ALS DE LIEFDE RIJPT V Onderwijs. Kerknieuws Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen. FEUILLETON. De „Hindenburg" boven feestvierend Tilburg. wijzers en Zeeuwsch- mgstelling rgumenten chool ken- mt de on- i-Vlaande- van locale ïningin in voor het ïrgs Rijks- ben de be- jeleverd. betreffen- errit naar ie automo- jrs Louisse mede, dat elbrug met motor, de volbracht, stelde prij en niet erg e plaatsen latrl Plan- 9. ïelburg ge- ieelhouders ij „Salatri over 1935, de balans blijkt, dat et nadeelig f 5838,57, -egens af- eelig saldo in minde- te saldi van saldo van .g kan wor- Laatschap- arang An- respect. dtuurmaat- ,rin de Sa- bezit, sloot 19.419,15. De leef in huur 16.274,29. ird de stan- op 294.428 |P. Dieleman naatschappij Middelburg jrmaatschap- Inigden zich hg en balans P. Diele- ^nen wij het ng sluit met 19,88, wat zal Indering van lp., waarvoor tekening kan Bochtermaat- J maakte een lor het batig |„Soember burg. ieelhouders- kultuurmaat- te Middel- Jrekening en Is commissa- (ehaald van de onder- I f 5658,92 of Sng geeft een i.615,04. Met fcbetsaldo van „Goenoens rerslag, reke- ]eelig slot aan voordeelige [>t f 30.435,63. de aandeel- ■r J. J. Hof- rjibantjet te Iden vergade- \t N.V. Rub- te Middel- linst- en ver- Idgekeurd en |e heer J. de ling geeft een wat in min- het verlies een nadeelig nieuwe reke- p.cht. „Djenang" behouden aan- de N.V; Gul- gevestigd te fening en ba- rimissaris den Bies over 1935 Igd bij vorige adeelig saldo lengst van de emiddeld 9,72 ,12, bij onkos- 1,69. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Oost burg de heer G. van Dijk, surnu merair der registratie en domeinen te Middelburg. Goes D'oor een meisje uit Goes werd bij de Rijkspolitie te Yerseke aangifte ge daan, dat zij in de z.g. Moer, toen zij des avonds tegen 9 uur passeerde, door een haar onbekend manspersoon was aan gerand. Zij kon een vrij nauwkeurig sig nalement van den persoon opgeven. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en werd op grond van het signalement aangehouden zekere P. aldaar. Bij de confrontatie herkende het meisje hem als de dader. P. echter ontkent dien tijd op genoemde plaats geweest te zijn. Het onderzoek duurt nog voort. lerseke. Woensdag had op de Gemeente gasfabriek alhier een ongeval plaats. De werkman, M. Timmerman, had het on geluk toen hij zijn hand op de rails had liggen, dat er juist een karretje aan kwam, welk over zijn hand reed. Hij bekwam ernstige verwondingen aan drie vingers en duim, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Uitslag wedvlucht P.V. „De Storm vogels" vanaf Vilvoorde 68 K.M. in con cours 127 duiven. 1, 10 D. van Boven; 2, 4, 16 Joh. van Stee; 3, 5, 6, 8, 14, 28 Jan Vette; 7, 12, 25 W. van Haver; 9, 29 A. Boone; 11, 13, 27 p. Dronkers; 15, 23 M. Pekaar; 17 J. Philipse; 18, 32 I. van Boven; 19. J. Haaij, Wemeldinge; 20 R. van Damme; 21, 22 Jac. Murre; 24 Joh. van Kruinin- gen; 26 P. Vuijk, Wemeldinge; 30, 31 D. van Stee. Duiven los 9.05, aankomst le duif 9.59.20 uur. Ritthem. In de plaats van dhr P. J. de Pagter, die als wethouder heeft bedankt, is tot eerste wethouder, tevens plaasver- vangend burgemeester, aangewezen,; ,de heer W. Boogaard. Terneuzen. Door mooi weer begunstigd, is de eerste van de vier „Braderij"-dagen een prachtig succes geworden. Evenals vorig jaar kwamen ettelijke honderden bezoekers uit alle deelen van Zeeuwsch- Vlaanderen met extra trams naar Ter- neuzen. Spoedig waren de mooi-versierde winkelstraten druk bevolkt, en heel den dag was er een ongekende bedrijvigheid. Met name in de Noordstraat, D'ijk- straat en Vlooswijk&traat was de drukte enorm, in laatstgenoemde straat nog ver hoogd door het groot aantal bezoekers van buiten die per tram arriveerden en vertrokken. De middenstand van Terneuzen heeft bij vernieuwing getoond, tot welke din gen men ook in dezen tijd in staat is. Hier is sprake van een initiatief, dat wel dadig aandoet. Bruinisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den dijkraad van het calamiteuze waterschap „Bruinisse" werd de rekening over het dienstjaar 1935 1936 vastgesteld in ontvang op f21.392,79 en in uitgaaf op f 16.862,68, alzoo een goed slot van f4530,11. Daar wegens het bereiken van den 70- jarigen leeftijd dhr G. J. Hanse op 1 Nov. a.s. aftreedt, werd de navolgende voor dracht opgemaakt: 1. dhr P. L. Krepel, 2. W. v. d. Berg Dzn., 3. Jn. Goudzwaard. Daarna sluiting. Voetbal. Kloetinge. Gisteienavond speelde TTni- tas van Kloetinge een voetbalwedstrijd tegen het Slagers-elftal uit Goes. Do sla gers verloren dezen strijd met 63. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelharnis, K. v. d. Pol te Neder-Hardinxveld. Te Terapel, J. Ten Bruggencate te Dwingelo. Bedankt voor Doornspijk, K. v. d. Pol te Neder-Hardinxveld. Geref. Kerken. Beroepen te Haarlemmermeer O.Z., P. K. Keizer te 's Grevelduin-Gapelle. Uit het Ehgelsch. 61) Halverwege het plein hield Philippa hem staande en had hij een veilige en ge lukkige schuilplaats in haar sterke armen waardoor hij het oproer en de muiterij der opgewonden sc'hare alras weer vergat. „En brengt u mij nu heelemaal thuis?" informeerde hij, terwijl ze langs Park Row terug keerden. „Ja, heelemaal thuis", zei Philippa be slist. „Tot in mijn kamer? Eliza is ook uit gegaan", vervolgde het jongetje. „Ja", zei Philippa minder beslist; en alsof hij haar gedachten ried, voegde hij er aan toe: „Mijn vader is ook niet thuis. Hp is vanmorgen al vertrokken heel ver W0g, naar een ernstige patiënt." „Dan breng ik je vast heelemaal thuis", beloofde zijn nieuwe vriendin. „Arme, kleine vent. Waarom lieten ze je ook zoo dwalen, nu in de koude en de duisternis en terwijl er overal oproer is?'* ■En ze klemde hem vaster tegen zioh aan. Geslaagd voor het examen Fransch L.O. mej. K. A. E. Goetheer te Wolf aarts dijk. Geslaagd voor de hoofdacte mej. N. M. Smit te Koudekerke. Geslaagd voor het tweede deel Notari eel examen de heer J. M. Vroome te Vlis- singen. Geslaagd voor het examen Engelsch L.O. de heer J. van Brummelen te Poort vliet. 1 Bij Kon. besluit van 1 Augustus is met ingang van 21 September aan d r J. M. Baart de laFaille op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. i Te Amsterdam slaagde voor de nijt- verheidsakte N IX de heer A. Pluymers te Middelburg. Kruinin&en. Geslaagd voor coupeuze: Janny Blok te Kapelle en Gor van Vliet te Oostelijk, beiden leerlingen van mej. J. Bavers, leerares alhier. Spellingenonderwijzers. Op de algemeene vergadering van het Ne- derl. Onderwijzersgenootschap, welke te Apeldoorn werd gehouden, werd de vol gende door het hoofdbestuur voorgestelde motie met algemeene stemmen aangeno men: De 90ste algemeene vergadering van het N.O.G., kennis genomen hebbende van de Kon. Besluiten van 18 Juli 1936 betref fende de spelling, van oordeel, dat de daarin gegeven voorschriften de totstand koming van eenheid in de schrijfwijze der Nederlandsche taal zullen vertragen en bemoeilijken, van meening, dat de eerste stap om tot eenheid in de schrijfwijze der Nederlandsche taal te komen, zooals die gedaan is door de uitvaardiging van het spellingsbesluit 1934, gevolgd had moeten worden door een tweede n.l. 't voorschrij ven van het gebruik dezer spelling in alle van regeeringswege uitgaande stukken, dringt er met kracht bij de regeering op aan, te willen bevorderen, dat het boven genoemde Kon. Besluit wordt teruggeno men en voorgeschreven wordt, dat in re- geeringsstukken de spelling-1934 wordt gevolgd, en besluit deze motie ter kennis te brengen van de regeering, volksverte genwoordiging en pers. Speel niet met het dash-bord van een auto Te Rotterdam heeft zich een eigenaar dig ongeval voorgedaan, dat nog goed is afgeloopen. Aan de Aelbrechtskade stond 'n personenauto, waarin gezeten was de 19-jarige mejuffrouw J. C. de Jong. Deze dame zat te wachten op haar begeleider, den 31-jarigen vertegenwoordiger C. de Haan uit Strijen, die in de buurt eenige boodschappen was gaan doen. Hoogstwaarschijnlijk duurde het uit blijven van den heer de H. wat lang en zat het meisje zich ietwat te vervelen, met het gevolg, dat zij de instrumenten aan een onderzoek heeft onderworpen, Plotseling zette de auto zich in beweging en reed achteruit in de richting van de Schie. En de auto zou zeker in het water zijn gereden, ware het niet, dat de wagen stootte op het gangboord van het in de Schie gemeerd liggend stoomschip „Ca rolina". De voorwielen stonden nog op den wal, maar de achterwielen stonden op het schip. In haar overspannen zenuwen rukte het meisje het portier van den wagen open, om zich zoo spoedig mogelijk uit haar benarde positie te bevrijden, doch dit werd haar noodlottig, want inplaats van aan wal te stappen, viel zij in het water tusschen het schip en den kant. Een heer, die het ongeval had zien ge beuren, stak haar terstond een hengel stok toe en zoo gelukte het aan het meis je weer aan wal te komen. Ofschoou de juffrouw oogenschijnlijk geen letsel had bekomen, werd zij toch temeer daar zij zeer overspannen was, door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, alwaar zij ter observatie is opgenomen. „Omdat ik heelemaal geen moesje heb. Er is niemand die voor me zorgt, dan Papa en Eliza, en Susanna, maar die telt niet mee. Ik vind het heerlijk als u me zoo stevig vasthoudt. Ik krijg het ge voel dat ik ook een mama heb gekregen, al is het dan maar voor een heel, heel klein poosje. Ik zal mijn oogen sluiten en denken, dat het voor altijd is." Philippa boog zioh naar hem over en kuste zijn lange, blonde krullen en zijn bleeke wang, maar door de tranen, die plotseling in haar oogen welden, kon ze hem niet in de oogen zien. Het speet haar bijna, hoewel haar armen reeds piju begonnen te doen, dat ze het sombere hoekhuis hadden bereikt en met een zucht zette ze hem op den stoep neer. Door een half-geopende deur kon Phi lippa een ordelijk en goed-onderhouden kamer binnenzien. Het was een stijf en ongezellig vertrek, dat niets huiselijks bood, wat trouwens ook niet te verwach- wachten was, in een huishouding bestierd alleen door een man en een huishoudster. Er waren geen bloemen in de vazen op den schoorsteenmantel. De boeken waren weggesloten achter glazen deuren. Een kleed lag half over de tafel gespreid en het avondmaal was voor een persoon ge dekt. Het gezicht van die ongezellige kamer en de gedekte tafel deed Fhilippa's hart Vannacht om klokslag twaalf uur be leefde feestvierend Tilburg een eigenaar dige sensatie. De Vereen. Tilburg Vooruit had aan den commandant van het lucht schip „Hindenburg" een telegrafisch ver zoek gericht, bijl zijn tocht naar Amerika over Tilburg te kruisen, met de mededee- ling, dat de bevolking de feestilluminatie ontstoken zou houden en men zich gereed hield het luchtschip met lichtkogels en lichtbundels te begroeten. De bestuurder liet telegrafisch weten dat hij mogelijk aan het geuite verlangen zou voldoen en inderdaad: om twaalf uur verscheen het luchtschip en koerste laag over de stad. De begroeting gelukte uitstekend. Tegelijkertijd daverde in de heldere avondlucht het verlichte K.L.M.-post- vliegtuig naar Keulen, dat de „Hinden burg" een eindweegs Westwaarts verge zelde en toen weer na enkele cirkelingen boven Tilburg zijn route naar Duitschland voortzette. Duizenden feestvierende Tilburgers hebben het schouwspel gadegeslagen. Militaire auto aange reden. Op de Utrechtsche weg bij1 het Belgisch monument te Amersfoort, ston den gistermorgen twee militaire auto's achter elkaar. De bestuurders waren be zig de lading tegen den regen af te dek ken. Een uit de richting Amersfoort ko mende luxe-auto reed tegen de achter ste militaire auto aan. Tengevolge daar van schoot de laadklep los en werd een der militairen daardoor geraakt. Hij' be kwam een bloeduitstorting in de heup en moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. Vermiste minderjarige terecht. De minderjarige Jacob van Klaveren te Nieuwer Amstel, die reeds sedert 3 Juli aldaar vermist is, is thans eigener beweging naar het ouderlijk huis teruggekeerd. Gedurende een week heeft hij in Luxemburg vertoefd, doch tenslotte vond hij het toch maar beter naar huis terug te keeren. Fouriervanhetlnd. leger straks Mr Dr. De fourier der infante rie van het Ned.-Indische leger G. W. Steffens, die sinds Juli 1933 met verlof in Nederland vertoeft, thans buiten bezwaar van den lande, is volgens bij de militaire autoriteiten in Indië ontvangen bericht, geslaagd voor het doctoraal-examen In disch recht. Mr Steffens is voornemens, tot Dr te promoveeren op proefschrift, al dus het A. I. D. de Pr. Bode. In September a.s. zal hij naar Indië te- rugkeeren en nu heeft hij het verzoek ge daan alsdan in Batavia te worden ge plaatst. Fourier mr straks ook dr Stef fens is geëxamineerd sergeant-majoor kwartiermeester en zal spoedig tot dezen rang worden bevorderd. Hij huwde tijdens zijn detaeheering bij de kaderschool te Magelang met de doch ter inmiddels overleden van iemand die bij het onderwijs werkzaam was, en juist hierdoor werd hij aangemoedigd in zijn studielust. 'In Batavia nam hij deel aan het eind examen der Koning Willem Ill-school, en slaagde ook hiervoor. Ook legde hij met succes het examen M.O. boekhouden af. Vervolgens vertrok hij naar Nederland om zijn universitaire studie te voltooien. 'Ineen waschteil ver dronken. Dinsdagochtend 'had het 2- jarig dochtertje van den heer Tijhuis te Beek (L.) het ongeluk in een teil water te geraken. Toen haar moeder dit be merkte, waren de levensgeesten reeds ge weken. Eën geneesheer kon slechts den dood constateeren. Tegen de „autorazernij". Voor de verhoudingen in Amerika is het typeerend, dat mgr. Mc. Auliffe, bis schop van Hartford (Connecticut) het noodig heeft geoordeeld, om in een af zonderlijk 'herderlijk schrijven te protes teeren tegen de „autorazernij" op den weg. D;eze Amerikaansche kerkvorst wijst met den meesten ernst op het buitenge woon groot aantal slachtoffers van het roekeloos autorijden en legt er den na druk op, dat iedereenverplicht is, alles te doen, wat in zijn vermogen is om het leven en de eigendommen van den even- mensch niet te benadeelen. Dö bisschop geeft aan rijn priesters den raad, om te gelegener tijd van den kansel tegen de onverantwoordelijke „autorazernij" te waarschuwen, Jongetje door auto gegre pen. Op den Dordtsohe Straatweg is gis terenmiddag de 4-jarige A. Breukhoven, wonende te Rotterdam, door plotseling onvoorzichtig over te steken, gegrepen door een personenauto bestuurd door den 19-jarigen schilder T. Schalen kamp uit Pernis. In zorgwekkenden toestand, het knaapje werd met een smak tegen de straat ge slingerd, is het slachtoffer door den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis. Tachtig kinderen staan terecht. Voor den kantonrechter te 's Hertogenbosch hadden zich gisteren meer dan 80 kinderen te verantwoorden wegens straatschenderij en loopen op ver boden grond. Een gedeelte kwam er met een flinke berisping en de rest met een kleine geldboete af. Een groep meisjes en jongens uit de buurt van bet Hinthamerpark had huis gehouden in een houten aannemerskeetje als weleer de roofridders en er was geen plank op de andere gebleven. Er werden geregeld bijeenkomsten gehouden, waarbij het zeer rumoerig toeging, terwijl het be zaaide terrein om deze keet geheel was platgeloopen. i Doodelijk ongeluk te Tete- ringen. Gistermorgen 7 uur heeft op den driesprong te Teteringen, juist voor de kerk, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan den wielrijder A. Oomen uit het gehucht Heusdenhout (N.B.) het leven heeft gekost. Oomen wilde zich naar de kerk bege ven en stak daartoe, komende van den Tilburgschen weg den rijweg over. Op dat oogenblik naderde een vrachtauto. Oomen liet den wagen passeeren om daarna met de fiets het Kerkplein op te rijden. Van den anderen kant was inmid dels een auto komen aanrijden, die bij niet had opgemerkt. Oomen werd door deze auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De dood trad onmiddellijk in. i Nederlandscbe toeristen gewond. Uit Namen wordt gemeld, dat twee jeugdige Nederlandsche toeristen, wier namen niet worden medegedeeld, te Bouvignies van de rotsen, welke zij wilden beklimmen, zijn gevallen. Door den regen waren deze zeer glibberig ge worden. De toeristen zijn er afgegleden en kwamen op den straatweg naar Di- nant terecht. Een der slachtoffers werd ernstig aan de ruggegraat gewond, de andere liep een beenfractuur op. Waarnemer uit vlieg tuig geslingerd. Tijdens de Maan dag bij' St. Tropez aan de Fransche Ri viera gehouden manoeuvres is 'n Eransch vlieger-officier onder wel zeer buitenge wone omstandigheden om het leven geko men. Het slachtoffer had plaats genomen in den waarnemersstoel. Op een gegeven oogenblik ging zijn parachute door de kracht van den wind open en werd de waarnemer uit het toestel geslingerd. Daarbij kwam zijin hoofd in aanraking met de staart van de vliegmachine. De klap is klaarblijkelijk zoo hard geweest, dat de ongelukkige vrijwel op slag ge dood moet zijn. Zijn lichaam is later uit zee opgevischt. Valsche rijwielplaatjes verkocht. De politie te Leeuwarden heeft als verdacht van het verkoopen van valsche rijwielbelastingmerken aangehou den H. E. te Leeuwarden, P. H. te Hui- zum en A. D. uit Bovenknijpë bij Heeren veen. hevig bonzen. Met vlugge tred trad ze het vertreek binnen en ontstak het licht. Ze greep de pook en rakelde het bijna ge doofde vuur in den haard op. Toen schoof ze de armstoel van den dokter er bij en legde het avondblad er naast op de tafel. Ondanks haar besliste wijze van han delen, schaamde ze zichzelf bijna voor wat ze deed. Haar oogen straalden en een vurig rood kleurde baar wang, toen ze Dicky weer opnam en hem naar boven droeg. Ze durfde niet te vragen wanneer Er Tancred thuis-kon komen. Ze kon nu niet meer weggaan en het kind alleen achterlaten in het sombere huis, terwijl het rumoerige en opstandige gepeupel een paar straten verder hun vernielend werk verrichten. Ze bereikten de kinderkamer en het deed Philippa aangenaam aan, toen ze bemerkte dat dit althans een prettiger vertrek was, dan de kamers beneden. Het vuur brandde nog lustig, 'het roode be hangsel gaf een vroolijker indruk en de kleurige prenten aan de wand en een paar takjes hulst op den hoogen schoor steenmantel deden prettig aan. Hij duwde haar tot vlak voor zijn ge liefde prent en drukte haar in een leu ningstoel en wees haar naar de moeder van het kind Jezus, de vrouw, die haar kleine en teere Kind liefkoozend in de DE VELE REGENS EN DE OOGST. Uit Hoofddorp wordt gemeld: In de Haarlemmermeerpolder, waar de laatste jaren meer en meer machinaal werd geoogst, zal dezen zomer heel wat met de hand moeten worden gezicht. Vooral bij1 de boeren, die veel kunstmest hebben gebruikt en die dus een zwaar gewas hebben, is het graan gelegerd en zoo door elkaar geslagen, dat de machine er niet door kan komen. Een enkel per ceel, dat nog overeind staat is van minde re kwaliteit en blijft alleen zoo goed staan, omdat de aren te licht zijn. arm<?n droeg, hem vertroetelend en koes terend. „Die heb ik van den kruidenier gekre gen'', zei hij trots. „Hij gaf hem aan Eli za en die heeft hem mij weer gegeven. Het is de mooiste plaat die ik van mijn leven gezien heb. Het is een portret van u, nietwaar? Papa zei, dat u van een plaatje was." „Van mij?" zei Philippa zacht en ver baasd. „Van mij, jongen? O neen, hoor! Hoe kan dat nu een portret van mij zijn?" Dicky's gelaat versomberde, doch klaarde alras weer op. „Toen ik u in de kerk zag", zei hij, „onder dat venster, waar die vrouw op afgebeeld staat zag ik dadelijk dat bei de portretten van u waren. Eh ik houd evenveel van u als van die beide portret ten. En u zag mij met denzelfden blik aan toen, als die beide. Juist zooals u mij nu aanziet." Onder het spreken was Dicky op Phi- lippa's knie geklommen, en had zij haar armen om hem heen geslagen en onbe wust hadden die twee de houding aan genomen van de Moeder en het Kind op de prent boven hun hoofd. „Wilt u voor. me zingen, juffrouw", fluisterde Dicky droomerig. „Wilt u voor mij dat lied zingen, dat ik zoo graag hoor, dat vader 's avonds mij altijd voorzingt, dat liedje van dat kleine jongetje." Het meest vreezen de boeren voor den aardappeloogst. De granen kunnen, als het weer zoo nu en dan opklaart, nog wel zonder al te groote schade worden bin nengebracht, maar wanneer de aardappe len eenmaal door ziekte zijn aangetast, is de schade niet meer te berekenen. De voorraden zijn dan niet houdbaar tot het volgend voorjaar. De secretaris van de Groninger maat schappij van Landbouw, ir A. P. Minder- houd, deelde mee, dat de schade aan den te velde staanden oogst momenteel nog niet van veel beteekenis is. Wanneer het weer spoedig opknapt, aldus onze zegsman, dan komt alles nog wel terecht, maar als wij nog een week buiig weer houden, dan zal er enorme schade aan den oogst worden toegebracht. Het kan nu niet meer lijiden. De kwaliteit van de late aardappelen heeft reeds vrij veel van het vochtige weer geleden. In dit gewas komt veel ziekte voor. De erwten die thans op hokken staan hebben echter wel erg geleden van den regen en ook het vlas, dat eveneens op hokken is gezet is er niet beter van ge worden, doch de schade is toch niet zoo heel groot, en ook niet grooter dan in de vorige natte 'jaren 1927, 1930 en 1931 De wintergerst is voor ongeveer 't bin nen. De tarwe is thans aan de beurt en dan volgt de haver. Tot dusver kan bet zichten over het algemeen met machines gebeu ren. Overigens zag de heer Minderhoud het thans nog niet zoo zwaar in. Wij hebben drie goede jaren gehad en dus is het thans niet vreemd dat er thans weer eens een minder goed jaar volgt. Abnormaal is dit jaar althans tot nog toe niet te noe men. Zooals gezegd was het in 1927, 1930 en 1931 ook zeer nat. Zoo lang het koren op het land staat heeft de regen het nog niet veel kwaad gedaan, doch het komt natuurlijk op de maand Augustus, de oogstmaand aan. De boeren kijken thans ook met verwachting naar de weerberich ten. Middelburg. Er heerachte heden een zeer groote drukte in de stad. Van alle kanten waren duizende vreemdelingen naar Middelburg gekomen. Met de boot BreskensVI is sin gen wer den 4200 passagiers overgezet en 168 auto's. Verleden jaar was dit aantal heel wat grooter n.l. 5725 passagiers en 167 auto's. Onregelmatigheden bij werkverschaffing, SLIEDRECHT. In verband met moei lijkheden bij de werkverschaffing is het gister en hedenmorgen in Sliedrecht eenigszins rumoerig toegegaan. De burgemeester werd gistermiddag door een aantal vrouwen gevolgd. Hedenmorgen zijn ongeveer 500 perso nen naar het gemeentehuis gegaan. Men meende, dat de verdiensten bleven onder hetgeen was afgesproken. Arbeidsongeval. SIDD'EBUREN. Hedenmorgen is de 30-jarige arbeider E. v. Dam uit Sidde- buren op zijn werk, bij het verbouwen van een boerderij', door een zware spant, bij' het omlaag komen van een gedeelte van de kap, getroffen en op slag gedood. Schorsing bij werkverschaffing. SNEEK. In de werkverschaffing alhier zijn gisteravond 45 man door de Rijks inspectie geschorst. Deze personen had den een half uur te vroeg het werk ver laten om hun loon, dat op Woensdagen wordt uitbetaald, in ontvangst te nemen. 45 andere werkloozen zijn opgeroepen om hun plaatsen in te nemen. De Nationalisten rukken op naar Madrid LONDEN. De speciale correspondent van de „Daily Telegraph" verneemt uit betrouwbare bron te Gibraltar, dat de op- marsch der Nationalisten van Sevilla uit naar Madrid gistermorgen vroeg is be gonnen. Een strijdmacht ter sterkte van onge veer 5000 man, heeft de stad in de rich ting van Badajoz, als eerste doel ver laten. Het was reeds vele jaren geleden, dat Philippa dat kinderwijsje had gehoord, maar wie herinnert zich niet de liedjes uit zijn kinderjaren. In haar eigen moe- derlooze jeugd had ze er slechts weinig geleerd en de meeste daarvan waren nog al van krijgshaftigen inhoud. Maar ze be greep toch wel wat Dicky bedoelde en zo begon te zingen, ofschoon haar mooie altstem eenigszins beefde. Haar stemge luid was teederder dan ze zelf wist en zacht klonk het door de sehemerig-ver- lichte kamer, waar het licht van de roode gloed van den haard het eenige was, dat het gelaat van hen beiden in den arm stoel bescheen. Kleine, kleine jongen, kom blaas op je horen, De schapen zijn in de wei, de koeien in 'het koren. Waar is nu de jongen die zocht naar de schapen? Hij ligt op den hooiberg zacht te slapen. Nogmaals zong ze het en nogmaals, onderwijl Dicky s oogen, zwaar van slaap, zich langzamerhand sloten, terwijl de vredige glimlach op zijn gelaat ver ried, dat hij genoot van deze onverwachte vreugde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3