De roem van de K.L.M.-machines U bespaart tijd en geld Onderwijs. Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Telegrammen. De wijziging van de werklozensteun. Finantiëele Berichten Kerknieuws. de hoeren B. P. de Munci en J. van Oos ten. Getracht zal worden wat meer verband te leggen tussehen de scheidsrechters. Mo menteel telt de afdeeling 6 arbiters. Evenals vorig jaar hoopt men weer een GNVB-elftal tegen een "WVB-elftal te laten spelen. De voorzitter wekte alle vereenigingen op, een afgevaardigde naar de J. V. van den Bond over geheel Nederland te zen den. D'eze zal vermoedelijk in Utrecht ge houden worden. Na nog enkele minder belangrijke zaken te hebben afgehandeld, werd deze verga dering op gebruikelijke wijze gesloten. Tourncoi om den „v. d. Velde-beker". Uitslagen der gespeelde wedstrijden van 15 Aug.: Unitas IS.D.O. X 0—1 (niet uitge speeld). OlympiaNieuwdorp 16. Programma van 22 Augustus: K.V.V.Nieuwdorp. Goes. Het eerste elftal van Goes speelde een wedstrijd tegen R. G. S. uit Souburg. De Goesenaren verloren dien Zaterdag wedstrijd met 6'1. Zaterdag speelde Olympia I op het terrein aan de Ruyterlaan een voetbal wedstrijd tegen Nieuwdorp I. Ook bier konden de Goesenaren niet winnen en verloren met 61. Ovezand, Zaterdagavond werd op bet terrein van Volharding een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd gespeeld tussehen VolhardingD.S. G. te Driewegen. Einduitslag 31 in het voordeel van Volharding. Ruststand 11. Waarde. Zaterdag werd een competi tiewedstrijd gespeeld tussehen de v.v. Waarde en 'sHeer Arendskerke, welke eindigde met een gelijk spel van 33. Korfbal. Goes. Zaterdagavond speelden T.O.P. en T.O.G.O1. een liefdadigheidskorfbal- wedstrijd ten bate van het Roode Kruis afd. Goes. T.O.P. verloor dezen met 41. gf» O dacht immeri, dat u nog bast VfS. vóór dia andara auto hot kruispunt [wijn™®kon paisaarenl Maar^langs den wog moet u dat nlat „den- kan", u moet 't aekar wetenl Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westbroek, A. G. Ooster huis te Daarle. Te Aalsum, J. Swijnen burg, cand. te Zeist. Aangenomen naar Beekbergen, L. M. J. S. Herfkens te Assen. Geref. Kerken. Bedankt voor Holten, W. van den Bos te Oude- en Nieuwe Wetering. Voor Uit huizen, W. Scheele te Hoogersmilde. De Prot. Kerk in Indië. Het ■conflict-Ds Nieuwpoort. Het Algemeene Protestantsch Kerkblad van 7 Augustus j.l. publiceert een ernstige ver klaring van het Kerkbestuur der Prote- stantsche kerk in Indië inzake het felle protest tegen zijn overplaatsing, van Ds L. Nieuwpoort, voorheen te Manado thans te Djocja, in verband met het optreden van Ds Nieuwpoort te Menado, 't geen verband hield met zijn opvattingen om trent de „zelfstandigheid" der kerken. Het Kerkbestuur motiveert de overplaat sing zeer uitvoerig, verklaart, dat het Ker kbestuur „geen ornament is of uil slui tend administratief college, dat men ver der negeeren kan, maar dat het werkelijk bestuurt", en wraakt de uitlating van Ds Nieuwpoort, dat hij waar „ijzeren nood zaak" hem „dwingt om thans in de In dische kerk te blijven", slechts blijft, „onder protest". Het Kerkbestuur hoopt, dat het verblijf van Ds Nieuwpoort te Djocja een nieuwe phase zal beteekenen. i Geslaagd voor het hoofdacte-examen Mej. M. v. Leeuwen te Veere. DE BLINDE DARM EN HET GYMNASTIEKEXAMEN. Welwillendheid, die al heel slecht werd beloond. Aan „De (School met den Bijbel" ont leenden we dezer dagen een stukje over de ervaringen van de candidate voor de akte L.O., die na een aanval van blin dedarmontsteking door de examencom missie in de gelegenheid werd gesteld alsnog haar examen te doen in lichame lijke oefening. In een volgend1 nummer van bovenge noemd blad maakte de heer L. v. d. Zweep, nu eenige kantteekeningen bij het eerste stuk. „De huisarts", zoo schrijft hij, „had geen en'kel bezwaar in het afleggen van het examen. Het kwam niet in hem op „de hoop uit te spreken, dat zij er geen nadeelige gevolgen van zou ondervinden". Met volle instemming en tot groote te vredenheid van ouders en candidate werd toen het examen voortgezet. Dat zij op dit examen wraak nam over een tweetje, dat haar voor wiskunde moest worden toegekend, is niet opgevallen. Nu kon zij slagen en 'heeft overgelukkig en onder dankzegging asm leeraren en gecommit teerden voor hun groote welwillendheid den terugtocht naar huis ondernomen. Voor die dankbaarheid was m.i. meer reden dan voor de onheusche manier, waarop nichtje later aan hasj oom over 'haar examencommissie meent te mogen schrijven. Zij vergeet één ding. 'tls mis schien niet overbodig ook haar oom daarop nog te attendeeren. Het is art. 19, alinea 1 van het K. B. van 10 Sept. 1923 (Stbl. no. 434), dat het eindexamen der kweekscholen regelt. Deze alinea luidt: „Het examen voor de akte als onderwijzer duurt voor iederen adspirant niet langer dan vier dagen". De commissie stond voor de keuze: óf de candidate afwijzen, om dat zij geen volledig examen had afgelegd, óf haar alsnog op denzelfdien dag daartoe in de gelegenheid te stellen. De eerste op lossing zou verreweg de gemakkelijkste zijn geweest. De gecommitteerden kozen dezen weg niet. Ze trotseerden al de moei lijkheden, die aan de voortzetting van het examen verbonden waren, en legden daar mee de uiterste coulance aan den dag. We verheugen ons daarover, ook voor deze candidate. We vergeven bet baar, dat ze in de emotie van het succes, een ietwat bizarre voorstelling der feiten gaf. Nu deze voorstelling door middel van ons blad verbreiding vond, meenden we niet te mogen nalaten, de commissie te rehabiliteeren en ze onzerzijds hulde'te brengen voor haar groote welwillendheid, aan een candidate in nood betoond". Drama op een benzine-aak. De schipper vindt den dood. Zondagmorgen heeft op de Waal tegen over de Steenfabrieken van gebr. Mijnlief te Druten een tragisch ongeval plaats ge had, dat ondanks de moedige wederzijd- sche reddingspogingen van den schipper en diens knecht, aan eerstgenoemde het leven heeft gekost. Wegens den mist lagen daar eenige schepen gemeerd, waaronder ook de ben zine-aak „D'e Brug", schipper Joren, af komstig uit Rotterdam. De benzine-aak welke gewoonlijk door een motor voort gedreven wordt, was leeg en de beide schippers waren bezig bet schip te reini gen. Bij dit werk is de knecht van schip per J., bewusteloos geworden tengevolge van de benzol-dampen. Toen de schipper dit bemerkte, is hij onmiddellijk in bet ruim afgedaald om zijn knecht të helpen. Hij bracht hem boven en begaf zich da delijk daarop weer naar beneden. Dit is hem noodlottig geworden, aangezien ook hij door de benzol-dampen bevangen is geraakt. Dte knecht, die inmiddels was bij gekomen, schoot zijn baas direct te hulp, doch ook hij werd onmiddellijk weer door de dampen bevangen. De schipper van een naburige kleine boot, die iets van het onheil bemerkt had, begaf zich aan boord van de aak en vond in het ruim de beide bewustelooze man nen. De knecht was spoedig bijgebracht, doch schipper Joren bleek te zijn over leden. Onregelmatigheden op een postkantoor. Na een uitgebreid onderzoek beeft de politie te 'Heescb Zaterdag voldoende ter men aanwezig geacht om tot arrestatie over te gaan van den 28-jarigen van H. kantoorhouder van hét poststation aldaar op verdenking van gepleegde ernstige on- geregelmatigheden. De kantoorhouder legde een volledige bekentenis af. De verdachte werd op last van mr. Dubois officier van justitie te 's-Hertogenbosch, naar Oss overge bracht waar hij in de marechausseeka zerne werd ingesloten. Ter plaatse is men de meening toegedaan, dat nog meerdere personen bij! de onre gelmatigheden zouden moeten zijn be trokken. Plotseling den rijwegover- gestoken. Zondagmorgen is op den rijksstraatweg te Duivendrecht bet 4-ja- rig doohtertje van een bakker doordat zijl plotseling den straatweg overstak dooir een auto komende uit de richting Amster dam gegrepen. Hlet kind had zwaar hersenletsel, ver moedelijk een hersenbloeding bekomen, en is aan de bekomen verwondingen be zweken. Poodelij'ike aanrijding te Wassenaar. Zaterdagmiddag is op den Wittenbergerweg te Wassenaar een doodelij'k ongeval gebeurd waarbij' de 31- jarige mevr. de wed. Van Hecking Galen- brander, om bet leven is gekomen. Uit de richting van bet viaduct van den Zijdeweg kwam een autobus gere den, beétuurd door den chauffeur V. uit Delft, gevuld met schoolkinderen. Mevr. Colenbrander weifelde bij 't oversteken voor een andere autobus, stak ten slotte toch over, maar zag de autobus te laat. De chauffeur trachtte op het laatste mo ment te remmen, doch kon niet verhin deren, dat de dame door de autobus ge raakt werd en op slag gedood. Begrijpelijkerwijs veroorzaakte het droe vig ongeluk groote ontsteltenis onder de vele schoolkinderen, die in de bus zaten. Uit een raam gevallen. In de Alexander Bellstraat te IJmuiden is bet 5-jaiig dochtertje van den beer K. uit het raam van een bovenverdieping gevallen en op straat terecht gekomen. Met een ernstige hersenschudding is het kleine kind opgenomen en in zoirgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Zondag is een zestigjarige dame door tot nu toë .onbekende oorzaak uit een raam op de eerste verdieping van Huize Lydia aan het Roeloff Hartplein te Am sterdam gevallen. Zij bekwam daarbij zoo ernstige verwondingen, dat zij vrijwel on middellijk is .overleden. Alleen over den oceaan. Alleen aan boord van de Arielle, een vaartuig van 13 M. met een enkelen motor, is de zeevaarder, die eigenaardig genoeg Marin Marie heet, met boos weer in 18 dagen en 16 uur den Atlantiscben oceaan van New-York naar Engeland overgesto ken. Daar zijn radiopost in het ongeree- de geraakt was kon hij geen verbinding (mefo de buitenwereld krij'gen.v Lysol gedroken. Te Amers foort heeft de ongehuwde J. in de Pieter Pijpersstraat per abuis gedionken uit een fleschje met lysol, in plaats van zijn hoestdrankje in te nemen. Op advies van den dokter is hij onmiddellijk naar het Ss. Elisabeths ziekenhuis gebracht. Zijtn toestand is zeer ernstig. Rentmeester verdronken. De 28-jarige B. Baggermans uit Oijen, rentmeester van het kasteel Oijen, had Vrijdag werkzaamheden te Maasbommel verricht en keerde met een bootje over de Maas naar huis terug. Door de golven er stond vrij veel wind moet het bootje zijn omgeslagen. B. is jammerlijk verdronken. Daar hij thuis had gezegd dat hij mogelijk te Maasbommel bleef overnachten, dacht men tot gistermiddag niet aan een ongeluk) Toen rnlen een Onderzoek instelde, bleek dat B .des avonds reeds verdronken moest zijln. In dertig gemeenten langs de Maas werd geinformeerd, doch B. was nergens aan gekomen. Met twee moiorbooten en zes andere vaartuigjes is men begonnen te dreggen, tot dusverre echter zonder resultaat. Biji het baden verdronken. Zaterdag was de zestienjarige M. D. uit Grave, die te Venray als schilder in betrekking is, in Maashees met zijh fami lie in een bootje op de Maas aan het varen. De jongenman wilde wat zwemmen en sprong daartoe midden op de rivier in het water. Aangezien hij geen geoefend zwemmer was, bevond bij zich spoedig in moeilijkheden. Op zijh hulpgeroep wierp men hem een roeispaan toe, doch de jongeman greep mis en verdween in de diepte. Tegen acht uur heeft men bet lijk gevonden. 11 Vlemter met bakfiets te water gereden. Zaterdag avond is te Nijega bijl Drachten een ernstig ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Toen de 26-jarige groentenventer B. de Boer te Opeinde met een driewilige bakfiets langs de Nij'egastervaart huiswaarts keer de is hij plotseling in het vrij' diepe wa ter gereden en jammerlijk verdronken. De man kwam onder de bakfiets te lig gen en is hierdoor niet in staat geweest zich te bevrijden. Dadelijk toegeschoten hulp mocht niet meer baten. -Doodelijk ongeval bij Willemsdorp. Op het terrein van den aanleg van den nieuwen weg naar de brug over 't Hollandsch Diiep, is bij het verplaatsen van een betonmolen te Wil lemsdorp een doodelij'k ongeluk voorge vallen. De molen kwam bij bet wegrollen te kantelen en viel juist op den arbeider Seters uit Willemsdorp. De man was op slag dood. Het slachtoffer laat een Vx'Ouw met drie kinderen achter. Auto met drie inzitten den te water. Zondagmorgen heeft zich bij' de lichtmis, in de nabijheid van Zwolle een auto-ongeluk voorgedaan, dat gelukkig nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Een uit Haarlem afkomstige auto, bestuurd door den heer Akkerman, en waarin voorts nog twee dames gezeten waren, passeerde n.l. met veel te groote snelheid de beruchte Lichtmisbrug, waar zich reeds zoo veel ongelukken hebben voorgedaan en kwam in een stroomduiker terecht. De wagen sloeg over den kop en verdween in het water. Toevallig zaten ter plaatse eenige personen te hengelen. Zij schoten onmiddellijk te hulp en slaagden er in, bijgestaan door een marechaussee, de drie inzittenden uit de auto te halen en op het droge te brengen. De heer Ak kerman bad een ernstige bloedende hoofdwolnda bekomen, de dames waren er met eenige ongevaarlijke neuswonden afgekomen, doch waren uiteraard zeer overstuur. Een kraanwagen heeft later de ver nielde auto uit de vaart gehaald. Diefstal in postkantoor te N ij1 m e g e n Zaterdag middag vervoeg de zich een man aan een der loketten van het hoofdpostkantoor te Nijmegen en verzocht geld voor hem te wisselen. Op een gegeven oogenblik boog hij zich snel door het loket en greep een porte feuille met bankpapier weg, waarin zich een bedrag van rprim f 1000 bevond, waarna hij bet kantoor uitrende. Op bet geroep van den betrokken amb tenaar, ontstond groote opschudding on der degenen die zich in het postkantoor bevonden. Er werd onmiddelijk een achtervolging begonnen, waaraan ook het publiek dat zich op straat bevond, deelnam. In de Broeckhuysenstraat wist een heer den vluchteling te grijpen en volgens de re gels der kunst te „vloeren". De man had het geld intusschen weg geworpen. Met vereende krachten werd hij naar het hoofdpostkantoor terugge bracht, waar de politie hem arresteerde. De man verklaarde tijdens het ver hoor op het politiebureau, dat hij, door langdurige werkloosheid radeloos gewor den, tot zijh daad gekomen is. Men heeft het geld teruggevonden. Bë- grijpelijkerwijlze heeft de achtervolging door dit drukke stadsdeel groote opwin ding veroorzaakt. Kwaadaardige ezel. Bij het ezeltje rijden op het stille strand te Hoek van Holland werd de 5-jarige J. G. B. uit Zwolle, die aldaar met zijn ouders logeerde, zoodanig door den ezel in het beentje gebeten, dat dit geheel werd ver brijzeld. Men moest den bek van het dier open breken eer men het ventje kon bevrijden. De kleine is naar bet ziekenhuis in den Haag vervoerd. HOE EEN AMERIKAANSCHE HAAR DANK BETUIGDE. Voor handteekening van den FOhrer. Zaterdagmiddag, verscheen rijkskanse lier Hitier voor de eerste maai bij de zwemwedstrijden tijdens de Olymische spelen. Hitler nam plaats op de eerste rij van de eeretribune, vlak irij het zwem bassin. Nauwelijks was bij gezeten, of een iet wat exotisch uitziende dame zag kans door de afzetting heen te glippen. In baar hand had ze een boekje, waarin zij: hand- teekeningen verzamelde. Voor 'n lijfstan daard van Adolf Hitler er erg in had, stond de vreemdelinge voor den Führer en met een gracieus gebaar reikte zij dezen het boekje en een potlood toe. De twintig duizend menschen in het zwem- stadion zagen met spanning toe. Lachend* nam de rijkskanselier het boekje aan en voldeed aan het verzoek. De dame, vermoedelijk 'n Amerikaansche wilde toen haar dankbaarheid toonen en ten aansohouwe van de duizendkop pige publiek omhelsde zij! den Führer. Een tweede omhelzing volgde, maar toen kwamien mannen van den lijfstan daard naderbij die de dankbare autogram- men-verzamelaarster met zachten drang wegleidden. Trotsch als een pauw stapte zij! voort onder de toejuichingen van het publiek. Een kleine advertentie ln de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Onder de Indische vorsten veel animo voor het luchtverkeer. De faam van de K. L. M. zoo wordt aan de „Telegr." gemeld is in het bui tenland zeker niet minder groot dan in het eigen land. Zelfs onder de moeilijkste omstandig heden zijn de buitenlandsche luchtreizi gers onze Nederlandscbe maatschappij trouw gebleven en tegenwoordig is het op de Indiëroute zóó, dat men zich niet al léén in Nederiandseh-, maar ook in Britsch-Indië verdringt om maar met een K. L. M.-machine naar en van Europa te kunnen reizen. Deize voor onze maatschappij zoo vlei ende belangstelling is zoo groeiende, dat mien tegenwoordig al maanden van 4e voren plaats moet bespreken op de Indië route. Van de zijde der hoogste personages, Europeesohe en Indische vorsten, geld- en andere magnaten uit Amerika en waar al niet vandaan, blijkt ook steeds een speci ale voorkeur voor de K. L. M. te bestaan. En thans begint het zelfs gewoonte te worden, van de K. L. M. speciale toestel len te charteren om op deze wijze naar believen rond te trekken. De maharadjah van Mysore beeft nu een Fokker F 22-toestel van de K. L. M. gecharterd om zich met zijn geheels ge volg van 22 personen van Londen naar Berlijn te laten overbrengen. De K. L. M.- bemanningen hebben een zoodanige repu tatie „all over the world", dat men zich het liefste aan haar toevertrouwd. Over enkele maanden zal het de maha- radja van Jaipur zijn, die met een speci aal van de K. L. M. gecharterd toestel zich van Jodphur naar Europa zal laten vlie gen. De animo voor bet vliegen onder deze Indische vorsten is zeer groot. Verschil lende van hen hebben eigen vliegtuigen, eigen piloten en sommigen vliegen zelf en zijn bekwame bestuurders. Maar als het op zulke groote afstanden en verre onher bergzame landen aankomt, die overvlogen moeten worden, dan zijn er weinig beman- nigen en maatschappijen, die zoo'n erva ring hebben als de K. L. Men daar om nemen zij voor zulke gebeurtenissen de Nederlanders als stuurlieden. De maharadjah van Patiala, een der rijksten onder zijn rijke collega's, vliegt eveneens bij voorkeur met onze maat schappij en niet lang geleden was er een uiterst belangrijke Britsche en Indische conferentie in Londen eneen groot gezelschap Indische vorsten liet zich per K. L. M. van Britsch-Indië naar de En- gelsohe hoofdstad overbrengen. Dat zijn feiten, die spreken. D'at de Deensohe en Zweedsche vorsten huizen een bijzondere voorkeur voor de Nederlandscbe machines aan den dag leg gen blijkt keer op keer en wat Schiphol betreft als ontmoetingsplaats van vorste lijke personen, de tijd is niet ver meer, dat D'en Haag in dit opzicht Schiphol een groot deel van zijn ouden room zal moe ten afstaan. Met de nieuwe groote Douglastoestellen, welke in afzienibaren tijd op de Indiëroute zullen worden ingezet, zal de belangstel ling onder de Indische vorstelijke perso nen stellig nog stijgen. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de V00RL00PIG VEERTIEN DAGEN UITGESTELD. DEN HAAG. Dó Minister-President Dr Golijn beeft bij afwezigheid van den Mi nister van Sociale Zaken hedenochtend met een aantal wethouders van groote gemeenten, de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Groningen en Eind hoven een 'bespreking gevoerd over de voorgenomen maatregelen inzake de steun- verleening en werkverschaffing, hij rond schrijven van 31 Juli j.l. door den Minis ter van Sociale Zeiken ter kennis van alle gemeentebesturen gebracht. De circulaire betreft de afschaffing van huurbijslag en het verlagen van het stan- daardloon, waarnaar de steun wordt (be rekend. Omtrent het resultaat van de oonferen- te wordt medegedeeld, dat de Minister- President de inwerkingtreding van boven genoemde wijziging in de steunregeling 14 dagen heeft opgeschort, teneinde de kwestie nog eens met den Minister van Sociale Zaken te bespreken. Ongeluk of misdaad? OYEN. Daar het nog steeds niet gelukt is het lijk van den rentmeester B., van wien vermoed werd dat hij met zijn roei boot op de Maas verdronken was, te vin den, begint de overtuiging veld te winnen, dat de heer B. het slachtoffer van een misdrijf is geworden. Daar het Vrijdag windstil was, acht men het uitgesloten dat de heer B., die een uitstekend roeier was, verongelukt zou zijn, terwijl men in dat geval toch ook de boot had moeten vin den. In- verband met moeilijkheden die zich onlangs onder tewerkgestelden op de ter reinen van bet kasteel, waarvan de beer B. rentmeester was, hebben voorgedaan, vreest men, dat bij aan een wraakneming ten offer is gevallen. Doodelijk ongeval. DEN BOSCH. Zondagmiddag stapte een groepje wielrijders uit Loon op Zand, die een bedevaarttocht hadden gemaakt aan den weg even af om wat uit te rusten. Een van hen de ongeveer 40-jarige M. L. is toen bij in het gras langs den weg stond door een auto bestuurd door den beer W. P. uit Nuland, gegrepen. Hij werd zoo ernstig gewond dat hij korten tijd later is overleden. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. Dreigend arbeidsconflict te Enschedé. ENSCHEDE. De actie bij de N. V. Ter Kuile Zn, tot verlenging van de over eenkomst inzake loonen en arbeidsvoor waarden voor een deel der wevers is in een zoodanig stadium gekomen, dat de drie arbeidersorganisaties het noodig ge oordeeld hebben een ultimatum te stellen. Dit ultimatum loopt op 31 Aug. a.s. af. Verdronken. NIJVERD'AL. De 19-jarige D. Schou ten uit Nijverdal, die als militair te Assen in garnizoen lag is gisteren aldaar bij het baden verdronken. Het slachtoffer was de zwemkunst niet meester. Verdronken bij de Moerdijkschebrugi. BREDA. In verband met het verdrin- kingsgeval j.l. Vrijdag van den schilder P. H. uit Made, welke van een stelling van de Moerdijkbrug viel en verdronk, heeft j.l. Zaterdag het hoofd der arbeids inspectie uit Breda een grondig onderzoek ingesteld. Verschillende foto's werden ge nomen, terwijl bleek, dat verschillende, stellage's niet aan de voorschriften der veiligheidswet voldeden. Tegen den aan nemer zijn dan ook reeds eenige pro cessen-verbaal wegens overtreding der ar- beids- en hinderwet opgemaakt. Zaterdag heeft de marechaussee nog den geheelen dag gedregd naar den verdron ken schilder, evenwel zonder resultaat. Wil de Catalaansche regeering onderhandelen? LISSABON. Eën particulier verklaar de te Hendaye een radiogram te hebben opgevangen van de Catalaansche regee ring te Barcelona aan het hoofdkwartier der opstandelingen te Burgos. Daarin zou de Catalaansche regeering vragen of de generaals Franco en Mola bereid zouden zijn de autonomie van Catalonië te eer biedigen ingeval hun partij de overwin ning zou behalen. Indien deze toezegging zou worden gedaan, zou de generalidad bereid zijn allen strijd tegen de troepen van generaal Franco c.s. te staken en tot het einde van den burgeroorlog een strenge neutraliteit te handhaven. Dit bericht werd van een enkele zijde bevestigd. HONKING. De Chineesehe kust is ge teisterd door een typhoon, Waarbij tal van personen om het leven zijn gekomen. San Sebastian gebombardeerd? BAYONNE. Het gerucht gaat, dat de kruiser „Espana", die zich in handen der opstandelingen bevindt, begonnen is met de beschieting van San Sebastian. Dit bericht is echter nog niet bevestigd. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Aug., 2.30 u. Londen 7.39V2>7.40%. Parijs 9.690.71. Brussel 24.7724.85. New-York 1.46%— 1.47%. Berlijn 59.22—59.26.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3