■ATLAS KOMT NU TE PAS KING-ATLAS VAN NEDERLAND *;RmRnod Nieuws. DE laatste Berichten Land en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen van den hoofdregel onzer syntaxis om- trent het verschil tusschen onderwerp en voorwerp. Het voorstel-Terpstra, zoo zeide hij, wat inderdaad van mij is, kon te gemakkelijk ontdoken worden. Men kon kinderen zes jaai lang vereenvoudiging geven en hun dan vlak voor het examen de uitzonde ringen bijbrengen. Door het opnemen van „kennelijk mannelijke zelfstandigheden" in een eommisoriaal aan te leggen lijst, wordt de ontduiking onmogelijk. Doordat men o.a. over dames sprekende niet meer „hun" en „hen" mag gebruiken wordt de mannelijke en vrouwelijke aanduiding door pronomina zelfs nog een beetje stren ger geregeld dan de grammatica's der laatste 20 jaar voorschreven. Maar ook dit is een volkomen gerecht vaardigde stap tegenover de grenzen- looze overdrijving der tegenstanders in de andere richting. Een voorname ver dienste dezer nieuwe spelling ziet Prof. Van Ginneken voorts hierin, dat de re- daciie door haar objectieve constateering der huidige Nederlandsche taaltoestan den ten duidelijkste aantoont, dat de vroe gere redactie de werkelijke taalontwikke- i ng ten minste een halve, misschien een htele revolutionnaire eeuw is vooruit- gehold en dat uitsluitend om de demo cratie te winnen ten koste onzer taal cultuur, waaraan wij eeuwen hebben ge bouwd. Inderdaad heeft Minister Slotemaker de Bruine in de correctie der laatste drie regels getoond het verschil tusschen spel ling en taal uitstekend te begrijpen. De vraag is nu maar, aldus Prof. van Ginneken, of de eerste drie regels, die hij terwille van de continuïteit onveranderd van zijn voorganger heeft overgenomen, niet in lijnrechte tegenspraak hiermede komen. Mijn antwoord moet jammer genoeg be vestigend uitvallen. Van permissief is hier geen sprake. Hier wordt imperatief gedecreteerd. Hier mede wordt onnoodig Zuid-Nederland van Noord-Nederland vervreemd. Immers in België en Brabant, ja in de heele Oostelijke peripheric van ons land worden de dubbele ee en oo anders uit gesproken dan de enkele. Zoo wordt dus de eenheid onzer taal onnoodig in gevaar gebracht. Het lezen en vooral het stille lezen wordt hierdoor aanmerkelijk be moeilijkt en dat hier de taal en niet slechts de spelling mede gemoeid is, blijkt uit het feit, dat wij: om de onduidelijke spelling alle woorden op -eelen en -eeren zullen moeten gaan vermijden en er andere sy noniemen voor moeten zoeken. Als voor beelden noemde Prof. van Ginneken: „be delen", „negeren", „legeren", „juwelen", „garelen"; allemaal met één e geschreven enz. En dan, zoo zeide hij, wordt de syntac tische taalregel omtrent het_verschil tus schen objectiva en adverbia door de sch- spelling allergevoeligst in gevaar gebracht Arbeider door autobus overreden. Gistermiddag is nabij Medemblik in den Wieringermeerpolder een ernstig ongeluk gebeurd. De 35-jarige arbeider D., uit Medemblik, keerde na afloop van zijn werkzaamheden per rij wiel huiswaarts. Hij werd gepasseerd door een autobus, 'die uiterst rechts reed, daar uit de tegenovergestelde richting een personenauto kwam. De bus blijkt bij1 het inhalen van Duimker niet spoedig genoeg te hebben geremd, waardoor een aanrij ding onvermijdelijk was. D. werd tegen den grond geslingerd en kreeg het voor wiel van de zwaar geladen autobus over het lichaam. Men vreest voor zijn leven. De brand in K. e n W. te Rotterdam. In verband met de arres tatie van den directeur van het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen, te Rotterdam, zijn beide zonen en den bedrijfsleider, die er van worden verdacht in den nacht van 10 op 11 Juli j.l. den brand te hebben gesticht in het feestge bouw aan den Schiedamschen Singel, te Rotterdam, wordt gemeld, dat de vier ver dachten gistermiddag op vrije voeten zijn gesteld. Onregelmatigheden bij de Ar b e i d s b e u r s te Bergen op Zoom. De raad van Bergen op Zoom heeft gisteravond in een besloten ver gadering de kwestie ten aanzien van de onregelmatigheden bij den dienst van de arbeidsbeurs behandeld. Zooals reeds ge meld, was in de kas van den directeur van dezen dienst een tekort ontdekt van ruim drieduizend gulden. De directeur is, gisteravond door den raad gehoord, doch de raad heeft nog geen beslissing genomen of deze func tionaris al dan niet gehandhaafd zal worden. Dientengevolge heeft het college van B. en W. de schorsing van den direc teur voor onbepaalden tijd verlengd. Antennepaal omgeval len. Gistermiddag zat op een duinterrein te Gaslrieum een vijlftal jongens, die zich bezig hielden met het oplaten van een vlieger. Op een gegeven oogenblik hoorde de oudste van hen, de 21-jarige D. V. ge kraak achter zich en omziende bemerkte hij, dat een achter hem staande antenne- paal van ongeveer twaalf meter lengte naar beneden kwam. Hiji zag nog kans twee naast hem staande jongens opzij' te duwen. De derde, de ongeveer 5-jarige T R„_kon hij' echter niet meer bereiken. Het kind werd door het topeinde van den paal getroffen. Met een levensgevaarlijke verwonding is het jongetje naar de ouderlijke woning gebracht. Twee Delftsche jongens vermist. Op Zaterdag 4 Juli hebben twee Delftsche jongens W. A. J. Goeting en Dirk van Zuidam de ouderlijke woning verlaten en hebben, behalve een brief kaart op 6 Juli uit Nijmegen verzonden, geen levensteeken van zich laten hooren. De politie van Delft heeft een verzoek tot opsporing gedaan. De jongens zijn in het bezit van f 450. Waarschijnlijk zijln zij; in het bezit van een flesch met aether, een flesch met chloroform en een flesch met arseniczuur, afkomstig uit het gymnasium te Delft. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De Vierdaagsche is weer ten einde. Het aantal uitgevallenen, dat met het einde in bet zicht den laatsten dag niet meer 'konden uitrukken, was tien. De uittocht ging gisteren naar Grave. Bij het klooster „Alverna" in Wychen sloegen de 30 Kilometerloopers af naar Heumen om van daar op den groeten weg MookNijmegen te belanden. De vijf en vijftig, vijftig en veertig Kilometer marcheerden over de brug bij Grave en trokken in verschillende rich tingen Brabant in om ten slotte allen weer te belanden in het middelpunt van den vierden dagCuyk. In Cuyk was door de pontonniers uit Dordrecht een brug over de Maas gesla gen, die van 101 de vierdagen loopers liet passeeren. Heel Cuyk en omstreken was uitge- loopen om de deelnemers op den laatsten thuismarsch te aanschouwen. Van Guyck ging bet over den grooten weg naar Nijmegen. In Nijmegen stond een groote menigte te wachten en de binnentrekkenden werden met bloemen ontvangen. Op het Molenveld had daarna de uit reiking der belooningen plaats. stlge ongelukken wegens het gebruik van i spuitapparaten ter bestrijding van scha delijk ongedierte in den land- en tuin bouw, zijn door den Minister van Sociale Zaken als volgt beantwoord: Het is den minister bekend, dat in de laatste jaren verschillende ongevallen met pulverisateurs in den land- en tuin bouw zijn voorgekomen, waaronder eeni- ge ernstige. Ofschoon in dezen niet dwin gend kan worden opgetreden, wijdt de arbeidsinspectie toch reeds aan deze aan gelegenheid haar aandacht, waarvan de mededeelingen in hoofdstuk 5a van het centraal verslag der arbeidsinspectie over 1933 en 1934 getuigen. De voorbereiding van de verschillende algemeene maatregelen van bestuur, noo- dig ter uitvoering van de nieuwe Veilig- heidwet, vormt een zeer omvangrijken ar beid. De ontwerp-besluiten,, betrekking hebbende op fabrieken en werkplaatsen, zijn thans nagenoeg gereed en zullen bin nenkort aan den Hoogen Raad van Ar beid om advies kunnen worden toege zonden. Het ligt in de bedoeling, na bet tot stand komen daarvan, de wet gedeel telijk in werking te doen treden. De ar beid aan de overige maatregelen van be stuur, waaronder die, bedoeld in para graaf 4 der wet, houdende voorschriften tot beveiliging bijl den arbeid in land bouw-, tuinbouw-, boschbouw-, veehoude rij1, of veenderiji-ondernemingen, kan dan inmiddels voortgang hebben. Wanneer die besluiten in'werking zullen treden, valt thans nog niet te zeggen, omdat ver schillende omstandigheden daarbij van invloed kunnen zijn, met name ook de ontwikkeling van den economischen toe stand, in bet bijzonder wat de betrokken takken van bedrijf aangaat. Ingezonden Mededeeling. *1 Is vacantietijd. Nu naar buiten. Nu fit zijn. Dus... King-pepermunt mee. En... de King-atlas. Die wijst U de weg. Die komt nü te pas. Verkrijgbaar bij drogist of winkelier. Prijs 25 cents bij aankoop van een rot King-pepermunt a 10 cents. TONNEMA C,E SNEEK DE GROOTE A.R.-LANDDAG TE 's-GRAVENHAGE. Op Prinsjesdag allen naar Den Haag. Op den derden Dinsdag in September zullen D.V. de beide Kamers der Staten- Generaal weer geopend worden en vangt bet nieuwe parlementaire jaar aan. In dat jaar vallen ook de verkiezingen voor een nieuwe ïweede Kamer. Bedriegen alle voorteekenen niet, dan zal de electo rale strijd heftiger worden dan ooit te vo ren. Het is dus noodzakelijk dat ook, ja juist de imti-Revolutionairen zoo vroeg moge-lijk aan bet werk gaan, dat geen lau we of trage achterblijft, maar dat met nooit getoonde geestdrift de verkiezings strijd wordt ingezet. Het -L'rovinciaal verband van A.R. j. ropagandaclubs in Zuid-Holland is voornemens op den dag van de opening van dit uiterst belangrijke parlementaire jaar een landdag te organiseeren. De regeling daarvoor is opgedragen aan de rop. Mub „Mobiel" te Den Haag. Uip den derden Dinsdag in September mag j_.en Haag zich steeds in een buiten gewoon groot bezoek uit het geheele land verheugen. Het uitrijden van H. M. de Koningin bij' de plechtige opening der Kamers is een evenement, dat nooit zijin beko'i'ing verliest en ieder jaar tienduizen den belangstellenden trekt. De tijden zij-n wel eens zoo geweest, dat men geprobeerd heeft deze plechtige dag de naam van „Roode Dinsdag" te geven. De betreurenswaardige gebeurtenissen van eenige jaren terug, waarbij1 zelfs een agent van politie op zijn po-st werd dood gestoken, liggen nog versch in het geheu gen. Laat Anti-Revolutionair Nederland nu mede zorgen, dat dit jaar de derde Dins dag een „OranjeDinsag" wordt als nooit te vorenl Het programma voor den landdag is zoodanig vastgesteld, dat ieder ruim schoots in de gelegenheid is zooveel mo gelijk van de opening der Kamers te zien. Ook indien Hare Majesteit voornemens is, evenals ander jaren, een rijtoer door de stad te maken, zal men goede gelegenheid hebben Haar op dien tocht ook van nabij gade te slaan en Haar buide te brengen. Voor den landdag zelf, welke op1 het be kende sportterrein „Houtrust" zal wor den gehouden, zijn een keur van sprekers uitgenoodigd. Van Dr Colijn ontving men bereids de toezegging dat het in zijn bedoeling ligt cok op dezen landdag in ons midden te hemen. Met de Spoorwegen is een regeling ge troffen om den bezoekers tegen een zeer verminderd tarief naar en van Den Haag te vervoeren, terwijl bij voldoende deel name extra treinen worden ingelegd, zoo dat ieder in de gelegenheid is 's avonds bijtijds weer thuis te zijn. Hoewel georganiseerd als Zuid-Holland- sche landdag, spreekt het vanzelf dat alle Anti-Revolutionairen uit geheel Nederland van harte welkom zijn. Een gelegenheid als deze, om voor een luttel bedrag aan reisgeld zoowel de plechtigheden bij de opening der Kamers gade te slaan, als dezen veelbelovenden landdag bij te wonen, is nog nooit ge boden. Rekent er dus nu reeds op Dinsdag 15 September vrij te houdenl ONGELUKKEN MET SPUITAPPA RATEN IN DEN LAND- EN TUINBOUW. De nieuwe Veiligheidswet. De vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Kupers betreffende spoedige inwerkingtreding van de nieuwe Veiligheidswet, mede in verband met de in den laatsten tijd voorkomende ern- DE FRAUDE TE VLISSINGEN. Er heerscht, aldus de Telegr., span ning in het anders zoo rustige Vlissin- gen. De ernstige malversaties bij het plaatselijk Grisiscomité en bij Maat schappelijk Hulpbetoon Ihebhen het ver trouwen in deze organisaties ernstig ge schokt. Ve'le onjuiste verhalen doen de ronde. Wat is er nu eigenlijk precies -gebeurd? In begin Juni constateerde de rijks- controleur, dat er hij het crisiscomité op ernstige wijze geknoeid werd. Uit ver schillende collectebussen was geld ver dwenen, de collectanten genoten salaris, ■hetgeen ten strengste verboden is, en kre gen groote uitkeeringen, o.a. in den vorm van gro-ote hoeveelheden steenkolen men spreekt zelfs van tuinduizend kilo gram terwijl aan het magazijn ver schillende goederen zijn verdwenen. In de rapporten van de politie vond de hoofdcommissaris aanleiding om terstond in te grijpen. Op Zaterdag 11 Juli werd de heer L., secretaris van het plaatselijk crisiscomité, gearresteerd, terwijl na huis zoeking nog vier collectanten in arrest werden gesteld, waarvan er thans echter nog slechts één opgesloten is. De heer L. zou zich ook schuldig hebben gemaakt aan het aannemen van steekpenningen van leveranciers en het verstrekken van goederen aan personen die daarop geen recht hebben, terwijl verschillende zeer behoeftige ingezetenen niets konden krij gen. Op 21 Juli werd de directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon, de heer W. de W. gearresteerd .en ter beschikking van de justitie gesteld als verdacht van diefstal, verduistering, valschheld in geschrifte en heling. Het was sinds lang opgevallen, dat de heer D'e W. zeer royaal leefde en reeds maanden liep dan ook in Vlissingen het gerucht, dat er iets met bet optreden van den heer D'e W. niet in orde was, zoodat zijn arrestatie niet geheel en al onver wacht kwam. De heer D'e W. genoot een salaris van f 3500 en had vrij' wonen, licht en vuur. Men deelde aan bet blad mede, dat nog verschillende verrassingen te wachten zijn, en dat tegen den tijd, waarop de rechtbank deze zaak zal behandelen, zeer waarschijnlijk nog verschillende personen, wier namen thans nog niet officieel ge noemd worden, gedagvaard zullen wor den. Naar Vlissingens burgemeester, de heer Van Woelderen, mededeelde, zijn ühans ■Se Tijkscontroleurs met man en macht bezig de zaak tot volledige klaarheid te brengen, waarbij niets en nie mand ontzien zal worden. Go-es. De vierdaagscbe. Onze stadgenoot dhr Alb. Veenis beeft de jaar- lijksche vierdaagsche welke gehouden is van 21 tot en met 24 Juli te Nijmegen met goed gevolg volbracht. Ook de beer Persant Snoep te Kapelle deed zulks. Ze waren de eenige Zuid-Be velanders. Kattendijke. Dhr J. F. Hundersmarck heeft ontslag genomen als lid van den raad dezer gemeente. Als zoodanig is be noemd de beer Jacob D-agevos, die de be noeming heeft aangenomen. DE FRUITOOGST IN ZEELAND. De resultaten en de verwachtingen in 1936 Het seizoen van het klein fruit is zoo ongeveer afgeloopen. Wat de resultaten betreft, daarvan kan het volgende worden medegedeeld: D'e oogst van de aardbeien is in Zee land tegengevallen. De droogte heeft in den voor-zomer daaraan veel kwaad ge daan, wat later niet meer was in te balen D-oor te weinig kalkbemesting traden hier en daar ook kale plekken op. De schade door den geringen oogst is niet goed ge maakt door de prijzen. Deze lag aanzien lijk lager dan in 1935, zooals uit de cijfers aan de veilingen 'blijkt. De prijs van de kruisbessen, voor Zuid- Beveland vroeger een zeer belangrijk pro duct, hield zich beter. Moesten vorige ja ren vele partijen als onverkoopbaar wor den doorgedraaid, zoodat vele beneden aan de struiken bleven hangen, in dit sei zoen daalde de prijs niet beneden de f 4. Ook de zwarte bessen hielden zich goed Na een inzinking van twee jaar (in 1934 was de gemiddelde veilingprijs 9.31 ct. en in 1935 18.34 cent) varieerde de prijs nu van 27 tot zelfs 35 cent. Ook de opbrengst was zeer bevredigend, zoodat de tuinders met dit gewas dit jaar goed zijn geweest. D-e frambozen daarentegen zijn niet meegevallen, dank zij' de hevige regens van de laatste weken. De prijzen waren echter niet slecht. Ze lagen 34 cent per kg. hooger dan verleden jaar. Met de kersen beloofde het aanvankelijk goed te zullen gaan. De oogst was ruim en de prijs eer booger dan lager dan in 1935. Maar storm en regen hebben hier veler hoop verijdeld, zoodat sommige pachters, vooral van de latere soorten een strop ge haald hebben. Naar algemeen wordt aangenomen zal de pruimenoogst, ook 'al dank zij het weer van de laatste weken, maar matig zijn. Veel vruchten zijn afgewaaid of aan den boom beschadigd. Wat de prijzen zullen zijn moet nog worden afgewacht. Ook voor de appels zijn de verwachtin gen niet hoon- gespannen, te meer nu veel is afgewaaid. D'e kwaliteit schijnt echter goed te zijn, zoodat het niet onmogelijk is, dat de prijzen behoorlijk zullen zijn, vooral als de berichten juist zijn, dat in sommige landen van een oogstmislukking kan worden gesproken. Peren zullen er dit jaar niet veel zijn. De bijenwolf. Een gevaar voor de bijenteelt. In het voormalige fort te Breskens heeft men den bijenwolf, een voor de bijenteelt zeer schadelijken vijand, aange- tioffen. Krachtige maatregelen heeft men genomen om uitbreiding van dit gevaar te voorkomen. Daartoe is een deel van het fort, waar het dier is aangetroffen, afge graven en heeft men dezen grond in de vest geworpen. MIDDELBURG. Bevallen: J. Geers- Rijks, z.; A. C. Mesu-Poortvliet, z. Overleden: M. Minderhout, 61 j., geh met N. Huibregtse. Getrouwd: P. Vermeulen, 26 j. en M. J. den Hollander, 24 j. (M. G.) Van 18—25 Juli. IERSEKE. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. Marinus Cornelis Eckhardt en Maria van Stee. (I. C.) Van 16—23 Juli. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Corne lis Vleugel, 28 j. jm. en Anthonia Janna de Jonge, 28 j. jd.Cornelis Schouwenaar, 24 j. jm. en Maaike Brand, 18 j. jd. Geboren: Antje, d. v. Jan Visseren Antje de Ruiter. (I. C.) KRUININGEN. Geboren: Jozina Klazi- na, d. v. Marinus Potter en Pieternella Coomans; Hendrika Maria, d. v. Hendrik Jan Openeer en Anna Klazina Koeman. (I. C.) KORTGENE. Geboren: 17, Jacobus Ge rard, z.v. Adriaan Boot en Elisabeth Meerman. Overleden: 9, Chieltje Elisabeth de Graaf f, 91 j., wed. van Jan Marinus Koole. (N.-Br.) Pruimen: Vroege Oranje's 1015, Prin ce 811, Eng. Krozen 16, Okkelanen 10, afval Pruimen 610, alles per 100 K.G. Bessen: Kruisbessen 610, Witte Bes sen 713, Roode Bessen 511, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 5052, id. He soort 33, Frambozen 2431, Tomaten 48, Zilveruien 2o, Postelein 8, Stok- snijboonen 1315, Stamsnijboonen 69, Dubbele Princessen 67, Roem van Hol land 810, Vroege Wagenaars 34, Gele Boontjes 3, Aardappelen 2.503.40, id. Bonken 22.70, id. Drielingen 1.502, alles per 100 kg.; Wortelen 57, Kroten 25, Pootuien 12, Wijnpeen 13, Ra pen 1, Rabarber 1, Selderij 0.30, Gladio lus 46, alles per 100 bos; Meloenen 11 31, Witte Komkommers A 1.101.70, id. B 11.50, id. C 1, Groene Komkom mers A 1.20, id. B 1.20, id. G 1, Augur ken 0.100.18, Bloemkool 1823, id. lie soort 1016, id. Ille soort 38, Roode- kool 4'6.90, Wittekool 1.70, Gele Savoye- kool 6.10, Groene id. 3.80—6.30, Kropsla 0.501.70, Aardbeiplanten 0.08, Prei- planten 0.01, alles per 100 stuks. KAPELLE, 24 Juli 1936. Groote veiling. Roode Bessen 6.90 8.20, Dubb. Prins. z. draad 7.809. Kleine veiling. Klerken 2633, Eier- krieken 2125, Dubb. Eierkrieken 24 29, Ronde Krieken 1925, Zwarte Blan che 22, Zure Morellen 1116, Vleesch- kersen 2326, Meikersen 23, Frambozen 2650, Bramen 45. Roode Bessen 710, Zwarte Bessen 29, Witte Bessen 89, Kruisbessen 410, Oranjepruimen 13' 18, Occulanen 1215, Eng. Krozen 18 19, Tollenaarspruimen 9'15, Earley Laxon 16—24, Wijnpruimen 12, Citroen- piuimen 10, Zwaite Krozen 17, Valprui- men 413, Madeleinen 521, Perzikap pels 7, Madeleinen val 58. Valappels 26 Oomskinderen 818, Spuiperen 6 9, Zomerlouwtjes 69, St. Jansperen 810; Blauwe Druiven 53, Tomaten 3 i 7.50, D'ubb. Prins, zonder draad 89, Gele boonen 3, Groene Boonen 35, Wa- genaarsboonen 4, Stamsnijboonen 69, Kassnijboonen 2021, Doperwten 9.50, Augurken 39, Zilveruien 612, Sjalot- ten 2'2.50, Aardappels 22.80, Meloe nen 622, Komkommers 23, Roodekool 77.50, Kropsla 0.552, Andijvie 2.10 2.40, Ajuin 3.404, Perziken 14, Kas- MIDDELBURG, 24 Juli. Op de veiling deden: Suikerboonen 68, Roem van Holland 1315, Savoyekool 5.5, Spinazie 711, Postelein 818, Zuring 3, Augur ken 26, Wagenaarsboonen 46, Stam snijboonen 415, Stokprincessenboonen 11—8, Roodekool 6.58.5 ct., alles per kg.; Peen 4.5, Kroten 1.52.5, Selderie 56, Rabarber 22.5 ct., alles per bos; Bloemkool 620, Andijvie 0.52.5, Kom kommers 23 ct., alles per stuk. Bloemen: Gladiolen 58, Glosinea's 5, Anjers 3, Lathyris 3, Trosroos 3 ct., alles per bos; Bolivia's 4, Golea 8 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 24 Juli 1936. Exportveiling vm. 10 u.: Aardappelen onverkocht. Exportveiling n.m. 12 u.: Frambozen 19.60, Roode Bessen 78.40 per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 25 32, Eierkrieken 1820, Zwarte Blance 22, Zure Morellen 911, Uitschot Kersen 6, alles per 100 kg. pruimen 2.503.50, Kaswashington 5- 7.50, Kasburbank 4—5.50. KRABBEND! JKE. Veiling van 24 Juli. Roode Bessen 9, Kruisbessen 79, Fram bozen 27.10, Aardappelen 2.50. Alles per 100 kg. THOLEN. Veiling van 24 Juli. Witte en blauwe eigenb. 2,50, id. poters 2,50 gld. p. 100 kg. Aanvoer 2500 kisten van 25 kg. Handel matig. Roomboter 79 ct., boerenboter 74 ct. p. pond; eieren f 3,25 p. 100. ST. ANNALAND. Veiling van 24 Juli. Gele en blauwe eigenh. 2,502,56, drie lingen 2, bonken 2,50 gld. p. 100 kg. Ver kocht 115.500 kg. STAVENISSE. Aardappelvedling van 24 Juli. Ge/le eigenheimers f 2.50; blauwe id. f2.50; gele en blauwe 'drielingen niet verkocht. Aanvoer 1500 'kisten of 37500 kg. SINT MAARTENSDIJK. Aardappel veiling van 24 Juli. Gele eigenheimers f 2.50f2'.51; Ibiauwe ad. f 2.-50f 2.51; bonken f2.50; gele en blauwe drielingen f 2, alles per 100 kg. Totale aanvoeT 1600 kisten of 40.000 kg. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 30 min. Maandag 9 u. 29 min. Oostkapelle. D'oor notaris J. L. van der Harst werd Vrijdag alhier in café Wattel publiek verkocht een huis met schuur en boomgaard, groot 2 gem. 197 roeden aan den Brouwerijweg. Kooper W. Tb. de Looff te Kamperland voor f 3510.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3