GRATIS ALS DE LIEFDE RIJPT leder'pak HONIG's VERMICELLI Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws De aap uit de mouw. feuilleton! Sa®*. Ite collecte voor de commissie voor Samenwerking bracht dene week op f43.79. Donderdag 20 Aug. zal vanwege de Nat. Ghr. Geh. Onth. Vereeniging een filmavond worden gehouden in het Schut tershof. Vooraf zal een filmvertooning gegeven worden voor kinderen. Voor ver dere mededeelingen zie advertenties en biljetten. Wedstrijden „'t S a s". De Goesche Zwem- en Badclub ,,'t Sas" hield Zaterdag haar jaarlijksohe wedstrijden. De wedstrijden, met een kort woord door den voorzitter, dhr J. J. de Jonge geopend, gaven het volgende resultaat: 2'/ï km wedstrijd: 1. A. Remique (De Bruinvisch) 36 min. 7 sec.; 2. P. van Ste- veninck (De Zeehond) 36 m. 9.6 s.; 3. G. Wagenaar (a. v.) 36 m. 26.6 s.; 4. Mej. T. de Jong (a. v.); 5. Mej. Clara v. d. Graaff (Het Sas); 6. A. Rammeloo (De Bruinvisch)7. P. I. Goedhart (Het Sas); 8. Mej. B. v. d. Broecke (De Zeehond); 9. Mej. W. Torbijn (Het Sas); 10. Mej. J. Goedhart (a. v.); Mej. Goedhart had ette lijke minuten verloren door kramp, doch legde, door verder door te zwemmen, nog beslag op den derden prijs voor de Goe- sohe dames. 100 m schoolslag, dames, priv. 1. L. v. d. Graaff (Het Sas) 1 m. 37.5 s.; 2. M. Sinke (Het Sas) 1 m. 44.8 s.: 3. M. Wey- erman (De Zeehond) 1 m. 54 s. 100 m schoolslag, heeren prov. 1. A. Remique (De Bruinvisch) 1 m. 28.4 sec.; 2. P. Steveninck (De Zeehond) 1 m. 30 s.: 3. G. Coreen (Het Sas) 1 m. 32.6 s. 100 m vrije slag heeren, prov. 1. P. van Steveninck, 1 m. 13.8 s.; 2. W. Ardewijn, 1 m. 20.3 s.; 3. P. v. Steveninck, 1 m. 34.8 s., allen De Zeehond. 100 m rugslag, dames, prov. 1. C. v. d. Graaff, 1 m. 40.2 s.; 2. T. de Jong, 1 m. 65.2 s.; 3. B. v. d. Broecke, 2 m. 24 s. 3 maal 50 m estafette wisselslag, dames, prov. 1. Het Sas (G. v. d. Graaff, M. Sinke en E. Numans), 2 m. 12.8 s.; 2. De Zee hond (M. de Wolf, M. Weyermans en T. de Jong), 2 m. 28.6 s.; 3. Het Sas II (B. Koolwijk, M. Schrijver en J. Goedhart) 2 m. 32 a. 3 maal 50 m. estafette wisselslag, hee ren, prov. 1. De Zeehond (P. v. Steve ninck, P. v. Castel en W. Ardewijn), 2 m. 0.8 s.; 2. De Zeehond II (G. Wagenaar, A. Gillissen en R. v. d. Kerkhof) 2 m. 21 s. Het Sas (C. H. F. Coree, P. I. Goedhart en P. Potters) zwom keurig gelijk op met den eersten prijswinner, doch verloor op vrije slag. 50 m vrije slag dames, leden: 1. E. Nu mans, 38.6 s.; 2. M. Schrijver, 40 s.; 3. M. Sinke, 40.2 s. 50 m vrije slag heeren, leden: 1. P. Potter, 35.8 s.; 2. D. van Heerwaarden, 36.8; 3. W. Schrijver, 39 s. 50 m schoolslag dames, leden: 1. J. de Hond, 46.8 s.; J. Valk, 50.5 s.; 3. A. Vermeulen, 53 s. 50 m schoolslag meisjes, leden: 1. M. Schrijver, 51.2 s.; 2. W. Hepman, 51.4 s.; 3. F. de Hond, 51.6 s. Balzwemmen, meisjes: gelijk, B. Brug- gema en N. Westdorp. Jongens: 1. B. Dootjes, 2. A. v. d. Ende. Boegsprietloopen: 1. P. Goedhart, 2. J. Goedhart, 3. M. Sïnke, 4. Hetty Koning, 5. M. Noordhout, 6. Nieuwkamer, 7. M. Torbijn. 's Avonds had in De Prins van Oranje de prijsuitreiking plaats. Schore. Het 3-jarig zoontje van dhr J., dat op een vervoerd wordende dorschma- chine was meegereden, had het ongeluk daaraf te vallen en is waarschijnlijk in aanraking gekomen met één der wielen met het gevolg, dat het knaapje inwendig zwaar gekneusd is opgenomen en naar het ziekenhuis te Goes moest worden over gebracht. lerseke. Maandagavond had de schilder C. Kooman in de openbare school I het ongeluk om te vallen en zijn sleutelbeen te breken. Dr Gerritsen verleende heel kundige hulp. Arnemufden. Bij de hofstede van de Gebrs H., gelegen aan den Landsheerweg, had een botsing plaats tusschen een fiet* ser en den melkwagen van den landbou wer K., die juist de hofstede afreed. De fietser, die vermoedelijk den melkwagen niet heeft zien aankomen, reed pardoes tegen het paard van den melkwagen op, waardoor hij kwam te vallen en zijn linkerhand vrij ernstig ontwricht werd. Uit het Engelsch. 71) -o- „U kunt het best niets meer zeggen, mijnheer", zei een majoor van politie barsch. „Es Lothian had hen bedwongen, maar u hebt het, met uw verlof, weer be dorven. Neen, het is nutteloos, het nog maals te beproeven, ze laten zich niet meer kalmeeren. We zullen ze nu wel met de blanke sabel uiteen moeten jagen, vrees ik. Misschien zouden ze nog eens naar den dominee willen luisteren, doch ik betwijfel het. Maar wat is dat? De deur van Farren's huis werd plotse ling met een ruk opengetrokken en er trad iemand naar buiten, die boven op de stoep, naast Soriven en Lothian plaats nam Toen Paul verdwenen was in de onrus- tig-deinende menschenmassa, was Phi- lippa alleen rustig naar de achterzijde van Farren's huis gewandeld. D'aar had zich een groote groep slordig-gekleede meisjes verzameld, die zich echter, toen men haar zag aankomen, haastig uit de Dr Vos, waarnemend geneesheer, verleen de medische hulp. Een dochtertje van de Fam, P. M.( wonende in het Roomsche straatje, stal; spelenderwijs een zijner voetjes in hei kettingwiel van een fiets, zoodat de kleine met den voet bekneld raakte. Het kind werd onder geneeskundige behandeling gesteld. Oost- en West-Souburg. De raad dezer gemeente zal a.s. Vrijdag, des nam. 2 uur, vergaderen. De volgende punten komen aan de orde: Winkelsluitingswet. In verband met door den Minister gemaakte opmerkin* gen stellen B. en W. voor een kleine wij ziging aan te brengen in de verordening Winkelsluitingswet. Benoeming gemeente-opzichter. Aanbe volen worden: 1. D. P. de Smit, 2. J. Ver- sluijs, 3. J. van den Berg. Benoeming raadscommissiën. Verzoek van J. Boone en Krijger om maatregelen te nemen, dat ijsventers uit andere ge meenten geweerd kunnen worden. B. en W. merken op, dat hier geen ventverbod bestaat en dat, indien een ventverbod werd gemaakt, het zeer de vraag zou zijn of de niet-inwoners geweerd zouden kun nen worden. Om adressanten tegemoet te komen zijn zij bereid het innemen van een standplaats bij muziekuitvoeringen te verbieden. Verbetering MiddelburgVlissingsche weg. B. en W. deelen mede, dat Ged. Sta ten hebben toegezegd, pogingen te zullen deen den Nieuwe Vlissingscheweg op het Rijkswegenplan geplaatst te krijgen. In- tusschen is een commissie van actie op gericht welke aan verschillende instanties een door 2468 personen onderteekend adies heeft gericht om tot verbetering van dezen weg te komen. B. en W. stel len voor, aan een ingekomen verzoek tot adhaesiebetuiging te voldoen. Ingekomen is een verzoek van A. G Haeck e.a. om het pad in de Vlissingsche- straat voor de nieuw gebouwde woningen te verbeteren. D'aar er momenteel geen materieel beschikbaar is stellen B. en W. voor, dit adres aan te houden tot de be grooting 1937. Van H. de Kok e.a. is een verzoek ont vangen om het voetpad Abeele achter het café der Wed. Flipse te bestraten. Zij zijn bereid hiervoor f 65 af te dragen. Waar de kosten echter zijn begroot op f 120.25 stellen B. en W. voor tot verbetering van het pad over te gaan, indien belangheb benden bereid mochten zijn genoemd be drag te betalen. Verder komt o.m. nog aan de orde aan bieding Bedrijfsrekening en Gemeente rekening 1935. Koudekerks. Loop der bevolking: Ingekomen: J. Bos, E 246b, van Heino; Mej. E. Schoe, E 12, van Middelburg; J. Poppe en gezin, D 291, van Middelburg; A. Blok en gezin, E 202 e, van Vlissingen; P. J. Faas en gezin, B 298II, van Vlis singen; P. J. Wemelsfelder en gezin, G 33 b, van Vlissingen; Mej. S. van Winke len, D 109, geh. met J. Lorier, van Se- rooskerke; Mej. A. Wemelsfelder, A 61, van Middelburg. Vertrokken: C. L. Nellen, van E 147, naar Middelburg; Mej. W. Aarnoutse, van B 212, naar Eikerzee; E. C. Klinkenberg en gezin, van E 153, naar Utrecht. Zaamslag. Zaterdag is, begunstigd door prachtig zomerweer, het festival gehouden ter gelegenheid van het gouden jubileum der muziekvereeniging „De Volharding". Om 10 uur had de opening plaats door een muzikale wandeling door het dorp van het jubileerend gezelschap, waarna op de kiosk een concert werd gegeven. Op de weide van dhr Anth. Dekker had te ruim 1 uur de opstelling plaats der deelnemende gezelschappen, waarna een rondgang werd gemaakt door het dorp. Tien gezelschappen waren opgekomen. Hoek was verhinderd te komen wegens een sterfgeval. De besturen der deelnemende gezel schappen werden op het gemeentehuis officieel ontvangen. De burgemeester, dhr S. van Hoeve, verwelkomde de bezoekers der andere gemeenten hartelijk en felici teerde de vereeniging met haar gouden jubileum. De voorzitter van De Volhar ding, dhr F. C. Jansen Verplanke, gaf een kort overzicht van het bestaan van het gezelschap, aanstippende dat van de oprichters helaas niemand meer tegen woordig is. Vervolgens deelde hij mede, dat de vereeniging aan haar directeur, dhr H. Wisse, die thans 40 jaar werkend lid is, en aan dhr D. de Blaey, die van de op richting af lid is, doch geen deel heeft uitgemaakt van de vereeniging, alsmede aan dhr A. de Visser, die 35 jaar werkend lid is geweest, een herinneringsmedaille heeft aangeboden. In het bijzonder werd dhr A. Rouw ge huldigd, die onafgebroken lid is geweest en die door H. M. de Koningin is ver eerd met de zilveren medaille verbonden dan de Orde van Oranje-Nassau. Vrijdag avond was hem reeds een serenade ge bracht. Tijdens de officieele ontvangst en hel uitreiken der herinneringsmedailles werd een aanvang gemaakt met de concerten, te geven door de verschillende gezelschap pen. Vervolgens had toekenning der premies plaats. Ie prijs, fanfare Voooruit, Waarde f 40: 2e pr. fanfare Gon Amore, Hoedekensker- ke f30; 3e pr. fanfare Mozart, Ierseko f25; 4e pr. fanfare Excelsior, Terhole f 20; 5e pr. harmonie Concordia, Axel f 10. Verder viel de beschikbaar gestelde me daille van dhr Jansen Verplanke ten deel aan Axel, die van dhr Van Gassen te Hulst aan lerseke, die van dhr R. J. de Krijger alhier aan het plaatselijk muziek corps. Behalve genoemde gezelschappen namen aan het festival deel: fanfare Gon Affes- zione, Kwadendamme; fanfare Eikels worden boomen, Westdorpe; fanfare Vrij heid Eendracht, Lamswaarde en de harmonie De Vereenigde Werklieden, Ter- neuzen. Des avonds is onder groote belangstel ling door de Koninklijke harmonie uit Hulst, 'directeur dhr A. van den Broek, te Lokeren, een concert gegeven. Voetbal. Tholen. Zaterdag speelden de Thoolsche Boys I tegen een elftal uit Rotterdam. De uitslag was 41 voor Rotterdam. Er was voor dezen mooien match zeer veel be langstelling. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Bergen-op-Zoöm, L. C. ten Bruggencate te Dwingeloo, W. J. Klaar te Renesse, G. J. de Nie te Brouwers haven, P. Prins van Wijngaarden te Ter- wolde, P. Smits, hulppr. te Eindhoven en W. van der Ven te Retranchement. Beroepen bij de Prot. Kerk in Ned.- Indië, V. A. Schaefen, cand. te Losser. Te Dordrecht, J. H. Mulder te Charlois- Rotterdam. Te Wouterswoude, J. G. R. Langhout te Den Bommel. Aangenomen naar Zaandam, J. Chr. Fritzsche te Bergentheim. Bedankt voor Haskerhorne, J. Swijnen- burg, cand. te Zeist. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten, I. de Bruijne, cand. te Zwolle. Geref. Kerken. Beroepen te Bolnes, D. Warnink te Ter Aar. i Ds P. Feenstra Jr. f In den ouderdom van 85 jaar is te Amsterdam overleden ds P. Feenstra Jr., emeritus predikant der D'oopsgez. Gemeente. Een spelling-refer'-'Ddum. De Haagsche Post heeft in 1933 een referendum gehouden over de spelling der Nederlandsche taal. Voor De Vries en Te Winkel stemden toen 72.03 pro cent; voor de spelling-Marchant 27.66 procent der deelnemers. Thans, drie jaar later heeft het Haag sche weekblad nogmaals zijn lezeis over deze kwestie gepolst. Hieruit is gebleken, dat de spelling-Marchant intusschen niets (populairder is geworden, integendeel! Ruim 5 procent der antwoorden waren blanco, doch van de geldige stemmen waren er 71.86 procent voor De Vries en Te Winkel, en slechts 22.86 procent voor de spelling-Marchant. Onrechtmatig steuntrek- k e n De directie van maatschappelijk hulpbetoon en van het gemeenteiyk bu reau voor werkloozensteun te 's-Graven- hage heeft namens de gemeente 's-Gra- venhage aangifte gedaan van onrechtma tig steuntrekken in 9 gevallen, tot een totaal bedrag van bijna 600 gulden. Spelen met lucifers. Gis termiddag is de kleeding van het drie jarig zoontje van de famillie v. d. H. .te Oss tengevolge van het spelen met luci fers in brand geraakt. Met brandwonden overdekt is het kind naar het ziekenhuis gebracht, .waar het is overleden. Tragisch sterfgeval. Eén tintal jongens zwom in de haven te Stein achter een schip. Aan de brug te Urmond verlieten zij het water, ver moeid van het zwemmen. Daar stelde een hunner voor om het hardst te loopen naar de plaats waar hun kleeren lagen. Zoo geschiedde, maar plotseling zakte de 22-jarige vrachtrijder, P. Driessen uit Stein in elkaar en overleed tenge volge eener hartverlamming. De overle dene was kostwinner van een gezin, dat uit een moeder en tien kinderen bestond. Kindje in de vlammen om gekomen. In ©en tuincomplex aan het jaagpad bij den Schinkel te Amster dam is gistermiddag door het in brand raken van een petroleumvergassereen der tuinhuisjes in vlammen opgegaan. Een wieg, waarin zich een kindje van di ie maanden bevond en die tegen het tuinhuisje stond is mede in brand ge raakt en het kindje is jammerlijk in de vlammen omgekomen. De ouders hadden zich juist eenige oogenblikken verwij derd. Vier bergbeklimmers ver ongelukt. Zaterdag en Zondag heeft in Oostenrijk bij1 het bergbeklimmen een aantal ongelukken plaats gehad, waar bij1 totaal vier personen om het leven zijn gekomen. Verder is een kolenonderzoeker in het binnenste van een berg in een lots- spleet gevallen, zoodat hij zich niet zelf kon bevrijden. Zijn metgezellen moesten een pionier-afdeeling te hulp roepen. De man werd eerst gered nadat hij 40 uur in de spleet had gehangen. Meisje doodgereden. Een vrachtauto uit Deventer reed gister mid dag met een vracht hout in Zoppelt on der Heerde, om de vracht in een wei land te lossen. Bij het inslaan van een zandwegje waarschuwde de chauffeur een negen jarig dochtertje van den arbei der E. B. om de kant te gaan, waar aan het kind voldeed. Toen de chauffeur in het weiland bezig was den auto in den juisten stand te brengen voor de lossing van het hout en achteruit reed,hoorde hij eensklaps een gil. Het bleek, dat het meis je, dat waarschijnlijk achter aan den auto heeft gehangen, onder den zwaren wagen terecht was gekomen. Dr. Koppen kon ('slechts den dood constateeren. Overreden en gedood. Toen gisteravond omstreeks 7 uur het 4-jarig jongetje H. Bruins te Westenholte, ge meente Zwollerkerspel, den Kamperweg overstak, werd het door een uit de rich ting Kampen komende personenauto, be stuurd door den heer H. H. S., uit En schedé aangereden en op slag gedood. De kleine kwam plotseling vanuit den tuin voor het huis en voordat de heer S. erin slaagde de auto tot stilstand te brengen, was het ongeluk reeds geschied. Door een auto overreden en gedood. Op den Steekterweg, ter Ingezonden Mededeeling. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE voeten maakte. Toen ze de achterdeui van het huis had bereikt, kwam Farren's huishoudster plotseling vanuit een don kere schuilhoek te voorschijn. „Ik heb er al ernstig aan gedacht stil te verdwijnen, maar ik schaam me eigenlijk ook nog de oude meester alleen te laten. Er is politie in het huis, zoodat het er veilig genoeg is, maar er is geen enkel vrouwelijk wezen niets anders dan eeD paar ruwe kerels en ik ben minstens even bang voor die gehelmde mannen, als voor de oproermakende wevers. Ik zou u mijn heele leven dankbaar blijven, juffrouw Philippa, als u met me naar binnen wilde gaan." „Natuurlijk wil ik dat", antwoordde de aangesprokene. Op dalzelfde oogenblik hoorde Philippa vanuit een der vertrek ken boven een klagelijk huilen, als uat van een kind, dat zich eenzaam en vei- stooten gevoelt. „D'at is de oude man", zei een der orde bewaarders medelijdend, „De gebeurte nissen van vandaag maken hem nog gek. En er is niemand, die hem terzijde staat.'' Met een uitroep van ontsteltenis ver liet Philippa de keuken en rende de breede trap op. Philippa zou haar heele leven niet weer vergeten het schouwspel, dat haar oogen ontmoetten, toen ze de kamer van den ouden Farren binnentrad. Zelfs in het flauwe schemerlicht van den kandelaar, die bijl vanavond slechts durfde laten branden, maakte bet vertrek een ver waarloosden en troosteloozen indruk. Hij zat weggedoken in een grooten arm stoel en zag er uit, alsof hem een zware ziekte getroffen had, zoozeer verschrom peld en verouderd was zijn gelaat. Nim mer zou hiji weer worden de schrandere, altijd bezige zakenman, zooals Philippa hem altoos had gekend. Een ledig glas stond op de tafel voor hem. Zijn geheele lichaam beefde toen het meisje binnen trad. Hij zag haar met bloed-beloopen en verwezen oogen aan, alsof hij; haar niet herkende. Hiji sprak zeer moeilijk en op heeschen toon. Ze nam zijn beverige, war me hand in haar kalme, koele hand en voelde, dat zijn pols onstuimg joeg. „Wie wie is het?" vroeg hij' jam merend. „Waar is Sylvia? Waar is Paul? Waar is mijn jongen waar is Rom- ney nu?" Philippa aarzelde een oogenblik met haar antwoord en opnieuw klonk de kla gelijke stem van den ouden man, terwijl hij haar hand greep en die krampachtig omklemde. „Waar is Romney? Waar is mijn 'jon gen? Rupert is gestorven maar Ru pert zou ook nooit geworden zijn als Romney als Romney die mijn wil heeft durven trotseeren. Ah, ik herinner het imij wel. Hij! is weggegaan. Ze zijn allemaal van me weggegaan. Sophie heeft me achtergelaten en sindsdien heeft het leven alle waarde voor me verloren. En Sylvia heeft me ook verlaten. O,wat is dat nu weer? Ze komen er aan. Ze haten mij'. Romney heeft het mij al gezegd, dat zij mij haten dien morgen, toen die ver- wenschte brief gekomen was, die brief, die mijn doodvonnis inhield. Na een kortstondige bedaring steeg bui ten opnieuw een hartverscheurend ge schreeuw op. De oude man, tegen wien dit oproer gericht was. kromp sidderend ineen. „Blaas het licht uit!" fluisterde hij heesch. Doch Philippa schreed rustig van het venster naar den haard en rakelde kalm het kwijnende vuur op. „Neen, dat doe ik niet," zei ze rustig en vriendelijk. „U is toch niet bevreesd voor uw eigen arbeiders, mijnheer Far ren? Eenigen van hen zijn razend van den honger en anderen zijn beneveld door den drank uw drank, dien ze gestolen hebben. Maar het zal wel gauw weer Wij lezen in „De Nederlander": Nauwelijks heeft dr Van der Vaart Smit zich los gemaakt van zijn kerkelijk ambt als predikant eener Geref. Kerk, of uit de mouw van den arm, waarvan hij de boei geslaakt heeft, kruipt de aap te voorschijn, die wij daar reeds lang aan wezig waanden. Want waarop verrast de directeur van het Nederlandsch Christe lijk Persbureau ons thans? Tusschen de gewone dagelijksche be richten van zijn dienst zendt hij ons een uitgave toe van N.E.N.A.S.U., de nat.- socialistische uitgeverij te Utrecht: Het „drama" Colijn. Ondergang van de-Anti- Revolutionaire Partij door E. J. Roskam Hzn. Na 's heeren v. d. Vaart Smit's groote levendigheid, zich richtend op het doel een rol te gaan spelen in den D'uit- sohen kerkstrijd als een soort van vrede stichter, konden wij weten, dat hij zeer sterk geporteerd was voor de nat.-socia- listische beginselen en dus verwondert het ons niet, dat hij ditmaal het bewijs levert ook met de Nederlandsche nat.- socialisten op goeden voet te staan. Al leen hadden wij niet zóó spoedig de gesto verwacht, waarmede hij het hart van den heer Mussert zal stelen, door zijn journalistieke relaties, verkregen dooi het hun verstrekken van nieuws van ker- kelijken aard, nationaal-socialistische in jecties te geven. Laat ons den heer Van der Vaart Smit éven waarschuwen: van dit soort injecties zijn de patiënten niet gediend; als zij der gelijke injecties mochten begeeren, zullen zij naar andere specialisten gaan en ko men zij niet bij doktoren, die allopaath en homoeopaath tegelijk willen zijn, al naar den smaak van den patiënt. Het Chr. Persbureau heeft een eigen positie, in welke positie zijn mededeelingen tot aanvulling kunnen dienen van al die andere nieuwsbureau's en van correspon denten. Maar het moet geen rare dingen gaan doen, want dan is het. het vertrou wen ineens kwijt, kwijt niet alleen van ons, maar van een zeer groot deel der pers. Zelfs al speelt het dan nog alleen maar voor brievenbesteller. hoogte van het woonwagenkamp te Al phen a. d. Rijn, wilde gistermiddag de 42-jarige timmerman A. Stigter nabij zijn woning den rijksstraatweg oversteken. Volgens ooggetuigen heeft de man hier bij de onvoorzichtigheid gehad niet vol doende op te letten en geen richting aan te geven. De bestuurder van een personen auto uit Den Haag, die den wielrijder achterop kwam, bemerkte op het laatste oogenblik zijn onvoorzichtige daad en trachtte den wielrijder nog te ontwijken door links van den weg te gaan. Op dat oogenblik leek het, of de wielrijder toch weer naar links wilde, weshalve de be stuurder van de auto een zwaai naar rechts maakte. Ook deze manoeuvre baat te niet: de man werd door het achter gedeelte van de auto gegrepen en kwam na zijn val in een sloot terecht. Een dokter constateerde een bovenarmbreuk en een wervelfractuur. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het Diacones- senhuis te Leiden vervoerd, waar de man kort na aankomst is overleden. Inbraak te Zwammerdam. Een der aangehoudenen, verdacht van de inbraak bij den burgemeester te Zwam merdam heeft thans bekend, dat hiji met den ander de inbraak heeft gepleegd. Op zijn aanwijzing is het restant van de buit bij eenige goudsmeden te Gouda opge spoord. Brutale overval op bank- beambten. Maandag ochtend hebben zes bandieten in een auto te Nice twee bankbeambten beroofd van een zak met 800.b00 franc, welke de mannen voor rekening van de schatkist vervoerden. De overval had plaats op een zeer druk punt in de stad. De grensposten aan de Italiaanse grens werden gewaarschuwd. Onmiddelijk is een onderzoek ingesteld. Berucht inbreker aange houden. In den vroegen ochtend van Zaterdag ontmoetten twee agenten van politie op de Turfmarkt in Den Haag zekeren L. H. die als berucht inbreker gesignaleerd staat. Bij' onderzoek bleek de koffer te be vatten een party tafelzilver, eenige kistjes sigaren en 2 revolvers met scherpe pa tronen. Het onderzoek wees uit, dat er över gaan. En ik zal trachten Romney te vinden en hem vragen, weer thuis te komen." „Ja," fluisterde de bevende grijsaard. „Ja, als u kunt." Zijn oogen volgden Philippa, terwijl deze zich naar het venster begaf en dit omhoog schoof, achter de neergelaten ja- Iouziën. Mijnheer Farren rilde toen hij1 dit zag. Een snerpend hoongelach werd van bui ten gehoord. Paul had juist tot de schare gesproken en het rumoer groeide weer aan in groote hevigheid. Zelfs Philippa verbleekte. Haar blik viel op een jeugdig meisje, dat ze vanaf haar prilste jeugd had ge kend, dat nu waggelend over het plein liep, met een afzichtelijke snede dwars over haar gelaat. „O, het is verschrikkelijk," zuchtte ze. „O, ik kan het niet langer lijdelijk aan zien, dat er zulke vreeselijke dingen ge beuren. Ik kan het niet langer aanzien, dat ze ziöh tot zulke daden verlagen. Mijnheer Farren, komt u toch eens zien naar dat vreeselijik schouwspel. O, komt u toch eens zien met uw eigen oogen, tot welke lage dingen uw fabrieksvolk iD staat is op het oogenblik." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2