AKKERTJES Uit de Provincie. Wijziging van de Ongevallenwet. 51; ren deze naar hun goedvinden; er heerscht onder de mengers een geest van verzet tegen deze willekeur en onderdruk king. De Unie tracht door naamartikelen den geheelen afzet in handen te krijgen. De regeeringscommissaris is volgens de mededeelingen an oordeel, dat het be ter ware, dat er geen grossiers en geen mengers waren. De Crisiszuivelcentrale neemt eveneens een onbarmhartige hou ding aan tegendeze groep middenstan ders. Men schijmt er alles op te zetten, om 120 bedrijven, met alles wat daar bij komt, te vernietigen en dit, terwijl de minister geen onrecht wil. De minister heeft in de Eerste Kamer gezegd, dat hij zeer ontvankelijk is voor de nooden van den margarinehandel. De landbouwman, het Kamerlid de Ruijter, heeft een lans voor deze groep Restauratie van den Martinitoren te Groningen. B. en W. van Groningen hebben den raad een voorstel gedaan betreffende de retauratie van den Martinitoren. Het be- noodigde kapitaal zal door het "Werkfonds worden verstrekt, f 100.000 fonds perdu en f 200.000 bij wijze van crediet. Deze restauratie voorziet slechts in de dringend noodige herstellingen, tenein de dreigend gevaar te voorkomen. E8n winkelier te Vlissingen opgelicht. Een geraffineerde oplichter heeft Za- terdamiddag te Vlissingen zijn slag geslagen, meldt de „Telegr.'' Een nog jonge Duitscher vervoegde zidh bij den winkelier in foto-artikelen en muziekin strumenten D., aan den Nieuwendijk. Hij knoopte onderhandelingen aan over het repareeren van een koffer-gramofoon. Inplaats van daartoe over te gaan besloot de klant maar liever een nieuwe gramo- foon te koopen voor den prijs van f34. Hij verzocht deze te bezorgen in een hotel en den brenger tevens wisselgeld mede te geven tot een bedrag van honderd gul den. De winkelier stuurde inderdaad een loopjongen met bet gevraagde. In het hotel aangekomen, bleek de Duitscher twee kamers te hebben besproken. Hij verdween met de gramofoon en de f 66 wisselgeld in een andere kamer, om het apparaat nog even te probeeren en om tevens het bankbiljet van honderd guided te halen. Inderdaad hoorde de jongen eenige oogenblikken later lustig de muziek weerklinken en het wachten was nog sleclhts op het bankbiljet. Na ongeveer 10 minuten te hebben gewacht begon bij echter argwaan te koesteren en toog op onderzoek uit, waarbij1 bleek, dat de Duitscher langs den achteruitgang was verdwenen met medeneming van het geld en izijn bagage. Alleen een koffertje, waarin een tijdschrift zat, was achter gelaten. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, waarna bleek, dat de gevluchte ook bij andere winkeliers eenzelfden truo heeft willen toepassen, betgeen hem ech ter niet is gelukt. Ook zijn hotelrekening is niet betaald. Verdere nasporingen brachten aan het licht, dat de oplichter een motorboot had gebuurd, waarmede hij1 zich naar Breskens heeft begeven. Daar aangekomen is hij per taxi in de richting België vertrokken. N.V. Haven van Vlissingen. Hedenmorgen vergaderde de N.V. Ha ven van Vlissingen onder voorzitterschap van den heer G. A. van Woelderen, ten stadhuize te Vlissingen. Aan het verslag van den directeur, den heer M. 'C. van Hall, ontleenen wij, dat 1935 geen verbetering in de wereld scheepvaart bracht, waarvan ook het be drijf der N.V. voordeel zou hebben kun nen trekken. Weliswaar bedraagt het exploitatie overschot f23.641.92, tegen f4689.51 ge durende het tweede halfjaar 1934, doch na de voorgeschreven afschrijvingen van f 10.641.86, een storting van f 6.484.50 in het Fonds voor buitengewoon onder- boud en vernieuwing en na afschrijving van een koersverlies op het effectenbezit van f9548, sluit de rekening over 1935 met een verlies van f4.094.94, dat bij het verlies van f4.743.13 over het tweede halfjaar 1934 moet worden gevoegd. Het stuwadoors- en pakhuisbedrijf der N.V. kon nog geen belangrijke vooruit gang boeken. De directie schafte eenig electrisch transportmateriaal aan, het welk de N.V. in staat stelt om zoowel losse als gezakte goederen te transpor teeren. Het kolenbunkerstation en het oliebun- kerstation bleven izich in gunstige rich ting ontwikkelen. De N.V. Handelscompagnie te Rotter dam opende een filiaal in de buiten haven. De tonnage van de schepen, welke in 1935 de haven binnenliepen bedraagt 2000 zeeschepen 2.096.983 N.R.T.; 1331 binnenschepen 641.203 tonnen draagver mogen; 369 schepen van de N.V. Stoom vaart 'Maatschappij Zeeland 415.353 N. R, T.; 5415 schepen van den Prov. Stoom- bootdienst op de Westerschelde 1.173.058 tonnen draagvermogen; 1141 schepen van de Kon. Ned. Marine 460.418 'kub. xn.; 782 loodsvaartuigen 222.608 kub. m. Tot commissarissen werden herkozen de heeren R. A. Arntzenius, directeur van bet Loodswezen, te Vlissingen; W. Ber denis van Berle.kom en L. A. Stofkoper, beiden te Middelburg. Het Zuld-Bevelandsche capellakoor. Het groots succes van de folkloristi sche zomerfeesten, welke vorige jaren duizenden naar Scheveningen lokten, heeft de Maatschappij Zeebad Scheve ningen doen besluiten ook dit jaar weer een dergelijk kleurig en fleurig feest te organiseeren. Ook Nederland zal vertegenwoordigd zijn en wel door het Zuid-Bevelandscbe k Capellakoor, dat onder leiding van den heer S. J. Tamminga de internationale demonstraties zal openen met het zingen van het „Wilhelmus", Valerius- en an dere oud-Nederlandsche liederen, terwijl eveneens oolijke volksliedjes in Zeeuwsch dialect het bewijs zullen leveren, dat deze gToep ook om zijn voorname en waardige Zuid-Bevelandsche kleedij niet de min ste is. Dit koor vertoeft thans in Dhitschland ter gelegenheid van de Olympische sport- feesten. Aan brandwonden overleden. Vrijdagmiddag is een 3-jarig kind van de fam. V. te 'sHeer Arendskerke in een in de nabijheid van de schuur staande teil kokend water gevallen. Het kind is daarna met groote brandwonden overgebracht naar het Ziekenhuis te Goes, alwaar het Zaterdag j.L is over leden. Middelburg. Een afscheid. Za terdagmorgen hebben bestuur, directeur, leeraren, concierge en leerlingen van de Ambachtsschool alhier afscheid genomen van dhr P. de Wijs, die na een loopbaan van ongeveer 20 jaar als leeraar aan die school en als leeraar in de wiskunde van den cursus tot opleiding van scheepswerk- tuigkundigen, zijn taak neerlegt. In een bijeenkomst in hotel de Burg h^eft men den scheidende gehuldigd. Het woord is daarbij gevoerd door den voor zitter van bet bestuur, dhr J. A. Vertregt, door den directeur, dhr C. Doets, door dhr E Visscher, leeraar aan den cursus tot opleiding van scheepswerktuigkundi- gen, dhr J. P. P. de Blécourt, leeraar aan de ambachtsschool en door de leerlingen van den cursus, J. Blok en van de am bachtsschool J. K. Adriaansen. Allen schetsten, hoe hoog dhr De Wijs stond aangeschreven en hoe ongaarne men hem ziet heengaan. Geschenken werden aangeboden. Dhr De Wijs heeft allen bedankt, niet alleen voor deze huldiging, maar ook voor den aangenomen omgang gedurende vele jaren. i Dieven aan het werk. Gelukkig hoort men hier niet dikwijls van inbraken e.d., maar nu is er toch een on- gewenscht bezoek gebracht aan de zwem school bij de Meelfabriek. De ongewensch- te gasten hebben chocolade, maar ook een paar nieuwe zwempakken meegenomen. De deelnemers en deelneemsters aan de te Nijmegen gehouden vierdaagsche af- standsmarschen zijn Zaterdag met den trein van 17,211 u. te Middelburg aange komen en aan het station door een groot aantal belangstellenden opgewacht. De dames werden met bloemen overstelpt. Met de signaalafdeeling van de gymna- stiekvereen. Achilles aan het hoofd en begeleid door wandelpeletons van D.T.S., Z.W.V., Achilles en Voorwaarts van Dom burg ging het door een deel der stad naar de Markt, waarbij de belangstelling ook groot was. Men trok naar de bovenzaal van de Vergenoeging, waar een korte hul diging plaats had. De voorzitter van den Zeeuwschen Bond van Wandelsportvereen., de heer R. van Roo, huldigde de deelnemers voor de prestatie. Spr. wees er op, dat de Zeeu wen geen enkelen uitvaller hadden. Namens allen heeft de heer Nijsse den heer Overbeeke dank gebracht voor de wijze, waarop hijl de taak van verzorger heeft vervuld. De heer Goossens dankte namens allen voor de op hoogen prijs gestelde kame raadschappelijke ontvangst. Athletiekkampioen- o h a p e n. Zaterdagmiddag werd op het Gem. Sportterrein het tweede deel van de kampioenswedstrijden van het district Zeeland van de K.N.A.U. ver werkt. Het eerste deel dezer kampioen schappen is eenige weken geleden in ver band met de weersomstandigheden uitge steld tot 1 Aug. a.s. Het tweede deel had een vlot verloop. De uitslagen waren als volgt; Heeren: Verspringen met aanloop: J. J. v. d. Griek (M.) 6,26m.; 2. W. Vreeken (E.M. M.) 6 m.; v. d. Griek (M.) promoveert naar de B-klasse. 15O0 m.: 1. M. Bruinooge (Od.) 4 min. 39,4 sec.; 2. G. J. Aerssens (R.K. V.S.V.) 41,18 m. De heer Aerssens promoveert veert naar de B-klasse. Speerwerpen: 1. G. J. Aerssens (R.K. V.S.V.) 43 m.; 2. P. J. van Driel (M.) 41,18 m. De heed Aerssens promoveert naar de B-klasse. 800 m.: 1. M. P. Bruinooge (0d.) 2 min. 14 sec.; 2. A. Kambier (E.M.M.) 2 min. 15,2 see. 200 m.: 1. J H. v. d. Runstraat (A.V. '35) 25,6 sec.; 2. J. J. v d. Griek (M.) 28,4 seo. 4 X 100 m. estafette: 1. A.V. '35 48,2 seo.; 2. E.M'.M. 49 sec. Polsstokhoogspringer 1. J. Parent (M.) 3,07 m.; 2. G. J. Aerssens (R.K. V.S. V.) 2,71 m. Kogelstooten: 1. P. J. v. Driel (M.) 11,63 m.; 2. J. J. v. d. Schuur (E.M.M.) 10.90 m. Dames: Discuswerpen: 1. M. Beukert (E.M.M.) 22,75 m.; 2. A. Bijsterveld (A.V. '35) 19,97 m. Hoogspringen: 1. M. Beukert (E.M.M. 1,30 m.; 2. A. J. Petiet (W.) 1,30. Mei Beukert promoveert naar de B-klasse. Kogelstooten: 1. F. Auer (M.) 8,25 m.; 2. T. Kuiper (A.V. '35) 7 40 m. Mej. Auer promoveert naar de B-klasse. 4 X 100 m. estafette: 1. A.V. '35 1 min. 1.8 sec.; 2. Comb. E.M.M.-Wilhelmina 1 min. 2,2 sec. Deelgenomen werd door de vereenigin- gen E.M.M. te Middelburg, A.V. '35, R.K. V.S.V. en Marathon te Vlissingen, Odidas te Groede, Rust Roest te Zierikzee en Wil helmina te Middelburg. Vlissingen. Door een vat bier gewond. Zondagmorgen wilde de café houder E. alhier een vat bier in zijn kelder brengen. De keldertrap gleed onder uit, waardoor E. met het vat bier boven op zich, in den kelder stortte, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Nadat Dr A. Staverman medische hulp had ver leend is E. per brancard naar het St- Joseph-ziekenhuis overgebracht. Notaris Paap zal op 19 Augustus in veiling brengen: het hotel Noordzee-boule- vard, het Cornerhouse, de Alhambra-bios- coop, de garage Albion, het voormalige hotel Albion benevens nog een tweetal woningen. Al deze bezittingen zijn eigen dom van de erven Smits. De meeste ven- nooten dezer firma zijn thans failliet ver klaard, meldt het „Volksblad". De malversaties bijhet crisis-comité. De adj.-commies ter secretarie J. P. L. te Vlissingen, die eenige dagen geleden in verband met de alhier plaats gehad hebbende malversa ties bij het Grisiscomité, werd aangehou den en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, is wederom in vrij heid gesteld. J. vanBovenf Alhier is overle den dhr J. van Boven, Consul van België, een zeer bekend persoon hier ter stede. D'hr v. B. is 21 Maart 1856 alhier geboren. In November a.s. zou de overledene 35 jaar consul van België zijn geweest. Vroe ger was hij ook vele jaren vice-consul van Portugal Zweden en Noorwegen. Niet alleen, dat dhr v. B. ridder in de Orde van Oranje-Nassau was, ook ver schillende buitenlandsc'he onderscheidin gen zijn hem verleend. Goes. Zaterdag hield de postduiven- vereeniging „De Roode Doffer" een vluoht vanaf Maastricht 145.331 km. Prijswinnaars waren: le en 14e Gebr. Bakker; 2e, 6e en 7e D. Kloosterman; 3e en 4e Koppejan en Rouse; 5e en 9e A. Walihout te Wolphaartsdijk; 8e en 10e A. Harink; 11e, 12e en 13e P. A. van Loo te Wolfaartsdijk; 15e, 16e en 17e J. Snoodijk. lerseke. Vrijdagavond kwam de Groene Kruisvereeniging „Ziekenzorg" in alge- meene vergadering bijeen. Bij monde van den vice-voorzitter, dhr P. de Veij, wer den woorden van dankbare herinnering gewijd aan de nagedachtenis van de in den loop van dit jaar ontvallen bestuurs leden, wijlen dhrn A. Sandee, Dr J. G. van Klinkenberg en M. van Harmeien. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental een weinig terugliep, evenals het bedrag der gehouden Emma- bloemcollecte. Bij1 de gehouden bestuursverkiezing werden in de plaats van wijlen dihr M. van Harmeien, Dr J. G. van Klinkenberg en A. Sandee, resp. gekozen dhrn M. M van Harmeien, Dr H. Gerretsen en J. Schipper, terwijl dhr W. Honders, 'die periodiek aftrad, werd herkozen. Besloten werd op de gewijzigde Sta tuten de Kon. Goedkeuring te vragen. In de na afloop dezer vergadering gehouden bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen Dr H. Gerretsen en dhr W. Hon ders als secretaris-penningmeester be noemd. Wedvlucht Postduivenvereen. „De Noordstar" van Maastricht, 25 Juli 1936, afstand 135 km., los 12 uur, aankomst eerste 2.32.333 u., laatste 3.22.46 u. Uitslag: le, 2e, 3e, 6e, 7e en 8e A. Pols; 4e en lie G. J. van Es; 5e en 12e P. van Oosten; 9e en 17e P. Tolhoek; 10e en 14e M. de Koeyer; 13e Johs. Bom; 15e en 18e G. Pekaar; 16e G. J. de Waal; 19e en 20e P. de Koeyer Gzn.; 21e en 22e Jan Zoeteweij. i Zekere B. N. maakte dronkenruzie ten huize van zijn ouders en wilde den boel kort en 'klein slaan. De burgemees ter, te hulp geroepen, wist den wildeman te bedaren. Ellewoutsdijk. Uitslag van het jaar- Iijksch concours der handboog-sociëteit „Zorgvliet" van Zaterdag j.l. 8 vereeni- gingen namen aan den wedstrijd deel. Prijzen werden behaald als volgt Hoofdvogel G. Verheijke Jz. van „Zorgvliet"; le klep Ca J. P. van Liere, idem; 2e klep 'G. Verheijke Jz. voornoemd; 3e klep M. Looij van „Zorgvliet"; zijvo gels F. Wolse van „Zorgvliet" en P. Boonman van „Jacoba van Beieren''; Hoofdkallen: P. v. d. Bliek van „Zorg vliet" en G. Verheijke, voornoemd; kleine kallen; P. P. Stoutlhamer en A. A. Geen- se, beiden van „Zorgvliet". 's Heer Abtskerke. D'e raad vergaderde Zaterdagnamiddag. Afwezig weth. Braam met, het lid Blok zonder kennisgeving Door Gedep. Staten is tot 31 Dec. 1937 ontheffing verleend van de verplichting tot invoering van het vak gymnastiek op de school. Afwijzend wordt beschikt op een ver zoek van het comité tot bestrijding der iepenziekte om subsidie. Aangeboden wordt de gemeenitereke- ning 1935 in ontvang op f 16.844,251/», in uitgaaf o{p f 15.758,68%, alzoo met een goed slot van f 1085,57. Een commissie wordt aangewezen om deze na te zien. Vastgesteld worden de begrootingen 1937 van het aJg. armbestuur en wel: 'sH. Abtskerke ontv. en uitg. f 3395,51%, Sünoutskerke f 3710,38. Baarsdorp f 1968,64. Evenzoo de rekeningen over 1935 daarvan en wel 's H. Abtskerke ontv. f3536,871/!, uitgaaf f3458,91, goed slot f 77,96V*; Sinoutskerke ontv. en uitg. f 5647,52; Baarsdorp ontv. en uitg. f2116,20. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over het teren van den Langeweg en de levering der benoodigde steenslag, waar na sluiting. Kruiningen. Van een kerkganger is tij dens de godsdienstoefening het belasting plaatje van zijn rijwiel ontvreemd. De fiets stond in het daarvoor bestemde ge bouw der Ned. Herv. Kerk. De politie on derzoekt de zaak. Rilland-Bath. Verkeersonge- 1 u k. Zaterdagmiddag, omstreeks half 3 had op het kruispunt van den hoofd ver keersweg en de tweede weg alhier, een ernstige aanrijding plaats. Een auto, be stuurd door dhr V. te Oud-Beierland, kwam over den verkeersweg vanuit de richting station Rilland. De gebr. M. S. en J. S. uit Nieuwdorp reden dwars uit den tweeden weg de verkeersweg over, en werden door de auto gegrepen en mee gesleurd. D'e bestuurder van den mo tor M. S. brak zijn been en bekwam een schouder fractuur. De duo-rijder kneusde zijn been. Dr Nieuwenhuijzen van Krab- bendijke verleende de eerste hulp. M. S. werd naar het ziekenhuis te Goes over gebracht. De auto werd door de politie in beslag genomen. Oostkapelle. Zaterdag had het tienjarig zoontje van den landbouwer A. de V. het ongeluk in de sloot te vallen, waardoor bet zijn linker pols brak. Dr v. d. Harst verleende de eerste hulp. Zoutelande. D'e gemeenteraad zal a.s. Woensdag, des namiddags om half twee vergaderen. Aan de orde komen: Mededeelingen. Door Ged. Staten is vastgesteld de rekening der gemeente over 1934 zonder eenige wijziging of op- en aanmerking. B. en W. deelen mede, dat zij geen aan leiding kunnen vinden om voor te stellen de personeele belasting, wat betreft den grondslag paarden, te verlagen. Verzoek van den heer P. L. Franke om in aanmerking te komen voor den aan koop van een stukje gemeentegrond aan het Noordervroon, met voorstel van B. en W. om dat verzoek af te wijzen. Verzoek van den heer F. de Wolf en anderen om schadevergoeding wegens het delven van de St. Janskerksche sprink, met voorstel van B. en W. om dat verzoek af te wijzen. Voorstel om de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs met ingang van 1 Januari 1937 op te heffen. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing en de invordering van een Molenwegbelasting, waarbij te vens zal worden behandeld het verzoek van den heer J. Clarisse en anderen be treffende de regeling dezer belasting. Voorstel van B. en W. om de verorde ning op de heffing van secretarieleges le wijzigen. Voorstel om te hesluiten tot het doen verharden van den Faulus- en Groene- weg. Voorstel om aan personen, welke heb ben geholpen bij de blussching van den brand in de school per persoon f 1 toe te kennen. Voorstel om een hekje te plaatsen op den hoek bij de bakkerij van den heer J. Bimmel, om de gevaren, welke het ver keer daar oplevert, te verminderen. Aanbieding gemeenterekening over 1935. Stavenisse. Moeilijk karwei. De Van der Tak's Bergings-Mij. is Za terdagmorgen j.l. met een zeer lastige ber- gingskarwei begonnen, n.l. het lichten van het Rijnschip „Jan van Goyen", dat op Woensdag 15 Juli in 't Witte Tonnen- gat onder deze gemeente, tijdens den storm, gezonken is. Het schip, dat 89 meter onder water zat, was geladen met 1865 ton steenkool, bestemd voor het bun kerstation der S H. V. te Vlissingen. De vijf drijvende bokken van bovenge noemde maatschappij waren reeds eenige dagen ter plaatse, maar tengevolge van de slechte weersomstandigheden werd tot Za terdagmorgen gewacht om een begin te maken. Door duikers werden twaalf stroppen om het gezonken schip bevestigd. De driji- vende bokken, die over een totaal heiver mogen van 585 ton beschikten, werden zoodanig aangezet, dat eenige zelfs water schepten. De „Jan van Goyen" bleef ech ter bijna onwrikbaar vastzitten, al was er wel eenige beweging te bespeuren. De leider van het bergingswerk, dhr Nieman, zag, dat 'hij het schip op deze wijze niet kon lichten. Gedachtig aan de beroemde natuurkundige wet van Archimedes, be sloot hij het schip onder water in de stroppen te verplaatsen en het dan te de- poneeren op één in de nabijheid gelegen zandplaat. Na inspannend werken gelukte het Za terdagavond tijdens den vloed het schip op de zandbank te zetten. Luid sirene- geloei kondigde aan, dat de poging gelukt was. Den geheelen Zondag is men druk in de weer geweest om de lading met behulp van een knijper over te laden. Daarna zal nagegaan worden, of het schip schade heeft opgeloopen. Zaamslag. Zaterdagavond hield de ver- eeniging tot bevordering van Geref. Lager onderwijs een buitengewone alge» meene vergadering, ter bespreking van een voorstel van het bestuur inzake af koop der gebruiksvergoeding voor de schoolgebouwen te Reuzenhoek te Othène. Voor-ontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid. D'e minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp tot wijziging van de Ongevallenwet-1921. In de toelichting zet de minister uiteen, dat zijn voorstellen betreffen de wijze van uitvoering der ongevallenverzekering. De voorgestelde wijzigingen 'geven uitwerking aan de gedachte om de gelegenheid te ope nen voor uitvoering van deze verzekering mede door organisaties, in het leven ge roepen in samenwerking van de georga niseerde werkgevers en arbeiders. Het wetsontwerp trekt derhalve de lijn door, welke in de Land- en Tuinbouwon- gevallenwet-1922 en de Ziektewet is ge volgd. De minister betoogt verder, dat moet worden gezorgd voor waarborgen, dat de eventueel aan de uitvoering der verzeke ring deelnemende niet-ambtelijke organen hun taak op niet minder goede wijze tot uitvoering zullen brengen als tot nog toe door het bestuur der Rijksverzekerings bank is gedaan. Die waarborg is voornamelijk gezocht in twee eischen, welke het wetsontwerp voor de erkenning als bedrijfsvereeniging stelt. Deze eischen zijn belangrijk zwaar der dan die van de Land- en Tuinbouw- ongevallenwet-1922 en de Ziektewet. De eerste dezer beide eischen betreft de oprichting van de erkenning vragende or ganisaties. Voor erkenning komt uitslui tend in aanmerking een vereeniging, op gericht door ten minste twee naar het oordeel van den minister algemeen er kende representatieve centrale organisa ties van werkgevers en ten minste twee naar het oordeel van den minister repre sentatieve algemeen erkende centrale vak organisaties van arbeiders. D'e tweede waarborg is gezocht in het bedrag van het verzekerde loon. Het wets ontwerp stelt dat bedrag op ten minste vijftig millioen gulden over een jaar be rekend. E'en veidere waarborg voor goede uit voering der verzekering zoekt het wets ontwerp in de verplichting der bedrijfsver- eenigingen om met betrekking tot den medischen dienst, althans voor zooveel betreft de geneeskundige controle op door een ongeval getroffen verzekerden, ge bruik te maken van den thans aan do Rijksverzekeringsbank verhonden medi schen dienst. De vraag heeft zich voorgedaan of hot geen aanbeveling zou verdienen om bij deze gelegenheid in het geheel onzer so ciale verzekering deze vereenvoudiging aan te brengen, dat voortaan de plaats ge vonden hebbende ongevallen althans voor den duur der eerste zes weken der onge schiktheid tot werken, als ziektegevallen worden schadeloos gesteld. De minister heeft gemeend geen daartoe strekkend voorstel te moeten doen, o.m. op grond van de overweging, dat bij het opnemen in de wet van deze regeling de helft van de geldelijke schadeloosstelling over de eerste zes weken voor rekening zou komen van de verzekerde arbeiders, terwijl thans deze schadeloosstelling ge heel ten laste van de werkgevers komt. Dit zoude een belasting voor de verzeker den medebrengen van 1,5 a 2 millioen gulden per jaar. Als het zoo drukkend Is, zoo heet dat Ge U slap en ellendig voelt, dat Ge hoofdpijn hebt gekregen van de schelle zon neem dan een "AKKERTJE", dan is 't direct over. AKKER-CACHETS CJJ" Koker met 12 e;uks 62 ot. Zakdoosje, 8 stuks 20 ct, Dit voorstel werd met alg. stemmen aan genomen, zoodat nu een verzoek tot de gemeente gericht zal worden tot afkoop der gebruiksvergoeding dezer scholen vol gens art. 205 der L.O.-wet Stagnatie in de stroomvoorziening. Vanmiddag van ongeveer half twee tot drie uur was Zuid-Beveland zonder stroom. Voor vele particulieren en be drijven een lastig inconveniënt. Naar wij; vernemen was de oorzaak hiervan vermoedelijk in het onderstation te Middelburg gelegen. Daar had een over slag plaats gehad. Voetbal. Chr. Ned. Voetbalbond Afd. XIII. Tournooi om den „v. d. Velde-wisselbeker" Programma 1 Augustus: Groep A: D.S.G.Unitas I. Groep B: K.V.V.Nieuwdorp; Rhoda Olympia. Kioetinge. Zaterdagavond trok de Mu- ziekvereen. „Excelsior" met daar achter de voetbal vereen. „Unitas" in marschtem- po door het dorp. Na een kleine rondgang ging het recht op het sportterrein aan, waar Unitas II een wedstrijd speelde te gen een elftal muzikanten uit „Excelsior". De muzikanten wisten een 8—4 overwin ning te behalen. Waarde. Vo< Waarde I en Krj eerstgenoemde w< ZEEUWSCHE SCH Algemeene De Zeeuwsche bond hield Zatei vergadering te Tl De voorz. mr rijke aanwezigei in de eerste plaa Koningin, die ste langen van Zeela Staten, de heere: G. P. Vogelaar, den chef van de vortegenwoordige terstaat, o.w. den van Leeuwen, d< teur van den Rij Walland, het ge len, en andere ga De secr., jhr. b r o o t, bracht v over 1935 uit, wa het bestuur in ei voerig het nieuv voor de polders land heeft bespre zeer laat aan de gezonden, kou he advies meer ove zeer betreurd, daar in het ont aangebracht. Ook met de ki en billijker schatt ders te komen h< zig gehouden. Aan het eindt 90 leden-polders den. Het jaarversl evenals de reken: inkomsten f 16: f 1552,95, alzoo f 71,441/!. Bij' acclamatie herkozen de hee Goes en L. J. gekozen de heei inplaats van dei veld te Biervliet De voorzitter g i r J. P. W a 11 recteur van den ii Deze spiak da kelt zich het vr ring der tertiair Spr. wees er wereldoorlog ste verkeer steeds eischte, zoo moge verschillende soo sterkere wegverh Voor de prime er,len, wat de houd aangaat, doch de beheerd gen bleven van 1 e regeering ze stelde haar aand gen te schenken, cundaire in beb gebracht. De ach van Waterstaat staan, dat het W primaire en seci moest blijven. Het voortschri het net van hoo toe hebben mede an de tertiaire - werd. Spr. besprak de Commissie „Het Nederland, De Commissie informaties een kwam daarbij k.m. De commiss dingsbreedte vai zal zijn. De kost' den gemiddeld km., dus in tot De kosten var Primaire, de se< wegen na 1 Jan. sie in totaal op lijksche kosten f6.827.000. De opbrengst van ting als volgt za' 53,6 pet. voor de de secundaire tiaire wegen. De financierrrf deze wijze zou mate van uitvoer aan dat bezwaar de commissie zie ste jaren leening' noodig,, dat de voor, hetzij! na tij' de verschillet^ De drie centri stelden zich voor tiaire wegen ter ör. betonband vo zal kunnen wore deze wijze verbe vensduur van ben, zoodat de °P f2.000.000 gesteld. In een schrijve *oen de organisa 10 pet. van de o fonds voor de ve: wegen beschikb; Intusschen kw de plaats van hef handeling van fonds in 1985 dat een 11 k<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2