Versterking van de Indische weermacht. Gemengd Nieuws Steunverleening aan de kleine boerenbedrijven. Rechtszaken Onderwijs Land- sn Tuinbouw Beperkte uitbreiding van beroeps- personeel. Minister Golijn heeft in antwoord op vragen van het Eerste Kamerlid mr H. J. Knottenbelt medegedeeld, dat de plannen der regeering ten aanzien van het lucht- wapen en de vloot in Ned.-Indië nog vóór het einde van dit zittingsjaar aan de Sta- ten-generaal zullen worden kenbaar ge maakt. Een soortgelijke mededeeling doet de Indische regeering in de memorie van antwoord over de begrooting van Oorlog aan den Volksraad. Zij verklaart daarin naar Aneta meldt dat de beslissing van het opperbestuur binnenkort zal blij ken uit de aan te bieden voorstellen. De voor het leger in voorbereiding en deels reeds in uitvoering zijnde maatre gelen omvatten o.a. verhooging van de gevechtskracht van de luchtvaartafdeeling door het aanschaffen van moderne bom menwerpers van grooter actieradius, een betere bescherming van enkele gebieds- deelen buiten Java, uitbreiding van het instituut van de buiten het leger staande gewapende korpsen en de organisatie van korpsen van oud-militairen, voorts een beperkte uitbreiding van het beroepsper- soneel van diverse legeronderdeelen, wel ker oorlogsformatie grootendeels met be hulp van de militie wordt gevormd, doch waarvoor door de gewijzigde omstandig heden niet voldoende miliciens beschik baar zijn. Voorstellen tot het toekennen van een bijdrage uit de rijksbegTooting ten be hoeve van de voorgenomen versterking van de weermacht, zullen binnenkort den Volksraad bereiken. Het is der regeering niet duidelijk, zoo wordt verder in de me morie betoogd, dat door de opzegging door Japa van het Verdrag van Washing ton de garantie ten aanzien van de on schendbaarheid van Ned.-Indië zou ver vallen, aangezien een dergelijke garantie in hot vlootverdrag van 6 Februari 1922 niet is opgenomen. De vraag in hoeverre de invoering van een capitulantenstelsel in Ned.-Indië mo gelijk is, is in studie. Reeds kan worden gezegd, dat de bezwaren, waarop de in voering stuit, niet moeten worden onder schat. Naar aanleiding van de suggestie om de officiersopleiding ook weder in Indië te doen plaats vinden, deelt de Indische regeering mede, dat uit het oogpunt van doeltreffendheid en ook uit financieel oogpunt, een eenvormige opleiding te ver kiezen is. D'e regeering handhaaft haar zienswijze, dat een opleiding in Neder land verre de voorkeur verdient. Zij is dan ook niet bereid deze opleiding weder om in Indië te doen plaats vinden. zoo deze uitkeering plaats vindt. De ge meente komt op den duur af van het uit betalen der altijd durende jaarlijksche vergoeding, terwijl het schoolbestuur van een drukkende kaïpdtaallast wordt onthe ven. Op een vraag of het Schoolbestuur te Vrouwenpolder een gelijke aanvrage heeft ingediend, deelt de voorz. mede, dat zulks tot heden nog niet het geval was, en dat naar hij heeft gehoord, deze aanvrage wel niet zal binnen komen. Aan het verzoek van het Schoolbestuur te Gapinge zal worden voldaan. Inzake het verzoek van dhr M. v. d. Broeke, om aan hem in eigendom af te staan een door hem van de gemeente in recht van opstal bezeten wordend ge deelte van een perceel groot plm. 80 c.A. voor de som van f 160, deelde de voorz mede, dat B. en W. voorstellen het ver zoek in te willigen, mits voor den prijs van f 250. Het voorstel van B. en W vond ernstige bestrijding bij de heeren W. Maas, van Dis en Dingemanse. Zij vonden de som door v. d. Broeke geboden alleszins billijk. Over dit voorstel staakten de stemmen. Na bespreking werd met 4 tegen 2 st. besloten aan A. C. Goedbloed, in verband met de door hem aan zijn ge wassen tengevolge van de oefening lucht bescherming ondervonden schade een schadevergoeding te doen uitbetalen van f 4, Voorts werd met alg. st. besloten over te gaan tot publieke verkoop van de af braak afkomstig van de voormalige O.L. school te Gapinge. Bij1 de rondvraag werd door den heer Dingemanse inlichting ge vraagd omtrent den juisten toestand van steunverleening door gemeente en diaco nie aan een gezin, welke inlichting hem door den voorz. werd gegeven. De heer Duvekot wees oipi den slechten staat waarin het lijkenhuisje op de alge meene begraafplaats verkeert. De voorz. deelde mede, dat opdracht tot herstel zal worden gegeven. Hierna sluiting. Tholen. Op de hoeve van dhr Van Oor schot onder deze gemeente, is de arbei der M. B. zoodanig met een staaf ijzer bewerkt door één zijner collega's, dat de hulp van den dokter moest worden inge roepen. Deze constateerde over bijna het geheele lichaam ernstige vleeschwonden. Onderlinge buurpraatjes moeten aanlei ding zijn tot deze ernstige vechtpartij. Door de politie is een onderzoek inge steld. Uitslag korfbal-serie-wedstrijden op Zaterdag j.L, uitgaande van de Thoolsche Korfbal-vereeniging. Deelname 8 vereen. Ie prijs Die Gouwe, Noordgouwe; 2e pr. Vclharding, Ierseke; 3e pr. Velox, Dintel- oord; 4e pr. 'Die Gouwe, II, Noordgouwe; 5e pr. T. K. V., Tholen; 6e pr. Velox, Lage Zwaluwe; 7e pr. S. S. S., Ooltgens- plaat; 8e pr. Blauw-Wit, Roosendaal. Maandag werd alhier ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den zoo plotseling overleden gemeunte-archivarls- kistoricuq, dhr G. Hollestelle. Op het graf waren aanwezig de waarn. burgemeester dhr C. v. d. Berge, de secretaris, dhr V. Laban en de gemeente-ontvanger, dhr W. de Korte, het Nutsbestuur en notaris D. v. d. Velde. Namens het Nutsbestuur sprak dhr W. Moelker en als vriend dhr W. Ge luk. D's Wolfens'berger sprak woorden van troost. Namens de familie dankte dhr F. Rijn berg voor de belangstelling en deelneming -Ongelukmeteenledigecar- b i d b u s. Zaterdagavond was een 12- jarige jongen te Megen aan het spelen met een ledige carbidbus, welke hij met water vulde. De jongen beging toen de onvoorzichtigheid een brandenden lucifer in de bus te werpen. Een hevige ontplof fing volgde. De vlammen stegen hoog op en de onvoorzichtige knaap werd door het fel oplaaiende vuur in het gelaat getrof fen. Men vreest voor het gezichtsvermo gen van het slachtoffer. K r i sh n amu r t is horloge. Dezer dagen is Krishnamurti een aange name verrassing bereid. Ongeveer 3 jaar geleden, toen hij ons land verliet om naar Amerika te gaan, miste hij zijn horloge en hij had reeds alle hoop opgegeven het fraaie gouden uurwerk nog terug te krij gen, toen hij, thans wederom te Ommen vertoevende, bezoek kreeg van een inwo ner van Meppel, die hein zijn bezit terug bracht. Wat was namelijk gebeurd? De Meppelaar had kort geleden een tweede hands-auto gekocht. Toen hij dezen eens zeer grondig inspecteerde vond hij tus- schen de bekleeding een horloge. Hij gaf zich vervolgens alle moeite om den eige naar op te sporen. Van de politie kwam hij te weten, dat de auto vroeger het eigendom van Krishnamurti was geweest. Bij een bezoek, dat do Meppelaar zooals gezegd toen aan Ommen bracht, bleek inderdaad, dat het uurwerk hetzelfde was, dat Krishnamurti drie jaar geleden kwijt was. De wereldleeraar was er zeer mee ingenomen zijn horloge weer terug te hebben en gaf den vinder een ruime be looning. Auto te water gereden. Zaterdagmiddag is een Utrechtsch medi cus van den Geneeskundigen Dienst met zijin auto pardoes bet Merwedekanaal in gereden. Hiji was op weg naar een patiënt en weid vergezeld door een zuster van den Geneeskundigen Dienst en een zuster van den te bezoeken patiënt. De dokter, die zelf stuurde, had de tegenwoordigheid van geest geen ruiten in te slaan. Hij wilde de auto laten volloopen, om het por tier te openen, wanneer de druk van het water zou zijn overwonnen. Voor hij hier toe kon overgaan, was hij1 zelf echter door het water meegesleurd, zoodat hij eenige oogenblikken na het ongeval boven kwam. Op het hulpgeroep van voorbijgangers kwam een schippersknecht aangeloopen. Zonder zich te bedenken trok deze zijn jas uit en sprong in het kanaal. Met groote moeite slaagde hij' er in, de dame, die achterin zat en reeds bewus teloos was, naar boven te brengen. De an dere vrouwelijke inzittende, de zuster van den Geneeskundigen Dienst, was inmid dels. evenals de bestuurder, reeds behou den aan den kant gebracht. Men slaagde er in de ongeveer 40- jarige dame bij' te brengen. Onverklaard blijft de oorzaak van de ramp. Er bevond zich geen verkeer op den weg en evenmin werd met groote snelheid gereden. De arts, die den wagen bestuurde, meent, dat het stuur plotseling is blijven vastzitten. Auto tegen een boom ge botst. Vier gewonden. Op den Drerriptschen dijk te Doesburg is Zondag middag een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, waarin een gezelschap uit Apeldoorn op weg naar Doetinehem was, wilde in groote vaart een bus voorbij rijden. De wagen geraakte daarbij in de tramrails, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen schoot eerst tegen een hoop stee- nen en vervolgens tegen een boom. De vier inzittenden zijn allen met min of meer ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Meisje door omlaagstor tenden mast gedood. Gisteravond heeft te Medemblik een ongeval met doo- delijken afloop plaats gehad. Een 13-jarig meisje speelde nabij den op den Zeedijk staanden mast, waaraan indertijd tijdens de Zuiderzeewerken de stormbal werd be vestigd. Plotseling brak de mast, die aan den voet geheel vermolmd bleek te zijn, af, en trof het meisje op het hoofd. Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Oude munten. Een arbeider, werkzaam in de rietlanden beoosten Nieuwkoop, vond, ongeveer 30 cm bene den de oppervlakte, 12 gouden munten. Hieronder bevinden zich 6 gouden schil den en 6 goudguldens, die alle uitstekend bewaard zijn gebleven. De gouden schil den zijn uit den tijd van Philips den Goede, Jan van Beieren, Willem VI en Jacoba, terwijl de goudguldens, dateeren- de uit de eerste helft van de 15e eeuw, van Duitschen oorsprong zijn en geslagen werden te Keulen, Frankfort, Mainz en Bonn. Duitsch vliegtuig neerge stort. Op het vliegveld Marienehe nabij Warnemuende is een nieuw model vlieg tuig, bestuurd door den bekenden vlie ger Udet, gebroken tijdens een demon stratievlucht, welke ter eere vail Lind bergh en in zijn tegenwoordigheid werd uitgevoerd. Udet wist zich met zijn val scherm in veiligheid te brengen, Hij,ver stuikte een been en kreeg eenige snij- wonden. Kindondereenmelkwagen. Zondagmiddag liep een kind van V. te Twijzelerheide, gem. Achtkarspelen (Fr.) achter een zwaren melkwagen. Het kwam vlak voor de wielen te vallen, met het gevolg, dat de beide handen verbrijzeld werden. Jongen In zee verdronken. Gisteravond is te Scheveningen de 15- jarige II. in zee verdronken. De jongen stond tot borsthoogte in het water en werd door den sterken stroom omvergeworpen en zeewaarts wegge trokken. EEN COMMISSIE VAN VOORLICHTING INGESTELD. D'e minister van landbouw en visscherij heeft tot voorlichting van het kleine boe renbedrijf en ter uitvoering van de maat regelen met betrekking tot den bijzonde ren bedrijfsteun, ingesteld een dienst voor de kleine boerenbedrijven. Voor dezen dienst beeft de minister een reglement vastgesteld, waarin de taak van den nieuwen dienst als volgt is omschre ven: 1. Het verstrekken en bevorderen van de voorlichting, welke de kleine boeren bedrijven met het oog op hun aanpassing aan de veranderde omstandigheden be hoeven. 2. De uitvoering van de bijzondere steun verleening aan de kleine boerenbedrijven. Voorts is bepaald, dat met betrekking tot aangelegenheden van den dienst de minister terzijde wordt gestaan door een commissie van advies, waarvan de direc teur-generaal van den landbouw ambts halve lid en voorzitter is en de overige leden worden benoemd en ontslagen door den minister. Deze dienst vormt een onderdeel van de directie van den landbouw. Als directeur zal optreden de inspecteur van den land bouw, chef der tweede afdeeling b der di rectie van den landbouw. De bedrijfsconsulenten voor den land bouw zijn onder leiding van den directeur belast met de aangelegenheden van den dienst in hun ambtsgebied. Wat betreft den bijzonderen bedrijfs steun is 'bepaald, dat deze wordt verleend aan de door den minister erkende hou ders van boerenbedrijven, welke een op pervlakte van 5 H.A. of minder beslaan en als zoodanig erkend zijn. Voor erkenning komen in aanmerking zij, die hun bestaan hoofdzakelijk vinden in uitoefening van het beroep van zelf standig landbouwer. Benoemd zijn tot leden van de commis sie van advies voor den dienst voor de kleine landbouwbedrijven: D. W. ten Bokkel te Barlo; K. Brok, lid van Ged. Staten van Drenthe te Assen; Dr Ir W. D'roessen, lid van de Tweede Kamer, te Roermond; P. J. van Haaren, secretaris van den Noordbrabantsc'ken christelijke boerenbond te Tilburg; Ir Tj. O. Huisman, secretaris van de Holland- sche maatschappij van landbouw, te Den Haag; Ir F. P. Mesu, directeur van den cultuurtechnischen dienst te Utrecht; Ir. J. Nysingh, rentmeester der domeinen te Zwolle; R. Siebenga te Marum; Mej. 'G. Smit, inspectrice van het nijverheidson derwijs te 's-Gravenhage; 'Dr C. G. P. Ste vens, directeur van den dienst voor de kleine boerenbedrijven te 's-Gravenhage, die tevens wordt benoemd als secretaris der commissie van advies; Ir J. Wind, directeur van de christelijke landbouw- winterschool te Ambt-Hardenberg. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Kantongerecht te Middelburg. D'e Kantongerecht te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland 2 maal gepleegd: J. de K. te Oostkapelle 2 maai f 1 of 2 maal 1 d. h. Visscheriji uitoefenen op een plaats bij een ander in uitsluitend gebruik gegeven en zonder vergunning van den rechtheb bende: J. de K. Jz. te Ierseke f2 of 1 d. h. In een vaartuig vervoeren een lading, zonder dat voor dit vervoer tusschen- komst of goedkeuring door een bevrach tingscommissie is verleend, na gedaan verzet: G. V. te Werkendam f 25 of 10 d. h.; G. V. te Werkendam f25 of 10 d. h. Overtreding ventverbod te Ylissingen: Th. de V., gedomicilieerd te Haarlem f 2 b. of 2 d. h.; N. C., gedomicileerd te 's Gravenhage f 1 b. of 1 d. h. Idem te Goes. M. G. v. d. V., wonende te Terneuzen f 1 b. of 1 d. h.; Ma. Pha. Ca. B., wonende in een woonwagen inge schreven te Maastricht: f 1 b. of 1 d. h. Idem te Grijpskerke: G. Z. te Middel burg f 1 b. of 1 d. h. Te Goes een motorrijtuig doen parkee ren op een verboden plaats: P. H. H. te Roosendaal f 1 b. of 1 d. h.; N. L. J. A. te Boxtel f 1 b. of 1 d.h. Te Goes ter linkerzijde van twee naast elkander voortrijdende wielrijders fietsen: L,. M. te Baarland f 1 b. s. of 1 d. h. -D'e nieuwe spelling. Uit den tekst van het Kon. besluit dat de wbe ziging in de spellingregeling bevat (Staatsblad 369), blijkt, dat voor deze aangelegenheid wèl is gehoord de afdee ling van don onderwijsraad voor bet al gemeen vormend onderwijs en het be- waarschoolonderwijs, doch niet de af deeling voorbereidend hooger en middel baar onderwijs. Een ietwat zonderlinge methode, dunkt ons, zegt de Maasb,, vermits het K. B. toch een regeling treft juist voor de eind examens H.B.S. en gymnasium. Het oordeel der rechtstreeks-betrokke nen schijnt dus ter zake niet te zijn in gewonnen. LEVERINGSKWANTUMS INLANDSCHE TARWE. Beperking hoeveelheden. D'e Rotterdamsche redacteur van het „Hbld" meldt: De Tarwe-oentrale, die haar prijzen deze week met 5 cent per 100 kg. heeft verhoogd, zoodat de noteeringen thans f 6.456.40 en voor voertarwe f 6.35 be dragen, levert thans nog slechts partijen van minder dan 250 ton aan één kooper. Deze laatste bepaling komt ook op een prijsverhooging neer, daar nu niet gepro fiteerd kan worden van de korting bij le vering van groote partijen. De bedoeling- is zekere beperking op te leggen aan de koopers nu tot nu toe het weer niet al te gunstig is voor de oogst- werkzaamheden. Zoodra er voldoende nieuwe tarwe gemaaid is zullen de restric ties inzake de hoeveelheden binnenland- sche tarwe die gekocht mogen worden, op geheven worden. Nog steeds: Let op den Coloradokaver. Daar de Coloradokever op verschillende plaatsen vriji dicht bij onzo grens is ge vonden en 't aantal vindplaatsen in onze buurlanden nog steeds toeneemt, waaruit blijkt dat de kever zijn gebied voortdurend uitbreidt, is het van het hoogste belang, dat op alle plaatsen in de Provincies Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland, -die minder dan 25 km van onzo landgrenzen verwijderd zijn, alle aardappeltelers bij voortduring hun aandacht op dit insect gevestigd houden. Laat men niet denken, dat, nu wij tot nu toe van den kever vrij- ge'bleven zijn, dit ook den geheel en zomer het geval zal wezen, en laat men ook niet meenen, dat een laat optreden in een aardappelveld niet meer zoo gevaarlijk is. Het tegendeel is waar. Als in Augustus of September de kever ergens optreedt zonder dat dit bemerkt wordt, kruipen de op dat land tot ontwik keling gekomen kevers aldaar in den grond om te overwinteren. Het volgend voorjaar komen zij', als het warme weer optreedt, daaruit te voorschijn en ver spreiden zij zich over de velden in de omgeving. Uit de eene onopgemerkte en daardoor niet uitgeroeide haard van den nazomer ontstaan dus een aantal ver spreide haarden in het volgend voorjaar en de bestrijding en uitroeiing wordt dan zeer veel moeilijker. Dringend worden daarom alle aardap peltelers, zoowel de landbouwers als de particulieren in een strook van 25 km breedte langs onze grens in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland ver zocht, nog gedurende de maanden Augus tus en September met aandacht hun vel den te onderzoeken op de aanwezigheid van den Coloradokever of zijn larven en aangeraden mededeeling te doen ten ge meente-huize van elk geval, waarin zij1 meenen het insect gevonden te hebben. Op alle lagere scholen in de bedoelde strook zijn afbeeldingen en modellen van kever en iarve aanwezig, zoodat iedereen gelegenheid heeft, zich daarvan op de hoogte te stellen. Laat men niets verzui men om de aanwezigheid van den kever bekend te maken, opdat de noodige uit roeiingsmaatregelen genomen kunnen worden. Voor allen geldt dus no'g tot eifid Sep tember de leus: LET OP DEN COLORADOKEVER. Vangbanden tegen den appelbloesem- snuitkever. De appel'bloesemsnuitkever kan in vele appelboomgaarden in het voorjaar groote schade veroorzaken, vooral in jaren waarin de bloei niet overvloedig is. De vrouwelijke kever legt, zooals bekend is, haar eitjes in de gemengde knoppen der appelboomen. De larven leven in de bloe sems, welke gesloten blij'ven en verdorren (dompers); zij voeden zich daar met de meeldraden en stampers. Het is gebleken, dat deze appelbloesem- snuitkever met behulp van z.g. vangban den gevangen kan worden en dit kan goe de resultaten opleveren, mits het eenige jaren achtereen voortgezet wordt. Nu op eenige plaatsen gunstige resul taten zijn bereikt, wordt het gewenscht geacht daarop de aandacht te vestigen. De kevers beginnen reeds in Juni schuilplaatsen op te zoeken, maar ook nu nog kan men zeer goed handen aanleggen. Opmerkelijk is, dat de kevers den gehee- len winter door verhuizen, d.w.z. telkens een nieuwe schuilplaats zoeken. Met de papieren banden (geribd karton met O'liepapier afgedekt), die in den han del verkrijgbaar zijn, worden in de prak tijk reeds goede resultaten bereikt. Men kan uit deze banden echter de kevers niet verzamelen en moet ze dus aan het eind van het seizoen (April) in hun geheel ver nietigen. Banden van jute stof (zakkengoed), die men zelf kan vervaardigen, bieden onge twijfeld voordeelen. Men kan deze banden vaak (gewenscht is elke maand) afnemen om de aanwezige keverste verzamelen en te dooden zonder de jutestof te be schadigen. Na deze bewerking worden ze weer om de stammen gelegd. Voor een groote totaalvangst dient men in verband met de trekneiging der ke vers de banden vaak na te zien. Tegen don paringstijd (Maart-April) worden de kevers zeer treklustig; dan zou een wekelijksche controle zeer nuttig zijn. Geschikt voor banden zijn strooken zak kengoed ter breedte van plm. 25 cm., die éénmaal om den stam (bij struiken om enkele dikke takken) gewonden en aan de bovenzijde met een touwtje bevestigd moeten worden. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigon Dienst te Wageningen en de in verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van den Dienst, alsmede door de heeron Rij'kstuin- bouwconsulenLen. Hef wereld-pluimveecongres in Leipzig. Op Vrijdag 24 Juli is dit congres go- opend door den minister van landbouw, tevens rijksboerenleidor D'arré. Deze ope ning vond op zeer plechtige wijze plaats in de groote concertzaal van het z.g. „Ge- wandhaus", een zaal die ongeveer 2000 menschon kan bevatten en die stampvol was. Het is toch wel een duidelijk bewijs van de belangstelling welke in breede kringen heersebt als men een dorgelijke onormo zaal gevuld ziet met do vertegen woordigers van de deelnemende tanden en officieele personen van het D'uitscbe rijk. Niet minder dan 42 landen hobben ditmaal deelgenomen en op verschillende punten der stad zijn aan hoogo masten telkens groepen van vlaggen der 42 deel nemende landen opgehangen, hetgoen een zeer feestelijk aanzien geeft. Niet alle landen kunnen aan do ten toonstelling deelnemen, daar de kosten eenor inzonding voor de verafgelegen lan den zeer hoog zijn. Toch bestaat de inter nationale landenstraat nog uit de inzen dingen van 20 landen, terwijl van niet minder dan 15 landen pluimveo en ko nijnen ingezonden zijn. D'e internationale inzendingen zijn on- dergobraebt in een grooto hal, waarvan de ingangs-zaal bozot is met de Duitscho inzending. D'eze aparte tentoonstelling is geheel overdekt met echte Duitsohe na tuurzijde in een frissche, gele kleur. Niet minder dan 10.000 viorkante meter zijde zijn daartoe gebruikt om de wanden en de afsluiting van boven te verkrijgen en men kan dan ook gerust zeggen dat deze zijdezaal een der afdeelingen vormt welke het meest bewonderd worden. Rechts en links van deze eerehal geeft het D'uitsohe ministerie van landbouw een overzicht ovei do wetenschappelijke werkzaamheden op pluimvee- en konij- nengebied. Achtereenvolgens worden ge demonstreerd: het voorlichtiDg'swezen, do bestrijding van ziekten en hygiënische maa.tregelen daartegen, konijnenziekton, voedering, en haar-verwerking van konij nen, publicaties op pluimveogebied en bet onderriohtswezen. Links van den ingang bevindt zich weer een sterk aantreklcings- punt, n.l. een glazen broedmachine, die de ontwikkeling van de kiem tot het volle dige kuiken in het ei toont. Aparte afdee lingen van de tentoonstelling zijn gewijd aan: broeden en opfokken, voederingsloer en erflijkkeidsleer. Vanaf deze buitengewoon interessante leerrijke inzendingen betreden we de in ternationale straat die ons langs een rij van inzendingen van velschillende landen naar het oud-Saksische boerenhuis aan het einde der zaal voort. Nu nog even een opmerking aan ver schillende lezers. Door de enorme drukte welke ik hier heb als lid van bet congres, bestuur en als secretaris der internationale vereenigiiig van pluimvee-wetenschap is het mij onmogelijk tot rustige beantwoor ding van brieven met vragen te komen. Ik zal zooveel mogelijk probeeren alle cor respondentie af te doen, maar groote ver traging laat zich niet vermijden. Dr B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr B. J. C. Te Hennepe, Heemraad singel 84, Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Juli: Meest zwakke veranderlijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt, later wellicht opklarend, aanvankelijk nog regen met kans op onweer. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 764. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 27 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6