Het „opzetje" der Bacon- fabrikanten. Uit de Provincie De Overheid en de Nieuw- Malthusiaansche Bond. Zoeklichtjes. Uit het oog maar niet uit het hart, WITKAM'S GESCHENKENHUIS L' KER,££ Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Kerknieuws. Hgt üi9t in of bij het dorp zelf, diep in het dal, maar integendeel op een hoog rotsterras. Dit hotel is het Kurhaua, dat omgeven is door een fraai bosch, waar de natuurminnaars overvloedig gelegen heid vinden zich te ontspannen. Het Simmental is trouwens wel een van de meest geliefde streken van het Berner Oberland. De natuur is hier van een bijzondere, romantische en schilder achtige schoonheid. Schuimend springen de bergbeken van de hoogten naar het dichtbegroeide dal en de bloemenrijke bergweiden bevatten een zeldzaam veel zijdige en schoone alpenflora. Zoowel voor hen, die houden van rus tige, wandelingen, die niet te veel af matten als voor hen, die groote berg tochten willen maken is bet Simmertal een uitnemend gebied. VERTREK NEDERLANDSCHE GEZANT UIT SPANJE. Men dreigde ie San Sebastian van de buitenwereld te worden afgesloten. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft op de vragen van den heer van Ves- sem in verband met 't vertrek uit Spanje van den Nederlandschen gezant aldaar het volgende geantwoord: Op 26 Juli besloten de buitenlandsche zendingen, die zich, overeenkomstig de in Spanje bestaande gewoonte, voor de zo mermaanden te San Sebastian bevonden, toen zij door de plotseling in het geheele Noorden des lands opgetreden gewapende korpsen van het midden en zuiden wer den afgesloten, die stad te verlaten langs den eenigen nog openstaanden weg: den zeeweg. De toestand was zoodanig gewor den, dat men volkomen van de buitenwe reld dreigde te worden afgesloten. H. Ms gezant is toen met de leden van de Ame- rikaansche ambassade en den Noorschen gezant op een Amerikaansch opleidings schip naar een Fransche haven bij de grens vertrokken, van waar de heer Roos- male Nepveu den volgenden ochtend op Spaansc'h gebied is teruggekeerd, waar hij, gevolgd door een aantal andere missies, een tijdelijke kanselarij heeft ingericht te Irun, bij gebrek aan mogelijkheid verder in Spanje door te dringen. Geen diplomatiek of consulair vertegen woordiger van eenig land in Spanje kan op het oogenblik in het gunstigste geval meer dan in een beperkt gedeelte des lands tot de bescherming zijner landge- nooten bijdragen. Voor den tijd, waarin H. Ms gezant zich ofschoon in Spanje aanwezig, niet in ver binding kan stellen, met de regeering, waarbij hij is geaccrediteerd, is in dezen abnormalen toestand voorzien door den vice-consul te Madrid te belasten met de waarneming van den diplomatieken post en hem als tijdelijk zaakgelastigde bij de Spaansche regeering in te leiden, die deze aanwijzing uitdrukkelijk heeft verklaard te aanvaarden. Daarnaast treden in hun ressorten de Nederlandsche consulaire ambtenaren in Spanje, met wie de regee ring vooralsnog in rechtstreeksche verbin ding staat, voor de Nederlandsche belan gen op. OPLEIDING VAN VERKEERS- PILOTEN. Achttien leerlingen in een woonschip. Van 15 Augustus tot en met 26 Sep tember zullen achttien aspirant-verkeers- piloten gedetacheerd worden op een woonschip, dat zijn ligplaats heeft in de Haailemmermeer Ringvaart bij Schip hol, waarover de heer Grandia van de Kweekschool voor de Zeevaart het com mando voert. De instructeurs van de Na tionale Luchtvaart School zullen aan 14 dezer aspiranten het primaire vliegonder- wijs geven, terwijl 4 hunner het eerste vliegonderricht van den K.L.M.-instruc teur Fuchs zullen ontvangen. HET MAASWATER-GESCHIL MET BELG IE. Schriftelijke procedure moei in April geëindigd zijn. De fungeerend president van het Per manente Hof van Internationale Justitie heeft de termijnen vastgesteld voor het nederleggen door de partijen van de stuk ken, betrekking hebbende op de schrifte lijke procedure in de zaak van het Maas water, welke de Nederlandsche regeering heeft aanhangig gemaakt tegen de Belgi sche regeering. Als gevolg hiervan moet het laatste stuk der schriftelijke procedure zijn gede poneerd op 12 April 1937. Conform het reglement van het Hof zal de zaak op dien datum voor mondelinge behandeling gereed zijn. DE WIJZIGING IN DE STEUN REGELING. Eerste Kamerlid de la Bella zal inter- pelleeren. Naar „Het Volk" meldt, zal het Eerste Kamerlid de la Bella in de eerstvolgende vergadering van de Eerste Kamer, die be gin September, zal worden gehouden, toe stemming vragen tot het houden van een interpellatie over de mededeelingen van de regeering inzake wijziging van de steun- en werkverschaffingsregeling, meer in het bijzonder ten aanzien van de in trekking van de huurtoeslag, Dat het verzoek om een interpellatie in dit geval tot de Eerste Kamer wordt ge richt, vindt zijn oorzaak in de omstandig heid, dat de Thveede Kamer niet vóór den derden Dinsdag in September bijeenkomt. Aan den minister van Sociale Zaken is namens de sociaal-democratische Eerste Kamerfractie verzocht in de veronder stelling, dat de interpellatie zal worden toegestaan den maatregel inzake de vermindering van den huurtoeslag per i September a.s. in elk geval op te schorten. REISVEREENIGING CONTRA DEN STAAT. Wegens beslag op busssn. De Friesch-Hollandsche Reisvereeni- ging „De Samenwerking" te Leeuwarden heeft den Staat der Nederlanden in kort geding gedagvaard in zake het in beslag nemen van autobussen der vereeniging te Leiden op 30 Juli j.l. door ambtenaren van het rijkstoezicht op de spoorwegen. De pleidooien zullen worden gehouden voor den president van de rechtbank te 's Gravenhage op Maandag 17 Augustus a.s.; Woensdag j.l. zijn door het rijks toezicht wederom een aantal bussen der vereeniging in beslag genomen. Medege deeld werd, dat aan de vereeniging geen belemmeringen betreffende het organisee- ren van tochten meer in den weg zullen worden gelegd totdat de president van de Haagsche rechtbank uitspraak heeft ge daan. BELANGRIJKE VERKOOP VAN HARING AAN RUSLAND. D'e reedersvereeniging voor de Neder landsche haringvisscherij bericht, dat zij optredend voor het Nederlandsch haring- visscherijbedrijf in zijn geheel, aan Rus land heeft verkocht 10.000 ton zomerha- ring en 30.000 ton September-October- November vangst. Het is de eerste maal, dat een derge lijke geconcentreerde transactie in den Ne derlandschen haringexport naar Rusland tot stand kwam. Dit op zichzelf belang rijke feit is te gewichtiger, omdat een zoodanig groot kwantum haring in één transactie te voren van Nederland uit naar Rusland nimmer werd verkocht. Autoverkeer met Duitschland. De Kon. Ned. Toeristenbond vestigt er de aandacht op, dat de faciliteiten, welke Duitschland, in verband met de Olym pische spelen verleent aan automobilis ten en motorrijders, die Duitschland be zoeken, slechts van tijdelijken aard zijn. Van 16 Augustus af heeft men voor een reis per auto of motorrijwiel naar Duitschland weer de gebruikelijke grens- documenten noodig, waarvan men zich dus moet voorzien, eer men op reis gaat Druk verkeer per K. L. M. van en naar Londen. De maand Juni heeft een record voor de K. L. M. gebracht op haar lijnen van en naar Londen. Niet minder dan 3370 passagiers wer den in Horseferry House, waar de Lon- densc'he kantoren zijn gevestigd, gemeld, waarvan ongeveer 1700 inkomend en 1670 uitgaand (vorig jaar Juni 1266 en 785). Handelsverdrag met Brazilië verlengd. De door H.M.'s gezant te Rio de Ja neiro gevoerde besprekingen hebben er toe geleid, dat hangende de onderhan delingen voor een nieuw te sluiten over eenkomst de op 31 Juli j.l. opgezegde voorloopige overeenkomst tot 16 Septem ber van kracht blijft. Vragen van het Kamerlid van der Weijden aan minister Deckers. Het lid der Tweede Kamer, de heer M. P. vander Weijden, heeft de vol gende vragen gericht tot den minister van Landbouw en Visscherij: „Is 'het juist, dat de baconfabrikanten (één uitgezonderd), door onderlinge af spraak een inschrijvingsprijs voor de ba- conbereiding hebben opgegeven, die 60 cl. per 100 K.G. hooger is dan wat redelijk wordt geacht, en waardoor dus 30 pet. op den normalen slachtprijs is gelegd met 't gevolg, dat hierdoor f 3000 per week te veel moet worden betaald? Is het juist, dat de regeeringsadviseur met dezen opzet bekend was? Indien dit juist is, is de minister dan niet van oordeel, dat door de herhaalde en telkens weer voorkomende zelfbevoor- deeling van de groep baconzouters in een tijd, dat de varkenshouders, voor wie de Varkenscentrale is ingesteld, reeds vier jaren met groote verliezen werken, het vertrouwen in de doeltreffendheid van de crisismaatregelen in sterke mate onder mijnd wordt? Is de minister, gezien den gang van za ken, niet van oordeel, dat het tijd wordt, de geheele baconregeling op te heffen, met behoud echter van de ecltregehng, d" kwaliteitscontrole, de heffing en de toe slagregeling, al naar gelang deze noodig is om den in uitzicht gestelden richtprijs van 4 maal meelprijs plus 10 cent te be reiken? Is de minister bereid, ten spoedigste maatregelen in dien geest te nemen? DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Het waterschap „D'e Breede Watering bewesten Ierseke" vergaderde gisteren in de Prins van O'ranje te Goes, Bij de ingekomen stukken was o.a, proces-verbaal van de kasopneming, waaruit bleek, dat 25 Juni f 23,740 in kas moest zijn en ook was. Medegedeeld werd voorts, dat van het ingenieurs bureau S. Netto en J. Smit te 's-Gra- venhage bericht ingekomen was, dat de door dit bureau ontworpen plannen voor de waterloozing bij Ierseke, nog deze maand verwacht kunnen worden Zoo spoedig ze binnen zijn zal opnieuw een vergadering belegd worden, waar op beide plannen, het bovengenoemde, dat uitwatering op het kanaal beoogt, en dat van de Breede Watering hetwelk voorziet door een gemaal bij de huidigo sluizen en loozing op de Schelde, be handeld zullen worden. De heffing op het gebouwd werd, gelijk reeds bekend, door Ged. St. goedgekeurd. Uit het verslag over den toestand van het Waterschap over 1935-'36 bleek dat rampen en noemenswaardige scha de niet voorkwamen en de peilingen bevredigend waren. In Ierseke werd dil seizoen bitter geklaagd over waterbe- zwaar en terecht. Dijken, wegen, kana len, enz. hebben weinig en de oever- en strandwerken niets gekost. Ze vei keeren in goeden staat. Het waterschap verkeert vergeleken met vele andere polders, in gunstige omstandigheden De rekening sluit met een groot over schot. De rekening 1935-'36 werd hierna vastgesteld op f 196.586 in ontvangst en f 159.980 in uitgaaf. Het batig saldo bedraagt alzoo f 36.606. Een ontwerp-besluit tot overname door het Rijk van beheer en onderhoud van eenige weggedeelten, welke in den nieuwen rijksweg KloetingeVlake vallen, werd aldus goedgekeurd. Even eens werden goedgekeurd: de over eenkomst tot het leggen van een buis leiding onder den nieuwen rijksweg, en de overeenkomst betreffende een grens regeling tusschen den Goeschen Polder en het Waterschap „D'e Breede Wate ring bewesten Ierseke". Daar deze grens niet historisch was vastgelegd, bleek het noodig, in verband met de heffingen op het gebouwd, daar thans toe over te gaan. De grens loopt langs den 'sHeer Hendrikskinderendijk, Wes terstraat, Zaagmolenstraat, Oosthaven- dyk, tot den Kattendijkschen dijk. Op de aanbevelingen, ter voorziening in de periodieke aftreding op 1 Aug. '36 van de heeren W. van Liere en K. M. S-traub, werden beide heeren weer no. 1 geplaatst. da's de tooverkracht van 'n cadeautje uit 'n Goede tip bij Uw familiebezoek. (Adv.) Middelburg. Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is gister avond ingebroken in de woning van M. J. P., hoek Wagenaar straat, Balans. Uit een kistje is ongeveer f 800, eigendom van een der Vakvereenigingen alhier, ontvreemd. Een boven wonende juffrouw, ontmoette in de gang 2 personen, die de daders van den diefstal moeten zijn en die op de vlucht gingen. De politie stelt ten deze en nog enkele kleinere inbraken deze week gepleegd, een onderzoek in. Wemeldinge. Met ingang van 10 Aug a.s. is dhr Jac. Ferdinandusse Mz., leer ling van het Zeeuwsch Technisch Insti tuut voor waterbouwkunde te Goes ge plaatst aan het nieuwi aan te leggen Amsterdamsch kanaal met stand-plaats Utrecht. Het Fransche tankschip Sam-Sam liep bijl het binnenvaren in de Oostsluis alhier eerst op den sluismuur en daarna op de zware binnendeur, waardoor ern stige schade teweeg gebracht werd. Nadat voldoende cautie was gesteld, (men spreekt van f3000), kon het schip vertrekken. - Het sleepschip „Edison" geladen met kolen van Ruhrort naar Antwerpen, passeerde alhier met lekkage, doordat ge noemd schip op een berm nabij' Dintelsas was geloopen en blijven zitten. Een ber gingsvaartuig assisteerde het schip naar zijn bestemming. 's Heeren hoek. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering waren de leden C. Ver donk en A. Faes met kennisgeving af wezig. De notulen van de vorige verga dering werden ongewijzigd vastgesteld. B. en W. stelden voor de ingekomen stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. Van Ged. Staten is machtiging ontvan gen tot het doen van uitgaven op de begrooting 1936 tot der raming. De provincie heeft een voorschot ver strekt van f 1098 voor wegverbetering 's-HeerenhoekBorssele. Uit het voorgelezen proces-verbaal van kasopname bleek, dat de ontvangers be scheiden in orde waren. De rekening 1935 werd voorloopig vast gesteld. Gewone dienst: f 53868 inkomsten, f 56587,07 uitgaven, nadeelig slot f 2797,07. Kapitaaldienst: f 32830,92 inkomsten, f28715,82 uitgaven, batig slot f4115,10. Hooger beroep zal worden ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij het besluit van de in gelanden van den Nieuwen Kraaijertpolder tot heffing van een geschot van de ge bouwde eigendommen tot 4 werd goed gekeurd. Aan A. de Jonge zal een tegemoet koming worden verleend ingevolge art. 13, L.O.-wet voor een zoon, die de U.L.O. te Goes bezoekt. De Raad verstrekte aan B. en W. een blanco crediet van f 150 om te geraken tot de verbetering van den oprit Hoofd straatWerrilaan. Op het verzoek van C. Geus tot ont heffing hondenbelasting werd afwijzend beschikt. 's Gravenpolder. Daar het comité voor moreele werkloozenzorg in deze gemeente in zijn 1.1. gehouden vergadering heeft moeten besluiten om wederom met lijsten te collecteeren, doet het een beroep op de inwoners om als straks de lijsten wor- Waar gaan wi] heen? In Den Haag had dezer dagen een feestelijke gebeurtenis plaats, die, zegt F r. D a g b 1 a d, ons volk wel het schaam rood naar de kaken mag jagen. De Nieuw-Malthusiaansche bond open de er een nieuw bondsbureau. Het was in 1895 dat deze Bond hier te lande rechtspersoonlijkheid wist te ver werven. Ondanks hartig protest in de volksver tegenwoordiging. Sindsdien heeft hij rusteloos onder alle lagen der bevolking de Nieuw-Malthusi aansche gedachte van geboortebeperking verbreid, welke terecht door den grooten Duitschen staathuishoudkundige Wilhelm Roscher betiteld is als „door en door atheïstisch, materialistisch en onzedelijk". Thans telt deze bond in ons land 50.000 leden. Deze groei getuigt van den afval van Gods Woord. Waar dit Woord in geloofsgehoorzaam heid wordt betracht krijgt de Nieuw-Mal- thusianist geen voet. Mocht bij zulk één een vuil pamflet van dezen Bond in de brievenbus terecht komen, hij vernietigt het in edele veront waardiging. Maar waar het ongeloof heerscht, daar wint deze gedachte zienderoogen veld. Want het goddeloos advies van dezen Bond wil den mensch, die zich naar de begeerte van eigen zondig egoïsme uit leeft, wel aan. Al verderft hij daarmee eigen ziel en lichaam. Al loopt dat uit op een zelfmoord van ons volk. De voorzitter van dien bond roemde er in zijn openingswoord op dat het oor deel van hen, die voorheen vijandig ston den tegenover het streven van den bond een wijziging heeft ondergaan. Het eert ons volk niet, dat dit kon ge zegd. Het teekent alleen maar hoezeer deze kanker voortgevreten is in ons na tionale leven. Tegen besmettelijke ziekten die ons volk in epidemies dreigen met ondergang, wordt van overheidswege krachtig opge treden. Wie er door worden aangetast, worden direct geisoleerd. De haarden ervan worden gezocht en onschadelijk gemaakt. Maar de haard van deze pestilentie, die in de donkerheid wandelt, wordt onaange tast gelaten. In de residentie wordt met feestelijk vertoon een nieuw Bondsbureau geopend. En dat feest is zelfs nog opgeluisterd doorde tegenwoordigheid van den Haagsc'hen wethouder van Sociale Zaken. Een socialist. Van sociaal gevoel gesproken. Waar gaan we heen? Zoo de overheid waarlijk ernst maakte met haar roeping om van het publiek ter rein te weren alles wat de reinheid van zeden bedreigt dit feest, dat ieder Ne derlander wien het welzijn van zijn volk ter harte gaat, met diepe schaamte ver vult, zou nooit hebben plaats gehad. Laat staan, dat er een wethouder van sociale zaken kwam ter opluistering. den aangeboden, alle medewerking te ver. leenen. Zonder een bijdrage van de inwo ners kan het comité de moreele verzor ging der werkloozen moeilijk voortzetten. Ierseke. Vrijdagavond had dhr Slotboom, werkzaam bij den heer E. J. van der Peijl alhier, een ongeluk, dat nog betrekkelijk goed afliep. Omstreeks zeven uur was hij bezig eenige reparatie te verrichten in een paal van de radiocentrale, tot welk doel hij in dezen paal was geklommen. Plotseling knapte de paal af, en kwam te recht op het dak van een daarbij staande woning. Slotboom liet zich uit den paal vallen, doch kwam zoo ongelukkig met zijn lenden op een rand van een muurtje terecht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Beide dokters waren spoedig ter plaatse, waarna de getroffene per auto naar zijn woning werd vervoerd. Naar aanleiding van de deze week gemelde arrestatie van zekeren V., kan nog gemeld worden, dat het in beslag ge nomen poeder geen cocaine, maar slechts borax was. Düs geen kwestie van smok kelen, maar van oplichting. Mede in ver band met deze zaak werd nog gearresteerd en verhoord zekere K. van Krabbendijke. Het onderzoek is nog in vollen gang en kan verrassende reslutaten opleveren. We zagen van een oesterkweeker versöhillende schelpen met aanslag van de beruchte „slipper limpeds" of water muiltjes. Op een schelp zaten 149 en op de andere 109 stuks, terwijl van oester- broed geen spoor viel te bekennen. Op de uitgelegde oesterpannen valt het oester- broed sporadisch. 2030 op een pan is niet slecht, terwijl een jaar geleden pan nen met 400 tot 500 nog voorkwamen. Als de sterfte van het jonge broed zoo groot is als in 1935, blijven er dit jaar niet meer dan 3 of 4 over. Dit seizoen zijn ongeveer 2 millioen pannen uitgelegd. Domburg. Het kinderkoor „De Jonge Stem" deed zich gisteravond voor een tal rijke menigte in de zaal van het badpavil joen hooren. Er heerschte tijdens den zang een merkwaardige stilte en na ieder num mer werden luide teekenen van goedkeu ring gegeven. Tusschen de pauze werd de zanger- schaar op eenige versnaperingen getrac- teerd. De directeur van de Zeebadinrich ting „Domburg" bracht aan het einde der uitvoering het koor met zijn leider zijn Voor de Hilversumsche overheden was het een slechte dag j.l. Zondag. Ze kregen n.l. openlijk een pluim van de communisten, die daar 'n meeting hiel den en die zich dankbaar toonden, dat de politie zoo schappelijk optrad en hen niet hinderde bij hun pogen om ons volk te revolutioneeren. Door middel van declamatie en tooneel- spel werd de klassenstrijd gepredikt, het anti-militairisme aangeprezen, de kerk in een bespottelijk daglicht gesteld enz. 't Is al erg genoeg, dat dergelijke ge zag- en godsdienst ondermijnende mee tings en dan nog wel op Zondag, worden gehouden. Maar 't ergste is toch wel als daar dan openlijk de politie geprezen wordt, omdat zij het programma zonder meer goed keurde. Ik weet wel, dat het niet gemakkelijk is bij het handhaven van het gezag en het hooghouden van de vrijheid de juiste grens te trekken. Maar naar mijn besef moest er in een land als Nederland, welks regeering nog openlijk uitspreekt de Christelijk© volks aspiraties hoog te willen houden, geen sprake van zijn, dat dergelijke bijeen komsten en dan nog wel op Zondag ge houden mochten worden. De Overheid, die dergelijke dingen tole reert, draagt wel een zware verantwoorde lijkheid. OPMERKER. welgemeenden dank voor hetgeen ten ge- hoore werd gebracht. Souburg. Toen Vrijdagmorgen de melk- slijter L. zich op het Oranjeplein bevond, ging eensklaps zijn paardje met den melk wagen er van door, welke terecht kwam tegen de afheining van het gazon. Een partijtje eieren en een hoeveelheid melk gingen verloren. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Juli 1936. Ingekomen: Adra. Jongepier, dienst bode, Gapinge B 28, uit O.- en W. Sou burg; Adra. C. Jobse, dienstbode, Gapinge B 147, uit Middelburg; M. M. Wagenaar, dienstbode, A no. 114, uit Middelburg. Vertrokken: Ca. Dingemanse, huishoud ster, Gapinge B 38, naar 's-H. Arends- kerke, F 145; B. Geense, onderwijzeres, A no. 102, Middelburg, Lange Gortstraat I 323. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Noord-Holland beeft aan H. J. E. Verwey, pred. te Twisk (cl. Hoorn), na meer dan 40-jarigen dienst, mgt ingang van 15 October a.s. eervol emeritaat ver leend. Ds J. H. Buisman, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Zeddam, beeft met ingang van 4 October a.s. eervol emeri taat aangevraagd. ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. Godsdienstonderwijzers. In de zitting van Donderdag rappor teerde Ds Addink over een verzoek van de Glass. Vergadering van Leiden om een eind te maken aan het optreden van onbe voegden, ook godsdienstonderwijzers, die geen aanstelling hebben van een kerke- raad, in openbare godsdienstoefeningen. Het rapport doet duidelijk uitkomen, dat dit euvel groote afmetingen aangeno^ men heeft, waarop de classis Leiden te recht de aandacht gevestigd heeft. Men vereenigde zich met algemeene stemmen met de conclusie, die voorstelt een commissie te benoemen, die het ge heele Hoofdstuk II van het Syn. Regle ment op het godsdienstonderwijs herziet. Tot leden van die commissie werden be noemd de heeren Ds Addink, voorz., Dr Weeda en Ds Barbas. Reorganisatie-Commissie. De Alg. Syn. Commissie heeft een ver zoek ingediend een Reorganisatie-Com missie in te stellen. De Syn. Commissie benoemde in haar najaarsvergadering van 1935 een oommissie van contact, die de vergadering van Kerkherstel en Kerk opbouw zou bijwonen en in de Mei-verga dering een rapport zou samenstellen. De Synode nam met groote ingenomen heid kennis van dit rapport en nam met algemeene stemmen het voorstel aan. Op voorstel van den President werden benoemd tot leden dezer commissie: Prof. Mr. Scholten, Prof. Dr v. d. Leeuw, Prof. Dr C. G. Wagenaar, Ds B. J. Aris, Dr O. Noordmans, Prof. Dr Th. L. Hait- jema, Dr E. B. Evenhuis, Mr H. Mul- derije, Ds J. E. Uitman, Ds F. Tammens, Ds L. S. van Zwet, Ds J. W. J. Addink, Dr J. W. Woelderink en Prof. Dr A. S. de Blécour. Herziening van alle reglementen gevraagd. Verder kwam o.m. nog aan de orde een schrijven van de broederschap van candi- daat-notarissen, waarin wordt aange drongen op een juridisch-technische her ziening van alle reglementen der Ned. Herv. Kerk. Overeenkomstig de voorstellen van de commissie van rapport, is besloten aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2