AKKERTJES 0! die zenuwhoofdpijn! De wijziging van de steunregeling. Uit de Provincie AKKER-CACHETS derWiileru te Eerlij» ia due als een re presaille op te vatten. Aan Hr. Ms. gezant is opgedragen te Berlijn togen de voorgenomen uitzetting als zijnde in strijd met de bestaande ver dragen, te protesteeren en op intrekking ervan aan te dringen. Het „Vad," voegt hier nog aan toe: Vier Nederlanders in de Duitsche hoofdstad, allen mannen van goeden naam en faam, die met de politie nim mer in aanraking zijn geweest, moeten Duitschland verlaten. Het ia begrijpelijk, dat dit bevel van uitwijzing groote zenuwachtigheid in de Nederlandsche kolonie te Berlijn veroor zaakt heeft. Het dagelijksch bestuur van Hollandia, tot welke vereeniging alle vier uitgewezenen behooren, heeft onmiddel lijk stappen gedaan om den Polizeipra- sident te vermurwen. Het dagelijksch be stuur vein Hollandia kreeg bij een onder houd met den politie-president den in druk, dat het besluit niet als on herroepelijk moet worden be schouwd. Het is een raadsel, waarom juist deze vier Nederlanders voor uitwijzing in aan merking komen. Drie van hen zijn Arisch; alleen de heer Hes is Israëliet. Dë heer P. E. Peters is een zeer popu lair man. Hij is eigenaar van de Galery P. E. Peters, een bekenden kunsthandel op 'het drukste punt van Berlijn. De heer De Heer vestigde zich als ac countant te Berlijn. Zijn scherpzinnige rapporten trokken zeer de aandacht. Hij verheugt zich in een zeer drukke prac- tijk. Eigenaardig is het, dat de heer De Heer ook leider van de N.S.B. en sedert ongeveer een jaar zelfs propagandaleider voor de N.S.B. te Berlijn is. De heer Eric van Lith Harrebomée is sedert Januari 1934 tweede secretaris van de Nederlandsche Staatsburgerver- eeniging Hollandia. Hij leidt het bureau dezer vereeniging. De heer Hes is een der talrijke Ne derlandsche dentisten, die naar Duitsch land zijn gegaan, om daar een eigen practijk uit te oefenen. Door deze uitwijzing wordt buitenge woon veel leed gesticht. De heer Peters is een groot zakenman, maar zijn zaak kan hij niet meenemen; als hij over de grens gaat, mag hij, evenals andere land- genooten, 10 mark in zijn zak steken. De heer De Heer zal, in Nederland terug gekeerd, de spoeling der Nederlandsche accountants nog dunner maken. De heer Hes mag in Nederland waarschijnlijk niet eens zijn tandheelkundige practijk uitoefenen. Het bevel van uitwijzing komt den goeden betrekkin gen tusschen Nederland en Duitsehlandongetwijfeld niet ten goede. Dit schijnt ook van ambte lijke Dnitsc'he zijde te worden ingezien. Naar men verneemt wordt er ook van ambtelijken D'uitschen kant bij de politie op aangedrongen, deze uitwijzing onge daan te maken. De vier uitgewezenen maken zich in ieder geval nog niet voor vertrek gereed! BELANGRIJKE PLANNEN VOOR DE DISTRIBUTIE VAN LEVENS MIDDELEN. Te 's-Gravenhage is gistermiddag een vergadering gehouden van de vereeniging van directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon, afdeeling Zuid-Holland, waarin de heer G. W. F. van 'Hoe ven, hoofdinspecteur voor de steunver- leening, besproken heeft de maatregelen, vervat in de circulaire van den Minister van Sociale Zaken van 31 Juli 1936 en de distributie van levensmiddelen. De heer Van Hoeven memoreerde, dat de bekende circulaire van 31 Juli veel stof heeft doen opwaaien. Intusschen hoort men alleen spreken over de afschaf fing van den huurtoeslag en de regeling van de standaardloonen. Maar er zitten ook verbeteringen in de circulaire. De doorsnee Nederlandsche arbeider wil niets liever dan werken. Te erkennen valt echter, dat er heel wat loopen, 'die roepen „Leve de crisis". Wordt daar niet op gelet, dan sticht men kwaad voor den betrokkene en voor het bedrijfsleven, be nevens voor den arbeider, die het noodig heeft. Daarom is spr. voorstander van een strenge controle. Spr. wees vervolgens op de volgende verbeteringen, die de circulaire gebracht heefthet laagste tarief is met 50 cents verhoogd. De maxima zijn belangrijk ver beterd. Ten aanzien van de loonnormen der jonge werkloozen is veel verbeterd. Verbeterd is ook de rouleerregeling voor de werkverschaffing. Voorts heeft de regeering betoogd het noodige te zullen doen ten aanzien van de distributie van levensmiddelen. De levensmlddelendlstrlbutle. Deze is gecentraliseerd ondergebracht bij het departement van Sociale Zaken. Spr, heeft daarbij de leiding. In de distri butie zal binnenkort opgenomen worden 6000 ton bak- en braadvet. Bij de versche-groentendistributie be staan eenige moeilijkheden. Men is daar bij afhankelijk van het doorgedraaide product, dat enorm varieert. De versche groenten kunnen daarom niet over het ge heele land worden gedistribueerd. Zij worden dan ook op de brandpunten ge bracht. Wat nu nog opgevangen wordt boven het normale kwantum wordt niet vernietigd, maar ingeblikt. De fabrieken zijn reeds druk aan t' werk, De kans is zeer groot, dat ook tomatensoep zal kun nen worden verstrekt, Daarmede komt er tevens een nieuw afzetgebied voor de to maten. Ook zeide spr, nog, dat in verband met het uit de markt nemen van varkens, vijf tien fabrieken dag aan dag bezig zijn, varkensgehakt te draaien. Ook me* an dere voedingsmiddelen is men nog bezig. Alles wordt er op gezet, den arbeider in den aanstaanden winter een uitmuntend product voor te zetten. Ten aanzien van den winke lier zeide spreker, dat de regeering wil medewerken indien ook de winkelier medewerkt. Met een minimale winst zal hij tevreden moeten zijn, In ieder geval, ook al zou er van zekere zijde tegenwer king komen, de distributie gaat beslist door. De wethouder van Dordrecht, wees er op, dat van 'n groep van honderd per sonen in zijn gemeente er slechts twee ge- steunden vooruitgaan met enkele centen, terwijl de grootste helft belangrijk nadeel zal ondervinden. De heer Van Hoeven zeide hierop, dat een deel van het beschikbare geld naar het platteland gaat. Men kan niet in een bepaalde gemeente een zekere groep als voorbeeld nemen, men dient het geheele samenstel te bezien. 'Ook zeide spr. nog, dat er wel een andere verdeeling van margarine zal komen. De ver ruiming der beschikbare hoe veelheid izall wellicihlt ten ge volge hebben, dat ook kleinere ge zinnen voor de distributie in aanmerking komen. Ook deelde de heer Van Hoeven ten slotte nog mede, dat er op het oogen- blik overleg wordt gepleegd met het de partement van landbouw en visscherij om te komen tot verhooging van de winst marge voor den verkoop van goedkoope margarine door den winkelier. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. Het zeer omvangrijke onderzoek in de geruohtmakende aangelegenheid van de malversaties bij het Plaatselijk Crisis-co mité en Maatschappelijk Hulpbetoon is thans, op enkele kleine onderdeelen na, beëindigd. Naar wij vernemen zijn bij dit onderzoek nog en kele nieuwe feit en aan het licht gekomen. Nog enkele gevallen van personen, die inkomsten hebben verzwegen, worden on derzocht. De rijksaccountant, die drie weken lang op het politiebureau gewerkt heeft, heeft zijn rapport bij de Justitie ingezonden. „Axel voor den Prins". In den Tachtigjarigen oorlog werd in den nacht van 16 op 17 Juli 1586 Axel bij verrassing voor den Prins genomen. Het feit, dat dit historisch gebeuren 350 jaar geleden voorviel, zal worden her dacht in een feestweek, welke op 29 Aug. wordt ingeluid en van 31 Aug. tot 5 Sept. duurt. Niet alleen zijn er buurtcommis- sies samengesteld, welke zullen zorg dra gen voor de versiering en feestverlichting van de straten, maar een feestcomité, ge vormd na een oproep van den burge meester, heeft in samenwerking met de V.V.V. en de harmonie „Concordia" be sloten, het voornaamste deel der herden king te doen bestaan uit een historischen optocht, voorstellende den intocht van Prins Maurits in de vesting Axel. Op 31 Augustus opent de burgemeester de feestelijkheden met een toespraak op de markt. Mr P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland, Axelaar van geboor te, zal daarna de roemrijke dagen van weleer schetsen en de dag zal verder voor de jeugd zijn. De historische optocht wordt gehouden op Woensdag 3 September en vangt om drie uur aan. Deze dag wordt besloten met een groot vuurwerk. Internationale muziekfestivals vullen de verdere dagen, voor zoover deze niet worden bezet door de festiviteiten van de winkelweek en de tentoonstelling van oudheden op folkloristisch gebied. In vrijheid gesteld. Zekere A. K., rijwielhandelaar te Vlis- singen, die eenige dagen geleden werd aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg is gesteld in ver band met een vermoedelijk gepleegd ze denmisdrijf, is thans wederom in vrij heid gesteld. Zekere le B. uit Breskens, die zich een dezer dagen bij de Justitie meldde in verband met een vermoedelijk gepleegde verduistering is ook in vrijheid gesteld. Een botsing. Gisterenavond reed een autobus van de stoomtram Walcheren van Serooskerke in de richting van Middelburg. Daar ach ter reed een personenauto, doch slechts op een korten afstand. Van de andere zijde kwam ook een per sonenauto. De bestuurder, van dezen wa gen kon den anderen auto niet zien om dat deze te dicht op de bus reed en daar bij volgens het onderzoek te veel lit'..; van den weg, Er ontstond een bots waarbij de van Middelburg komer lo auto vooral ernstig beschadigd w ré, omdat hij door den schok nog tegen t-ui boom reed. Gelukkig bleven de inzittenden van beide auto's ongedeerd. Het onderzoek spoedig door een deskundige ingesteld, deed uitkomen, dat de voetrem van de ernstig beschadigde auto goed was, de handrem minder. De voetrem van den anderen wagen werkte behoorlijk op drie leenen als secretaris-penningmeester van wielen. De politie heeft van een en andef het Gasthuis alhier, zulks met ingang van proces-verbaal opgemaakt. Huldiging Zeeuwsche zweefvliegers. Op het vliegveld „Vlissingen" heeft een huldiging plaats gehad van de leden van de „Walchersche zweefvliegclub", die zich onderscheiden hebben bij de zweefvlieg tuigwedstrijden te Twente. De heer J. K. Budde heeft hen namens de W.Z.G. toe gesproken, waarbij hij mej. N. van der Hoek, de eenige Zeeuwsche houdster van een A-brevet een tuil bloemen aanbood. Vervolgens hing de heer Budde den in- structeur-vooTzitter der W.Z.C., den heer Chef d'Hotel een grooten krans om. Na mens de Zeeuwsche vereeniging voor luchtvaart heeft daarop de onder-voorzit ter van de afdeeling Walcheren dier ver eeniging, de heer S. S. Smeding, de zweefvliegers toegesproken en medege deeld, dat, als blijk van bijzondere waar deering van deze voor de Zeeuwsche luchtvaart belangrijke prestaties, besloten was jhr M. Boretl te Middelburg en den beer J. van der Jagt te Vlissingen een bronzen medaille van verdienste der Zeeuwsche vereeniging voor de luchtvaart toe te kennen. Herbenoeming burgemeester. Bij Kon. besluit van 15 Augustus 1936 is met ingang van 1 September 1936 op nieuw benoemd tot burgemeester der ge meente 'Graauw en Langedam F. J. van Campen. H. M. de Koningin naar Axel? Naar aanleiding van een gerucht, dat H. M. de Koningin volgende week een bezoek aan feestvierend Axel zal brengen, kan worden medegedeeld, dat nog niet bekend is of H. M. een dergelijk bezoek zal brengen. Eigenaardige vangst Enkele personen uit Hansweert hebben reeds eenige dagen gevischt naar do vo rige week verloren schroef van de veer boot Prins Hendrik. Inplaats van do schroef boven te halen hebben ze twee stukken van een grafzerk boven gehaald, een groote platte steen, waarop nog staat te lezen de woorden: „1603 gest den 13 IV LY 1603 tot MIDDELBVR", en een steen welke blijkbaar rechtop moet staan en waar nog een mooien vorm aan zit. Deze bevat echter geen opschrift. Beide steenen zijn hier aan den wal gebracht. De visschers hebben den moed nog niet verloren en zijn nog druk bezig. Middelburg. Het 9de lustrum van Medio. Morgen viert de turnvereeniging Medioburgum in onze stad haar 45sten verjaardag, dus haar 9de lustrum. Op 27 Augustus 1891 is ze opgericht door enkele turners, die reeds op het 'er- rein van den heer Ma'k aan het werken waren. Na de oprichting der vereeniging nam de heer J. H. van der Bel de lei ding op zich en oefende men in diens lokaal in de Suikerpoort. Medio 'heeft in latere jaren onder de nu reeds 30-jarige leiding van den heer Chr. J. Mazure, veel bijgedragen om Mid delburg bekend te maken, door het optre den in verschillende plaatsen in Neder land en ook in België met de Rhyth- mische oefeningen en volks- en andere dansen. 'Het is dan ook geen wonder, dat de herdenking van 'het 45-jarig bestaan voor een belangrijk deel in 'het teeken van de rhythmische oefeningen, plastiek en ge barenspel zal staan. De eigenlijke viering is bepaald op Vrijdag. Des middags heeft een receptie plaats en des avonds een tuinfeest in St. Joris met medewerking van het Middel- burgsch Muziekkorps, dat eenige eigen nummers ten gehoore brengt en ook de dansen en oefeningen begeleidt. Zaterdagavond 'heeft weder een tuin feest plaats, zulks tegen betaling, in tegen stelling van Vrijdag als alleen donateurs en genoodigden toegang hebben. Op 12 September heeft een turnbetoo- ging plaats, uitgaande van de Z.E.B.R.A., den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring van het K. N. G. V. Hieraan zullen met Medio deelnemen V.Z.O.S., Ierseke, L.O., Vlissingen; Achilles, Middelburg; Sparta, Krabbendijke; O.K.K., Kortgene; U.D.I., Bergen op Z.; Olympia, Kapelle; V.T.V., Vlissingen; Wilhelmina, Middelburg en Volharding, Goes, totaal met ongeveer 1100 dames, heeren en adspiranten. Een toc'ht door de stad, met onderbreking voor een officieele ontvangst ten stadhuize, zal eindigen op het sportterrein, waar de be tooging plaats heeft. Des avonds geeft Medio volksdansen op de Markt, terwijl het Middelburgsch Mu ziekkorps een concert geeft. Veel belovend. Op verzoek van den commissaris van politie alhier is dn het tentenkamp bij' Klein Valkenisse te Biggekerke aangehouden de 26-jarige H. J. M., vroeger wonende alhier, nu zonder bekende woon- of verblijfplaats, die een rijwiel verduisterde en zonder betalen in enkele hotels overnachtte. Daar hij in strijd met de waarheid aan de politie te Biggekerke verteld had bestolen te zijn, werd nog proces-verbaal wegens het doen van een valsche aangifte tegen hem op gemaakt. De man is ter beschikking van den commissaris alhier gesteld. Het is verder gebleken, dat M. nog meerdere ontoelaatbare feiten heeft ge pleegd. Goes. Men meldt ons, dat Ds Homburg niet, zooals wij eerst meldden, op Don derdag, 'doch op Woensdag 2 September ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambts jubileum zal recipieeren. Vlissingen. De heer M. Meijer verzoekt 'de gemeenteraad in verband met het be reiken van den 65-jarigen leeftijd op 18 December a.s. hem ontslag te willen, ver- 1 Januari 1937 Wemeldinge. Maandag vergaderde de Oranjevereeniging. De aftredende be stuursleden de heeren F. J. Keijzer en M. de Kunder werden herkozen. Inplaats van het aftredend lid A. Willemsen, die zich niet meer 'herkiesbaar stelde, werd geko- zen de heer J. Burger Fzn. In de vaca tures ontstaan door het bedanken van de heeren C. de Koeijer en A. M. Huijssen werd voorzien door de verkiezing van de heeren K. van Dalen en A. C. de Bruijn. Na de verkiezing sprak de voorzitter enkele woorden van dank aan de schei dende bestuursleden, in het bijzonder aan den heer C. de Koeijer, die tal van jaren op werkelijk voorbeeldige wijze het secre tariaat der vereeniging heeft waargeno men. Op voorstel van 'het bestuur werd besloten dit jaar geen feestelijkheden te organiseeren op den verjaardag van H. M. de Koningin. Wel zullen de school- kinderen een tractatie ontvangen. Nieuwdorp. In de op 25 Augustus j.l. gehouden buitengewone vergadering van ingelanden van den Noord-Kraaiertpolder zijn op den staat van aanbeveling voor de benoeming van een 'dijkgraaf, wegens overlijden van den heer 'G. de Jager, ge plaatst de heeren IH. van Gorsel, J. Dek ker Jz. en A. J. de Jager, allen te 's-H. Arendskerke. 's- H eer Arendskerke. Belasting verlaging. De raad dezer gemeente zal op Vrijdag a.s. des voormiddags half tien (W.T.) vergaderen. Aan de orde komen o.a. Voorstel om de kascontrole van den gemeente-ontvan- I ger op te dragen aan 'het Verificatie- bureau der Vereeniging van Nederland sche Gemeenten. Voorstel om H. M. de Koningin ont heffing te vragen van de verplichting, op gelegd in artikel 179, tweede lid, der ge meentewet (in verband met capitulanten- reglement 1935, stbl. no. 685). Voorloo- pige vaststelling rekening der gemeente over 1935. Goedkeuring rekeningen Bur gerlijk Armbestuur en Groot Armbestuur over 1935. Aanbieding begrooting van in komsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1937. Voorstel om het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting terug te brengen van 60 op 55 en op de personeele belas ting van 160 op 145. Benoeming onderwijzeres aan de open bare lagere school te Nieuwdorp; op de aanbeveling komt alleen voor mej. W. J. van Kesselen, onderwijzeres op wachtgeld te Vlissingen. Zoutelande. Gemeenteraad. Dins dag vergaderde de Raad. Besloten wordt om aan H. M. de Koningin ontheffing te vragen van het bepaalde in artikel 179 tweede lid der Gemeentewet, inzake 'het benoemen van capitulanten in vacante gemeentebetrekkingen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om met de Gemeente Domburg een regeling te treffen inzake den onderhoud van den Geertses- en Jongepierweg. Van het gemeentebestuur van Vlissin gen is een verzoek ingekomen om ook in deze gemeente het taxibedrijf te ordenen. B. en W. achten het niet gewenscht om aan dit verzoek te voldoen, omdat zulks te veel zou ingrijpen in het Maatschap pelijk leven. De heer Verhage wi'l de concurrentie in het taxibedrijf ook hier wel wat beper ken. Hij! geeft B. en W. in overweging een regeling voer te bereiden, waarin be paald wordt, dat personen van buiten de gemeente met hun taxi in deze gemeente niet mogen parkeeren of wel, ze hiervoor te laten betalen. De heer Kleinepier is in het algemeen voor vrijhandel, maar omdat ook op an der gebied de concurrentie van gemeen tewege besnoeid is, bijv. in het ijscobe- ■drijf, zou hij ook in het taxibedrijf paal en perk willen stellen. De voorzitter zegt, dat we ervaren hebben hoe het met de Maatschappij gaat als de Overheid te veel gaat ordenen. Spreker kan op het oogenblik niet zeggen, of betgeen de heer Verhage in deze wenscht, wettelijk wel geoorloofd is. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Van den heer A. C. de Ronde te Roer mond is een verzoek ingekomen tot aan koop van een perceeltje gemeentegrond naast het terrein van Pension „Haga", voor 'den prijs van f 1 per M2. B. en W. stellen voor dezen grond aan te bieden voor f 1.50 per M2. Verleden jaar is deze grond aan een ander per soon aangeboden voor f 1 per M2 De heer de Wolf stelt voor aan het verzoek te vol doen en den grond voor f 1 per M2. te verkoopen. De heer Koppejan vindt 'het onverant woordelijk om deze gemeentegrond voor f 1 te verkoopen. De heer S'troo acht de prijs van f 1 p. M2. beneden alle gangbare prijizen voor bouwgrond in deze gemeente. De 'heer Koppejan wijst er nog op, dat de bou wers daar geen 'kosten hebben van ver harding der wegen. Hij vindt ook het argument, dat daar een begin moet wor den gemaakt, niet steekhoudend, omdat er al een begin gemaakt is met Pension „Haga". Het voorstel van den beer de Wo'lf wordt met vier tegen drie stemmen aan genomen. Tegen de beeren Maas, Stroo en Koppejan. Besloten wordt de premie voor brand verzekering voor het brandspuithuisje, de brandspuit, de gemeentewoning en de school voor tien jaar tegelijk te betalen, omdat dan maar 7V« maal de jaarpremie moet worden betaald. De rekening der gemeente over 1935 wordt voorloopig vastgesteld. De inkom sten van den gewonen dienst bedragen f 27.747.92 en de uitgaven f 25.097.46 en het batig slot f 2.650.46. De inkomsten van den kapitaaldienst. bedragen f 13.664.85 en de uitgaven f 12.969.95 en het batig slot f 894.90. Het verslag der gemeente over 1931 tot 1935 wordt aangeboden. Het ontwerp der gemeentebegrooting voor 1937 wordt aangeboden. Rondvraag. De heer Kleinepier geeft B. en W. in overweging een wegwijzer te plaatsen tegenover „Nooitgedacht". De voorzitter zegt, dat B. en W. dit reeds van plan zijn. De beer de Wolf zou gaarne een nieuw uurwerk in den toren hebben met twee wijzerplaten. De voorzitter zegt, dat het den laatsten tijd met de 'klok nogal goed gaat, nu ze iederen dag wordt gelijk gezet. De kosten van een modern torenuurwerk zijn nogal hoog en B. en W. kunnen nog moeilijk een keus in dit opzicht doen. De heer Verhage dringt weer eens aan om met het rioleeren van de kom te be ginnen. De voorzitter zegt, dat, als men tot rioleering overgaat, men een plan moet maken voor de geheele kom en den Duin weg, omdat rioleering van gedeelten der gemeente zonder een vast plan niet goed mogelijk is. Spreker meent, dat rioleering, zonder belasting van de belanghebbenden, niet wel mogelijk is met het oog op den finan- cieelen toestand der gemeente. Rioleering van kleine gedeelten zou met geringe kosten door belanghebbenden kunnen geschieden, hetgeen reeds door enkele personen is gedaan. Aagtekerke. In de Maandagavond, on der Voorzitterschap van den Burgemees ter gehouden Raads vergadering werd de Gemeenterekening over 1935 voorloopig vastgesteld in ontvang op f 12561.05, in uitgaaf op f 12484.55 wat betreft de ge wone dienst en in ontvang op f 4358.60 en in uitgaaf f 10022.80 wat betreft de Ka pitaaldienst. Ook werd de begrooting van den Vleesch- keuringsdienst te Oostkapelle behandeld. De vergoeding krachtens art. 101 der L. wet 1920 aan de Diaconieschool uit te keeren werd vastgesteld op f 170.77, die van de Ver. tot instandhouding eener School op Geref. Grondslag op f 704.57. Tholen. De Oranjevereeniging zal op 31 Aug. a.s. met een aardig programma voor den dag komen, zoodat de geheele dag bezet zal zijn met feestelijkheden. Als inzet om 8 uur klokgelui en daarna voor het stadhuis koraalmuziek door Con cordia. Het verdere van den dag zal be steed worden aan verschillende volksspe len en sport en des avonds een concert en zang van de muziek- en zangvereni gingen uit de gemeente. Voor den Sin- gelloop is een mooie beker beschikbaar gesteld, terwijl de andere prijzen des avonds door den burgemeester zullen worden uitgereikt. Zlerlkzee. De Minister van Binnenland- sche Zaken heeft medegedeeld, dat de wedden van den Keuringsveearts, van dem gemeen-tebouwmeester en den directeur van de gemeentegasfabriek met 2V2 pet. dienen gekort te worden. ■Oo'k het traktement van den hoofd agent van politie zal herzien en verlaagd moeten worden en de schaal van de loo- nen van het gemeente-personeel in over eenstemming worden gebracht met die, welke zijn genoemd in de circulaire van 7 Nov. 1935, en zoo noodig moeten wor den verlaagd. maar daartegen zijn immers die "AKKERTJES" een wareuitkomstl Ondervindt 't zelf en neem 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont Axel. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden raadsvergadering 'be richtten Ged. Staten, dat de btgrootingen van het dienstjaar 1936 goedgekeurd wer den. Een verzoek van de Axelsche Bestuur- 'dershond en de R.K. W.V. alhier om de wenschelij'kheid uit te spreken, dat het college van B. en W. de loonnormen ver hoogt, werd gebracht in de commissie tot regeling van den steun. Zij adviseerde de loonnormen voor gezinnen heneden vier personen te laten zooals zij zijn en de voorgestelde wijziging voor de gezinnen van vier en meer personen over te nemen. Op voorstel van B. en W. werd dit met 4 st. tegen verworpen. Een bericht van Ged. Staten, houdende verzoek te bevorderen, dat de verordening tot wijziging van de verordening op de heffing van een Vermakelijkheidsbelasting wordt ingetrokken werd met 5 tegen 7 st. verworpen. De heer G. van Bendegem verzocht om na te gaan wat het kosten zou van ge meentewege een gedeelte te betalen van de ziekenfondspremie ten behoeve van de werkloozen. Ook de A. R. fractie wensch- te zulk een onderzoek, waartoe besloten werd. Een verzoek van de stichting Z. VI. Borgstellingsfonds, gevestigd te Terneu- zen, om vanwege de gemeente in het ka pitaal der stichting een bijdrage te verlee- nen berekend naar fO.10 per inwoner en voorts voor een termijn van vijf jaar een bijdrage van drie cent per inwoner werd z. h. st. ingewilligd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2