Marktberichten Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Politieberichten. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen. Burgerlijke Stand. Berichten over onze Adverteerders. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Gehuwd: Adriaan Jacob Anthonisse, 44 j. jxn. en Marina Verwijs, 48 j. jd. (T. G.) SCHERPENISSE. Gehuwd: 30, Adri aan Laurus Gerrit van Doorn, 25 j. en Cornelia Maria Hage, 25 j. (T. Crt.) ODD-V OSSEMEER. Gehuwd: P. D. Wijt, 23 j. en G. E. Havermans, 20 j.; G. J. Ampt, 29 j. en F. M. Geluk, 21 j. Overleden: G. Brands, 75 j., wed. v. C. Steijns; D. G. v. D'ijke, 19 j.; A. P. v. Treijen, 6 mnd., z. v. F. v. Treijen en J. Hommel. (T. Crt.) ST. MAARTEN SDI JK. Geboren: Izak, z. v. J. Priem en M. van Zetten; Mari- nus Anthonie, z. v. A. N. v. d. Hoek en N. v. Doezelaar; Gommert Adriaan, z. v. P. G. van Ast en W. J. Bazen; Dina Ja- coba, d. v. G. Knuist en E. J. v. Nieuwaal. Getrouwd: P. C. Bevelander, 27 j. jm. en A. D. v. d. Ree, 21 j. jd.; I. J. Goud zwaard, 34 j. jm. en G. W Carol, 25 j. jd. Overleden: Johannes, 6 mnd., z. v. G. L. Stoutjesdijk en J. J. VroegopA. v. d. Berg, 67 j., vr. van W. Scherpenisse; G. Hage, 80 j., wednr. van G. de Graaf; Ma- rinus Willem, 2 mnd., z. v. A. Dane en N. A. op den Brouw. (T. G.) GOES, 14 Augustus 1936. Exportveiling van 1.30 uur n.m. Dubbele Princesseboo- nen f 3.30-6.20 per 100 kg. Kleine veiling. Boonen: Stoksnijboonen 6-9, id. II 3-5, Stamsnijboonen 3, Stok- princessen 9-13, Perfectboonen 5-8, Dubb Princessen 3-8, Roem van Holland 6-8, Vroege Wagenaars 3, Groene boonen 3, alles per 100 kg. Pruimen: Washingtons 21-25, Czaar- pruim 14-19, Princepruim 5-8, Marbela- nen 3-5, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 31-40, Fram bozen 32, Postelein 4, Spinazie 5-8, Zil veruien 4, Pootuien 2.80, Augurken A 7- 13, id. B 3-7, id. G 1-4, Aardappelen 1.10- 1.80, id. Bonten 1, id. drielingen 1, alles per 100 kg. Perziken 1, Meloenen 17-34, Witte kom kommers A 1-1.20, id. B 1-1.10, id. G 1, Groene idem A 1-1.10, id. B 1, id. G 1, Augurken 0.12-0.18, Bloemkool 7-14, id. De heer Overbeeke kan zich vereenigen met het voorstel van B. en W1 Gekozen wordt met alg. st. de heer J. Overbeeke. Met alg. st. wordt goedgekeurd de ver vanging der voorwaarden waarop door den Staat der Nederlanden, aan de ge meente voorschotten worden verstrekt voor deelname in de aandeelen der N.V. Waterleiding-Mij Tholen (inplaats van 21/2 wordt nu een vast bedrag gegeven) B. en W. stellen hierna voor Ged. Staten te verzoeken aan de gemeenten op het eiland op te leggen een regeling (ge meenschappelijk) zooals die door hen aan v.n. gemeenten is voorgesteld. De voorz. merkt op, dat van alle gemeenten be richt is binnen gekomen, dat zij 2/s in de kosten wenschen bij te dragen, waar mede B. en W. geen genoegen kunnen nemen. Besloten wordt de beslissing aan Ged. Staten over te laten. B. en W. stellen vervolgens voor, om aan Dr C. Veltenaar, als zijnde de eenige persoon, die geschikt is voor zoodanig werk, te verzoeken het beheer van het gemeente-archief op zich te nemen, tegen dezelfde vergoeding als eertijds de heer Hollestelle genoot (f 100, De heer Overbeeke wenscht hierover niets meer te zeggen, daar zijn meening hieromtrent wel bekend is en verzoekt stemming. Met alg. st. wordt het voor stel van B. en W. verworpen. Hierna stelt de heer Overbeeke voor te benoe men op v.n. voorwaarden den secretaris, den heer V. Laban, met bepaling, dat hij dit werk doet in zijn vrijen tijd. Deze wordt met alg. st. benoemd en verklaard zijn benoeming te aanvaarden. Nadat de voorz. hem met zijn benoeming heeft gefeliciteerd, sluit deze de vergadering. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Boskoop: C. Smits te Slie- drecht. Bedankt voor Bussum-Naarden: C. Smits te Sliedrecht. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds de Vries, 6 u. ds Sickesz. 's Heer Arendskerke vm ds Homburg, nm. geen dienst. Koudekerke 9.30 u. dhr Middelkoop, 2 u. ds v. Kooten (H. Doop). Wilhelminadorp, 10 u. ds Steinz, 2.30 u. ds de Vries. Ritthem 9.30 u. ds H. J. Hak van Arn hem. 2 u. ds Tjebbes te Middelburg. 'sH. Abtskerke vm. dhr v. d. Vrede, nm. 'da Steinz. Oud Geref. Colijnsplaat, 9.30 en 6 u. O.T. ds L. Franke. Geslaagd voor de hoofdacte de heer J. de Wolf te Serooskerke. DE RECHTSPOSITIE VAN HANDELS AGENTEN EN HANDELSREIZIGERS. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende wettelijke bepalingen om- tient handelsagenten en handelsreizigers. Ontleend is daaraan: Bij' de overweging van dit wetsontwerp in de afdeelingen verklaarden vele leden, dat zij zich met strekking en inhoud ten volle konden vereenigen. Eenige leden zouden gaarne vernemen, waarom zoo geruimen tijd moest verloo- pen, alvorens de regeling, in het ontwerp opgenomen, in een min of meer definitief stadium kwam te verkeeren. Sommige leden betreurden, dat de ont worpen regeling in zooverre onvolledig is, als daarin geen richtsnoer wordt gegeven aangaande de tijdstippen, waarop tot stand komen de overeenkomsten tusschen den principaal en zijn afnemer, overeen komsten, welke de handelsagent heeft voorbereid. Aan de hand van de voorge stelde bepalingen kan niet worden vast gesteld, wanneer tot stand komt de over eenkomst, welke de handelsagent wenscht gesloten te zien tusschen zijn principaal en den door hem voor dezen aangebrach- ten afnemer. Daardoor ontstaat rechtson zekerheid. Andere leden gaven, naar aanleiding van deze critiek, als hun meening te ken nen, dat dit wetsontwerp de strekking heeft, de handelsagenten, als zijnde de economisch zwakkere partij, te bescher men en dat op dien grond reeds een be paling als de vorenbedoelde daarin niet op haar plaats zou zijn. Gent, die kwart cent is. D'e Gemeentelijke Waterleiding te Soerabaja ontving een model van den nieuwen Indi- schen cent, ter beproeving van den munt- watermeter. Een inlandsche werkbaas ontdekte, dat het muntstuk aan één zijde een waarde aangeeft van één cent en aan de andere zijde van één-vierde cent. Bij onderzoek bleek, dat de geheele partij nieuwe centen een mis-druk bevat. Noodlottige val. Op een va kantiereisje met zijn verloofde is de 27- jarige heer B. B. uit Meppel, te Berk hout bij Hoorn bij een duizeling voorover in een sloot gevallen. B. kon nog worden gered, doch hij had zooveel modderwater binnengekregen, dat hij gisteravond aan de gevolgen is overleden. i De inbraak te Koog aan de Zaan. In verband met de inbraak in de oliefabriek van de firma Duyvis te Koog aan de Zaan zijn enkele dagen geleden door de politie drie personen te Zaandam aangehouden, die daar zeer slecht staan aangeschreven. Het ingesteld onderzoek heeft zooveel aanwijzingen voor hun schuld opgeleverd, dat alle drie naar Haarlem werden over gebracht en ter beschikking van de justi tie gesteld. Bakfietsmet vijf persoren te water. Op den Googweg vlak bh Muiderberg is gisteren een driewielige bakfiets, waarin een 83-jarige man en een driejarig meisje en vier zeer jeugdige kinderen zaten, te water geraakt, waarbij de oude man en een drie-jarig meisje on der de bakfiets terechtkwamen en slechts met moeite van den verdrinkingsdood konden worden gered. Een inwoner van Muiderberg, G. V., was met zijin bakfiets naar het aardap pelland gegaan, om aardappelen te rooi en. Daar zijn 83-jarige vader, W. V., wonende te Ouderkerk a. d. Amstel, bij hem gelogeerd was, was deze medegegaan en de twee dochtertjes van G. V. 3 en 4- jaar oud, waren vergezeld van twee jong ens, 8 en 9 jaar oud, die bij: de buren gelogeerd waren. Zij: namen allen plaats in den bakwagen, en zoo reed men naar het aardappelland. Toen de wagen de hel ling af zou rijden, welke naar dat land voert, was een der kinderen in den wagen van plaats verwisseld, waardoor de pen van de kar naast de stang schoot, zoo- dat G. V. het stuur niet meer kon om- krijgen. Zonder dat de bestuurder iets kon tegenhouden, reed de driewielige wagen met alle inzittenden onverhoeds de vaart in. i Kort na 't ongeval was de oude man al weer van den eersten schfik bekomen. „Ik zou den tuin van m'n schoonzoon eens gaan bekijken. Het meest zat ik in angst voor de kleine meid, want ik heb nog zoo'n beetje m'n hoofd boven water kunnen houden." Aldus de krasse grijsaard, die voor zijn „vacantie" on verwacht een modderbad moest nemen. Boeken als slaapmiddel. Rio Gaselli, de directeur van een Ita- liaansche filmmaatschappij, is een zeer eigenaardig bibliophiel. Hij' verzamelt nl. de. vervelendste boeken, die er in de wereld zijn. Sedert een kwart eeuw heeft hij de hier in aanmerking komende boeken bijeen gebracht en hij bezit reeds een bibliotheek van 8600 deelen. Als een vriend van Ga selli aan slapeloosheid lijdt, heeft hij hem alleen maar op te bellen om het juiste boek te krijgen: als hij slechts een of hoog stens twee bladzijden gelezen heeft, slaapt hij zeker in. Dit origineele idee om boeken te verza melen heeft echter ook zijn nadeelen, want Gaiselli krijgt voortdurend tal van vij anden onder de schrijvers. Toen een bekend schrijver vernomen had, dat Caselli elf van zijn werken in zijn bibliotheek had, daagde hij1 hém uit tot een duel, waarmee hij' tenminste dit bei ijkt heeft, dat de geheele wereld thans zijn boeken lezen wil om zichzelf te overtui gen of ze heusch zoo vervelend zijn Schietpartij in een Argen- tijlnsche gevangenis. Na lang durige onderzoekingen is de politie te Buenos Aires er in geslaagd een berucht bankroover, een hoteleigenaar uit Santa Cruz in Patagonië, te' arresteeren. Hij was opgesloten in de gevangenis van Rio Gallegos en Woensdag trachtte hij te ont vluchten. Plotseling ontrukte hij1 een be waker zijn karabijn en schoot drie bewa kers neer. Hij: slaagde er werkelijk in uit de gevangenis te komen, doch hier werd hij door een kogel in den voet gewond, waarna hij zich een kogel door het hoofd schoot. In verband met deze kwestie heeft de gouverneur van de provincie den directeur van de gevangenis ontslag aangeboden. Kinderen door auto aan gereden. Gisterenmiddag is de 7-ja- rige Jan S. uit Zoeterwoude, die bij- zijn grootvader J. van W. te Oegstgeest lo geerde, door een bestelauto van hotel „Meerrust", bestuurd door W. B. B. uit Den Haag, aangeieden. De jongen werd zeer ernstig gewond. Het ventje kwam spelend van achter een woning den rijweg overloopen recht voor de auto 't 'Onderzoek van de politie heeft uitgemaakt, dat den bestuurder van de auto geen schuld treft. Men vreest voor het leven van den jon gen. Een dure trein. D'e maharadja van Mysore maakt met zijn gevolg een reisje naar Schotland. Hij reist daarvoor in een extratrein, die hem 10 shilling per mijl kost, terwijl bovendien ieder die van den trein gebruik maakt, voorzien moet zijn van een biljet eerste klasse. Ritsema's Stofzuigerfabriek. Ritsema's stofzuigers zijn voor de lezers van „De Zeeuw" niet onbekend. Ze ken nen ze althans van naam. In Maart 1922 werd te Hilversum de eerste fabriek in Nederland gesticht, die zich uitsluitend met de fabricage van stofzuigers bezighield en die de concur rentie tegen een stroom van buitenland- sche fabrikaten aandurfde. De laatste jaren waren voor de industrie in het al gemeen ver van gunstig en ook Ritsema's fabriek ondervond den druk van den crisistijd, maar toch is het bedrijf nog in volle werking, terwijl het gelukte het aantal arbeiders, dat er in werkt, op peil te houden. Een stofzuiger wordt gewoonlijk be schouwd als een eenvoudig en weinig gecompliceerd apparaat. Voor velen zal het dan ook wel een verrassing zijn te vernemen, dat het aantal onderdeelen 400 a 500 bedraagt, waarvan ongeveer 250 tot „het hart van den stofzuiger" den motor, behooren. Het spreekt dan ook vanzelf, dat in een stofzuigerfabriek van eenige beteekenis heel wat kijken komt, en dat vooral nu er zooveel soorten stofzuigers zijn. De Ritsema's fabrieken b.v. brengen in dit seizoen niet minder dan 15 modellen, waaruit blijkt, dat met de sterk uiteen- loopende wenschen van het Nederlandsehe publiek terdege rekening wordt ge houden. Een bekend type is de klopveegzuiger de R.L., die tal van voordeelen heeft. Al borstelende en zuigende wordt het stof grondig verwijderd, terwijl toch de slijtage van het te bewerken kleed gering is. Er zouden over de Ritsema's fabrieken en de door haar vervaardigde instrumen ten kolommen te schrijven zijn. Eenvou diger echter en veel meer afdoende is wanneer belangstellenden zich de wer king van een apparaat laten demon- streeren. Gemeentepolitie te Goes. D'e Commissaris van Politie van den just, dienst B te 's-Gravenhage vestigt de aandacht op de N.V. Vereenig d Indus trieel Bezit no. 50, kantoorhoudend al daar, welke aan bij haar verzekerde spaarders onopzegbare rentevrije hypo thecaire kredieten in uitzicht stelt onder bepaalde voorwaarden. Gebleken is, dat vertegenwoordigers der N.V. belanghebbenden in den waan bren gen, dat zij op een bepaald tijdstip, al thans 3 a 4 maanden na het afsluiten der verzekering, over het gevraagde bedrag zullen kunnen beschikken. Het verdient aanbeveling zich terdege rekenschap te geven van de voorwaarden, waaronder men de verzekering sluit, en in het bijzonder van de bepalingen, dat toekenning van een geldleening geschiedt, wanneer de N.V. hiertoe voldoende gelden aanwezig acht, en de N.V. geen garantie op zich neemt ten aanzien van het tijd stip, waarop het hypothecair krediet zal worden verstrekt. Dé Inspecteur van Politie, RENEMAN. Goes, 14 Augustus 1936. MAISCULTUUR IN HET WESTLAND. Voorloopige proeven geven bevredigende resultaten. De talrijke exportmoeilijkheden hebben sinds eenige jaren een te grooten aan voer op de binnenlandsche markt ver oorzaakt, met het gevolg, dat van tijd tot tijd groote partijen verloren gaan en b.v. in het Westland een groot kwantum groenten en fruit, waarvoor vroeger ge regeld afzet te vinden was, naar de mest vaalt verhuist. Op verschillende manieren is reeds ge tracht èn door verbetering van den af zet naar het buitenland èn door verhoo ging van den afzet naar het binnenland daarin verandering te brengen, doch tot op heden zonder noemenswaardig succes. Integendeel, de afzet naar de ons om ringende landen is nog meer bemoeilijkt dan ooit te voren en de vraag op de bin nenlandsche markt is als gevolg van de economische toestanden hier te lande nog meer gedaald. Dientengevolge blijft den Westlandschen kweeker niets anders over dan zich aan te passen aan de gewijzigde structuur. Die aanpassing wordt van over heidswege opgelegd in den vorm van teeltbeperking en verschillende andere saneeringsmaatregelen, doch wordt voor al den laatsten tijd van de zijde der practici gezocht in de richting van teelt wijziging. Steeds meer wordt ingezien, dat enkele teelten onevenredig uitgebreid zijn in verhouding tot den steeds minder wor denden afzet en dat er nog nieuwe teelten aan te wijzen zijn, welke gedeeltelijk ter vervanging zouden kunnen dienen. In die richting heeft vooral Ir J. M. Riemens, directeur van den Proeftuin Z.H. Glasdistrict te Naaldwijk, zijn proef nemingen verricht. Na zijn geslaagde proe ven met de champignonteelt, de cultuur van Paprika en de teelt van meloenen in een warenhuis, neemt Ir Riemens thans proeven met de teelt van suiker maïs, een maïssoort, welke vooral in Ame rika op groote schaal wordt verbouw en daar steeds een loonende cultuur heeft gevormd. De hooge maïshalmen, welke zich op een gedeelte van het Proeftuin- terrein zeer goed thuis blijken te gevoe len en rijkelijk opgroeien, zijn niet de eerste, welke in het Westland groeien. Reeds geruimen tijd terug heeft n.l. een kweeker uit Poeldijk proeven genomen met de teelt van suikermaïs. Deze proe ven hadden een vrij goed succes, zoodat deze vooruitstrevende Poeldijker ieder jaar een gedeelte van zijn onbebouwden open grond gebruikte voor deze voor het Westland ietwat ongewone cultuur. De suikermaïs, welke hier geoogst werd, vond altoos goeden afzet en was dan ook alles zins loonend. Dezelfde ervaring doet men thans op den Proeftuin op. De maïsplan- ten zien er goed uit en dragen rijkelijk vrucht. De smaak is wij hebben ons daarvan kunnen overtuigen zeer goed, zoodat aan de afzetmogelijkheden niet getwijfeld behoeft te worden, gezien voor al de groote vlucht, welke de teelt van de suikermaïs elders heeft genomen. Per oppervlakte berekend is de teelt van suikermaïs volgens Ir Riemens zeer zeker loonend te noemen. De suikermaïs, waarvan de kolven rimpelige glazige korrels bevatten, die bijna geen zetmeel inhouden, doch een in water oplosbaren vorm daarvan, is een gezond voedsel en kan in velerlei vorm geconsumeerd worden. Het is een maïs soort, welke als groente op de Hollandsche tafel geen slecht figuur maakt. De voe dingsstoffen, waaruit de suikermaïs be staat, zijn vooral geschikt voor kinder voeding. Met groote aandacht worden de proe ven met deze Westlandsche maïscultuur gevolgd. Zuivel-protectie in Engeland. Het departement van Landbouw bestu deert thans een nieuw plan voor den af zet van melkproducten, waarvoor een af zonderlijke raad zal worden ingesteld. D'eze zal zich bezighouden met het rege lend optreden in zake den aanmaak en af zet van boter, kaas, gecondenseerde melk, room en melkproducten. De secretaris van den voorloopigen raad, welke reeds functionneert, ver klaarde heden in een persgesprek, dat het nieuwe plan beoogt om geleidelijk een aanzienlijk deel van den huidigen import van zuivelproducten, gelijkstaande aan het equivalent van twee milliard gulden per jaar, te vervangen door inheemse he producten. Stappen zullen opnieuw worden geno men bij den Invoerrechtenadvies-raad lot het opleggen of verhoogen van rechten op alle importen van zuivelproducten, terwijl ook een aanvraag zal worden ingediend tot het totale invoerverbod van bepaalde artikelen. Mazon-vacantie. Gisteren Vrijdag 14 Aug. was het de dag van de Mazon-vacantietocht naar Breda. Nadat de deelneemsters eerst van de dorpen waren opgehaald, vertrokken de moderne Gars, om 8 uur vanaf het pand van F. Maljers Zn., Vlissingsche straat, Middelburg. Het was een mooie tocht, terwijl in het Mastbosch 's middags gegeten werd. Dat de tocht in den smaak gevallen was, dat kon ieder, die 's avonds de Cars om half negen in Middelburg terug zag komen, duidelijk hooren en zien. Wij twijfelen niet of deze prachtige re clame zal de vraag naar de bekende Ma- zon-artikelen nog doen stijgen. Goes. Naar we vernemen zal de buurt- vereeniging Lange Kerkstraat-Klokstraat op 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, een speciale verlichting aanbrengen door de plaatsing van een aantal electrische kro nen. De burgeroorlog in Spanje. MADRID. De Minister van Oorlog deelt per radio mede, dat te Oviedo verwoed wordt gestreden. Regeeringsvliegtuigen hebben een vliegtuig der opstandelingen neergeschoten, waarvan de drie inzitten den zijn verbrand. De luchtmacht der regeering heeft voorts twee kazernes te Saragossa, die zich in handen der rebellen bevinden gebombar deerd. Van 1013 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. van der Heijden, 32 j. en P. A. Gideonse, 25 j.; A. Molenaar, 21 j. en G. G. de Nooijer, 23 j. Getrouwd: J. van der Meer, 24 j. en M. B. Jetten, 21 j.; W. T. Wagner, 26 j. en S. M. G. Malefason, 26 j.; F. A. Hooft- man, 25 j. en E. M. de Block, 36 j.; J. Boucherie, 26 j. en G. Meulmeester, 23 j. Bevallen: L. H. Wijnands geb. Roelse, z.; L. van Marion geb. Willems, d.; G. van Hal geb. Jobse, d.; G. van Wolfe- ren geb. van der Vlies, d.; P. Frangois geb. Zeeveld, d.; G. de Wolff geb. de Rijke, z.; L. de Kam geb. de Rijke (levenl.) Overleden: J. F. Amadio, 33 j., man van K. Poot; J. Weijermans, 78 j., man van L. Theune; J. Ghristiaanse, 73 j., wed. van J. Poppe; P. J. van Tiel, 75 j., gesch. van N. Vos. (M. G.) Van 29 Juli11 Aug. SOUBURG. Getrouwd: P. de Jong, 32 j. en J. L, Plugge, 29 j. Bevallen: D. Jongman geb. van der Veen, d.; J. G. de Smit geb. Huson, z.; A. Tienpond geb. van Sorge, d.; A. M. Breel geb. Millenaar, d.; G. Glarisse geb Gorbijn, d. (M. G.) Van 7—13 Aug. 1936. THOLEN. Geboren: Cornelia Johanna, d. v. L. M. Schot en B. G. de Rooij. Gehuwd: L. Jansen, 26 j. en M. P. van Driel, 28 j. (T. Crt.) Over de maand Juli 1936. POORTVLIET. Geboren: Martinus Cor nelia, z. v. Abraham D'aniël Elenbaas en Cornelia Johanna Gatharina van Putte; Marinus Karei, z. v. Marinus Willem Deurloo en Adriana van Tiggele. Overleden: Maria van Ast, 61 j., echtg van Pieter Oostdijk; Johannie van D'alen, 74 j., echtgenoot van Maria Izabella Noom. II 5-7, id. Ill en Stek 1.50-3; Roode kool 1.80-5.20, Groene Savoy e kool 1.20-3.40, Witte kool 1.50-1.70, Breedblad Andijvie 0.50-1.30, Krul-andijvie 0.50-0.80, Kropsla 0.50-1.50, alles per 10 kg. Wortelen 4-8, Rammenas 4, Radijs 3.10, Kroten 2-4, Uien 2, Selderij 0.30, alles per 100 bos. KAPELLE, 14 Aug. 1936. Groote veiling: Dubb. prins. z. draad f 6,20f 7,20. Kleine veiling: Washinton 17333, Dubb. boerenwitte 1530, Czaarpruimen 12—26, Belle de Louvain 1028, Witte wijnprui men 1327, Wijnpruimen 1626, Eier- pruimen 1222, Heronpruimen 19, Purple pershore 1116, Tonneboers 917, Occu- lanen 410, Prinsepruimen 413, Mer- belanen 682, Citroenpruimen 36 ct., al les per K.G. Appels: Madeleinen 617, Perzikappels 728, Early Victoria 514, Keswick 4— 13, Jacq. Lebel 610, Duchesse d'Olden- burg 715, The Queen 818, Nelso's Glo rie 69, Zigeunenrinnen 826, Sweden- appels 17, Cox Pomona 612, Manks Cod- lin 810, Roode Calville 3—10, Valappels 2—5 ct., alles per K.G. Peren: Clapps Favorites 7—23, Précose de Trévoux 5—22, Petite Marguérite 7 13, Dr Jules Guyot 612, Bruine Heeren peren 39, Keizerinneperen 5,507,50, Beurré d'Aremberg 47, Duifjesperen 6, N.-H. Suikerperen 37, Langstelen 7, Roo de Suikerij 14, Bergamotten 35, Goud- ballen 3—6, Valperen 25 ct., alles per Kilogram. Frambozen 30—64, Moerbeien 3856, Bramen 2535, Morellen 16, Blauwe drui ven 28—35, Tomaten 37, Dubb. prins, z. draad 4—6, Trosprins. z. draad 11, Snij- boonen 513, Augurken 110, Sjalotten 4 ct., alles per K.G. Roode kool 2—4, Savoye kool 23, Bloemkool 410, Komkommers 1, Krop sla 0,501,20, Andijvie 0,600,90 gulden, alles per 100 stuks. Perziken 17, Meloenen 1315, Kas- Reine Victoria 0,502,50, Dietrich Uhl- horn 0,502 gulden, alles per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 22 min. Maandag 9 u. 20 min. Colijnsplaat. Gisteravond werd door het bestuur der coöperatieve kolenvereen. O. H. aanbesteed het lossen en vervoeren van pl.m. 9500 H.L. eierkolen, stukkolen en anthraciet. Aaannemer dhr Th. de Looff voor f 8.79 per 100 H.L.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3