Binnenland Uit de Provincie. KONINGIN EN PRINSES IN HET BUITENLAND. Terugkeer bepaald op omstreeks 20 Aug. Naar men. verneemt, bestaat bij H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana het voorhemen omstreeks 20 Augustus van haar buitenlandsche reis terug te keeren om daarna voorloopig op het pa leis 't Loo te verblijven. DIJKVERZWARING IN WEST-BRABANT. Een werk van ruim f130.000. Na jarenlange onderhandelingen met de betrokken departementen is, naar het Dbl. van Noord-Drabant verneemt, door den rentmeester van het Staatsdomein Klundert, bericht ontvangen, dat de plan nen inzake de verzwaring van den Kwistgeldendifk, gelegen ten Noorden van Klundert tusschen de Noordschans en het eindpunt van den Klundertschen Langeweg, goedgekeurd zijn en uitgevoerd kunnen worden. De verzwaring van dezen dijk is een werk van f 133.000, waarvan f 96.000 ar beidsloon, dat in ongeveer twee jaar tijd zal uitgevoerd worden. Er kunnen 70 ar beiders aan te werk gesteld worden. De Kwistgeldendijk is een der dijken, welke reeds in het rapport van het dijk wezen in West-Brabant van Ir. Rulkens van 1929 genoemd werd. In dat rapport wordt een kleine omschrijving gegeven van den dijk en de gronden, welke er door beschermd worden. „De Kwistgelden en Schansche Buitenzorgen, samen groot ongeveer 110 H.A., z'jn bedijkt in 1910. Deze polder is geen waterschap en be hoort tot de Domeinen. De dijk van den polder heeft onvol doende afmetingen. Bij den stormvloed in 1911 sloeg de wellicht nog te versche dijk over 70 meter lengte weg tot op het maaiveld, terwijl op twee plaatsen over 28 en 50 meter lengte de verhooging tot op de oorspronkelijke kadehoogte weg sloeg. De achtergelegen officieel als buiten- waterkeering bekend staande dijk van het waterschap De Vier Polders is een zeer breede dijk, aangelegd in 1554. Als zoo danig heeft deze dijk een onvoldoende hoogte, zoodat beide dijken onvoldoende zijn en het aanbeveling verdient den bui tensten dijk officieel als buitenwaterkee- ring aan te merken." De verzwaring van den dijk gaat over een lengte van ongeveer 4 K.M. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst het verlengde er van, het gedeelte van den Klundertsdhen Langeweg tot de Roode Vaart, te verhoogen. In dit verband is het interessant te herinneren aan verdere denkbeelden, welke in deze streek gepropageerd wor den. Zij betreffen plannen tot inpoldering van de uitgestrekte schorren tusschen Willemstad en Moerdijk (plm. 800 H.A.) dan wel tusschen Klundert en Moerdijk, waar ongeveer 500 H.A. grond te winnen zou zijn. VERNIETIGING VAN GEWAS DOOR REGENS. Vragen aan den Minister. D'e heer Weitkamp heeft de volgen de schriftelijke vragen gesteld aan den minister van landbouw en Visscherij: 1. Is het den minister bekend, dat on der de gemeenten Gramsbergen, Stad- en Ambt-Hardenberg, ten gevolge van wolk breukachtige regens, tal van haver- en aardappelakkers overstroomd zijn, waar door bet gewas volkomen is vernietigd? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid toe te staan, dat den gedupeerden landbou wers, allen tot den kleinen boerenstand beboerende, eenige tegemoetkoming in de geleden schade worde verleend, althans hun de z.g. teeltpiemie voor de aardappe len worde kwijtgescholden? De wethouderskwestie te Smilde. In de raadsvergadering van gisteren middag is de heer A. Padding (S.D.A.P.) toegelaten tot lid van den raad van Smide, in de vacature Eleveld. Daarna had de wethoudersverkiezing plaats. Tengevolge van de afwezigheid van wethouder Schuring (Neutrale Boe renbond), die in het ziekenhuis te Assen is opgenomen, werd tot driemaal toe een gelijk aantal stemmen uitgebracht op de heeren T. Kuil (S.D.A.P.) en H. Lunshof (A.R.), waarna bij loting de heer Lunshof tot wethouder werd benoemd. Deze nam de benoeming aan. Generaal Kemp bij minister Colijn. De Zuid-Afrikaansche minister van de Domeinenlanden, generaal J. G. G. Kemp, die eenige dagen in ons land vertoeft heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan minister Colijn. Hij was daarbij1 ver gezeld van den Zuid-Afrikaanschen ge zant, dr van Broekhuizen. Engelsche onderscheiding voor een Nederlandschen adelborst. Uit Londen wordt gemeld: De Royal Human Society heeft aan den vice-con sul der Nederlanden medegedeeld, dat het bestuur een getuigschrift op perkament heeft verleend aan den Nederlandschen adelborst Etienne Larive, die op 20 Juni, toen de Nederlandsche mijnlegger van Meerlant Weymo-uth bezocht, van een hoogte van vijftien voet van dek was ge sprongen en een meisje van zeven jaar, dat in het water was gevallen, aan land beeft gebracht. Ambt-Hardenberg zonder gem.-ontvanger. Indertijd is gemeld, dat het Ambtena ren-gerecht te Arnhem op formeele gron den, het besluit van den raad van Ainbt- Hardenberg had nietig verklaard, waar bij aan den gewezen gemeente-ontvanger wegen3 gepleegde malversaties, oneervol ontslag uit zijn functie was verleend. Er moest dus een nieuw besluit door den raad van een dergelijke strekking worden genomen, waaraan „het hooren van den betrokken ambtenaar" zal moeten vooraf gaan, Het schijnt echter, dat aan de voor bereiding van een dergelijk raadsvoorstel verschillende formaliteiten zijn verbon den, die zeer tijdroovend zijn. Want se dert het eerste besluit werd genomen, zijn al weer bijna drie maanden verloopen en nog steeds is de kwestie hangende. In dit stadium blijft de opgelegde schor sing van kracht, hetgeen impliceert, dat het salaris blijft uitbetaald, terwijl geen nieuwe functionaris kan worden benoemd. Hoewel Ambt-Hardenberg dus sedert een jaar ongeveer al zonder gemeente ontvanger zit, blijven de financieele lasten, aan een dergelijke functie verbonden, op haar begrooting drukken. Inspectie voor de scheepvaart. Naar gemeld wordt zal luitenant ter zee le klasse G. M a n t e, die in Mei van V 1 i s s i n g e n naar Indië was overge plaatst, op 20 Augustus in Nederland te rugkomen en den zeedienst verlaten, om dat bij benoemd zal worden tot inspecteur voor de scheepvaart, ter standplaats Den Haag. Opnemen van telegrammen met meervoudige bestemmingen. De Rijkstelegraafdienst belast zioh, hij wijze van proef, met het opnemen van te legrammen voor meervoudige bestemmin gen, uitgezonden door een radio-telegrafi- schen uitzenddienst in een ander land. Omtrent de daarvoor gestelde voorwaar den en tarieven verstrekken de rijkstele graafkantoren nadere inlichtingen. De moeilijkheden bij de werkverschaffing te Sliedrechf. In de kwestie van de geschorste arbei ders bij de werkverschaffing aan den rijksweg te Sliedrecht is thans een defi nitieve beslissing gevallen. D'e 24 arbei ders, die Maandag zijn herplaatst, zijn met ingang van vorige week Maan dag in den vollen steun opgenomen; hetzelfde geldt voor 16 anderen, die niet zijn herplaatst. 22 andere arbeiders moe ten een verklaring teekenen, dat zij hun houding in de werkverschaffing betreuren. Ten slotte is omtrent 29 arbeiders nog geen beslissing genomen wat betreft den duur van de schorsing. Voor hen blijft de schorsing dus voorloopig van kracht. GARNALENPRIJS VERLAAGD. Ontstemming bij de Zeeuwsche visscherij. Naar wij1 vernemen zal vanwege het Centraal Verkoopkantoor de prijs per kg. consumptiegarnalen met een cent worden verlaagd. Hij zal dan veertien cent per kilogram bedragen. Voor de garnalen visscherij in Zeeland, voorname lijk die te V e e r e, Arnemuiden en Bres kens beteekent deze verlaging een 'gevoelig verlies aangezien de prijs tot nu toe nauwelijks loonend was, zoo- al niet met verlies werd gewerkt. Het be richt van deze verlaging heeft bij de gar- nalenvisschers dan ook groote ontevre denheid gewekt, daar men na de in den laatsten tijd gevoerde besprekingen an dere maatregelen tot steun van de gar- nalenvisscherij had verwacht. Achtste Zeeuwsche Klompenbeurs. De achtste Zeeuwsche Klompenbeurs zal wederom te Glinge (Zeeuwsch-Vlaan- deren) worden gehouden, en wel op 19 en 20 Augustus. Er zijn van de zijde der klompenmakers reeds vele inzendingen toegezegd. Naast de industrieën in Noord-Brabant en Gel derland neemt die in Zeeuwsch-Vlaan- deren (met Glinge als centrum) een plaats van beteekenis in, betgeen op de achtste beurs wederom duidelijk zal blij ken. Wijlen Charles Benoist en Zeeland. Bij het vernemen van het overlijden van den heer Charles Benoist, die van begin 1920 tot 1924 gezant van Frankrijk bij het Nederlandsche Hof was en na dien tot 1928 in ons land bleef wonen, herinnerden wij ons het bezoek, dat deze voorkomende Franschman in Mei 1923 aan Zeeland heeft gebracht. Het was in den laten avond van Woens dag 23 Mei 1923, dat de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woel- deren, den gezant aan het station ver welkomde en deze zijn intrek nam in het Grand Hotel des Dains, het tegen woordige „Brittannia". Donderdagmorgen begaf de gezant zich met den hem vergezellenden attaché naar Middelburg, waar een ontvangst ten stadhuize plaats had bij monde van den toenmaligen burgemeester, den heer P. Dumon Tak. De lunch werd gebruikt ten huize van den Commissaris der Koningin, Jhr Mr U. W. Queries van Ufford, en des mid dags werd een tocht naar Domburg ge maakt, waar de burgemeester, de heer J. L. van Voorthuysen den hoogen gp-t ontving. Na terugkomst in Middelburg bood de Kamer van Koophandel den gezant in he: Grand Hotel „Verseput" een diner aan. Vrijdag was de Z.L.M. de gastvrouw van den heer Benoist en reed men naar Zuid-Beveland. Het eerst werd halt ge houden op de hofstede van den heer K. Jansen te 's-Heer Arendskerke, waar de thans ontslapene groote belangstelling toonde voor het geheele bedrijf en ook zeer sympathiek was ten opzichte van den heer Jansen en de zijnen. Foto's van het geheele gezelschap, doch ook van den gezant tusschen twee frissche boeren deernen, dochters van den landbouwer, legden het bezoek vast. Te Goes werd de lunch gebruikt in „De Korenbeurs" en toen ging de tocht naar den Wilhelminapolder, waar de heer A. Hanken den gast verwelkomde en naar de kweekerij van den heer v. d. Have, waar ten huize van den heer en mevrouw v. d. Have—Lucieer de thee werd ge bruikt. In Hotel „Centraal" bood de Z.L.M. haar hoogen bezoeker een diner aan. Zaterdagmorgen bracht de gezant een bezoek aan het monument op de graven van de oorlogsslachtoffers op het Vrede hof te Vlissingen, en daarna aan „De Schelde", het Loodswezen, de Zeevaart school en de Marine, waarna het ge meentebestuur tenslotte een diner in het Grand-Hotel aanbood. Velen, die in Zeeland met hem in aan raking kwamen, zullen zeker met schrij ver dezer aan de aangename uren in gezelschap van den heer Benoist door gebracht, bij dit overlijden nog eens gaar ne terugdenken. Middelburg,. De Flora. Vrijdag is voor tentoonstellingbezoek een rustige dag en dit bleek ook gisteren weer op de Flora in „St.-Joris". Er is heel den middag belangstelling geweest en des avonds nam die toe, maar van overgroote drukte was geen sprake. Zij, die er waren, hebben echter met groote belangstelling het gëxposeerde in al de afdeelingen be zichtigd en door tal van vragen hun kennis verrijkt. Des middags waren de kinderen van „Kinderzorg" en die van het Katholieke gesticht de gasten van de commissie. Des avonds was „Apollo" uit Domburg present en bracht onder leiding van den heer M. A. Romeijn een 9-tal nummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore. Het had meer belangstelling verdiend. Het zitje in den tuin was op dezen mooien avond een genot. Naar wij vernemen zal men Maandag middag hen, voor wien de reeds lage en- trée een bezwaar is, voor nog minder in de gelegenheid stellen een kijkje te ko men nemen. De tentoonstelling heeft bij herhaald bezoek verschillende gedachten opgewekt, waarvan wij er hier één bekend willen maken. Zou het niet mogelijk zijn bij een volgende bloemententoonstelling, die dan niet te lang op zich moet laten wachten, samenwerking te zoeken met „Uit het VolkVoor het Volk", om te trachten het oude Floralia, al is het in bescheiden vorm, te doen herleven en ook met de Vereeniging voor Volkstuinen, opdat ook haar leden afzonderlijk of gezamenlijk een stand inrichten. Hier ligt o.i. de weg open voor een poging tot samenwerking tusschen handel en liefhebbers. Wij geven de idee gaarne aan anderen om het verder uit te werken. Hansweert. Het Belgische sleepschip „Flandria." kwam gisternacht op het ka naal in aanvaring met het tankschip „Lindavia". De „Flandria" bekwam zware lekkage, zoodat het bergingsvaar- tuig „Dolfijn" van Wemeldinge te hulp moest worden geroepen om te pompen. Men zal trachten 'het lek hier met een noodneparatie te 'dichten. Ovezand. Dhr N. J. de Regt, thans vo lontair, is met ingang van 1 Sept. a.s. be noemd tot ambtenaar ter secretarie van deze gemeente. Borssele. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van dhr Elenhaas. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter deelde mede, dat 'het op halen van vuil gegund is aan J. Ars voor f3.50. Het vuil zal gebracht worden in de inlaag. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. om de begroe ting, dienst 1936 te wijzigen. Een 'kas- geldleening van f2000 tegen 4k» pet. zal opgenomen worden. Een schrijven was ingekomen of de gemeente hare medewerking wilde ver kenen om een geschikt lokaal te vinden, waar zittingen kunnen gehouden worden voor de Landbouwcrisisorganisatie. B. en W. hadden het oog op 'het ongebruikte lokaal der openbare lagere school. Dhr Almekinders zou hiervoor geen onkosten willen maken. B. en W. kregen mach tiging naar een lokaliteit uit te zien en bij uiterste nood zich te bepalen tot bet lokaal der openbare school. In 'geheime vergadering werd overge gaan. Tijdens de geheime vergadering verliet ook de secretaris de vergadering. Na opening keerde de secretaris weder om terug in de vergadering. Daarna kwam ter tafel a. Voorstel om over het belastingjaar 1936-37 40 opcenten op de hoofdsom ■der vermogensbelasting te heffen (thans worden geen opcenten geheven). b. Voorstel om over bet belastingjaar 1936-'37 te heffen 75 opcenten op de Gem een tefond'sbelas ting (thans worden geheven 40 opcenten). c. Voorstel met ingang van 'het belas tingjaar 1937 te heffen 200 opcenten op de personeele belasting (thans wordt ge heven 190 opcenten). Ter toelichting van deze punten was door B. en W. het volgende opgemerkt: B. en W. zien zich genoodzaakt om U deze voorstellen tot belastingverhooging te doen, omdat is gebleken, dat, wat de be- grooting 1936 betreft, absoluut geen even wicht bestaat tusschen de inkomsten en uitgaven, terwijl de financieele toestand voor de gemeente zóó is, dat ook over 1937 de voorgestelde belastingheffingen hoogst noodzakelijk zijn. De gemeenterekening over 1934, zooals die door den Raad voorloopig is vastge steld, sloot met een batig slot van f 187. Vast staat, dat dit onjuist is. Dit resulaat was verkregen doordat de uitgaven op den dienst 1934 gebracht zijn naar 1935, en inkomsten ten bate van den dienst 1935, zonder medeweten van de wethouders en den Raad, gebracht zijn in de rekening van 1934, hetgeen niet geoorloofd is. Voor zoover op het oogenblik kan wor den nagegaan, zal het nadeelig slot van den gewonen dienst 1934 zeker minstens f 3000 bedragen. Dit bedrag staat echter nog niet vast, en zal zeer vermoedelijk nog wel wijziging ondergaan. Bovendien moeten nog vele achterstal lige uitgaven van vorige jaren ten laste van 1936 worden gebracht, n.l. over de jaren 1932 tot en met 1935. Voorzoover thans is na te gaan, is dat samen onge veer f 4000 en van het waterleidingbedrijf plm. f 1650. Ook deze bedragen staan volstrekt nog niet vast. Het zal zeer veel moeite kosten, voor dit alles de noodige dekking te vin den; het behoeft dan ook geen betoog, dal de grootste soberheid in de gemeentelijke huishouding dient te worden betracht. Het spreekt dus wel vanzelf, dat belas tingverhooging niet kan uitblijven; naar het mij voorkomt, had zulks al eenige ja ren eerder moeten gebeuren. Door de ver hooging van de belastingen, zooals wordt voorgesteld, krijgen we de volgende baten: Op de begrooting voor 1936 is geen ont vangst geraamd voor opcenten op de ver mogensbelasting. Thans wordt voorgesteld 40 opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting te heffen. In overeenstem ming met het advies van de belasting-in spectie wordt de opbrengst geraamd op f 600. Van de opbrengst over het belasting jaar 1936'37 wordt vóór het sluiten van het dienstjaar 1936 85 pet. ontvangen, alzoo komt ten bate van 1936 85 pet. maal f 600 is f 510. Tot nu toe zijn 40 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting ge heven. Thans wordt voorgesteld 75 op centen. Op de begrooting is geraamd wegens opbrengst 40 opcenten f 1920; dit is aan den 'hoogen kant. De inspecteur raamt de opbrengst op f 1800. 75 Opcenten zul len opbrengen f 3375. Ten bate van den dienst 1936 komt daarvan 2/3 is f 2250; van den dienst 1935-36 komt ten bate van 19361/3 maal f 1800 is f 600; samen voot 1936: f 2850. Reeds op de begrooting gebracht f 1920. Komt duis door verhooging van het aanta'l opcenten van 40 op 75 ten bate van 1936 meer f 930. Thans worden geheven 190 opcenten op de Personeele belasting. Volgens de voor schriften moet, wil men verandering in de heffing brengen ten bate van 1937, het be treffende raadsbesluit woïden genomen vóór 1 Sept. 1936. De dienst 1937 zal de meerdere op brengst, zijnde plm. f 300, niet kunnen missen, weshalve B. en W. thans voor stellen te heffen 200 opcenten, met ingang van 1 Jan. 1937. Deze voorstellen worden aangenomen. Voorstel om het verifieatiebureau van de vereeniging van Nederlandsche Ge meenten te 's-Dravenhage op te dragen een onderzoek in te stellen naar de finan cieele administratie der gemeente over de dienstjaren 19301936. Ook dit voor stel werd aangenomen. Burgemeester en Wethouders merken hierbij' op, dat bet ten zeerste gewensc'ht is, een juist beeld te krijgen inzake de financieele administratie der gemeente. Er dient b.v. onder meer te worden nagegaan wat nog precies achterstallig is, zoowel wat de inkomsten als de uit gaven betreft. Vast staat, dat bet financieel beleid der gemeente den laatsten tijd te wenschen heeft overgelaten. Het komt B. en W. bet beste voor, met onderzoek der financieele admini stratie bet verificatiebureau der Vereen, van Nederlandsche Gemeenten te belets- ten. Dit alles kost natuurlijk geld. Naar bet bureau mededeelde is niet precies te zeg gen wat dat kost; dit 'hangt af van den duur van het onderzoek. De kosten zul len een bedrag van fg450 niet overschrij den. Vrouwenpolder. Op initiatief van een commissie uit de alhier vertoevende pen siongasten en in samenwerking met de Vereeniging V.V., heeft Vrijdagmiddag naar aanleiding van het naderende ein de van de vacantie, begunstigd door goed weer, op het strand alhier een zeer druk bezocht strandfeest plaats gehad, waar aan ongeveer 250 kinderen, jongelieden en ouderen hebben deelgenomen. De spelen bestonden o.m. uit eierloopen, vlagsteken, zak-, bal- en hardloopen voor kinderen, hard- en hindernisloopen, vèrspringen en den z.g.n. geitenhakkendans voor jonge lui en ouderen. Er heerschte den gehee- len middag een gezellige sfeer en zoowel deelnemers(sters) als toeschouwers heb ben naar hartelust genoten, terwijl de organisatoren op een alleszins geslaagd feest kunnen terugzien. Colijnsplaat. Gemeenteraad. Gistermiddag kwam de Raad in spoed- eisehende vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorloopige vaststelling had plaats van de gemeenterekening 1935. Gewonen dienst: ontv. f 58.465,82, uitg. f 51.426,98. Goed slot f 7038,84. Kapitaaldienst: ontv. f 3881, uitgaven f 3844. Goed slot f 37. Dhr Janse, die rapport uitbrengt, heeft één opmerking, n.l. dat de nota van on kosten aan het eene stembureau zoo veel hooger waren dan aan het andere. Dat is z.i. niet in orde. Ter sprake kwam het herstellen van den voorgevel der 0. L. school. Het eerste plan bevat bet gedeeltelijk herstellen, waarvan de raming f 360 bedraagt. Het tweede ge heel nieuw opbouwen. Raming f 700. Na eenige discussie werd het eerste, voorge steld door B. en W., met alg, st. aangeno men. Bij de rondvraag stelt dhr Hartog voor de lantaarnpalen op den hoek bij „dhr G. van Gilst en bij J. A. Coomans te ver plaatsen, daar deze z.i. in den weg staan bij den inrit. Dit wordt met 43 st. aan genomen. (Tegen dhrn Dees, Van Dis en Contant). Daarna wordt overgegaan in besloten vergadering. Ten behoeve van het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier is een electrische wind- voorziening aangebracht door dhr G. Bolle uit Goes. Terneuzen. Moedige redding. Gistermiddag was de ongeveer 11-jarige W. Elve uit de Oostkolkstraat alhier hal verwege de Oostpier te water gegaan, niet tegenstaande hij niet zwemmen kon. Spoe dig geraakte hij in den daar loopenden sterken stroom en dreigde te verdrinken. Gelukkig voor hem waren daar in de buurt de 14-jarige C. de Fouw en de 14-jarige A. van Alphen uit de Steenkamplaan. Op merkzaam gemaakt door het hulpgeroep van een Belgischen krabbenvisscher ging De Fouw direct te water en kon hij een door den krabbenvisscher toegestoken schepnet den drenkeling toesteken. Inmid dels was ook Van Alphen te water gegaan en met vereende krachten mochten deze dappere jongens de voldoening smaken den drenkeling naar den wal te trekken en met behulp van den visscher op 't droge te brengen, waar het aan den inmiddels ter plaatse gearriveerden Dr van Breda Vriesman gelukte door kunstmatige adem haling de levensgeesten weer op te wek ken. De toestand van den jongen, die naar de ouderlijke woning is gebracht, was re delijk wel. Axel. Herdenkingsfeesten. De feestelijkheden ter herdenking van 17 Juli, den datum waarop het 350 jaar ge leden was dat Axel door Prins Maurits van Oranje werd ingenomen en sinds dien onafgebroken tot de Nederlanden heeft behoord, zijn verschoven naar de week van 28 Augustus5 September a.s. en behoudens een eventueele wijziging van ondergeschikte beteekenis, staat thans vast dat op Woensdag 2 Septem ber een historische optocht zal gehouden worden, voorstellendDe intocht van Prins Maurits met gevolg te Axel in 1586. Vooraf wordt bij de Oude Landpoort (voor deze gelegenheid op dezelfde plaats herbouwd) Z. H. door den Magistraat van Axel begroet en hem de sleutels der stad aangeboden. Deze dag wordt be sloten met een vuur werk, afgestoken bij de Kleine Kreek. Voorts wordt een vierdaagsche tentoon stelling op 'Oudheidkundig gebied inge richt (2, 3, 4 en 5 Sept.) O.a. zal deze bevatten drie hoerenkamers (Axelsch) nl. 1830, 1880 en 1920. Er is op Zaterdag 5 September een muziek- en zangfeest, waaraan ongeveer 20 gezelschappen deelnemen. Voorts vinden plaats een winkelweek van 28 Augustus5 September, een kin derfeest op 31 Augustus, het optreden der beroemde Djiguiten-ruiter-kozakken op Zaterdag 29 Augustus, illuminatie, straatversiering, enz. Tholen. Vergadering van den raad der gemeente Tholen op Vrijdag 14 Aug. Af wezig met kennisgeving de heeren Moel- ker en van Vessem. De voorz. Mr A. J. v. d. Hoeven, opent op de gebruikelijke wijze met gebed. Ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten, dat met ingang van 13 Aug. is herbenoemd tot burgemeester Mr A. J. van den Hoeven. Weth. van den Berge feliciteert den voor zitter met zijn herbenoeming en spreekt den wensch uit, dat hem wijsheid ge schonken mag worden voor zijn moeilijke taak. De voorz. dankt voor de gesproken woorden. Een verzoek van P. Quist e.a. tot verbod ijsco's uit andere gemeenten, wordt met alg. stemmen verworpen. Toe gestaan wordt een verzoek van de Vis- schersvereeniging, om vrijstelling stelling- gelden, wegens de slechte uitkomsten van hun bedrijf. Aan de Fa den Haack wordt grond in gebruik gegeven voor de som van f75 per jaar. Aanbieding vindt hierna plaats der ge meenterekening, de bedrijfsrekeningen en de rekeningen der instellingen van wel dadigheid, o.a. gewone dienst gemeente ontv. f 196.883,99, uitg. f 195.837,17, batig saldo f 1046,82. Kapitaaldienst ontvangen f 410.596, uitg. f 460.315,01, nadeelig saldo f 49718,22. Woningbedrijf ontv. en uitg. f 1988. Kapitaaldienst ontv, f 1440,06 en uitg. f 1132,30, goed slot f 308,36. Gasbe drijf gew. dienst ontv. en uitg. f37044,28. Kapitaaldienst ontv. f79657,77, en uitg. f 74700, goed slot f 4957,77. Brugbedrijf ontv. f65151,50, uitg. f57.389,67, goed slot f 7761,83. Kapitaaldienst f 198870,43 ontv. en uitg. In de commissie tot nazien dezer reke ning worden benoemd de heeren Moel- ker, Overbeeke en Bogert. B. en W. stellen voor den heer Dekker ongevraagd eervol ontslag te verleenen als lid van den raad van aandeelhouders der N.V. Waterleiding-Mij Tholen. De voorz. zegt, dat B. en W. meenen, dat een lid van den Raad behoort zitting te hebben in v.n. Raad, dat den heer Dekker èn mondeling èn schriftelijk is verzocht zijn ontslag te vragen, doch dat hieraan niet door hem is voldaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2