Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten De schorsing van den burgemeester van Borsselen verlengd. van een lichtpunt, opdat hier verlichting verkregen worde. Eerst wordt gestemd over een voorstel Leenhouts om aan het adres tegemoet te komen, wat de bestra ting betreft. Dit voorstel wordt verworpen (de S.D.A.P. en de heeren Goedbloed en Jacques voor.) Het voorstel van B. en W. wordt gaarne aangenomen met de stemmen van de heeren Leenhouts en Goedbloed tegen. Rechtspositie ambtenaren. Het voorstel van B. en W. beoogt de titulatuur der ambtenaren te wijzigen en den heer Vervaat, thans werkzaam als volontair, nu hij het diploma voor ge meente-administratie verworven heeft, aan te stellen als ambtenaar op een jaarwedde van f200. Dhr de Priester noemt de titulatuur een psakwil. Hij is tegen het aanstellen van dhr Vervaat op een jaarwedde van f200, maar wil een minimum salaris ge ven gelijk aan dat van adjunct-commies a f 776. Dhr v. Soelen wijst op het misbruik wat van volontairs gemaakt wordt door sommige gemeenten. "Wat spr. alhier ge lukkig niet heeft geconstateerd. Weth. Suurmond zegt, dat het de be doeling is van B. en "W. om dhr Vervaat ter wille te zijn, omdat deze dan gemak kelijker zou kunnen solliciteeren en om dat zijn dienstjaren nu gaan meetellen. Weth. Cijsouw wijst er nog op, dat wegens de financien niet hooger mag gegaan worden. Na eenige discussie wordt gestemd over een voorstel-de Priester om Vervaat aan te stellen op een salaris van f 776. Dit wordt verworpen. (Voor de S. D. A. P., Goedbloed en Jacques.) Het voorstel van B. en W. word't daar na aangenomen met de stemmen van Jansen en de Priester tegen. De overname van de verlengde De Deckerstraat heeft z.h.st. plaats. Nu komt aan de orde een voorstel van B. en W. om aan den Minister een schrij ven te richten, dat diens circulaire d.d. 31 Juli 1936, no. 200-1129 afd. W. en S, tot verslechtering van de steunuitkeerin- gen niet de instemming van den raad heeft, zulks naar aanleiding van een motie door de S.D.A.P. raadsfractie in gediend. Dhr de Priester verdedigt deze motie en belicht de Souburgsche situatie wal de woninghuren betreft. Ook ontwikkel! spr. bezwaar tegen het standaardloon. Dhr v. d. Putte spreekt zich uit voor het voorstel van B. en W. Hij kan niet inzien, dat deze maatregelen zulk een gunstigen invloed op verlaging van de huren zou uitmaken. Het is de vraag of op deze wijze niet een wrijving tusschen huurders en verhuurders zal ontstaan. Dhr v. Soelen sluit zich hier bij' aan Weth. Suurmond licht toe hoe B. en W. er toe kwamen dit alsnog voor te moeten stellen in afwijking van hun hou ding eertijds aangenomen in de contact commissie, welk besluit reeds gevallen is den avond voor dat de motie werd in gediend. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algem. stemmen. Rondvraag. Dhr Goedbloed vraagt naar de verbetering van de doorgang bij de brug. De voorzitter zegt hier zal spoe dig aan begonnen worden. Dhr Leenhouts vestigt de aandacht op de rioleering voor de nieuw gebouwde woning op den hoek Kanaalstraat-B erm- weg. Dhr v. Soelen dringt op spoed aan voor het werk wat nog gedaan moet worden voor de nieuwe begraafplaats. Dhr de Priester vraagt of de Raad mag rekenen op het door de wet voor geschreven vijfpjaarlijksche gemeente verslag en vraagt naar aanleiding van de geruchten, dat het roeibootveer zou verdwijnen, de attentie van B. en W. hiervoor. Die voorzitter zegt, dat de heer de Priester hierop kan rekenen. De verga dering gaat daarna over in besloten zit ting. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Voetbal. Goes. Gisterenmiddag speelde Robus III een voetbalwedstrijd tegen Olympia III. Robur verloor met 43. De wedstrijd werd goed geleid door dhr J. Vermaire. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Zevenaar, Mr G. J. Bartels te Colmschate, H. Boersma te Angerlo, W. A. Plug te Breedevoort en G. Dijk huis, hulppred. te Winterswijk. Beroepen te Zevenaar (toez.), Mr G. J. Bartels te Colmschate. Aangenomen naar Schiermonnikoog, Joh. W. F. Warners, em.-pred. te Bakkj- ven. Bedankt voor Groot-Ammers, A. H. J. G. van Voorthuizen te Ede. Zondag 23 Augustus 1936. Ned. Herv. Kerk Goes, vm. ds Steinz, av. ds Snoep te Hoorn. Driewegen, vm. ds van Burgeler. Ovezand, n.m. ds Hulsbergen. Hansweert, vm. ds de Bruin. Geref. Kerken. Wissenkerke, vm. leesdienst, nm. ds Veenstra. Benoemd tot hoofd der openbare school I te St.-Philipsland, de heer L. J. v. d. Ende, hoofd der openb. school te Kats. 'Leidekker omlaag gestort. Een leidekker uit Sittard, die bezig was met herstellingswerkzaamheden aan den toren en het torenkruis van de R.-K. kerk te Guttecoven, heeft het ongeluk ge had met het torenkruis omlaag te stor ten. De toestand van den man is hope loos. Ineenzweminrichingver- dronken .Gistermiddag is de twaalf jarige P. te Nieuwer-Amstel in 't ondie pe bassin van de zweminrichting „De Poel" verdronken. Niemand heeft iets van het verdwijnen van den jongen gemerkt. De knaap moet reeds eenigen tijd op den bodem van het bassin hebben gelegen, toen enkele badende jongens hem ont dekten. Onmiddellijk hebben zij' den bad meester gewaarschuwd, die naar den drenkeling dook en een dokter liet komen. Pogingen Om de levensgeesten van den jongen op te wekken bleven zonder re sultaat. Tien jongens uit Para maribo verdronken. Zondag middag is te Paramaribo een vlet met veertien jongelieden, die op weg waren naar een voetbalwedstrijd, gezonken. Tien jongens zijn verdronken. Er waren verscheiden goede zwemmers die nog getracht hebben hun makkers 'e redden, doch slechts vier jongens konden worden gered. De verdronkenen zijn al len leerlingen van den macLmistencursus. 'Jongen beide beeuen afgesneden. Te Amstenrade gebeur de gisteren een zeer ernstig ongeluk. Een jongen uit Limbricht bijl Sittard, de circa 18-jarige C. was aldaar bij zijn familie op vacantie en hielp in het boerenbedrijf bij' het dorschen, met een moderne, elec- trische „Dampf'-machine. Van af den zolder werd' het koren in de machine gegooid, die op het erf stond. Ook G. hielp hierbij. Doordat van de Zoldering echter plotseling een voorwerp naar beneden viel schrok de jongen en stortte naar om- la g. Hij had het ongeluk in de dorsch- machine terecht te komen, die hem bei de beenen afsneed. In levensgevaarlijken toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Soldaat doodgestoken. In een café te Maeseyck (B.) ontstond in den nacht van Donderdag op Vrijdag een woordenwisseling tusschen eenige zich daar bevindende Nederlanders en een paar Belgische soldaten. De herrie liep zoo hoog dat zekere W. uit Sittard plot seling een mes trok en hiermee op een der soldaten afstormde. Ofschoon de man zich hevig verzette bleek zijn tegenstander sterker te zijn en wierp hem tegen den grond. Met zijn mes heeft W. den sol daat zoodanig bewerkt dat hij zwaar ge wond werd opgenomen. Benige oogen- blikken later is hij" aan de bekomen ver wondingen overleden. Een oude truc. Een dezer dagen 'kwam te Oegstgeest in een pension een persoon, die door middel van adver tenties vertegenwoordigers(sters) vroeg voor een groote firma te Gent (België), handelende in chemische technische spe cialiteiten, waarvoor een goed salaris en provisie werden betaald. Het pension liep dra met sollicitanten over, terwijl de post 'handen met brieven, aan bet bewuste adres had te bezorgen. De sollicitanten! werden een voor een binnen gelaten en moesten allen een bedrag van f 26 storten als tege moetkoming in de kosten voor een spoor- wegabonnement. Dit bedrag had, zooals te begrijpen valt, niemand bij' zich en de afspraak was, dat zij' den volgenden dag dit bedrag zouden brengen. Intussohen had de politie hiervan lucht gekregen. Zij arresteerde den man voor nader onder zoek. Hij bekende, dat hij zelf bovengenoemde firma was, zonder vaste woon- of ver blijfplaats' door de wereld trok en de solli citanten de f25 liet betalen, om daarna zonder achterlating van adres te vertrek ken. Ook den pensionhouder zou hij ver geten te betalen. Toen hij in arrest was, kwamen inder daad verschillende sollicitanten aan hex adres met de f25 om deze te storten. Zij waren de politie dankbaar, dat deze hen was vóór geweest. Dó man is naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage over- gefbradbt. Wielrijdster door auto ge dood. Op den Rijswijkschenweg te 's Gravenbage is gistermiddag een perso>- nenauto in botsing gekomen met een 15- jarig meisje dat op een rijwiel zat. Het kind is met een scbedelfractuur opgeno men in bet ziekenhuis waar bet spoedig na aankomst is overleden. Dronken veerbaas be dreigt menscbenl evens. Te Boxmeer gebeuren de laatste dagen zon derlinge dingen, vertelt 'het „Hdbld". Eén inwoner van Boxmeer heeft daar n.l. het visehreobt gepacht en hij zette regelmatig fuiken uit om van zijn recht ook profijt te trekken. D'e vorige pachter had er geen bezwaar tegen, dat ook hengelaars daar hun geluk beproefden, maar de nieuwe pachter wensobte dat niet toe te staan, 't Gevolg is, dat er een wrijving tusschen den pachter en de hengelaars is ontstaan. Had de pachter nu den normalen weg gevolgd en bij de bevoegde macht om be scherming van zijn vischterrein gevraagd, dan was er wellicht niets gebeurd, maar de. man stelde zich in verbinding met den veerbaas van Boxmeer, die hem toezegde radicaal een einde aan de visohstrooperij te zullen maken. Toen eenige dagen geleden eenige 'hen gelaars in een roeiboot op de Maas zaten, werden ze plotseling geattaqueerd door een snel varende motorboot, die stopte, waarna een geweer op hen gericht werd en zij gesommeerd werden zich te verwij deren. Toen dit naar den zin van den in zittend e niet snel genoeg ging, knalden eenige schoten en hoorden de hengelaars de kogels om hun ooren fluiten. Donderdagavond heeft de veerbaas zijn aanval op de hengelaars herhaald. Nu door zijn motorboot volle vaart te laten loopen en recht op een roeibot af te stu ren, zoodat de inzittenden ternauwernood aan den dood ontsnapten. Dieze manoeuvr heeft hij verscheidene malen herhaald. Het bleek, dat de veerman lang niet nuchter was, toen hij tot zijn dolzinnig optreden overging. Aan het krankzinnig optreden van den man is thans door de politie een einde ge maakt. Duitsch passagiers vlieg tuig maa|kt noodlanding. Gis termiddag heeft een passagiersvliegtuig van de Luft-Hansa, de D-O-J.AR., we gens defect aan de olieleiding een nood landing moeten maken op een weiland te Valburg in de Betuwe. In het vlieg tuig zaten, behalve de bemanning, vier passagiers: drie heeren en een dame. Door de goede terreinsituatie kon een geslaagde landing worden gemaakt, zoo dat geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad en ook de machine geen schade bekwam. De aanwezige post en de ingeladen goederen werden per spoor naar Arn hem vervoerd. BELAST BELG IE VISCH, DIE OP DE WESTERSCHELDE WORDT GEVANGEN? In strijd met tractaat van 1839. Het Tweede Kamerlid, de heer Loc ke f e ejr, heeft aan de 'ministers van Buitenlandsche Zaken en van Landbouw en Visscherij de volgende vragen gesteld'. Is het juist, dat voortbrengselen van de visscherij, o.a. garnalen, geva'ngen op de Westerschelde, bij' invoer in België, n.l. aan het Belgisch grenskantoor te Kiel- drecht, worden geweerd of slechts in be perkte mate worden toegelaten en dan nog worden belast met een invoerrecht van 2V2 pet. van de waarde Indien zulks inderdaad het geval is, zijn de ministers dan niet van oordeel, dat deze handelwijze in strijd is met de letter en den geest van het reglement ter uitvoering van artikel 9 van het tractaat tusschen Nederland en 'België van 19 April 1839 betreffende de uitoefening van het recht der visscherij en van den visch- handel, met name van artikel 16 van dat reglement, waarin is bepaald, dat voort brengselen der visscherij, welke door de ingezetenen der beide landen wordt uit geoefend, zonder onderscheid, alle voor rechten der nationale visscherij' zullen genieten in havens en plaatsen gelegen binnen de grenzen, genoemd in artikel 1 van hetzelfde reglement Is het juist, dat de genoemde handel wijze door de Belgische grensautoriteit te Kieldrecht wordt verklaard met een be roep op de O'p niet bewezen beschuldigin gen gegronde overtuiging dier autoriteit, dat de ingevoerde garnalen op de Noord zee 'zijn gevangen Indien de voorgaande vragen geheel of ten deele bevestigend moeten worden be antwoord, zijn de ministers dan bereid, met de Belgische regeering in overleg te treden, opdat spoedig maatregelen wor den genomen, welke een eind maken aan de in die vragen bedoelde praktijk STAND DER LANBOUWGEWASSEN. Ernstige schade Is door den groeten regenval berokkend. In het oogstbericht van 13 Juli 1. 1. kon worden medegedeeld, dat de stand der ge wassen reden gaf tot tevredenheid. Na dezen ddatum heeft evenwel een peri ode van ongestadig regenachtig weer de kans op een ruimen oogst vernietigd. D o oreengenomen kan de stand der ge wassen niet eens normaal worden ge noemd. Aldus vangt het in de Staatscourant van gisteren gepubliceerde overzicht aan betreffende den stand der landbouwge wassen op 17 Augustus 1936, dat, onder medewerking van de Rijkslandbouwcon- sulenten is samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondent en der directie van den Landbouw en, wat de weersgesteldheid betreft, door het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch Insituut. Vooral de granen, die reeds vooi een belangrijk gedeelte zijn geoogst, heb ben op vele plaatsen door den grooten regenval geleden; ook aan de peul- vrugten is plaatselijk vrij groote scha de veroorzaakt. Vóór het tijdstip, waaop met het graan- maaien een aanvang kon worden geno men, bleken vele perceelen reeds te zijn gelegerd en gedurende den tijd, dat hte koren in hokken te velde stond, hield de regen zoo lang aan, dat op vele plaatsen schot optrad. Voor het optreden van de aardappelziekte was de weersgesteldheid eveneens bevorderlijk. Bezwaarlijk kun nen d verwachtingen ten aanzien van de opbrengst en qualiteit der gewassen hoog zijn gesteld. De tarwe, die voor het belangrijkste deel op den datum van het oogstbericht was binnengehaald, zal waarschijnlijk nog een normaal gewas leveren. Legeren is vrij veel voorgekomen. In enkele deelen des lands kon ook schot worden geconsta teerd, doch dit euvel is bij genoemd ge was vrij beperkt gebleven. Dequaliteit van d%.korrel is er evenwel ongunstig door be- invloed. Der 0 g g edie eveneens reeds groo- tendeels is geoogst, heeft meer van de weersgesteldheid geleden dan de tarwe. In dit gewas is op de zandgronden plaat selijk vrij1 veel schot waargenomen. Van de granen heeft de wintergerst het minst geleden. Het gewas kan nor maal worden genoemd. De haver, die nog ten deele in ge- maaiden toestand buiten staat, is sedert het vorig oogstbericht vrijt sterk achteruit gegaan. Op sommige plaatsen kon dit ge- wa,a nawas worden geconstateerd, een euvel, dat de koirelqualiteit zeer bena deelt. In Zeeland was de opbrengst bevredigend. De zomergerst verschilde in hoe danigheid weinig van de haver. Van de peulviugten vertoonen de v e 1 d- b 0 o n e n nog een normaal stand, welke dus met het praedicaat goed tot vrij goed kan worden aangeduid. De erwten, die bij het vorig oogstbericht zoo gunstig voorstonden, heb ben het meest van de weersgesteldheid te lijden gehad. Vele peulen zijn door den rgen op den grond gezakt enonder het loof gaan rotten, zoodat de qualiteit en op brengst veel te wenschen overlaaten. Ook de kleur is minder goed, doordat het ge was te lang op de ruiters heeft gestaan. Ook de stamboonen zijn zeer achteruitgegaan. De stand kan nauwelijks vrij goed worden genoemd. Hoewel het vlas na het trekken min der gunstig weer heeft gehad, zal de op brengst van het gewas niet beneden nor maal zijn. De oogst van het koolzaad werd eveneens door den regen bemooilijkt. Kort vóór den oogst was de stand vrij goed te noemen. De yualiteit is matig, doch de opbrengst stelt niet teleur. Het blauwmaanzaad zal waar schijnlijk een goed gewas opleveren. Het karw ijl zaad heeft meer dan een normalen oogst gegeven. De aan tasting van de karwijmot was minder dan in de voorgaande jaren. Ook het mosterdzaad vertoonde een vrijwel normaal gewas. De stand van het spinaziozaad en suikerbietenzaad kan goed worden genoemd. Uit de vele berichten kan worden op gemaakt, dat het optreden van Phytoph- tora indeconsumptie-aardappe- 1 e n vrij groote afmetingen heeft aange nomen en wel vooral in de vroege soor ten. De stand van de late aardappe- 1 e n kan nog goed worden genoemd, doch over de opbrengst hiervan kan nog wei nig worden gezegd. De fabrieksaardappelen ver toonen een goeden tot vrij goeden stand. Ook hierin treedt Phytophtora op, terwijl het loof vrij vlug afsterft. De suikerbieten vertoonen tot dus verre een goeden tot zeer goeden stand. Het zelfde kan gezegd worden van de uiten en voederbieten. Het weiland heeft zich door den overvloedigen regenval weelderig ontwik keld. Overal in het land is overvloed van gras. Slechts de lager gelegen landen zijn door de aanhoudende regens drassig geworden, als gevolg waarvan gras is vertrapt. Dooreengenomen kan de stand van het weiland echter goed tot zeer goed worden genoemd. (Ongecorrigeerd.) GROENTEN NAAR DE MESTVAALT. Naar Duitschland is nagenoeg geen uitvoer meer. Het feit, dat nagenoeg geen groenten meer naar Duitschland kunnen worden uitgevoerd en geen voldoende afzexgebied in het binnenland plaats heeft, is oorzaak, dat groote hoeveelheden eerste kwaliteit groenten de minimumprijzen niet halen en naar de mestvaalt worden gebracht. Deze week zijn op de Venlosche Vei lingvereniging van Maandag tot en met Donderdag zonder bod gebleven 3-5O.UU0 K.G. augurken, 160.000 K.G. 1 oma ten, 61.000 K.G. spekboonen en 30.000 st. kroppen sla. Terwijl op de coöperatieve veilingvereniging te Venlo alleen gis teren 150.000 K.G. spekboonen onder de klok door gingen. D'e minimumprijteen voor deze artike len zijn: augurken f 1, tomaten f 3, spek boonen f 3 per 100 K.G. en sla f 0.50 per 100 stuks. De kwaliteit van de tarwe valf tegen. "Wij lezen in het Zeeuwsch Landb.bl.: De tarwe is voor 'het grootste deel in gehaald. Wat wij verwacht Ihehhen is geschied. Veel tarwe is binnengereden, terwijl deze nog onvoldoende droog was en de 'gevolgen hiervan zullen straks bij de levering aan de G. T. Z. wel blijken, n.l. door het opleggen van een korting voor drogen. In de afgeloopen weken hebben wij herhaaldelijk gewaarschuwd om geen tarwe binnen te halen die on voldoende droog was. Wij gaven dit ad vies in verband met de ervaring die de landbouwers 'bij het leveren van vochtige tarwe hebben opgedaan. Dergelijke tarwe kan in de pakhuizen niet bewaard wor den, daar zij' dan gaat schimmelen en de molens dergelijke tarwe niet afnemen. De risico om de tarwe wat langer buiten te laten staan was werkelijk niet zooveel grooter als de kans om een korting voor drogen te krijgen bij levering van derge lijke tarwe aan de tarwe-organisatie. De kortingen die voor drogen worden opge legd, zijn op zichzelf zeer hoog, n.l. in vele gevallen meer dan één gulden per 100 kg., doch a'ls men de verlaging van den richtprijs der tarwe in aanmerking neemt, zullen deze kortingen verhoudings gewijs nog veel grooter worden dan het vorige jaar. De partijen gedorschte tarwe, die wij tot nu toe hebben gezien, vallen ons over het geheel tegen. Niet alleen dat een zeer groot aantal vochtig is, doch de tarwe zelf heeft een ieelijke 'kleur, is erg blauw- puntig, terwijl verschillende partijen schot vertoonen. Het is mogelijk dat de tarwe, die tot nu toe gedorscht is, gemiddeld slechter is dan hetgeen gemiddeld zal worden 'gedorscht, doch geheel gerust zijn we daarover niet. Over het geheel valt de kwaliteit ons tegen. Bij Kon. Besluit van 15 Aug. is de schorsing van den heer H. C. Rutgers, burgemeester van Borsselen verlengd tot 1 October. De reis van koning Edward. ATHENE. De koniing van Engeland heeft een bezoek gebracht aan de villa Ac'hilleiou, het vroegere eigendom van den ex-keizer en tezamen met koning George van Griekenland het diner ge bruikt. De 'koning zal vandaag waarschijnlijk naar Zante vertrekken. MIDDELBURG. Bevallen: J. Leijnse- Coppoolse, d.; A. Gillissen-Neufégliese, d.; F'. G. van der Welle-Ocké, z. Ondertrouwd: C. H. C. Vierhout, 32 j. en E. L. M. de "Wolff, 24 j.; A. J. van d6r Maas, 26 j. en C. de Keizer, 25 j.. W. van der Hout, 27 j. en G. H. Vroegop, 24 j.; L. Aarnoutse, 23 j. en A. J. van HJleman, 19 j. Getrouwd: E. van Zweeden, 21 j. en P. Lameijn, 19 j. (M. G.) Van 13—20 Augustus. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Cornelis Veerhoek 34 j. jm. en Pieternella Dina Willemsen, 27 j. jd.; Cornelis Dorrepaal, 24 j. jm. en Maatje Luteijn, 22 j. jd. (I- C.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 11 min. Maandag 9 u. 10 min. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. KAPELLE, 21 Aug. 1936. Groote veiling. Dubb. Prins. z. draad 3.106, Zure Kroetappels 2.40. Kleine veiling. Washington 1830, Dubb. Boerenwitte 1636, Belle de Lou- vain 820, Reine Victoria 423, Wijn pruimen 1831, Eierpruimen 12-20, Reine Claudes 3550, Purple Pershore 1216, Jefferson 36, Kirkuspruimen 12 27, T'onneboers 8—17, Occulanen 10, Prinsepruimen 1013, D'ierich Uhlhorn 15. Appels: Madeleinen 818, Perzik appels 1030, Earley Victoria 412, Keswick 310, Jac. Lebeel 410, Du- chesse d'Oldenb. 412, The Queen 519, Zigeunerinnen 832, Swedenappels 12; 18, Manks Codlin 621, T'ransp. de Cronsel 517, Nelson's Glorie 47, Gan- zebout 38, Guldelingen 37, Lady Seedling 829, Schuttersreinetten 36, Const, de Groote 48, Lave Alma 68, Lord Grosvenor 7, L. Suf field 58, Sig- ne Tillish 39, Eckleville Seedling 49, Cox Pomona 37, Lanes Prince Albert 38, Zoete Ribbeling 59, Zoete Herfst- appel 912, Bloemzoet 9, Peren: Clapp's Favorites 522, Précose de T'révoux 8 14, Bruine Heerenperen 39, Juttenpe- ren 8—28, Dubb. Jutten 8—28, N.-Holl. Suikerij 4—8, Dr Jules Guyot 4-14, Pe tite Marguérite 512, Seigneur d'Espe- ren 823, Triumph de Vienne 18—26, B. de Merode 415, B. d'Amanlis 817, B. d 'Arenberg 3—6, B. Wilhelmina 8, Galebasperen 47, Bon Chrétien 69, Scbarlakenperen 2'7, Spekperen 58, Kalleboutsperen 58, Diamantperen 2— 6, Bergamotten 48, Souvenir du Con gres 512, Duifjesperen 2'6, Dirkjespe ren 4—7, Marguérite Marillat 78, "Wit-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3