijke Armbestuur d. Ook wordt 1935, voor- Ged. Staten ging der ver leges ter se- mgen van den ijken stand, naar de leges- dhr A. Do- mningen voor Wabeke naar kking van hu- rerweging des trouwen, op derdag een le- op de overige rg op huwelij- t tarief komt voorgestelde, ag f 5, Woens- f rij dag f 2, tel- D'e kostelooze len door den Stand vermoe- Vrijdagmiddag wijl op andere erscbuldigd is worden alle en, waarna de lijke stemming ideling een be nnen wijziging jrdening naar orige vergade- ïverweging ge- water-afvoer Ten einde re- gewijde plaats, emak en hie- blik naar den n Bijbel open- werd de kerk- opend en trad net verwilder- ond en strom- tred naar een el bij neer in pa alleen zat. oren, met be an gelaatstrek- en sloeg on elke Pbillippa leven en den lat bijna vol- ïad Paul doel- ïuis gedwaald, ïtapt, om enke- te keeren, om ek op en neer :te zijn moeder an zijn vrouw, ion den. Nu en hem over den gelend te kunnen optreden nou dit gedeel te der gemeente volgens de politie-veror- dening moeten behooren tot de bebouwde kom, betgeen volgens de huidige redactie niet bet goval is. D'e voorzitter stelt de vraag of uitbreiding van de bebouwde kom wenschelijk is en wijst op de daaraan ver bonden bezwaren. Dhr Smit onderschrijft deze bezwaren; spr. acht bet thans niet de tijd om de ingezetenen, die tot de be bouwde kom zullen komen te behooren, bepaalde verplichtingen op te leggen. Dhr Ruissen deelt mede, dat in de vo rige vergadering is gezegd, dat geen ver betering van den toestand mogelijk is zon der wijziging der alg. politieverordening. Spr. meent, dat dit wel bet geval is, op grond van de artt. 10 en 65 der bouwver ordening. Da voorzitter zegt, dat dhr Ruissen de zaken door elkander haalt en vraagt, waar dhr R. de strafbepalingen op deze artikelen heeft kunnen vinden. Volgens spr. ontbreken deze en zou men zijn aan gewezen op de civiele procedure, betgeen moet worden afgeraden. Dhr Ruissen zegt de voorkeur te geven aan een minnelijke schikking en aoht ver betering van den toestand dringend nood zakelijk, evenals vele belanghebbenden zélf. Spr. houdt zich aan de bouwverorde ning, die de mogelijkheid opent om der- i gelijke ongewenschte toestanden te voor komen of te verbeteren, De voorzitter zegt hier niet handelend te kunnen optreden. Daarvoor zou wijzi ging der algemeene politie-verordening noodig zijn. Dhr Wabeke acht deze zaak nog niet rijp voor behandeling. Van de raadsleden blijkt alleen dhr Ruissen voorstander te zijn van een wij ziging der politieverordening. Hierna sluiting. lerseke. Dinsdagavond vergaderde on der leiding van den heer A. Koppe de anti-rev. kiesvereeniging „Ora et Labora'' ter bespreking van de wintercampagne. Besloten werd een afgevaardigde naar den Landdag te zenden. A.s. winter zul len de heeren A. Koppe, D's van Egmond, J. Jonkheer en P. van der Weele een on derwerp behandelen. Uitgenoodigd zal worden om als spreker op te treden oud minister Bijleveld. Menigmaal worden bij knippen van zinken platen aan de haven de snippers weggeworpen. Hoe gevaarlijk dat is bleek Woensdagmiddag toen een zoontje van den heer M. Hoogstrate bij bet duiken zoo'n snipper in den voet kreeg. Eén schipper wilde bijstand verleenen, maar maakte de zaak nog erger, daar het me taal brak. Dr Gerritsen verleende heel kundige hulp. Zaterdagavond hoopt het fanfare gezelschap Mozart een concert te geven op de Paardenmarkt. (Belangeloos be richt.) Voetbal. Kloetinge. Gisteravond speelde Unitas MI een voetbalwedstrijd tegen Olympia Hl uit Goes. Unitas won dezen met 6-4. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stavenisse, J. G. R. Lang- hout te Den Bommel. Bedankt voor Wierden, K. v. d. Pol te Boven Hardinxveld. Terneuzen. D's G. W. van Houte te Nijeveen, die bet beroep van de Geref. Kerk alhier heeft aangenomen, zal op Zondag 13 September zijn intrede doen, na bevestigd te zijn door Prof. Dr J. Ridderbos van Kampen. GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De Zuiderzee-arboiders. Deputaten inzake den Geestelijken ar beid onder de Zuiderzeewerkers hebben aan de Generale Synode bun rapport aan geboden. Aan bet einde van bun rapport dat een overzicht geeft van den stand van zaken van Kolhorn, Wieringen, Slootdorp, Middenin eer en bij de Geref. te Wieringer- werf, stellen deputaten aan de Generale Synode voor: le. goed te keuren den arbeid van de putaten en hen te dechargeeren voor het beheer der financiën; 2e. weer vijf deputaten te benoemen voor dezen arbeid, die waken voor de geestelijke belangen van ons volk, bij name in den straks droog te maken Noord-Oostpolder en om» zooveel mogelijk in den kerkelijken weg, dit is door kerken, die in de nabijheid van dien polder liggen, de d'aar komende arbeiders geestelijke verzorging en gele genheid tot ontspanning te bieden; 3e. om zooveel dat nog noodig blijkt, de reeds geïnstitueerde kerken in den Wieringermeerpolder hulp te bieden, op dat het leven van deze kerken zoo goed mogelijk tot ontwikkeling kome en deze kerken zoo spoedig als het kan tot finan cieels zelfstandigheid worden gebracht; 4e. om, indien de urgentie blijkt, hulp te bieden voor het plaatsen van een kerkge bouw te Wieringerwerf en te helpen be vorderen de institueering van de kerk des Heeren aldaar; 5e. om zooveel mogelijk, als dit drin gend noodzakelijk is, de randkerken Wie- ringen en Kolhorn steun te bieden, opdat zij voor ondergang worden behoed en de kerk van Wieringen wat naar bet oor deel der deputaten beslist noodzakelijk is i kome tot de beroeping van een dienaar des Woords. 6e. aan de te benoemen deputaten op te dragen weer elk jaar aan alle kerken een colleote voor dezen arbeid te vragen. De rekening en verantwoording over het tijdvak 1 Mei 1933—30 April 1936 sluit met een eindcijfer van f 28.505,61 en een batig saldo van f 4.643,85. De Joden-zending. Deputaten inzake de Zending onder de Joden 'hebben eveneens aan de Generale Synode van Amsterdam hun rapport aan geboden. Aan het einde van hun rapport, waarin zijn opgenomen de rapporten van de miss. predikanten voor de Jodenzen- ding der Geref. Kerken, de heeren Ds Jac. van Nes Gzn te Den Haag, Ds G. Kapteyn te Amsterdam en Ds R. Bakker te Rotter dam, stellen deputaten aan de Generale Synode voor: le. goed te keuren den ar beid door hen voor de zending onder de Joden verricht en hen te dechargeeren voor het beheer der financiën; 2e. voor deze zending te benoemen vijf deputaten met drie secundi; 3e. aan deze deputaten op te dragen: a. de contracten met de ker ken van Den Haag-Oost en Amsterdam te bestendigen; b. goed te keuren het con tract aangegaan met de kerk van Rotter dam; c. in de verdeeling van bet arbeids terrein die wijziging aan te brengen, wel ke door de kerken van Den Haag-Oost en Rotterdam wenschelijk wordt geacht; d. aan de Federatie van Ghr. corporaties in Nederland tot bevordering van de toena dering tusschen Joden en Christenen te berichten dat de Geref. Kerken als zooda nig tot de Federatie niet kunnen toetre den en ook geen finanoiëele verplichtingen kunnen aanvaarden, maar geen bezwaar hebben, dat in aangelegenheden van prac- tisch belang en beleid er eenig contact zij tusschen haar deputaten en deze Fe deratie; e. den arbeid van de bestaande zendingscomité's, die is uitgegaan van den kerkeraad, te steunen, en de oprich ting van zulke comité's waar dit nog mo gelijk is, te bevorderen; f. de zaak van de zending onder de Joden te bepleiten in het bijzonder ook door het verzorgen van het ZendingsMad; g. tot alle kerken het verzoek te richten eenmaal 's jaars in alle samenkomsten op den Zondag of den Eer sten Kerstdag een collecte te houden voor de zending onder de Joden, met dien ver stande, dat kerken, die zeiven in eigen kring zendingsarbeid onder de Joden ver richten, na overleg met de deputaten der Generale Synode een bedrag van tenmin ste 10 pet. van de opbrengst dezer collecte storten in de algemeene kas. Het financi eel overzicht aan het verslag toegevoegd sluit over het boekjaar 19331934 met een eindcijfer van f45.205,06; over 1934 1935 met f 32.749,941/2, en over 1935'36 met f40.370,71. Centrale Diaconale Conferentie. De 47© jaarlijksche Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken zal dit jaar op Woensdag 30 Sept. a.s. te Utrecht ge houden worden. De morgenvergadering is gewijd aan de behandeling van huishoudelijke zaken. Voorts komen in behandeling vragen van de Diaconie van Groningen, of het gewettigd is, dat een Diaconie een bepaal den tijd van inwoning in de gemeente stelt, alvorens tot ondersteuning over te gaan; van die van Velp, hoe de Diaconie hande len moet inzake de aanvullende steun aan kleine Middenstanders en van het Comité zelf over de te voeren gedragslijn der dia conie jegens ontrouwe leden die onder steuning vragen of ontvangen. De laatste vraag zal worden ingeleid door Dr J. Hoek, Geref. predikant te Dén Haag-West die met Mr A. J. F. van Beeck Calkoen te Den Haag en Mr R. v. Maare te Arn hem, de conferentie als adviseur dienen zal. In de middagvergadering zal als refe rent optreden Prof. Dr G. M. den Hartogh, hoogleeraar aan de Theol. School te Kam pen, met het onderwerp: „Christus en de sociale nooden". Dr H. Kaajan, Geref. predikant te Utrecht, zal een slotwoord spreken. Motorschuit gezonken. Twee opvarenden verdronken. Gisterochtend waren twee landbouwers zonen, de 20-jarige J., Bakker Jzn. en de 23-jarige J. Silver Lzn. per motor schuit van Lutjebroek naar Grootebroek vertrokken voor het vervoeren van 'n la ding tulpen. Toen zij gistermiddag om half vier nog niet waren teruggekeerd, wekte hun uitblijven groote ongerustheid. De politie trok op onderzoek uit en vond op de z.g. Tocht, een breed vaarwater bij Lutjebroek het dekzeil en een deel van de lading aan ,de oppervlakte drijven, terwijl het wrak van de boot op den bodem werd ontdekt. Onmiddellijk begon men te dreggen en kort na elkaar werden de lijken van de beide opvarenden opgehaald. Naar de oorzaak van bet gebeurde kan men slechts gissen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de schuit te diep geladen was. De vader van een der jongemannen had daaivoor nog gewaarschuwd. Ook is het niet uit gesloten, dat de boot water heeft gemaakt bij het passeeren van andere vaartuigen. Het kan ook zijn dat het dekzeil is los- gewaaid en dat bij een poging om dit weer vast te maken, het vaartuig is om geslagen. Vrouw In brand geraakt en overleden. Haar echtgenoot 'In arrest. Gistermiddag zijn in een 'keuken van een pand aan 'de Delftschestraat te Rot terdam bij de voorbereidende werkzaam heden om kleedingstukken met benzine te wasschen, benzinedampen in brand ge raakt. Er volgde een explosie, waarbij de vrouw des huises neer ernstige brand wonden over het geheele lichaam opliep. Zij is later in het ziekenhuis aan de ge volgen overleden. 'Haar man, die lichtere brandwonden heeft opgeloopen, is, mede op grond van enkele uitlatingen van de vrouw, gearresteerd. Nader wordt nog gemeld Hoewel de man en de vrouw besloten hadden te gaan scheiden en het proces daartoe reeds aanhangig was gemaakt, zoudën zij Woensdagavond samen thuis koffie drinken. De man was naar de keu ken gegaan om koffiewater op te zetten. Daar bedacht hij zich, dat hij nog eenige kleedingstukken met benzine moest was schen. waartoe hij eenige dagen geleden een blik waschbenzine gekocht bad. Hij stortte daarop de benzine in een emmer en deed de kleeren in een teil met water. Nadat de 'kleeren waren doorgespoeld, gooide hij bet water weg en deed vervol gens de benzine dn de teil. Na verloop van eenigen tijd hing de keuken vol ben zinedamp. Toen de man wat lang wegbleef, ging de vrouw naar de keuken, die in het sous-terrain was gelegen. Ondertusschen bad de man zich naar den kelder begeven om waschknijpers te balen, terwijl hij het koffiewater op een heel flauw pitje had gezet. De vrouw, in den keuken komend, heeft daarna de gaskraan geheel openge draaid en op hetzelfde oogenblik ontstond een hevige ontploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Even later keerde de man in den keuken terug. Maar daar komende en zijn door vlammen om geven vrouw ziende, maakte hij onmid dellijk rechtsomkeert, niet zoo vlug ech ter of ook zijn kleeren werden door de vlammen gegrepen. Dé man rende naar boven en toen de straat op, de buitendeur achter zich dicht trekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw rende ondertusschen als een brandende fakkel door bet huis en pro beerde zich de kleeren van bet lijf te scheuren. Buren, die de knal van de ont ploffing gehoord hadden, liepen naar be neden en zagen de wanhopige positie, waarin de vrouw verkeerde. Zij sloegen een ruit in om de vrouw hulp te bieden. Met een brandbluschapparaat van een juist passeerende postauto, zijn daarna de brandende kleeren van de vrouw ge doofd. De vrouw en de man zijn toen, zooals reeds gemeld, naar het ziekenhuis overgebracht. Er zijn buren, die de politie hebben medegedeeld, dat, toen zij de vrouw te hulp waren gesneld, deze zou hebben ge zegd „hij heeft me van kant gemaakt." In het ziekenhuis, zoo goed en zoo kwaad het ging, werd de vrouw verhoord, die daarop een bezwarende verklaring voor den man heeft afgelegd. Zij geloofde evenwel niet, dat er opzet in het spel was geweest, maar meer kon zij niet zeg gen, want zij verloor het bewustzijn en zonder bij kennis te zijn gekomen, is zij later in den avond overleden. De politie achtte voldoende termen aan wezig om den man in arrest te stellen. Hij ontkende alle schuld. Zware brand te Nijmegen. Gisteravond is door onbekende oorzaak een zware brand uitgebroken in de groote plaatijzeren opslagplaats van de expe ditiefirma Felderhoff en Co. aan de Nieuwe Haven te Nijmegen. Het vuur, dat vermoedelijk in het kantoorlokaal ont staan is, greep met groote snelheid om zich heen en de geheel gevulde loods, die een oppervlakte heeft van 25 biji 15 meter, biandde uit. Groote voorraden houtpulp, veevoeder, duizenden kilogrammen ce ment, een groote partijl stalen staven en honderden mandflesscben zoutzuur wer den verwoest. De zich achter de loods be vindende bouten opslagplaats van de douane, waar vele goederen ter inklaring lagen opgeslagen, werd eveneens een prooi der vlammen. De schade, die in de tienduizenden gulden loopt, wordt door verzekering gedekt- De brandweer was met volledig mate- ïiaal uitgerukt, doch aan blusschen van het vuur viel niet te denken. Het terrein waar de brand woedde, grenst aan de opslagplaatsen der Ned. Spoorwegen, doch het overslaan van het vuur daarheen kon worden voorkomen. Het terrein van den brand was vrijiwel onbegaanbaar, daar de zoutzuurflesschen waren gesprongen en deze gevaarlijke en scherpe vloeistof over den grond stroom de. Gesmokkelde tandems. Daar bet de inspectie van de invoer rechten en accijnzen te Tilburg was op gevallen, dat daar zooveel tandems van Belgischen oorsprong werden bereden, werd door de belastingambtenaren een uitgebreid onderzoek ingesteld, betgeen tot resultaat had, dat bij diverse hande laren en particulieren deze rijwielen, die onder de contingenteeringswet vallen, in beslag werden genomen. Tegen betaling van de verschuldigde rechten, welke on geveer f 10 bedroegen, mitsgaders eenige malen deze rechten als boete werden de tandems weer vrijgegeven. Autobus door afsluithoo rnen gereden. Dinsdagavond is een autobus uit Bolsward, welke een gezel schap vervoerde voor Tjerkwerd door de gesloten afsluitboomen van den spoorweg te Heerenveen gereden. De eene ijzeren paal met hekwerk, knapte middendoor, terwijl de andere geheel verbogen werd. De waar beschadigde autobus bleef mid den op den overweg staan, doch doordat de overwegwachter het sein voor den trein, die in de onmiddellijke nabijheid was, nog niet op veilig bad gezet, bleef deze hierdoor staan. Eén minuut later en de autobus zou door midden gereden zijn. De doodelijlk versohiikte passagiers vluchtten in paniekstemming de spoor baan op. De trein ondervond 15 minuten vertraging. Tegen den chauffeur, aan wiens onop lettendheid het ongeluk zou zijn te wijten, is proces-vei baal opgemaakt. Jeugdige boosdoeners gearresteerd. De Hoarlemsche politie heeft drie jongens van resp. 7, 14 en 15 jaar gearresteerd, die een serie in braken op hun geweten hebben en boven dien een zeer brutaal staaltje van beroo- ving hebben gepleegd op het Bolwerk al daar. Eenige dagen geleden zat op een bank op het Statenbolwerk tegenover den Ver- spronckweg een oude man, die blijkbaar wat te diep in het glaasje had gekeken en wilde weten hoeveel geld hij in alcohol had omgezet. Terwijl de man bezig was zijn geld te tellen slenterden de drie jongens langs hem heen en plotseling kreeg één hunner het idee om de porte- monnaie te rollen. Met een praatje en een grapje kregen zij' het verlangende in han den en in een urinoir werd de inhoud geïnspecteerd. Tot hun verbazing zat er niet minder dan 65 gulden in en dit be drag vonden ze toch wat veel om te stelen. Een gedeelte werd verdeeld en de por- temonnaie met de rest van het geld ver huisde weer naar de bank. Even later kregen de boefjes toch spijt, dat zij zich zoo'n mooie kans zoo maar lieten ontgaan. Ze gingen terug namen de portemonnaie weer mede en verdeelden het overige van het geld. Dit werd aan bioscoop, sigaretten en snoepgoed opge maakt, terwijl één zich bovendien nog een nieuwe broek en een zakmes bad aan geschaft. Eindelijk kreeg de politie lucht van het geval, en hield de jongens aan. Zij heb ben heel wat op hun kerfstok. Tram in de sloot. Gistermid dag reed een tram van Oosterwolde naar Steenwijk, toen onder Nijénsleek in de gemeente Vledder plotseling een koe uit de naast de trambaan gelegen sloot te voorschijn kwam en vlak voor de tram overstak. Er volgde een geduchte botsing, waarbij' de onvoorzichtige koe bet leven liet. Door den schok ontspoorden echter de locomotief en de daarachter volgende postwagen, welke beide in de sloot kan telden'. De overige wagens bleven op de baan staan De machinist kwam er wonder boven wonder ongedeerd af, maar het tram verkeer was geheel gestremd. Woning van een hoofdon derwijzer geplunderd. Nauwe lijks is de politie er in geslaagd de daders van de onlangs gepleegde inbraak in het huis van den burgemeester van Zwam- merdam achter slot en grendel te zetten, of opnieuw hebben ongenoode g'asten in Zwammerdam bun slag geslagen. Ditmaal in de woning van 'het hoofd van de bijzon dere lagere school, den heer A. Koster. In het gelijkstraatsehe gedeelte werd alles doorzocht en een dressoir werd open gebroken. Merkwaardig genoeg hebben de bewoners, die boven sliepen, niets van dit alles gemerkt. De buit bestond uit een groote partij kleedingstukken, eenige rolletjes kleingeld, schoenen, leermiddde- len, limonade enz. In ruil daarvoor heb ben de inbrekers een hoed en een zak met centen, dien men buiten in bet gras vond, achtergelaten. Brutale inbraak te Korten- hoef. Te Kortenhoef is op brutale wijze ingebroken in de woning van den gemeen te-secretaris, den beer D. Wildeboer. Toen de secretaris des avonds om 7 uur met zijn familie in zijln woning van een uitstapje terugkeerde, bleken Ongenoode gasten daar een bezoek gebracht te heb ben. Aan de achterzijde van de woning was een raam opengebroken, waardoor zij zioh toegang hebben verschaft, waar na bet huis grondig is doorzocht. Uit een kast en bureau hebben de dieven geld weggenomen. Gouden en zilveren voor werpen hebben zij laten liggen, zoodat ge concludeerd kan .worden, dat bet den heeren alleen om geld te doen is geweest. Hoeveel geld er ontvreemd is, kon nog niet worden opgegeven, daar de heer W. ook gelden van de woningbouwvereen. beheert ^en van de Herv. Kerk en de boeken nog moeten worden nagezien. Het ontvreemde bedrag woidt op f 200 geschat. De familie had 's morgens de woning verlaten, zoodat de inbraak op ■klaarlichten dag beeft plants gehad. Dameoverdegrensgelokt? Dinsdagmiddag kwam een dame uit de richting Smorenhoek te Beek. Ziji mocht blijkbaar niet op het Duitsche grondgebied komeü, daar zij zeer voor zichtig langs de grens liep. Toen zij haar weg versperd zag door een heg van on geveer 25 meter, moest zij een stukje op Duitsch gebied loopen. Nauwelijks was ze op bet Duitsche grondgebied of een stuk of zes verdekt opgestelde Duitsche gendarmes kwamen van verschillende zijden aanloopen om baar te arresteeren. Zij wist zich echter los te rukken en on der 'genoemde heg door te kruipen, waar door zij op Nederlandsch gebied 'kwam. De gendarmes begonnen nu van Duitsch gebied op haar te schieten. Door het kor daat optreden van de gemeentepolitie van Beek werd verder onheil voorkomen. Het schijnt, dat de dame, die van deviezen- smokkel wordt verdacht, op DuitsOh grondgebied gelokt is en in een opgestelde val moest loopen. Auto met adelborsten bqtst tegen huis. Te Nieuwer brug reed gisteravond een personenauto, bestuurd door een adelborst, tengevolge het feit, dat de bestuurder te laat een aanhang wagen achter een vrachtauto opmerkte, dezen aanhangwagen aan, met het gevolg, dat de personenauto tegen een huis te- rechtkwam, waar hij ernstige schade aan richtte, zonder dat eohter de drie inzit tenden, allen adelborsten ,uit Den Helder, noemenswaard werden gewond, Slechts één hunner liep eenige snijwonden op. Het ongeluk gebeurde doordat de zon den bestuurder verblindde. Hevig verschrikt kwamen de bewoners naar buiten snellen. De gevel van het huis was gedeeltelijk ingedrukt. De wilde staking te Lei den. Ongeveer 60 van de 120 vrouwen en meisjes, werkzaam in de afdeeling groentenconserven van de firma Tiele- man en Dros te Leiden, die Maandag wegens afwijzing van een eiscb tot loons- verhooging in staking waren gegaan, hebben gisteren op de oude voorwaarden de werkzaamheden hervat. Malversaties door 'n nota ris. Het is alweer eenigen tijd geleden aldus De Telegraaf, dat, als een donder slag bij helderen hemel bet gerucht in Den Bosch de londe deed, dat de notaris L. L. was gearresteerd. Het bleek waar heid te bevatten en sinds enkele weken zit de notaris thans reeds in preventieve hechtenis. Dat de arrestatie niet op losse gronden geschiedde bewijst wel het feit dat de notaris is dezer dagen zonder bet ge bruikelijke praedicaat uit zijn ambt is ontslagen, voordat er eenig rechterlijk vonnis tegen hem is gewezen. Het onderzoek van de justitie heeft reeds veel aan bet licht gebracht, al is bet bij lange na nog niet voleindigd. Het schijnt, dat aan den gewezen notaris een ïeeks van fraudes en malversaties ten laste zullen worden gelegd. Voornamelijk zouden deze bestaan hebben in het opmaken van gefingeerde en valsche hypotheakacten en 't verduis teren van gelden. Vooral onder eenvoudige lieden zouden vele gedupeerden van den notaris voorkomen. door uw advertentiën In andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 282 281% Ned. Ind. Hdbk. 110% 110 Philips 156 154V2 Unilever II5V2 115 Amsterd. Rubber 141 141 -2 Koninkl. Petroleum 283% 281% Déli Mij. 240 236 Ned. Scheepv. Unie 50 50 4 pet. Nederland 991/™ 99Vs 4 pet, Nederl. Indië 97% 977/s U. S. Steel 40V2 40% Anaconda 226/a 223/s U. S. Leather 3% 3% Bethlehem Steel 37% 37s/s Adj. Chic. Milwaukee 4% 4% Cities Service 2% 2Vt Intern. Nickel 32Ve 32Vs Shell Union ll'/s lH/n Kennecott Copper 26% 265/a Radio Corp. 6% '6Vs Car Foundry 25 24% Tidewater lOVs 10% Midcont. Petrol IS1/* 13% Gen. Motors 40% 40Vs American EEnka 198/s 20Ve United Corporation 4V2 4% De markt was over de geheele linie iets lager en vooral Public Utilities hadden van aanbod te lijden i.v.m. minder gun stige beoordeeling van de toekomst dezer maatschappijen. De omzetten ondergingen weliswaar geen noemenswaardige veran dering, doch door de afwezigheid van kooporders kon geen steun worden ge boden. De emissie Zuid-Holland is een groot succes geworden en op de inschrijvingen zal slechts een zeer gering percentage worden toegewezen. De beleggingsmarkt was prijshoudend en geld 1 pet. Wisselkoersen, Amsterdam, 27 Aug., 2.30 u. Londen 7.40%.7.4lVa. Berlijn 59.2059.25. Parijs 9.68—9.711/». Brussel 24.8224.90. New-York 1.471.47s/8. Wed. 5. Lakenman en Zoon's Bank te Enkhuizen» De Wed. S. Lakenman Zoon's Bank deelt omtrent de aangevraagde surséance bet volgende mede De Bank heeft zich genoodzaakt gezien bij de rechtbank te Alkmaar surséance van betaling aan te vragen. Ze bad gehoopt, dat men baar de over brugging van de moeilijke tijdsomstandig heden, waarin zoovele harer debiteuren verkeeren, zou hebben willen mogelijk ma ken en heeft al 'het mogelijke daartoe gedaan. Zoodra echter aan de Bank ge bleken was, dat baar pogingen geen suc ces zouden hebben, beeft zij gemeend haar liquide middelen niet te moeten uithui-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3