Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. met hun naaatbijWj'nde grens niet verder dan 230 M. van den weg liggen, 3e klasse alle perceelen die door wegelingen op den weg uitweg hebben. Voorstel C. de Visser: 4 klassen, ver houding 90:60:30:15. Ie klasse, aan den weg gelegen gronden, 2e klasse (naar de ook bij! de anderen gemaakte onderschei dingen) tot 150 M., 3e klasse 150 tot 250 M., 4e kl. aan de wegelingen boven 250 Meter. Voorstel "W. de Visser: 3 klassen, ver houding 3:2:1. Afstanden weer voor 2e klasse 150 M. hoogstens, voor 3e klasse tot 250 M. en bij wegelingen, Voorstel W. de Visser werd verworpen met 5 tegen 2 st., die van de heer en "W. de Visser en Moens; het voorstel van G. de Visser werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen dhrn S. Wisse en P. de Visser. Zoutelande. Gemeenteraad. Woensdagmiddag vergaderde de Raad. De mededeelingen, dat Ged. Staten de gemeenterekening over 1934 hebben vast gesteld en dat B. en W. geen aanleiding vinden om voor te stellen de Personeels belasting, grondslag paarden, te verla gen, worden voor kennisgeving aangeno men. Het verzoek van dhr P. L. Franke toi aankoop van een stukje gemeentegrond aan het Noordervroon, wordt afgewezen B. en W. stellen voor het verzoek van dhr F. de Wolf en anderen om schadever goeding wegens 't delven van de St Jans- kerksche sprink af te wijzen. Het gemeen tebestuur heeft met den Polder Walche ren onderhandeld, en daarbij Ls gebleken, dat het gemeentebestuur geen verplichting heeft tot schadevergoeding. Het Polderbestuur heeft toegezegd, een vergoeding te zullen overwegen voor het ontvangen van den grond, welke een ge volg is van het dieper delven van den bo dem der Sprink. Dit geldt slechts voor diegenen, welke eigendommen hebben vanaf den Molen weg naar de Boudewijnskerksche sprink D'e voorzitter stemde niet in met dil voorstel van B. en W., hetwelk z. h. st werd aangenomen. Besloten wordt de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs in deze ge meente met ingang van 1 Januari 1937 op 'te heffen. B. en W, stellen voor een verordening vast te stellen op de heffing van een Mo lenweg-belasting, waarbij rekening wordt gehouden met den afstand van den weg. Ongeveer 40 aangelanden aan den Mo lenweg hadden verzócht om geen strek kende ellengeld te vorderen. B. en W. wil len aan dit verzoek niet voldoen. De voorzitter verdedigt dit uitvoerig, waarbij hij er op wijst, dat'de aangelan den nu van het onderhoud van den Mo lenweg zijn ontheven, waardoor voorna melijk het strekkende ellengeld wordt ge rechtvaardigd. Dhr Kleinepier kan zich niet vereeni gen met de voorgestelde grondslagen. Hij wil het strekkende ellengeld laten verval len en de perceelen, die dicht aan den weg liggen, minder belasten en de verder van den weg liggende perceelen zwaarder belasten dan B. en W. voorstellen. Hij doet in dien geest een voorstel. De door B. en W, voorgestelde grond slagen worden echter met 4 tegen 3 st aangenomen. Dhrn Maas, De Wolf en Kleinepier stemmen tegen. De door B. en W. voorgestelde veror dening wordt in haar geheel z. h. s. aan genomen. De verordening op de heffing van Se cretarie-leges wordt op voorstel van B. en W. gewijzigd. B. en W. stellen voor de leges voor bouwvergunning te brengen op 0.2 pet. van de bouwsom. Dhr Gabriëlse stelt voor deze leges te brengen op 0.15 pet. van de bouwsom. Het voorstel van B. en W. wordt met 3 tegen 4 stemmen verworpen, waarna het voorstel van dhr Gabriëlse z. h. s. wordt aangenomen. Dhrn D'e Wolf, Stroo en Koppejan stemmen voor. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten den Paulus- en Groeneweg te verhar den met klinkers. Deze verharding zal pas dan geschieden als zekerheid bestaat, dat de gemeente Westkapelle de Tijsweg en Houtenburgsche weg verhardt. De Paulus- en Groeneweg zijn te zamen 1520 m lang. De weg zal over een breedte van 2.5 m worden bestraat en de geraam de kosten bedragen f 8300, waarvan onge veer f 3000 voor rekening der gemeente zullen komen. In de eerste jaren zullen de jaarlijksche kosten voor de gemeente ongeveer f 270 bedragen. De verharding van deze wegen zal geen oorzaak zijn van belastingverhooging. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om aan de personen, welke de brand in de school hebben geblusc'ht f 1 per per soon belooning te geven. Op voorstel van dhr Gabriëlse wordt besloten oin aan den ontdekker van den brand, dhr A. Wijk huis, f 2 belooning te geven. Besloten wordt een hekje te plaatsen op den hoek bij de bakkerij van dhr J. Bim- mel om de gevaren van het verkeer te verminderen. De gemeenterekening over 1935 wordt aan den Raad aangeboden. De ontvang sten van den gewonen dienst bedragen f27.747,92 en de uitgaven f25.097,46, zoo dat het batig slot van den gewonen dienst bedraagt f 2650,46. Van den kapitaaldienst bedragen de ontvangsten f 13.664,85, de uitg. f 12.969,95 en 't batig slot f 694,90. Het strandleven. Dhr Verflage vraagt of de politieveror dening ten opzichte van het strandleven iu al haar gestrengheid zal worden toe gepast. Zou dit het geval zijn, dan acht bpreker het wenschelijk de politieveror dening op dit punt te wijzigen. Letterlijke toepassing van de bepalin gen der politieverordening voor 't strand leven acht hij niet gewensoht. De voorzitter antwoordt hierop, dat hij het niet wenschelijk acht, de politiever ordening te wijzigen. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn een paar circulaires ontvangen waarin wordt aangedrongen op handha ving der publieke eerbaarheid. Hier op bet strand gaat men steeds verder met het overtreden der politiever ordening. Er zijn ook klachten ingekomen van badgasten over het liggen van bad gasten in badcostuum voor de strandten ten en het wandelen in badcostuum. De politieverordening zal niet letterlijk worden toegepast, betgeen wel nooit met eenige verordening geschiedt, maar de badgasten moeten zich naar den geest van de politieverordening gedragen. Doen ze dit niet, dan zal proces-verbaal worden opgemaakt. Spr. acht zich geroepen de zedelijkheid te bevorderen en deze politie verordening uit te voeren. Dhr Kleinepier begrijpt, dat er paal en perk gesteld moet worden. Hij hoopt ech ter, dat de burgemeester zoo soepel mo gelijk zal laten optreden, omdat drastisch ingrijpen bet vreemdelingenverkeer zou schaden. De voorzitter wijst er nog op, dat 'het wel mogelijk is, dat bij toepassing der po litieverordening enkele badgasten weg- loopen, maar hij verwacht, dat in de plaats daarvan meerdere vreemdelingen naar Zoutelande zullen komen. Het zal tot gevolg hebben, dat de fatsoenlijke men- sóhen naar Zoutelande zullen komen en de onfatsoenlijke menschen van Zoutelan de zullen wegblijven. Het geschrijf in sommige kranten over de voorgewende bekrompenheid van het gemeentebestuur van Zoutelande inzake het strandleven is een waardevolle en kos- telooze propaganda geweest voor de bad plaats Zoutelande. In verscheidene badplaatsen, o.a. Noord- wijk, bevatten de politieverordeningen strengere bepalingen dan hier. Terneuzen. Donderdagnacht is van hier vertrokken het Belgische passagiersschip Albert Ville, dat een lading heeft ingeno men voor Afrika. Woensdagmiddag zijn enkele Belgische zeelieden gearriveerd ter aanvulling van de bemanning van deze hoot, waarvan Dinsdag 1.1. enkele zeelieden in staking waren gegaan. De beide andere schepen van deze Mij de Compagnie Maritime Beige, n.l. de Mahagi en de Henri Jaspar verblijven nog hier. Het eerste wordt gelost; voor de Henri Jaspar zal men een bemanning moeten aanmonsteren. Zaamslag. Door een honderdtal hoof den van gezinnen is bij het gemeentebe stuur een adres ingediend, houdende bel verzoek tot benoeming van een tweeden geneesheer, zulks in verband met het vertrek van den heer Frowein. Axel. Het 6-jarig zoontje van den mo lenaar G. werd dezer dagen spelender wijs door een makkertje met een schopje in het oog getroffen. Naar het ziekenhuis te Vlissingen overgebracht, bleek opera tief ingrijpen noodzakelijk. Hij zal ver moedelijk het oog moeten missen. Stavenisso. De laatste dagen worden door de belastingambtenaren in samen werking met de politie op verschillende plaatsen op het eiland huiszoekingen ver richt, teneinde gesmokkeld Belgisch siga rettenpapier op te kunnen sporen. Op verschillende plaatsen leverden deze huiszoekingen succes op, o.a. te dezer plaatse, St.-Annaland en St,-Maartensdijk, Meer of mindere belangrijke hoeveel heden sigarettenpapier zijn in beslag ge nomen, terwijl proces-verbaal werd op gemaakt. Gisteren kwamen de leden van den Dijkraad der Waterkeeringen van de Ca- lamiteuze polders Oud-Kempenshofstede en Moggershil in vergadering bijeeri. De rekening van het dijkvak O.K. werd in ontvangsten vastgesteld op f 11345,22% en in uitgaven op 19942,80%; goed slot f 1402,42. Die van het dijkvak Moggers hil aan inkomsten op f 2621,45% en uit gaven op f 1733,05%; goed slot f 888,40. Als schatter voor de pachtwaarde van gronden, gelegen in den polder O.K. werd benoemd de heer C. Steendijk Cz. Jr, al hier. De twee andere leden zullen aan gewezen worden, resp. door het college van Ged. Staten en door de Rechtbank te Breda. Voor de kosten der schattingscommis sie werd op de begrooting van den polder O.K. een bedrag van f550 uitgetrokken. Overeenkomstig de circulaire van Ged. Staten werd de jaarwedde van den water bouwkundig ambtenaar vastgesteld naar de bedragen genoemd in de vijfde klasse en variëerende van f2100f2600. Hierna sluiting. i Woensdagavond j.l. kwamen de leden van de veilingsver. „Stavenisse en Omstreken" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr J. G. Droo- gendijk. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 1203,72 en de uitgaven f2640,97; alzoo een nadeelig saldo van f 1437,25. Wordt van het nadeelig saldo de waarde van den inventaris afgetrokken, dan blijkt er een winst van f 24 te zijn. Uit het jaarverslag bleek, dat er voor een bedrag van f 4697,74 aan land- en tuinbouwproducten geveild was. De voorzitter wijst er op, dat de resulta ten dit jaar bereikt al veel beter zijn, door dat er druk eigenheimers geveild zijn. Leden, die dit jaar niet voor 1 Aug. ge veild hebben, worden aangeraden, toch een rooivergunning aan te vragen, daar men andera het volgwnd Jaar ook niet vóór 1 Aug. zal mogen vellen. Er werd op gewezen, dat aommige vel lingen toeh rooivergunningen hebben uit gereikt aan telers, die vorige jaren ook niet voor 1 Aug. geveild hebben. De voor zitter zegt, dat men van het veilingsbe- stuur te dezer plaatse niet moet verwach ten, dat 'het van de gegeven voorschriften zal afwijken. Hij zegt dat de controle nog niet zoo slecht is geweest als dit jaar. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de veilingskosten vanaf 1 Aug. a.s. te bepalen op 3 pet. en de kistenhuur op 2 cent. Eveneens werd besloten dat het be stuur zal overwegen of er in het a.s. na jaar uien geveild zullen worden. Hiervoor zal echter geen verplichting ingevoerd worden, aangezien de ondervin ding heeft geleerd, dat vele leden zich toch niet aan de afspraak houden. Op een gestelde vraag deelt de voorzit ter mede, dat koebieten naar zijn meening over de veiling verkocht moeten worden. Administratief veilen is niet voldoende, om voor eventueelen toeslag in aanmer king te kunnen komen. De voorzitter deelt mede, dat hij niet gelooft, dat er op het eiland Tholen het volgend jaar weer zoo vroeg geveild zal mogen worden als dit jaar, omdat het vei- lingshestuur te St Annaland zich niet aan de bepalingen gehouden heeft. Hierna sluiting. Poortvliet. Dinsdag vergaderde de ge meenteraad. Verzoek van dhr A. van Oost, om ont slag als brandmeester. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit verzoek terug te zenden naar B. en W., daar het ont slag door dit college moet worden be handeld. Verzoek van H. W. Jansen om enkele richtingaanwijzers te plaatsen, omdat bij druk verkeer door het dorp, het wel eens gebeurt, dat auto's van grooten omvang tegen den hoek van zijn huis aanbotsen. De voorz. deelt mede, dat de gewenschte borden gratis zullen worden toegezonden. Schrijven van de N.V. Waterleiding-Mij Tholen, dat de rentevoet voor aandeel houders is verlaagd van 5 op 4 en dat een extra subsidie zal worden verstrekt van f6325,--. Schrijven van de L.A.V. behelzende toe lichting van den post: andere ontvangsten en uitgaven. F,en bedrag van f22 wordt toegelicht. Dit is uitgegeven voor het onderhoud van dreef, dammen en heul. Dhr Carels acht de toelichting niet vol doende. De andere posten, groot f 84,22 en f236,19 zijn niet toegelicht. Dhr Boogaart wil gaarne langs vriendschappelijken weg de quaestie oplossen. Dhr Carels merkt op, dat uitgemaakt dient te worden of het bestuur der L.A.V. verplicht is in lichtingen te geven ja dan neen. De voor- zitter deelde mede, dat volgens het con tract, door het bestuur een beredeneerd verslag aan den raad moet worden voor gelegd. C, O Er wordt besloten te vragen aan het bestuur der L.A.V. de posten f 84,22 en f236,19 nader toe te lichten. Aanbieding van de Gemeenterekening over 1935.0ntvangen f50435,52, uitgaaf f41940,05, batig saldo f8495,47. Vervolgens wordt de rekening van het Alg, Armbestuur aangeboden. Ontvangen f 17482,64%, uitgaven f 12563,05%, batig saldo f4919,59. Hierna volgt stemming over de wijziging van de verordening van het Alg. Arm bestuur. Weth. Van As doet een voorstel om deze wijziging in te trekken. De voorz. zegt, dat dit voorstel niet in stemming gebracht kan worden, daar de discussies over dit onderwerp gesloten zijn. De wij ziging der verordening wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Dhr Carels stelt nu voor nog verschil lende verordeningen te wijzigen. Dit wordt verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Een voorstel van den voorz. om een commissie te benoemen om eventueele wijzigingen voor te bereiden, wordt met 6 stemmen tegen 1 stem aangenomen. Die commissie zal bestaan uit de heeren W. Dronkers, W. Boogaart en M. v. Ast. Dhr Boogaart vestigt nog eens de aan dacht op de doktersgeschiedenis. Hij merkt op, dat het salaris meer bedraagt dan het genoemde bedrag van f150. Ook infor meert dhr Boogaart nog naar de tolvrij- making van de Brug te Tholen. De voorz. antwoordt, dat we te dien opzichte op den goeden weg zijn. Dhr Carels informeert er naar hoe het staat met het besluit, genomen door den raad ten opzichte van het Waterschap Poortvliet in verband met de wegverbree- ding door werkloozen. De voorz. zegt, dat het besluit conform het voorstel van den raad door het Waterschap is aanvaard. DE MALVERSATIES IN VLISSINGEN. Wethouder P. G. Laernoes trekt zich hangende het onderzoek uit zijn functie terug. In de gistermiddag gehouden vergade ring van B. en W. werd door den burge meester een brief overgelegd van den wet houder van Financiën en Soc. Zaken, dhr P. G. Laernoes, waarin deze mededeelt, dat hij in verband met het gebeurde bij het crisis-comité en Maatschappelijk Hulpbetoon beslaten heeft, om zich, han gende het onderzoek, niet met de werk zaamheden, welke aan zijn functie zijn verbonden, in te laten, en derhalve ook de vergaderingen van B. en W. enz. niet zal bijwonen. Zijn werkzaamheden voOr Financiën en Sociale Zaken zijin tijdelijk overgenomen door den heer J. de Meij, en diens arbeid als wethouder van gemeentewerken door den burgemeeater. EEN DERDE TEVEEL BETAALD VOOR BACONSLACHTING? Bij da aanbaatadine la Inoaachravan voor 2.50, waarvan 60 cantan voor onderlinge verdeeling. Wij zijn thane in staat, zegt het H d b 1. een en ander mede te deelen over de toegewezen inschrijvingsprijzen bij de aanbesteding der bacon-bereiding op 7 Juli voor rekening van de overheid. De hoogste prijs heeft bedragen f2,60 pere 100 kilo; de groote bedrijven hebben ingeschreven voor 12,40 a 12,50. Eén be drijf echter heeft niet willen meedoen aan de geheime afspraak om 60 centen op den prijs te leggen en heeft dan ook ingeschreven voor 11,75. Dezen prijs kan men dan ook aannemen als den juisten. Wanneer men de befaamde zestig cen ten ervan aftrekt, heeft de gemiddelde inschrijvingsprijs dus bedragen f1,80 f 1,90, zoodat de afspraak er op neerkomt, dat 31% 33 op den normalen slacht- prijs is gelegd! Dezelfde fabrikanten, die destijds uit hoofde van het bacon-contract toen bovendien het dubbele aantal varkens van thans werd geslacht en bovendien grove winsten werden gemaakt op slacht- afvallen en op voor export afgekeurde, van de overheid overgenomen varkens een vergoeding ontvingen van circa f 4,50 en die vier maanden geleden verklaarden, onder geen beding lager te kunnen gaan dan 13,80, blijken thans dus in te schrij ven voor f 1,80 k 11,90, verhoogd met 10,60 voor onderlinge verdeeling. Uit een en ander blijkt, dat door deze ongeoorloofde afspraak de overheid een derde deel méér voor het slachten en zouten betaalt dan noodig en redelijk is; degenen die daardoor worden gedupeerd, zijn da consument, die den crisisaccijns op het varkensvleesch betaalt, en de var kenshouder, ten wiens behoeve de var kens-crisismaatregelen heeten te zijn ge nomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beekbergen L. J, R. S. Herfkens te Assen. Bedankt voor Kloetinge, J. H. F. Engel te Alblasserdam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Rozenburg J. P. Geels, cand. te Apeldoorn en D. van Wilsum, cand. te Soestdijk. Beroepen te Sneek D. van Wilsum, cand. te Soestdijk. Bevestiging en intrede. Zon dag werd te Numansdorp de vacature in de Ned. Herv. Kerk, ontstaan door het overlijden van Ds ten Bokkel Huinink, vervuld door de komst van D s Q u e r uit Domburg. In den voormiddagdienst werd Ds Queré bevestigd door Ds Hugenholtz van Klaaswaal, die tot tekst had gekozen Ezechiël 33 78 en 9. In den avonddienst verbond Ds Queré zich aan de gemeente met een predikatie over Johannes 4 13 en 14. Beroepbaar. Door de olassis Hallum der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer A. Vellema, theol. cand. te Blija. ALG. SYNODE NEDERL. HERV. KERK Vrouwelijke diakenen. In de zitting van gisteren rapporteerde ds J. Boonstra van Gieten over het voor stel van de kerkelijke hoogleeraren aan de rijksuniversiteiten te Leiden en Utrecht met betrekking tot de invoering van een nieuw reglement op het hulppredikers- schap. De bedoeling van de voorstellers is voor het hulppredikersschap meer perspectief te openen en de vele candidaten aan werk te helpen. Daartoe dienden zij' een ont werp in, dat den weg banen wil tot een volledige ontplooiing van het hulppredi- kersschap. De commissie van rapporteurs heeft te gen dit voorstel tal van bezwaren en oor deelt, dat het huidige reglement veel van wat de voorstellers willen reeds mogelijk maakt. De grootst mogelijke meerderheid van de commissie stelt voor het ontwerp niet aan te nemen. De synode besloot aldus. Prof. dr F. W. A. Korff, rapporteerde over een voorstel van de classicale verga dering van Heerenveen tot wijziging van een artikel in het algemeen reglement en van een artikel in het reglement op de kerkeraden, bij welke materie tevens aan de orde kwam een voorstel van de predi kanten Blauw te Schoten en Swijghuisen Reigersberg te Zaandam-West tot wijzi ging van het reglement op de kerkeraden en dat op de diaconieën. De classicale vergadering te Heerenveen wil n.l. de mo gelijkheid openen tot de benoeming van vrouwen tot diakenen, terwijl genoemde predikanten hare benoembaarheid ver plicht willen stellen. De commissie van rapport kon mei het laatste niet meegaan, wel met het eerste. Met 10 tegen 9 stemmen sprak de synode uit dit gevoelen te deelen. Geslaagd voor examen Duitsch L.O. de heer A. de Bruijin te O. en W. Souburg en mej. P. Verheul te Souburg. Geslaagd voor de hoofdakte mej. M. S. Pauw te Groede en de heer A P. Eg- germont te St. Janssteen. Geslaagd te Breda voor Mulo-diplo- ma-A: J. van der Stel, ia Tholen en S. Blok te Rilland; voor dlploma-B: J. J. Carol, St. Maartenedij'k en Q. J. Hartog te Soherpeniiie. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Duitsch L.O. mej. A. van Diffe- len te Schiedam, vroeger te Middelburg. Dr D. Fokkinga. f In het Dia- conessenhuis te Utrecht is overleden Dr D. Fokkinga, conrector van 1 September 1928 af aan het Chr. Lyceum te Harder wijk en leeraar aan die inrichting in de klassieke talen van 1 Sept. 1922 af. y Anderhalf millioen Hongaarsche wespen de lucht in. Anderhalf millioen Hon gaarsche wespen zijn de lucht ingegaan. Toch zal Hongarije hierdoor geen bezoe king noch een bezoek van wespen-zwer men te dulden krijgen, slechts Canada zal van een wespenplaag kunnen spreken, en alweer niet de menschen, maar colorado kevers en dergelijke insecten, die den oogst in de noordelijke regionen van Ame rika bedreigen. Het geval wil, dat de wespen niet uit vrijen wil ditmaal het luchtruim hebben gekozen. Doch zij verdwenen keurig ver pakt in zeven kisten in het vrachtruim van de „Blauwe Donau Express" der K. L. M. Linea recta zijn de diertjes met een der Fokker-Douglasvliegtuigen naar Lon den vervoerd, waar zij met een oceaan- stoomer naar Canada zullen vertrekken. De anderhalf millioen wespen zijn door 200 arbeiders binnen een maand bijeen gezocht. In Canada zal de Hongaarsche zending terstond worden vrijgelaten. Tijdens het vervoer bevinden de wespen zioh nog in oooon. Boerenhoeve door den bliksem getroffen. Gisterna middag heeft hoven Oost-Brabant een he vig onweer gewoed, dat gepaard ging met zware regen- en hagelbuien. Bij dit nood weer sloeg in de gemeente Someren de bliksem in de boerenhoeve bewoond door de wed. C. Hurkmans. In een oogwenk stond het geheele gebouw in lichtelaaie, zoodat de brandweer niet kon voorkomen dat het woonhuis met de aangrenzende schuren en stallen geheel door het vuur werd vernield. Door trein vermorzeld. Gisteravond is op een onbewaakten over weg te Hemmen in de Betuwe de 57-ja- rige landbouwer Van der Grift, toen hij den spoorweg ResterenNijmegen per fiets passeerde, door een trein gegrepen en op slag gedood. Hij liet een trein passeeren en begaf zich daarna op den overweg, evenwel ver zuimende er acht op te slaan, of soms van de andere zijde een trein naderde. Dit was inderdaad het geval, en de wielrijder werd door den trein gegrepen en vermor zeld. De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. Roodvonk te Delft. Te Delft komen den laatsten tijd talrijke ge vallen van roodvonk voor, zoodat op en kele lagere scholen de leerlingen met ver vroegde zomervacantie zijn gezonden. De roodvonkbarak van het Gasthuis is geheel bezet en in die van het St. Hippo- lytus-ziekenhuis werden 20 kinderen ge- isoleerd. Hoewel de ziekte over het algemeen normaal verloopt, is toch een der patient jes overleden. Een auto-ongeval op de Luxemburgsch-Belgische grens. Eén doode, éen ern stig en vier licht gewon den. Dinsdagmiddag is op de Luxem burgsch-Belgische grens een auto, waarin zes Nederlanders zaten, verongelukt. Hierbij is de 47-jarige heer F. van Agt, textielfabrikant te Eindhoven, die den wa gen bestuurde, om het leven gekomen. Zijn schoonzuster, Mej. Ropke uit Am sterdam, werd ernstig gewond, terwijl de drie kinderen van den heer van Agt en een inzittend nichtje, Mej. van Pinsteren uit Amsterdam, lichte verwondingen op liepen. De oorzaak van het ongeluk is on bekend. De heer van Agt was weduwnaar. —j Warenhuis ingestort. Gisteren is in den tuin van de Gebr. van Oosten te Nieuwerkerk a. d. IJssel een warenhuis van ongeveer 2000 éénruiters in elkaar gestort. Het personeel, dat bezig was met tomatenplukken, bevond zich juist buiten het warenhuis om de man den tomaten te ledigen. Een groot deel van de éénruiters, alsmede van het schietglas is vernield. De tomatenoogst werd geheel vernield. De schade bedraagt ongeveer f2500. Gevangene ontvlucht. Op de Rijks-Tuchtschool voor minderjari ge Meisjes te Montfoort, wist één der vrouwelijke gevangenen aan het oog van haar bewaaksters te ontsnappen en te ont vluchten. Zij sprong over een hreede sloot welke het terrein omgeeft en wist zoo doende den nieuwen Provincialen weg te bereiken. Een automobilist wist zij te bewegen haar mee te nemen, doch in plaats dat deze haar verder in veiligheid 'bracht, de poneerde hij haar ten stadhuize te Oude water, waar hij haar aan de politie over gaf. Iedere automobillit kan u dadelijk vartallen, hoeveel kilometer per uur zijn wegen heelt, meer slecht* weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die veert te stoppen)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3