ALS DE LIEFDE RIJPT Uit de Provincie FEUILLETON m 5NEJ3CME ?ERS OVER DE UITBREIDING DER INDISCHE WEERMACHT. Anota meldt uit Batavia Onder den titel Berg en Muis wijdt het Bat. Nieuwsblad een hoofdartikel aan de voorstellen der regeering inzake de In dische defensie. Het blad noemt de voorstellen „zeer te leurstellend" ten aanzien van de vlootuit- breiding, en wijst er op, dat, indien thans geen nieuwe kruiser op stapel wordt ge zet, het dan uitgesloten is dat wij in 1940 drie volwaardige [kruisers hebben. Het blad besluit met te zeggen, dat dit voor stel is een proeve van schipperen in plaats van navigeeren. De Java-Bode wijst er ironisch op, dat het dermate rustig is op aarde, dat haast maken met uitbreiding en vernieuwing van de vloot onredelijk is. Het Nieuws van den Dag noemt de be slissing een bittere teleurstelling, die den geest bij de marine deprimeert. Het blad wijst er op, dat de Java en de Sumatra in 1940 moeten worden vervangen, zoodat thans de eerste kruiser voor die vervan ging op stapel moet worden gezet, ten einde achteruitgang te voorkomen. Het vrij vervoer van het spoorweg personeel. Enkele maanden geleden heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwe gen aan den personeelraad een voorstel gedaan betreffende een nieuwe regeling van het vrije vervoer voor het spoorweg personeel. Dit voorstel kwam hierop neer, dat ingaande 1 Januari 1937 de regeling van het vrije vervoer uit het reglement dienstvoorwaarden zou worden gelicht en vervat zou worden in een nieuw regle ment, hetgeen dus practisch de beteeke- nis zou hebben gehad, dat het vrije ver voer niet langer meer een deel van de arbeidsvoorwaarden van het personeel zou uitmaken. Verder hield het voorstel van de direc tie in, dat van het vrije vervoer voor het middelbaar en lagere personeel zoo goed als niets overbleef. Dit voorstel is in den persontelsraad besproken en een commissie van vijf per sonen uit dien raad één uit elke orga nisatie heeft de besprekingen terzake met de directie gevoerd. Ten slotte heeft de directie zich in hoofdzaak vereenigd met een tegenvoorstel van die commissie, hetgeen de directie per brief aan den per- soneelsraad heeft bevestigd. Dit voorstel tot regeling van het vrije vervoer, ingaande 1 Januari 1937, komt dan in hoofdzaak op het volgende neer: de regeling van het vrij vervoer blijft in het reglement dienstvoorwaarden gehand haafd. De middelbare ambtenaren, die thans in het bezit zijn van een doorloo- pende kaart tweede klas, kunnen die zoo gewenscht behouden tegen vergoeding van 1 pet. van hun jaarlijksche salaris. Indien zij die vergoeding niet wenschen te be talen krijgen zij: 36 enkele reizen tegen een vergoeding van 25 cent per reis. Voor personeel van lagere rangen wordt dit aantal 28, resp. 24. Voor een inwonend gezin worden aan personeel met een jaarlijksch salaris bo- van f 1800 '(hoofd- en eerst aanwezen- •de ambtenaren niet inbegrepen) 36 en aan personeel met een jaarlijksch salaris beneden die som 24 enkele reizen ver strekt tegen een vergoeding van 25 onder scheidenlijk 15 cent per reis, met behoud van de twee vacantiekaarten. Gepension- neerden en wachtgelders kunnen 12 en kele reizen voor hun gezin krijgen tegen een vergoeding van 30 onderscheidenlijk 20 cent. Aan hieuw benoemd personeel beneden loonschaal XIII wordt voortaan vrij1 vervoer verstrekt in de derde klas. Een boulevard Breskens<Knokke? Maandag had, zoo meldt de „Bresken- sche Courant", onder voorzitterschap van burgemeester Van Zuijen in het ge meentehuis te Retranchement een bij eenkomst plaats, waarvan de gevolgen wellicht van buitengewone beteekenis zullen blijken te zijn voor de kuststreek en voor geheel West Zeeuwsoh-Vlaande ren. De Streekplan-Commissie vergaderde n.l. in tegenwoordigheid van den Com missaris der Koningin in Zeeland en baron M. Lippens, Belgisch Minister van Uit het Engelsch. 78) O— Zijn oog viel op de nog ledige banken. In gedachten bevolkte hiji ze met de ge trouwen, die nog nimmer hadden ontbro ken vanaf den tijd dat hij hier gekomen was. De kalme vredige gezichten der ou den, die mede Leatbergate gemaakt had den tot wat het nu was. Die zichzelf hadden opgewekt, de nijvere, schrandere en onver moeide zakenmenschen, die nog jong geleken, ondanks hun hoogen leeftijd. Daar waren de vrouwen, mei de glans van het geluk over de verwerkelij1- king van haar levensdroomen in haar oogen. Daar waren de levenslustige kin deren, de flinke, ruiterlijke knapen, de dartele, inwendig toch ernstige meisjes. Van alle deze had Hugo zelf ook veel geleerd; hij had een andere beschouwing over leven en dood gekregen. De klokken van den plompen Andrew- toren sloegen elf heldere slagen; de noodende oudejaarsavondklokken staak- Staat. Ook was aanwezig de Inspscteur van de Volksgezondheid Jhr de Graeff. Deze vergadering had voornamelijk ten doel de zekerheid te verkrijgen dat wanneer eenmaal op Nederlandsch ge bied tot het aanleggen van een breeden Boulevard van Breskens naar Knokke zou worden besloten, deze ook aanslui ting zou verkrijgen over de "jrens op Belgisch gebied. Over alle punten, ook over het Zwin, zou volkomen overeenstemming zijn be reikt, Paarden In beslag genomen. Door de belastingambtenaren zijn een drietal paarden, welke gestald waren bij een landbouwer te Driewegen (Z.V1.) in beslag genomen en weggeleid. Naar verluidt zouden deze frauduleus van Bel gië uit binnengevoerd zijn. De landarbeiders en de werkloozenkas. Naar wij vernemen zijn de georgani seerde landarbeiders in de volgende Zeeuwsche gemeenten overgebracht van klasse A naar klasse B. Door deze wijzi ging, waarop door de landarbeidersorga nisaties op grond van de contractloonen reeds eerder was aangedrongen, wordt voor de georganiseerde landarbeiders ver kregen, dat ze bij werkloosheid een hoo- gere uitkeering ontvangen. Deze gemeenten zijn: Kloetinge, Rilland 's-Gravenpolder, Oudelande en Ellewouts- dijk op Zuid-Beveland en Aardenburg, Breskens, Cadzand, Eede, Groede, Nieuw- vliet, Oostburg, Retranchement, Sohoon- dijke, Waterlandkerkje, Zuidzande, Bier vliet, Hoofdplaat, St Kruis, Sluis en IJzen- dijke in Zeeuwsch-VIaanderen. Alg. vergadering Middernachtzending te Middelburg. Naar wij vernemen zal de algemeene vergadering der Nederl. Middernachtzen- dingsvereeniging dit jaar in Zeeland, waarschijnlijk te Middelburg worden ge houden. Voor deze vergadering die bepaald is op 30 Sept. zal aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr J. A. de Wilde, worden verzocht een toespraak te houden over: „De taak van Overheid en Volk in den strijd tot ver heffing der zeden", waarna dhr J. N. van Munster zal spreken over: ..De noodzake lijkheid van het werk der Middernacht - zending, juist nu". Mocht de Minister zich niet kunnen be schikbaar stellen, dan zal als spreker op treden oud-Minister Bijleveld of 't hoofd bestuurslid Z. Ex. Jhr Mr D. J. de Geer. De bedoeling is de jaarvergadering te beëindigen in een der kerkgebouwen met een openbare samenkomst, waarin ver schillende sprekers het woord zullen voe ren. Om deze vergadering voor te bereiden en om zoo mogelijk te komen tot een ver nieuwde actie voor het werk der Midder nachtzending in Zeeland zal op 3 Sept a.s. een samenkomst met genoodigden uit verschillende deelen der provincie worden belegd. Autobus en tram. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de N.V. „Stoomtram Walcheren", die reeds voor de lijn MiddelburgOostkapelle Domburg en de lijn MiddelburgKoude- kerkeiZoutelandeWestkapelle conces sie heeft voor een autobusdienst, ook ver gunning verleend voor den weg Vlissin- genKoudekerke en WestkapelleDom burg, wat wil zeggen, dat zij nu ook haar huidigen tramdienst geheel door autobus diensten kan vervangen. B. en W. van Zoutelande hadden bezwaar gemaakt te gen bet feit, dat ook voor den Zondag vergunning zal worden verleend. Ged. Staten vonden in het belang van het ver keer, geen termen, aan de door dit ge meentebestuur naar voren gebrachte be zwaren tegemoet te komen. Bejaarde man aangereden. Gisteren ia te 's H e e r Arends- kerke de 76-jarige wielrijder Jac. van Schaik door de auto van bakker van der Male, welke plotseling achteruit reed, aangereden. De man werd tegen de straat gesmakt en kwam zoo ongelukkig op het hoofd terecht, dat een inwendige verbloe ding ontstond. Het slachtoffer is ster vende naar zijn woning vervoerd en is vannacht overleden. Middelburg. Muziek en belich ting. Er waren gisterenavond honder den en nog eens honderden menschen naar de Markt gekomen, om als het nog noodig ware te onderstrepen, dat de ten hun dartel gebeier. De een na den ander volgden ze elkander naar binnen, de trouwe kerkgangers, even verbaasd opziende, dat hun jongen predikant nu reeds op den kansel stond, om dan een steelschen blik te werpen op de staag voorttikkende klok, welke vlugger scheen te gaan nu het jaar ten einde liep. Hugo zag niemand. Hij bemerkte niet dat Fhilippa met een bleeke en vermoei de trek op haar vastberaden gelaat plaats bad genomen in haar hoekje, vlak onder den kansel. Dat de kleine D'icky Tancred, die wel twee uur lang had gebedeld met Eliza, wier berouw over haar ontrouw van den vorigen avond groot was, de oudejaarsavonddienst te mogen bijwonen, binnengestrompeld was en nu, over de bank leunend, glimlachje en groeten seinde naar zijn hoogver&srJ') vriendin Philippa. De herinnering aan de schokkende en zeer verscheidene dingen, welke het hee spoedende jaar had gebracht, hield Hu go's geest bezig. Het was hem alsof de ge zichten, die zijn geestesoog voor zich zag, hem moed toespraken en hem verzeker den, dat na moeilijken, doch taai volge houden strijd, de zege zonder twijfel voor hem zou zijn weggelegd. Hij vreesde nu proef dit seizoen ia genomen met mu ziekuitvoeringen tijdens de stadhuisbe lichting in alle opzichten volledig geslaagd ii Zij, die het initiatief hiertoe namen, kunnen met groote voldoening op de 8 concerten terug zien. Het is nu maar te hopen, dat het niet bij dit proefjaar zal blijven. Gisteravond hebben de heer Garo en zijn mannen, weder bemerkt hoe hoog hun muziek gewaardeerd wordt. Het Notarishuis in de Abdij verdwijnt. Het Notarishuis in de Abddj, waar dhrn De Groot nu ruim 65 jaar hun verkoopingen hebben gehou den, is verkocht aan den Staat der Ne derlanden met de bedoeling het gebouw te bestemmen voor uitbreiding van de Provinciale griffie. Het pand dat vroeger bekend was als het Huis Tholen, waar de afgevaardigden uit Tholen in het provinciaal bestuur tij dens hun verblijf te Middelburg hun in trek namen, komt dus wederom bij de Provincie in gebruik. De verkoop ge schiedde tegen het einde van 1936 en daarna zal dhr De Groot zijn vendu voort zetten in het ook aan hem behoorende ge bouw Mercurius in de Koepoortstraat. Zooals wij verleden jaar bij 'het 10O- jarig bestaan der zaak meldden, kocht de grootvader van den tegenwoordigen eige naar het pand op 31 Maart 1871 en is het dus ruim 65 jaar eigendom der familie geweest. inbraken te Middelburg opgehelderd. Daders gearresteerd. In de inbraken, die in de Arbeids beurs in den nacht van twee op drie Augustus en bij M. J. P. alhier in den avond van 7 Augustus gepleegd zijn, heeft de politie, na dagen van ijverig en moei zaam speuren op een terrein, dat zich tot in de onderwereld van eenige onzer groo te steden uitstrekte, licht gebracht. Vóórdat de inbraken gepleegd waren, had een Amsterdamsche taxi in de tweede helft van Juli, diep in den nacht een be zoek aan deze gemeente gebracht. Een agent van politie, die in de stad surveil leerde, had dezen auto gezien en het num mer genoteerd. Toen de inbraken waren gepleegd, rees reeds onmiddellijk verden king tegen de inzittenden van deze taxi. De politie stelde zich in verbinding met die te Amsterdam, waar de bedoelde taxi werd opgespoord. De chauffeur legde enkele verklaringen af, die bezwarend waren voor M. J. P. Deze werd aan een streng verhoor onder worpen en zijn gedragingen den laatsten tijd werden minutieus nagegaan. Er kwam toen aan het licht, dat P- in Amsterdam enkele dagen aan den zwier was geweest en de gemaakte verteringen waren van dien aard, dat P. deze niet uit eigen mid delen heeft kunnen betalen en zich aan onder zijn berusting zijnde gelden vart Bonden moet hebben vergrepen. Na zijn bezwarende verklaringen en zijn bekente nis voor de Justitie is hij terzake verduis tering in voorloopige hechtenis gesteld, zooals wij verleden week reeds meldden. De politie rustte echter niet en zette haar nasporingen ijverig voort. Er kwam vast te staan, dat F nog meer reizen on dernomen had met het doel middelen te vinden om zijn tekort te dekken. Hij is toen in één onzer groote steden in kennis gekomen met bij de politie ongunstig be kend staande personen, die hem weer in contact brachten met „zware jongens'' uit de Amsterdamsche onderwereld. Er was spoedig beklonken, dat de Arbeidsbeurs in Middelburg het zou moeten ontgelden. De brandkast bleek echter tegen de hard nekkige pogingen om haar te forceeren te zijn opgewassen. Hierop werd de inbraak bij P. beraamd, met het bekende resultaat. Toen P. naar den schouwburg was, was zijn geldkist bij zijn thuiskomst openge broken en het „zich daarin bevindende bedrag" van ongeveer f900 was verdwe nen. Intusschen bleek, dat enkele verdach te personen in de kermisweëk Middelburg met een bezoek „vereerd" hadden en de politie had voorloopig werk deze gegevens te controleeren en na te zoeken. Het arbeidsterrein strekte zich spoedig uit tot Nijmegen, Arnhem en Amsterdam en nadat de politie van hier achtereenvol gens in die gemeenten „poolshoogte" had genomen, kon reeds successievelijk worden overgegaan tot arrestatie van enkele ver dachten, die eveneens ter beschikking van de justitie zijn gesteld. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Inmiddels bleek ons, niet meer zijn menschen voor te houden wat hen ontbroken had en hun te wijzen de weg tot de bron van alle kracht en leven. Hij gaf het eerste lied op en op datzelf de oogenblik ontmoette zijn blik de stra lende kijkers van den kleinen Dicky Tan cred. En het was als las hij in die oogen van dien kleinen droomer, dat dit kind zich bewust was van de aanwezigheid van hemelgeesten in het kerkgebouw. Sommigen verwonderden zich over de keus van den aanvangspsalm. Anderen meenden wel te begrijpen waarom hij juist dit vers liet zingen en zongen met hun gansche ziel mee. Ze kwamen aan het laatste vers: O, Heilig God, wij nad'ren Uw genade- troon En pleiten op 't verzoeningswerk van Uwen zoon. O, Heilige Geest, wees onze gids en vriend, Ach blijf ons bij met Uw genade, al is het onverdiend. Het waren bevende handen, die de jonge prediker ten hemel hief en zijn stem trilde toen hij zijn gebed begon. dat hier door Justitie en Politie een aar dig staaltje van opsporingswerk geleverd is. Naar wij nog vernemen was ook do vrouw van P. in verband met deze zaak aangehouden, als verdacht bij een en an der betrokken te zijn. Zij is Dinsdagmid dag weer op vrije voeten gesteld. Plotseling overleden. Op het werk van den bouw van een nieu we woning aan den ingang van het Park De Griffioen ia gisterenmiddag een 67- jarige timmerman, die met een ander stond te praten, plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt. 'De man overleed di rect. Vlissingen. De feestelijkhe- den op Koninginnedag. Het programma van 31 Augustus is thans de finitief vastgesteld. Het luidt als volgt: Parade. Van militaire zijde wordt 31 Augustus herdacht met een parade te circa half elf, voorafgegaan door een in spectie op het Marine-terrein bij 't wacht schip „Noord-Brabant'' en gevolgd door een défilé en een marsch door de stad met muziek. Strandfeest. Half 3 duikdenion- stratie door Reddingsbrigade en leden van de poloclub „De Zeehond". 35 uur kinderspelen: blokjesrapen, hindernisbaan, zakloopen, balwedstrijd. 5.15 uur: prijsuitreiking in Paviljoen Julian'a. Avondfeest:8 uur concert Bella- mypark door „Caecilia" tot 8.45 uur. 9 uur: lampion-optocht. „Ons Genoegen" concerteert daarna tot 10 uur op de tent. 10 uur: vuurwerk, na afloop waarvan nog enkele muzieknummers op de tent door „Ons Genoegen". Goes. Loop der bevolking: Ingekomen: A. F. de Looze, apoth, ass., van Kapelle, Ganzepoortstraat 1; J. A. G. Verlinde, vakman telegrafie, en gezin, van Schiedam, Wilhelminastraat 96; J. M. de Kunder, dienstbode, van Ovezand, Wil helminastraat 8; K. F. M. Lies, onderwij zer, van Bergen op Zoom, Oostsingel 144; J. C. Looij en gezin, zonder beroep, van Kloetinge, Oostsingel 16; L, den Arend, insp. verz., van Middelburg, Leliestraat 62; J. W. J. Geluk, part. verpleegster, van Ukkel, Rimmelandplein 7; A. J. Reijns, kantoorbediende, van St Jansteen, Ruyter laan 58; F. M. Plouvier, geb. ten Hacken, zonder beroep, van Vlissingen, Ganzepoort straat 21; K. J. Feijen, winkelbediende, van Zierikzee, Schengestraat 5. Vertrokken: G. Munnikhof, vertegenw., naar St Laurens A 115 f; J. M. Verburg, huishoudster, naar Ierseke, Damstraat 101; W. Krausz, banketbakker, naar Har derwijk, Volleweverstraat 6; G. Bakker, koopman, naar Roosendaal, Nispensche- weg 32; M. M. Provoost, huishoudster, naar idem; J. A. Remijnse, tuinman, naar Maartensdijk E 83; J. de Witte en vrouw, koopman, naar Kapelle A 274; A. A'bra- hamse, dienstbode, naar Kapelle G 5; L. Murre, dienstbode, naar Baarland, West dorp; L. A. van Weele, dienstbode, naar Driewegen, Nieuwstraat 17; H. A. Nijs- sen, dienstbode, naar Ierseke, Achterweg 6; J. E. van Poelgeest, huishoudkundige, naar Enkhuizen; S. Blokpoel, zonder be roep, naar Den Haag, De Sillestraat 156; M. Huiszoon, dienstbode, naar Rotterdam, Zoomstraat 81 beneden; J. P. Hollestelle, geb. de Regt, zonder beroep, naar Arn hem, Schoolstraat 7; K. H. Tamminga, geleidster, naar Oostvoorne; J. Beuns en vrouw, radiomonteur, naar Nisse 33; O. A. J. Tölsner, chauffeur, naar Purkers- dorf (Oostenrijk); A. M. G. Leempoel, ver tegenw., naar Zutphen, Nieuwstad 11; Joh. Balleur, dienstbode, naar 's-Heeren- hoek, Timansweg 47; P. J. J. Post, zonder beroep, naar Utrecht, Mauritsstraat 1; G. Cox, buffetjuffrouw, naar Breda, Vee markt 10. Kermis„genot". Op Dinsdag, den laatsten kermisdag, heeft de politie vier personen (een ingezetene van We- meldinge, een van 's Heer Arendskerke en twee logementgasten) in arrest moeten stellen wegens dronkenschap. Een van het edele viertal heeft nog een en ander in zijn cel vernield, zoodat hij ook hier voor zal moeten boeten. Kloetinge. Zaterdagavond a.s. hoopt het Muziekgezelschap „Excelsior", ddr. Jac. den Toonder, een concert te geven met medewerking van Cloetings Gem. koor, •dir. S. J. Tamminga. Excelsior voert uit: 1. Télogie, marscli, A. Eenhaer. 2. La Merveilleure, ouverture, Er was in het begin een geroezemoes door de kerk, hetwelk hem hinderde in zijn spreken tot den heiligen God. Maar hoe verder hij kwam, des te beter kon hij1 zijn ziel opheffen tot den Heere in den hemel en bet was alsof zijln woorden op onzichtbare vleugelen wegwiekten, den hemel tegemoet. Hugo hoorde zijn eigen stemgeluid met helderen klank rollen door de nu goed gevulde kerk:„Gouden wierookvaten, vol van lieflijke geur, welke zijn de gebeden der heiligen". Toen hij zijn oogen weer opende, be merkte hij dat hij1 teruggekeerd was op de donkere, kille aarde. Doch voor hem zaten de begeerige mannen en vrouwen, die met verlangen tot hem opzagen, om te hoor en wat hiji hen had te zeggen in dit laatste uur van het oude jaar. Daar zaten ze, samengestroomd uit alle hoeken en stegen van de gore fabrieksstad. Dé een was erg luidruchtig, een ander bijna dronken, een derde zag er hongerig en verwaarloosd uit. Doch ze waren allen •gekomen omdat ze bijl het weemoedige scheiden van het oude, het onzekere komen van het nieuwe jaar in hun hart gevoelden de herinnering aan de eeuwig heid en daarom behoefte gevoelden een H. Ch&rfes. 3, Voix Roum&ines, Valse, M, J. H. Kessels. 4, Les Travailleurs, polka, C, van Uffelen. (Duo Bugel en Piston, solisten Jan den Toonder en A. Mabelis.) 5. Euterpe, fantaisie-ballet, A. L. Doyen. 6. Finale. „Cloeting'a Gemengd koor" zingt daar na 1. Lof en Aanbidding, Garel Mauting, 2. Rozenlied, G, Nienhuis. 3. Kerstlied, Oud Ned, Kerstlied. 4. Paree Domino, Oud Lat. Lied. 5. Aanbidding, Gesar Franck. 6. Hodië Christus natus est, Sweelinck. 7. Slaap, mijn prinsje, Mozart. 8. lok weet een rein caateel, Oud Néd. lied. 9. Wiegelied, Schubert. 10. Wach auf, Thomas Baleson. Wemcldinge. Gemeenteraad. De personeele belasting. Dinsdagavond vergaderde de Raad de zer gemeente voltallig. Mededeeling wordt gedaan van de door Ged. Staten vastge stelde gemeenterekening, dienst 1934 en van diverse goedgekeurde begrotingswij zigingen 1935 en 1936, waaruit blijkt, dat thans 'kan worden overgegaan tot aan schaffing van een begraaftoestel. Het stootblok van de Ned. Spoorw. aan de Daniëlstraat is dezer dagen verplaatst buiten bezwaar van de gemeentekas. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten ontheffing te vragen van de ver plichting tot uitvoering van het Gapitu- lan ten-Reglement. De vergoeding voor de Bijz. lagere school in deze gemeente over 1934 wordt vastgesteld op f 1301,50 naar f 6.85 per leerling. Overeenkomstig het door Ged. Staten bij de goedkeuring der gemeentebegroting 1936 gegeven advies wordt de belasting op de honden van f 4 gebracht op f 5 per hond. Een voorstel van dhr de Jonge om eenig verschil te maken tusschen de be lasting op luxo-hondjri en andere werd niet ondersteund De verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting, die tot 1 Mei 1937 was goedgekeurd, wordt opnieuw vastgesteld. Ofschoon door Ged. Staten werd gead viseerd het aantal opcenten op de hoofd som der personeele belasting van 160 op 200 te brengen, meenen B. en W. voor het sluitend maken van de begrooting met 180 opcenten te kunnen volstaan. De voorzit ter geeft bij dit punt een uitvoerige toe lichting onder mededeeling van de voor de gemeente zeer nadeelige uitkomsten, welke zijn te wachten bij de onlangs ge wijzigde berekening van de uitkeering uit 't We rkl oosJh e idss ubs i d ief on d sHet voor stel van B. en W. om deze opcenten te verhoogen tot 180 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aangeboden wordt de gemeente-begroo ting voor den dienst 1937 op een totaal bedrag in ontvang en uitgaaf van f 68230,72. De rekening van het Burg. Armbestuur dienst 1935 wordt goedgekeurd. Ook wordt de gemeenterekening, dienst 1935, voor loopig vastgesteld. Aan de orde komt de door Ged. Staten in overweging gegeven wijziging der ver ordening op de heffing van leges ter se cretarie en wegens verrichtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand. Dhr De Jonge informeert naar de leges- kosten op ventvergunningen, dhr A. Do- minicus naar muziekvergunningen voor particulier terrein en dhr Wabeke naar de legesheffing op de voltrekking van hu welijken. D'eze geeft in overweging des Vrijdags, b.v. kosteloos te trouwen, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag een le ges te heffen van f 5 en op de overige dagen f 10, doch met het oog op huwelij ken van schippers f 10. 'Dit tarief komt spr. billijker voor, dan het voorgestelde, n.l. voor trouwen op Dinsdag f 5, Woens dag f 4, Donderdag f 3 en Vrijdag f 2, tel kens tusschen 2 en 3.30 uur. De kostelooze huwelijksvoltrekkingen zullen door den ambtenaar van den Burg. Stand vermoe delijk worden bepaald op Vrijdagmiddag tusschen 3.30 en 4 uur, terwijl op andere dagen en uren een recht verschuldigd is van f 15. De geopperde bezwaren worden alle door den voorzitter besproken, waarna de verordening zonder hoofdelijke stemming wordt vastgesteld. Ten slotte komt in behandeling een be spreking van de voorgenomen wijziging der algemeene politie-verordening naar aanleiding van de in de vorige vergade ring door dhr Ruissen in overweging ge geven verbetering van den water-afvoer in het Bouwplan Oosthoek. Ten einde re- wijle te vertoeven op deze gewijde plaats. Ze zetten zich op hun gemak en hie ven de van moeite zorgvolle Mik naar den kansel op. Juist toen Ds. Lothian den Bijbel open sloeg en zijn tekst opzocht, werd de kerk deur plotseling haastig geopend en trad een man binnen. Hij' zag met verwilder den blik het kerkgebouw rond en strom pelde toen met onzekeren tred naar een zijvleugel; met een bons viel hij neer in de koorbank, waar Phillippa alleen zat. •Slordig gekleed, ongeschoren, met be vende banden en vertrokken gelaatstrek ken zat Paul Scriven daar en sloeg on wennig den Bijbel open, welke Phillippa hem toeschoof. De strijd tusschen het leven en den dood was in de Hoogstraat bijna vol- streden. Den geheelen dag had Paul doel loos en rusteloos door hel huis gedwaald, was dan weer de deur uitgestapt, om enke le minuten later weer terug te keeren, om vervolgens zijn studeervertrek op en neer te stappen. Onderwijl waakte zijn moeder onvermoeid aan het bed van zijn vrouw, die hem van zich had gezonden. Nu en dan kwam ze bij hem, om hem over den toestand in te lichten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2