Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen gaande de diaconalia, de Synodale Fond sen, het Pensioenfonds en de kas tot aan vulling, het advies in te winnen resp. van de Diaconale Commissie, den Quaestor- Generaal en den Pensioenraad en voor 't geval de adviezen daartoe aanleiding mochten geven, aan de Synode benoeming voor te stellen van een commissie voor de technische herziening der reglementen en een centrale commissie van juridisch advies voor wie voor het burgerlijk recht de reglementen der kerk moeten hantee- ren. Op voorstel van den president werd tot het laatste, een centrale commissie beslo ten, bestaande uit: één lid, aan te wijzen door de Diaconale Commissie; één lid, aan te wijzen door den Pensioenraad; den Quaestor-Generaal en de secretaris der Synode. Deze commissie kan aan de hand van haar ervaring later, indien ze zulks noodig acht, voorstellen over juridisch technische herziening der reglementen doen. De Synode werd daarna op de gebrui kelijke wijze gesloten. Ned. Herv, Kerk. Goes, 10 u. ds Homburg, 6 u. ds Steinz. Wilhelminadorp, 10 u. ds de Vries, 2,30 geen dienst. Arnemuiden, 9,30 en 6 u. dhr Overweel te Herkingen, 2 u. ds Simoons. Hansweert, 9,30 u. ds v. Burgeler. Gerei. Kerk. 's Gravenpolder, vm. en nm. ds v. Dijk. Ierseke, vm. en nm. ds G. W. Aalders te Leimuiden. Geslaagd voor de hoofdacte de heer A. J. Dieriksz, te Sluis. De mijnramp in Yorkshire. Gisteren is het gerechtelijk onderzoek inzake het mijnongeluk bij Barnsley be gonnen. De lijken van de 32 naar de op pervlakte gebrachte slachtoffers zijn ge schouwd. Verder heeft men een aantal familieleden van slachtoffers verhoord. De pogingen om de 25 andere lijken naar de oppervlakte te brengen zijn nog niet met succes bekroond. Zij worden voortgezet. De oorzaak van de ongewone koude in de mijn is nog niet vastgesteld, In een hoofdartikel over de mijnramp bij Barnsley maakt de „Times" melding van het feit, dat verleden jaar 923 mijn werkers den dood vonden, in 1934 1153, en in 1933 877. Elk jaar worden duizen den verminkt. Monteurs van een muur ge vallen. Bij het installeeren van een radio-antenne op het dak van een boer derij in de buurtschap Achthoven ondei de gemeente Leiderdorp, is een tweetal - monteurs, werkzaam bij de Fa W. den Hertog te Alphen a. d. Rijn, door het afbrokkelen van een stuk muur van een hoogte van ongeveer zeven meter omlaag gestort. Een hunner, C. Niebek, bleek ei vrij ernstig aan toe te zijn; behalve een gebroken pols had hij inwendige kneuzin gen opgeloopen, zoodat zijn overbrenging naar het Academisch ziekenhuis te Lei den noodzakelijk bleek. De andere mon teur, J. Roest, werd minder zwaar ge wond en kon, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar zijn woonplaats worden vervoerd. Het auto-ongeluk bij Ede. Inzake het auto-ongeluk nabij Ede, dat gisterenmorgen heeft plaats gehad en waarbij twee personen om het leven zijn gekomen, wordt nader vernomen, dat de familie Wildeboer, die in Amersfoort lo geerde, op weg was naar Roermond waar familie zou worden bezocht. Da om het leven gekomen mevrouw T. L. WildeboerFrietman was 51 jaar oud en haar dochter, mej. J. W. Wildeboer, 17 jaar. De heer D. v. d. Kraan, die de auto bestuurde, is 32 jaar. De heer L. Wilde boer, controleur bij de coöperatie „De Vooruitgang" te Rotterdam, is 43 jaar. Zooals gemeld, werden de beiden heeren ernstig gewond. S m o k k e 1 a r ij. Te Roosteren heb ben de ambtenaren gisternacht beslag gelegd op 138 K.G. suiker en 40 K.G. mar garine. De smokkelaars, die door de amb tenaren werden achtervolgd, wisten te ontkomen. Granaat valt in zee op 100 M. van de „Dempo". Tijdens de heden langs de Spaansche Zuidkust geleverde gevechten bevond naar United Press verneemt de „Dempo" van den Rotter- damschen Lloyd, zich in de onmiddellijke nabijheid van de vuurlinie, zoo dicht zelfs dat een granaat op nog geen honderd meter van het vaartuig in zee terecht kwam. De „Dempo" bevond zich omstreeks halftien ter hoogte van Punta Carnero in de nabijheid van Algeciras. De kapi tein van het Rotterdamsche schip gaf bij zijn aankomst te Tanger als zijn meening te kennen, dat de granaat waarschijnlijk een Spaansch regeeringsvaartuig heeft gegolden. De passagiers waren voorts oog getuige van het hevige gevecht, dat zich gistermorgen voor de kust van Ceuta heeft afgespeeld. Dame tusschen twee au t o's bekneld. Te Amersfoort is gistermiddag mevr. N., die biji hotel de Witte op een der drukste uren den Utrechtschen weg per rijwiel overstak, beklemd geraakt tusschen twee auto's. Zij is met inwendige kneuzingen en enkele vleeschwonden naar het St. Elizabeths- ziekenhuis gebracht. Knaap in mui geraakt en verdronken. Gistermiddag is te Kat wijk aan Zee de tienjarige A. B. M. de M., zoon van een Rotterdamsche familie, die met vacantie aan zee vertoefde, bij het baden in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. De reddingsbrigade heeft geruimen tijd de zee afgezocht, maar is er niet in ge slaagd het lijk van het slachtoffer te vinden. Wielrijder door auto over reden. Gistermiddag heeft in de ge meente Wouw een tragisch ongeluk plaats gehad. De 73-jarige G. de Regt was per rijwiel naar Roosendaal geweest en keerde te ongeveer half vier naar Wouw terug. Toen nabij het postkantoor een auto, afkomstig uit Rotterdam den wiel rijder achterop reed, werd deze nerveus en kwam vlak voor de vrachtauto te vallen. De autobestuurder kon niet tijdig meer stoppen met het gevolg, dat de R. werd overreden. In hopeloozen toestand werd het slacht offer naar het ziekenhuis te Roosendaal overgebracht, alwaar hij kort na aankomst is overleden. Het optreden van Duit- schegrens'beambten teKerk- rade. Sinds de overplaatsing van den te heetgebakerden Polizeioberwachtmeis- ter M. uit Herzogenrath naar Stolberg, is de rust aan de grens te Kerkrade, met name aan de Nieuwstraat, teruggekeerd, aldus de Limb. Koerier. Een der laatste dagen is echter aan de Nieuwstraat weer een incidentje voorge vallen. In de schemering stonden een paar buurvrouwen, wonende aan die straat, in de gemeente Kerkrade, met elkander voor de deur te praten en op het trottoir speel den drie kinderen. Een Duitsch douane-beambte, wiens wachthuisje op 40 of 50 meter afstand is gelegen naderde langzaam het troepje spe lende kinderen en halt houdende (op Duitsch gebied) voor de woning, waar de vrouwen stonden te praten, en de kinderen speelden, schreeuwde hij: Ik verbied di9 Hampelei op de straat met die kinderen, anders schiet ik ze eenvoudig overhoop. Toen een der vrouwen hem vroeg, tegen wien de man zich richtte, herhaalde hij nog eens zijn bedreiging en voegde er aan toe: D'an is 'tineens gedaan. Zóó heb ik het ook op Pannesheide gedaan. Daar kwam geen kind meer zonder begeleiding over de grens. D'e Duitsche douanier bleef nog eenigen tijd patrouilleeren voor de woning en tus schen hem en de vrouwen had nog een woordenwisseling plaats. Waarna hij zich verwijderde in de richting van het wacht huisje. Van het voorgevallene en de geuite drei gementen is de gemeente-politie aanstonds telefonisch in kennis gesteld. D'e recher che hééft ter zake verschillende getuigen gehoord en het opgemaakte proces-verbaal is bereids ter kennis gebracht van een be voegde Nederlandsche politie-autoriteit. Ook de onmiddellijke chef van den Düit- schen grensbeambte, wiens bemoeiingen zoo ver blijken te willen gaan, dat hij zelfs, desnoods miijt wapengeweld, het spe len van kinderen in de Nieuwstraat zou willen verbieden, is van een en ander ver wittigd. De ongelukken op den weg. Bij ongelukken op den weg in Gr.- Britannië zijn de vorige week 130 men- schen om 'het leven gekomen, tegen 132 een week te voren en 138 verleden jaar in de overeenkomstige week. De cijfers voor de gewonden waren 5263, 5079, en 5411.. i Bruinvisschen aan de Noordzeekust. Vermoedelijk ten gevolge van het stormachtige weer van deze week zwemmen veel bruinvisschen dicht onder de kust. Er is reeds in de loop van de week een bruinvisch aange spoeld en gisterochtend heeft de motor schokker UK. 222 op de Scheveningsche vischafslag een exemplaar van ruim 70 pond aangebracht. Een fortuinlijk onfor tuinlijk Utrechtenaar. Met het motorschip „Johan van Oldenbarne- velt" van de Mij „Nederland" kwam gis teren in Amsterdam een man aan, die uit Spanje gevlucht was voor de revolutie. D'e man was afkomstig uit Valencia en had tijdens zijn vlucht voor de revolutie een klap gekregen met den kolf van een ge weer, tengevolge waarvan hij aan het been gewond was geraakt. Met veel moeite was het hem gelukt, aan boord van een Engelsch schip te komen, en zoo Gibraltar te bereiken. Daar had de Nederlandsche consul hem een passage biljet derde klasse naar Nederland ver schaft. Omdat de man echter geen papie ren bij zich had, kon hij zich na aankomst van de „Johan van Oldenbarnevelt" niet dadelijk vrij aan land begeven. Verschil lende formaliteiten moesten daartoe eerst vervuld worden en met het oog daarop werd de man uit Spanje naar het politie bureau aan de Kattenburgergracht ge bracht. D'e dienstdoende inspecteur aan dit bu reau liet hem verschillende formulieren invullen en maakte met hem een praatje over zijn Spaansche avonturen. Terwijl zij spraken, viel het den inspecteur op, dat de man hem bekend voorkwam. Hij kon hem echter aanvankelijk niet thuisbrengen, doch 't politieblad bracht uitkomst, want daarin stond het signalement en het por tret van den vluchteling, wiens opsporing en aanhouding onlangs nog verzocht was door de politie je Utrecht in verband met een geval van heling, waaraan de vluchte ling uit Spanje zich zou hebben schuldig gemaakt. De man is op transport gesteld naar Utrecht. GEVOLGEN VAN DEN REGEN IN DE WIERINGERMEER. Veel koren zal met de hand gezicht moeten worden. Wat het zal worden met den oogst in de Wieringermeer, daarvan is nog geen positieve uitspraak te geven. Doch vast staat wel, dat de gewassen ook hier te lijden hebben van de regenperiode, die nu reeds een maand achtereen voort duurt. De oogstwerkzaamheden stagneeren dan ook in het Nieuwe Land. De tarwe gaat op vele plaatsen reeds bedenkelijk schieten. Het machinaal maaien onder vindt groote moeilijkheden en als dit nog mogelijk is dan kan meestal alleen van één kant gemaaid worden. Indien wij' de gegevens raadplegen, die ons zijn verstrekt, aldus de „Telegr.", dan blijkt hieruit, dat op 1 Mei 1936 ruim 8700 H.A. in staatsexploitatie was bij de Cultuur-Mij:. „De Wieringermeer", ver deeld over de volgende gewassen: Wintertarwe 1531 ha, zomertarwe 1271 ha, wintergerst 83 ha, zomergerst 1432 ha, haver 957 ha, 'koolzaad 133 ha, gr erwten 11 ha, vlas 34 ha, suikerbieten 36 ha, en aardappelen 5 ha. In totaal dus 5493 ha gewassen, die onmiddellijk te lijden hebben gehad of hebben van de natte periode de overige 300 ha kun nen we gevoeglijk buiten beschouwing la ten daar dit proefvelden, grasland, kla ver enz. betreft en we hooren dan dat niet minder dan 780 ha met de hand ge maaid moet worden en bovendien 1780 ha slechts van één kant machinaal kan gemaaid worden, dan blijkt hier wel uit hoe funest deze periode van regen en stormweer is geweest. Er is slechts één lichtpunt te vermel den en wel t.a.z. van de werkloosheid. Men heeft n.l. bij de Cultuur-Mij een groot aantal extra werkkrachten moeten aannemen ten einde den oogst zoo spoe dig mogelijk onder dak te kriigen. 'Ruim 1600 landarbeiders zijn op het o ogenblik in dienst bij de Cultuur-Mij., terwijl dit cijfer op 1 Juni j.l. nog 1000 bedroeg. Voor vele werklooze handen is momen teel werk in den polder. Doch de bedrijfs- opzet van de boeren komt hierdoor wel wat in het gedrang, want in het voor jaar heeft men met allerlei plagen te doen gehad, we herinneren maar aan de stuif- periode, de emelten, roggehalmrups, de galvlieg in het koolzaad enz., waarvan de bestrijdingskosten aanzienlijk zijn geweest. De weinige perceelen wintergerst, die gedorscht zijn op de particuliere bedrij ven Ihadden een gemiddelde opbrenglslt van 50 hl per ha, doch de kleur was heel leelijk. Toch brachten zij nog een vrij' goe den prijs op, n.l. f 6.05 op de beurs te Middenmeer. Het vlas, dat wel in hoofdzaak op con tract is geteelt, gaf, hoewel wat grof, een bevredigende opbrengst, doch waar het aan schelven staat, is 'het pikzwart, wat aan ruiters staat ziet er wel beter uit, doch moet 'hoog noodig van het land. De peulen gaven een mooie opbrengst, doch zitten zwaar in de schimmel. De erwten hebben eveneens een mooie op brengst, doch een groot kwaliteitsverschil zal dit jaar aan den dag treden door vlek- en kalkerwten. De suikerbieten zul len noodzakelijk zon moeten hebben wil len zij nog tot een dragelijke ontwikkeling komen. De verbouw van dit gewas doet het trouwens uitstekend op de jonge gronden. Van de op 27 Juli aan de Friesc'h-Groninger fabriek opgezonden monsters suikerbieten uit den Wieringer- meerpolder bedroeg het suikergehalte 11.9 pet. Hetgeen heel goed is. (Resumeerende mag wel worden vastge steld, dat heel veel langer deze natte pe riode niet kan duren, willen de landbou wers in de "Wieringermeer niet ernstig gedupeerd worden. DE WERELD EET THANS MEER FRUIT EN MINDER BROOD. In vergelijking met de jaren voor den wereldoorlog eten de menschen in Euro pa thans meer groenten en fruit, terwijl het geconsumeerde vleesch van betere kwaliteit is. Tegelijkertijd is het verbruik van bier, wijn en brood verminderd. Dit is de conclusie waartoe men in het derde door het secretariaat van den Volkenbond opgestelde rapport in zake het voedsel probleem ia gekomen. Volgens het rapport is de toeneming van het gebruik van vitaminehoudende stoffen het grootst. Het melkyerbruik is iets gedaald waartegenover evenwel het gebruik van gecondenseerde melk is toe genomen. In België is de consumptie van bananen in de laaste paar jaar verzes voudigd. D'e Fransche huisvrouwen staan er tegenwoordig op, de beste kwaliteiten vleesch te hebben met het gevolg, dat de vraag naar mindere kwaliteiten vleesch aanzienlijk is gedaald, welke thans meer en meer naar conservenfabrieken verhui zen. In Italië wordt de betere kwaliteit van het geconsumeerde voedsel weerspie geld in het lagere sterftecijfer. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geen alcohol bij snelverkeer. Naar aanleiding van het bericht in de couranten, betreffende het auto-ongeval onder de gemeente Rilland-Bath, zou ondergeteekende alle personen, 'die bij het snelverkeer betrokken zijn, het volgende in ernstige overweging willen geven: dat hier weer het feit moet worden ge constateerd, dat door het gebruik van alcohol, men het leven van den naas te en van zichzelve, in de waagschaal stelt; dat de Overheid in het vervolg zeer streng diegene zal straffen, die zich niet houdt aan de nieuwe Wegen verkeerswet, welke inhoudt: dat onder drankinvloed zijnde bestuur ders veel zwaardere straffen zullen worden opgelegd, als voorheen het geval was, en dus een sterk preventieve werking van haar verwacht kan worden. Plaatst daarom in uw auto het transparant van de V.A.S.: Geen alco hol bij snelverkeer. Door dit te doen, kunt gij uw made- menschen opwekken, geen alcohol bij snelverkeer te gebruiken en medewerken tot het voorkomen van ongelukkenl Wie zou daaraan zijn medewerking ont houden? Transparanten zijn gratis te be komen bij den PI. Agent van de V.A.S. F. JANSEN. 's-H. H. kinderenstr. 51, Goes, Tel. 266. Goes, Augustus 1936. Gunstige berichten voor de republiek. MADRID. Het Ministerie voor Binnen- landsche Zaken 'heeft medegedeeld, dat de berichten van gister zeer gunstig voor de strijdkrachten der republiek zijn. De regeering treedt tactisch op en iede- ren dag verstikken meer en meer de strijdkrachten der opstandelingen die van elkaar gescheiden zijn. Het normale leven in Madrid is hervat en de voedselvoorziening aldaar is ver zekerd. Het bombardement van Algeciras. 'GIBRALTAR. De granaten, die gister door den kruiser „Jaime I" op Algeciras zijn afgeschoten, hebben de Engelsche en Argentijnsche consulaten 'beschadigd. Tijdens het bombardement zouden 40 personen zijn gedood en tal van anderen gewond. Van 31 Juli6 Aug. THOLEN. Gehuwd: M. W. Verkam man 33 j. en G. J. Goossen 26 j. Over de maand Jpli. 'sHEER ABTSKERKE. Geboren: 10, Geertruid Wilhelmina, d. v. Willem Min- naard en Pieternella de Graag. Gehuwd: 2, Willem Smit, 22 j. jm. ie 's Heer Arendskerke en Apolonia Abra- hamse, 27 j. jd. STAVENISSE. Overleden: Helena Da ne 72 j. wed. van G. F. Hout. (T. G.) ST ANNALAND. Geboren: Marinus Ja cobus z.v. L. Kaashoek en E. M. Mossel man; Bertus Marinus z.v. M. Keur en P. A. Polderman; Janna Fiancina d.v. S. J. Everaers en J. A. v. d. Male. Gehuwd: J. A. Theunisse 28 j. jm. en J. H. Fase 26 j. jd. Overleden: Juni te Bergen op Zoom: Adriaan v. d. Welle 74 j. ongeh.; Sara Wessels 78 j., wed. v. G. van Beveren; een levenloos aangegeven kind van G. G. Goedegebuure en G. Priem; Reinier Adri aan de Graaf, 67 j. ongeh. te Bergen op Zoom; Cornelis van den Boogaard 23 j. echtg. van E. A. van Vossen. (T. G.) WISSENKERKE. Geboren: 30 Juli. Hubregt Petrus z.v. Hendrik Leendert van der Weele en Johanna de Haze; 1 Aug. Jeanette Magdalena d.v. Adriaan Jacob Schippers en Nelly Wilhelmina Dees. Gehuwd: 5, Abraham Bouwense 26 j. jm. te Colijnsplaat en Maria Susanna Versluis 28 j. jd.; Livinus Versluijts 25 j. jm. en Dina Cornelia Marcusse 22 j. jd. MIDDELBURG. 7 Aug. Op de groenten- veiling deden: Doppers 12 ct., spinazie 11 12, postelein 1517, augurken 212, wagenaars'boonen 36, suikerboonen 6, stamsnijboonen 1418, stamprincesseboo- nen 10, roode kool 36, savoye kool 56, alles per k.g. kervel 8, pieterselie 56, zuring 24, alles per chip. Peen 5,57.5, rapen 24.5, kroten 2.53, prei 6.5, uien 1.52, selderie 1, rhabarber 1.5, rammenas 1.54, alles per bos. Bloem kool 823, andijvie 0.52.5, kropsla 1, komkommers 12, ales per stuk. Monbresia 1, distels 1, gladiool 13, Hermonia 1, dahlia's 6, afrikaners 3, as ters 2, lathyrus 23, anjers 6, alles per bos, ster van Bthlehem 13, geraniums 5, glorinea's 913, alles per pot. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 7 Aug. 1936. Exportveiling nm. 1.30 u.r Dubbele Princesseboonen 4.708.60 per 100 kg. Kleine veiling. Boonen: Stoksnijhoonen 914, Stamsnijboonen 38, Stoktros- princessen 1521, Perfect 712, Roem van Holland 78, Dubbele Princessen 59, Vroege Wagenaars 34, Groene Boonen 3, Gele Boonen 3, alles p. 100 kg. Diversen: Blauwe D'ruiven 44, Witte Besse 17, Roode Bessen 16, Washington- piuimen 2630, Dubbele Boeren witte 29, Czarpruimen 24, Princepruim 1B, Toma ten 78, Augurken 217, D'operwten 6, Zilveruien 5, Aardappelen 1.60—3, id. Bonken 1.50—2.10, id. Drielingen 1.60— 1.80, alles per 100 kg.; Wortelen 39, Rammenas 59, Kroten 34, Pootuien 24, Rapen 4, Selderij 0.40—0.80, Gla diolus 13, Asters 1, alles per 100 bos; Gloxinia's 1314 per 100 pot; Perziken 14, Meloenen 1340, Witte Komkom mers A 1—1.30, id. B 1—1.20, id. G 1, Groene Komkommers A 14.20, id. B 11.10, id. G 1, Augurken 0.15—0.19, Kropsla 0.501.70, Andijvie 0.601.90, Bloemkool 1216, id. He soort 712, id. IHe en stek 4—8, Groene Savoyekool 2.20—5.70, Roodekool 2.60—6, Wittekool 3.30, Witte Puntkool 0.80, alles per 100 stuks. KAPELLE, 7 Aug. 1936. Groote veiling. Dubb. Prins. z. draad 8.50. Kleine veiling. Washington 2143, Dubb. Goerenwitte 1542, Gzaarpruimen 1744, Witte Wijnpruimen 1637, Blau we Wijnpruimen 30, Eldensohe Blauwe 21, Occulanen 1518, Prinsepruimen 12 19, Töllenaarspruimen 912, Merbela- nen 916, Gitroenpruimen 9, Engelsche Krozen 13, Belle de Louvain 1240, Rei ne Victoria 13, Oranjepruimen 1821, Krozen 1214; Madeleinen 621, Per zikappels 519, Early Victoria 513, Keswick 413, Duchesse d'Oldenburg 4 >15, Witte Astrakan 613, Zoete Ap pels 810, Lady Seedling 13—14, Zomer- aagt 511, Zigeunerinnen 720, The Queen 711, Zomerbellefleur 36,50, Valappels 25; Glapp's Favorites 10 27, Précose de Trevoux 1024, Oomskin- derperen 28, Bruine Heerenperen 613, N.Holl. Suikerij 5-9, Roode Suikerij 3 7, Blanke Suikerij' 4.506, Beurré d'Aremberg 68, Spekperen 3—6.50, An- dré d'Esperen 12, Zomerbergamot 8.50; Frambozen 2367, bramen 2237, moerbeien 50'51, roode bessen 513, kruisbessen 68, morellen 1215, blau we druiven 4043, tomaten 48.50, dub bele prins. z. draad 78, perfectboonen z. draad 10, kassnijboonen 1516, stam snijboonen 815, augurken 29, alles p. kg. Witte kool 3—4, sav. kool 3—5, roode kool 58, komkommers 1'1.50, bloem kool 8, kroten 4.50, bospee 4, kropsla 0.60 1.20, andijvie 1.70, perziken 19, me loenen 22, kas reine Victoria 24.5, alles stuk. Gladiolen 34, per bos. STAVENISSE. Veiling van 7 Aug. Gele eigenheimers ingehouden op f2, blauwe eigenh. ingehouden op f 2,26. Aanvoer 210 kisten of 5250 kg. ST MAARTENSDIJK. Veiling van 7 Aug. Gele eigenh. 22,10, blauwe id. 2,252,40, Zeeuwsche bonte 33,13, id. blauwe 3—3,13, diielingen 1,401,50, bonken 11,05, blauwputten 2 gld. p. 100 kg. Totale aanvoer 2200 kisten of 55.000 kilo. Wemeldinge. Gisteren werden ten over staan van notaris J. G. Kram alhier pu bliek verkocht de oppervruchten wassen de in diverse boomgaarden en toebehoo- rende aan de erven L. D'ominicus, Jac. de Zeeuw, Adr. Burger, Burgerlijk Armbe stuur en de Ned. Herv. Kerk voor de to tale som van f 1585, plus de gewone on kosten. De prijzen aan het hout zijn hoog, doch de opbrengst van de geveilde percee len blijven dit jaar ver onder het middel matige. Westkapelle. Gisteren werd door nota ris J. G. Blaupot ten Cate in „het Kas teel van Batavia" alhier ten verzoeke van de erven Mej. Wed. L. Minderhoud Lz. Minderhoud in het openbaar verkocht: Perc. 1. Een woonhuis met schuur, tuingrond en erf aan de Noordstraat B 103', groot 2 A. 63 c.A., waarin Mevr. Jkvr. A. M. J. van D'oorn van Westca- pelle, echtgenoote van den heer P. de Nieuwerve Goelho de Almeida mede- eigenares is voor 10 c.A. Kooper Johs. Houmes q.q. voor f 1900. Perc. 2 en 3 gecombineerd, ongev. 39 A. 85 c.A. en 39 A. 85 c.A. (1 gem. 4V2 r.) bouwland („de Bellink"). Kooper W. Jobse Hz. voor f2340, Perc. 4. 36 A. 10 c.A. (28OV2 r.) bouw land („Reuswegeling"). Kooper Jaks. Verhulst Hz. voor f 670. Perc. 5. 38 A. 10 c.A. (291 r.) („Papen- hoek"). Kooper K. Gabriëlse voor f937 Perc. 6 en 7 gecombineerd, ongev. 25 A. 50 c.A. (195 r.) („Reuswegeling") en 36 A. 50 c.A. (297 r.) naast perc. 6. Koo per W. «Jobse Pz. voor f 1900. Onkosten per perceel of samenvoeging van perceelen 8 pet. koopsom plus f 25. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 35 min. Maandag 9 u. 34 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3