koop. DE ZEEUW AKKERTJES CACHETS) ALS DE LIEFDE RIJPT TWEEDE BLAD Op^lecS' Uit de Provincie. Zoeklichtjes. RG, lerseke. Moeilijkheden voor huis eigenaren. F E U I L L ETO N 18 ot. Als de mooiste hoed 't minste kost Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best teekende heeft iorschmachine en TRACTOR ïg zonder dop- bevelend: P. ke. L: nieuwe Me- n 2-schar gebr. idem, nieuw, itoppelploegen, gebr. men- and, Brigd. ng tractor: BENZMOTOR, NCKE, Grijps- hCONTIJD. In aren voorradig 19,75, 24,50, ebt U al een is voor vacan- md" KATTEN- P: HUISORGEL. lagen prijs, cardtstraat 15, AGENS, Wagenmaker, Sabbinge.) OPPRIJS: Een vierwielig riet kan achter voor rijtuigen beste i. Adres: Wijn- te. HTIGE ZEUG, F 180, 's-Heer ►rp. ÏOUDSTER, alleen. Adres: rseke. en Kortgene, Wissenkerke orden Adver- ementen aan- Wed. G. DE kerke. Ierseke, voor samen groot I. Willemse, H.A., aan den Wemeldinge, 50. sn groot 5.46.60 utten en J. M. voor f 5128,74. samen groot N. Eversdijk 68. e 67.46.10 H.A. 7. Accessoiren SLg j.l. werden den heer Ver- ikers te Goes de onroerende n de Fam. L. te Nisse, groot Lindenbergh f 6374,46. de gemeente 38.35 H.A., aan rberge te Rot- eente Kapelle, ieer A. Slabbe- voor f 4011.15. anden 10.86.45 18,34. gelegen in de en Hoedekens- werd door No- er publiek ver- f, Dorpsstraat ir G. P. ^Koch s Blaupot ten ,d in „Mercu- B.W., publiek erf met tuin D no. 36, groot Geuze, Koude- 'pstra te Mid- ilhier ten ver- s A. Prins pu ilen bouwland, 10 c.A. (4 gem. r J. Jakobsen, voor f 3250. notaris Terp ensdag publiek eiland bij den dhr M. Brou VAN VRIJDAG 31 JULI 1936, Nr 253. Wijziging verzocht van de crisis hypotheek-af lossingswet. De Ned. bond van huis- en grondeige naren en bouwondernemers heeft in een adres aan den minister van justitie erop gewezen, dat met de crisis-hypotheek- aflossingswet 1936 beoogd wordt, die de biteuren te beschermen, die in het alge meen aan hun periodiek wederkeerende betalingsverplichtingen van rente en over- heidslasten hebben voldaan en zij, die niet in staat zijn tot verdere verplichte aflos sing dan 1 pet. 'sjaars op de oorspron kelijke hoofdsom van de eerste hypo theek. Bij de vaststelling van deze normen in die wet is aldus adressant reke ning gehouden met het destijds aanhan gige wetsontwerp tot verlaging van som mige vaste lasten en van huren, doch door dè intrekking van het laatstgenoem de wetsontwerp is het daarmede beoogde verband met de crisis-hypotheekaflos- singswet 1936 dus niet tot stand gekomen en van de daarbij in uitzicht gestelde verlaging van de op het onroerend goed drukkende renteverplichtingen en vaste overheidslasten zal z.i. voorloopig ook wel niets komen. De reeds over de geheele linie plaats gehad hebbende huurverla- ging daarentegen zal zich volgens adres sant nog verder voortzetten, mede ten gevolge van de door verschillende ge meentebesturen reeds ingevoerde of op het punt van invoering staande huur- verlaging voor overheidswoningen en voor woningen van woningbouwvereenigingen. Dientengevolge zien de particuliere hui zenexploitanten niet alleen hun in komsten doorloopend vermin deren, doch daarnaast zullen zij hun uitgaven zien vermeer deren door de voortdurende stijging van de kosten voor onderhoud tengevolge van het veelvuldig verwisselen van be woners en door de in den laatsten tijd reeds meermalen voorkomende ver hooging van hypotheekrente bij conti nuatie van de leeningen, ongerekend nog de reeds ingevoerde en wellicht door verschillende gemeenten nog te wachten verhooging van overheidslasten. Daardoor zullen, aldus adressant, de meeste particuliere huizenexploitanten, die thans nog door de crisis-hypotheek- aflossingswet 1936 worden beschermd, over eenigen tijd geen beroep meer op die wet kunnen doen. Een debiteur moet, om een beroep op bedoelde wet te kunnen doen, de ver schuldigde rente van de door hypotheek verzekerde hoofdsommen hebben voldaan. Bij het wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten 1936 werd die verschuldigde rente gesteld op 4%, pet. Adressant is komen "AKKERTJES" goed van pas, want hoe licht kan men door hoofdpijn, kiespijn, 'n opkomende verkoudheid overvallen worden, 'n "AKKERTJE" zorgt, dat Uw reisgenot niet door zulke kwaaltjes wordt bedorven. Maar ook juist op reis kan men ge woonlijk niet precies krijgen wat men noodig heeft. Zjrg er daarom voor, bij Uw bagage 'n doosje "AKKERTJES" te pakken. Let vooral op nevenstaand handelsmerk, Uw waarborg voor echt heid, want aan waardelooze naboot singen heeft men immers toch niets Nederlandsch Product Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 62 ot. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. Uit het Engelsch. 56) oi „Laten ze de fabriek en machines maar vernietigen; ze zijn verzekerd," zei Far- ren op bitteren toon, Op dat moment barstte het getier bul ten weer in nieuwe felheid los; de schreeuwende en tierende bende kwam den boek om. Ze hadden de biervaten leeggedronken en kwamen nU met bloed dorstige woede een nieuwe prooi zoeken, om daar hun haat op te koelen. Het rui me vertrek werd geheel verlicht door de rosse schijn der fakkels en de beide man nen konden elkander duidelijk in bet ge laat zien. Jacob waagde het door het ven ster naar buiten te zien, waar de hooge muren en de sombere gebouwen de steeds aangroeiende menschenmassa omsloot. Plots siste een steen langs hem heen, die door bet venster geworpen op de tafel neerviel, en een glas, dat daarop stond, m gruzelemtenen wierp. De steen was naar boven geworpen door een vrouwen- L -nd. Deze vrouw bad vandaag haar van honger en ellende gestorven kind neerge- van meening, dat het alleszins redelijk en billijk moet worden geacht, dat, zoo lang door de intrekking van dat wets ontwerp de daarmede beoogde verlaging van rente en van vaste overheidslasten niet op andere wijze wordt ingevoerd, in de crisis-hypotheekaflossingswet 1936 de verplichte rentebetaling wordt gesteld op ten hoogste 4 pet. Adressant verzoekt op grond van een en ander een spoedige wijziging van de crisis-hypotheek-aflossingswet te willen bevorderen in dier voege, dat geen exe cutie van onroerend goed mag plaats hebben, zoolang de debiteur 4 pet. rente betaalt van de door hypotheek verzekerde hoofdsommen, benevens een totaal aflos sing van ten minste 1 pet. per jaar op die hoofdsommen of van ten minste de helft van de bedongen tusschentijdsche aflossing in de gevallen, waarin die af lossing minder dan 2 pet. per jaar be draagt. Zoomede dat ten aanzien van de in het adres nader omschreven detail punten de ondervonden moeilijkheden worden ondervangen. Fransch schip gestrand bij Walsoorden. Het Fransche, met benzine geladen tankschip Neerlandia, gesleept door de Nederlandsche sleepboot D'onau, is gis termiddag op de Westerschelde bij Walsoorden omhooggevaren en blijven zitten. Ook de sleepboot is vastgevaren. Het sleepschip zit zeer scheef. Bergings vaartuigen zijn naar de plaats van de stranding vertrokken. Mosselzaadbank onder Renesse. In de zgn. Laagte nabij Renesse is een tamelijk uitgestrekte mosselzaadbank ontdekt. Het mosselzaad is nog zeer klein en gevreesd wordt dat het eigenlijk voor uitzaai nog niet goed geschikt is. Route van de Derde Nederlandsche Scheldevlucht. In verband met het noodzakelijke feit, dat voor een goeden wedstrijd in de nauw- keurigheidsnavicatie de route, welke de deelnemers aan de vlucht moeten vliegen, tot op het oogenblik van aanvang ge heim moet blijven, is het ons niet moge lijk deze route van den morgen te hou den derde Nederlandsche Scheldevlucht te publiceeren. Teneinde onze lezers echter in de ge legenheid te stellen te beoordeelen of, en zoo ja waar, zij de deelnemende vlieg tuigen een 25-tal zullen kunnen zien, laten wij hier in alfabetische volg orde de voornaamste plaatsen volgen, waarboven of waar in de buurt de deel nemers tusschen half drie uur des mid dags en half zes ongeveer te verwach ten zijn. Arnemuiden Borsselen Brouwers haven - Eikerzee Goes 's Heer Arendskerke 's-Heer Hendrikskinderen Kats Colijnsplaat Kerkwerve Middelburg Noordgouwe Noord- welle Ouwerkerk Poortvliet Sta- venisse St.-Maartensdijk Scherpe- nisse Schore Tholen Terneuzen Vlake Vlissingen Wilhelmina- dorp Yerseke Zierikzee. Nogmaals wijzen wij er op: dit is niet de vliegroute. Die mag niet bekend ge maakt worden. i Bij Kon. besluit zijn benoemd mei ingang van 27 September 1936 tot dijk graaf van den Oost Nieuwlandpolder L Overbeeke te Wolphaartsdijk; met ingang van 12 September 1936 tot dijkgraaf van den Mosselpolder, G. J. de Zwart te Hoek. Vlissingen. Ter aardebe stel ling J. van Boven. Groote belang stelling was er Donderdagmiddag bij de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. van Boven, Consul van België alhier. Verschillende consuls van andere lan den en autoriteiten waren naar de be graafplaats gekomen om samen met de leden van de cargadoorsfirma's John P. Best, Wm Muller Co. en natuurlijk ook van de Firma de Groof Co., waaraan de heer van Boven 62 jaar van zijn leven heeft gewerkt, een laatsten groet te bren gen aan den overledene. Aan de groeve voerde het woord de burgemeester, de heer C. A. van Woel- deren, die o.a. wees op het vele, dat de legd in den killen doodenakker en dezen avond was ze er op uitgetrokken om zich te wreken; alle vrouwelijkheid had ze van zich geworpen, ze was als een furie. Jacob deed een stap achterwaarts en zijln meester greep hem met ijzeren greep bij den arm. „Waar zijln mijn kinderen?" vroeg hij, zijn stem was gedaald en geleek een kla gend huilen. „Waar is mijn zoon? Waar is Romney? Waar is Paul? Rupert, ach Rupert zou wel gezorgd hebben dat ik niet in zulk een ellendige positie was ge komen. Maar Rupert Rupert ligt op het kerkhof. Ach, laat mijl ook maar ster ven en naast hem liggen, Jacob. Laten ze maar komen. Laten ze mijl aan stukken scheuren. Romney heeft mij eens gezegd, dat ik de meest gehate man was van de drie noordelijke districten. Ik was daar toen geloof ik trotsch op. Maar ik ben het nog niet vergeten; ik ben het nog niet ver geten." De oude man keek met erbarmelijken blik in het zachte, angstige gelaat van zijln misvormde wever, die nu weer hetzelfde gevoel kreeg, als wat hij: had gehad in zijn werkplaats, namelijk dat hij iets be schermen en verdedigen moest, iets dat nog zwakker en hulpeloozer was dan zijn eigen, veege liif. Hij trachtte zijln meester tot kalmte te brengen en hem moed in te overledene tijdens den grooten wereld oorlog voor de Belgische vluchtelingen heeft verricht. Namens de Firma de Groof sprak de heer J. E. 'Boonstra, maar ook als waar nemend Consul van België, dankte spr. voor alles wat de overledene deed. Hier bij sloot de consul-generaal van België de heer J. van Haute uit Amsterdam, zich aan. Namens de regeering bracht hij hulde voor alles wat de heer van Boven deed in zijn functie van consul. Ds D. J. Vossers, Ned. Herv. predikant, schetste wat in den overledene door de kerk wordt verloren en bad ten slotte het „Onze Vader". Een neef dankte voor de gesproken woorden en de belangstelling. Goes. Een auto van garage D. J. Ie Goq, alhier, bestuurd door den chauffeur Z. kwam Woensdagavond op den onbe- waakten overweg in de Poel, in botsing met een rangeerende locomotief. D'e auto werd vrijwel geheel vernield, doch Z. liep slechts onbeteekenende verwondin gen op. per pek neemt U dan de duurste? En als het beste zelfwerkende waschmiddel 18 cent kost, betaalt U dan liever een stuiver meer? HANDELSONDERNEMING ARS0L - APELDOORN Kloetingie. Gemeenteraad. Gister avond vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer Lenshoek. De gemeenterekening over 1935 wordt aangeboden. Gewone Dienst: inkomsten f63410,62, uitgaven f57918,53, batig slot f 5492,09. Kapitaaldienst: inkomsten en uitgaven f7378,24. Batig slot nihil. De rekening van het Burg. Armbestuur wordt aangeboden over het dienstjaar 1935. Inkomsten f 13712,75, uitgaven f13536,21, batig slot f 176,54. De begroo ting voor 1937 wordt eveneens aange boden. Ingekomen is een verzoek van de gei- tenvereeniging „Hoop op beter" om sub sidie. B. en W. stellen voor deze tot wederopzegging te verleenen tot een be drag van f10 per jaar. Wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen; B. en W. stellen voor om aan het co mité inzake bestudeering en bestrijding van Iepenziekte voor 1936 alsnog een subsidie te verleenen van f 5. De heer Straub voelt er niets voor om dat het onderzoek van die commissie weinig praktisch nut heeft opgeleverd en oplevert. De voorzitter antwoordt, dat er door de onderzoekingen van dit comité al zeer veel bereikt is. Zoo zijn er eenige soorten ontdekt, die tegen deze ziekte bestand zijn. Dit voorstel wordt door den Raad spreken, alsof deze een prikkelbaar en zwak kind was. En onderwijl groeide de menschenmassa daar beneden steeds aan, dringend en duwend en dreigend geba rend en wild door elkaar schreeuwend. Ze poogden de ijzeren hekken om den ver waarloosden tuin open te breken en de ijzeren spijlen bogen en braken reeds. De spijlen waren wel van stevig ijzer en de poort was goed gesloten, maar als die beide eenmaal de tegenstand hadden op gegeven en er anders niets was dat de opgezweepte massa tegenhield, was er niets meer dat het huis en zijln bewoners kon redden. Nogmaals waagde Jacob het uit het venster te zien. Hij durfde nu niet meer denken aan zijn weefstoel. De tot razernij gebrachte oproerlingen maakten nog geen aanstalten oto terug te keeren. Er blonken glimmende helmen tusschen de hoofden der opdringende massa. Een groep zwaar gewapende politiemannen had zich met ontzettend veel moeite een weg naar voren gebaand, naar het be dreigde hek en sloegen nul met hun gum mistokken en sabels op de massa in. Naar alle zijden vielen hun goed aankomende slagen. Men hoorde het gillen van vrou wen, die onder den voet raakten en het jammerlijk huilen van gewonde kinderen. Een zwaar beschonken man werd naar aangenomen. Tegen de heer Straub. Door B. en W. wordt voorgesteld om aan het gemeente-gasbedrijf te Goes op dracht te geven tot verlenging van het gasbuizennet langs de Zuidzijde van den spoorweg vanaf de woning van den heer Meulendijk tot aan het einde van dien weg, 50 M., onder toezegging van de vereischte garantie. Wordt z.h.s. aange nomen. Eveneens wordt z.h.s. aangenomen een voorstel van B. en W. om aan H. M. de Koningin ontheffing te verzoeken van de verplichting om gemeentelijke ambten en betrekkingen aan te wijzen, welke slechts kunnen worden vervuld door mili tairen of gewezen militairen, omdat in deze gemeente geen ambten kunnen wor den aangewezen, die door deze personen zouden kunnen worden vervuld. Over het voorstel van B. en W. tot goedkeuring van een ontwerp K.B. tot overdracht in beheer en onderhoud c.a. van gedeelten van den Molenweg en het Steenen pad staakten de stemmen (tegen de heeren Blomaard, Straub en Hoog- straate). Onder dankzegging wordt aanvaard het door den heer J. Witkam te Goes aan de gemeente Kloetinge aangeboden tin nen rookgarnituur. Vastgesteld wordt het kohier woon- forensenbelasting voor het jaar 1936. De raadsleden worden verzocht zich uit te spreken over de vaststelling van een rooilijn langs de Lewestraat. In de vorige vergadering is overwogen een rooilijn van 9 M. Daarbij kwam tot uiting, dat sommige leden meer voor een breedere rooilijn voelden. De meerderheid van B. en W. denkt nu over een rooilijn van 10 M. uit den as van den weg, de minderheid over een rooilijn van 12 M. Wanneer de Raad zich uitspreekt is te verwachten, dat een gewenscht resultaat wordt bereikt. De heer Blomaard kan zich vereenigen met het voorstel 12 M., evenals de heeren Straub en Hoogstraate. De heer Buiten huis heeft uiteindelijk eveneens geen be zwaar tegen 12 M. De voorzitter zegt nu de meening te hebben gehoord, en zal daarmee zijn voordeel doen. Bij de rondvraag informeert de heer Buitenhuis, in verband met een mede- deeling van den voorz., dat nog steeds steun wordt verleend en nog 9 werk- loozen staan ingeschreven of het mis schien mogelijk is, dat daarbij personen worden gesteund als crisiswerklooze, wel ke eigenlijk bij een andere inrichting om steun moesten aankloppen. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. Kapelle. Aanrijding. Woensdag middag om drie uur had alhier op het einde van de Weststraat, begin Goessche straatweg een aanrijding plaats tusschen een autobestuurder komende uit Zuid- Holland no. 10135 en een motorrijder uit Grijpskerke, welke voor den motorrijder niet zoo gunstig afliep. Deze werd onder geneeskundige behandeling gesteld bij den heer P. Sandee te Kapelle, en door dokter W. F. Pfeiffer behandeld. Zijn arm was op drie plaatsen gewond en moest gehecht worden. Ook had hijl kneu zingen aan het heen en klaagde over veel pijn. De motor werd eveneens beschadigd. De autobestuurder welke geheel links van den weg reed, werd door enkele oog getuigen als de schuldige aangewezen. De zaak is gesteld in handen der politie. lerseke. Het zwakke geslacht. Donderdagmorgen hebben een paar da mes aan de Nieuwe Kerkstraat na een woordenwisseling een hevig gevecht gele verd. Bloedend verwond zijn ze bij den burgemeester voor geweest en hebben hem hun grieven uiteengezet. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Wolphaartsdijk. Donderdagmiddag ver gaderde de raad. Zonder kennisgeving afwezig dhr D. P. Goetheer. De gemeente-rekening over 1935 werd aangeboden in ontvang op f 71.364, in uitgaven op f 70.780, met een batig slot voor den gewonen dienst van f 584, en voor den kapitaaldienst in ontvang op f 6206, in uitgaaf op f 10.024, met een nadeelig slot van f3818. De rekening van het burg. armbestuur over dat jaar wees aan in ontvangsten f 5478, in uitgaven f 4787, en een batig slot van f 691. 't politiebureau geleid met bebloed hoofd en gewond door neervallende steenen. Jacob keerde zich geheel ontdaan van het schouwspel af. Ginds kwam een troep bereden politiemannen aangaloppeeren over de hobbelige straatkeien en trachtte zich met geweld een pad door de al wilder wordende menigte te banen, tevergeefs pogend de razernij1, die allen had aan gegrepen, zelfs de anders meer bezadig de en verstandige arbeiders, te stillen. Opeens echter hoorde hij een ander ge luid. Kon het waarlijk een vreugdekreet zijn? Hiji zag dat iemand zich poogde te dringen door de woedende en opdringen de massa zonder zorg voor of gedachte aan eigen veiligheid. En de menschen maakten werkelijk baan, met meer ontzag dan zelfs voor de politie, om den nieuw aangekomene door te laten. De persoon was zoo klein, dat Jacob hem nauwelijks ontwaren kon bij het licht van de uitdoo- vende fakkels, doch wel bemerkte hijl dat de man met lichte en veerkrachtige tred voortschreed, voet na voet winnend, tot dat hiji het hek had bereikt. Hij! klom er over, zonder dat iemand hem dit verhin derde. Vervolgens was hij op de hooge stoep gesprongen en stond nu onder den grooten luifel, waar zeker iets te gebeu ren etond. Doch Jacob wachtte niet af wat er ge- Juli en Augustus zijn als regel de maanden dat er politieke windstilte heerscht. Het is dan niet de tijd om druk bezochte politieke bijeenkomsten te hou den. En als er dan toch druk bezochte ver gaderingen plaats hebben, dan meen ik dat als een bemoedigend teeken te mogen zien. Voor de te Amsterdam gehouden land dag van de A.R. partij bestond over groots belangstelling. Woensdag hebben de Ghris.-Hist. in Friesland een landdag gehouden die door eenige duizenden personen bezocht was. In Zuid-Holland zijn de A.R. propa- gandacluba bezig aan de voorbereiding van een landdag, die naar verwacht wordt, vele duizenden bezoekers zal trekken. Ik wéét wel, déAr zit 't hem niet alléén in. Ook voor onbeduidende dingen juist voor onbeduidende dingen vaak, - loe pen de menschen te hoop. En niets ge makkelijker en goedkooper dan een geest driftig applaus. Maar als symptoom hebben derge lijke bijeenkomsten ons toch wel iets te zeggen. Er blijkt uit dat er toch nog wel leven is en actie, hij het Chr. Prot. volks deel. Ddt er toch nog wel is een groote sohaie die mee wil strijden voor de be waring en bevestiging van onze volks vrijheden, en tegen de doorwerking van de revolutionaire beginselen. OPMERKER. Aan B. en W. werd een crediet ver leend tot aanstelling van een controleur der steunverleening enz. Ze werden ge machtigd tot het benoemen van een zoo- danigen ambtenaar op arbeidscontract. De vergoeding per leerling voor de ex ploitatiekosten lager onderwijs der bijz. school aan den Papeweg, werd vastge steld op f7.75, voor de bijz. school aan den Achterweg op f6.08, beide over '34. De raad machtigde B. en W. namens hem adhaesie te betuigen bijl den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen met het adres inzake behoud der rijks kweekschool te Oostburg. In deze vergadering werd nog medege deeld, dat de gemeente-rekening 1934 door Ged. Staten is goedgekeurd. Driewegen. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad. De voorzitter heette de raadsleden welkom in deze eerste verga ring, die onder zijn leiding plaats vond, en sprak de hoop uit, dat er steeds een prettige samenwerking tusschen hem en de raadsleden zou bestaan. Door B. en W. werd de gemeente-rekening aangeboden, die sluit met een totaal aan inkomsten van f 24.782,55, en aan uitgaven van f 19.086,16, alzoo met een, batig slot van f 5696,39. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd vervolgens benoemd burge meester Oxt, die belast zal worden met het sluiten van huwelijken. De wijziging van de gemeente-begrooting 1936 werd goedgekeurd, die noodig was in verband met de splitsing der secretariën te Ove- zande en Driewegen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om voorberei dingen te treffen tot den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester, ter wijl voor dien bouw een bedrag van ten hoogste f 6000 kan worden besteed. Be sloten werd de woning aan den Platteweg te doen bouwen. Ten slotte werd besloten toe te treden tot de Vereeniging van Ne derlandsche gemeenten, terwijl de voor zitter nog nader de financiëele consequen ties zal onderzoeken van toetreding tot 't Verificatie- en Registratiebureau. Ellewoutsdijk. In de vergadering van den Dijkraad voor de Waterkeering van den Calamiteuzen polder Borssele, Woensdag gehouden werd de begrooting voor het loopende dienstjaar in ontvang aangevuld met de sommen door de bij dragende waterschappen en polders, krachtens art. 6 der wet van 1870 op te brengen, vermeerdering met het een twin tigste gedeelte bedoeld bij art. 7 dier wet te storten door den polder Borssele bo ven het gewone dijkgeschot, altemaal als gevolg van de in het dienstjaar uit te voeren buitengewone zink- en bestor- ting'swerken, welker kosten aan de uitga- beurde. Op datzelfde oogenblik stormden drie politie-beambten het vertrek binnen, waar hij naast den heer Farren stond. Ze waren gekomen om het huis te ont zetten; hun andere makkers hielden be neden de wacht. Een der politiedienaren sprak Jacob op vriendelijken toon aan, doch deze gaf zich den tijd niet te ant woorden. Zijn hulp was hier nu niet meer noodig; anderen, sterker dan hij, zorgden voor een veiliger bewaking van zijn mees ter. Hij verliet de kamer en holde de trap af de achterdeur uit, het gangetje door, de binnenplaats over, naar het een zame werkvertrek, waar zijn weefstoel stond. Pas op den drempel hield hij zijn tred in en aarzelde even vóór hij de deur openduwde. Wat zou hij daarbinnen vinden? HOOFDSTUK XIV. Dien avond kon Philippa Yeoman zich niet op haar gemak gevoelen in de stu deerkamer van haar vader. Hij was voor zaken op reis en behalve de beide be jaarde dienstboden in de keuken was ze geheel alleen thuis. Alleen met het lustig- knappend vuur in den haard, haar boe ken en haar eigen gedachten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5