Het handelsverdrag met Amerika. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Nog geen 3 C@rit per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 polders of -waterschappen en van het Pol- derambtenarenreglement Zeeland 1931. Dit wordt aangehouden. Reglement Polder Wal cheren. Het volgende voorstel was dat om in het Bijzonder Reglement voor den Polder Walcheren de bepaling op te nemen, dat ook voor de kosten van aan leg en verbetering van wegen 't gebouwd kan worden aangeslagen. Aangenomen. Provinciale Zeeuwse he Archeologische Commissie De vergadering vereenigde zich met het voorstel tot aanvulling van de verorde ning tot instelling van een Provincialo Zeeuwsche Archeologische Commissie. Schoolon derwijzer swedu- wenbeurs. Het volgende voorstel was dat tot wijziging van de Schoolonder- wijzersweduwenbeurs volgens een ontwerp van het bestuur der beurs. Aangenomen. Subsidie herstel kerk gebouw IJzendijke. D'e Staten verleenden aan de Kerkvoogdij1 der Ned. Herv. Gemeente te IJzendijke een bijdrage van ten hoogste f235 in de kosten van 'het eindherstel van het dak van h'et kerk gebouw. Restauratie consistorie kamer Ned. Herv. kerk to Brouwershaven. Voor de restau ratie van de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk te Brouwershaven stelden Ged. Staten een bijdrage voor van ten hoogste f460. Aangenomen. Huishoudelijke voorlich ting ten plattelande. 'Ged. Staten stelden voor aan de Commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plat telande een bijdrage van ten hoogste 1500 gld. per jaar te verleenen. Aangenomen. Weg Philippin e D r i e- kwart. Het voorstel om den ongeveer 5451.30 m. langen weg van Philippine naar Driekwart met ingang van 1 Januari 1937 van de gemeente in beheer en onder houd over te nemen bij de provincie had in de afdeelingen nogal tot opmerkingen aanleiding gegeven, maar het werd nu z. h. st. aangenomen. Weg Driewege n-B o r s s e 1 e n Het voorstel van Ged. Staten om 1660 m. van den weg D'riewegen-Borsselen (stei- ger)-Borsselen in beheer en onderhoud te brengen bij de provincie wordt aangeno men. Onttrekking gedeelteweg aan openbaar verkeer. De Staten vereenigden zich z. h. st. met het voorstel om een deel van den Vlaakschen- Zouteweg onder Schore aan het openbaar verkeer te onttrekken. Extra subsidie geitenfokkerij. Ged. Staten stelden voor een verzoek van het bestuur der vereeniging tot ver betering van het Geitenras in Zeeland om een extra subsidie van f 400 tot delging van het ontstane tekort af te wijzen. Dhr Dominicus komt op tegen de redeneering van Ged. Staten, dat elk lid der vereeniging maar 13 cent behoeft te betalen om het tekort te dekken. Ook de practijk spreekt een woordje mee. Dat weet ieder, die penningmeester is of ge weest is. We verleenen wel eens meer subsidies aan lichamen, waar zulk een berekening ook kan worden gemaakt. We moeten op de kleintjes passen, zei een lid van Ged. Staten. Spr. interpreteert 'dit aldus: zorgen voor de kleine luiden. Spr. dringt op inwilliging van 't verzoek aan. 'Dhr de Looze doet dit eveneens. Het gaat om een klein bedrag, maar voor het platteland beteekent het nog wel wat. De leden moeten reeds contributie en dekgeld 'betalen. -Deze vereeniging bestaat uit de minst kapitaalkrachtigen. Dhr Hamelink sluit zich hierbij aan. Dhr Staverman herinnert er aan, dat besloten is, dat het met nieuwe, in- cidenteele subsidies uit moet zijn. Het gaat om een klein 'bedrag, maar we zet ten de deur open. Spr. zou het 'geld lie ver geven aan de vereeniging voor t.b.c. bestrijding, die veel geld te 'kort komt. Dhr v. Gorssel is voor de subsidie. Dhr Bosselaar eveneens. Staan we dit bedrag toe, dan zal de vereeniging wel op eigen beenen kunnen staan. Dhr Kodde herinnert er aan, dat destijds gezegd is, dat door het verbod van wilde bokken de financieels toestand der vereeniging zou verbeteren. Het te gendeel is waar gebleken. Spr. waar schuwt tegen deze subsidie, omdat 'het is dekking van een kapitaalstekort. Waar zouden we blijven, indien we ons op de zen weg gingen begeven Dhr Dieleman verdedigt als voor zitter der betrokken vereeniging de be langen der geitenhouders, die in hoofd zaak landarbeiders zijn, die een veel te laag loon verdienen. De geitenhouderij is voor deze menschen van groote 'beteeke- nis. Het betreft hier een uitgave in eens, die niet terugkomt. Dhr P hi Pipse bepleit ook deze sub sidie. Spr. heeft nog de laatste weken van sommige van deze menschen gehoord, dat ze van een rijksdaalder per week moes ten leven. Dhr Vogelaar (Ged. Staten) doet bij de vele sprekers niet onder in waardee ring voor de geitenhouders. Maar we zouden een gift in eens geven en daar door de deur openzetten ook voor andere vereeni'gingen. Met 25 tegen 15 st. wordt besloten de f400 subsidie aan genoemde vereeniging wel te verleenen. (Tegen de beeren Vienings, Staverman, Kodde, v. Klinken, Boender, Geelhoedt, Adriaanse, Rorije, de Priester, v. d. jFeltz, v. d. Wart, van Rompu, Stieger, v. vloten en Vogelaar.) Subsidie autobusdienst Axel Hulst. Ged. Staten stelden voor aan P. Scheele te Sluiskil steun te verleenen voor zijn autobusdienst van Axel naar Hulst tot een maximum van f800 per jaar. Dhr v. d. F e 11 z merkt op, dat er een treinverbinding Axel-Hulst is. Spr. voelt niet veel voor de subsidie. Dhr Ham e 1 in k antwoordt hierop, dat Zuiddorpe en Koewacht deze busver binding nooüig hebben. Dhr Goossöns onderstreept dit, evenals dhr de Feyter. Dhr B a u w e n s wijst op de belangen van de buitenwijken van Axel en Sluiskil. De geheele streek zou de dupe worden als de subsidie werd ingetrokken. Dhr Van Rompu wijst ook op het belang van dezen busdienst en verdedigt de subsidie, die daarop z. h. st. wordt toegekend. Rekening Prov. Stoomboot diensten. Aan de orde was de vast stelling van de rekeningen van de Prov. stoombootdiensten en wel die voor den dienst op de Westerschelde behalve van den dienst VlissingenNeuzen met een kwaad slot van f252.514,85; die voor de lijn VlissingenNeuzen met een kwaad slot van f7147,68 en die van den dienst op de Oosterschelde met een kwaad slot van f32.327,75. Ze wordt goedgekeurd. Opnemen kasgeld. Gedep. Sta ten vroegen machtiging tot op name in 1937 van ten hoogste f2.000.000 aan kasgeld tegen een rentekoers van ten hoogste 2 boven het promessen-dis conto van de Nederlandsche Bank. Dhr J. Dekker vindt het verkeerd, dat de provincie gelden opneemt bij de suikerfabriek Dinteloord, waarvan de heer Van Bommel van Vloten bestuurslid is. Spr. stelt voor te bepalen, dat geen kasgelden worden opgenomen bij instel lingen, waarbij leden van Ged. Staten be trokken zijn. Dhr Onderdijk zegt, dat we kasgeld opnemen daar, waar we het goedkoopst terecht kunnen. Dhr Dekker vindt het niet in orde. Dhr Stieger zegt, dat Ged. Staten den heer van Vloten zeer dankbaar waren voor dit voordeelige aanbod en zich voor een volgende gelegenheid aanbevolen houden. Het voorstel van den heer Dekker wordt verworpen met 36 tegen 3 st. (de N.S.B.- ers en dhr Adriaanse). Het voorstel van Ged. Staten wordt aan genomen. Rekening Provincie over 1934. De ter vaststelling aangeboden rekening der Provincie over 1934 wijst aan in ont vang f 13.078.018.72 en in uitgaaf f 13.581.729.31, alzoo een kwaad slot van f 503.710,59. Dhr de B a a r e merkt op, dat zooveel uitgaven hooger zijn geraamd dan is uitgegeven. Daardoor worden ook de inkomsten noodwendig zooveel hooger ge raamd. Men komt daardoor ook tekort voor andere posten, zooals gezondheids zorg en t.b.c.-bestrijding. Dhr Stieger geeft toe, dat het een eigenaardig beeld geeft, dat f 154.000 min der is uitgegeven dan geraamd is. Maar toch is er niet luk-raak geraamd. Het is heel moeilijk voor krankzinnigenzorg en calamiteuze polders te ramen. We moeten bij de polders rekenen met de mogelijkheid van calamiteit. Dhr de B a a r e meent toch, dat te ruim is geraamd. Dhr Stieger zegt toe, dat deze posten onder de loupe zullen worden genomen, maar Spr. blijft er bij, dat hier moeilijk een juiste raming is te maken. De rekening wordt goedgekeurd. Wijziging begrooting 1935. De Staten vereenigden zich ten slotte met een voorstel tot wijziging van de begroo ting 1935. Hierna sloot de voorzitter in naam der Koningin de vergadering. KATH. STAATSPARTIJ EN DEVALUATIE. Te 'sGiavenhage is Zaterdag een bij eenkomst gehouden van kernleiders in 'de Katholieke Staatspartij'. D'e algemeene voorzitter der partij zei- de in een rede, naar „De Tijd" meldt, het volgende over devaluatie: „In de kwestie der devaluatie bijvoor beeld begrijpt men thans veel meer dan vroeger dat de partij hier niet kan spre ken als verdedigster van bepaalde belan gen. Zij kon slechts het verband van deze kwestie met het nationale belang in bet juiste licht stellen op een moment toen de scholieren er zich al te veel van mees ter maakten." Het is jammer dat tot nu toe naar bui ten niets gebleken is van een pogen van officieele R.K. zijde om het verband van deze kwestie met het nationale belang in het juiste licht te zetten. De „scholieren'' hebben een hoog woord, maar van eenige leiding vanwege de partij bemerkt men niets. Ned. H'erv. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland, J. G. Wol- thers te Putten (G.). Bedankt voor Angeren (bij Alrnhem), G. D. Israël te Hattem; voor Nieuwe T'on- ge, K. v. d. Pol te B oven-Hardinxveld. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Dbachten, J. P. Geels, cand. te Apeldoorn en I. de Bruijne, cand. te Zwolle. Beroepen te Nieuw-Amsterdam, P. H. van Marrum, cand. te Franeker. Geref. Gemeenten. Beroepen te Tricht, Katwijk a. Zee en te Giesaendam, X v. d. Berg, cand. te Rot terdam; te Werkendam, Rilland-Bath en Opheusden, A. van Stuijvenberg, cand. te Rotterdam. Ds J. N. Pattist. De heer J. N. Pattist, inspecteur bij bet Rijksschooltoe- zicht te 'sJGravenhage, herdenkt Donder dag den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt in de Ned. Herv. kerk aan vaardde. Ds Pattist werd op 16 Juli 1911 te IJzendijke bevestigd. In 1914 vertrok hij naar Aardenhurg, waar hem in verband met zijn benoeming tot inspecteur bij het rijksschooltoezicht tegen 9 Januari 1921 eervol emeritaat werd verleend. De heer Pattist beeft zich indertijd zeer beijverd tegen annexatie-plannen van Nederland bij' België. Eindexamen R.H.B.S. Middelburg. Afd. B Geslaagd: J. de Baare, G. J. v. d. Berg, T. van B'eusekom, J. Do'rleijh, J. v. d. E'nde, M. G. E'ntink (m), K. Flipse, B. Heijt (m P. A. Meijler, J. Z, S. Pel, A. A. Suur- land, G. J. de Vuij'st (m), J. Wagenvoorde en P. M. de Wilde (m). Afgewezen vier. Goes, 14 Juli ÏÏ.LO.-examen. Ge slaagd voor diploma B: W. K. v. Nieuw- kerk, P. Klap, P. Arendse, G. Oreel en D. Stok. Voor diploma A: W. Houders, J. Gij- souw, J. G. Fossen, A. E. M. Goetbeer, G. G. de Jongh, M. F. de Jonge, J. P. Ver burg, G. G. Klein Poelhuis, E. M Dekker, J. J. Beije, A. v. Breda, J. Mol, P. v. d. Berge, A. L. Alewijnse, A. J. Beije, L. Andriessen, W. G. Goedegehuure, A. G. Minderhoud, N. Verheij, A. G. de Kramer, M. Timmerman, H. R. Hoog'en- doora, D. F. v. d. Houten, J. van As, E. G. v. d. Graaf, L. J. Verstrate, J. J. v. D'ijke, J S'. B. de Haas, J. G. Riemens, F. L. Rijnberg, J M. Rijnberg, W. R. v. d. Poest Clement en J. M. de Mul. Schore. In gelijke betrekking benoemd te Schiedam mej. T. Gal jouw, onderwij zeres aan de O'.L. school alhier. Krabbiendijke. Tot de 2de klasse der R. H. B. S. te Bergen op Zoom zijn oi.a. be vorderd Aii Krijger, Jaap Nieuwenhuize en Gerda Nagelkerke. 'Rijks H. B. S., Bergen op Z o o im. Toegelaten tot de le klasse: H. D. van Beek, W. J. van der Beek, W. A. Brants, A. J. Butijn, J. van Eeden, J. J. Ekkart, M. J. van Groningen, H. 'M. Hage, H. W. Vermeulen, G. van der Werff, L. de Witte, M. L. Wagtho, A. Verhage, 'G. Hoeve, I. van Loon, S. J. L- van Niftrik, P. Muilwijk, J. W. Slabbekoorn, J. M. Wicbers, Ai. M. Wildeboer, L. Walder. Toegelaten tot de 2e klasse: M. Segers. Toegelaten tot de 3e klasse: A. v. Nieu- wenbuizen. Spelling-Marchant. Met de spelling-Maxchant 1934 zou het fouten maken, vooral op de lagere school, nu finaal uit wezen. Bij pas gehouden toelatings-examens tot diverse middelbare scholen moet het omgekeerde gebleken zijn. Zoo maakten „candidaten"' in een zeer eenvoudig dic tee van één bladzijde nog 40 stevige fou ten. Gemiddeld werden er meer fouten gemaakt dan voorbeen, toen de abituriën ten speciaal op de spelling werden ge traind. Nu men alleen „ontwikkelend taal onderwijs" naar de moderne principes schijnt te geven, ziet het er met de feil- looze taalvormen niet best meer uit blijk baar! Aldus de „N. R. Ct." WONDERLIJKE HERVORMERS. Het is niet onvermakelijk, zegt de N. Pr. Gr. Grt., de sociaal-democraten en bun vrienden, de communisten, in Frankrijk bezig te zien. Zij! hebben allerlei maatregelen geno men, die heel het leven duurder moeten maken. Dat kan niet anders. Men kan de loonen niet verhoogen en den werktijd verkorten, men kan geen milliarden uit geven, zonder het leven duurder, de pu blieke lasten zwaarder te maken. Dat is nu eenmaal een onmogelijkheid. Maar de sociaal-democraten meenen, dat het kan. Zijl nemen al die maatrege len, en als dan de dingen duurder wor den, vaardigen zij! wetten uit, die dat ver bieden. Althans, zijl willen dat duurder worden beperken tot het hoogst noodza kelijke, d.w.z. zooals zij! dat kunnen dra gen. E'chter, nul komt de middenstand in nood. Hij moet de waren duurder inkoo- pen en mag niet duurder verkoopen. D'e winstmarge wordt dus kleiner, ja het ge vaar dreigt dat hij slechts met verlies verkdopen kan. Nu begint de middenstand te klagen. De Fransche middenstander heeft geloof gehecht aan de praatjes van communist en socialist, maar ondervindt nu Wat zij waard zijn. Wat moet er nu gebeuren? Wel, nu moet de staat tusschenbeide komen en den bedreigden middenstand ondersteunen. Staatsgeld dus voor den middenstand. Zelfs de communist, die den midden stand thans vleit, pleit voor zulk een steun. Alleen dit verschil is er: de communist weet, dat het mis moet loopen, maar daar is het hem dan ook om te doen. Hij wil de Sovjetmaatschappij. Alleen de sociaal-democraten zien niet zoo ver. Zij stellen zich nog altijd voor, dat zij hun ondermijnende politiek kun nen drijven zonder den staat en het maat schappelijk leven te ondermijnen. Als altijd zitten zij op den tak, dien zij zelf doorzagen. En zij merken niet met welk een grim mig genoegen de communist loert op hun val. i Verbrand bij het opsteken van een sigaret. Mevrouw Elsie Scott, in een park te Norwioh gezeten, kreeg trek in een sigaret. Zij stak een lu cifer aan zonder baar handschoenen uit te doen of een zakdoekje te verwijderen dat uit baar mouw stak. Wat bet eerst in brand gevlogen is kan niemand pre cies verklaren, maar binnen een paar seconden stonden haar kleeren in brand, en ofschoon de vlammen spoedig gedoofd werden is bet slachtoffer gisteren in het ziekenhuis aan de gevolgen der zware brandwonden overleden. Voorzitter van veiling ge schorst. Dhr H. v. d. E. voorz. van de veiling Westland te s Gravenzande, is door 't bestuur in die functie geschorst wegens niet toelaatbare handelingen bij den aan voer van vroege aardappelen. De betrok kene heeft groote partijen aardappelen aangevoerd, die voor het grootste percen tage niet meer voor de consumptie ge schikt waren. Eenige maanden geleden werd reeds de secretaris-penningmeester der vei- lingsvereeniging 's Gravenzande ge schorst wegens ernstige overtreding van de bepalingen der Ned. Groenten en Fruit- centrale. In een gisterenavond gehouden leden vergadering der vereeniging, welke zeer druk bezocht was, is de kwestie met den voorzitter breedvoerig besproken. Hierbij is gebleken, dat de voorzitter zieke aard appelen had afgeleverd, terwijl bij bo vendien aan den keurmeester bad ver zocht, de partij' verborgen te houden. De geschorste functionaris bekende zijn fout en betoogde dat de drukke werk zaamheden voor de vereeniging hem niet in staat stelden voldoende aandacht te besteden aan eigen zaken. Hij riep de clementie der vergadering in, Na uitvoerige discussie werd het be stuursvoorstel tot ontslag van den voor zitter met 732' tegen 61 stemmen ver worpen. Diefstallen te Amersfoort opgehelderd. De laatste maanden werden te Amersfoort talrijke grootere en kleinere inbraken gepleegd, waarbij nu' eens een bedrag aan geld dan weer huisboudeiyke of luxe voorwerpen wer den ontvreemd. Als verdacht van een van deze inbra ken werd Maandag door de politie een 63-jarige man, J. L. genaamd, aangehou den, sinds korten tijd te Amsterdam woonachtig en voordien te Amersfoort. De man ontkende echter iets met deze in braken uitstaande te hebben. De recher che toog evenwel op onderzoek uit en begaf zich te dien einde naar Amster dam. Zijl slaagde erin aldaar een opslag plaats van L. te ontdekken waarin tal van voorwerpen, hij de inbraken te Amers foort ontvreemd werden aangetroffen: zil veren lepels, jassen, tafelkleeden, fles- schen wijn en jenever en dergelijke. Met deze vondst bleken de inbraken op gehelderd. L. is een goede bekende van de politie. Meisje gescalpe.erd.Te Alphen a. d. Ryh is gisterenmiddag de 4-jarige Alida de Jong, bijl het plotseling oversteken van den weg door een vracht auto overreden en zeer ernstig gewond. Het meisje, dat onder de auto door ging, werd vrijwel gescalpeerd en bekwam bo vendien een schedelfractuur. In zorg- wekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis overgebracht. D' oodeiyik ongeluk met jachtgeweer. Naar eerst thans be kend wordt, is den zoon van den in Zee land zoo bekenden Jhr van Vrede n- 'buirgh, landbouw-coinsulent der Ned. Regeering in België, wonende te G a p e 1- 1 e n, het bekende plaatsje gelegen tus- schen Putte en Antwerpen, Maandag avond een doodeiyk ongeluk overkomen. Dien avond, nog vrij laat, was de 19- jarige jongeman en eenige zoon, die pas met vacantie uit Nederland naar huis was gekomen, met een jachtgeweer den tuin ingegaan om te trachten een paar duiven te schieten. De Overige leden van het gezin hadden zich reeds te bed bege ven, zoodat er geen acht op geslagen werd of de zoon ook weer in huis was terug gekeerd. Tot groote ontsteltenis vond men Dins dagmorgen den zoon des huizes, dien men wilde wekken voor de reis, welke de fa milie gisteren naar ons land had willen ondernemen, niet op zyh kamer. Onmid- deliyik toog men op onderzoek uit en bij het betreden van den tuin kwamen reed3 eenige lieden de treurige mededeeling doen, dat zij het lijifc van den ongelukkigen jongeman achter in den tuin hadden aan getroffen met een schotwond in het hoofd. Men vermoedt, dat Hij! over een oneffen heid in den grond is gestruikeld, waarbij het geweer is afgegaan en hem de volle lading in het hoofd heeft getroffen. -De bosohbessenpluk. Nu de boschbessenpluk op de Veluwe en kele weken gaande is, valt vast te stéllen dat de handel in deze vruchten in de laatste tientallen jaren nimmer zoo wei nig loonend is geweest als thans. De prij zen van de opkoopers aan de plukkers loopen van 68 cent per pond. De mees te hoeveelheden worden aan de binnen- landsche fabrieken verkocht. De afzet naar Engeland is nog slechts van ge ringe beteekenis, voornamelijk door de sterke concurrentie van den aanvoer van bessen uit Duitschland. De plukkers moeten hard zwoegen voor hun verdienste. Vroeger werd deze arbeid beter betaald. Dertienjarig jongetjedood gereden. Dinsdagavond heeft te Veur een auto-ongeluk plaats gehad met doo- delijken afloop. Uit de richting Voorburg reed midden op den weg een melkauto, daarachter kwam met een snelheid van 50 60 K.M. een personenauto, bestuurd door W. A. de Z. uit Den Haag. Deze laatste probeer de zonder zqn snelheid te minderen, de melkauto te passeeren en kwam daar door op het linker deel van den weg. Tegelijkertijd kwam rechts van den weg op een rijwiel gezeten, de 13-jarige P., zoontje van een politieman uit Rqswyk. Het achterspatbord van de auto van De Z. raakte de fiets, met het gevolg, dat de knaap tegen de straat werd geslingerd en direct werd gedood. De auto is later in Den Haag in be slag genomen en de bestuurder werd ge arresteerd. 'Verduisteringen bijeen lichtbedrüf. De gemeenteraad van Bocholtz besloot den electricien-administrateur van het electriciteitsbedrijf, S., wegens onregelma tigheden, oneervol te ontslaan. Voorts nam de raad het besluit om voortaan de func tie van electricien en administrateur te scheiden, waardoor de mogeiykheid tot fraude tot een minimum wordt beperkt. Tot nu toe nam S. niet alleen meters op, maar bij schreef ook de kwitanties en inde het geld. Het bedrag der verduiste ringen staat nog niet vast. S. is te Maas tricht ingesloten. Staking onder de vlaspluk kers in West-Brabant? In West- Brabant begint de vlasoogst, doch gister middag was het nog niet zeker of de vlasplukkers bereid zouden zijn aan het werk te gaan. Vorige week Vrijdag had te Steenber gen een conferentie plaats tusschen de besturen der werkgevers- en werknemers organisaties, waar overeenstemming werd bereikt over een loon van 80 cent per 100 schranken hetgeen neerkomt op een dagloon van ongeveer f4. Zaterdag werd daarop te Steenbergen een vergadering der landarbeidersorgani saties gehouden, waar de besturen advi seerden de voorstellen te aanvaarden. Een oppositiegroep echter eischte een loon van f 1 per 100 schranken en verstoorde de vergadering dermate, dat deee zonder dat een beslissing was genomen, uiteenging. De oppositiegroep heeft thans gedreigd heden niet aan het werk te gaan, wan neer de eisch van fl per 100 schranken niet wordt ingewilligd. De georganiseerde arbeidersleiders daar entegen hebben de werknemers in over weging gegeven dezen eisch niet in te willigen en vast te houden aan het Vrij dag bereikte accoord. In verband met de mogelijkheid van staking is de rijkspolitie in het vlas district versterkt. Zeilbootje omgeslagen. SCHOONHOVEN. Gisteravond kwam op de Lek nabij Schoonhoven een zeil bootje in aanvaring met een motorpont van het gemeenteveer. Het zeilbootje sloeg om. Dé vier inzit tenden geraakten te water, doch konden allen worden gered. Zijn kindje vermoord. LEEUWARDEN. De Rechtbank heeft heden behandeld de zaak tegen den 32- jarigen handelsreiziger K. te Leeuwarden, die wordt verdacht van moord op zijn kindje, toen zes maanden oud. Eisch 2 Yt jaar gevangenisstraf. Fransche sleepboot op de rotsen geloopen LONDEN. Eén Fransche sleepboot uit Toulon is nabij Dartmouth op de rotsen geloopen en verpletterd. De uit 7 koppen bestaande Nederlandsche bemanning is door een Engelscb stoomschip opgepikt. Verkleining van de Engelsche vloot in de Middellandsche Zee. LONDEN. Ingevolge bet besluit van de Britsche regeering, dat de Middelland sche Zee-vloot tot den normalen stand zal worden teruggebracht, zullen de ko mende dagen 35 Engelsche oorlogssche pen uit de Middellandsche Zee naar Enge land terugkeeren. De invoer van fruit, draad en tarwebloem Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Twe-ide Kamer betreffende het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 20 December 1935 te Washington tus schen het Koninkrijk der Nederlanden en de Vereenigde Staten van Amerika geslo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3