ALS DE LIEFDE RIJPT DE C9MK3i'KlST!SrHE VERGADERING TE BREDA, Uit de Provincie Middelburg. De Koninginnedag. De Oranjevereeniging heeft gemeend op 31 Aug. ook niet stil te moeten zittcu en organiseert een samenkomst in de Abdij des avonds van 7 tot 8 uur. Op die sa menkomst zullen mr P. Dielemai en Ds ïn het Brusselsche Nieuwsblad komt een communiqué voor van het Internatio nale secretariaat voor de vierde interna tionale, waarin geprotesteerd wordt tegen berichten in de Nederlandsche en Belgi- sche pers, volgens welke de communisti sche vergadering te Breda, van 30 Juni jl. tot doel gehad zou hebben, het tot stand brengen van een overbrugging tusschen de derde en vierde internationale. De internationale conferentie te Breda wordt in het communiqué gezegd bracht uitsluitend vertegenwoordigers van de vierde internationale te Breda bijeen en wel uit Sovjet-Rusland, België, Engeland, Nederland, Zwitserland, Duitschland, Ita lië, Frankrijk, Amerika. Een document: „De nieuwe revolutionaire vloedgolf en de taak van de vierde Internationale" is goedgekeurd en verschijnt in het Augus tusnummer van het orgaan der Interna tionale. Aan den toestand in Spanje, Frankrijk en Bel gië wijdde de conferentie haar bijzondere aandacht. Het communiqué zegt verder, dat de communistische derde Internationale en het roode volksfront niet ver genoeg gaan. Stalin wordt voorgesteld als een dienaar van de reactie, terwijl de vierde internationale dadelijk 'n wereldrevolutie wil ont ketenen. Het slot van dit communiqué bewijst wel, hoe gevaarlijk deze vierde internatio nale is. Daarom te meer is het te bejam meren, dat bedoelde vergadering op Ne- derlandschen bodem kon worden gehou den. Toestand slagersbedrijf Is ongunstig. De hoofdbesturen van den Ned. Slagers- bond en den R.-K. Hanzebond van Sla gerspatroons, die overwogen hebben, dat het nuttig en noodig zal zijn een alge- meene voorlichting te geven omtrent den noodtoestand, waarin het slagersbedrijf is komen te verkeeren, hebben besloten te dien einde een gemeenschappelijke ver gadering van de beide hoofdbesturen te beleggen. Deze bijeenkomst zal worden gehouden Woensdag 2 September te 's-Gravenhage. De besturen der genoemde bonden heb ben voor deze vergadering het navolgen de urgentieprogramma voor het slagers- bedrijf opgemaakt. 1. Afschaffing, althans zoo ver moge lijke verlaging der crisisheffingen en ver mindering der crisislasten, die op het slagersbedrijf drukken. 2. Stopzetting van de overheidsdistribu tie van vleeschprcducten in geconserveer- den vorm. Zoo noodig vervanging daarvan door distributie van versch vleesch met algeheele inschakeling van het slagers bedrijf. 3. Maatregelen tegen de economisch on verantwoorde overmatige vestiging in het slagersbedrijf. 4. Tegengaan van de sloopende concur rentie in het slagersbedrijf, op grondslag van de wet op de ondernemersovereen komsten. 5. Spoedige indiening van het Wets ontwerp tot wijziging der Vleeschkeu- ringswet, o.m. ter stopzetting der bevoor rechte positie, die het grootbedrijf, met de tegenwoordige uitvoering der Vleesch- keuringswet, nog steeds inneemt, en af doende onderdrukking van de z.g. uit- ponderij van vleesch, afkomstig van huis slachtingen en verkocht wordende in lo kaliteiten, die niet aan de eischen der wet voldoen. De Rekenkamer maakt een einde aan royaliteit bij de crisiscentrales. In bet verslag van de Algemeene Re kenkamer over 1935 lezen wij, dat op merkingen, door de Kamer ter kennis ge bracht van den minister van Economi sche Zaken, voorloopig ten gevolge had den, dat bij een der crisis-centrales be sparing op bestuursuitgaven werd ver kregen door het vervallen van vaste be looningen en de verlaging van vacatie gelden, verblijfvergoedingen e.d. tot een totaal bedrag van ten minste f 10.000, vergeleken met de uitgaven van 1933. Bo vendien werd bereikt een besparing van verscheidene duizenden guldens per jaar op salaris van personeel in den buiten dienst. F E U I LTTÉTO N Uit het Engelsch. 76) io1 Sylvia voelde de teere aanraking van zijn hand en het verlangen kwam in haar op zich in zijn armen te werpen. Doch ze drong dat verlangen terug en bleef lusteloos liggen. „Ik ben door de relletjes zoo lang op gehouden, lieveling," zei hij zacht. „Ik dacht, dat je wel verlangen zou te weten hoe het afgeloopen is. Nu is je vader vei lig." ,iVader is altoos veilig," zei Sylvila op klagenden toon. „Hij bekommert zich niet om zulke onnoozele relletjes. Maar ik ben zoolang alleen geweest," „Ik weet het en ik heb ook steeds ge probeerd om naar huis te kunnen gaan, maar het ging niet, Je vader was dit maal echter heelemaal niet veilig. Het was geen kinderspel vanavond. E'r zijn heel wat gewonden ook, onder anderen Jacob O'ldershaw," „Die akelige bochel, die je af en toe wel eens bezoekt? Die had zich beter kun nen opbergen.Was Phillippa er ook bij?" „Phillippal Nu ik zou denken, dat die Tengevolge van de bemoeiingen der Kamer zijn de vrij hooge vaste vergoe dingen, die bestuursleden van een andere orisiscentrale ontvingen, vervallen, ter wijl hun vacatiegeleden werden terugge bracht van f 10 tot f 5 per dag. Uit een en ander is een besparing van ongeveer f 11.000 per jaar voortgevloeid. Bij weer een andere crisis-instelling werd in overleg met de Kamer een reor ganisatie tot stand gebracht van den con- tioledienst, in hoofdzaak door samen smelting van twee afzonderlijke controle- organen tot één. Met andere maatregelen bracht dit een besparing op van f 20.000. Bij meer dan een provinciale organisa tie vond de Kamer groote bereidwillig heid om te voldoen aan wenken tot be zuiniging. In één geval bleek ongeveer f22.500 per jaar bespaard te kunnen worden, en wel op vergoeding voor reis- en verblijfkosten. Twee opmerkingen der Kamer leidden bij een der provinciale organisaties tot besparing van ongeveer f 5000 per jaar. Herziening van de bepalingen omtrent bet gebruik van automobielen en motor rijwielen had tengevolge, dat tenminste f20.000 per jaar kan worden bezuinigd. Dë besparing, bij de Centrale Crisis- Controledienst door overleg met de Re kenkamer, die het gevolg zal zijn van bet aannemen van voorstellen der Kamer van uiteenloopenden aard, is te stellen op ten minste f 40.000 per jaar. De ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen. De geschatte ontvangsten der Neder landsche Spoorwegen (incl. die der geëx ploiteerde spoor- en traomwegen) hebben in Juli f8.637.900 (v. j. f9.709.000) be dragen. Gespecificeerd waren de ontvang sten: reizigers f 5.023000, bagage f 138300, brief- en pakketpost f 230.000, goederen f2.944000, levende dieren en lijken f 29000 diversen f 273.600; totaal f 8.637.900. De totale ontvangsten van 1 Januari af beliepen f53.882.302 (v. j. f58.964.888), gemiddeld aantal 'km in exploitatie van 1 Januari af 3.427 (3.549), dus ontvangst per dagkilometer f 73.81 (f 78.37). Een goed zaakjel Het klinkt paradoxaal, maar het is toch werkelijk waar: er is een crisiszaak, die uitstekend loopt en geen last van „crisis" heeft, schrijft de „Handeldrijven de Middenstand". Malaise kent men et niet, wel klanten bij de vleet! Bij den hoofdambtenaar voor de crisis- tuohtrechtspraak kwamen n.l. over de maanden Januari, Februari en Maart in totaal 4710 tuohtrechterlijke verklaringen in. In 1504 gevallen werd een schikking getroffen tot een gezamenlijk bedrag van f 12.695,40, zijnde f 8,44 per geval. Dat zijn dus klanten, die meetellen. Of zij op ex tra „service" mogen rekenen? Er werden einduitspraken gegeven over 1255 gevallen, waarbij een bedrag van f21.502 aan boet werd opgelegd. Ieder „rechtzaakje" leverde dus f 17.13 op. Een vergelijking wijst dus uit, dat in doorsnee zij, die een „schikking" troffen er het best zijn afgekomen. De hierboven geciteerde gegevens bewij zen wel, dat er heel wat bij de crisis- tuchtrechtspraak „omgaat". Automatische overwegbeveiliging. Gelijk destijds is gemeld, zullen de Ned. Spoorwegen in de nabijheid van Steen- wijk een proef nemen met een bepaald systeem voor automatische beveiliging van onbewaakte overwegen. De directie heeft de levering van deze installatie, na beoordeeling van verschillende, ook buitenlandsche aanbiedingen, opgedragen aan een Nederlandsche firma, n.l. de Alk- maarsche ijzergieterij. Eerlang is nu de plaatsing van de beveilinginsinrichting te verwachten. „Wilhelmus" of „Wien Neerlandsch Bloed". De „Java-bode" meldt inzake het spe len van het Wilhelmus of het Wien Neer landsch Bloed bij officiëele gelegenheden dat de regeering bepaalde, dat de vraag, welke van beide volksliederen als de voor naamste moet worden beschouwd, geen punt van overweging kan uitmaken. Daar voor de Soesoehoenan bij officiëele ge legenheden het Wilhelmus werd gespeeld, terwijl dit voor den Resident en den Mangkoengore het Wien Neerlandsch Bloed was en dus de keuze tusschen beide er was.Ze was onbetaalbaar, Sylvia; maar ik zal je morgenochtend de bijzonderhe den wel vertellen; je bent nu erg moe, geloof ik. Moet je begrijpen, Phillippa redde de situatiel Ik heb baar daarnet met een rijtuig naar huis gestuurd." Sylvia lachte bitter. „Was je niet liever met haar meege gaan?" vroeg ze op sarcastischen toon. „Het is vreeselijk stom van je, vind ik, nog weer terug te keeren naar een zwak ke en 'ziekelijke vrouw, die bovendien nog nooit een energieke vrouw geweest is en bet ook wel nooit zal worden. Een vrouw, die zich niet bekommert om haar huis houding, en en Plotseling barstte ze in tranen uit. Paul stond perplex. „Ik verzeker je, lieveling, dat abso luut geen energieker vrouw als de mijne begeer," zei hij met vuur. „Ik zou an ders Phillippa veel beter hebben kunnen trouwen laobte hü luidruohtig. „Mot ze heeft geen vat op me kunnen krijgen.'" „Geen vat op jou! Waarom komt ze hier dan zoo dikwijls en kijkt me met haar strakke blik aan, alsof ze wel dwars door me been wil kijken en alles wil zien, wat ik weer verzuimd heb." „Och, dat ia nu eenmaal zoo haar ge woonte. Je moet je niet te veel van Phil lippa aantrekken. Ze is immers onze beste vriendin. Ik heb inderdaad heel liederen een zaak van preseance werd, bepaalde de Gouverneur-Generaal dat voortaan bij alle gelegenheden voor alle autoriteiten het Wilhelmus moet worden gespeeld, dat in de laatste jaren het meest populair is. BOERENSCHUUR BIJ VEERE AFGEBRAND. De brandspuit reed te hard. Zaterdagmiddag werden de landbouwer D. Kasse en zijn vrouw die in het land het vee melkten, gewaarschuwd, dat er brand was uitgebroken in de kapitale schuur Van hun boerderij te Zandijk, on der de gemeente V e e r e. Toen zij zich derwaarts spoedden, sloe gen de vlammen reeds hoog uit het dak De brandweer werd met klokgelui gealar meerd en was in zeer korten tijd op het terrein van den brand aangekomen. De schuur, die geheel met hooi eu graan was gevuld, leverde gretig voedsel aan de vlammen. Het blusschingswerk werd ern stig bemoeilijkt door het feit, d'at in de omgeving zeer weinig water kon worden betrokken. De schuur is geheel uitgebrand. De in ventaris, waartoe een met vlas geladen wagen en een leege wagen behoorden, is eveneens geheel verloren gegaan. Op het vlas na was alles verzekerd. De spuit en de brandweerlieden werden met 'n vrachtauto naar de plaats van den brand gereden, doch dit geschiedde met zulk een snelheid, dat in een scherpe bocht drie spuitgasten van den wagen werden geslingerd. Een van hen bleef ongedeerd, doch de beide andere liepen verwondin- dingen op en moesten zich onder genees kundige behandeling stellen. De loco-burgemeester dhr J. J. van Be- veren en de andere wethouder waren ter plaatse aanwezig en namen maatregelen om de schuur van den landbouwer Won- dergem te sparen, die gevuld was met het graan van vele kleine landbouwers. De brandweermannen zijn tot Zondag nacht 3 uur aan het werk gebleven. Daar na bleef men op wacht tot 9 uur. De schuur is drie jaar geleden ook af gebrand. De oorzaak is onbekend. De Walchersche Reddingsbrigades. De reddingsbrigades op Walcheren be nutten den zomer 1936 wel zeer om zich verder te bekwamen en dat niet alleen in het kanaal maar ook op verschillende plaatsen aan het strand. Nadat Vlissin- gen en Zoutelande een beurt hadden ge had, zocht men het Zaterdag aan de Noordkust en wel bij Oranjezon. Van Viissingen waren een 20-tal leden der Reddingsbrigade per rijwiel met de clubvlag voorop vertrokken en onderweg deden de brigades Souburg en Middel burg het aantal stijgen tot veertig. De instructeurs, de heer P. van Anraad en P. J. Gillissen uit Viissingen, gaven aan het strand theorie over de gevaren der zee, het optreden als strandwacht, het redden van drenkelingen uit zee enz. Bij het in toepassing brengen van een en ander ondervond men hoe moeilijk 'het is bij Noordenwind, die een flinken trek in de richting Veere veroorzaakt, door het eerste der zwinnen, waaraan de kust ter plaatse zoo rijk is, heen te komen. Dit geldt tevens als waarschuwing voor niet- of slechte zwemmers of zwemsters, temeer omdat hier geen toezicht en hulp is. Gedurende een paar uur werd ge oefend. Jaarvergadering Z. V. B. De Zeeuwsche Voetbalbond kwam Zater dagmiddag in jaarvergadering bijeen te Middelburg. De voorzitter, de heer M. Oele had zij'n functie een half uur voor de vergadering neergelegd eni daarom nam de heer A. Lmanse, secretaris en competitieleider, het piesidium waar. Besloten werd, dat voor de Zaterdag competities een wisselbeker beschikbaar zal worden gesteld. Deze moet öf driemaal achtereen óf vijf maal in het geheel moet worden gewonnen voor dat de vereeniging er blijvend eigenares van is. Naar aanleiding van het 15-jarig be staan van den Bond besloot de vergade ring alle schorsingen, die voor 1 Augus tus jl. zijn opgelegd voor ten hoogste 5 jaar, op te heffen. veel aan haar te danken, meisje, heel veel. Toen ik nog een onopgevoede en onbeschaafde jongen was, heeft zij1 zich over mij' ontfermd. Maar morgenvroeg zul je die dwaze gedachten wel weer uit je hoofd gezet hebben. Je bent al niet sterk. Ik geloof, dat je een beetje over spannen bent." Nog nooit beeft een vrouw het prettig gevonden als overspannen te worden be- schouwd; ook Sylvia niet. Terwijl Paul bet vuur oprakelde rees ze overeind en stiet hem van zich, toen hij' baar een kus wilde geven. ,jGaiga maar weg," bracht ze er met moeite uit. Laat me weer alleen, Paul. Ik weet heel goed wat ik zeg, maar ik weet ook wel wat jij denkt. Ik ben niet knap en flink genoeg, maar ik wensch dat ook niet te zijn. Je hield anders altoos van me, zooals ik was. Ga maar weg, laat me maar alleen. Ik wil slapen." Ze legde zich hijgend neer, haar keel vol gesmoorde snikken. Paul bleef echter halsstarrig bij baar bed zitten en sloeg haar met verwilderde en angstige blik gade. Voorzichtig sloop hij de kamer uit. Hij vergat zijn onaangeroerde avondmaal; bij vergat af de emoties van dezen avond, want ongetwijfeld stond bet gewichtigste feit nog te komen. Het gevoel van te heb ben misgetast, bet visioen, dat nog kort- De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden de heeren A. Imanse, G. A. Hamelink en A. J. van de Velde. Dief In den val geloopen. Een 24-jarig jongeman, werd betrapt door de douanen te Viissingen toen hij uit een der loodsen kwam met een daar gestolen voorraad ongehanderoleerd ci- garettenpapier. Hij is aan de politie overgeleverd. G. F. Nolte spreken resp. over „Oranje, Blanje, Bleu" en „En toch Oranje, Hoe zeel" Verder zal het muziekgezelschap „Oefe ning na den Arbeid" de volksliederen en een drietal andere bekende liederen spe len. Het is de bedoeling, dat deze mede worden gezongen, terwijl de drie Christe lijke zangvereenigingen „Sursum Cor- da", „Hosanna" en „Soli Deo Gloria" aanwezig zullen zijn om den zang in te zetten. Jubileum Middelburg. Zaterdag was het feest voor de Mid- delburgsche Voetbalclub „Middelburg", omdat het 20 jaar geleden was, dat deze vereeniging ontstond uit samenvoeging van twee destijds bestaande vereenigin- gen. Des middags hield het bestuur recep tie in het clublokaal en mocht het blij ken van groote waardeering uit sport en andere kringen in ontvangst nemen. Des avonds opende de voorzitter, mr P. G. Adriaanse den feestavond in het Schuttershof, met een toespraak, waarin hij o.a. mededeelde, dat besloten is een speldje van verdienste in te stellen voor hen, die zich ten opzichte van de vereeni ging bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Aan de oud-spelers, die heeren J. Becks en W. Remijn, reikte Spr. de twee eerste speldjes uit. De vice-voorzitter, de heer C. A. M!n- derhoud, bood daarna onder applaus een speldje aan den voorzitter aan. Ballonwedstrijd. Een recla mebureau alhier bood Zaterdagmiddag aan een 450 tal kinderen een ballonwed- strijld aan. Op den Dam bad de opstelling plaats van de deelnemenden met hun bal lonnen. Zoowel op dit plein als later op de wandeling door een deel der stad, voor afgegaan door tambours van Achilles, oirttsnapten reeds verschillende ballons aan hun eigenaars en gingen de lucht in als voorboden van de honderden, die tegelijk op het Molenwater naar boven gingen. Welke ballonnen zullen het verst komen? Dit is nu de vraag voor alle .deelnemers. No odeloos alarm. Zaterdag avond ontstond aan de Kade alhier con sternatie toen men plotseling vijf gekleede personen in het water zag vallen. Een der omwonenden denkende aan een ongeluk Joeg de ruit voor het kastje van de reddingsbrigade reeds stuk, doch hulp bleek niet noodig. Het waren vijf opvarenden van een Duitscbe boot, die op deze wijze zich vermaakten en zich met opzet gekleed te watei hadden begeven. Viissingen. Verstekelingen. Van een van Antwerpèn vertrokken stoomboot zijn op de reede alhier een Pool en een Roemeen, die als verstekeling aan boord waren, aan wal gebracht. 'Niet toegelaten. Een 24- jarige Israëliet, Duitscher van nationali teit, die uit zijn land was gevlucht, omdat hij in strijd met de Neurenberger wetten met een christen-meisje was gehuwd, wil de van Viissingen naar Engeland over steken, doch werd daar niet toegelaten en is naar hier terug gekomen. i B. en W. stellen den Raad voor aan Mej. A. S. de Ruijter eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan school H, zulks op verzoek en wegens gezond heidsredenen. B. en W. stellen voor, om voor de 'gronden aan den Koudek.weg en de ont worpen Wielingenstraat een nieuwe wijze van verkaveling toe te passen en ook van den verkoop. Zulks door de prijzen per perceel te bepalen bij een breedte van 18 m op resp. f 1650 en f 1300, en verder 50 c per bebouwde m2. geleden zijn geest geheel in beslag had genomen, had nu ineens alle bekoring verloren. Zijn moeder scheen hem op het oogenblik de eenige, die hem hulp zou kunnen bieden, zooals ze al zoo dikwijls hem in benarde oogenblikken had terzijde gestaan. Hij' haastte zich naar zijn werkkamer, greep de telefoon van den haak en belde baar op. Ofschoon het reeds tegen mid dernacht liep en het een natten, guren Decembernacht was, aarzelde hij geen oogenblik haar te vertellen dat zijin vrouw ernstig ziek was en dat haar on middellijke komst absoluut gewenscht was. Hij wachtte haar antwoord nauwe lijks af, omdat hij wel wist, hoe dat luidde. Nauwelijks een half uur later volgde hij haar reeds naar Sylvia's slaapkamer en die langen nacht streed zij zonder ver sagen aan de zijde van den bekwamen, zwijgzamen arts voor het leven van Syl via en haar eerstgeborene. HOOFDSTUK XIX. De laatste avond van het veelbewogen en moeilijke jaar was over Leatbergate gedaald. De dag, volgendè öp den avond van storm, oproer en lijden, was opval lend rustig verloopen. Het was als wilde men bet verkeerde goedmaken en het Goes. Zaterdag hield de D. V. De Roode Doffer een wedvlucht van Tilburg 83.109 K.M. 1, 2, 11, 17 Droogers; 3, 18, 19, 20 Van Loo, Wolphaartsdijk; 4 Reijnhout, Wol- phaartsdijk; 5, 8, 12 Gebr Knuist; 6 Koppejan; 7 Gebrs Bakker; 9 G. de Hond; 10, 13, 16 Walhout, Wolphaartsdijk 14, 15 A. Harink. De Kon. Handboog-Sociëteit „Jaco- ba van Beijeren'' hield Zaterdag haar jaarlijksch concours op de steng aan den Polderschen weg. Aan dit concours werd deelgenomen door 81 schutters, vertegen woordigende 18 sociëteiten. Be boofdvogel werd geschoten door S. Westveer van de „Edele Handboog" te Oudelande, tevens wisselbeker. De le zijvogel door A. Daal- man van V. I. O. S. te Kwadendamme; 2e zijvogel door G. van Liere van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. De kallen werden ^be haald door L. Meyaard van „Juliana" te Oudelande; D. v. d. Poel, idem; Daalman, V. I. O. S., Kwadendamme en J. Looij van „Zorgvliet", Ellewoutsdijk. Na verlengde kamp werden de kleppen- prijzen als volgt behaald: le klep A. Luijk van „Willem Teil" te Kapelle, tevens wis selbeker); 2e klep A. de Jonge van „Wil lem Teil" te Ovezande; 3e klep door H. Driedijk, „Doel naar Hooger", Wolfaarts- dijk en 4e klep door S. Westveer van de „Edele Handboog"' te Oudelande. Het Bestuur van de Veilingsvereen. Zuid-Beveland besloot het koelhuis uit te breiden met een ventilator met aange- bouwden motor. Kloetinge. Begunstigd door heerlijk zo merweer werd Zaterdagmiddag de aan gekondigde Zomerdag, uitgaande van de Chr. Mondaccordeon-vereen. „Inter Nos" alhier gehouden. Na een rondwandeling door het dorpj waaraan, behalve door de divers© jeugdvereenigingen ter plaatse, werd deelgenomen door de dames-gymna- stiek-afd. O. K. K. en het Tamboer- en Pijpersoorps „Excelsior" van Goes, werd, alvorens naar bet feestterrein werd ge marcheerd, een ovatie door „Inter Nos" gebracht aan dhr van Iwaarden, eigenaar van de weide, waar de Zomerdag werd gehouden. Op het terrein aangekomen, werd na gezamenlijk zingen, begeleid door de mu ziek van „Inter Nos", door den voorzitter der Regelingscommissie, dhr G. K. Maar- tense, den aanwezigen het welkom toege roepen. Daarna sprak Ds v. d. Heil een kort openingswoord, waarna Ds Mortier van Kruiningen sprak over; „Ons Begin". Dit principieele woord tot de jeugd verdiende meer belangstelling dan bet thans heeft ondervonden, daar op dit moment een ge deelte der jeugd zich wel wat al te rumoe rig gedroeg. Hierop werden door de dames-afd. O. K. K. enkele brugoefeningen en rhyth- mische oefeningen gegeven, de laatste op de muziek van „Excelsior'', die zeer ver dienstelijk werden uitgevoerd. Als tweede spreker trad op dhr J. Schipper, van Middelburg, met bet onder werp: „Wachten". „Excelsior" gaf na de pauze enkele wel geslaagde muzieknummers, waarna als derde spreker optrad Ds Korevaar van Biggekerke, met het onderwerp: Levens vreugde". Thans kwam de jongedames-afd. O. K K. met een rhythmische oefening voor den dag, dit maal op de muziek van „Inter Nos". Dit nummer, dat zeer in den smaak van het publiek viel, werd op verzoek her haald. Laatste spreekster was Mevrouw Van Hoogstraten-de Geer, van 's-Gravenpolder met het onderwerp: „Mijn reis naaf Noor wegen". Spr. wist zóó boeiend te vertellen, dat alle aanwezigen genoten. Met enkele muzieknummers van Inter Nos en 'n pit tig slotwoord van Ds v. d. Heil, werd deze zeer geslaagde, doch slechts tamelijk be zochte Zomerdag, met dankzegging ge sloten. Driewegen. D'e Burgerwacht alhier hield Zaterdagmiddag haar onderlingen schietwedstrijd. Maximum 150 punten. Uitslag: le prijs J. C. Steketee 138 punten; 2e pr. J. van Oosten Gz. 135 p.; 3e pr. Jan Korstanje 129 p.; 4e pr. A. Korstanje 127 p.; 5e pr. P. de Muijnck 122 p.; 6e pr. J. van Oosten Mzn 120 p.; 7e pr. G. P. Machielse 119 p.; 8e pr. A. Krijger 119 p.; 9e pr. P. Verburg 116 p.; 10e pr. A. Smal- legange 115 p.; lie pr. C. van Oosten 114 jaar vol onrust en strijd in rust en vre de eindigen. Onder menig eenvoudig dak der scha mele arbeiderswoningen was bet verhit te 'bloed reeds weer afgekoeld. En menige vrouw had haar nog knorrige echtge noot in scherpe woorden te verstaan ge geven, dat zij, ondanks de rechtmatig heid van hun eischen, toch eigenlijk dwazen waren geweest, om zulk een on zinnig oproer te verwekken. En er moet al heel wat gebeuren, voor bet hartelijk met elkander meeleven in het heuvelland van Yorkshire verloochend wordt. Het feit, dat Richard Farren zwaar ziek te bed lag, onbewust van wat om hem heen gebeurde, dat Jacob O'ldershaw gewond en bewusteloos lag in juffrouw Waggit's op één na mooiste slaapkamer, dat Paul's vrouw dien ganschen dag lag op den rand van het graf, legde een zekere beklem ming op de harten der menschen. De mannen die Jacob's weefstoel vernield hadden, hielden zich angstval lig verscholen en weigerden hardnekkig hun daad te bekennen. De vrouw, die bij de oude Farren een steen door de ruiten bad geworpen, grendelde angstvallig baar deur, bang dat anders Phillippa Yeoman zou binnenkomen en zat den ganschen dag te huiveren bij baar zwarten, ledigen baard. (Wordt vervolgd.) p.; 12e pr. C. J. A. Koeman Jzn stanje 96 p.; 15e Geluksbaan: lel pr. G. M. C. Orti 4e pr C. J. Steke| De Bijz. Vrijw. Zaterdagmiddag lingen wedstrijd, prijzen waren der schutters 96 onderling verdec] schutters. P. Korstanje 9(| J. van Oosten 9É 96 p. Arnemuiden. de Ring Middelbf op G.G. in de cor onder leiding vail de Jongel. Vere| uit Middelburg de Wolff behanc der Schriftstudie' Na de pauze lei Vereen, te Veere werp: „Onze Mei Na bespreking| werd gesloten me Als gevondel tarie: een huisslei (Belangeloos.) O.- en W.-Sou| mooi zomerweer Burgerwacht Zatl lijkschen wedstril De volgende le? C. Oste 93 punten Wouters 86 p.; jJ Weeda 85 p.; C. jouw 80 p.; P. Ml 74 p.; C. A. Jobs© f P. Contant 69 p. Steketee 65 p.; Al A. Steketee 57 p.j Putte 44 p.; D. IT 36 p.; A. Arendsj J. v. Maldegem 33 Alvorens del Zaterdagavond ee| dhr F. Leenhouts namens de bestul groepenVlissingeri Ritthem alien vl De genoemde bel eens een oefening einde te kunnen! een belangrijk ol strofale ramp tel Spr. riep de na er hier of daar e| gemaakt. De afd nog geen jaar. Td deze demonstratil Hierna werd el verbinden van ee| gewonden, die allen meer of ml wondingen hadc had het vervoer Tenslotte hadder ningen plaats welke tot taak hl kelingen uit het de afdeelingen kl slaagde oefening j Van de zijde veel belangstellin| Tholen. Door Zaterdag j.l. op ingesloten een zei] te, welke verdacl van niet nader met een minderjj De heer W. vanger alhier, is stuur van de vd huisverpleging, oi[ op het Eiland TI, benoemd tot sl van bovengenoel voorzitter is aangl arts te Tholen. Waarde. De balwedstrijd tussc bendijke I eindig Driewegen. Zatl hier S'eriewedstrij| seerd door de Vf gunstigd door hl deze wedstrijden De le wedstrijl (Driewegen) were met 51. De 2e wedsti Volharding (Ovezi spel 3—3. Unitaal De volgende ■wl zers, D.S.G.—Vol een 20 overwii De laatste wedsti niet gespeeld, onj lualifiseerd. De pi le pr. Beker, geL Pr. Lauwerkrans, ding; 3e pr. Lac I>. S. G. Ned. Beroepen te ™e te IJsselm ^erk, I. H. F. S) den. Aangenomen n£ -rp' ten Bruggt Bedankt voor te Staphorst. Voo: Uosterhuis te Gere Bedankt voor K. Keizer te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2