Opleving in „de suiker". Gemengd Nieuws Politieberichten. Land- en Tuinbouw WOENSD Openbare Verkoopinpen en Verpachtingen Eenheid d Bu De burgero Hansweert. Be dutvenvereeniging de „Blauwe Doffer" hield Zaterdag een wed vlucht van Bordeaux, afstand 810 K.M. De uitslag is als volgt: le, 4e en 11e prijs A. Krombeen, Hansweert; 2e Blauwkamer, Waarde; 3e K. G. Louise, Waarde; 5e A. Schrier, Waarde; 0e J. den Exter, Hans- weert; 7e J. Dorrepaal, Schore; 8e en 9e Smallegange, Schore; 10e en 12e G. Ver- straeiten, Hansweert. De duiven werden gelost om 1 uur 50. De eerste duif arri veerde om 6 uur 57 en de laatste om 9 uur 36. Het zoontje van den heer A. van Leeuwen had het ongeluk zijn arm te breken, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. St. Maartensdijk. Morgen hoopt de heer Mr H. H. Schuller zijn intrede in St.- Maartensdijk te doen. Na te Bergen op Zoom per auto door een commissie met zijn familie en genoo- digden te zijn afgehaald, wordt naar St.- Maartensdijk gereden, waar aan het Stee nenpad de burgemeester wordt verwel komd door den heer G. Hage, voorzitter van het feestcomité, waarbij de muziek- vereeniging haar medewerking verleend. De stoet bestaande uit herauten te paard, ruiters, muziekvereeniging, auto's met comitéleden, auto met burgemeester en afd. ruiterij, begeeft zich daarna naar het gemeentehuis, waar de ontvangst en installatie plaats heeft. De burgemeester zal na afloop hier van de burgerij toespreken vanaf het bordes, waarna een aubade wordt gehou den met medewerking van muziek- en zangvereenigingen en kinderkoor der O. L. S. Hierna wordt gelegenheid gegeven om met den burgemeester kennis te maken. D'e avond wordt gesloten met een mu ziek- en zanguitvoering, als slot een tap toe of serenade. Degeen die enkele maanden geleden een tocht door de suikerstreken van Gkeribon maakte, kon moeilijk een gevoel van moe deloosheid onderdrukken, wanneer hij langs de fabrieksemplacementen reed, zoo schrijft men aan de te Bandoeng verschij nende „Preangerbode". Onwillekeurig kwam de vraag op: Zou het ooit weer normaal worden? De pessimist schudde het hoofd en zei kortweg: Neenl De optimist antwoordde meestal met de wedervraag: Waarom niet? Weinigen konden toen vermoeden,dat in zoo korten tijd alles een heel ander asp'ect zou krijgen. D'at er weer leven in de brouwerij zou komen. Dat in de nu zoo kille, stille fabrieksgebouwen weer een ge dreun van hamerslagen, geknars en ge piep van machine-onderdeelen en gereed schap zou weerklinken. Dat er in de tuinen weer zoo spoedig gegeuld, gekuild en geplant zou worden. Dat er weer blijheid en levensvreugd zou heerschen. Omdat er weer gewerkt mag wordenl Gheribon, de residentie, telt een tiental suikerfabrieken. Bijna twee paar geleden was dit aantal nog elf, doch de onderne ming Djatipiring is ter ziele. Het lot, dat Djatipiring onderging, hangt naar alle waarschijnlijkheid ook enkele andere Gheribonsche fabrieken boven het hoofd. 'Ondernemingen, die slechts een klein areaal kunnen beplan ten, hebben tegenwoordig geen reden van bestaan meer. De exploitatie daarvan is te kostbaar en niet loonend. Daarbij komt nog dat, al is het areaal niet zoo bizon der klein te noemen, wanneer een zus- terfabriek in staat blijkt, den aanplant daarvan te vermalen, men daar in den regel uit economische overwegingen de voorkeur aan geeft." „Ons werd eens de vraag gesteld, of het weder in werking stellen van de sui kerondernemingen geen buitengewone moeilijkheden met zich had meegebracht? Of dat allemaal zoo maar zonder meer van een leien dakje was gegaan, vooral wat het personeel aangaat? Daaronder moest toch een groot verloop zijn ge weest in de jaren van stilstand. En dan de veel besproken transmigra tie, werkverschaffing enz. (groote facto ren bij het werkvolk-vraagstuk). Was daardoor geen stagnatie ontstaan? Wij kunnen daarop direct antwoorden, dat dat alles bizonder is meegevallen. In den beginne waren er uit den aard der zaak wel moeilijkheden te overwin nen. Van het werkvolk stonden veler handen door ongewoonte een beetje scheef. Men was de regelmaat van het arbeiden ontwend. Ook viel het zware tuinwerk niet zoo dadelijk mee. Maar het leed is nu geluk kig weer geleden. Er wordt in de tuinen weer regelmatig gearbeid. In de fabrie ken wordt nog niet met volle kracht ge werkt. Daar is het wachten op het vol gende jaar, wanneer het riet gesneden wordt en de campagne begint. Wat het Europeesche personeel betreft, de oude garde is grootendeels in eere her steld, zij het dan op aanzienlijk minder salaris. Onder die garde is te verstaan het zoogenaamde stafpersoneel. Velen van het mindere personeel zien nog vergeefs reikhalzend uit naar een herplaatsing Voor hen is het wachten op de komende campagne, het volgende jaar dus. In de tuinen zijn de loonen, de tijds omstandigheden in aanmerking genomen, voldoende te achten. Een flinke koelie kan een kwartje of meer per dag maken, waarbij 'wij echter onmiddellijk moeten opmerken, dat het gemiddelde lager ligt.'1 Belgisch smokkel aa. odgeschoten. De Duitsche grens .mbten ontmoetten Zaterdagnacht in aet Nederlandsch-Duitsche grensgebied een smokkelaarsbende, die gebruik maak te van een gepantserde smokkelauto. Een douanier, die den wagen wilde aanhou den, werd plotseling vanuit de auto be schoten en moest in een sloot langs den weg springen om zijn leven te redden. Intusschen hadden andere kommiezen den wagen van achteren besprongen. Toen de bestuurder van de auto dat zag sprong hij uit de cabine en verdween in het duister. Na eenigen tijd zoeken vond men den chauffeur en bleek het te zijn een 23-jarige beroepssmokkelaar, zekeren K. uit Keulen, die eerst twee dagen ge leden uit de gevangenis te Aken was ont slagen. In de auto waren geladen 1600 pond gebrande koffie. De auto was ge heel gepantserd, het benzinereservoir was zelfs gewapend met 8 m.M. dikke platen. Nog zijn de kommiezen er in geslaagd op de Nederlandsch-Limburgsche grens, waar de smokkelarij; den laatsten tijd hoe langer hoe brutaler werd, na eenige achtervolgingen een smokkelauto aan té houden uit België afkomstig. De bestuur der werd gedood door een schot in het haofd.> De stuurlooze smokkelauto liep daarop vast op twee ijzeren palen van de straatverlichting. 500 kg margarine en 500 kg suiker vielen in handen der kom miezen. Bij1 Roosteren moesten de kommiezen eveneens op een smokkelauto schieten, waarbü de benzinetank vernield werd. De chauffeur sprong van den wagen en wist te ontkomen. Bijl deze aanhouding viel de auto met 1500 pond suiker en margarine in handen van de douane. Uit electrischen zweef molen gevallen. Zaterdag is bij: de jaarlijksche volksfeesten te Kootstertille de ongeveer 20-jarige groentenventer de V., uit Eestrum, uit den electrischen zweefmolen gevallen. De ongelukkige werd eerst tegen de omheining geslingerd en kwam vervolgens met het hoofd op de straat terecht. De toestand van het slachtoffer is zorg wekkend. Groote brand te Almelo. Gistermorgen heeft een ernstige brand gewoed in de Grootestraat te Almelo, waardoor twee winkelhuizen in de asch werden gelegd, terwijl een derde winkel huis groote waterschade kreeg. Inbraak op klaarlich ten dag te Dordrecht. Op klaarlichten dag is Zondagmorgen om streeks tien uur aan den Groenendijk te Dordrecht een brutale inbraak gepleegd. Toen de bewoners afwezig waren, heb ben twee mannen zich toegang verschaft tot de woning en daarbiji ruim f 250 buit gemaakt. Hoewel de politie een vrij' nauw keurig signalement heeft van de inbre kers, die door een derde, die op den uit kijk stond, werden geassisteerd, is zij er nog niet in geslaagd de daders te arres teeren. Smokkelhandel in steen- keoll De minimumprijzen voor Lim- burgsche steenkolen bedragen f 1,30 tot f 1,40 per 100 kg, waartegenover staat, dat de Duitsche steenkolen ongeveer 65 cent per 100 kg doen. Een aanmerkelijk prijsverschil en dus.smokkelhandel. Het is klein begonnen: particulieren begonnen op deze wijze hun wintervoor raad in te slaan, maar langzamerhand is het nu een heel bedrijf geworden, waardoor in de grensstreken de bona fide handel in hooge mate gedupeerd wordt. Er zijn handelaren, die in de laatste maanden slechts ongeveer 5 procent van hun omzet van vorige jaren konden boe ken Men maakt veelal gebruik van boerde rijen, die op Nederlandsch gebied staan, terwijl de daarbij; behoorende landerijen voor het grootste deel op Duitsch gebied zijn gelegen. Men slaat de brandstoffen, die men over de grens wil brengen, op Duitsch gebied op en wacht dan een gun stige gelegenheid af, om ze naar deze zijde van de grens te brengen. Is dat gelukt, dan is de weg vrij' en kau men ongehinderd de lading zoo ver men wil het land invoeren. In Noord-Limburg wordt naar ruwe schatting, een 75 ton per week over de grens gebracht. Er zijn lieden die een om zet hebben van 50.000 kg per week. De verscherpte controle heeft maar een heel matig succes gehad. Gevaarlijke schietpartij. In de baai van Saint Tropez, aan de Middellandsche Zee, tusschen Nice en Toulon, is een jacht „Hippocampe" ge naamd, in brand geraakt. Omdat het brandende scheepje gevaar voor andere vaartuigen opleverde, heeft men het een graf in de golven doen vinden, maar vóór het zoover was, moest er nog heel wat gebeuren. Men besloot het schip met een welgemikt schot naar de diépte te zenden. Kanonnen werden gericht en de granaten floten door de lucht. Maar on verstoord en glorieus dreef de „Hippo campe" verder. De eerste granaat was over haar heen gegaan en aan de overzijde van de baai terechtgekomen, vlak naast een lood gieterswoning, waar iedereen hals over kop naar den kelder vluchtte. De tweede granaat trof een hoogspanningsdraad en verstoorde de electriciteitsvoorziening, nummer drie plofte op het strand, min der dan honderd meter voor het terras van een hotel. Het vterde projectiel kwBm midden in een zagerij terecht en veroor zaakte daar groote schede, Verder kwa men nog eenige granaten, die niet ont ploften op een spoorbaan terecht en naast een school. Maar ten slotte troffen toch drie granaten van de vijftien doel en ver dween de „Hippocampe" sissend onder het watervlak. Als een wonder werd nie mand bij de schietpartij gewond; de schade wordt geschat op ruim vijfhonderd dui zend francs. Een bekentenis bij een se rie biertjes. In een café te 's-Her- togenbosch kwam Zatordagmiddag een man binnengestapt, die zich aan een ta feltje neerzette en ettelijke glaasjes bier naar binnen spoelde. Toen hij zich aldus blijkbaar wat moed in het lijf bad gedronken, verzocht hij, plotseling den caféhouder de politie op te bellen, want zoo zeide hij ik heb iets heel belangrijks te vertellen. Spoedig was iemand van de politie ter plaatse en heel kalm vertelde de klant toen, dat hij ten nadeele van den Boeren- bond te VortumMullem (gemeente Sam- beek, bij Boxmeer) een bedrag van drie duizend gulden had verduisterd. Ter controle van zijn mededeeling werd de man meegenomen naar het politie bureau, en spoedig bleek nu, dat de ver- j duistering inderdaad was gepleegd. De man, zekere J. M. E., die zaakvoer- j der was van den Boerenbond te Vortum Mullem, is in arrest gesteld. Nederlander verongelukt jin Duitsch land. Gistermiddag is nabij Latum een ernstig auto-ongeluk ge- 1 beurd, waarbij de zoon van den Neder- landschen bankier Fritze van de N.V. j Hollandsche Koopmansbank, om het leven is gekomen. Het slachtoffer was met den chauffeur der firma op een zakenreis, die hem via Krefeld naar Dusseldorf zou bren gen. In een scherpe bocht van den weg, ongeveer 100 M. voor Latum, begon de auto door nog niet opgehelderde oorzaak plotseling te slingeren, vloog van rechts naar de linkerzijde van den weg en bot ste daar in volle vaart tegen een boom, die afknapte. Vervolgens viel de auto van de helling langs den weg. De beide in zittenden, de chauffeur en de heer Fritze, werden met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar de laatste aan de gevolgen der bekomen kwetsuren overleed. Weer een incident van N.S.B.- e r s Zondagmiddag hield de Vrijdenkers- vereeniging „De Dageraad" een landdag te Naardcn. Tijdens een van de redevoe ringen drong een aantal personen naar het podium onder den uitroep „voor God, Vaderland, hou zee!" Zij haalden de vlag naar beneden en braken den vlaggestok. Op het terrein was geen politie aanwezig, zoodat er een vechtpartij ontstond. Toen de politie, versterkt met eenige leden dor marechaussée, op het terrein verscheen, waren de N.S.B.'ers reeds op hardhandige wijze verwijderd en was de rust teruggekeerd. De onregelmatigheden aan de veiling te 's-Gravenzande. De kwestie, welke gerezen is tusschen de veiling „Westland'1 te 's-Gravenzande en haar voorzitter den heer H. v. d. E. is nog niet teneinde, alhoewel de leden vergadering in meerderheid besloten heeft den geschorsten voorzitter te handhaven. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale moet thans n.l. de betrokken instanties aangezocht hebben een nader onderzoek in te stellen, teneinde zoo noo- dig een crisistuchtrechterlijke uitspraak te kunnen doen. Bekend is inmiddels, dat de Ned. Groenten- en Fruitcentrale niet zonder meer genoegen wenscht te nemen met de uitspraak van de gehouden leden vergadering. Middelburg. Gevonden voorwerpen Hangertje verm. goud, v. Luyk, Veersche- singel S 135; mantelknoop, M. de Leeuw, Karelsgang F 44; ketting, J. Castel, Seis- weg R 101; bruine muts, J. de Rijke, Veerscheweg T 24-3, wit boord, F. de Wolf, Arn. pad T 110; gouden ring, G. Westveer, Jasmijnstr. W 160, hond, M, Vroonland, Zandstraat, Q 193; bruine kous met kwastje, mej. Verhage, Arn. pad F 141; sierspeld verm. goud, Fastenau, L. Delft B 119; snoer koralen, mej. Flipse, N. Bolwerk M 229; kinderport. met inh., J. Wisse, N. Vliss. weg E 79; belasting- merk,, Reijinhoudt, Brakstraat O 267; be- lastingmerk, Plantsoen, Baanstr. Q 227, drie ledige fruitkisten, gasthuis, Middel burg; belastingmerk, P. de Kuyper, Pot- tenb. singel Q 54; handschoen (grijs) Fre- derikse, Pluimstr. E 165; kinderschoen- tje, G. v. Loo, L. Geere K 312, lapje ka- toten, J. v. Zweeden, Penn.hoek L 16; huissleutel, wed. Hubregtse, Werfstr. P 154; regenmantel, Scheijbeler, Oude Kerk straat B 81; voetbal, M. v. d. Bunt, Vliss. straat I 158; badschoen, J. H. Bakker, Koudekerkscheweg 124; kindermuts, Ver- donck, Pottenmarkt; port. m. inh., con cierge Raad van Arbeid, Spanjaardstr. E 69;'tkduif (meeuw), Willems, Jodengang, R 236; port., Theo van Belzen, Seisweg R 94; pakje lucifers, Sturm, Damp.singel F. 176; heerenport. met inh., G. Willem- se, Jodengang R 227; vulpotlood en haak- naald, Dijkstra, Hendrikstr. W 63; panta- lom, Heijstek, B. v. P.; rijwielbei, P. Wisse, Meliskerke B 28; sleutel, Ritman, Loskade P 248; dameshandschoen, G. Riemens, Dam Z.Z. G 100; huissleutel, Cal jouw, K. Noordstr. L 107; kinder mutsje (rood), v. Dalen, Park Griffioen R 239; port. m. inh., Toos v. Leest, Ar- nemuidon wachtpost 60; huissleutel, W. I Boogaart, Segeevssingel V 47; onderdool van collier, M. L« Duo, Beütnkstr. G 178; jongensjas, .Abrabamse, Bastion, N 74; dameshoed, A. v. Nieuwenhuizer., L. Gist- str. F 199; tasch inh. groentenkaart, Schulte Thieme, winkel Lango DelfL Armbandje, (zilver), Stoutel, Simpelhuis- str. L 172; manchetknoop, W. Bosschaart, Segeerssingel V 55; hangslot met sleutel, J. Verhage, Stadswegje, R 151; belasting- merk, Corrie Jopse, Arn. Voetpad F 88; idem, Moens, Zandstr. Q 190; idem, Iïen- drikse, K. Giststr. A 126; wandelstokje, J. de Vos, Spanj. str. F 77 a; ketting met hanger, Hamelink. Segeerstr. H 108; be lastingmerk (kosteloos), D. v. d. Berge, L. Singelstr. N 206; bankbiljet, v. d. Ber ge, Zach. Jansenstr. W 96; dameshand- schoen, Schotel, Molenberg, K 86; da- mesport. m. inh., mevr. Frelier, Oostka- pelle A 102; belastingmerk, J. Rijkse, Se geerssingel V 64; zilv. doosje, W .v. Oost, Dam N.Z. N 12; bankbiljetten, W. F. Cop- pejans, St. Janstr. H. 187; vlieger, J. v. Oosten, Oude Vliss. weg G 228. DE COLORADOKEVER IN AANTOCHT? Waargenomen in de provincies West-Vlaanderen, Limburg en Antwerpen; crediet tot een millioen francs verhoogd. Er gaat geen week voorbij, zegt het „Hdhl.", dat wij in de Belgische land bouwbladen berichten tegenkomen, dat er daar te lande nieuwe besmettingsplaatsen worden ontdekt. Tot nu toe werd de Coio- rado-kever echter steeds gesignaleerd in de aan Frankrijk grenzende provincies van België. Volgens de laatste berichten is de gevaarlijke gast ook in de aan Ne derland grenzende provincies waargeno men. Vermeld worden St Lambrechts- Herk (prov. Limburg), Waregem (prov. West-Vlaanderen) en Bornem (prov. Ant werpen). Dat de Belgische regeering inziet, dal de toestand ernstig is geworden, nu de kever in alle provincies is waargenomen, blijkt wel uit het feit, dat in den kabinets raad van 10 Juli is besloten, om het cre diet van 100.000 fr., dat voor de bestrij ding ter beschikking was gesteld, te ver- hoogen tot een millioen francs. Daags te voren had in den Senaat de heer Mullie de aandacht van de regeering op de ernst van den toestand gewezen. De beteekenis van de aardappelteelt voor België illu streerde hij met de mededeeling, dat deze de helft van de waarde der geheele kolen- nijverheid vertegenwoordigt. Geen nieuwe uitkeeringen aan schapenhoeders. Naar aanleiding van een in de dag bladen opgenomen bericht omtrent ver hooging van het 10de hoofdstuk van de Rijksbegrooting voor 1935, o.a. met een bedrag van f 460.000, bestemd voor het doen van uitkeeringen van f 1 voor elk lam dat blijkens in 1933 gehouden inventari satie in het bezit werd gevonden van die genen, die toen het houden van schapen als hoofd- of neven'bedrijf uitoefenden, merkt het Vleesch-export-bureau te Nij megen, ter voorkoming van misverstand en teleurstelling, uitdrukkelijk op, dat hier geen sprake is van nieuwe uitkeeringen, doch dat de uitkeeringen in kwestie reeds hebben plaats gehad. Onderzoekingen over eieren. In Engeland heeft men vanwege het Ministerie van Landbouw een onderzoek doen instellen naar het verband tusschen de kwaliteit van eieren en het klimaat, de bodemgesteldheid en de voeding der hen nen. In het rapport dat daaromtrent ver schenen is worden nieuwe gezichtspunten geopend, die mij wel interessant leken om ook eens in ons land beschouwd te wor den, want hoewel hier het klimaat vrijwel overal gelijk is, is de gesteldheid van den bodem zeer verschillend. Men 'heeft opgemerkt, dat de kwaliteit der eieren uit verschillende streken van het land nog al verschilt. Onder de kwa liteit in dit onderzoek wordt verstaan het vermogen van het ei om 'bewaard te kun nen worden zonder te bederven of te veel uit te drogen. Zoo is nagegaan, dat in Europa de beste eieren (wat houdbaar heid betreft) komen van een streek aan de Russisch-Poolsche grens en dat van daaruit de streek der beste eieren als een wig loopt over Europa met de punt aan de Noordzee. Ten Noorden en ten Zuiden van deze streek zijn de eieren van mindere kwaliteit. Het schijnt dat de eieren uit drogere streken beter zijn dan die uit vochtiger streken. D'e vochtigheid der lucht waarin de kippen leven heeft invloed op den bouw der eierschaal, de eierschalen uit droge streken zijn minder doorlatend dan die uit vochtige streken. Bij microscopisch onder zoek van de schalen van eieren uit een vochtige streek en uit Egypte, waar het zeer droog is, valt dit duidelijk op. Het schijnt dat de natuur in droge streken als het ware een verdediging zoekt in harde, weinig poreuse schalen tegen het uitdro gen der eieren. Ook eieren uit China heb ben een dergelijke harde, weinig poreuse schaal. Eigenaardig is het ook, dat eieren die uit een streek van groote vochtigheid komen in een streek van minder vochtig heid sneller hederven dan eieren uit een minder vochtige streek. Dat zal ook wel weer komen, omdat hun schalen meer doorlatend zijn en zij dus in een droge streek meer vocht verliezen. Voor den in ternationalen eierhandel is dat van belang want eieren uit droger streken zullen in het betrekkelijk droge klimaat van Lon den langer tijd goed blijven dan eieren uit vochtige streken. Niet alleon de vochtigheid, maar ook het zonlicht heeft invloed op do kwaliteit d'U" eieren. Zonneschijn doet in do hv'd lei hennen vitamine R cnistae» en we ■veten dat dit vitamino speciaal d- kelk- stofwisseling in het lichaam •bchoeiacht. Vandaar ook weer een aanwijzing, dat do jtroken met veel zonneschijn oioron ople- ron met een hardere schaal. Do gesteldheid van don bodem hoeft ook invloed op de kwaliteit van het oi. In Engeland bleken do eieren van kippen die op rotsachtigen bodem loopon het minst van kwaliteit te zijn en do beste eieren werden geproduceerd op leem en lichte kloibodem. Zware kloi en ook kalkbodem gaf middensoort eieren. Het schijnt dat kiezelzuur een gunstigen invloed op de kwaliteit der eierschalen uitoefent. Het verband tusschen bodem en kalkschaal is heel ingewikkeld, daar men dit toeschrijft aan den invloed der geslachtshormonen, waarover ik later nog wel eens zal spre ken. Dit onderwerp komt op hot wcrcld- pluimvee-congres aan do orde en daarom wil ik met een bespreking daarvan wach ten tot na het congres. Volgens mededeelingen die ik verleden week in Leipzig verkreeg, zal de pluimvee tentoonstelling meer dan 12000 dieren om vatten en zijn reeds meer dan 300 dieren ingeschreven voor den wereldkampioen- schapsprijs. Voor hen, die deze unieke gebeurtenis willen meemaken, wijs ik er nog eens op, dat congresbezoekers 60 pet. reductie op de spoorwegen in Duitschland hebben en men dus een goedkoope reis naar Leipzig maken kan. (Nadruk verboden.) Dr B. J. C. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze ahonné's worden gezonden aan Dr B. J. C. Te Hennepe, Heemraad singel 84, Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Juli 22 Aagtekerke (10.30 uur), Afbraakvei ling, Batten. 22 Domburg (1 uur), Afbraakveiling, Batten. 22 Middelburg, Inboedel, Jac. Catsstr S 95 Terpstra 22 St. Philipsland (bij Rijstenbil), Hof stede „Frederiksburg", Knechtswo ningen en Landhuis, v. d. Velde. 22 Kraaicrt, Afbraak Wachtpost 51, de Wildo-Heijboer. 23 Middelburg (De Vergenoeging),'Hof stede en Weiland, v. d. Harst. 24 Oostkapelle (bij Wattel), Hofsteedje en Boomgaard, v. d. Harst. 24 Biggekerke (bij Simpelaar), Bouw land, T'erpstra. 25 Domburg (bij Moggré), Pension Sta- tionstr. D 75, v. d. Harst. 28 Zoutelande (bij Gabriëlse), verhuring 42 perc. Bouw- en Weiland, Loeff 29 's Gravenpolder (bij Verdonk), Wei land, D'ijken en Schor, Jonkers. 29 Kruiningen (Wapen v. Zeeland), Huis mot slagerij; Woonhuis m. erf, v. Dijke. 29 Veere (bij Bonneveld), "Weiland, Terpstra. 29 Grijpskerke (bij Bimmel), Bouwland, Terpstra. 29 Heikenszand (bij Hoondert), Bouw land, Blaupot ten Gate en v. Wer- kum. 30 Heinkenszand (bij Pieters), Woon huis B 13 en inboedel, v. Werkum. 30 Middelburg (Mercurius), Woonhuis, Bogardstr. D 36, Blaupot ten Cate, 30 Goes, (Pr. v. Oranje), Hofstede „Werklust'' Ierseke, Jonkers. 31 Middelburg (Buitentuin), Huis, Tramsingel E 7, v. d. Harst. 31 Zoutelande (bij Wondergem), Ver huring 28 perc. Bouw- en Weiland, Loeff. Aug. 3 Ierseke (bij Nolet), Hofstede „Zou- tershof", Ierseke en Bouwland te Ovezand, Jonkers. 7 Westkapelle (Kasteel v. Batavia), Woonhuis B 103 en Bouwland, Blau pot ten Gate. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Juli: Moest matige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aan vankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N.V. Uitf Erncrgo" tor cxpl Bureaux Li Tc! Postchéque Bijkantoor Mi' J. J. FANOY, Directeur-Hoc Sinds eenigen ganisatie rijker: tie. Het streven is Men wil een sonen uit alle p£ onze democra wensohen; men een bolwerk teg de eene en het de andere zijde. Wij hebben vs over dit pogen omdat van een in dit opzicht v wachten. En we gejuicht dat var geen medewerki En dat niet, houd van de c zijn. En ook n hebben voor het communistischei cialistischen kar Integendeel. J cratie wenschen we van de genoe gingen voor lan heil verwachten van „Eenheid d matig. Zal een bolwei moet het innerli. een stevigen bod Welnu, die in hier. Op de vraag democratie verst sterk uiteen. Er is een gezi mocratie, die b< Overheid hoog volksvrijheden! t vrijheid. Deze volksregeering, n lijdt de souvereii Gpds Woord al, werpt als revolr volkssouvereinite Maar er is ooi manistische, die vereiniteit en d: aan dat souvere: leent. In den gr democraten zeer nationaal-sociali: Nu heeft men menwerking met standigheid mo'g Wij .gelooven dat een huis dat is, niet bestaan Bovendien 'hee houden bijeenko van „E.D.D.", B klaard, dat deze sohe idee wil be van het humani zien. Aan zulk een revolutionair gee Ook de A.R. pa tegen de partijter land de dictatuui van het proletari Maar daarbij: van Groen, kra isolement, in bej Staande op di Calvinistische b ginselen onverbi zij in den strijd overwinnelijfc zojr Stand van gistermiddag 3 u.: 757. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 34 min. DE STRI, SAN SEBASTI! MUITERS. DE OVER Uit de bericht de regeering in trent de vorderin van den opstand is geweest. Hier hellen terrein te naaste omgeving niet beslecht is. Reeds drie da ring regelmatig uit over de haar of door haar her deze berichten toestand meester gen de orde en n Niettemin zijn Sevilla, Valladoli Jaen en Toledo i len. Zoowel uit de uit de richting ge troepen naar ring alle kracht' rnarscfa te stuiter üef in het West

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6