Economische samenwerking Nederland-Indlë. es. Onderwijs. V Gemengd Nieuws Laatste Berichten Rechtszaken Land- en Tuinbouw De wijziging in de steunregeling. JWS. Bruin en niet verbrand. gehouden land- Ir Mussert een sricht aan onze boeren en tuin- als de N.S.B. er slechts één waarin al de istand onderge- nieuws zal mis- lëele geschriften 1 duidelijk, dat indsorganisaties il opdoeken. :hen zijn hard de heer Mussert ciaal onze Chr. is tegen zijn be- OPMERKER. EDERLAND— jring ingediend. eede Kamer een ring van het op md en Polen ge- da memorie van L December 1933 Polen gesloten ïing behoefde in it Nederlandsche verking van dit ing. gevoerde bespre- irteekening op 9 het onderhavige ring aangeboden i de plaats komt an 11 Dec. 1933. iogt in de eerste ten handel in de tl ruimer gebruik tal voor den in- olen vastgestelde ken is, dat de in- or de betreffende n 1933 verkregen waren. Maart 1937 van iudens opzegging ie maanden, stil- en. Geslaagd voor het examen Fransch L. O. de heer G. A. de Rijke te Vlissingen. Bij de te Den Haag gehouden exa mens van de Eerste Nederlandsche Mo- djvakschoolvereeniging slaagde voor leerares Mej. A. K. Mullié te Kamper land. f In den ouder huize van zijn lerika) overleden, bij de Geref. Ge- srland. De over- ;emeente te Kala- 3 te Nieuw-Beijer- dedeellng. uit, „mijn mijn nog?" iet, dat hiji haar i, want reeds zoo- als hij) alleen was, 'hilippa hoorde het nnen in haar van imer te voren had sche, haar plecht- DO wonder goed bij zoo zoet geklonken, evoel oneindig veel n liefkoozing; want ijn stem hoorde ze efhebbend hart. a zich met felle ze- iji nog onveianderd ke liefde voor haar, s afwijzen, liet bewust was ge leid hij) had gelegd laar naam, zag hij in haar oog en het «n zei, dat hij1 dien schijn geroepen, s geleiden?" vioeg eteen viel zijln oog e in haar armen en toch niet zou kun- erlaten. )fd. (Wordt vervolgd.) „Och, waren alle menschen wijs. (Dat Is heelemaal niet noodlg, als ^ze achter het stuur maa gn klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden zijn I) Onweer in het Oosten des lands. Bliksem veroorzaakt verschillende branden. Gistermorgen hebben over het Oosten des lands verschillende onweders gewoed, die hoe kort van duur ze ook waren, toch nog de noodige schade hebben aan gericht. Te Loenen op de Veluwe is de bliksem ingeslagen in een landhuisje bewoond door mevr. W. Het met riet gedekte dak vatte hierdoor vlam en stond spoedig in lichter laaie. De bovenverdieping is ge heel uitgebrand. Om ongeveer tien uur ontlastte zich boven Etten (Gld.) een hevig onweer. Hierbij werd de boerderij met woonhuis van de gebr. Zweekhorst door den blik sem getroffen. Het huis brandde geheei uit. In Holten (Ov.) sloeg de bliksem in de boerderij van E. Aaltink. Hoewel de be woners thuis waren, werd niemand ge troffen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Een schuur, die op eenigen afstand van de hoeve was gelegen, kon behouden worden. Te Almen nabij Zutphen sloeg de blik sem in een roggemijt, staande bij de boer derij van D. Haarman. De groote dikke eiken paal van de mijt was door den blik sem tot beneden gespleten. De stukkeu bout lagen overal verspreid. Tusschen acht uur en half negen ont lastte zich hoven Nijmegen een hevig on- weder, dat gepaard ging met een zwaren slagregen en een stormachtigen wind. De regenval was zoo overvloedig, dat de rio len het water niet konden verzwelgen,- zoodat op verscheidene plaatsen de stra ten en pleinen blank kwamen te staan. De steil hellende straten leverden een aanblik als van een bergbeek. De bliksem sloeg eenige malen in een tramwagen, waardoor 'het verkeer werd gestagneerd. Hoewel de passagiers natuurlijk danig waren geschrokken, kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. Tijdens het hevige onweder, dat gis termorgen boven, de Betuwe woedde, is de bliksem geslagen in een groote hooimijt, staande naast de boerderij van den land bouwer Veraooy in de buurtschap Haal- deren, gemeente Bemmel. De hooimijt brandde in een oogwenk als een fakkel en toen een felle wind kwam opzetten, viel het gevaarte om, tengevolge waarvan ook een tweede groote hooimijt vlam vatte. Er ontstond toen een geweldige vuurzee en er dreigde gTOot gevaar, dat de vlam men zouden overslaan naar de boerderij. De brandweer uit Bemmel, geassisteerd door een motorspuit uit Gendt gelukte het den brand te beperken tot de beide hooi bergen, die geheel door -het vuur werden verteerd. Duizenden kilo's hooi gingen verloren. De vergeten marskramer. Een marskramer uit Utrecht, die Za terdagavond bijl de politie te Aalsmeer om onderdak kwam vragen, heeft dat onder dak inderdaad gekregen, doch daarna heeft -de waarnemend chef der politie hem volkomen vergeten, aldus de Tel. De man was Zaterdag loopende van Utrecht vertrokken met een koffertje en het was zijn bedoeling naar Zandvoort te gaan om te trachten, daar Zondag iets te verdienen. In Aalsmeer kon hij echter niet ver der en werd op zijn verzoek onderge bracht in een cel van het politiebureau. De afspraak was, dat hij Zondagmorgen om vier uur zou worden losgelaten, om zijn marsch naar Zandvoort te vervolgen. Daar is echter niets van gekomen. Zon dagmiddag laat werden voorbijgangers opgeschrikt door een hevig tumult, dat uit het politiebureau1 soheen te komen. Het bleek spoedig, dat dit inderdaad het ge val was. De burgemeester werd gewaar schuwd en deze bevrijdde den marskra mer, die niet alleen in angst had gezeten, maar ook niets te eten of Je drinken had gehad. De burgemeester zorgde er voor, dat de man te eten kreeg en dat hij per auto naar de plaats van bestemming werd gebracht. 1 Oude man door auto ge grepen en gedood. Dinsdagavond had op den rijksstraatweg Grave—'s Her togenbosch een ongeval plaats, waarbij de 82-jarige P. Wouters uit de Reek het slachtoffer werd. Uit de richting Den Bosch kwam een luxe auto, waarin vier personen waren gezeten. Toen de heer W. uit een zijweg komende, den grooten weg wilde over steken zonder richting aan te geven, was de auto juist den zijweg genaderd. De be stuurder trachtte den wielrijder nog te ontwijken en kwam 'hierbij bijna in bot sing met de familie v. d. E. uit Oss man, vrouw en drie kinderen die daar per fiets reden. Ze konden alleen een aanrijding voorkomen, door in een sloot te rijden, waarbij een der kinderen een ontvelling aan bet been opliep. W, werd door de auto gegrepen en bleef hevig bloedend op den weg liggen. D'r Canters, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De auto is in beslag genomen. De muggenplaag op den afsluitdijk. De muggenplaag op den afsluitdijk en omgeving is wederom zeer in hevigheid toegenomen. Een motorboot, iwelke gistermorgen de Oranjesluizen passeerde, heeft blijkbaar bijzondere aan trekkingskracht voor de muggen opge leverd. De beesten werden met behulp van een schop van het vaartuig verwij derd. In kokend zeepsop geval len. Het 2-jarig dochtertje van de fa milie Rovers te Vinkei (N.B.) is gister avond bij het spelen in een emmer met kokend zeepsop geraakt. Toen de moeder het ongeval bemerkte waren de levens geesten reeds geweken. Bij het baden verdronken. Gisteren is de 8-jarige P. van der Meulen uit Terbregge, die was gaan ba den bij het strandbad Kralingen, over een omrastering geklommen en daardoor in een dieper gedeelte geraakt en verdron ken. Visscher verdronkenj Te Rockanje is een zekere J. Laay bij1 het z.g. botschrobben verdronken. De man liep 3jn het water en plotseling zagen zijn medevissohers hem niet meer. Hij was blijkbaar in een diepe kuil gestapt. Ter stond werden pogingen in het werk ge steld hem te vinden, docb door de duis- ternis die nog heerschte is men hierin niet geslaagd. Laay is gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter. Oneerlijk postbeambte. De gearresteerde postbeambte v. H. uit Heesch, die in verband met malversa ties op het kantoor aldaar was ingeslo ten, zal beden naar Den Bosch worden overgebracht. Naar verluidt zou verdachte zich heb ben schuldig gemaakt aan verduistering van poststukken. Ontploffinginwarenhuis. In een warenhuis te Montreal heeft een ontploffing plaats gehad, hetgeen een zware brand tengevolge bad. Zes van de brandweerlieden, die bet vuur bestreden, zijn om het leven gekomen en 21 gewond, waarvan er 2 in bopeloozen toestand ver- keeren. Hoofd van werkman ver- b r ij z e 1 d Gister morgen is bij1 de Hol- lsundsche Betonmaatschappij' bijl Rotter dam een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een twintigtal mensohen een zwaren houten balk hadden vervoerd en deze zou worden neergelegd, kwam een der werklieden met zijn hoofd onder den balk terecht, waardoor bet hoofd werd Verbrijzeld. Het slachtoffer is de 28-ja- rige H. Stavast. Elügenftardftg spoorweg ongeluk. Te Wilna heeft een eigen aardig spoorweg-ongeluk plaats gehad. Een locomotief, die juist kolen innam, terwijl de machinist en de stoker de machine hadden verlaten, begon door tot nuf toe nog niet opgehelderde oorzaak plotseling te rijden. Bjnnen korten tijd had de machine haar volle snelheid bereikt, zoodat twee aibeiders, die juist kolen in de locomo tief geladen hadden, er niet aan konden denken, van de machine te springen. Ongelukkigerwijze naderde van den an deren kant een personentrein, waarmede de locomotief in botsing kwam. De botsing was zoo hevig, dat de machinist en de stoker van. den perso nentrein opi slag gedood en zestien pas sagiers deels zwaar werden gewond. De verdronken rentmees ter. Gistermorgen is in de Maas ouder Oyen drijvende gevonden het lijk van den 28-ijarigen heer Baggermans, die Vrij dagavond met zijn bootje aldaar was ver ongelukt. Het parket uit den Bosch is voor de lijkschouwing ter plaatse' ge weest. Sporen van misdrijf zijn niet op den man gevonden, terwijl hij nog in het bezit was van zijn portemonnaie met in houd. Draadlooze telefonie in m ij n e n In een Engelsche mijn zijn proeven genomen met diaadlooze telefo nie. Men gebruikt heel eenvoudige toe stellen, die gemakkelijk draagbaar zijn. Zij werden opgesteld boven aan den in gang, op ca. 600 M. en op ca. 1000 M. Het werk in de mijn ging gewoon door, ook de eleotriciteitsopwekking, maar tooh konden de 3 stations voortdurend met elkaar in verbinding blijven. Bij bet zwemmen verdron ken. Te Klazienaveen is de 34-jarige kapper P. van V. bij het zwemmen in de Oosterwijk, verdronken. Van V. had zich, in gezelschap van zijln echtgenoote en een schoonzuster, met baar dochter naar het water bege ven. Terwijl de dames op den kant bleven, zwommen van V. en zijn nichtje om het hardst naar de overzijde. Vlak bij den anderen kant van het kanaal gekomen verdween Van V. plotseling in de diepte om niet meer boven te komen. Pas later werd zijn lijk opgehaald Vermoedelijk heeft de man kramp ge kregen. Na het auto-ongeluk te 01- d e b r o e kRuim drie maanden ge leden, op 4 Mei, gebeurde te Oldebroek het tragische auto-ongeluk, dat hier nog steeds in de herinnering voortleeft, en waarbij dr. J. L. v. Vegten uit Zwolle gedood, de Zwolsche vrouwenarts, dokter "W. Schuurman, zwaar gewond werd, en ook de echtgenoot en dier beide medici zware wonden opliepen. De beide dames konden, na geruimen tijd in het ziekenhuis te zijn verpleegd, wederom hersteld huiswaarts keeren. De wonden en inwendige knetuzingen van dr. Schuurman waren echter van dien aard, dat weliswaar de hoop op levens behoud niet was uitgesloten, maar een zeer langdurige verpleging toch wel nood zakelijk zou zijn, en volkomen herstel nauwelijks kon worden verwacht. Toen zijn toestand zoover was verbeterd, dat vervoer mogelijk bleek, werd dr. Schuur man ter verpleging in een ziekenhuis te Den Haag opgenomen. Daar zoowel als te Zwolle heeft de patient enkele zeer zware operaties on dergaan.- Het heeft echter niet mogen baten: gister kwam uit Den Haag het bericht, dat dr. Schuurman daar is overleden. Dit tragisch einde van den arts, die zeer gezien was en een drukke practijk had, is in Zwolle met veel deernis ver nomen. Angstige oogenblikken op brandend schip. Op den Rijn voor Millingen, ter hoogte van het fort Pan- nerden is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de motortjalk Johanna (schipper W. van Dijk, te Kampen), op weg naar Amsterdam. Het schip had een hoog opgeladen deklast stroo aan boord, en de brand, die vermoedelijk in de roef is ontstaan, sloeg weldra daarheen over. Er ontstond een vuurzee en de toestand werd voor de schippersfamilie, man, vrouw en vier kinderen, buitengewoon hachelijk, daar er geen hulp in de nabij heid was. De schipper slaagde er op het laatste oogenblik in, het hevig brandende vaartuig op den wal te laten loopen, waar hij zich met zijn gezin in veiligheid kon stellen. De schipper liep aan beide ar men brandwonden op. Het duurde geruimen tijd, alvorens hei vuur was uitgewoed. Het schip brandde uit, de lading ging verloren. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verze kering gedekt. Ontrouwe bediende. Gisteren heeft zich bij de politie te Amsterdam aangemeld een 28-jarige bouwkundige, die in dienst is bij een makelaar aldaar. De man verklaarde, dat hij vanaf eind 1934 tot nu toe geld verduisterd had ten nadeele van zijn patroon. Hij kon niet precies opgeven hoe groot het totale be drag van de verduistering is, doch hij schatte het op drie a vijf duizend gulden. De recherche waarschuwde de politie, die een onderzoek instelde en de mede- deeling van den bouwkundige ter kennis bracht van den makelaar, die niet te Amsterdam woonachtig is, doch er slechts zijn bedrijf uitoefent. Brisan1 granaat in tuin gevonden. Gistermiddag is bij het ont ruimen van een in de Manderslootstraat te Alphen aan den Rijn gelegen winkel pand, waarvan de eigenaar onlangs is overleden, een gevaarlijke vondst gedaan. In 'bet achter de keuken gelegen tuintje werd een granaat gevonden. Het gevaar lijke projectiel, dat een z.g. Brisantgra- naat bleek te zijn, zal heden door een des kundige van de Hembrug worden gede monteerd. De granaat is vermoedelijk door den vroegeren bewoner van bet pand als mo bilisatie-souvenir mee naar buis ge bracht en heeft dus al een twintig jareo in het tuintje gelegen. Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wandel- en watertochten wordt zonne brand voorkomen met AMILDA-zonne- bruincrême. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) BEVORDERING VAN DEN AFZET VAN NEDERLANDSCHE ARTIKELEN IN INDIË. Het bestuur van de vereeniging „Neder- landsch Indisch Fabrikaat" heeft zich ge wend tot het bestuur der vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" met de mede- deeling, dat op initiatief van eerstgenoem de vereeniging is overgegaan tot de in stelling van de propagandastichting Ne derlandsch Indisch Fabrikaat, welke or ganisatie o.a. ten doel heeft het oprich ten en exploiteeren van permanente in- dustriëele tentoonstellingen in daarvoor in aanmerking komende handelscentra in Indië. De eerste dezer instellingen is onder groote belangstelling geopend te Soerabaja op 12 Juni j.l. Van de zijde van het bedrijfsleven in Indië bestaat voor deze organisatie buitengewoon groote belangstelling. Met nadruk is door het bestuur van de vereeniging „Nederlandsch Indisch Fabrikaat" en het bestuur van de vereeni ging „Nederlandsch Fabrikaat" er op ge wezen, dat zeer zeker in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden het van het grootste belang is, dat de Nederlandsche industrie er voor zorgt, haar plaats in Indië te behouden en zelfs te versterken opdat een einde komt aan den teruggang van Nederlandsch fabrikaat aldaar. De Nederlandsche industrie zal krach tige daadwerkelijke belangstelling voor afzet in Indië moeten toonen, wanneer Nederland zijn positie in Indië wil blij ven bewaren. Daarom heeft dan ook het bestuur van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" de mededeeling ontvangen, dat in het permanente tentoonstellinggebouw te Soe rabaja een behoorlijke afdeellng kan worden gereserveerd voor de Nederland sche industrie. Tot dekking van de exploitatiekosten is voor het oogenblik een bedrag van om en bij f4 (vier gulden) per vierkante meter per maand als gemiddelde vastge steld, terwijl tenminste voor een jaar ge contracteerd moet worden. Bij grootere deelname zal een verlaging van kosten in overweging worden genomen. Wat ook van veel belang voor de Neder landsche industrie is, is dat een bekwaam representatief persoon als tentoonstellings leider wordt aangesteld, teneinde het ten toongestelde uit te leggen en verbindin gen tot stand te brengen. Het bestuur der vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" heeft de mededeeling ontvangen, dat van de zijde van den economischen voorlichtingsdienst van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van het departement van Koloniën de meest mogelijke medewerking zal worden ondervonden. De organisatie van deze Nederlandsche deelneming zal door het bestuur der ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat" ge schieden, in overleg met het bestuur van de Nederlandsche vereeniging voor ten- toonstellingsbelangen. Het zal op prijs worden gesteld, indien directies van fabrieken die in deelneming belangstellen, zich wenden tot het be stuur' van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", Badhuisweg 145, Den Haag. Middelburg. Heden heeft de politie aan den officier van justitie voorgeleid M. J. P., in wiens woning in den avond van 4 Aug. zou zijn ingebroken. P. wordt ver dacht van verduistering van een betrek kelijk klein bedrag uit de aan de hem toevertrouwde kas. Dit feit staat, echter buiten bet verdwijnen van de f 800 op ge noemden datum. In boeverre P. ook daar van meer weet, zal het verdere justitio- neele onderzoek wellicht kunnen uitwij zen. Vast staat te dier zake thans nog niets. Verduistering. De politie kreeg aangifte van verduistering van een rijwiel door iemand, die vermoedelijk ook ver geten heeft een hotelrekening te betalen. Diefstal. De jongen R., van wiens aanhouding te Goes wij gisteren melding maakten, blijkt zich nog aan meer dief stallen van een rijwiel en een belasting plaatje te hebben schuldig gemaakt. Geslaagd voor het hoofdacte-examen mej. E. Dekker te Vlissingen, J. B. Fondse te Axel en C. Geuse te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doornspijk, H. A. Leen- mans te Ede. CONTINGENTEERING VLASGAREN. In het belang van de eenige Neder landsche onderneming. Ingediend is bij1 de Tweede Kamer een wetsontwerp tot regeling van den in/voer van vlasgarens. In de memorie van toeliohting schrijft de minister van Handel, Nj/sxrheid en Scheepvaart, dat de eenige Nederlandsche onderneming in dezen tak van industrie in den laatsten tijd in toenemende male moeilijkheden bij: den afzet van het on derhavige product ontmoette, zoowel in binnen- als buitenland. Deze waren van dien aard, dat het bestaan va)i ilit be drijf, dat als eenige onderneming op haar gebied een aparte plaats in ons geheele industrieel apparaat inneemt en dat ten aanzien van de werkgelegenheid Diet zonder beteekenis is, ernstig in 'gevaar werd gebracht. "Waar het niet mogelijk bleek om de betrokken onderneming op andere wij ze te hulp te komen en bet voortbestaan van dezen tak van industrie, zooals ge zegd, van belang moet worden geacht, is de minister van meening, dat het, nu de invoer een overmatig karakter heeft aangenomen, noodzakelijk is de positie van dit bedrijf cp de binnenlandsche markt, door middel van een cotRmgen- teering van den invoer van ongetwijnde garens van vlas eenigzins te verstevigen. Faillissement. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: J. A. Dees, landbouwer te Zaamslag. Reohter-coinm. Mr C. E. Mul ler, rechter; curator Mr G. Tichelman, ad- vocaat-proc. te Terneuzen. Devalorlsatie graangewassen In BelglB. De Belgische regeering heeft besloten ook voor den oogst 1935 over te gaan tot devalorisatie van de graangewassen. De premies zullen worden verleend indien de gemiddelde prijzen beneden het vol gend peil dalen: frs. 108 voor de tarwe, frs. 98 voor rogge en masteluin, frs. 103 voor gerst, wintergerst en speet. De pre mie zal ook berekend worden ingevolge de opbrengst. Als normale opbrengst, men neemt als basis de laatste tien jaren wcrdt aangenomen: 26.5 quintalen per H.A. voor tarwe, 24.07 voor gerst, 27.46 voor wintergerst, 20.53 voor spelt. Deze maatregel zal geen afbreuk doen aan de andere beschermingsmaatregelen. Deze politiek, zegt de regeering, houdt nauw verband met de politiek van vala risatie van vleesch en zuivelproducten. Voor deze laatste producten worden nieu- wo beschermingsmaatregelen in over- BIJEENROEPING VAN DE TWEEDE KAMER GEVRAAGD. Het communistische lid van de Tweede Kamer, de heer Lou de Visser, heeft tot den voorzitter van de Kamer het ver zoek gericht dezen tak der Volksvertegen woordiging bijeen te roepen, teneinde hem gelegenheid te geven de regeering te in- terpelleeren over de afschaffing van den huurtoeslag voor werkloozen en de ver anderingen in de steunregeling. De voorzitter van de Kamer, de heer Aalberse heeft echter geantwoord, dat hij geen reden kan vinden voor dit doel de Kamer bijeen te roepen. De „Tribune" doet nu een beroep op de sociaal-democratische Kamerfractie om zich bij het verzoek van den heer De Visser aan te sluiten of anders zelfstan dig, gelijk door tien Kamerleden kan ge schieden, een vergadering bijeen te doen roepen. Uit wat „Het Volk" schrijft blijkt ech ter, dat van deze zijde geen steun te verwachten is. „Ongetwijfeld, aldus dit blad, volgens het reglement van orde van de Tweede Kamer is de voorzitter verplicht, wanneer dit hem door tien leden met opgaaf van rede nen verzocht wordt, een vergadering te beleggen. Waartoe echter niemand de leden van de Tweede Kamer kan verplich ten, is bij zulk een gelegenheid ook ter vergadering te verschijnen en de bijeen komst dus ook te laten doorgaan. Dit laatste nu zou noodig zijn, om de door den heer De Visser aangekondigde inter pellatie te doen plaats hebben. Komt niet de meerderheid der Kamerleden op, dan heeft noch een vergadering nóch een in terpellatie plaats. Het verzoek, tot bijeen roeping van de Kamer is dan een slag in de lucht, waarvan, in het onderhavige geval, de werkloozen hoegenaamd niet het minste nut zouden hebben. Het moet nu onzes inziens uitermate twijfelachtig genoemd worden, of inder daad de meerderheid der Kamerleden be reid zou zijn aan een oproep gevolg te geven. Van het bijeenroepingsrecht der tien Kamerleden wordt uiterst weinig ge bruik gemaakt. Wij meenen, dat dit recht zelfs nog nimmer is uitgeoefend. Dit laat zich ook zeer wel verklaren. Gebruik making van het recht onderstelt een he vige botsing tusschen Kamer en regee ring: de regeering die de Kamer niet bij een wil hebben en daartegenover de meer derheid van de Kamer die bijeenkomen wil om de regeering naar haar hand te zetten. De meerderheid van de Kamer nu is, normaal gesproken, in het parlemen taire stelsel, in overeenstemming met de regeering. Als de meerderheid van de Kamer het wil, komt zij vanzelf bijeen. In het huidige geval evenwel zou het een minderheid van de Kamer zijn, die de meerderheid zou willen dwingen bij een te komen, hetzij de uiterst gqjinge minderheid der vier communisten, hetzij het kwart der Kamer, dat zij tezamen met de sociaal-democraten vormen. Men voelt het uitzichtlooze van zulk een po ging. De meerderheid zal er niet aan denken zich door'een minderheid de wet te laten voorschrijven, en dat nog wel om een interpellatie van Lou de Visser mogelijk te maken. Hierbij valt ook te bedenken, dat de talrijke interpellaties van dit Kamerlid, zeker op het gebied der werkloosheid, door gebrek aan zaak kennis nooit eenige vrucht opgeleverd hebben." weging genomen. Verder zal de regeering aansporen tot verhoogd verbruik van melk in al haar vormen. Werk In den nazomer. Hoewel Augustus nog een zomermaand is wordt bet toch al weer tijd een paar maanden vooruit te zien en aan den herfst te gaan denken. Augustus zelf brengt voor den pluimveehouder niet veel buitengewo ne werkzaamheden, daar de jonge hen nen een flink eind op weg zijn en de oude re hennen langzaam aan uitgelegd zijn en opgeruimd worden. Maar de nazomer is min of meer de oogstmaand, ook in ons bedrijf en dan moet alles in goede conditie zijn. De jonge bennen moeten nu aan den leg gaan en bet geld dat in de broedeieren en de kuikens gestoken ia moet nu terug komen in den vorm van naj aars- en win- tereieren. Hoe meer de jonge dieren bet stadium van legrijpheid naderen boe meer zorgen ze eischen, want in bet lichaam vinden nu groote veranderingen plaats en daar door zijn de dieren vaak gevoeliger voor allerlei invloeden. De dieren moeten nu nog eens met zorg uitgezocht worden en alleen kerngezonde, levenslustige exem plaren mogen in de leghokken geplaatst worden, alles wat niet tierig is of er zwak uitziet moet opgeruimd worden. Het leg hok zelf wordt eerst grondig geïnspecteerd en aan een laatste schoonmaak onderwor pen, al het houtwerk wordt dus schoon- geschrobd en met 3 pet. creoline ontsmet. Reten en kieren worden zorgvuldig dicht gemaakt en vervolgens worden de wanden met witkalk bespoten. Men kan in de wit kalk ook een paar procent creoline men gen. Mocht men niet geheel zeker zijn, dat alle parasieten in de reten en spleten ge dood zijn dan kan men de hokken eerst uitzwavelen. Men koopt bij den drogist een paar zwavelreepen, hangt deze in het hok met een punaise op, maakt alle ven sters, deuren en ventilatieopeningen goed dicht en steekt dan de reepen aan. Laat de zwaveldampen maar een paar uren flink in alle reten doordringen, dan zijn allerlei luizen en myten wei vernietigd. De xwavellintjes branden snel op en geven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3