DE ZEECW Ernstige mijnramp in Yorkshire. ALS DE LIEFDE RIJPT TWEEDE BLAD De hooge belastingdruk. Uit de Provincie De Joh. v. Oldenbarneveldt onder Spaansch vuur. VAK FEUILLETON &e lyeste Op uilstapjes moet men op alles bedacht zijn. Neem daarom altijd 'n kokertje of zakdoosie met de snel werkende "AKKERTJES" mee, dat is de beste waarborg tegen hoofdpijn, over-vermoeidheid, koorts, griep. VRIJDAG 7 AUG. 1936, Nr 261. Cijfers en getallen, zegt onze Rotter dammer, kunnen zoo akelig ernstig zijn en zoo zonder omhaal van woorden heele redeneeringen onderstboven wer pen. Op een demonstratieve vergadering van de roode vakbeweging werd nog dezer dagen niet zonder bravour beweerd: de steunnormen dienen eerder verhoogd dan verlaagd te worden, en we laten ons niet wijsmaken, dat daarvoor geen geld is: Nederland is nog rijk genoeg. Dat wordt beweerd, doch met cijfers laat men zich liefst niet in. Cijfers zijn voor zulke propagandisten vaak zulke vervelende dingen. Men kan ze echter niet voorbij loopen. Mr Dr A. van Doorninck, oud-thesau- rier-generaal van Financiën, zette onlangs in De Economist eenige van die las tige cijfers op een rijtje en het is goed, dat wij ze even bekijken, ook in verband met wat we schreven over de gewijzigde steunregeling voor werkloozen; waarbij wij opmerkten, dat wij de onmogelijkheid van verhooging niet durfden tegen spreken. Allereerst wees de deskundige schrijver er op, dat de jaren 1931 tot 1934 voor de rijksschatkist tekorten opleverden van resp. 45, 76, 56 en 57 millioen gulden. Deze tekorten konden voor een deel nog worden gedekt uit het z.g. Leeningfonds, maar ook andere maatregelen waren noo- dig: besnoeiing der uitgaven en verhoo ging der belastingen. Voor de jaren 1935, 1936 en 1937 moet men, ondanks bezuiniging, tekorten van om en bij 75 millioen verwachten. Leeft men er dan maar op los in den Haag? Deze klacht wordt weinig verno men; eerder werpt men het Kabinet-Colijn voor de voeten, dat het niets doet dan aanpassen, alias bezuinigen. En, er i s be zuinigd. In de afgeloopen jaren ongeveer 300 millioen; terwijl bovendien de belas tingen met ongeveer 300 millioen verhoogd zijn. Wat is er dan toch gebeurd? Mr Dr v. Doorninck becijfert, dat aan belastingen voor rijk, provincie en ge meente in 1924 werd ontvangen 789 mil lioen gulden, terwijl in 1935 ter dekking van 't huidige uitgavenpeil een bedrag van 1044 millioen noodig is. Uitgedrukt in een percentage van het volksinkomen, was de belastingdruk, globaal genomen, in 1924 20y2 pet. en is deze in 1935 ge klommen tot 40.2 pet., dus practisch ver dubbeld. Want ook met de gemeenten moet ge rakend worden. In de jaren 1931 tot 1934 bedroegen de gezamenlijke tekorten van de gemeenten resp. 20, 54, 44 en 36 mil lioen. Er behoeft maar weinig meer bij te komen, zoo berekent Mr Van Doorninck, of het totale tekort voor het rijk stijgt tot 100 en dat voor de gemeenten tot 50 millioen; samen 150 millioen per jaar; dat is zoo ongeveer het bedrag, dat volgens de laatste opgaven in 1935 noodig was om de financiëele gevolgen der werkloosheid te bestrijden. Ziedaar een diagnose van de financiëele ziekte, waaraan onze Staatshuishouding lijdt. Men oordeele daarover niet lichtvaar dig. Met een oppervlakkige redeneering, dat de belastingen dan maar verhoogd moeten worden, komt men er niet. De belastingen hebben de grens naar boven bereikt. Natuurlijk kan bij deze of gene nog wel wat gehaald worden; maar verhooging der belasting leidt thans bijna automatisch tot inkrimping van werkgelegenheid; het economisch leven kan geen enkele verhooging meer dragen; Uit het Engelsch. 62) _0_ „Zacht te slapen," neuriede hij droo- merigi na. „Maar niet op een hooiberg. En de schapen zijn weggebracht om te wor den geslacht want ze hadden een groo te „S op hun vacht; en er is niemand die mij kan uitleggen waarom dat is maar u k,unt het tooh wel, nietwaar? En papa neemt mij volgenden zomer mee 1 naar de hooibergen. Gaat u dan ook 1HLee'1 Gaat u dan ook mee?" Dicky was ingesluimerd en Philippa zat daar zwijgend, luisterend naar zij'ln regelmatige ademhaling. Eliza kwam nog maar niet terug en geen enkel geluid ver brak de doodsche stilte in het dokters huis. Het rumoer van de oproerige massa kon ze niet meer hooren en groote, stille tevredenheid daalde in haar hart en het werd haar wonder rustig te moede, na de onrust, die den laatsten tijd haar gemoed had vervuld. En toch kon ze hier niet blijven. Eigen- rjk moest ze zoo spoedig mogelijk hier vandaan. Want elk oogenblik kon de c "kter thuiskomen en zou haar hier dan en' met zijn jongen in haar armen, aem m slaap zingend, alsof alsof de bedrijven bezwijken onder de zware lasten. Het is goed deze cijfers eens nauwkeurig te bezien. Ze teekenen de ernst van den toestand en de moeilijkheden, waaronder het economische leven gebukt gaat. Het aantal slachtoffers bedraagt 57. Vrouwen en kinderen wachtten uren vergeefs in den regen. Gisternacht heeft zich een ontploffing voorgedaan in de steenkolenmijn Gailton bijl Barnsley. 63 mijnweikers, die zich onder den grond bevonden, moeten zijn opgesloten. De redding wordt bezwaard, doordat er brand in de mijn is uitgebroken. 's Morgens om tien uur waa er nog slechts een zwaar gewonde bovenge bracht, de reddingsploegen werkten on ophoudelijk door. Men maakte zich al dadelijk ernstig ongerust over het lot van de overige ar beiders. De eenige geredde bevond zich opt bijna een kilometer afstands van de ontploffing en is niettemin nog met ern stige brandwonden overdekt. Gisteren in den namiddag heeft de di rectie van de steenkolenmijn Carlton bij Darnsley in Yorkshire verklaard, dat 57 arbeiders vermist zijn. Op dat oogenblik had men 21 lijken gevonden, doch het reddingswerk duurde nog voort. Men heeft bij het onderzoek nergens sporen ontdekt, die er op wijzen, dat er na de ontploffing een brand gewoed heeft. Men slaagde er in een zwaar gewonden mijn werker naar boven te brengen, doch deze is eenigen tijd nadat hiji uit de mijn be vrijd was, overleden. Het reddingswerk maakte slechts zeer geringe vorderingen, omdat de reddings» colonnes slechts kruipend voort konden gaan. Bovendien stortte een aantal in al lerijl gemaakte luchtschachten weer in. Het geweld van de ontploffing moet zeer hevig zijn geweest. De lijken van de om gekomen mijnwerkers waren ernstig ver minkt. Een dokter, die in de mijn was afge daald, verklaarde des middags weinig hoop te hebben, dat men er in zou slagen nog levenden te vinden, aangezien de ge vonden slachtoffers voor zoover ziji niet door de kracht van de ontploffing gedood waren, gestikt waren. De reddingscolonnes hadden alle noo- dige voorzorgsmaatregelen getroffen om niet eveneens door gas verrast te worden. Nader wordt gemeld: In den loop van den avond heeft men [practisch alle hoop laten varen, nog een der 36 vermisten levend aan te treffen. Wanneer ziji niet tengevolge van de ont ploffing gedood zijn, moeten ziji het leven hebben verloren door de verstikkende gas sen, die na de explosie de mijngangen vulden. In totaal zullen dus 57 dooden betreurd moeten worden. Honderden vrouwen, kinderen, bloed verwanten en vrienden der slachtoffers, die geduldig op berichten omtrent de ver misten gewacht hebben, vrijiwel steeds in een neerstroomenden regen, zijn doornat huiswaarts gekeerd. Het was niet noodig, vrijwilligers op te roepen voor het ber gingswerk, aangezien arbeiders uit de mijn en mijnwerkers uit de naburige mij nen zich in grooten getale hebben aange meld voor het in het werk stellen van pogingen om hun kameraden te redden.# Volgens de laatste opgaaf zijn tusschen de dertig en veertig lichamen van slacht offers der mijnramp geborgen. In het officieele communique wordt ge zegd, dat over de oorzaak van de ramp totaal niets met eenige zekerheid kan worden gemeld. Berichten daarover moe ten dus met de noodige omzichtigheid worden opgenomen. Sedert de ontzettende ramp in de Gres- ford mijn in Noord Wales, die in Sep tember 1934 plaats vond, waarbij meer dan 200 dooden vielen, beeft zich in En geland geen mijnramp voorgedaan van een omvang als deze. Vermeld dient nog Alsof wat? Wist ze het niet? Haar hart verlangde daar immers reeds zoo lang maar met een hartstochtelijk verlangen. Was dat liefde of...? Ze verlangde er naar dit jongetje als haar eigen te beschouwen, met even groot verlangen als hij haar begeerde als zijn moeder. Ze verlangde er naar, hem eiken avond zoo in haar armen te mogen nemen en in slaap te sussen. Ze verlangde er naar de groote hunkering van haar ziel te zien vervuld. Maar nog dieper, nog intenser was haar begeerte, die uitging naar de ver eenzaamde, versomberde man, die aan stonds thuis komen zou. Ach, dit som bere, ongezellige huis was geen tehuis, zou het nooit voor hem kunnen zijn. Heusch, meer nog dan de kleine Dicky begeerde ze zijn vader te bezitten, te mogen beminnen. Ze verlangde naast hem te staan in zijn moeilijke drukke leven, te leven vlak bij zijn liefhebbend hart. Ze had George Tancred lief met al de kracht van haar hart; reeds maanden lang had ze zich dit zelf bekend, maar dezen avond, op dit oogenblik, be greep ze pas, hoe groot, hoe sterk haar liefde voor hem wel was. En deze man... had ze eens weggezonden, zonder haar liefde, in den stikdonkeren nacht. Waar schijnlijk zou hij nu wel nooit weer tot haar terugkomen met zijn liefde. Philippa hief haar oogen op naar Dick's prent en er blonken tranen in. Lang, heel te worden dat op 12 September van ver leden jaar in deze zelfde mijn en in de zelfde mijngang een ontploffing voorviel, die het leven kostte aan 19 arbeiders. Het reddingswerk waaraan niet min der dan tien ploegen deelnemen wordt zeer belemmerd door instortingen en ster ke gasontwikkeling. De houding waarin de slachtoffers zijn aangetroffen duidt ook aan, dat eenige van hen door gas zijn gestikt. De meesten van de ongelukkigen zijin echter door Het geweld van de ont ploffing gedood. Middelburg. Een drukke dag voor Middelburg. In vervolg op hetgeen wij gisteren reeds schreven over de drukte op Donderdag, zooals die zich dien dag weer eens op groote schaal de monstreerde, kan nog het volgende wor den gemeld: De drukte heeft zich den geheelen mid dag voortgezet en er deden zich typische staaltjes voor. Zoo zagen wij weder hoe de vreemden foto's namen van hun dames gearmd met onze militairen, al waren het nu geen officieren, doch korporaals van de S.D.A.O., die nadat zij vereeuwigd waren, met een beleefd militair saluut afscheid namen. Maar het bleef daar niet bij. Op den Wal was een kleine ploeg brandweer lieden met een der motorspuiten bezig een kelder, die vermoedelijk vol liep door een lek in de waterleiding, leeg te pom pen en deze mannen in hun vol ornaat trokken ook de aandacht en waren voor de vreemdelingen een bewijs, dat Mid delburg ten dezen paraat is. Ook de brandweerlieden werden op de gevoelige plaat gezet en een der „ladys" tooide zich met een Middelburgsche brand weerhelm. Afdrukken van de foto's wer den toegezegd en de brandweerlieden wachten nu in spanning wat hen zal ge worden. Een typisch beeld, doende denken aan een braderie, zooals o.a. Neuzen er nu een heeft, gaf de Lange Burg te zien, waar op verschillende stoepen marktkoop lieden hadden „uitgepakt" en goede zaken deden. Het zou voor de Burgbewoners zeker goed zijn als er iederen Donderdag reden was om naar de Groenmarkt te trekken, want het zou de gezelligheid verhoogen en de kans op verkoopen voor de winkeliers vergrooten. Maar het zijn niet alleen dagjesmen- schen, die op zulk een dag door de stad flaneeren, want ook de hotelgasten, en dit zijn er deze week, als wij goed in gelicht zijn, zeer velen, komen met ver wondering kennis nemen van hetgeen zulk een dag Middelburg aan cosmopoli- tisch leven brengt. De Flora te Middelburg. Steeds wordt voortgewerkt aan het in orde brengen van tuin en zalen van „St.- Joris" te Middelburg, waar Woensdag a.s. de Flora, de eerste Middelburgsche Bloe mententoonstelling zal worden geopend. Wij namen nog eens een kijkje en zagen hoe een mooi park aan het groei en is, dank zij de bekwame handen van tuinarchitecten. Ook in de zalen is men bezig aan wat worden zal. Maar het verst is het achterdeel van den tuin en daar zagen wij reeds mooie planten en bloemen, een voorbeeld van modernen tuinaanleg enz. Woensdag ho pen wij een volledige beschrijving van het geëxposeerde te kunnen geven. Vlissingen. Gedurende 17 dagen wor den door de lichting 1932 van het regi ment kustartillerie alhier in de duinen onder Kaap duin herhalingsoefeningen gehouden, waarbijl ook aanwezig is een detachement der genietroepen te Utrecht. De sterkte der troepen bedraagt ruim 200 man, met 10 officieren, een dokter en 25 onderofficieren. Ter afwisseling van de zware oefenin gen der manschappen, was gisterenavond een feestavond georganiseerd, waartoe medewerking werd verleend door een tajolndorgelclub, die verschillende num. mers ten gehoore bracht. Het programma werd geopend met het Wilhelmus, waarna nog meerdere vader lang bleef haar blik op het liefelijk tafe reeltje staren. Die vrouw daar had ge kend liefde en smart en pijn doch bij dat alles was ze gelukkig en tevreden geweest. Philippa liet haar blik nogmaals op het slapende kind op haar schoot rusten. Toen plots hief ze verschrikt haar hoofd op en keek met verwarden blik naar de deur, die langzaam en behoed zaam geopend werd. Toen Dr Tancred in zijn groote en fraaie auto langs den nu eens stijgenden, dan weer dalenden weg door het heuvel achtige gebied reed, waren zijn gedachten allerminst bij de relletjes, die tijdens zijn afwezigheid tot een formeelen opstand uitgegroeid waren. Hij zat achter in de auto, in de kussens weggedoken, zijn hoed diep over zijn oogen getrokken. Er lag een sombere uitdrukking, die diepe rim pels op zijn voorhoofd groef, op zijn gelaat. George Tancred had vandaag een lan gen en bangen strijd moeten voeren om het leven van een ouden vriend, die op den rand van het graf lag, te redden; en het leven had inderdaad de triomf behaald. Maar nu hij eenmaal zijn pa tiënt weer verlaten had en in zijn snelle auto terugreed, werden zijn gedachten weer gepijnigd door een ander probleem, dat zoo lang reeds bij hem om een op lossing drong, namelijk wat hij aanvan gen moest met zijn kleinen Dicky. De kleine man was nu zes jaar oud, landsche en verder populaire l'oderen volgden. Als waardeering hadden de muzikan. ten, namens de vele mede-aanwezige in de omgeving vertoevende pensiongasten een welverdiende tractatie in ontvangst te nemen. Hierna volgde een gevarieerd program ma, ten gehoore gebracht door de band „The Muchets". Ook deze club had bij valsbetuigingen in ontvangst te nemen. Door een 2-tal militairen werden enkele leuke voordrachten ten beste gegeven. Er beersebte den geheelen avond een prettige stemming. Aan het slot van den avond bracht de commandant van het garnizoen te Vlis singen, de kapitein Mr. v. d. Slikke, allen dank, die hadden meegewerkt aan dezen gezelligen avond. Vrouwepolder. S t r a n d f e e s tTe gen verwachting begunstigd door mooi zomerweer, werd Zaterdagmiddag op het strand alhier op prettige wijze feest ge vierd. Aan verschillende wedstrijden werd door een honderdveertig personen deelge nomen. De uitslag was als volgt: No. 1. Eierloopen: ie pr. W. Domisse, 2e Johan de Zwart, 3e Sientje Geerse. No. 2a. Hardloopen: le pr. jongens Piet Barto, 2e Gerrit v. Buren. Ie pr. meisjes: Tonny Fransen; 2e Janna Lenselink. No. 2b. Bloempotloopen: le pr. meis jes Jacoba Beukema, le pr. jongens Gerrit Melse, 2e Piet Schoe, 3e Gerrit v. Buren. No. 3a. Hardloopen voor ouderen: le pr. meisjes Loes Zwaan; 2e Diet Bloem bergen; le pr. jongens Adri Bronwasser, 2e pr. Krijn Fransen. 3b. Zakloopen: le pr. voor meisjes Deuntje Schoe; 2e pr. Loes Zwaan; le pr. voor jongens Jan Mesu; 2e pr. Leendert Rienks. No. 4. Hindernisbaan: le pr. voor meis jes Axtje Sikkel; 2e pr. Ina Koole; le pr. voor jongens Rijk Beukema; 2e pr. L. O1 Schuman; 3ë pr. Adri Bron wasser. No. 5. Estafetteloop: le pr. Tonia v. Bu ren, Huigje Zilverschoon, Tielie Beuke ma; 2'e pr. Jo v. d. Kouwe, Ina Koole, Rijk Beukema. No. 6. Geitenhokkendans: le pr. Mevr. Hommes; 2e pr. dhr v. Buren; 3e pr. mej. v. d. Meulen. (Plaatsing door omstandigheden ver traagd.) Wemeldinge. 'Woensdag bad de Wed. F. het ongeluk tijdens een wandeling zooda nig te vallen, dat zij haar been brak. Zaterdag a.s. wordt het nieuwe vaandel aan 't Fanfaregezelschap O.K.K. uitgereikt. Het programma hiervoor is als volgt samengesteld: Om 6 uur (oude tijd) overdracht van het vaandel door een der leden van het damescomité aan het be stuur van O. K. K. 6.30 uur muzikale wandeling door het dorp, waaraan ook de vereenigingen die 'dezen avond hier con certeeren zullen deelnemen. Vanaf 7.30 u. worden er dan op verschillende plaatsen concerten gegeven door de vereenigingen „Scheldegalm" van Hansweert; „Concor dia" en O. K. K. van Wemeldinge. Wolphaarisdijk. Donderdag werd door notaris H. Jonkers te Goes, in de herberg van den beer J. Poley, alhier, ten ver zoeke van den heer J. A. D'ingemanse, alhier, publiek verkocht een woonhuis, schuurtje, tuin en erf aan den Bijsterweg, alhier, groot 6 A. 50 c.A., voor f 1460 aan den -heer Adriaan Geene, grondwer ker te Wolphaarts-dijk. Thclen. Bij 't graanmaaien is de land bouwer A. de H., alhier, met een zijner handen zoodanig in de machine terecht gekomen, dat een top van een zijner vin gers werd afgesneden, zoo-dat doktershulp moest worden ingeroepen. Stavenisse. Donderdagmiddag j.l. werd onder voorzitterschap van burgemeester Hanssens alhier een vergadering gehou den in hotel „Hof van Holland" met het doel om te komen tot het oprichten van een bond voor ziekenhuisverpleging voor bet eiland Tholen en St. Fhilipsland. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Groene Kruis afdeelingen, instellin gen van liefdadigheid en burgerlijke arm besturen. Na breedvoerige besprekingen werd besloten tot bet oprichten van een hij was vlug van begrip en zeer gevoe lig voor indrukken. Zijn verstand was goed ontwikkeld; beter allicht als men zou hebben verwacht bij een kind, dat opgegroeid is in geen ander gezelschap als een ruwe dienstbode ep een somberen vader, die bovendien nog zoo zeer door zijn werk werd in beslag genomen, dat hij bijna nooit tijd overhield zich met de opvoeding van zijn kind in te laten. Het werd echter tijd, dat de jongen in ander gezelschap kwam; maar hij kon den ten- geren, gebrekkigen, doch geenszins ach terlijken Dicky toch niet naar een jon gensschool zenden en nog veel minder naar een meisjesschool, gesteld al, dat deze hem als leerling wilde aannemen. Zijn vader wist niet, hoe in dezen met zijn jongen te handelen, hoezeer hij zich ook met deze vraag pijnigde. De dokter slaakte een diepe zucht, toen de auto den tuinmuur van het Steenen Huis voorbij reed. Dit huis bevatte vele herinneringen voor hem. Tot groote ver wondering van den ouden leeraar had de dokter zijn, vroeger veelvuldige, be zoeken aan de prettige studeerkamer, waar ieder voorwerp van den bijzonderen smaak van Philippa getuigde, gestaakt. Haar beeld in al zijn eenvoudige schoon heid kwam hem weer duidelijk voor den geest, nu hij zijn eenzame woning na derde. Geen andere vrouw zou ooit in staat zijn die plaats in zijn hart te ver- vullen, die zij daar nog altijd innam. vereeniging. Statuten en huish. reglement werden vastgesteld. De contributie werd vastgesteld op 4V» cent per week en per lid; kinderen bene den den leeftijd van 16 jaar vrij; vergoed zullen worden 6 weken of 42 dagen ver- plegingskosten gerekend naar het derde klas tarief te Bergen op Zoom; f 50 opera tiekosten; f 10 voor verbandmiddelen enz., f 15 voor röntgenphoto's. Het voorloopig bestuur werd tot defini tief bestuur gekozen. Yan het aanvankelijk plan om aansluiting te zoeken bij de ver eeniging voor ziekenhuisverpleging te Goes moest worden afgezien, wegens het kostenverschil. Vier kogelgaten in het sloependek. Tijdens het oponthoud, dat het ms, „Jo han van Oldenbarneveldt" van de Maat schappij Nederland, die gisteren te Am sterdam is aangekomen, op zijn reis van Indië naar Nederland in de haven van Palma op het eiland Malorca heeft ge had, is het schip getroffen door een vier tal verdwaalde kogels, die in Palma wa ren afgevuurd tegen twee vliegtuigen, die de stad bombardeerden. Geen van de opvarenden van de Johan van Oldenbarneveldt is door een van deze kogels getroffen. Men bemerkte zelfs eerst dat bet schip door kogels getroffen was, toen het de baai van Palma had verlaten en zich reeds weer in volle zee bevond. Do scbeepsfoto'graaf, de beer G. Leenheer, deelde omtrent dit incident mede, dat de Joban van Oldenbarneveldt op Vrijdag 31 Juli j.l. des morgens tegen zeven uur biji Palma aankwam en daar op de reede bet anker liet vallen. Het schip deed dit, omdat in Palma enkele passagiers aan boord zouden komen. Geen van de zich reeds aan boord bevindende passagiers kreeg echter verlof aan wal te gaan. Deze maatregel bleek maar al te gerechtvaar digd te zijn, want enkele uren later na derden over zee twee vliegtuigen, die de stad gedurende een half uur hebben ge bombardeerd. Een half uur, nadat het bombardement begonnen was lichtte de Joban van Ol denbarneveldt het anker en verliet de ree- de van Palma, die ditmaal wel zeer on veilig was gebleken. Uit de stad werden de bombardeerende vliegtuigen met mitrailleurs beschoten, blijkbaar echter zonder resultaat. Een viertal van de mitrailleurkogels bleek achteraf ingeslagen te zijn op het sloe pendek van de Johan van Oldenbarne veldt. Sommige passagiers beweren ook, dat zijl kogels hebben hooren afstuiten op den stalen scheepswand. In Palma heeft de Johan van Olden barneveldt verschillende vluchtelingen aan boord genomen, o.m. een Engelsche dame, die hoewel niet in ernstige mate getroffen was door granaatscher ven. D'eze vluchtelingen hebben de reis mee gemaakt tot de eerste Engelsche haven, waar ziji aan land zijn gegaan. Vier kogelgaten in bet sloependek vor men het eenige souvenir, dat de Johan van Oldenbarneveldt van deze thuisreis beeft meegebracht. Hij beminde haar met al de kracht van zijn mannenhart, zooals hij in zijn jeugd nimmer iemand had bemind. Wat zou het heerlijk zijn, peinsde hij, wanneer hij terugkwam van zijn lange en moeilijke tochten, haar thuis te vin den, op hem wachtend. Hij had zich nim mer veel bekommerd om de meubileering en inrichting van zijn huis en hij kon zich ook geen voorstelling geven, welke veranderingen Philippa daarin zou aan richten om de stijve, ongezellige kamers in gezellige en prettige huiskamers te veranderen. Hij kon zich alleen maar voorstellen, dat het er altijd licht en warm vol geurende bloemen en fleurige plan ten, vol van immer stralende zonneschijn zou zijn, omdat Philippa er dan zou zijn. Wellicht zou ze hem dan telkens tege moet komen in de vestibule, gekleed in een der mooie, goed staande japonnen, de schijn van het lamplicht op haar ge scheiden haar. Maar vroolijker als het licht der lamp zou zijn de glans in haar lieve oogen, als ze haar hand zou leggen op zijn arm en ze haar gelaat naar hem opheffen zou. Hij zou zijn lippen zacht tegen de hare drukken, droomde hij voort, en zou haar onstuimig in zijn armen nemen. En samen zouden ze heerlijk zitten genieten in hun gezellige huis- kamr, veilig voor het rumoer der wereld, veilig voor de stormen des levens. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5