Gemengd Nieuws. niet allen bij elkaar, zoodat een gemeen schappelijke verdediging, indien men die zonder een enkel wapen, zelfs zonder een wandelstok, al had willen ondernemen, on-mogelijk was. Rechtszaken dat de vrijheid en de veiligheid van het Laatste Berichten Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten LEGAAT VAN PROF, SNOUCK HURGRONJE. Waardevolle boekerij vermaakt aan den Staat. Wijlen prof dr C. Snouck Hurgronje heeft aan het Nederlandsche volk en aan de wetenschap een waarlijk vorstelijk le gaat vermaakt. Zijn geheele boekerij, be staande uit gedrukte werken en Ooster- sche handschriften heeft hij aan den Staat geschonken. Zij zullen (met uitzon dering van datgene, wat mevr. de we duwe Snouck Hurgronje zal wenschen te behouden) geplaatst worden in de biblio theek van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dte omvang van deze zeer belangrijke schenking laat zich nog niet nauwkeurig vaststellen. Naar de meening van den bi bliothecaris en den conservator voor do Oostersche handschriften, die de verza meling bij leven van den hoogleeraar heb ben gezien, zijn er ongeveer 900 hand schriften en minstens 10.000 boekdeelen. Dte regeering heeft met erkentelijkheid dit waardevolle geschenk aanvaard en aan mevrouw Snouck Hurgronje hiervan mededeeling gedaan. Begrafenis van burgemeester en wethouder van Beilen. Honderden hadden zich gisteren te Bei len opgemaakt om de twee leden van het gemeentebestuur, die tengevolge van een auto-ongeluk om het leven zijn gekomen op hun laatsten tocht te begeleiden. Telegrammen en schriftelijke 'bewijzen van deelneming waren aan het sterfhuis van burgemeester Froentjes ingekomen van Minister de Wilde, Minister Slctema- ker de Bruine, den commissaris der Ko ningin in Drenthe, van den burgemeester van Delft, onder wien de overledene vroe ger heeft gewerkt, en van tal van corpora ties en particulieren. Ongeveer 600 belang stellenden waren in het Wilhelminage- bouw samengestroomd, waar des morgens de lijkdienst werd gehouden. Ds 0. S. Jellema, Ned. Herv. predikant te Beilen, leidde den lijkdienst. 'De waarnemend burgemeester, de heer Gerrits, voerde daarna het woord, gevolgd door vele anderen. Nadat de aanwezigen langs de baar ge schreden waren om een laatsten groet te brengen werd het stoffelijk overschot naar buiten gedragen en door een onafzienbare stoet uitgeleide gedaan tot buiten de kom van de gemeente. Dertig auto's met fami lie en belangstellenden gingen mee om te genwoordig te zijn bij de ter aarde bestel ling te Doezum. D'e anderen gingen terug naar het dorp waar opnieuw een ontroerende plechtig heid plaats had. In het hotel Koopman werd een lijkdienst geleid door den heer D'e Ridder, voorganger van den Ned. Pro testantenbond, voor den overleden wethou der Eleveld. De belangstelling was ook hier buitengewoon groot. Aan de groeve voerden velen het woord ook namens de S. D. A. P. Aan den voet van het oude bouwvallige kerktorentje op het kerkhof te Doezum zijn geboorteplaats is Beilens bur gemeester gisteren ter aarde besteld. Tal van autoriteiten waren aanwezig. Een vriend en een broer van den over ledene namen tenslotte op ontroerende wijze afscheid van den ontslapene. De politieke vechtpartij te Abcoude. Het is wel van belang kennis te nemen van hetgeen de „Arbei derspers" meldt over de politieke vecht partij te Abcoude tusschen N. S. B.'ers en S. D. A. P.'ers. We krijgen daarin een voorproefje te zien, van wat ons wellicht straks bij de verkiezingen van de zijde der N. S. B. te wachten staat, tenzij-, eer het zoover is, door de regeering ingrijpen de maatregelen worden genomen. Wij lezen dan in het „Volksblad": „De schilderploeg van de Amsterdam- sche partijfederatie was enkele uren bezig op den weg van Loenen naar Amsterdam de opschriften, die de N. S. B. den nacht te voren op dien weg geschilderd had, van commentaar te voorzien. Zij schilderde onder het opschrift: „Mussert wint" de verzekering: „Nooit!" Gedurende dat werk werden zij door de inzittenden van een luxe-auto voortdurend in de gaten gehouden. Op een gegeven oogenblik reed deze auto, die telkens, als weer een opschrift was aangebracht, had stilgestaan, door en zij zagen hem niet meer terug. Een half uur later, toen onze partijge- nooten een boterham zaten te eten, kwa men plotseling van twee kanten auto's en motorrijders aan. De motorrijders zoowel als de inzittenden van de auto's waren ge üniformeerd in de W. A.-uniform: been kappen, rijbroek, korte jas, platte pet. De auto's werden naast elkaar op den weg neergezet, zoodat de felle koplichten op de schilderploeg schenen. De mannen werden daardoor verblind en stonden in het volle licht, terwijl de fascisten niet te zien wa ren. Van den anderen kant kwamen mo torrijders eveneens in uniform en beide troepen vielen onmiddellijk onder het uiten van den kreet: „Daar zijn zij, ■houzeel", met gummiknuppels en stalen ploertendooders op onze kameraden aan. Een der aanvallers liep naar de vracht auto, waarmee onze kameraden gekomen waren, en sloeg de lampen stuk, zoodat daarmee geen poging tot tegenverblinding kon worden ondernomen. Zeer klaarblijke lijk had deze W. A.-man daartoe' de op dracht gekregen. D'e motorrijders sprongen, terwijl hun motor nog liep, van het zadel en sloegen op hetzelfde oogenblik met ploertendoo ders op onze menschen in. Onze partijge- nooten bevonden zich op dat oogenblik Met groote overmacht werd ieder van onze kameraden persoonlijk aangevallen en zij moesten natuurlijk vluchten. Tijdens de vlucht schreeuwden de W. A.-lieden elkaar toe: „Daar komt er nog een!" Een der kameraden, die ernstige wonden had opgeloopen, werd tenslotte in het water geworpen. De geheele overval was in ongeveer vijf minuten afgeloopen. Toen waren onze par- tijgenöoten gevlucht, de vrachtauto ver nield en in het water gereden en de W. A.-lieden waren met hun auto's en motor fietsen verdwenen". Kind overreden. Gisterenmid dag is te Klundert het tweejarig zoontje van den groentenhandelaar M. Rijnart, die plotseling den weg overstak, door een personenauto overreden. In zorgwekken- den toestand is het kind de ouderlijke wo ning binnengedragen. Door een afsluitboom ge troffen. Gistermiddag is op een spoor wegovergang te Amersfoort een ernstig ongeluk gebeurd. Nadat juist een trein was gepasseerd, draaide de overwegwach ter de afsluitboomen weer open. Evenwel vóór de afsluitboomen geheel open waren probeerde een expeditieauto uit Amers foort reeds onder de hoornen door te rij den. Het gevolg was dat de boom afknap te en daarna op de voorbijgangers terecht kwam. Een bejaarde dame, mevrouw H. uit Amersfoort, werd hierbij ernstig aan het hoofd gewond. Zij is naar het Zie kenhuis vervoerd. Inbreker in een woon wagenkamp gearresteerd. In den nacht van 4 op 5 Juli is te Nijlme- gen door twee mannen ingebroken in de woning van den heer J. Verhoeven. Het bleken te zij'n de Luxemburger Gurgen en de 19-jarige Nederlander Muller. Bij: de vlucht is de Luxemburger in de Rijn verdronken. Muller is echter ont komen en men vermoedde, dat ook hij door verdrinking om het leven gekomen was. Na langdurige nasporingen echter ontdekte men, dat hij verblijf hield in een woonwagenkamp. De politie te Driel heeft in samen werking met die te Dieren den jongeman kunnen arresteeren. Hem wordt behalve deze inbraak ten laste gelegd de inbraak bij de familie Verhoeven te hebben ge pleegd alsmede een rijwieldiefstal te Rand wijk bij Driei. Tevens wordt hij ervan verdacht bij zijn vlucht op den zoon van Verhoeven te hebben geschoten. Men heeft vermoeden, dat Muller deel uitmaakt van een groote dievenbende, die vele diefstallen en inbraken in de omgeving van Nijmegen moet hebben ge pleegd. Het is gebleken, dat Muller reeds eerder voorwaardelijk is veroordeeld. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 21 Juli 1936. Veroorzaken van eens anders dood door schuld: G. IM. A. ,24 j., chauffeur te Oost'burg, vrijspraak. Openbare schennis der eerbaarheid: A. V., 18 jaar, arbeider te Breskens, vrij spraak. Diefstal van fuiken: F. A. 'M. M., 30 jaar; D. J. M. 24 jaar; C. P. J. M. 27 jaar, allen van beroep visschers en wo nende te Hoek. Voor ieder 2 maanden gevangenisstraf. Mishandeling van zijn stiefdochter: G. Th. de B., 48 jaar, werkman te Biervliet, 2 maanden gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: P. P. te Wissenkerke f2 b. s. 2 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: M. v. D. te Kloetinge en H. J. W. te Goes, beiden g 1 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder deugdelijk en nauwkeurig werkend stuur- toestel; terwijl het rijtuig er niet op was ingericht, dat zooveel mogelijk gevaar voor brand of ontploffing werd voor komen; en niet was voorzien van een of meer platen met naam van de fabriek, fabrieksnummer enz.: M. H. te Vlissin- gen f 5 b. s. 1 d. h. en 5 b. s. 1 d. h. en fl b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder voldoende remmen: M. H. v. V. te Ber gen op Zoom f 5 b. s. 5 d. h.; E. C. P. te Ellewoutsdijk f 10 b. s. 10 d. h.; A. IC. te Borgerhout (B.) f 4 b. s. 4 d. h. Een motorrijtuig op den openbaren weg plaatsen zonder voorgeschreven verlich ting: G. A. W. te Vlissingen f 0,50 b. s. 1 d. h.; T. V. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h. 'sAv. fietsen zonder verlichting, enz.: A. J. B. te Nijmegen; P. R. te Dinteloord; W. A. de L. te Vlissingen, allen f3 b. s. 3 d. h.; P. P. te Oostkapelle f 2 b. s. 2 d. h.; J. N. te Yerseke f 2 b. en f 3 b. s. 2 d. h. en 3 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak ander berijden dan met een rijwiel: F. M. H. te Vlissingen f 0,50 b. s. 1 d. h. 's Av. rijden met een motorrijtuig zon. dar verlichting, enz.: M. A. K. te Hans- weert f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren het rijbewijs vertoo- nen: R. G. te Oostende f2 b. s. 2d. h.; G. P. te Vlissingen f 0,50 b. s. 1 d. h.; P. de B. te Lewedorp f 1 b. s. 1 d. h.; P. K. te Hansweert f 3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig op zoodani ge wijze en/of met zoodanige snelheid, verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht: P. G. v. M. te Kortgene en J. L. te Oud-Beijerland, beiden f3 b. s. 3 d. h. Strooperij: A. de K. te Goes: één maand tuchtschool voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaren. Onvoldoende zorg dragen voor een on der zijn hoede staand gevaarlijk dier: J. D. te Grijpskerke, vrijspraak. Niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: M. van N. te Oude- lande f2 b. s. 2 d. h. Het verkeer op een openbaren land weg belemmeren: C. v. B. te Krabbendijke f 15 b. s. 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: M. M. F. R. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h.; C. K. te Vlissingen en J. v. W. te Kapelle- Biezelinge f 10 b. s. 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eenigen grond, die beplant is en overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden: P. M. te Serooskerke (W.) 2 X f2 b. s. 2 d. h. voor elke boete. Zonder daartoe gerechtigd te zijh loo- pen over eens anders grasland: I. S. te Goes f 0.50 of 1 d. h. Doen plegen van de overtreding: Zon der daartoe gerechtigd te zij'n loopen over eens anders grond: G. B. de B. te Ier- seke: vrijspraak. Eieren van wild zoeken: A. de P., te Vlissingen f 3 of 3 d. h., met verbeurdver klaring van de in beslag genomen eieren. Binnenvisscherij uitoefenen, terwijl men niet voorzien is van een geldige akte en visschen in een water waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is: P. L. Wzn te Kwadendamme 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h. h. met verbeurdver klaring van het inbeslag genomen kruis- net en zak; G. de V. gedom. te Zierikzee: 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h., met ver beurdverklaring van de in beslag geno men peur. Overtr. wet op de evenredige vrachtver- deeling; D. de W. gedom. te Werkendam, J. S. gedom. te Krimpen a. d. Lek, J. de W., gedom. te Werkendam, J. de W. te Werkendam, H. P. J. W. te Stellendam, ieder f25 of 10 d. h.; A. V., gedom. te Middelburg f 10 of 10 d. h.; D. de W. te Sasdijk f 25 of 10 d. h. Niet zorgen voor aanwezig zijln van een arbeidsregister en een arbeidskaart voor een jeugdig persoon: J. de R„ te 's H. Abtskerke 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h. en f 0.50 of 1 d. h. Overtr. Arbeidswet bij: derde herhaling: J. V. te Goes f 25 of 10 d. h. Overtr. IJkwet: A. J. v. H., te Kortge ne, vrij'spraak. Niet zorgen dat een steiger, waarop wordt gewerkt, is voorzien van een kant plank en een leuning: K. F. te Oostka pelle f 5 of 5 d. h. In een waterleiding de loop van het water belemmeren: L. P. te Kwadendam me f1 of 1 d. h. Te Vlissingen op den openharen weg met kaarten spelen: J. K. te Vlissingen f 2 of 2 d. h. Te Arnemuiden op openbaren gemeen tegrond afval van visch werpen: B. v. B., te Arnemuiden f 5 of 5 d. h. Te Goes met een rijwiel links rijden naast twee reeds naast elkander rijden de personen: Ca. H. te Kloetinge: f 0.50 of 1 d. h. Te Kapelle zonder vergunning van B. en W. aan den openbaren weg galante- riën te koop aanbieden: Ma. E. M. te Goes: f 2 of 2 d. h. Overtreding Ventverbod te Wemeldinge Th. K. te Laren f2 of 2 d. h.; J. V. te Goes f 1 of 1 d. h. Idem te Waarde: A. W. te Goes f2 of 2 d. h. Te Wissenkerke water bezigen tot rei niging van een stoep, niettegenstaande in de gemeente gebrek aan drinkwater heerschte, en terwijl een verbod van het gebruik van drinkwater voor dit doel was afgekondigd: La. M. te Wissenkerke: f 1 of 1 d. h. Te Wissenkerke de schroef van een me chanisch voortbewogen vaartuig in de ha ven in beweging hebben terwijl zich min der dan 3 d.M. water onder het diepst lig gende deel van het vaartuig bevindt: J. J. V. te Werkendam f 5 of 5 d. h. Geref. Kerken. 'Drietal te Daarlerveen (Ov.), B. Geu- chies, cand. te Dwingelo; A. J. Radder, can-d. te Dbdemsvaart; E. Torenbeek, cand. te Haaksbergen. Beroepen te Dirkshorn, S. Greving, cand. en hulppr. aldaar. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Nieuwpoort, J. Tamminga te Harderwijk en I. de Bruyne, cand. te Zwolle. Beroepen te D'ragten (Fr.), J. P. Geels, cand. te Apeldoorn. KONINGIN EN PRINSES OP REIS. STRAATSBURG. H. M. Koningin Wil- helmina en H. K. H. Prinses Juliana zijn vanmorgen half tien -met haar uit 20 personen bestaand gevolg alhier aange komen. Na ontvangst door -de autoritei ten is het gezelschap per auto naar Hohwald vertrokken, om daar twee we ken vacantie door te brengen. Brand. TILBURG. Hedenmorgen zijn door on bekende oorzaak een 'boerderij met schuur en een woonhuis met schuur totaal afge brand. Van de beide inboedels kon niets worden gered. Verder is van een dubbele woning het dak afgebrand. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. LISSABON, Volgens een door het radio station Cordova opgevangen, tot dusver onbevestigd bericht, zou de Spaansche staatspresident Azana, zich te Sanaa, de hoofdstad van Yemen, in gevangenschap der opstandelingen bevinden. LOND'EN. Volgens berichten uit Gi braltar zou Malaga volgens verklaringen van Britscbe officieren geheel in het be zit der communisten zijn. Van alle vaar tuigen wapperen roode vlaggen, verschei dene groote gebouwen staan in brand. MADRID. Om kwart over 3 heeft de regeering doen mededeelen dat zij meester is van den toestand. Aan de politie en Marxistische militairen is den raad gegeven hun munitie niet te verspil len, aangezien ziji deze moeten sparen voor ernstige oogeniblikken. SEVILLA. Vanmorgen in -de vroegte heeft het radiostation Sevilla een mede deeling van generaal Franco uitgezonden waarin o.a. wordt gezegd: „Hecht geen geloof aan berichten die omtrent het ver loop van 'den militairen opstand, door ra dio Madrid worden uitgezonden. D'e be weging gaat voort. Het vliegveld te Ma drid is door een regiment artillerie bezet". In een mededeeling van radio Valencia wordt deze verklaring van generaal Fran co als volkomen onwaar beschouwd. D'e Marxisten zullen blijven strijden om Spanje voorgoed van het Fascistische ge vaar te redden. LISSABON. Volgens hier ontvangen be lichten zouden de provincie Andalusië en verscheidene andere deelen van Spanje in handen der opstandelingen zijn, die tijdens hun opmarsch de weerstand der mijnwerkers, die door de autoriteiten met vrachtauto's naar het Zuiden waren ge zonden, gebroken hebben. De treinen uit Portugal konden de grens niet passeeren wegens de staking van het spoorwegpersoneel in Spanje. SAN SEBA'STIAAN. De rebellen uit de Zuidelijke provincie's en uit Barcelona zouden naar Madrid oprukken. HENDAYE. De spanning schijnt te Irum toe te nemen. Volgens sommigen zou het vanavond tot een treffen kunnen komen tusschen aanhangers van het volksfront en de opstandelingen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 275 287% Ned. Ind. H'dbk. 114V2 115 Philips 158 156% Unilever II7V2 119 Amsterd. Rubber 139 143% Koninkl. Petroleum 268V2 270% Deli Mij. 265 263 Ned. Scheepv. Unie 47% 47% 4 pet. Nederland 99Vs 993/10 4 pet. Nederl. Indië 973/s 976/is U. S. Steel 38Vs 38% Anaconda 236/i8 23% U. S. Leather 45/ia 4% Bethlehem Steel 317/s 317/s Adj. Chic. Milwaukee 47/18 4V2 Cities Service SVia 3Vs Intern. Nickel 305/s 31 Shell Union lP/i» ll3/s Kennecott Copper 25% 257/s Radio Corp. 7 7% Car Foundry 217/s 22 Tidewater lOVs KP/10 Midcont. Petrol 13% 137/s Gen. Motors 42 42 American Enka 173/s I7V2 United Corporation 45/s 45/8 De beurs was weer stil, alleen in Sui- kerwaarden speciaal H. V. A. ging tame lijk veel om. Na op 288 pet. geopend te zijn liepen zij na 292 pet. eindbeurs tot 287V2 pet. terug. Ook voor Rubberaan- deelen was eenige vraag tegen oploopen- de koersen. Tabakken daarentegen waren totaal verlaten en onveranderd. Ook Kon. Olie was onveranderd en zonder belangstelling. In Philips had het groote aanbod der laatste dagen opge houden, maar toch was de koers weer iets lager. Amerikanen waren over het algemeen iets hooger, maar konden de openingskoersen niet geheel handhaven. Voor 'Shell Union was eenige vraag, maar overigens waren de omzetten niet groot. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juli, 2.30 u. Londen 7.387.39 Berlijn 59.19—59.25. Parijs 9.700.75V2. Brussel 24.77—24.87. New-York 1.46V2—4.47. GOES. Geboren: Anna Geertruida, d. v. Aarnout Engel de Jonge en Maria van Boven. Overleden: Franciscus Ernst Joseph Siemons, 13 j. MIDDELBURG. Bevallen: G. den En gelsmanStroosnij'der, z. Overleden: J. H. Koers, 79 j., geh. met A. H. J. van Binsbergen; L. Schout, 48 j., geh. met N. Smaardijk. Getrouwd: J. Huijbregtse, 27 j. en G. van Leerzem, 22 j. (M. G.) Goes, 21 Juli 1936. Eieren per 100 stuks 2.50, per 25 stuks 621/», winkelprijs 3.50, Eendeneiren 2.50, Poeleieren 1.50, Ganseieren: groote 6 ot., kleine 4 ot. Boter per kg 1.55, per halve kg. 77V« ot., winkblprijs 87% ct., fabrieksboter 0.87Vs ct., afwijkende boter 60 ct, V.P.Z. Aanvoer 3993 eieren. Prijs 2.60 per 100 stuks, kleine 1.80. GOES, 20 Juli 1936. Exportveiling v.m. 10 uur: Aardappelen Eigenheimers f2,50 per 100 K.G. Idem n.m. 12 uur: Zwarte bessen 25, Roode bessen D.Z. 88,50 gulden, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Kersen: Klerken 22'33, Eierkrieken 2023, Zwarte Blance 1520, Stelkrieken 15, Zwarte Vleeschkersen 14, Ronde Krieken 21, Zoete Morellen 19, Zure Morellen 14, Uitschot kersen 710 gulden, alles per 100 K.G. Bessen: Kruisbessen 611, Zwarte bes sen 19—20, Roode bessen 816, Witte bessen 12 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 5152, Fram bozen 2630, Yellow Transparante 14, id. 2e soort 78, id. afval 36, Oranje prui men 1018, id. afval 410, Tomaten 3—13, Boonen: Dubbele Princessen 712, Vroe ge Wagenaars 3—6, Roem van Holland 1011, Gele boonen 34, Stamsnij boonen 1013, Doperwten 12, Zilveruien 7, Aard appelen 2,503,60, idem Bonken 2,703,60, idem Drielingen 2,103 gulden, alles per 100 K.G. Meloenen 1626, Witte komkom mers A 1,802,20, idem B 1,201,80, idem C 1,101,50,Augurken 0,090,15, Bloem kool 1222, id. He soort 711, id. Hie soort en stek 37, Groene Savoyekool 2.405.20, Roodekool 6.107.10, Witte- kool 2.10, Kropsla 2.403.60, Andijvie 1.802.20, alles per 100 stuks; Wortelen 56, Wijnpeen 2, Rapen 4, Radijs 0.80, Kroten 25, Uien 2—4, Rabarber 12, Bloemen 45, alles per 100 bos. MIDDELBURG, 20 Juli. Op de veiling deden: Roem van Holland 1517, Dop pers 1112, Spitskool 45, Wittekool 4, Spinazie 911, Postelein 23, Augur ken 79, Wagenaarsboonen 911, Stamsnijboonen 1719', Stamprincessen- boonen 1415, Savoyekool 56 ct., alles per kg.; Pieterselie 4—5, Zuring 4, Selde rij 67 ct., alles per chip; Peen 3.55, Rapen 23, Kioten 2.5—3, Uien 23, Selderie 34, Rabarber 1.5 ct., alles per bos; Bloemkool 910, Andijvie 24, Kiopsla 1.52.5, Komkommers 23 ct., alles per stuk. Bloemen: Silverwit 1, Margriet 4, Goudsbloem 3, Trosrozen 3, Anjers 2, Gladiolen 56 ct., alles per bos; Bolcac- tus 5, Gloscomia 4 ct., alles per stuk. MIDDELBURG. Kleine fruitveiling van 21 Juli. Roode bessen 9'18; Witte bes sen 510; Zwarte bessen 1625; Kruis bessen 68; Frambozen 2230; Morel len 827; Tomaten A 610, idem B 5 10; idem G 38; Appels: Madeleinen 714; Appels 26; Peren 26, alles per kg.; Perziken 59; Aubenginea's 3; Triumph de Vienne 810, alles per stuk. Export veiling van 10 uur: Zwarte bes sen f31.40; Roode bessen f8.70; Kruis bessen f5.10, alles per 100 kg. KAPELLE, 18 Juli 1936. Aardappelveiling 9.30 u. vm.: Gele Eigenheimers groote 2.502.60, Gele Eigenheimers drielingen 2. Kleine veiling. Klerken 2130, Morel len 1417, Ahesse de Moulon 1821, Vleeschkersen 1520, Eierkrieken 16 18, Dubb. Eierkrieken 1823, Ronde Krieken 20, Krieken 19, Roode Blanche 14, Zwarte Blanche 15, Bruine Blanche 16, Zure Morellen 10—17, Volgers 21; Frambozen 1126, Roode Bessen 811, Witte Bessen 8, Zwarte Bessen 2425, Kruisbessen 59.50, Aardbeien 1216, Oranjepruimen 1316, Oranjepruimen val 3'12, Madeleinen 811, Madeleinen val 28; Dubb. Prins. z. draad 810 KAPELLE, 20 Juli 1936. Aardappelveiling 9.30 u. vm.: Gele Eigenheimers 2.50, Blauwe Eigenhei mers 2.502.54. Groote veiling. Roode Bessen 912, Zwarte Bessen 29.30, D'ubb. Prins. z. dr. 8.30—8.60. Kleine veiling. Klerken 2839, Morel len 1617, Abbesse de Moulon 23'27, Vleeschkersen 2023, Eierkrieken 27 31, Dubb. Eierkrieken 2629, Ronde Krieken 2226, Krieken 2023, Zwarte Blanche 1724, Zure Morellen 16>25, Zuurtjes 21, Limburgers 13; Frambozen 2149, Roode Bessen 916, Witte Bes sen 10—18, Zwarte Bessen 29, Kruisbes sen 4.509, Oranjepruimen 1624, id. val 515, Earley Laxon 24, Occulanen val 48 T'ollenaaispruimen 19, Madelei nen 1122, id. val 212, Oomskinderen 713, Valappels 14, Valperen 16, Tomaten 612, D'ubb, Prins. z. draad 910, Gele Boonen 56, Stamslaboonen 8, Stamsnijboonen 1015, Augurken 3 10, Aardappelen 22.80, Komkommers 2.504.50, Bloemkool 38, Rabarber 1, Bospeen 3.50, Kropsla 1.202.60, Andij vie 2.30, Roode kool '8, Kasperziken 1 4.5, Kaspruimen 2.53. KRABBFNDIJKE. Veiling van 20 Juli. Zwarte Bessen 31, Roode Bessen 7.10, Frambozen 25, Kruisbessen 6, Aardappe len 2.502.52, Poters 23.50. Alles per 100 kg. THOLEN. Veilingsvereeniging „De Eendracht". Veiling van 20 Juli. Witte en Blauwe Eigenheimers 2.502.51, Po ters 22.01. Alles per 100 kg. Geveild 1800 kisten van 25 kg. STAVENISSE, 20 Juli 1936. Veilings vereeniging „Stavenisse en Omstreken". Aardappelveiling: Gele Eigenheimers 2.51 2.60, Blauwe id. 2.552.61, Gele Drie lingen 2.032.06, Blauwe Drielingen 2.072.11; Bonte id. 2.04, alles per 100 kg. Totale aanvoer 24775 kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3