U bespaart tijd en geld Onderwijs. Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Laatste Berichten Gemeenteraad van Goes. —j D s J. J. Homburg. Op Zondag 23 Augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat Ds J. J. Homburg, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Goes, te Biervliet in het ambt bevestigd werd. Vandaar vertrok hij in 1902 naar Groede. Sinds 1 November 1908 dient Z.Eerw. de ge meente te Goes. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling dit ambtsjubileum op 3 September a.s. in het gebouw der Chr. Jongelings ver een. te herdenken waar dan ook gele genheid zal worden gegeven den jubilaris gelukwenschen aan te bieden. Geslaagd voor het hoofdakte-examen dhrn D. H. Schuitmaker te Goes, J. ~W. Kommers te Bruinisse, P. H. J. Melieste te Bresfcens en L. P. Pieterse te Katten- dijke. Tot kweekeling met akte aam de School der Vlissingsche Schoolvereeni- ging is benoemd de heer A. P. van der Pluijm te Middelburg. VERLOOFD PAAR VERDRONKEN OP DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Zeilboot omgeslagen. Onbekendheid met vaarwater de oorzaak. Een blij' vacantie-uitstapje van twee jon ge mensohen uit Friesland, een verloofd paar, heeft gistermiddag in de Reeuwijk- sche plassen een droevig slot gevonden. Bij een zeiltocht is de boot omgeslagen, waardoor beiden zijn verdronken. Een derde inzittende, een jongen van elf jaar, heeft zich zwemmende gered. Bij de familie Westerhof aan den Rid der van Gatsweg te Gouda logeerden eeni- ge dagen een neef, de 25-jarige G. v. d Werf en zijn 21-jarige verloofde Fopje Vollema, beiden uit Woudsend in Fries land, die met de moeder van den jonge man te Gouda vertoefden. De jongelui gingen met hun neefje, den 11-jarigen B J. Westerhof, op de Reeuwijksche plassen een zeiltocht maken. Daartoe huurden zij een boot, een veertienvoets jol, waarmede zij den plas Elfhoeven opgingen, den grootsten van het Reeuwijksche meren- complex en den dichtst bij Gouda gelegen plas. Midden in het wijde water, op ongeveer 150 m van de Groene Reede, een schei- dingsweg tusschen de plassen Elfhoeven en 's-Gravenbroek, is de boot ter hoogte van de z.g. Stormhoek omgeslagen. Hoe is niet met zekerheid te zeggen. Volgens de moeder kon de jongeman zeilen en had hio in zijn woonplaats een boot. Het was gisteren goed zeilweer. Wel stond er een aardig briesje uit het Noord- Westen, dat deining in het wateropper vlak bracht, maar de omstandigheden wa ren toch voor zeilen alleszins geschikt. Vermoed wordt, dat onbekendheid mei de plassen 1 het was de eerste keer, dat de jongeman in Reeuwijk zeilde een rol heeft gespeeld en dat voorts een val wind van grooten invloed is geweest. Er zat een bui in de lucht, die ten slotte wel is overgedreven, maar die toch met windvlagen gepaard ging. Waarschijnlijk is de wind in het zeil geslagen en de stuur man heeft vermoedelijk een zeiitechnische fout gemaakt door te krap te zeilen, waar bij ook van invloed was, dat de inzitten den zich aan den hoogen kant der boot be vonden, waardoor zij het vaartuig, toen de wind in het zeil sloeg, niet meer kon den houden. Vast staat in elk geval, dat de verloof den niet konden zwemmen en dit groote risico bezegelde, toen de boot midden op den breeden plas kapseisde, vrijwel hun lot. De U-jarige jongen verstond wel de zwemkunst en zoodra hij in het water lag zwom hij naar den kant. 't Ongeluk was midderwijl van verre opgemerkt. Op eenige honderden meters bevond zich de heer J. L. Hulleman uit Gouda met zijn motorboot; hij begaf zich onmiddellijk naar de plaats, waar de omgeslagen jol dreef. Onderweg tjof hij den jongen, dien hij op 100 m van den wal doodop oppikte Ook het meisje had hij spoedig gevonden. Zij had zich aan de boot vastgeklampt en lag onder het zeil onder water. Dadelijk werd zij naar de Groene Reede gebracht. Reeds vijf minuten na het ongeluk was zij op den wal en weldra was men bezig te trachten de levensgeesten op te wekken. De pogingen waren echter vergeefsch. Twee uur lang heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, doch - ten slotte moest de dood geconstateerd worden. In Reeuwijk was geen zuurstofapparaat, stel lig een ernstig gemis in dit waterrijke land. Geruimen tijd na het ongeluk heeft men aan de Goudsche politie een zuurstofkof fer gevraagd, welke snel per motor werd gebracht, maar geen uitkomst meer kon brengen. De jongeman was na het omslaan in de diepte verdwenen en kwam niet meer ho ven. De badjuffrouw van het zwembad Elfhoeven en een lid van de Ned. Centrale Reddingsbrigade doken verscheidene ma len, maar konden het lichaam niet vinden in den 4 m diepen plas. Men wist niet precies de plaats waar het ongeluk was gebeurd en de geredde jongen was te veel overstuur om inlichtingen te kunnen ge ven. Er was zelfs eenige tijd noodig eer men wist, hoeveel menschen. in de boot hadden gezeten. De jongen kon geen opheldering geven over de toedracht van het gebeurde. Gis- eravond was het lijk van den verdronkene oog niet gevonden. Het lijk van het meisje is voorloopig naar het doodenhuisje te Reeuwijk overgebracht. Bijl het baden verdronken. Bij het baden aan het strand te 's- Gravenzande, is de 24-jaiige W. uit Am sterdam, die op het kampeerterrein Vluchtenhurg verblijf 'hield, vedronken. Droevig einde van een uitstapje. Bij het kruispunt Laar- derweg-Molenweg te Laren is gister mid dag een ongeluk gebeurd, waarbij een knaapje op tragische wijze om het le ven is gekomen. De heer en mevrouw De G. wonende te Laren, fietsten omstreeks drie uur met hun zoontje van Eemnes naar hun woonplaats. De moede., reed voorop, daarachter volgden het zoontje en de va der. Biji het kruispunt Laarderweg-Mo- lenweg gekomen, naderde een vrachtau to van de firma Vos uit Huizen. Daar er een groentewagen en een hoop steenen aan den linkerkant van den weg ston den, was er weinig ruimte om te pas- seeren. Mevrouw De G. gelukte dit, doch haar zoontje schrok, doordat er juist een steen van den hoop viel; hiji raakte het stuur kwijt en viel tegen den vracht auto, waarna bijl op de straat Heef lig gen. Een ontboden geneesheer uit Laren constateerde, dat het knaapje zijh nek had gebroken. Van een wissen dood ge red. De 7-jarige A. B. uit Rotterdam, die Dinsdag met zijin ouders een dagje op het kampeerterrein onder de gemeen te Zevenhuizen doorbracht, is aldaar bijl het spelen te water geraakt. Het kind viel van den wal en kwam niet meer boven. De agent van .politie uit Hillegersberg A. T. J. Nobel, die juist Iter plaatse was, ging onmiddelijk ge kleed te water, gevolgd door den heer Rijen lid van de Rotterdamsche Trans- portkolonne van het Roode Kruis. Na vijf minuten werd het kind, dat met het hoofd in den modder was vast blijl- ven zitten, en het bewustzijn had ver loren, boven gebracht, waar de beide redders kunstmatige ademhaling toepas ten. Na ruim een uur gelukte het hun de levensgeesten weer op te wekken. De toestand van het kind is zeer bevre digend. Gasten als inbrekers. Den laatsten tijd had Texel blijkbaar bezoek van ongewenschte zomergasten. Er werden artikelen uit een warenhuis gestolen, rijwielbelastingmerken van fietsen ontvreemd, er werd zelfs een kampeertent opengeseden en daarna diefstal van den inventaris gepleegd. Het is thans gebleken, dat verschil lende der gestolen voorwerpen in het bezit waren van eenige jongelui uit U- tiecht, die tevens in het bezit bleken van inbrekerswerktuigen. Een paar leden der bende 'waren reeds vertrokken, maar konden elders worden aangehouden. Motor geslipit bij' Reuver. 0'p den rijksweg te Reuver is gister avond op het nieuw geteerde weggedeel te een motorrijwiel geslipt en tegen een langs den weg staanden boom gereden. Je motor werd hierbij geheel vernield en de berijder alsmede de duorijdster werden tegen den grond gesmakt. Onmiddelijk na het ongeval passeerde een doktersauto. De dokter neem 'beide gewonden op en bracht hen in bewuste- loozen toestand in zijn auto naar het ziekenhuis te Tegelen over. Hier bleek, dat de toestand van de beide slachtof fers ernstig was. De heer had verschillende fracturen en kwetsuren opgeloopen, terwijl de da me biji het ongeluk eenige hoofdwonden en een lichte hersenschudding had be komen. Doordat de beide personen nog niet tot bewuistzijh waren teruggekeerd, heeft men hun namen nog niet kunnen ach terhalen. Wel is bekend, dat de be stuurder en de dame uit Maastricht afkomstig zijd en op weg waren naar Venlo. Medenblik weer door mug gen plaag geteisterd. De mug gen, die voor eenige weken velen IJsselmeergemeenten tot een plaag wa ren, doch daarna plotseling waren ver dwenen, zijn teruggekeerd. Vooral te Medemblik en omgeving, al dus het „Hdlb." is de lucht weer vervuld met muggengezoem. Ontelbare legioenen dezer insecten beijveren zich het den menschen zoo lastig mogelijk te maken Aan den Oosterzeedijk te Medenblik heerscht de plaag het ergst. Voor den wielrijder en den automobi list is het bijna niet mogelijk zich voort te bewegenDe wielrijder is gedwongen een stofbril te dragen 1 indien het mo gelijk ware ooren, neus en mond ge sloten te houden. Hierdoor kan men ech ter toch niet voorkomen, dat insecten zich zelfs door de boven- en onderkleeding van hun slachtoffer weten heen te wer ken. De automobilist is het geraden alleen indien hiji in het bezit is vaneen ruitenwisscher die van bovenstebeste kwa liteit is zich op den dijk te begeven, nadat hiji den radiator heeft gepantserd met horragaas. De muggen vliegen anders in de gaatjes van den radiator, waardoor de luchttoevoer wordt afgesne- denen de motor warm loopt. E enerzijds schrijft men de terugkomst van de muggen toe aan den Oostenwind, die de insecten uit het IJsselmeer zou verdrijlven.Anderzij:ds is men echter van meening, dat deze muggen afkomstig zijd van een tweede broedsel. Deze meaning wordt gesteund door de voor spelling, waaraan deskundigen zich dit voorjaar hebben gewaagd, dat de mug gen in Mei j.l. te voorschijln gekomen zouden verdwijnen, doch dat zij in de maand Augustus in versterkten getale zouden terugkeeren. Men beweert, dat biji verbetering van de IJsselmeer-fauna, wanneer de vioschen de muggenverdelgers bij1 uitnemendhei l zich in aantal zullen hebben uitge breid, ook verbetering in de toestanden van nu zal zijin waar te nemen. Ieder Medemblikker hoopt daarom van harte dat het den IJsselmeervischstand welga! Inbraak te Apeldoorn. Door een agent van politie werden gister ochtend de sporen van een inbraak ont dekt in het groote pand van de firma Kreymborg Go. aan de hoofdstraat te Apeldoorn. Bij' een door de politie inge steld onderzoek kwam aan het licht, dat in den nacht inbrekers het gebouw zijn binnengedrongen en een groote partij' hee- regenjassen en heerenmode-artikelen heb ben ontvreemd. Een pakket heerenmode artikelen, dat reeds was klaar gezet, heb ben de inbrekers, vermoedelijk bij een overhaaste vlucht, achtergelaten. Het elec- trische kasregister was geforceerd. Hier uit werd een bedrag van tien gulden en een flink bedrag aan postzegels ont vreemd. De waarde van het ontvreemde loopt in de honderden guldens. Treiler met 18 man aan boord vergaan. Volgens berichten uit Reykjavik wo'rdt sedert den zwaren storm, die in den nacht van Zaterdag op Zondag verscheidene treilers op zee heeft verrast, een IJslandsche treiler met een uit 18 koppen bestaande bemanning ver mist. Bij het zoeken naar het vermiste vaar tuig heeft men een reddingsboei en nog eenige andere voorwerpen gevonden, die van de verdwenen boot afkomstig zijn, zoodat wel aangenomen moet worden, dat de bemanning om het leven is gekomen. Schade door hoog water. In de huurt van Stad Hardenberg heeft het water in de afgeloopen weken tien tallen hectaren grasland onder water ge zet, terwijl ook vrij veel bouwland is on der geloopen. Thans nu het water weer etnigszins zakt, valt de schade op te ne men en deze blijkt niet gering te zijn. Veel grasland is totaal zwart geworden, waar bij het gras is veranderd in een slijkige massa. Aardappelvelden hebben zóó gele den, dat de veldvruchten wel binnen eenige dagen verrot zullen zijn. Op de roggevelden is het koren in de halmen geheel uitgeloopen, waardoor het voor verscheidene doeleinden ongeschikt is ge worden. Naar verluidt, moet ook in het aan grenzende deel van Dhitschland de scha de groot zijn, met name in de buurtschap pen Uelsen en Wilsum. Turksche gevangenen ga an een kanaal graven. Zesduizend Turksche dwangarbeiders, verdeeld in 20 ploegen van elk 300 man, zullen een ka naal graven, waardoor Ankara met de zee wordt verbonden. De kosten zijn ge raamd op ongeveer twee millioen Turk sche ponden, waarvan een groot deel als dagloon wordt uitgekeerd aan de dwang arbeiders, teneinde hen in staat te stel len een spaarpot te maken en een nieuw leven te beginnen wanneer zij in vrij heid zijn gesteld. Het werk zal ongeveer drie jaar duren. Auto rijdt tegen een brug. Slachtoffer ernstig gewond. Te Smalbroek biji Beilen is gisteren een au|toi-ongeluk gebeurd waarbiji mej. B. vrij' ernstig werd gewond. De heer J. Kn., hoofdinspecteur van een verzekeringsmaatschappijl kwam met een auto uit de richting Beilen en reed naar Hoogeveen. Even voor de brug over het Linthorst- Homankanaal te Smalbroek werd bij' ■dpOT eeni paar voorbijgangers afgeleid, met bet gevolg, dat de auto uit de bocht vloog ,en met groote snelheid tegen de brug opreed. De leuning dezer brug knap te doormidden en drong tusschen de bei de voorste zitplaatsen door tot achter in den auto, waar mej. H. was gezeten. Hevig bloedend werd zij uit den auto bevrijd. D'e kleeren waren bet slacht offer gedeeltelijk van het lichaam ge scheurd. De auto was boven bet kanaal aan de brug blijven hangen. EEN NIEUW SOORT HEIPAAL GEDEMONSTREERD. 'Op een terrein aan de Hobbemakade te Amsterdam, waar een nieuwe vleugel aan het St. Ignatiuscollege gebouwd wordt, demonstreerde de N.V. Wernink's Beton Mij. te Leiden een nieuw soort bei- paal, vinding van den beer J. de Wit, ten overstaan van vertegenwoordigers van overheidsinstanties. De paal is bijzonder 'geschikt voor toe passing bij verzakte fundeeringen, ver bouwingen binnensbuis en overal waar met een heistelling, van welke construc tie dan ook, niet gewerkt kan worden. In beperkte ruimten is de werkwijze als volgt: Een stalen huls, bestaande uit stuikken van twee meter lang, wordt in den grond gebracht ongeveer ter halve lengte van den te maken paal. In deze huls wordt een tweede huls geplaatst, waarvan de diameter zoo groot mogelijk gekozen wordt; hij moet echter nog kun nen schuiven in de eerste. Zijn beide buizen in den grond ge bracht, betgeen voor de tweede zelfs zeer gemakkelijk is, dan wordt de eerste 'huls op een vernuftige wijze dieper gebracht en de binnenste vastgehouden, terwijl een rubberring zorgt voor afsluiting. Het is dus een uitschuifsysteem, juist als een verrekijker. Is met de buitenste buis de gewenschte diepte bereikt, dan wordt hierin een wapening gevlochten en neer gelaten. Beide mantels worden dan met beton gevuld. De mantels blijven in den grond en dienen als 'bekisting. Tijdens het geheele proces dringt geen water naar binnen. Het beton storten kan dan ook op een geheel normale wijze geschie den. De paal toont veel overeenkomst met den z.g. franki-paai; 'het verschil is echter dat de metalen mantel van den franki- paal na het gieten van het betoon omhoog gehaald wordt. De mantel van dezen paal blijft in den grond zitten. De firma heeft te Rotterdam reeds vele karweien opge knapt, die bijzondere behandeling vergden. Zoo heeft zij haar z.g. witboorpalen ge perst onder de fundamenten van drie be staande torenhuizen aan het Mathenes- serplein te Rotterdam. Thans is zij bezig te Rotterdam de fun damenten te plaatsen voor een nieuwe drukpers. Dit geschiedt binnen in een bestaand dagbladgebouw. Ter gelegenheid van deze demonstratie is er gisteren een belasting van 80.000 K.G. op den kop van den paal geplaatst. De voet van den paal heeft n.l. een ver breeding, hetgeen het draagvermodgen vergroot. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter de 'heer A. L. van Melle. Af wezig de heeren v. d. Ddes en Reedijk, met kennisgeving. Zonder kennisgeving dhr Goeman. De volgende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen: Bericht van den heer Mr J. W. Goed- bloed, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad en de verschillende functies, krachtens dat lidmaatschap door hem be kleed, neerlegt. Bericht van den Commissaris der Ko ningin, dat aan den burgemeester dezer gemeente verlof is verleend van 6 tot 26 Augustus 1936. Rapport van het Verificatiebureau van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger over het 3e kwartaal 1936; idem van het Grondbedrijf over het 3e kwartaal 1936; en idem van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst over 't 3e kwar taal 1936. Goedkeuring van diverse verordeningen en Raadsbesluiten. Bericht van den Dienst van Weg en Werken van de Ned. Spoorwegen, dat het bordje met opschrift: „Let op de tram" van het Stationsplein is verwijderd. Verslag over 1935 van de N. V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Mij en over 1935 1936 van de Breede Watering bewesten Ierseke. Bericht van den heer A. de Roo, dat hij ontslag neemt als voorzitter en lid der financieele commissie. Verzoeken om afschrijving belasting worden toegestaan. Mr J. W. Goedbloed wordt ontslag ver leend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Als opvolger wordt benoemd de beer A. de Roo. Nieuwe schoolgeldregellng. De 'heer Simons spreekt over bet groote verschil tusschen het hier voorge stelde en het voorstel, dat in Middelburg aanhangig is gesteld. Daar is de nieuwe regeling veel gunstiger. De voorzitter deelt mede, dat deze normen opgelegd zijn en betwijfelt of de goedkeuring op de oude regeling zal wor den verkregen. D'e heer G r u c q verklaart zich voor de nieuwe regeling, doch zou gaarne van B. en W. een gunstiger regeling op enkele onderdeelen zien. De heer Simons bepleit aanhouding. D'e heer Visscher deelt mede, dat de financieele commissie zich met 't voor gestelde accoord verklaart. De heer De Roo merkt op, dat deze regeling is opgelegd, later is mogelijk ge legenheid om tot wijziging te komen. D'e heer Simons vraagt toezegging van B. en W. dat zij nog dit jaar met wij zigingen zullen komen. Het voorstel wordt aangenomen. Rekening Burgerl. Armbestuur dienst jaar 1935 wordt vastgesteld. Reclame van A'. Jacobs tegen zijn aan slag in het verguningsrecbt wordt afge wezen. Ontslag gemeente-ontvanger. Aan den heer H. Janse Bz. wordt eer vol ontslag verleend als gemeente-ontvan ger tegen 1 Jan. 1937. Voorstel tot aankoop stukje grond aan den Patijnweg. De heer Crucq vraagt of bet niet mo gelijk is om iets meer te koopen, daar bet voorste gedeelte ook te smal is. B. en W. zullen dit nader bezien. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren Simons, Eckhardt en Ver- maire worden benoemd tot commissie A.-R. LANDDAG 15 SEPT. DEN HAAG. Willen de secretarissen van Kiesvereen. en Prop. Clubs er zorg voor dragen, dat het secretariaat van „Mobiel" (Soestdijk- schekade 912, Den Haag), uiterlijk a.s. Zaterdag opgave heeft ontvangen van het aantal toegangsbewijzen f 0,30 p. stuk), dat deze plaatselijke organisaties in voor verkoop willen nemen? Deelnemers uit plaatsen waar géén kaarten in voorverkoop verkrijgbaar zijn, kunnen toegangsbewijzen en bonnen voor lunchpakketten f 0,15 of f 0,20 p. stuk) toegezonden krijgen na storting van het verschuldigde bedrag op postrekening 18138 van de Boazbank te 's-Gravenhage of per postwissel aan deze bank, Molen straat 45. De verzending van kaarten vangt a.s. Maandag aan. voor het nazien der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid de heer J. La- port. De beer Eckhardt rapporteert dat de stukken in orde zijn bevonden. Tot toe lating wordt besloten. De zekerheidsstelling van den Admini strateur Gasthuis wordt bepaald op f 10.000. Benoeming administrateur Gasthuis. De heer Simons legt de verklaring af, dat de wijze waarop deze benoeming tot stand komt, zijn sympathie niet heeft, hij zal zich echter niet van stemming onthouden. De heer Kloosterman is van de zelfde meening en vindt de plaatsing van no. 2 ook niet gelukkig. Door hel plaatsen van een gelijke kracht was de positie van No. 1 ook idealer geworden. De heer Eckhardt spreekt zijn leed wezen er over uit, dat geen andere can- didaat er op voorkomt, er zijn vele jonge krachten, die op betrekkingen wachten. Er is indertijd een fout gemaakt, die zich thans wreekt. De heer G r u c q vraagt of de sollicita ties serieus zijn bekeken of dat het Gast huisbes tuur er maar een hij geplaatst heeft. De heer D e R o o wil opmerken, dat hij niet meegaat met den heer Kloosterman waar hij sprak over de bekwaamheid van No. 2 Spr. twijfelt niet aan diens be kwaamheid. D'e heer Kloosterman heeft niet bedoeld dit te zeggen, doch dat gemis aan ervaring mee bij hem voorzat. De heer V isseher verklaart, dat hij niet aocoord gaat met deze voordracht. D'e heer D'en Herder had absoluut geen kans zoo 'hij niet in 't bestuur had gezeten. Spr, zal aan een dergelijke benoeming niet medewerken. 't Gaat niet tegen den per soon, doch tegen de wijze. De heer Vermaire, voorz. Gasthuis- bestuur, verdedigt de voordracht en prijst de werkkracht van den heer den Herder. Tot stemming overgaande wordt be noemd met 5 stemmen dhr G. M. den Herder, terwijl 4 stemmen in blanco wor den uitgebracht. De andere reeds vermel de voorstellen worden aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr Simons of aan de arbeiders bij de werkver schaffing, welke a.s. Zaterdag wegens Kath. feestdag hun kerkelijke plichten wenschen waar te nemen, hun loon wordt uitbetaald. De voorzitter ant woordt toestemmend. Verder vraagt de heer Simons om voortaan op de kermis de werptenten te weren, daar die voor vele winkeliers schade medebrengen. De heer Eckhardt vraagt of het niet mogelijk is des Zondags het gebel van de ijswagens te verbieden. Vele ingezete nen hebben daar hinder van, zelfs tot in de Herv. Kerk dringt het geluid door. De heer Kloosterman zegt B. en W. dank voor het ontdoen van opgaand hout op het Rimmelandplein. De heer Crucq vraagt of B. en W. de afschaffing van den huurtoeslag met ingang van 1 Sept. onder de oogen heb ben gezien. Het is nog niet in B. en W. behandeld. De heer Visscher zou met kracht willen protesteeren, er kan van de steun regeling niets meer af. Verder vraagt Spr. of B. en W. al het mogelijke willen doen om bij den bouw van de Telefooncentrale zooveel mogelijk arbeiders uit Goes te plaatsen. Dé voor zitter zegt alle mogelijke medewerking toe. Hierna sluiting. Goes. Het concert door „Hosanna" he denavond op de 'Groote Markt gaat we gens het opbouwen der kermistenten niet door. VERKOOP VAN VLIEGTUIGEN DOOR DE K.L.M. Onderhandelingen met de Crilly- maatschappiji en de Swiss Air. In verband met de voortdurend op duikende berichten over den verkoop van vliegtuigen door de K.L.M. naar het bui tenland op het oogenblik via Enge land en Spanje heeft het Hdbl. zich op het hoofdkantoor van de K.L.M. nog eens op de hoogte gesteld van de situatie ten deze. Op gezag van den heer D. J. de Vries, chef van de afdeeling handel van de K.L.M., kan 'het volgende worden medegedeeld. Het is absoluut onjuist, dat de K. L. M. nog onderhandelingen zou voeren over den verkoop van vliegtuigen naar Spanje*.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3