Rechtszaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten De A. R. Landdag te 's-Gravenhage. Finantiëele Berichten Marktberichten die nacht ingebroken was in een perceel aan den Bezuidenhoutscheweg, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren. De Politie onderzoekt in hoeverre de aange houdene bü deze inbraak is betrokken. Doodenstad bij! Palermo ia n# d e k tIn de onmiddelijke nabij heid van Palermo is een antieke necro polis ontdekt. Langs een smalle, 40 M. lange gang, welke toegang geeft tot deze doodenstad, komt men in een tamelijk hooge cirkel vormige ruimte, vanwaar men langs een anderen corridor, die een lengte van 100 M. beeft, de kern der necropolis be reikt. Reeds heeft men een ontzaglijke hoe veelheid menschelijke resten en kleurige grafeeramiek gevonden. Het onderzoek wordt nog belemmerd door de gesteldheid van het sterk geaccidenteerde terrein, doch men verwacht binnen niet al te langen tijd dieper in deze doodenstad te kunnen doordringen. Volgens de eerste onderzoekingen zou de stad dateeren uit een archaisch tijd perk, zoodat men deze vondst van het grootste belang acht voor de studie van de oudste Siciliaansche beschaving. HET K.N.I.L.M.-VERVOER OVER 1935. Resultaten op lijnvluchten iets minder dan in 1934. Hoewel er reden is om aan te nemen, dat de depressie, die in de voorafgaande jaren steeds verder om zich heen greep, in 1935 eindelijk min of meer tot staan is gekomen, kan er helaas van een alge mene opleving van het zakenleven nog in geenen deele worden gesproken, aldus 1 zen wij in het jaarverslag van de K. N. I. L. M. over 1935. In bet geheel werden in 1935 vervoerd 12.245 passagiers, 69.016 kg goederen en 22.836 kg. luchtpost. Bovendien op speci ale- en rondvluchten 1900 passagiers, 547 kg goederen en 73 kg luchtpost. De resul taten op de lijnvluchten waren iets min der dan die over 1934. In den drogen moesson werd wederom een derde dienst Batavia-Bandoeng inge steld. Op 4 Maart en 27 September herdach ten resp. de Batavia-Singaporelijn en de Batavia-Modanlijn baar eerste lustrum. Op 8 Februari 1936 werd de lijn Batavia- Soerabaj a-Band jermasin-Balikpapan ge opend. Het doortrekken van de Batavia- Singaporelijn naar Saigon werd in studie genomen. In 1935 werden 3 D'ouglas D.G.-2 vlieg tuigen, ieder uitgerust met 2 Wright Cy clone motoren, aangekocht. De vermindering van bet vervoer was in hoofdzaak te wijten aan de verminde ring op de Batavia-Bandoenglijn. De Ba- tavia-Soerabajalijn gaf echter goede re sultaten te zien. Op 1 Mei 1935 werd een algemeene ta riefsverlaging ingevoerd. Het resultaat was, dat bet aantal passagiers in de eer ste maanden een behoorlijke toename ver toonde. Als een gevolg van enkele rampen bij andere luchtvaartmaatschappijen nam het vervoer daarna weer af. Het vrachtvervoer toonde eenigen acht- teruitgang ten opziche van 1934. In 1935 werden minder kranten en meer bloemen ten vervoer aangeboden. De daling van bet postvervoer in 1935 vindt zijn oorzaak in bet feit, dat in 1934 de doorvoer der K. L. M.-post voor Medan met de Medan-Aïorstarlijn der K. N. I. L. M. geschiedde. Toen de K. L. M. Medan weer aandeed, ontviel de K. N. I. L. M. dit vervoer. Het totale vervoer op de overige lijnen bleef ongeveer gelijk. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Aug. De volgende personen waren gedag vaard: J. van 'tW., 22 j., werkman, wonende te Hoedekenskerke, wegens mishandeling van Adriaan van Eënennaam te Kwaden- damme op 5 Juli 1.1. door hem te slaan. Eisch en uitspr. f 15 b. of 10 d. b. J. van de V., 54 j., werkster, wonende te Wemeldinge, wegens beleediging van C. van Nimwegen te Wemeldinge op 4 Juli 1.1. EÜscb f 5 b. of 3 d. b., uitspr. f 2.50 b. of 2 d. b. J. W., 30 j., arbeider, wonende te St.- Laurens, wegens mishandeling van Jan^ Bosselaar te St. Laurens op 9 Juli 1.1 Eisch f 20 b. of 12 d. b. Uitspr. f 10 b. of 5 d. b. L. de V., 21 j., koopman, wonende te s Gravenpolder, wegens mishandeling van Jacobus Dingemanse te Souburg op 25 Juli 1.1. dooir hem te slaan. Eisch en uitspr. f30 b. ofl8 d. h. en toewijzing civiele vordering ad f 11. w. J. W., 23 j., arbeider, wonende te Borssele, wegens mishandeling van Mari- nus van de Linde te Borssele op 20 Juni 1.1 door hem gewelddadig met een mes of een scherp voorwerp te steken. Eisch 2 maanden gev.straf. Uitspr. 1 maand gev.straf. Mr P. G. Adriaanse pleitte clementie. E. Pekaar, 45 j., werkman, wonende te Ierseke, wegens beleediging van Pieter Dronkers te Ierseke op 23 Mei 1.1. Eisch en uitspr. vrijspraak. M. M., 22 j., varensgezel, wonende te Vlissingen, wegens verduistering van een geldsbedrag van f 37,75, toebehoorende aan A. Injans, welk geld de opbrengst was van een hoeveelheid sportartikelen die bp voor Imans bad verkocht en welk geld bij moest afdragen, te Vlissingen op 30 Juni 1936. Eisch 6 maanden gev.straf. Uitspr. 4 maanden gev.straf. P. L., 80 j., reizende met een woon war gen, wegens verduistering van een woon wagen, toebehoorende aan P. Franse te Steenbergen op 22 Juni 1.1. Eisch en uitspr. 3 maanden gev.straf. J. N., 21 j., arbeider, wonende te Ier seke, wegens het niet voldoen aan de vordering van den Rijksveldwacht om van zijn fiets af te stappen, toen hij met een onverlicht rijwiel reed op den Rijks weg te Wemeldinge. Verwijzing der zaak naar de Rechtbank. M. F. F. R., 25 j., zeeman, wonende te Vlissingen, wegens wederspannigheid te gen de politieambtenaren de Voogd en van Bennekom, toen deze hem ter zake dronkenschap beetpakten om hem naar het politiebureau te brengen te Vlissingen op 3 Juli 1.1. Eisch en uitspr. f 15 b. of 10 d. h. STEUN AAN DEN TUINBOUW. Tof een bedrag van f 1 millioen. De minister van landbouw en visscherij heeft bepaald, dat uit het Landbouwcrisis- fonds steun zal worden verleend aan hen, die als teler van tuinbouwgewassen zijn aangesloten hij de Ned. groenten- en fruit- centrale, tot een bedrag van f 1 millioen. Deze steun wordt verleend over de hoe veelheden van de hierna vermelde geteel de producten, welke in het achter elk pro duct vermelde tijdvak van 1936 door ge noemde telers over een erkende veiling of veilinghouder zijn verhandeld, tot de daar bij vermelde bedragen per eenheid: Blauwe druiven (koud), 1 Jan.5 April f 9.40 per 100 kg. Kaskomkommers, 30 Maart17 Mei f 1.50 per 100 stuks. Idem a, 18 Mei28 Juni f 2 per 100 st. ld. b, 18 Mei28 Juni f 1.50 p. 100 st. ld. c, 18 Mei28 Juni f 1 p. 100 st. Platglaskonikoinmers, 30 Maart-17 Mei f 1.20 per 100 stuks. Id. a, 18 Mei28 Juni f 1.60 p, 100 st. ld. b, 18 Mei28 Juni f 1.20 p. 100 st. ld. c, 18 Mei28 Juni f 0.80 p. 100 st. Prei, 1 Jan.31 Mei f0.25 p. 100 kg. Radijs, 23 Maart26 April fO.lö per 100 bos. Sla, 13 April17 Mei f Q.40 p. 100 krop. Spinazie, 30 Maart24 Mei f0.30 per 100 kg. Lagere graan heffingen gevraagd. Het Landelijk Verbond van Pluimvee houders, gevestigd te Apeldoorn, heeft aan den minister van Landbouw mede gedeeld: Dat door verschillende omstandigheden de prijzen schrikbarend zijn gestegen en zich nog steeds in stijgende lijn bewegen; dat niettegenstaande de monopolieheffing op granen nog steeds f 2 per 100 kg be draagt; dat in November 1934 bij een kleine verlaging van de graanprijs, de beffing direct werd verhoogd met 50 cent, doch dat thans, nu de graanprijs hooger is geworden, de beffing nog niet verlaagd werd, zoodat de huidige prijs der tarwe voor voederdoeleiniden slechts ongeveer f 1 per 100 kg lager is dan de door den minister vastgestelde boerenrichtprijs. Tenslotte wordt het verzoek gedaan, om de graanheffingen te verlagen. Varkensvleesch schaarsch in Duitschland De Berlijnsche correspondent van het Hdbl. schrijft; Gelijk verleden jaar om dezen tijd, begint ook nu weer het var- ikensvleesch in Duitsland schaarsch te worden. De voorraad van voor het slach ten geschikte varkens wordt zienderoogen geringer. Om te verhinderen, dat de nood weer even groot wordt als verleden jaar, zal de „slachtquote" binnen enkele dagen van 90 op 70 worden teruggebracht De export van druiven. Hoewel de prijs van de druiven in de laatste dagen door den sterk toegenomen aanvoer vrij belangrijk is teruggeloopen, is er toch nog een heteekenende export van dit product. Een Westlandscbe exporteur verzendt b.v. soms 3000 kistjes druiven per dag naar Engeland. Er blijkt dit jaar ook goede animo te zijn voor de witte druiven, die in het Westland evenwel lang niet zooveel wor den gekweekt, als de blauwe soorten. Ernstig auto-ongeluk aan den Noordweg. MIDDELBURG. Hedenmiddag heeft onder de gemeente St. Laurens een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een dame uit Breda, die tijdelijk te Domburg een woning heeft gehuurd, kwam met een two-seater van Middel burg, waar zijl gasten van den trein had gehaald. Zij zat zelf aan het stuur en naast haar een andere dame. In den achterbak een heer en een jong meisje. Bij het uitwijken voor een voor haar rijdende boerenwagen reed de auto met flinke vaart tegen een boom. De be stuurster kwam tegen het geheel ver bogen stuur aan en klaagde over hevige pijn in het lijf, de naast haar zittende dame sloeg door de voorruit én werd ernstig gewond. Het meisje bekwam een hersenschudding en de heer bloedde uit verschillende wonden. De dames zijn per ziekenauto en de heer met de auto van den heer Hoegen van Hoogelande, die juist passeerde, naar het Ziekenhuis te Middelburg ver voerd. De politie stelt een onderzoek in. De auto was niet alleen met bloed be- ZULLEN OOK DE ZEEUWEN AAN WEZIG ZIJN? Wij hebben reeds meermalen de aan dacht gevestigd op den landdag, die op 15 September a.s., den dag van de opening der Kamers, zal worden gehouden, welke landdag wordt georganiseerd door het Verband van A.-R. Propagandaclubs in Zuid-Holland. De bezoekers, kunnen dan eerst gaan zien den tocht van H. M. de Koningin van en naar de Ridderzaal, zij kunnen voorts den rijtoer, die H.M. na afloop maakt in oogenschouw nemen en verder kunnen zij den landdag bezoeken, waar naar reeds is toegezegd, o.a. ook de Mi nisters Dr Colijn en Mr de Wilde aan wezig hopen te zijn. Er is voor dezen landdag veel belang stelling. Niet alleen uit Zuid-Holland, maar ook uit andere provinciën. Ook uit Zeeland worden vele be zoekers verwacht. Zoo werden, naar wij vernamen, uit Axel reeds honderd toe gangskaarten aangevraagd. Gelijk men weet, krijgen de bezoekers een zeer belangrijke reductie op de ver voerkosten per spoor. Voor Middelburg en Vlissin gen bedragen deze kosten; voor 1 per soon retour f 3,25; voor 30 personen f 2,95; voor 50 personen f2,78 en voor 80 per sonen f2,62. Als- onze vrienden op Walcheren zich dus even met elkaar verstaan, dan kun nen ze gemakkelijk van den laagsten prijs profiteeren. Maar hoe elkaar te bereiken? Heel eenvoudigl Men vrage vóór a.s. Zaterdag een toe gangskaart aan bij den heer C. Honds- merk, Lambrechtstraat L 9 0, Middelburg, die dan de zaak verder regelt. Voor Goes en omgeving kan men zich wenden tot den heer B. P. D a v i d s e, Bur. „De Zeeuw". De reiskosten bedragen hier: 1 persoon f 2,87; 30 personen f 2,73, 60 personen f 2,59, 80 personen f2,44. Hoe meer liefhebbers, hoe goedkooper. Men wachte dus niet onnoodig lang, maar vrage per omgaande, doch uiterlijk vóór ó"f op 22 Augus tus een toegangsbewijs A 30 cent per stuk aan bovengenoemde adressen. Naar wij vernemen zijn reeds 10.000 kaarten in voorverkoop verkocht. smeurd, maar ook met dien inhoud van een schaal hors d'oeuvre en een flesch mayonnaise. Middelburg. Verhuring ge meentegrond. In 1921 werd aan D. Lorier een perceel, groot 304 ca. aan het Armeniaansch Schuitvlot verhuurd voor f 150, zulks met stilzwijgende verlen ging van telkens 1 jaar. Thans heeft J. Lorier, zoon van den oorspronkelijken huurder, op wien de huur inmiddels is overgegaan, vermindering van den huur prijs verzocht. B. en W. stellen voor de huursom te rug te brengen op f 90, als L. voor f 60 mede in huur neemt het aangrenzende terrein van 2640 ca, waarvan hij thans ook reeds voor zijn bedrijf gebruik maakt, zonder dat de gemeente er inkomsten van geniet. L. heeft zich daarmede vereenigd. Pachtvermindering. B. en W. stellen den Raad voor aan J.„ Lo rier, evenals voor het pachtjaar 1933'34 ook voor 19341'35 en 1935—-'36 een pacht vermindering toe te staan van f 50 voor 3.41.40 ha grond nabij „Do Griffioen". Zulks omdat ook nu nog L. het genot van een groot deel van het gepachte miste door storting van baggerspecie. ■Aangehouden. Naar wij ver nemen heeft de politie aangehouden M. J. P., ten wiens huize op den hoek van de Wagenaarstraat en de Balans, in den avond van 7 Augustus zou zijn ingebro ken. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld, dat tot ver buiten Mid delburg ging, in verband ook met de func ties, die P. in verschillende organisaties, als de Nederlandsche Bond van Trans portarbeiders en de Federatie van Be stuurdersbonden bekleedt. De aanhouding geschiedde op grond van verdacht zijn van verduistering. Zoo men weet werd onge veer f 800 vermist. Rijwieldieven. Het stelen van rijwielen en vooral ook van rijwielbe- lastingmerken gaat maar steeds door en het ware toch zeker te wenschen, dat ieder eens mede hielp om door niet onbeheerd laten staan van zijn karretje, het aantal dier misdrijven te beperken. Intussehen zit de politie niet stil en zij had hier twee personen op het oog, ver moedelijk ontvluchtten uit het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. Toen men hen zocht in een woning al hier, wisten beiden te ontkomen, doch de politie in de omgeving werd gewaar schuwd en dit had tot gevolg, dat die te Goes één der vluchtelingen, die reeds weer een rijwiel op den kop getikt had, kon aanhouden. Deze zal dus zijn rechtvaar dige straf niet ontgaan. Vlissingen. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan thans 650 werkloo- zen ingeschreven tegen verleden week 690. Er zijn 75 personen hij de werkverschaf fing te werk gesteld. Koninginnedag. Op Maan dagavond is gehouden een vergadering van den Vlissingschen Oranjehond, waar is besloten op 31 Augustus een 'kinderfeest op het strand te organiseeren. Des avonds zal een optocht met kinderen plaats heb ben; ook is een vuurwerk in overweging. De volgende week zal het programma definitief worden vastgesteld. Tholen. Bij het baden ver dronken. Maandagmiddag omstreeks 4.30 uur is de ruim 18-jarige L. de Jonge Gzn., die met zijn oudere broer en Job. Schot Jz. aan bet baden was, in de Een dracht jammerlijk verdronken. Op bet hulpgeroep sprang de 17-jarige J. R. Krijger in een kano en ook dhr Rou- keina begaf zich met een boot roeiende naar de plaats van het ongeval, welke een 100 m verder, vlak voor het stoomgemaal was. Na ongeveer 7 minuten zoeken werd de jongen gevonden door J. Schot en Rou- kema, op een plaats waar het water maar 2 m diep was en 30 m uit den wal. Na aan wal te zijn gebracht, is direct kunst matige ademhaling toegepast en ook met een zuurstof-apparaat gewerkt, doch na twee uur moest de dokter den dood con- stateeren. Het tragische van dit ongeval is, dat voor eenige jaren een zoon uit het zelfde gezin door den bliksem is gedood, Eén der te hulp gesnelden, n.l. R. Krij ger, ia bij het helpen zoodanig op palen terecht gekomen, dat hij ernstige vleesoh- wonden over geheel het lichaam heeft op- geloopen, die hem veel pijn deden. Ter ne uzen. De vorige week is alhier in het ziekenhuis opgenomen en aldaar over leden de 18-jarige zoon van den kapitein van het stoomschip „Albirio", komende van Archangel. De patiënt Jan Schrok was lijdende aan bacillaire dysenterie. Naar vernomen wordt, is de geheele bemanning van het stoomschip door die ziekte aangetast geweest. Als oorzaak wordt genoemd besmetting in de Russi sche haven, waar lading Vas ingenomen. De kapitein heeft in verband met de ziek te zijner equipage de reis nog onderbro ken, om een Noorsche haven aan te doen, doch heeft geen geneeskundige hulp in geroepen, in verband met de ingetreden verbetering van den gezondheidstoestand der bemanning van zijn schip. vorige koers heden 285 281 112 112 159 158Vs 117% 117% 143 1415/s 282% 282% 245% 245 50% 50% 993/a 99x/s 98 97% 40% 397/s 243/s 237/s 31/* 3% 36% 85"/« 43/s 47/n 2"/i. 27/s 32Vs 315/ö ll6/s llT/« 287/s 277/e 63/s 61/» 25% 25 105/a lOVï 14 137/a 40% 40 Vs 187/e 19 47/s 4 Va Auto-ongeval. ZWOLLE. Hedenmorgen is aan den voet van den oprit van de nieuwe Ber- kumerbrug een auto uit Groningen, die op weg was naar Amsterdam, toen de bestuurder bij het passeeren van een melkwagen voor een tegenligger wilde uitwijken, in volle vaart tegen den dijk op gevlogen. De auto was totaal vernield. Van de 7 inzittenden kreeg 1 dame een ernstige hersenschudding en een andere dame liep een bloedende hoofdwonde op, terwijl haar eenige tanden uit den mond werden geslagen. De 5 heeren zijn er beter af gekomen. Na te zijn verbonden, zijn allen naar Zwolle vervoerd. Professor NIJIand. t UTRECHT. In den ouderdom van 67 jaar is heden overleden Prof. Dr A. A. Nijland, hoogleeraar aan de Rijks-Uni versiteit alhier en directeur van de Sterrewacht. DE STRIJD IN SPANJE. De regeeringspartij maakt gebruik van gasbommen. LISSABON. In een bericht afkomstig van het hoofdkwartier der nationalisten te Burgos wordt verklaard, dat de regee- ringsvliegtuigen thans gebruik maken van gasbommen. Communiqué van het Spaansche Ministerie van Oorlog. MADRID. Het Ministerie van Oorlog deelt officieel mede, dat de regeerings- troepen aan het front van E'shemadura een aanval der rebellen hebben afge- Dé regeeringstroepen hebben 300 krijgs<- gevangenen gemaakt. Aan het front van Andalusië gaan de regeeringstroepen voort met het versterken hunner stellin gen. Het Ministerie van Oörlog verklaart, dat van de rest van het front niets nieuws is te melden. STEUN AAN IMPORTEURS EN HANDELAREN IN TARWEBLOEM. Dé minister van Landbouw en Vis scherij heeft bepaald, dat voor bet jaar 1936 aan importeurs van of handelaren in tarwebloem B, die aangesloten zijn bij ■de vereeniging „Distributiekantoor voor tarwebloem B" of bijl de vereeniging „Consentenbureau voor den Meelhandel" ter tegemoetkoming in het door hen ge leden nadeel tengevolge van de maatre gelen, genomen terzake van den import van en den handel in tarwebloem B. boven het bedrag, hetwelk reeds is uit gekeerd, uit het Landbouw-Crisisfonds steun zal worden verleend tot een bedrag van ten hoogste f475.000. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. Ned.Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum Deli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Gbic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Car Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American Enka United Corporation De flauwe stemming te New-York druk te ook onze beurs over de geheele linie. Wel waren de koersverschillen niet groot en kwam er niet veel aanbod los maar ook de vraag blijft zeer gering, zoodat er eigenlijk geen enkele hoek was waar iets van belang omging. Young-leening was op de koers van gisteren goed prijshou dend. De droogte die thans in de Zuide lijke Staten van Amerika heerscht doet de graanprijzen stijgen. Tengevolge daar van verwacht men hoogere kosten van levensonderhoud wat tot hoogere loon- eischen zou kunnen .leiden. In verband hiermede onthoudt men zich iets in Ame- rikaansche shares te ondernemen. De obligatiemarkt was iets aangeboden. Geld 1 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Aug., 2.30 u. Londen 7.40'7.41. Berlijn 59.2159.25. Parijs 9.689.71V2. Brussel 24.7924.87. New-York 1.471.48V2. Goes, 18 Aug. 1936. Graanmarkt. Goudgerst f5,10f6, Haver f 4, Kookerwten f 7.50-8,60, Kroon- erwten f 7,50—f 8,60, Schokkers f 8,10—f 12, Maanzaad f 15, Karwijzaad f 19f 20, Mos terdzaad f 16. Boter per kilo f 1,55, middenprijs, per halve kilo 77% ct., winkelprijs 87%, 2e soort boereboter 70 ct. Fabrieksboter verkocht 87% ct., Af wijkende boter 60 ct. Eieren per 100 stuks f2,80, middenprijs per 25 stuks 70, winkelprijs f3,80. Eendeieren f 2,80, Poeleieren f 1,75. Ganseieren: groote 6 ct., kleine 4 ct. Noteering van boter- en eierhandelaren: Boter 70 ct. per pond, eieren f 2,80 per 100 stuks. Winkelprijs 80 ct. Der pond, eieren f 3,80 per 100 stuks. GOES, 18 Aug. 1936. V.P.Z. Aanvoer: 4223 eieren. Prijs f 3 per 100 stuks. Kleine f 2,70. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Bevé land. Veiling van 17 Augustus 1936. Kleine veiling. Boonen: Stoksnijboonen 69, Stoktrosprincessen 1415, Stok- perfect 10, Stokrentegevers 14, Stamsnij- boonen 3—4, Stamperfect 3, Dubbele Princessen 48, Vroege Wagenaars 3, alles per 100 kg. Diversen: Tomaten 58, Spinazie 3 4, Zilveruien 24, Pootuien 24, Wijn peen 2.30, Aardappelen 1.302.20, Augurken A 1014, id. B 513, id. G 13, id. Bommen 1, Blauwe Druiven 27 ■—30, alles per 100 kg.; Meloenen 832, Witte Komkommers A 11.30, id. B 14.10, id. C 1, Groene Komkommers A 1.20, id. B 1.10, id. C 1, Augurken 0.10 0.18, Bloemkool 58, id. He soort 2— 4, id. Hie soort en stek 1.502, Roode- kool 1.103.20, Gr. Savoyekool 1.40—' 2.40, Kropsla 0.50—2.20, Andijvie 0.50 1.40, alles per 100 stuks; Wortelen 1 8, Radijs 3.40, Rammenas 3, Kroten 15, Rapen 4, alles per 100 bos. MIDDELBURG, 17 Aug. Op de veiling deden: Roodekool 2, Spinazie 6, Postelein 48, Augurken 311, Suikerboonen 6, Stoksnijboonen 712, Stamsnijboonen 8, Stokprincessenboonen 11, Stamprincesi- senboonen 8, Roem van Holland 78, Sa voyekool 3—3.5 ct., alles per kg.; Pieter selie 45, Kervel 2 ct., beide per chip; Peen 56, Rapen 24, Kroten 1.52.5, Prei 26, Uien 27, Selderie 1, Ram menas 1.5 ct. alles per bos; Bloemkool 212, Andijvie 0.5, Kropsla 1.52.5, Komkommers 12 ct., alles per stuk. Bloemen: Gladiool 12, Asters 2, La^ thyrus 1, Monstrena 2 ct., alles per bos; Bolcactus 3, Ster van Bethlehem 8 ct., beide per pot. KAPELLE, 17 Aug. 1936. Groote veiling. Dhbb. Prins. z. draad 5 806.90, Zure Kroetappels 1.60. Kleine veiling. Washington 1636, Dhbb. Boerenwitte 1228, Czaarpruimen 1425, Belle de Louvain 1523, Reine

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3