1 Kerknieuws. Laat Uw vacantie niet bederven 1 Onderwijs Gemengd Nieuws Leestafel Eén kerk in Duitschland? Telegrammen. Finantiëele Berichten D. V. De van Tilburg 19, 20 Van nhout, Wol- r Knuist; 6 G. de Hond; rtsdijk 14, 15 iiëteit „Jaco- .erdag haar ,eng aan den incours werd irs, vertegen- Ie hoofdvogel itveer van de lande, tevens loor A. Daal- endamme; 2e n „Zorgvliet" werden be- „Juliana" te sm; Da alm an, J. Looij van n de kleppen- klep A. Luijk e, tevens wis- ge van „Wil- klep door H. Wolfaarts- stveer van de ande. 'eilingsvereen. :oelhuis uit te met aange- or heerlijk zo- ddag de aan- aande van de „Inter Nos" rondwandeling ihalve door de ter plaatse, dames-gymna- Tamboer- en in Goes, wer d, rein werd ge- r „Inter Nos" rden, eigenaar omerdag werd men, werd na d door de mu- den voorzitter ïr G. K. Maar- welkom toege- Hell een kort i's Mortier van )ns Begin". Dit eugd verdiende iet thans heeft noment een ge ut al te rumoe- dames-afd. O. Lgen en rhyth- l, de laatste op die zeer ver- ierd. rad op dhr J. met het onder- luze enkele wel- waarna als Korevaar van »rwerp: Levens- ames-afd. 0. K. ïfening voor den ziek van „Inter er in den smaak op verzoek her- Mevrouw Van 's-Gravenpolder reis naar Noor- Iend te vertellen, >ten. Met enkele r Nos en 'n pit- Hell, werd deze hts tamelijk be- lankzegging ge- erwacht al'iier aar onderlingen m 150 punten. ;etee 138 punten; 135 p.; 3e pr. Jan A. Korstanje 127 k 122 p.; 6e pr. p.; 7e pr. G. P. A Krijger 119 p.; 10e pr. A. Smal- van Oosten 114 in rust en vre- g dak der scha- was het ver'hit- ioeld. En menige knorrige echtge- te verstaan ge- de ïechtmatig- toch eigenlijk om zulk een on- ken. En er moet oor het hartelijk n het heuvelland lend wordt. Het m zwaar ziek te vat om hem heen Idershaw gewond affrouw Waggit's kamer, dat Paul's lag op den rand zekere beklem- er menschen. 'acob's weefstoel en zich angstval- erden hardnekkig De vrouw, die bij en door de ruiten angstvallig haar Phillippa Yeoman den ganschen dag zwarten, ledigen CWordt vervolgd.) p.; 12e pr. C. J. Steketee 108 p.; 13e pr. A. Koeman Jzn 102 p.; 14e pr. P. Kor stanje 96 p.; 15e pr. M. Steketee 90 p. Geluksbaan: le pr. M. G. v. Oosten; 2e pr. G. M. C. Ort; 3e pr. P. de Muijnck; 4e pr. C. J. Steketee; 5e pr. A. Ganseman. De Bijz. Vrijw. Landstorm alhier hield Zaterdagmiddag 22 Augustus haar onder lingen wedstrijd. Maximum 100 punten. 4 prijzen waren beschikbaar. Omdat elk der schutters 96 punten schoot, zijn deze onderling verdeeld onder de volgende schutters. P. Korstanje 96 punten; J. Mol 96 p.; J. van Oosten 96 p.; W. M. van Oosten 96 p. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde de Ring Middelburg van Jongel. Vereen, op G.G. in de consistorie der Geref. Kerk, onder leiding van dhr Antheunisse. Door de Jongel. Vereen. „Herman Faukeel" uit Middelburg werd bij monde van dhr de Wolff behandeld: „Doel en praktijk der Schriftstudie". Na de pauze leverde namens de Jongel. Vereen, te Veere dhr de Nood het onder werp: „Onze Methodiek". Na bespreking van beide inleidingen werd gesloten met dankgebed. Als gevonden gedeponeerd ter secre tarie: een huissleutel, inlichtingen aldaar. (Belangeloos.) 0.- en W.-Souburfl. Begunstigd door mooi zomerweer hield de Souburgsche Burgerwacht Zaterdagmiddag haar j aar- lij kschen wedstrijd. De volgende leden behaalden een prijs: C. Oste 93 punten; J. Louwerse 87 p.; A. Wouters 86 p.; J. Suurmond 85 p.; A. C. Weeda 85 p.; C. F. Vetter 85 p.; S. Kal- jouw 80 p.; P. Marijs 78 p.; J. W. Vetter 74 p.; C. A. Jobse 72 p.; L. A. Vreeke 71 p.; p. Contant 69 p.; D. Kaljouw 68 p.; C. Steketee 65 p.; Anth. v. d. Broeke 60 p.; A. Steketee 57 p.; C. Vetter 50 p.; A. v. d. Putte 44 p.; D. Davidse 37 p.; P. Huson 36 p.; A. Arendse 36 p.; J. Mallie 34 p.; J. v. Maldegem 33 p.; S. Davidse 23 p. Alvorens de Roode Kruisoefeningen Zaterdagavond een aanvang namen, hield dhr F. Leenhouts 'n toespraak Spr. dankte namens de besturen van de Roode Kruis- groepenVlissingen en O.- en W.-Souburg/ Ritthem allen voor hun belangstelling. De genoemde besturen hebben gemeend eens een oefening te moeten houden, ten einde te kunnen demonstreeren wat bij een belangrijk ongeval of andere cata strofale ramp te doen staat. Spr. riep de noodige clementie in, als er hier of daar een foutje mocht worden gemaakt. De afdeeling Souburg bestaat nog geen jaar. Toch wil zij meedoen aan deze demonstratie. Hierna werd een begin gemaakt met verbinden van een tiental veronderstelde gewonden, die bij een autobusongeval allen meer of minder verschillende ver wondingen hadden opgeloopen. Verder had het vervoer over het kanaal plaats. Tenslotte hadden nog een tweetal oefe ningen plaats met roode kruishonden, welke tot taak hadden een tweetal dren kelingen uit het water te halen. Genoem de afdeelingen kunnen op een goed ge slaagde oefening terugzien. Van de zijde van het publiek bestond veel belangstelling. Tholen. Door de politie alhier is op Zaterdag j.l. op het politie-bureau alhier ingesloten een zekere R. uit deze gemeen te, welke verdacht wordt van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een minderjarig meisje. De heer W. de Korte, gemeente-ont vanger alhier, is door het dagelijksch be stuur van de vereeniging voor zieken- huisverpleging, omvattende de gemeenten op het Eiland Tholen en St.-Philipsland, benoemd tot secretaris-penningmeester van bovengenoemde vereeniging. Tot voorzitter is aangewezen dr P. J. Duinker, arts te Tholen. Voetbal. Waarde. De Zaterdag gespeelde voet balwedstrijd tusschen Waarde I en Krab- bendijke I eindigde met 2—2. Driewegen. Zaterdagmiddag werden al hier seriewedstrijden gehouden, georgani seerd door de V.V. „D.S.C." alhier. Be gunstigd door het prachtige weer zijn deze wedstrijden goed geslaagd. De le wedstrijd S.D.O. (Goes)D.S.G. (Driewegen) werd door S.D.O. gewonnen met 5—1. De 2e wedstrijd Unitas (Kloetinge Volharding (Ovezand) eindigde met gelijk spel 3—3. Unitas wint met strafschoppen. De volgende wedstrijd van de verlie zers, D.S.C.Volharding, eindigde met een 20 overwinning voor Volharding. De laatste wedstrijd S.D.O.Unitas is niet gespeeld, omdat Unitas werd gedis- qualifiseerd. De prijzen zijn dus als volgt: ie pr. Beker, gewonnen door S.D.O.; 2e pr. Lauwerkrans, gewonnen door Volhar ding; 3e pr. Lauwertak, gewonnen door D. S. G. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eemnes-Binnen, P. de Looze te IJsselmuiden, Bij de Idische j k, I- H'. F. S. Ehklaar cand. te Del den. Aangenomen naar KloosterTer Apel, i™ Bruggenkate te B'wingelo. Bedankt voor Gameren, D. Th. Keek e Staphorst. Voor Molenaarsgraaf, A. G. Uosterhuis te D'aarle. Geref. Kerken. Bedankt voor Haarlemmermeer (O.Z.), K, Keizer te Vrijhoeve-Capelle. Aangeomen naar Ooster-Nijkerk, (Fr.), M. Wilschut, cand. te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Opperdoes, J. Kamp man, cand. te Ommen. Bedankt voor Papendrecht en Dedems- vaartLutten, J. Kampman, cand. te Ommen. Nieuwdorp. Op 4 September D.V. hoopt de Geref. Kerk van Nieuwdorp het feit te herdenken, hoe zij 100 jaar geleden tot reformatie kwam. Door den kerkeraad is besloten dit feit op Zondag 6 September met de gemeente te herdenken. Des mid dags zal de predikant Ds E. Beukema een gedachtenis rede houden, terwijl des avonds half 7 een speciale herdenkings dienst zal worden gehouden. In deze samenkomst zal dhr Chr. Melse, Hoofd der Chr. school en kleinzoon van den eersten predikant Ds Chr. Steketee, een historische rede houden. Later zal aan de leden der kerk een exemplaar van het Gedenkboek „God ons een Schild" wor den aangeboden, dat op initiatief van de Kerk te Goes in September zal verschijnen en dat geschreven werd door dhr A. M. Wessels te Goes. In dit werk wordt de geschiedenis van alle 14 Zuid-Beveland- sche Geref. Kerken behandeld. door zoo'n schele hoofdpijn, door warmte of ongewone vermoeienis. Zorg altijd zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben van 20 ct. Ze helpen direct, maken „fit". (Adv.) Geslaagd te Den Haag aan de R.K. Ver. t. b. van Industrie- en Huishoud- onderwijs „St. Anna", voor diploma cou peuse de dames M. G. Verburg en M. M. Reinhoudt te Kamperland en F. A. de Jager te Middelburg. Kindje verdronken. Zater- ddagmorgen is het 4-jarig zoontje van den schipper Th. Jaspers uit Vreeswijk, lig gende met zijn schip te Doetinchem over boord geslagen en verdronken. Kranig werk van een poli tiehond. Een dame uit Naarden ver loor in de uitgestrekte CraMoosche bos- schen haar gouden armband met horlo ge- Zijl zocht het bosch af doch zonder re sultaat. Zij nam ten einde raad de Bus- sumsohe politie in den arm. Deze trok met de hondenbrigade er op uit en na een speurtocht in de bosschen wist een der honden het kleinood op te spooren, waarna dit aan de eigenaares ter hand werd gesteld. 20.000 ste inwoner van Beverwijk. Zaterdagmorgen is ten stadhuize aangifte gedaan van ,de geboor te van de 20.000ste ingezetene van Bever wijk. Aan de gelukkige ouders werd na mens het gemeentebestuur een spaarbank boekje ten name van de geborene over handigd. - Doodelijke aanrijding. Gis termiddag is te Oirschot pater prof. dr. J. J. Soons met zijn motorrijwiel in bot sing gekomen met een personenauto welke van links kwam. Dr. Soons sloeg achterover met het hoofd tegen den grond, waardoor hij een schedelfractuur opliep. Kort daarop is hij overleden. Meisje leven sgevaarlijk g ew o n d Zaterdagmiddag heeft op den rijksweg Nij'megenDen Bosch onder de gemeente Heesch een ernstig auto-onge- val plaats gehad. Een tienjarig meisje stak achteloos den rijiweg over en werd achterop aangereden door 'n personen auto, bestuurd door den heer T., uit Nijl- megen'. In deerniswekken-den toestand is het slachtoffer de ouderlijke woning bin nengedragen. De toestand van de kleine is zorgwekkend. Doodelijke aanrijding. Gis teravond is op den rijksstraatweg te Al phen aan den Rijn de ongeveer 20-jarige wielrijder de Wit te Woubrugge door een viachtauto overreden en op slag gedood. Groote auto met geteerd hout verbrand. Zaterdagmorgen is een vrachtauto uit Westzaan, welke ge laden was met 260 geteerde en in creosol gedrenkte blokjes hout, tijdens het ri.den bij de Waalhaven te Rotterdam ongeveer ter hoogte van het tentenkamp in brand gevlogen vermoedelijk door het warmloo- pen van een der achterwielen. In een oog wenk brandde het achtwielige voertuig als een fakkel. De chauffeur die door een voorbijganger werd gewaarschuwd, kon nog bijtijds den tractor waaraan de ■vrachtwagen was gekoppeld in veilig heid brengen. De brandweer heeft met twee stralen de brandende auto, waaruit een dikke rookkolom opsteeg, die ver in den omtrek zichtbaar was, gebluscht. De lading en de vrachtauto zojm zwaar be schadigd. Augurken en tomaten bij 100.000 kilo's tegelijk naar de vaalt. De „Tel." meldt uit Venlo: In verband met het feit, dat de Duit sche regeering te weinig geld beschik baar stelt voor den invoer van Neder- landsche groenten, moesten in de afge- loopen week meer dan 1 millioen kg. versche en eerste kwaliteit diverse groen- tensoorten, die op de Venlosche gxoen- tenveilingen werden aangevoerd, doch niet het vastgestelde minimum-bod ver wierven, voor de consumptie ongeschikt worden gemaakt en naar de mestvaalt worden vervoerd. Een uur gaans van de stad liggen hon derdduizenden kilo's prima augurken en tomaten, die voor de consumptie onge schikt zijn gemaakt doordat men ze met petroleum heeft overgoten, in groote hoo- pen opgestapeld. Na afloop der veilingen ziet men dagelijks de vrachtauto's aan en af rijden om deze overproductie weg te brengen. Een droevig beeld. In de afgeloopen week werden op de Venlosche veiling ongeveer 350.000 kg. augurken, 160.000 kg. tomaten, meer dan 60.000 kg. spekboonen en onge veer 30.000 kroppen sla benevens belangrijke hoeveelheden andere groen- tensoorten, zooals stamboonen, kas- komkommers, enz. doorgedraaid, omdat er geen koopers tegen den minimumprijs aanwezig waren. Deze bedraagt thans voor de augurken f 1, voor tomaten en spekboonen f 3 per 100 kg. en voor sla 50 cent per 100 stuks. Op de coöperatieve veiling, waar de tuinders uit de omliggende dorpen hun producten aanvoeren, is het niet gunsti ger gesteld, terwijl nauwelijks een uur van de stad af op de Duitsche groentenvei- lingen, welke tengevolge van den gewijzig- den toestand in de Dhitsche grensstreek als paddenstoelen zijn verrezen, voor de spekboonen nog 8a9ct. per kilo wordt betaald. Voor tomaten, die hier dagelijks met wagonladingen naar de mestvaalt verhui zen, betaalt men op deze grensveilingen nog 15 20 cent per kg. Ook de augur ken, die hier als waardeloos worden weg geworpen, brengen op bedoelde Duitsche veilingen altijd zes per kg. op, terwijl een kropje sla, dat onze tuinders voor bemes ting op het land achterlaten, omdat het gjen doel heeft, dit product naar de vei ling te brengen, nog altijd 2 3 cent per stuk oplevert. Merkwaardige brand te U t r e o h tDe kapper van Z. te Utrecht had in zijn etalage tentoongesteld flesschen eau de cologne en ook eenige spiegels. De zon scheen in de bolle flesschen, die als lenzen werkten en in de spiegels, die mede '4ls brandglazen fungeerden. Door een toevallig zeer ongunstigen stand van de flesschen en de spiegels moet er papder aan het branden zijn gegaan. Ongeveer te half drie in den middag ontdekten voor- bijlgangers brand in de etalage. Zij waar schuwden de brandweer, die na korten tijd ter plaatse was en het vuur, dat zich snel had uitgebreid, met twee stralen bestreed. Het leek er een oogenblik op, dat het vuUr zich aan de belendende per- ceelen zou mededeelen, doch de brand weer kon het beperken tot de kapperszaak. Deze brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Meisje door honden aan gevallen. De 6-jaiige Betsie van Gel deren zou met een vriendinnetje een bood schap doen op. het erf van de fam. Valk te Nieuwerkerk aan den IJsel. Het erf is steeds afgesloten, daar er zeven hotnden losloopen welke als gevaarlijk be schouwd worden. Iemand, die op het erf geweest was, had verzuimd het hek te sluiten; toen beide kinderen den dam be traden, kwamen de honden op hen toe- loopen. Indien de kinderen waren blijven staan, was er wellicht niets gebeurd; nu sloegen zij echter op de vlucht en werden door alle honden tegelijk aangevallen. Het kleine meisje v. G. werden de kleeren van het lijf gescheurd, terwijl het kind ver schillende wonden opliep. Omwonenden wisten de handen te verdrijven waarna het kind biji een familie werd binnenge dragen. Nadat de eerste hulp verleend was, is het meisje door een dokter verdei behandeld. EG of stede prooi der vlam men. Te Lage-Zwaluwe is gistermorgen brand uitgebroken in een woning van G, Noteboom. In een oogenblik stond weldra het geheele huis met aangebouwde schuur in vlammen. De vrouw die alleen thuis was, stond machteloos tegen het snel in zich heen grijpende vuur. Alle buurtbewo ners bevonden zich in de kerk, zoodat alle huisraad en eenig vee een prooi der vlam men werd. Alleen het varken kon worden gered.. Aan de brandweer gelukte het, de naast en tegenover gelegen panden te behouden. De oorzaak van de brand is een lek in de schoorsteen. Motorrijders verongelukt. Kort na middernacht is op de Nassau- kade te Amsterdam een zeer ernstig mo tor-ongeluk gebeurd. Een motorrijder met duo-passagier kwam, volgens ooggetui gen, met zeer groote snelheid aanrijden, terwijl van den kant van .de Nassaustraat een tram met bijwagen aan kwam. Dfe motor botste tegen het achter- balcon van den bijwagen en werd geheel vernield. De bestuurder van het motorrij wiel en de duo-rijder werden tegen de straat geslingerd en zijn zeer ernstig ge wond en in bewusteloozen toestand naar een der ziekenhuizen vervoerd. Twee villa's afgebrand. Gisteravond brak brand uit in de villa, bewoond door den heer de Jong te Fem- nes, waarschijnlijlk doordat een spiritus- lichtje op een zolderkamertje is omgeval len. De brand, die door de buren werd ontdekt, breidde zich snel uit en in een minimum van tijid stond het met riet ge dekte huis in lichter laaie. Daar er ter plaatse geen waterleiding is, kon de brandweer niets uitrichten. Een vonkenregen, die neerkwam op de villa Heidelaan 8, welke aan zomergasten was verhuurd, veroorzaakte eveneens brand. Ook dit perseel brandde tot op den grond toe af. Verkeerd geneesmiddel verstrekt. Een vergissing van een apotheker-assistente heeft mevrouw St. te Apeldoorn bijna het leven gekost. Zij had een injectie-vloeistof voor een wond noodig. In plaats daarvan kreeg zijl bij een apotheker van diens assistente abusievelijk een slaapdrank op baar re cept'. Thuis ontving zij hiervan een in jectie, welke voor de besliijding van eventueele slapeloosheid veel te overvloe dig was. Direct daarop vertoonde zij teekenen van benauwdheid en viel tot ontsteltenis van haar huisgenooten in een diepen slaap, waaruit zijl niet te wekken bleek. De apotheker de vergissing van zijn helpster bemerkend, gaf daarvan on- middelijlk telefonisch bericht, doch toen was het al te laat. De inmiddels omboden geneesheer liet de patiente naar een ziekenhuis over brengen, hij achtte haar toestand hoogst zorgwekkend. Na onafgebroken 24 uur geslapen te hebben, waarin het kloppen van haar hart kunstmatig in stand was gehouden, ontwaakte zij, hoewel nog in versuften toestand verkeerend. Eenige volgende dagen is zijl nog in het zieken huis verpleegd en zoover hersteld, dat zij gisteren weer naar haar woning kon terugkeeren. Colijn In de caricatuur. In de bekende Libellen-serie (uitgave van Bosch Keuning te Baarn), zal binnenkort een Libel verschijnen, getiteld „Colijn in de caricatuur". In dezen bundel zullen ongeveer honderd uitgezochte caricaturen, uit de geheele pers verzameld, worden opgenomen. Deze politieke prenten geven een interessant stuk biografie van onzen Minister-presi dent, een brok politieke landshistorie tevens, loopend over de bewogen laatste vijf en twintig jaren. Zijne Excellentie Dr Colijn heeft zich bereid verklaard den bundel van een voorwoord te voorzien. WEER BRIEF VAN PREDIKANTEN VOORGELEZEN. Gisterochtend hebben in Duitschland alle predikanten van de confessioneele kerk van den kansel een brief voorge lezen, waarvan de voornaamste punten hier volgen: Het Duitsche volk staat voor een groote historische beslissing. Men moet thans weten of het christelijk geloof in Duitsch land kan blijven bestaan. Het Evangelie van Christus wordt thans bij ons bestre den, niet alleen door atheïsten, doch ook door lieden, die zonder het bestaan van een God te ontkennen, de christelijke openbaring weigeren te erkennen. Staat en partij gebruiken hun macht tegen het Evangelie en de aanhangers hiervan. Lang hebben we gezwegen en we hebben den Fuehrer met deze onderdrukking in kennis gesteld. Thans zijn we in naam van Christus verplicht ons zwijgen te verbreken. In het na- tionaal-socialistische kamp leert men de mythe van Rosenberg en beperkt men de mogelijkheid van actie van de kerk, men onderdrukt het geweten, bespionneert de christenen en vernielt alle moreele ver plichtingen. Tot onze diepe droefheid zijn we verplicht deze dingen te zeggen. We zijn bereid ons bloed te offeren voor het Duitsche volk, doch wij willen het Evan gelie verdedigen. We vragen vrijheid van godsdienstoefe ning en vrijheid voor de christelijke pers en voor de christelijke liefdadigheid. We vragen, dat de Duitsche jeugd niet zal worden belemmerd door politieke oefenin gen in het christelijk familieleven. We vragen, alle civiele machten in Duitsch land er aan te denken, dat zij voor God verantwoording af moeten leggen en smeeken hen niets te doen tegen Zijn geboden en tegen de vrijheid van ge weten van hen, die in God gelooven. We vragen den dienaars en dienaressen van de kerk zonder vrees voor de menschen het evangelie te bekennen. Verscheidene predikanten en leeken zijn om hun ge loof gevangen genomen en in concentra tiekampen opgesloten. We weten niet wat ons wacht, wat ook gebeure, laten wij gehoorzamen aan onzen Hemelschen Vader. Laten wij de handen opheffen tot God. „O God, wees barmhartig voor ons volk, dat Uw waar heid bij ons blijve, help ons te overwin nen, amen." Deze brief is onderteekend door Dr Koch, den president van de Evangelische Synode en dominee Mueller, namens het voorloopig bestuur van de confessioneele kerk in Duitschland. De Rijksdag bijeengeroepen. Het verluidt te Berlijn, dat de Rijks dag te Worms zal worden bijeengeroepen om de afkondiging te hooren van één enkele vereenigde Duitsche kerk. Deze zou beoogen een einde te maken aan den kerkstrijd, welke sinds de na- tionaal-socialisten aan het bewind kwa men, onafgebroken heeft voortgeduurd. Verdronken. LOOSDRECHT. Gistermiddag ging de heer Ausman met zijn beide zoons in een roeiboot een tocht maken op de Looa- dredhtsche plassen. In de omgeving van Nieuw-Loosdrecht gingen de beide zoons zwemmen. Hierbij is de 25-jarige J. H. Ausman plotseling in de diepte verdwe nen. Toen hij werd bovengehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. Vliegtuig op het terras van het vliegveld Eelde gereden. GRONINGEN. Zondagmorgen vroeg is op het vliegveld Eelde, waar tandem- wedstrijden werden gehouden, bij het taxiën een Fokkertoestel, dat ter opluis tering van het feest rondvluchten boven bet vliegveld zou maken, door een ruk wind opgenomen en terzijde geduwd, waardoor de piloot de bocht niet meer kon neimen en het terras opreed. Gelukkig was hier nog geen publiek aanwezig. Het hek en een paar palen werden uit den grond geslagen. Het toestel is licht beschadigd en zal vanavond gerepareerd naar Schiphol worden teruggevlogen. Aardbeving. KOETARADJA. Hedennacht is te Koetaradja een ernstige aardschok ge voeld. Tengevolge hiervan werden 9 personen gedood, terwijl 20 personen werden ge wond. 'Onder de slachtoffers, waarbij zich 3 Javaansche fuseliers bevinden, die onder het neervallend puin werden bedolven, zijn geen Europeanen. Het verkeer per spoor is gestoord, ter wijl het telefoonkantoor te Koetaradja ge deeltelijk vernield is. Embargo afgekondigd. BERLIJN. Duitschland heeft vandaag een embargo op den uitvoer van wapens naar Spanje afgekondigd. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. De Spaansche oorlogsschepen zouden de zijde der natioalisten hebben gekozen. PARIJS. Volgens een niet bevestigd bericht uit Biarritz zouden alle Spaan sche oorlogsschepen die zich tot dusver nog in handen der regeering te Madrid bevonden, de zijde der nationalisten heb ben gekozen. Nationalistische vliegtuigen boven Madrid. LISSABON. Eén en twintig vliegtuigen der nationalisten zouden gedurende vrij langen tijd boven Madrid hebben gevlogen zonder tegenstand te ondervinden van de zijde der luchtartillerie van de regee- ringsstrijdkrachten. Do Queen Mary heeft het record van de Normandie verbeterd. NEW-YORK. De Queen Mary heeft het record van de Normandie voor den overtocht over den Atlantischen Oceaan van Oost naar West verbeterd. Wij vernemen, dat de Queen Mary het record van de Normandie met 4 uur en 30 minuten heeft verbeterd. Haar snelheid was 0.36 knoop grooter dan die van het Fransche schip. Ernstige besprekingen te Worms aanstaande. BERLIJN. Voor de opening van het Nat.-Soc. partijcongres te Worms houdt Hitier eenigen tijd rust op zijn buitenver blijf te Berchtesgaden. Het schijnt, dat op dit congres zooal niet daarvoor, ernstige beslissingen zul len worden genomen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 28lVs 278 Ned. Ind. Hdbk. 111 111 Philips 15754 15654 Unilever 117 116 Amsterd. Rubber, 140Va 139% Koninkl. Petroleum 28454 281% D'eli Mij. 245 242Va Ned. Scbeepv. Unie 50 49 54 4 pet. Nederland 993/is 99Vs 4 pet. Nèderl. Indië 976/s 97% U. S. Steel 40Vs 403/s Anaconda 22s/a 22 Va U. S. Leather 8B/i. 35/n Bethle'hem Steel 37 36"/t» Adj. Chic. Milwaukee 4Ve 4 Cities Service 2% 2% Intern. Nickel Sl'/s 32 Shell Union li5/» llVs Kennecott Copper 27 267/s Radio Corp. 654 6 Va Car Foundry 25 24% Tidewater lOVs lOVs Midcon. Petrol 13/4 13Va Gen. Motors 40% 4054 American Enka 205/s 2054 United Corporation 46/8 46/a De opwinding, waarvan de New York- sche markt j.l. Vrijdag blijk gaf is van korten duur geweest, vandaar dat de koer sen hier vandaag weinig veranderd waren. Londen was heden wat beter gestemd en er was daar vraag voor Aimerikaansche staalaandeelen. Hier was eenig aanbod in locale fond sen, maar er ging weinig om. Duitsche fondsen trokken iets aan. Op de beleg- gingsmarkt was gering aanbod. Voor ta bakswaarden was op een ietwat lager ni veau goede vraag. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Aug., 2.30 u. Londen 7.40%7.41%. Berlijn 59.2059.25. Parijs 9.689.72. Brussel 24.83—24.90. New-York 1.47—1.47

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3