DE ZEEEW ALS DE LIEFDE RIJPT Hevige SNIJWOND IN DEN VINGER KLOOSTERBALSEM De toestand in het Saargebied. TWEEDE BLAD HET ADRES A. WILKING Voor den Zondag Uitstel van huwelijken. HONIG'S VERPAKTE VERMICELLI - Bijzonder goed van kwaliteit. Wat er deze week voorviel BLOEDT VERSCHRIKKELIJK Verband met KLOOSTERBALSEM geneest de wond In 24 uur AKIfFD'C ORIGINEEL TER INZAGB GOES HULST VAN ZATERDAG 15 AUG. 1936, Nr 268, IN DE DAGEN DER JEUGD. En gedenk aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap. Pred. 12: la. Dit ia de raad van den grijzen Salomo, door den Geest des Heeren, aan jonge menschen. Ieder woord heeft hier beteekenis. Gedenk uw Schepper. Onze gedachten moeten zich niet al leen daarop richten, dat Gód de Schepper is van hemel en aarde, neen, het komt aan op de persoonlijke verhouding tot God. Wij kunnen ook als jonge menschen meedoen aan velerlei Christelijke actie, en wij zullen ons als het goed is daaraan niet onttrekken, maar de groote vraag die beslist over ons leven en over de vruchten daarvan is toch, hoe we per soonlijk, diep in onze ziel, staan tegen over God. U w Schepper. Die recht op ons heeft. En nu valt de klemtoon op den naam waarmede God hier genoemd wordt: Schepper. God die ons gemaakt heeft. Aan wien we het leven en alle dingen te danken hebben. Hij onze Schepper heeft recht op ons leven, op onze toewijding, op onze volle overgave aan Hem, op onze dankbare ge hoorzaamheid aan Zijn Woord. Aan zijn Schepper denken wil zeggen, zijn eigen onwaardigheid erkennen. Jonge menschen met name hebben de neiging eigen weg te gaan, eigen wil te willen, eigen verstand te doen heerschen. Maar het denken aan onzen Schepper zegt ons, dat wij schepselen zijn, afhanke lijk. Het overtuigt ons dat mensohen- kiacht ijdel is, dat het menschelijk ver stand beperkt is en door de zonde ver duisterd, het leert ons onze diepe afhan kelijkheid van God. Het leert ons acht geven op de open baring Gods in Christus Jezus die ook de jonge menschen heeft geroepen en be kwaamd tot Zijn dienst. Ook voor de jonge menschen geldt: De Heer is God, erkent, dat Hij ons heeft ge maakt tot een volk tot Zijnen dienst be reid. Over dit wel zeer actueele onderwerp schrijft „Patrimonium": Ongetwijfeld heeft de economische cri sis tengevolge>, dat huwelijken worden uitgesteld. Vooral komt dit voor in den kring van degenen, die voor een intellec tueel beroep worden opgeleid, en die maar niet kunnen slagen in het vinden van een werkkring, die eenige bestaans zekerheid biedt. Het komt natuurlijk ook voor onder boeren en handarbeiders. Tragische ge vallen van jonge menschen, die reeds jaren geëngageerd zijn, wie kent ze niet in eigen omgeving? Soms is evenwel de oorzaak van het lange engagement niet werkloosheid, maar wel, naar men meent, te geringe verdiensten, om een huisgezin te kunnen onderhouden. Niet altijd berust evenwel deze meening op goeden grond. Het leven is in de kringen vooral van den intellectueelen middenstand, nog al hoog opgevoerd. Velen meenen, dat zij als „beginners" over een even hoog inko men moeten beschikken als nu hun ouders bezitten. Dat die ouders ook klein zijn begonnen, zich in de eerste huwelijksjaren met een bescheiden inkomen of salaris moiesten contenteeren. wordt niet beseft. Men wil soms ook niet zoo bescheiden beginnen. TWintig, dertig jaar geleden trouwde menig stedelijk kantoorbediende, amb tenaar, onderwijzer op een salaris van f 800 a f 900. In kleinere plaatsen zelfs FEUILLETON. Uit het Eingelsch. 69) o— Tusschen hen in, zonder een woord te spreken, behalve dan een gesmoorde kreet van medelijden, hieven zij de af gebroken deur op, waarop Jacob lag. Met nog een laatsten blik op den bezoedelden vloer en den vernielden weefstoel, die zooveel beteekend had in Jacobs leven, volgde Philippa hen en wandelde stil zwijgend en droevig naast de kleinen, droeven stoet, totdat ze de achterdeur van juffrouw Waggitt hadden bereikt. HOOFDSTUK XVII. Juffrouw Waggitt ontving Jacob zonder een woord te spreken. De gewone, blo zende kleur was van haar wangen ver dwenen en stijf klemde ze de lippen op elkaar. Fluisterend gaf ze Bruin en zijn knechtje de noodige aanwijzingen, welke door dezen stilzwijgend werden opgevolgd. Paul en Philippa maakten onderwijl een gemakkelijke ligplaats gereed voor den nog steeds bewusteloozen Jacob. Juffrouw Waggitt vroeg niet, waarom wel op een lager inkomen. Wanneer men zegt, dat het leven thans 40 a 50 pCt. duurder is, zal men het wel zoo onge veer bij het rechte eind hebben. Men moet ook hier wel eenige rekening houden met nieuwe behoeften. Daarom kan men zich niet geheel baseeren op de vergelijkende budgetcijfers, die een stijging van circa 36 pCt. aangeven. Wilde men dus eenvoudig beginnen, dan zouden nog we! eenige huwelijken ge sloten kunnen worden. Maar omdat men te hoog© eiseben stelt, blijft men jaren lang verloofd met al de gevaren, die daar aan ook voor behoud van het geestelijk evenwicht zijn verbonden. Men hoopt daarbij soms op een spoe dig einde van de „crisis", op een toe stand, waarin bet na-oorlogsche salaris peil weer allengs bereikt zal worden. Maar bet ziet er niet naar uit, dat deze toestand binnen afzienbaren tijd weer zal intreden I Op een bescheiden niveau zal men moe ten beginnen. En dan energiek werken en weinig „uitgaan", om meer te be reiken. Zooals de ouders en de grootou ders dat in hun tijd ook hebben gedaan. Veel ernstiger is het evenwel, wanneer men zelfs geen bescheiden gehonoreerden werkkring heefk Op „steun" trouwen, is onverantwoordelijk. Althans op geregel- den steun. Er zijn. vakken, waarin bljina iedereen wel eens werklooze weken kent. Maar wie van te voren ziet, dat hij' op steun zal zijn aangewezen, mag zijh aanstaan de vrouw niet aan een zóó groot risico bloot stellen.Ook tegenover de p u b 1 i e k e kas is er bier verantwoordelijkheid, al wordt dit in onzen tijd door velen niet meer beseft. Voor den nood, die ook dooir langdu rig uitstel van huwelijken kon ontstaan, moeten wij' een open oog hebben. Alles moet gedaan worden, wat m o g e 1 ij' k is, om de werkgelegenheid uit te breiden. Hetgeen in de Wieringermeer en el ders gebeurt, verdient ook vooral toe juiching, omdat het nieuwe mogelijkheden ontsluit voor jonge boeren, die een eigen huis willen gaan bouwen. Bij volle erkenning overigens van den mood, worde nooit vergeten, dat geen kwaad vergoelijkt mag worden. God de Heer wil ook aan jonge menschen kracht geven, om Zijn wegen te wande len. OP GEVAARLIJK TERREIN. Onder dit kopje schrijft onze „Rotter dammer": Vliegers hebben ervaring van gevaar lijke terreinen. Zij zien het gevaar menig maal onder de oogen en binden zich dan ook geen blinddoek voor. D'es te meer moet het verbazen, dat drie gezagvoerders van de K. L. M„ de beken de vliegers Van Dijk, Van Veenendaal en Viruly zich thans opzettelijk op gevaarlijk terrein hegeven; dan de oogen sluiten en anderen adviseeren het ook te doen. D'it is natuurlijk beeldspraak, maar de werkelijkheid is ernstiger, dan menigeen en ook de vliegers zelf vermoeden. Zij zon den n.l. dato 5 Augustus 1936 een adres aan de leden der Staten-Generaal, dat vol gens vorm en inhoud bedoeld is als een manifest aan het Nederlandsche Volk en op suggestieve wijze ons volk wil doen ge- looven dat tegen 'het luohtgevaar, dat ons in oorlogstijd in letterlijken zin boven het hoofd hangt, elke verdediging doelloos is. Men voelt duidelijk, dat dit manifest de derde stap is op den weg, dien de heer Viruly insloeg, toen hij ontslag vroeg als reserve-officier bij de Nederlandsche lucht macht. D'at was de eerste stap, waarover we zwegen, omdat de heer Virnly ver klaarde, dat hij na veel inwendigen strijd tot dit besluit gekomen was: voor een ze delijke overtuiging, ook al achten we deze onjuist, 'hebben we respect en we laten den man, die daarop een beslissing neemt, ongehinderd passeeren. Tegen zijn verwachting in, verleende de Regeering zonder meer het ontslag: een martelaar voor zijn beginsel werd bij niet. Integendeel, de daad van den populairen vlieger werd door duizenden anti-militai- ze Jacob juist bij haar brachten en de anderen oordeelden het niet noodzake lijk haar uitleg van zaken te geven. Mar tha Ray was een vrouw, die haar naam geenszins verloochende; ze was altoos dienende en zorgzaam en bekommerde zich om vele dingen. Toch was dit niet de eerste maal, dat zij Jacob kreeg te verplegen. „O, ik heb hem altoos beschouwd als mijn eigen kind en heb me al zoo dik wijls bezorgd over hem gemaakt. Arme jongen arme jongen," bracht ze ein delijk jammerend uit. We moeten oogenblikkelijk den dokter gaan halen, juffrouw Philippa." Onbewust zag ze Paul aan met een bij na smeekende uitdrukking in haar oogen. En deze herinnerde zich plotseling Syl via's woorden, wat zijl eens gezegd bad over Dr Tancred en Philippa. Hij liep naar de deur. „Natuurlijk ga ik dadelijk," zei hij. „Maar het zal, vermoed ik, onnoodige moeite zijn, te ti achten op het oogenblik Dr Tancred te vinden. Ik zag, juist toen ik door de Hoogstraat liep, dat hij met zijn auito wegreed. Vermoedelijk is hij1 nog on verwachts bij een patiënt geroepen." Philippa slaakte ongemerkt een zucht van verlichting, toen Paul een oogenblik later verdween, om den rustenden genees heer, die de practij'k aan Dr Tancred had risten hartelijk en uitbundig toegejuicht en deze wierook bedwelmde bem klaarblij kelijk zoozeer, dat bij zijn dank publiceer de in een propagandistisch geschrift, waarover wij ons eenige critiek veroor loofden. Thans deed de schrijver zijn derde, nog gevaarlijker en nog bedenkelijker stap en twee collega's schrijden naast hem voort: zij beroepen zich op hun deskundigheid als vliegers en dringen het Nederlandsche volk dan een ondeskundig oordeel over de weermacht op; daarbij de gedachte opwek kend dat volstrekte weerloosheid de oor log buiten onze grenzen houdt. Hier wagen de vliegers zich boven ge vaarlijk terrein en wanneer ze bet gevaar geconstateerd hebben, voegen ze ons toe: laat u nu maar blindelings vallen, want behoud is onmogelijk. Maar dit wreede, doch naar eigen meening deskundig ad vies, berust op aanmatiging. De vliegers kunnen ongetwijfeld oordee- len over de snelheid van vliegtuigen, het zij' deze menschen of bommen vervoeren; maar daarom zijn ze nog niet deskundig op bet gebied van afweer en verdediging; daarom hebben zij nog niet het recht om de stelling te verkondigen: elke verdedi ging zal vruchteloos zijn. D'it laatste, men voelt het, is nog erger dan het eerste. In dit manifest prediken ondeskundigen weerloosheid. Wie gaf hen het recht om hun persoonlijke opvatting te bergen in de populariteit, welke zij als gezagvoerders van de K. L. M. genieten? Dit is misbruik maken van een positie om met meer succes propaganda te maken voor weerloosheid: over deze consekwente, maar lichtvaardige daad valt geen enkel goed woord te zeggen. tAls moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mij bij 't brood snijden een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Het bloedde verschrikkelijk. Een van mijn kinderen bracht dadelijk den Eloosterbalsem, die in mijn huisgezin met kinderen telkens van pas komt. Na een doekje met dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver bazing in 24 uur geheel geheeld en totaal genezen." B D {g Qr Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand- en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten i 62'/j ct. en f 1.04 HET NIEUWE BEWIND DRUKT ZWAARDER DAN VERWACHT WERD. D'e correspondent van de „Times" te Frankfort schrijft: Thans, zestien maanden na het plebis ciet, zit het Saargebied vast aan de alge- meene economsicbe ontwikkeling van het Duitsche Rijk, en zijn economische toe stand is er sinds de dagen van het be stuur van den Volkenbond allerminst op vooruitgegaan. Het beste wat men ervan kan zeggen is, dat de ineenstorting, welke door de voorstanders van den status quo werd voorspeld, is uitgebleven. Het Saargebied, niet langer een eenigs- zins verwend hoekje van West-Europa, is nu gedwongen alle nationale offers te Ingezonden Mededeeling. overgedaan, te gaan halen. Philippa volg de stipt de aanwijzingen van juffrouw Waggitt en wiesch de wonde van Jacob zorgvuldig uit. Eindelijk keerde Paul, ver gezeld van den ouden arts, terug. De oude dokter richtte zich na een nauwkeurig onderzoek langzaam op. „Er sohijnt wel iets bijl hem gebroken te zijn," sprak bij op langzamen toon. „Maar de schok die hij heeft gehad, heeft hem oneindig meer kwaad gedaan. Maar toch geloof ik, dat hij' het wel zal halen. Als u hem tenminste goed verplegen zult, juffrouw Waggitt. Houdt hem vooral zoo rustig mogelijk; niemand mag voorloopig bij hem komen als hij] bijkomt. En ik zal Tancred sturen, zoo gauw ik hem te pakken krijigen kan. Eln u moet Martha Ray hier laten komen, om u te helpen." De oude man keek glimlachend de heide anderen aan. Hij! wist maar al te goed, dat juffrouw Waggitt slechts in èén dok ter vertrouwen stelde en in geen andere, maar ook, dat zijl een uitstekende ver pleegster was. „Dan kunnen wijl nu dus wel verdwij nen," stelde Paul voor, die de laatste «ogenblikken opvallend onrustig begon te worden. Hij begeerde niet langer van huis te zijin opi een avond als deze, terwille van Jacob Oldershaw. Philippa volgde hem slechts schoor- vdetend naar buiten, doch weigerde per- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderconfectie Tapijten Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante ertlkelen la deelen welke van de rest van Duitschland worden geëischt. Bijna elk internationaal, vooral Franscb kenteeken, is uit Saar- brucken verdwenen. In de etalages van de winkels ziet men geen buitenlandscbe goe deren meer, men hoort geen vreemde ta len meer, en men ziet weinig buitenland- sche auto's, D'e Duitsche hoop, dat dit stuk grond zou dienen als belangrijke verbindings- sohakel in den Fransoh-Duitschen handel onder practisoh uitvoerbare acooorden be treffende een wederzijds vrijen goederen- ruil, is vernietigd. Twee tijdelijke acco-or- den, waardoor de handel tusschen Frank rijk en het Saargebied reeds was vermin derd tot 6 pet. van den vroegeren omvang liepen op 1 October 1935 af en zijn niet vernieuwd. De handel en industrie van het Saargebied moeten nieuwe afzetgebie den voor hun producten iu D'uitschland vinden en door Duitsche kanalen, om het bestaan van de werkende bevolking te waarborgen. Het is een formidabele taak. Aan den Franschen kant hebben de boe ren en de textielindustrie thans overvloed van goederen welke vroeger in het Saarge bied werden verkocht. D'e ijzer- en staal industrie van het Saargebied waarin nog altijd belangrijke Fransche belangen zijn, is het beste uit de crisis te voorschijn ge komen. De producten van deze industrie worden thans door Duitsche organisaties in de internationale kartels verkocht. D'e productie van ijzer ia van 1.825.000 ton in 1934 gestegen tot 1.938.000 ton in 1935, en die van staal van 1.950000 tot 2.126500 ton. Verklaard wordt, dat deze stijging doorgaat, ofschoon zij niet zoo markant is als in het Roergebied. Werkverschaffingsplannen en de bewa pening hebben de industrie in het Saar gebied goede orders verschaft, maar het Saargebied in het algemeen, dat langs de grens ligt, wordt niet gebruikt als centrum van oorlogsproductie. De staalindustrie ondervindt nog al eens moeilijkheden met den aanvoer van erts uit Lotharingen, niet omdat de Franschen moeilijkheden ver oorzaken, maar omdat Duitschland ge brek heeft aan 'buitenlandscbe deviezen. D'e steenkoolindustrie, het voornaamste bedrijf en de voornaamste bron van werk verschaffing in dit gebied, blijft sukkelen. Inplaats van de 4.5 tot 5.5 millioen ton per jaar, welke het Saargebied vóór het plebisciet aan Frankrijk leverde, neemt Frankrijk nu nog maar twee millioen ton per jaar af, zonder onkosten te betalen, gedeeltelijk als betaling voor den weder- inkoop van de mijnen in het Saargebied door Dhitschland. Het gebruik van Saar- steenko'ol is in Duitschland niet populair, omdat zij niet van goede kwaliteit is, en bijzondere stookplaatsen vereischt. De eerste taak van de industrie, sinds zij weer in Duitsche handen kwam, was het herstel van de mijnen, welke, vol gens de Duitschers, door de Franschen schandelijk verwaarloosd waren. Hierdoor hebben 6000 man werk gevonden. Het be drijf levert verlies op: de prijzen kunnen niet verlaagd worden, noch kunnen de loonen verhoogd worden. Een ander ge volg van het herstel aan de mijnen is, dat de productie verminderd is, van 11.317.000 ton in 1934 onder Fransch be heer, tot 10.614.000 ton in 1935. De verkoop van de Saarkolen is ook met 700.000 ton verminderd, ofschoon Italië de laatste maanden meer is gaan afnemen. De nieu we en kleinere industrieën vinden het tinent, toen hiji haar voorstelde, naar huis te gaan. „Wat ga jiji doen?" vroeg ze Paul, toen ze in de donkere straat stonden. „Moet jij nog naar je schoonvader of ga je terug naar Sylvia?" De rimpel op Paul's voorhoofd werd dieper. Hij! zag haar niet aan en ant woordde niet dadelijk op haar vraag. „Ik heb bij' het huis van Farren niets te maken en ben er bovendien niet veilig," zei bij eindelijk stroef. „Ik heb mijl nooit met de arbeiders ingelaten en geen acht op hun eischen geslagen; dat weten ze maar al te goed. Bovendien zijn ze van daag hun verstand kwijt, naar het schijnt. Maar ik zal nog zoover met je oploopen; je kunt niet alleen gaan. Maar dan moet ik dadelijk naar Sylvia ze mocht eens bevreesd worden met al die berrie in de straat. „Ja," zei Philippa. „Ga jij maar gauw naar Sylvia, Paul. Ik ben niet bevreesd. Niemand zal mijl kwaad doen, daar kun je zeker van zijn. Ondanks de opstand en het geweld van vandaag zijn wijl toch nog vrienden gebleven en ik zou nog niet gaarne onze ruwe en boersche jongens en meisjes, met bun onbeschaafde en lompe taaltje, doch gouden harten willen ruilen voor de fatjes en nufjes van de moderne wereldsteden. De opgewondenheid van vandaag gaat wel weer over." Nog altijd woedt in Spanje de verschrik kelijke burgeroorlog, die reeds stroomen bloede deed vloeien en waarvan het ein de nog niet te zien is, Afgaande op de berichten, die echter volstrekt niet altijd betrouwbaar zijn, moet men wel tot de conclusie komen, dat er veel kans bestaat, dat de regeeringspartlj- on, die sterk onder communistische!! en anarchistischen invloed staan, don strijd zullen verliezen, vooral ook, doordat de opstandelingen naar het schijnt van Itali- aansche en Duitsche zijnde belangrijken steun ontvangen. Hier staat tegenover, dat de regeering belangrijke sommen van Rusland en Frankrijk ontving. Deze belangstelling uit bet buitenland is niet geheel onverklaarbaar. Wordt de opstand neergeslagen, dan zal dat beteekenen een belangrijke verster king van bet communisme wat met name Italië en D'uitschland ongaarne zullen zien En heeft het omgekeerde plaats, dan krijgt waarschijnlijk het fascisme opnieuw een krachtig steunpunt, terwijl mede de kans bestaat, dat daardoor de invloed van En geland in de MMdellandsche Zee wordt verzwakt ten koste van Italië. Hieruit blijkt, dat het hij dezen burgeroorlog gaat om meer dan Spaansohe belangen alleen. In Griekenland blijft het na de vesti ging van de dictatuur merkwaardig stil. Men hoort van geweldmaatregelen van de zijde der regeering evenmin als van een krachtig verzet bij de diverse partijen. Frankrijk is in de afgeloopen week door een geweldig noodweer geteisterd, waarhij vooral in de kuststreken groote schade is aangericht. Ook in ons land hebben zich hevige on- weders voorgedaan, waarbij' niet alleen materieele sohade werd aangericht, maar waarbij ook in onze naaste omgeving men- schenlevens vielen te betreuren. Ook de zomergeneugten hebben weer tal van on gelukken, zoowel te water als te land ver oorzaakt. D'e langzamerhand berucht geworden bacon-historie heeft nog steeds niet een bevredigende oplossing gevonden. Het wachten is nu op bet antwoord van den minister op de zoowel in als buiten het parlement ter sprake gebrachte knoeie rijen. Met voldoening is met name in Zee land vernomen, dat naar de gestes van de mo'sseloentrale een officieel onderzoek wordt ingesteld. Moge de uitkomst leeren, dat de ernstige beschuldigingen aan het adres van sommige leiders ongegrond blijken te zijn. Onze Minister-President D'r H. Co-lijn is na een korte vacantie in ons land terug gekeerd, zij het, verfrischt en versterkt opdat hij onder den zegen des Heeren zijn zegenrijken arbeid ten bate van land en volk mag voortzetten. H. M. de Koningin en Prinses Juliana ■zijn naar Zwitserland vertrokken, van waar zij straks naar bet Vaderland hopen terug te keeren. Onze beste wenschen blij ven Vorstin en Prinses vergezellen. moeilijk van de Fransche naar de Duit sche markt over te gaan, waar de con currentie veel scherper is. Het werk aan het herstel van de mijnen zal naar schatting arbeidsgelegenheid bie den voor drie tot vijf jaren tegen een bedrag van 74 millioen mark. Voorts is men bezig een systeem van gasvoorzie- ning voor de Paltz aan te leggen, om deze streek van Homburg in het Saar gebied uit te voorzien van het surplus aan gas van de cokes-fabrieken in het Saargebied. Het plan voor het veelbespro ken SaarPalts-kanaal, dat Saarbrücken zou moeten verbinden met Mannheim en Ludwigshafen, en dat 25.000 man voor 5 jaren werk zou verschaffen tegen een bedrag van 300 millioen mark, is wegens financiëele redenen voor onbepaalden tijd uitgesteld. Dit schijnt een gevolg te zijn van het principe dat alles thans achter staat bij het belang van de herwapening van Duitschland, en er is in het Saargebied zelf weinig geld beschikbaar. De emigra tie van 5000 joden en eenige duizenden status quo-stemmers, die bij de protocol len van Rome het recht gekregen hadden al hun eigendommen mee te nemen tot Ze keerden den hoek om. Paul schudde het hoofd. „Het hangt overal in de lucht", zei hij. „En de oude Farren is geen beste voor hen geweest. Ze hebben niet beelemaal ongelijk, Pfail, en als hij dat nog niet in ziet, zullen ze hem wel leeren dat in te zien. Romney behoorde hier op het oogen blik aanwezig te zijn en zijn oude vader te helpen in deze moeilijke omstandighe den, inplaats van Bah! Wat kunnen sommige menschen hun leven toch verla gen tot een nietswaardig iets". „Ik geloof niet, dat Romney dat zal doen", zei Philippa rustig. „Ik heb nog geloof in Romney. Maar jij bent evengoed een zoon van de oude man", voegde ze er haastig aan toe. „Kun jij niet iets doen om bem te beschermen voor de woede van bet volk? Luister eensI" Ze stonden een oogenblik stil en hoor den van uit de verte het krijschen en het schreeuwen van een opgezweepte men- schenmassa. Woest en tierend gilden de verwarde stemmen dooreen; een ieder schreeuwde wat andera en ze wisten zelf nauwelijks wat ze riepen. Onwillekeurig verhaastten Paul en Philippa hun tred en bereikten spoedig bet plein voor bet huis van Farren. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5