Op reis onmisbaar! ALS DE LIEFDE RIJPT Heeft de devaluatie afgedaan? IVOR OL. Uit de Provincie Spit cMooie. witte tanden. in den rug Naar zee en strand! een van bewaring verkregen gegevens, waarbij als vergelijkingsdata 1 Juli 1935 en 2'5 Juli 1936 zijn genomen, van een zeer sterke toeneming van preventief ge detineerden in de bedoelde leeftijdsgroe pen (beneden 25 en 18 jaar) niet kan worden gesproken. Door de overbezetting van de strafge vangenissen is in den laatsten tijd in de huizen van bewaring het aantal plaatsen, ingenomen door onherroepelijk veroor deelde passanten, iets toegenomen. Het is ook in verband met het toezicht zeer gewenscht, dat het aantal der zich in gemeenschap bevindende jeugdige pre ventief gedetineerden zoo gering mogelijk zij. Van de preventief gedetineerden van 18 en 25 jaar, op 25 Juni j.l. aanwezig in de zeven eerstbedoelde gestichten, was 1/7 gedeelte, waaronder slechts één ge detineerde beneden 18 jaar, in gemeen schap geplaatst. Wanneer plaatsing in de gemeenschap onvermijdelijk is, wordt zooveel mogelijk selectie toegepast en scherp toezicht uitgeoefend. Mocht het aantal jeugdige preventief gedetineerden onverhoopt blijven toene men, dan zullen waar dit noodig blijkt bijzondere maatregelen met betrekking tot leiding en toezicht worden genomen. Ook naar het oordeel van den minister zou de indienststelling van de bijzondere strafgevangenis voor jongemannen te Zutphen zeer gewenscht zijln. De vraag of dit financieel mogelijk zal zijin, is nog in overweging. Tegen concentratie van jeugdige pre ventief gedetineerden in bepaalde huizen van bewaring bestaat o.a. het bezwaar, daar daardoor een min of meer groot aantal jeugdige en andere preventief ge detineerden buiten het dadelijk bereik wordt gebracht, zoowel van de instruee- rende autoriteiten en de op hen aangewe zen reclasseeringsinstellingen als van de familieleden. Infcusschen blijft de aan dacht van den minister er op gevestigd voor de bedoelde jeugdige gedetineerden ter plaatse hunner insluiting het noodige te doen. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De eerste dag goed geslaagd. De eerste dag van de Vierdaagsche is goed geslaagd. Van de 3884 menschen die inschreven, waren er 161 niet opgekomen, en gister morgen bovendien 10 niet gestart, zoodat er tenslotte 3713 aan de Vierdaagsche begonnen zijn; dat is bijna 700 meer dan verleden jaar. Onder de deelnemers zijn 39 buiten landers n.l. 16 Franschen, 11 Engelschen, 6 Duitsohers, 3 Zwitsers en 1 Belg. Er zijn drie man, die de Vierdaagsche op klompen 'hopen af te doen; een van hen is uit Giethoorn gekomen. Er waren gisteren slechts drie uitval lers: één artillerist, één man van de politie en een burger. DE BELASTING VAN DE DOODE HAND. Antwoord van Minister Oud aan de Eerste Kamer. In een nota naar aanleiding van het eindverslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de beperking van den schuldenaftrek voor de belasting van de doode hand, zegt de minister, niet te kun nen toegeven, dat er gelijk een aantal le den meende, termen aanwezig zouden zijn, om de belasting van de doode hand in te trekken. De resultaten der belasting, die overi gens niet zoover beneden hetgeen hij er zich van heeft voorgesteld zijn gebleven, zijn, nu de moeilijkheden aan de invoe ring verbonden achter den rug zijn, in verhouding tot de perceptiekosten aller minst zoodanig, dat daardoor intrekking gerechtvaardigd zou zijn. Voorts is hem niet duidelijk, hoe eenige leden van oordeel kunnen zijn, dat hier een verzwaring van belasting wordt voor gesteld. Het is waar, dat de nieuwe rege ling in uitzonderingsgevallen tot hoogere belasting kan leiden, doch in de over- zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES", want daarmee verdrijft Ge direct elke hoofdpijn, onwelzijn, kou. Practisch en goedkoop, slechts 20 cent! FËÏJILLETON. Uit het Ehgelsch. 49) o- 'Zij opende een deur aan het eind van de gang en liet hem in de kamer, die zij zelf voor hem had ingericht. Al zijn ge liefde bezittingen waren hier tezameen gebracht, ook enkele nieuwe voorwerpen stonden er echter. Toen hij er eens rond zag, kon 'hij nauwelijks gelooven, dat hij inplaats van op Great-Acre in de Hoog straat was. Daar stonden zijn eigen stoe len, zelfs de oude divan ontbrak niet, ver der zijn oude 'boekenplanken, dezelfde boe ken volgens zijn eigen keus en die van zijn moeder, welke laatste meer invloed op hem hadden uitgeoefend, als zijl had dur ven vermoeden. Juffr. Scriven sloot de deur. Toen de deur in het slot viel, voelde Paul dat er iets komen zou en scherpi keek hij om zich heen. HÖJ had den storm dapper door staan, Lijl had zelfs goedsmoeds den slag, die hem toegebracht was, ontvangen, maar hij! was er niet op voorbereid, dat er nog meer zou komen. Hij1 zag ietwat ang stig zijn moeder aan. Haar vroolijke ge- gioote meerderheid der gevallen waar voor zij getroffen wordt, zal zij vermin- doring van belasting met zioh brengen. Hoog Militair Gerechtshof. Naar gemeld wordt, zal mr E. Jelling- haus, lid van het Hoog Militair Gerechts hof, binnenkort tot president van dat Hof worden benoemd, als opvolger van mr dr G. J. H. Schepel. Mr Jellinghaus zal de functie van pre sident van het Gerechtshof te 's-Graven- hage, die hij thans eveneens vervult, daarbij blijven waarnemen. HET FRANSCHE VOLKSFRONT. Het huidige Fransche kabinet-Blum, zegt de N e d e r 1., heeft er merkwaardig slag van om voor het fascisme den weg te bereiden. Uiteraard geschiedt dit niet opzettelijk. De bedoeling is juist een bolwerk tegen dat fascisme op te werpen. Maar dat neemt niet weg, dat zoowel ontstaan als methode van de Volksfront-regeering don bovengenoemden tendenz hebben. De principieels fout is natuurlijk in de wordingsgeschiedenis van het kabiuet te vinden. Wie zoo weinig principieel is, dat hij een nauw verbond sluit met de vol strekt dictatoriale zij het tijdelijk ver momde communistische partij, d'C staat bij zijn bestrijding van die andere dictatoriale beweging uitermate zwak. Het kan heusch geen verwondering ba ren, dat de kiezer, die thans aan de com munistische partij in Frankrijk door de overheid zelve een brevet van legaliteit ziet uitgereikt, óf zich thans met een ge rust geweten als lid van die partij aan meldt óf ook die andere geweld-beweging, de fascistische, met andere oogen gaat beschouwen. Beide gevolgen zijn wel zeer weinig geslaagde vruchten van de actie vóór de democratie en tegen de dictatuur. Maar kan men van een volk, dat zijn mi nister-president met omhooggeheven, ge balde vuist ziet groeten, verwachten, dat het hiervan niet en van den fascisten- groet wél het belachelijke zal inzien? Ook in zijn woordkeus is minister Blum niet erg gelukkig. Zoo lazen wij dezer da gen, dat hij in een radiotoespraak o.m. zeide: „Wij zijn geen regeering, die volko men met andere regeeringen te vergelijken is. D'aar wij rechtstreeks zijn voortgespro ten uit den volkswil, hebben wij het besef in nauwe gemeenschap met dien wil te zijn gebleven en ons tot het Fransche volk te kunnen richten met een mee- rechtstreeks en een overredender gezag Precies hetzelfde zou door Hitier ge zegd kunnen zijn. Ook in zijn redevoerin gen wordt immers voortdurend de nadruk gelegd op het directe contact volk-regee ring zonder dat er aan een parlement be hoefte blijkt te bestaan. Blum bedoelt het anders, maar phra- sen als door hem voor de radio uitge sproken, ondermijnen evenzeer de positie van de Kamer en bereiden den weg voor hen, die bereid zijn dezelfde phrasen al komen die bij hen uit andere princi pes voort - uit te spreken. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Aan het jaarverslag over 1935 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de 'Zeeuwsche eilanden te Middel burg over 1935 ontleenen wij', dat de Ka mer in dat jaar een gevoelig verlies leed door het aftreden van den heer Boude- wijnse als lid en voorzitter. Ook in 1935 werd de sedert 1932 aan gevangen contingenteering van den in voer van verschillende goederen weder niet onbelangrijk uitgebreid. Ook voor de nieuwe contingenteeringen werd in het algemeen van de tusschenkoms't der Ka mers van Koophandel gebruik gemaakt. Deze tusschenkomst verschaft aan de be langhebbenden veel gemak. In 1935 werden in totaal afgegeven 612 waardevergun- ningen tot een totaal bedrag van f 150.333.04 en 572 vergunningen naar de hoeveelheid. Aan consent- geld werd ontvangen f 1175.12. Op 31 Dec. 1934 bedroeg het aantal ingeschre ven zaken bij het handelsregister 2680, gedurende 1935 werden ingeschreven 98 en opgeheven 115, zoodat op 31 December 1935 2663 zaken stonden ingeschreven. Verder hadden 428 wijzigingen in de in laat was nu bewolkt. Zij en haar man hadden hun geheele leven gezorgd en ge sloofd, om voor hun eenige zoon een effen en veilig pad te banen. „Ik heb je brief ontvangen, jongen," zei ze. „Het was een mannelijke brief, Paul. Je vader en ik waren trotsch op je zoo als wijl altijid op je konden zijn. De oude Farren houdt zijln hoofd recht en wil niet hebben, dat er over zijn verlies zal wor den gesproken. Hij zal er wellicht in het geheel niet meer met je over spreken, nu hiji eenmaal jou de toestand heeft bloot gelegd. Maar je zult den eersten tijd Sylvia bijzonder met je liefde moeten om ringen, jongen." „Dat zal ik zeker, moeder," antwoordde Paul met warme stem. „Dat wist ik wel. En ze is een verwend kind. Dat moet je niet vergeten. En dit alles zal haar heel moeilijk vallen heel moeilijk. Je kunt bijna niet gelooven hoe hard het voor haar is. Want er is nog meer, dat zij1 nog niet weet." „Nog meer dan we al weten." „Ja." Paul keek plots met een heel bezorgd gelaat en zijln stem klonk scherp. „Vertel u me dan wat het is," zei hij1, met hortende stem. Juffr. Ssriven verwijderde een denk beeldig otofje van het schrijfbureau voor schrijvingen plaats tegen 843 in 1084. Het aantal schriftelijk gegeven inlich tingen bedroeg 439, het aantal monde- lingen 2560, tegen 2834 en 183 in 1934, 3310 en 220 in 1933. De nieuwe brug over het kanaal door Zuid-Beveland nabij Vlake. Dinsdag is een der beide bascule-spoor bruggen gelegd over de oostzijde van het kanaal WemeldingeHansweert nabij Vlake naast de reeds vroeger gelegde basculebrug voor het gewone verkeer. Het werk is in elk opzicht gunstig ver- loopen. Schouwen-Duiveland zonder water. Doordat onder de gemeente Kerkwerve, juist op de plaats, waar de buis der wa terleiding onder een duiker in den weg doorloopt, lekkage in de buisleiding was ontstaan, heeft Schouwen-Duiveland het van Maandag voormiddag tot gistermid dag zonder leidingwater moeten stellen. Zwakzinnig meisje verbrand. Dinsdag j.l. vond men in de gemeente Duivendijke in de nabijheid van een waschhok een 28-jarig meisje liggen, wier lichaam geheel met brandwonden was bedekt en bij onderzoek reeds bleek te zijn overleden. De kleeren waren eveneens verbrand. Het meisje, dat zwakzinnig was, is vermoedelijk met haar kleeren in aanraking gekomen met een in dat schuurtje staand brandend toestel en al- zoo in brand geraakt. De ouders van het meisje waren naar het veld, en een der huisgenooten die eenige oogenblikken af wezig was geweest, vond bij haar terug komst het verbrande meisje, voor de deur bij het hok liggen. Onverwachts overvallen U de venijnige steken Wrijf dadelijk met Kloos- ierbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. onmiddellijk verdwijnen de pijnen omdat de stoffen die de pijnen ver- oorzaken er door worden verdreven. met AKKERs KLOOSTERBALSEM Doosje 35 ct. Potten 62'/2 ct. en f. 1.04 BON voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (I '/2 ct.) aan MONSTER Handelmij. L. I. Akker.R'dam lerseke. Bij den heer P. D'. aan de Damstraat is uit een geldkistje een be drag van ongeveer f 100 ontvreemd. De eigenaar heeft bij de politie aangifte ge daan, die de zaak onderzoekt. Tot op he den zijn de dader(s) niet bekend. Daar geen sporen van inbraak te zien zijn, denkt men dat goede bekenden aan het werk zijln geweest. Rilland-Bath. Gisteren is alhier overle den de heer J. Kale, die voor de A.R. par tijl alhier tot Sept. 1934 zitting had in den gemeenteraad. De overledene was be stuurslid der A.R. kiesvereeniging, twee de voorzitter der schoolvereeniging en diende vroeger de Geref. Kerk als ouder ling. Ook was hiji voorzitter der Vereen, tot verkrijging van onroerend goed voor landarbeiders, en voorzitter van de afdee- fting Rilland-Bath van den Ned. Chr. Landarbeidershond. Driewegen. Met ingang van 1 Aug. a.s. is voor M. G. Koppenhol, gemeente-veld wachter van Ellewoutsdijk en Driewegen, als standplaats aangewezen Driewegen. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond bracht de Muziekvereeniging „Advendo" een bezoek aan het gebouw Zorgvliet (Tehuis voor ouden van dagen) ter gelegenheid van het feit, dat een verpleegde 25 jaar in die inrichting is geweest. '(Belangeloos •bericht.) Borssele. Gisteravond trof de vrouw van M. het ongeluk, dat ziji op de fiets gezeten tegen een paal reed, zoodat zij Verzorg Uw huid aan zee en strand met AMILDA-zonnebruincrême, deze bevor dert 'n snelle, mooie huidbruining en be schermt tevens volkomen tegen vervellen en zonnebrand. Flacon 90 ot. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) zij antwoordde. Ze was niet zenuwachtig. Paul's moeder was een te bevallige en blijmoedige vrouw voor zooiets, maar voor ziji opnieuw begon te spreken, zond zijl een snel gebed op, zonder woorden, om de juiste woorden te mogen vinden. E'r zou veel afhangen van de toekomst van haar zoon, hoe hij dit bericht zou ontvangen. „Die arme jongen," zei ze eindelijk, en het licht in haar oogen, waaruit moeder liefde sprak, was ditmaal niet voor hem bestemd. Hij kwam gisteravond op de boerderij, Paul, om je vader te spreken. Ik dacht, hiji zal raad willen inwinnen van hem. En hij1 wist, dat je vader hem die niet weigeren zou." „Wie kwam om mijn vader te spre ken?" vroeg hij; een nieuwe ernstige klank was in zijin stem, die zijn moeder in het ouderlijke huis, daarin nimmer ge hoord had. Zijn moeder zag hem vluchtig aan. „Romney Farren," zei ze toen zonder aarzeling. Er was niemand in dat groote huis, en God weet dat het nooit een te huis is geweest, die een vriendelijk woord voor den jongen had. En toch had zijln hart daar groote behoefte aan, zooais tenslotte ieder mensch, ook al is hij reeds denl mannelijken leeftijd genaderd. En omdat hij geen moeder meer had heeft van de fiets viel en haar been brak. De vrouw werd naar het ziekenhuis te Goes gebracht. In de Dinsdagavond gehouden Ko- lenvergadering is de levering van kolen gegund aan de firma Wibaut uit Vlis- singen. 210 ton eierkolen f 10.75 por ton en 80 ton stukkolen f9.75 per ton franco haven, plus omzetbelasting. Uitslag schietwedstrijd van de schiétvereeniging „Frank v. Borsselen". Personeele baan: le pr. P. Karelse2e pr. J. v. d. Ende; 3e pr. L. Maas; 4e pr. J. Rottier; 5e pr. B. Quist; 6e pr. P. Walhout Az.; 7e pr. J. Walhout Jr.; 8e pr. Jac. de Bue; 9e pr. J. Koole; 10e pr. G. de Krijger; lie pr. A. v. d. Ende; 12e pr. A. Nieuwenhuize; 13e pr. J. Paar- delkooper; 14e pr. <S, Meulpoüder; 15e pr. A. Boone; 16e pr. J. de 'Smidt; 17e pr. J. v. Sabben; 18e pr. J. v. 'Overbeeke. Vrije baan buks: le pr. J. Rottier; 120 p.; 2e pr. Jac. de Bue 119; 3e pr. J. Koole 119 p.; 4e pr. J. v. Sabben 119 p.; 5e pr. P. Karelse 119 p.; 6e pr. J. v. d. Endo 118 p.; 7e pr. A. Nieuwen huize 118; 8e pr. G. de Krijger 117 p.; 9e pr. L. Maas 117 p.; 10e pr. A. Quist 116 p. Eere-baan buks: le pr. P. Karelse 43 p.; 2e pr. J. Rottier 42 p. Geluksbaan: le pr. J. v. Sabben 398 p.; 2e pr. J. de Bue 368 p.; 3e pr. Jac. Walhout 348 p.; 4e pr. St. Meulpolder 340 p.; 5e pr. J. v. Zweeden 322 p. Oostkapelle. Uitslag van den gehouden schietwedstrijd van de afd. Bijz. Vrij willige Landstorm te Oostkapelle, op Maandag 20 Juli 1936. Geschoten zijn twee series. Maximum aantal punten 100. 1. B. Gorbijn 94 punten; 2. S. Walraven 91 p.; 3. F. G. de Roo 91 p.; 4. H. Lous 90 p.; 5. L. Louwerse 90 p.; 6. A. Rotte 90 p.; 7. A. Maranus 90 p.; 8. D. Cop- poolse 90 p.; 9. P. de Kam 89 p.; 10. G. Geldof 89 p.; 11. L. de Kam 88 p.; 12. J. Wondergem 87 p.; 13. S. Francke 87 p.; 14. H. de Voogd 87 p.; 15. G. de Visser 86 p.; 16. J. v. d. Meule 86 p.; 17. A. de Visser Wzn. 86 p.; 18. H. M. v. Cruy- ningen 86 p.; 19. A. de Visser Jzn. 85 p.; 20. W. Schoe 85 p.; 21. J. Geldof 85 p.; 22. A. den Hollander 84 p.; 23. J. Louws 84 p.; 24. J. Coppoolse 83 p.; 25. J. de Kam 83 p.; 26. L. Wondergem 82 p.; 27. W. Francke 82 p.; 28. P. de Voogd 81 p.; 29. J. Louisse 81 p.; 30. K. Luitwieler 81 p.; 31. J. Jobse 81 p.; 32. W. Geldof 81, 33. J. Sturm 79 p.; 34. B. Vreke 78 p.; 35. P. de Voogt 78 p.; 36. S. de Kam 78 p.; 37. C. Louwerse 71 p.; 38. W. v. d. Woes- tijne 55 p. Een rozenprijs werd na kampen ge wonnen met vier rozen door B. Gorbijn. Grijpskerke. Dinsdagmorgen vergader de de Raad dezer gemeente. Alle leden aanwezig. Voorzitter de waarn. burge meester, wegens lichte ongesteldheid van den burgemeester, die niet aanwezig kon zijn. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van B. en W. van Mid delburg inzake het te betalen aandeel in 't nadeelig saldo van den vee- en vleesch keuringsdienst, hetwelk f 104,88 bedraagt, ontlokte eenige discussie. Getracht zal worden in dezen gang van zaken verande ring te krijgen. Van Gedep. Staten is bericht ontvan gen, dat zij op de begrooting 1936 een be drag voor schrijfloonen hebben uitgetrok ken. In verband hiermede wordt de raad uitgenoodigd middelen tot dekking aan te wijzen. Door een meerderheid in het col lege van B. en W. wordt voorgesteld niet aan het verlangen van Ged. Staten te vol doen, doch in dezen voorziening te vra gen bij de Kroon. O.a. wordt opgemerkt, dat noch door B. en W., noch door den raad ooit is besloten tot aanstelling van een volontair ter secretarie. Op dez9 en andere gronden wordt dan ook voorge steld niet aan den eisch van Ged. Staten te voldoen. Dhr Cevaal zegt, dat het besluit van Ged. Staten door hom ten zeerste wordt toegejuicht. B. en W. doen het voorkomen alsof het zonder hun goedkeuring is ge schied, dat destijds een volontair ter se cretarie is gekomen. Ook werden toen door B. en W., en den Raad schrijfloonen verleend. Was het destijds noodig, dan nu toch zeker. De voorzitter antwoordt, dat inderdaad met goedvinden van B. en W. een volon tair op de secretarie is gekomen. hiji een eenzame jeugd gehad, en nu heeft zijn vader hem ook nog verstouten." „Zijn vaderl" riep Paul uit, en dadelijk dacht hiji weer aan dat postcriptum van den brief van den heer Farren. Die oude man had toen toch getoond, dat hij1 ook nog een hart bezat. „Ja, zijn vader," ging juffrouw Scri ven voort. „Zijn vader die hem had moeten leeren de ware beteekenis van het leven en hem als eerbaar mensch had moeten opvoeden. En inplaats daarvan bracht hij den jongen deze week in de grootste verzoeking, die een kind ooit kan doorstaan. Hiji vroeg Romney hem te hel pen het publiek te bedriegen, om zoo doende een groote catastrophe te voorko men, en te veinzen alsof er niets te doen geweest was. Hiji stelde de jongen voor de keus: alles of niets, en Romney koos niets. Hiji kon niet toestemmen in de plan nen van zijin vader, daar hij bovenal een eerlijik mensch wenschte te blijven, en daarom ging hij: naar huis en zei zijn va der dit. En toen heeft Richard Farren gelast zijn eigen zoon, zijin eigen vleesch en bloed, uit die groote sombere kamer te zetten en hem de verdere toegang tot het huis ontzegd. Gebroken van hart verliet hij' het huis van zijn vader en kwam bij1 ons. Ja, Paul, hij kwam bij ons. De jongen vertelde, hij Een der voorvechters voor. devaluatie of „muntcorrectie'1 is steeds gowoest de finanoieele medewerker van, de (R.K.) „Tijd", die schuil gaat onder den naam Dikaios. Maar nu is er bij hem een kentering gekomen. In een van zijn laatste financieele over zichten, heeft bij betoogd, dat „muntcor rectie" thans, in verband met de stijgende wereld-marktprijzen niet meer noodzake lijk is. Hij blijkt het dus met Minister Golijn eens te zijn, dat het aanpassingsproces goede vorderingen maakt, dat wij ons op den goeden weg bevinden. Het behoeft geen betoog dat sommige R.K. organen die niet ophouden de de valuatie als geneesmiddel aan te prijzen, slecht te spreken zijn, nu hun deze steun ontvalt. Dhr De Buck gaat accoord met het ge zegde van dhr Cevaal. Dhr De Nood verklaart het besluit van Ged. Staten toe te juichen evenals dhrn Cevaal en De Buck. Doch ook nog op an dere gronden wil hij hierover het woord. De houding, door een meerderheid in den Raad, tegen deze zaak aangenomen, is allertreurigst. Voorts waarschuwt deze spr. voor het loopen bij hoogere autoritei ten. Een dergelijke tactiek zou er wel eens op uit kunnen loopen, dat men op een ge geven oogenblik die deuren gesloten vindt. Vervolgens raadt dhr De Nood aan toch op te houden met die ondragelijkheid om derden zich te laten mongen in de zaken, die den gemeenteraad aangaan. Ook in het belang van den persoon, die zich met deze zaken inlaat, waarschuwt spr. hier tegen. Dhr De Nood besluit met op te mer ken, dat hij niemand heeft willen kwetsen, dat 'hij hoopt, dat zijn woorden den ge- wenschtèn invloed mogen hebben, d.w.z. dat er verbetering mag komen. Na beëindiging der discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór dhrn A. Louwer se, G. Louwerse, A. Geschiere en A. van Sluijs. Tegen dhrn Cevaal, De Nood en De Buck. Aankoop van een automobidspuit wordt goedgekeurd. In verband met dezen koop worden B. en W. gemachtigd stap pen te doen om bergruimte voor de spuit op te slaan. Op een verzoek van Gebr. Boogaard to Buttinge om ook in aanmerking te mogen komen voor het timmer- en metselwerk voor de gemeente wordt gunstig beschikt met 4 tegen 3 stemmen. Vóór dhrn De Nood, Cevaal, De Buck en Van Sluijs. Te gen dhrn G. Louwerse, Gescniere on A. Louwerse. Voor de zooveelste maal komt hierna in bespreking verbouwing keuken in de ge meentewoning, bewoond door dhr Dron- kers. Een definitief voorstel hierover heb ben B. en W. niet. Het resultaat der be spreking is, dat het verzoek opnieuw in handen wordt gesteld van B. en W. Ge tracht zal worden het gebouw aan dhr Dronkers te verkoopen. Gaat dit niet, dan dient opnieuw een poging in het werk le worden gesteld om tot verbouwing te ko men. Met ingang van 1 Aug. a.s. zal de commissie van plaatselijk schooltoezicht worden opgeheven. De begrooting van het B. A. voor 1937 wordt vastgesteld. De som van inkomsten en uitgaven bedraagt f 756. De gemeenterekening wordt aangeboden in ontvangst op f 25.120,07, in uitgaaf op f 19.301,93, batig slot f 5818,14. D'hrn D'e Nood en De Buck worden aan gewezen voor het nazien dier rekening. Uitloting gemeenteschuld vindt plaats. D'aarna sluiting. Hoek. De Vereeniging voor Chr. Onder wijs op de Knol hield Zaterdag een bui tengewone algemeene ledenvergadering. Het voorstel om over te gaan tot af koop der verbruiksvergoeding voor het schoolgebouw volgens art. 205, werd met alg. stemmen aangenomen. Terneuzen. Alhier is aangekomen het Belgische stoomschip Albert Ville, dat met DOOS 20CT. T.UBE 40 EN 60 CT. had reeds zoo lang verlangd vrij' te zijn en zich zelfs ten stelligste voorgenomen die vrijheid te verkrijgen. Nu is hij' dan vrij, zooals zoo velen die iets van het leven vragen, maar als ze het eindelijk verkrijgen, zijn ze er zelf mede verlegen. Want ze moeten dan ook aanvaarden, wat er mede verbonden is, en het betee- kent vaak de grootste slavernij!, die er in dat leven is." Paul slaakte een diepe zucht. Een net van verwikkelingen was nu reeds zijn hu welijk gevolgd, hetgeen onmogelijk ge schenen had, in de bosschen van Brienz. Doch toen klaarde zijn gelaat op. „De jongen heeft ten slotte het beste gekozen," zei hiji kort. „Waar is hiji heen gegaan, moeder?" „Hiji wilde het niet zeggen, tenminste als hij' zelf het reeds wist, maar ik denk, dat hij1 naar Londen gegaan is. O, als jul lie, kinderen, die wij, moeders, onder het hart hebben gedragen en vertroeteld en er dag en nacht bij: gewaakt, je hart maar niet zoo hadden gezet om de groote wereld in te gaan en naar die godde- looze stad. Maar zoo is de menschelijke natuur." Paul lachte, maar het ging hem wat slecht af. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2