ALS DE LIEFDE RIJPT Uit de Provincie Mjz&m "Akkertye"mee. Optimistische klanken. FEUIL LETO N „U weet niet waar u over praat," zei Provinciale Staten van Zeeland. DE MALVERSATIES BIJ HET CRISIS- COMITE TE VLISSINGEN. Over de malversaties bij het plaatselijk crisiscomité te Vlissingen wordt nader gemeld, dat drie van de vier aangehou den collectanten in vrijheid zijn gesteld, nadat zij verhoord waren. De vierde be vindt zich nog in bewaring en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Hij heeft zich niet alleen goederen uit het magazijn van het plaatselijk crisis- comité, zooals dekens, lakens, schoenen, costumes, koffie, tabak enz. toegeëigend, doch moet zich ook hebben schuldig ge maakt aan diefstal van geld uit collecte bussen, waarmede hij langs de huizen ten bate van het plaatselijk crisiscomité col lecteerde. Ook als steuntrekker pleegde hij bedrog door minder verdiensten op te geven dan hij had, waardoor hij grooter steun ge noot. Deze practijken heeft hij geruimen tijd met maar al te goed succes toegepast. Alle aangehoudenen hebben buiten hun kolentoeslag aanzienlijke hoeveelheden kolen weten te verkrijgen. Het onderzoek, dat zeer ingewikkeld is, is nog lang niet geëindigd en biedt de mogelijkheid van verrassingen. Deze malversatie heeft heel wat stof in Vlissingen doen opwaaien. Reeds geruimen tijd gingen, aldus het Dagbl. v. Zeeland, geruchten als zouden de uitkeeringen van dit Crisis-Comité niet naar billijkheid en eerlijkheid ge schieden. Zoo werden steunuitkeeringen gedaan aan personen die daar geen recht op hadden, waartegenover stond dat zij, die het wel noodig hadden, geen uitkee- ring kregen. Ook met het verstrekken van kleeding, kolen enz., werd veel willekeur gebruikt. Eendgen tijd geleden werd door het Rijk een nieuwe controleur hij Maat schappelijk Hulpbetoon geplaatst en niet zonder resultaat. Deze controleur n.I., ontdekte spoedig, dat deze geruchten op waarheid berust ten. Doch tevens bleek, dat er hier ter stede nog steeds werd gecollecteerd voor het N. C. C., hoewel dit is opgeheven. Een en ander was voor de politie aan leiding om Zaterdagavond j.l. den col lectant R. aan te houden en daarmede bleek de politie een goeden slag te hebben geslagen. Toen deze R. aan een verhoor werd onderworpen, bleek aldra dat hij niet alleen onrechtmatig collecteerde, doch dat hij zich tevens had schuldig gemaakt aan diefstal van goederen uit het pakhuis van het N.C.C., welke goe deren bestonden uit costuuxns, schoenen, dekens, lakens, koffie, thee, tabak enz., enz. Bij nader onderzoek bleek tevens, dat hij de collectebus een maand lang onder zijn beheer hield en was nu de collecte gehouden, dan werd de bus mee naar huis genomen en de door de Vlis- singsche ingezetenen geofferde pennin gen werden grootendeels uit de bus ge peuterd en verdwenen in eigen zak. Onmiddellijk werden huiszoekingen ge daan en daarbij kwam een groote partij goederen te voorschijn, w.o. nieuwe cos- tuums, dekens, lakens, nieuwe schoenen, enz. enz. Ook 'kregen deze collectanten een gel- delijken toeslag voor hun werk, hoewel dit door het Rijk verboden is. Op lange tochten met de auto kunt Ge een doosje "AKKERTJES" werkelijk niet missen, want als een van Uw reis-genooten last krijgt van "wagen ziekte", hoofdpijn, of onwel wordt, dan knapt hij er dadelijk van op. Uit het Ehgelsch. 44.) -o— Romney Farren wist niet hoelang bij daar reeds zat en naar het gelaat op de foto zag, maar hoewel vaag en onbestemd bemerkte hij, dat iets nieuws, iets onuit sprekelijk schoons in 'zijn hart intrek ge nomen had. Hoewel gebrekkig en onbe paald, had hij een blik mogen slaan in bet hoogste en schoonste van eens anders persoonlijkheid. En zijn naar hulp ver langend hart voelde, dat de innerlijke schoonheid en de heerlijke reinheid, die deze oogen verrieden, óf hem zouden op trekken tot hun eigen hoogte, óf hem vin den zouden, willens en wetens zich tegen deze hittere gevoelens verzettend. Toen Juffr. Waggitt terugkwam met zijn schoenen, volgde ze de richting van Romney's oogen, voor hij nog wist, dat ze weer in de kamer was. „U bent bezig dat portret te bezien", zei ze. „Nu, dat verwondert mij niets. Mijnheer Lothian laat niet teveel van zijn persoonlijk leven uit, en welk zelf-respec- teerend mensch zou dat wel doen. Maar dit was zijn vrouw, mijnheer Farren, Het bleek verder, dat deze mannen bui ten hun geldelijke kolentoeslag, nog ieder 10.000 kg. extra ontvingen. Trouwens deze collectanten bleken zich wel in een zeer bevoorrechte positie bij het Crisis- Comité te bevinden. R. b.v. had 5 zoo goed als nieuwe costuums in zijn kasl hangen, die hij, naar hij beweerde, van het C. G. had gekregen. Verder bad hij geld ontvangen om meubelen te koopen en een huisje te in- stalleeren. Hij verbleef n.I. in een kost huis en had trouwplannen. Doch in- plaats van deze gelden daarvoor te be steden had hij daarvan eenkippen hok getimmerd en kippen gekocht. De controle en het toezicht heeft dus veel te wenschen overgelaten. Naar hel 'blad vernam verschuilt de secretaris, de heer L., zich achter den wethouder L., enz. Bedrijvigheid in de haven van Terneuzen. DO nog voortdurende staking der Belgi sche zeelieden en het feit, dat de trans portarbeiders te Antwerpen de „besmette" schepen niet wenschen te laden of te los sen, heeft tot gevolg gehad, dat verschil lende Belgische schepen de haven van Terneuzen binnenloopen om aldaar hun lading te lossen en nieuwe in te nemen Zoo liggen momenteel 'n 3-ta lzeebooten in de haven, nl. de „Astrida", „Henri Jaspar" en „Thysville", een passagierschip van ruim 10.000 ton, terwijl tegen het einde van de week nog verwacht wordt het stoomschip „Anversille". Deze bedrijvig heid heeft tot gevolg dat ruim 350 trans portarbeiders aan het werk zijn. Zeeuwsche Pclder- en Watcrschapsbond. De Zeeuwsche Polder- en Waterschaps- bond 'houdt dit jaar zijn algemeene ver gadering op Zaterdag 25 Juli te Tholen. De agenda bevat behalve de gewone huishoudelijke zaken een voordracht van Ir. J. P. Walland, hoofd-ingenieur-direc- teur van den rijkswaterstaat in Zeeland over: „Tertiaire wegen" en een bespreking van het ontwerp ambtenarenreglement voor de polders en waterschappen in Zee land, in te leiden door Mr Djr R. W. Graaf van Lynden, voorzitter van de commissie, ter zake door den Bond benoemd. Na gemeenschappelijken koffiemaaltijd zal een tocht over het eiland worden ge maakt. Spoorbrug naar Vlake. Op Maandag 20 Juli zal het eerste deel van de nieuwe spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland van Vlissingen, waar het bij de Kon. Mij. „De Schelde" is ge bouwd, naar Vlake worden getranspor teerd. Het zware ijzeren gevaarte zal via Middelburg en Veere naar den Noordelij ken ingang van bet kanaal worden ge sleept. In de tweede helft van de week zal bet twetede gedeelte van de brug op de zelfde wijze worden overgebracht. Het transport, dat bij vloedtij' moet plaats vin den, kan uiteraard alleen doorgaan indien de weersomstandigheden gunstig zijn. Stand der Werkloosheid. D© stand der werkloosheid in 't district der districts-arbeidsbeurs te Middelburg was per ultimo Juni 1936. Middelburg 891, Vlissingen 706, Aagte- kerke 8, Arnemuiden 186, Baarland 22, Biggekerke 11, Borsselen 20, Golijnsplaat 9, Domburg 25, Driewegen 12, Ellewouts- dijik 1, Goes 252, 's-Gravenpolder 18, Grijpskerke 2, 's-Heer Abtskerke 3, 's-H. Arendskerke 50, 's-Heerenhoek 74, Hein- kenszand 50, Hoedekenskerke 27, Ierseke 243, Kapelle 1, Kats 14, Kattendijke 0, Kloetinge 13, Kortgene 24, Koudekerks 60, Krabbendijke 1, Kruiningen 41, Me- liskerke 7, Nieuwland 22, Nisse 10, Oost- kapelle 26, 'Oudelande 19, Ovezande 42, Rilland-Bath 0, Ritthem 5, Schore 6, Se- rooskerke 22, St Laurens 10, Souburg 187, Veere 5, Vrouwepolder 3, Waarde 8, We- meldinge 32, Wesikapelle 182, Wissen- kerke 94, Wolfaartsdijk 36, Zoutelande 18. In totaal stonden aldus op 30 Juni 1936 3498 werkzoekenden ingeschreven. i D'e besteller 'bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. van Dijk, is verplaatst van het hulp postkanto or te Austerlitz naar het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Rilland. Telefoon- en telegraafverkeer bemoeilijkt. Hansweert. Gisterenmiddag wilde de sleepboot Njord 2 met twee ledige sche- dat 'heb ik uit zijn zeldzame gesprekken, die ik met hem gevoerd heb, wel verno men en zijl is reeds in den hemel. De jonge dominee is nog een jongen, als men hem zoo aanziet, een beste man overigens, maar bet is voor mij; evenals voor ieder ander duidelijk, dat bijl ontzettend veel verloren heeft aan zijn overleden vrouw en men kan merken, dat bijl nog met hart en ziel bijl haar vertoeft wel, daardoor kan hijl juist met meer vrijmoedigheid te gen anderen over de zaken van het geloof spreken. Men zal hem nimmer hooren klagen, maar vol geestdrift doet hij, zijn werk. Ik zeg je, het doet me genoegen zijn haard nog eens een beetje extra op te rakelen, jongen, maar daarom moet u niet gelooven, dat hijl zulk een weekelijk, strooperig mannetje is, als jullie zijin. Dan zou hij1 niet bij Sarah Waggitt in den smaak vallen, als bij1 zoo was. Dan zou zijl haar mooiste kamer liever voor wat anders ingericht hebben, een paar maan den geleden. Maar bijl is een man en die worden er tegenwoordig niet zooveel meer gevonden op den preekstoel, trouwens an ders ook niet. Vergeet dat niet, mijnheer Romney. U ia waarschijnlijk onderweg naar de fabriek voor uw dagtaak." „Misschien wel," zei Romney somber. Hij voelde plotseling een zekere verwant schap met juffrouw Waggitt. Ook ziji had ondergaan de invloed ran de sfeer die er pen, n.I. de Handel 2 en Fluviale 40 de spoorbrug te Vlake passeeren. Door den harden wind kwamen de schepen echter onklaar en om een botsing met de spoor brug te vermijden liet het schip Fluviale 40 zijn ankers vallen. Deze pakten echter de daar liggende telefoon-, telegraaf- en electrische kabels, welke allen afbraken, zoodat alle telefoon- en telegraafverkeer met Westelijk Zuid-Beveland is gestoord, zoo ook bet verkeer met Engeland, dat via Zeeland loopt. Het station Vlake is ook ernstig gedupeerd, want men kan aldaar het passeeren der treinen in de richting Vlissingen niet doorgeven. Het schip kwam nog in botsing met een peiler van de brug en bekwam belangrijke schade aan 'het voorschip. Het wacht thans na dere orders af boven de brug. Personeel van telefoon- en telegraafdienst is reeds uit Vlissingen aangekomen om direct een noodverbinding aan te leggen. Ook bet spoorwegpersoneel neemt maatregelen om de stoornis zooveel mogelijk te verhelpen. Goes. Vrijdagavond 17 Juli zal Eupho- nia onder leiding van den directeur, dhr P. de Rooy, met medewerking van een klein symphonie-orkest, dirigent dhr J. H. Tamminga, een uitvoering geven in den tuin van bet Schuttershof. De op brengst zal zijn ten bate van bet Goesche Brokkenhuis. Gehoopt wordt, dat velen, door hun aanwezigheid blijk zullen geven van bun sympathie voor dit goede doel. Arnemuiden. Een zekere Tbeune, werk zaam op de Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen alhier woonachtig, overkwam Dinsdagmorgen een ernstig ongeluk. Tij dens het verrichten van werkzaamheden kreeg hij op een der beenen een of an der hard voorwerp en geraakte boven dien met bet been bekneld. Hij werd door spoedig toegeschoten personen bevrijd. Het been bleek ernstig verminkt te zijn, zoodat opname in bet ziekenhuis te Vlis singen noodig werd geacht. Wolfaartsdijk. Jongen vermist en weer gevonden. De 17-jarige P. Molhoek, die gisteren zijn eindexamen aan de R. H. B. S. te Goes zou doen, reed gistermorgen per fiets opgewekt van huis Zijn ouders kregen evenwel in den loop van den middag bericht, dat hun zoon niet op school was gekomen. Direct werd een onderzoek ingesteld naar de verblijfplaats van den jongen, doch zonder resultaat. Voor examenvrees behoefde geen reden te zijn, want 'hij behoorde tot de beste leer lingen zijner klas. Hedenmorgen meldt men ons, dat M. gisteravond aan den Scheldedijk onder Krabbendijke door de rijkspolitie is aan getroffen. Gisteravond 11 uur is bij bij zijn ouders teruggebracht. Nisse. Zaterdagavond had alhier een auto-ongeluk plaats. Drie jongelui uit Oudelande en de chauffeur B. uit Hoede kenskerke waren van Oudelande op weg naar de Heinkenszandscbe kermis. In den Langeweg alhier werd met een zeer groo te snelheid gereden. D'e bestuurder B. ge raakte opééns zijn macht over het stuur kwijt en de auto vloog in volle vaart te gen een boom, die omver werd gereden en met zijn wortels uit den grond werd ge trokken. D'e auto kwam deels vernield in de sloot terecht. De inzittenden liepen lichte verwondingen o>p, die door D'r Kole uit Hoedekenskerke zijn verbonden. De politie heeft 't geval in onderzoek. (M.C.) Driewegen. Burgemeesters- installatie. Vanmiddag te half 2 is de heer G. M. G. 0 r t in een vergade ring van den Gemeenteraad geïnstalleerd als burgemeester dezer gemeente. De oudste wethouder, de heer P. Koe man, opende de vergadering en las de officieele bescheiden van benoeming en beëediging voor. Spr achtte 't zich een aan gename taak den burgemeester als oud ste wethouder, namens Raad en burgerij', hartelijk geluk te wenschen met zijn benoeming. U zult begrijpen, alsdus Spr., dat wij allen met belangstelling uitzagen, wie de opvolger van den heer Mulder zou wor den, die ongeveer 16 jaar dit ambt beeft bekleed. En nu staat U dan in ons midden als onze nieuwe Burgemeester. We hebben nog slechts oppervlakkig kennis met u ge maakt. Ook is Driewegen de eerste ge meente, die door de Koninklijke benoe ming aan uw zorg wordt toevertrouwd. hing in de zonnige kamer, waar zdji samen zaten. En op haar forsche, zonnig ge laat zag hijl iets, dat bijl tevergeefs zocht op Foxelwood Hall. Iets, dat hem bemoe digde en tegelijk hem een gevoel gaf, als of hijl nog een kind was. Nog nimmer had hij met zijn zorgen en moeiten naar een moederhart kunnen vluchten. Hij wilde het nu zoo gaarne eens doen. „Ik gevoel niet erg veel voor de fabriek, juffrouw Waggitt," zei hij. „Neen? dat meende ik al eens eerder te hebben gehoord," antwoordde zijl, hem aanmoedigende/' Zijl streek haar grijze haar van haar voorhoofd en nam even plaats in haar eigen voorkamer. Ze was er niet afkeerig van, eens even een praatje te maken met Romney. „Er zijn mensch en", merkte ze wijsgeerig op, „die zich enkel en alleen door hun groote be kwaamheden door de wereld slaan; er zijn anderen voor wie de kansen erg on gelukkig zijh, doch die zich er niettegen staande dat, wonderbest doorslaan. Kijk eens, zulke meuschen bewonder ik altijd. En dan zijn er nog, en daar behoort u ook toe, die de wereld doorkomen, om zoo te zeggen in een automobiel, terwijl alle menschen en alle hindernissen netjes uit den weg geruimd zijh. Dit sooit be hoort dan ook heel wat te verrichten, voor ze sterven." Aan de gezindheid van wethouders, raads- leden en de overige ambtenaren der ge meente om met u hartelijk samen te wer ken in het belang der gemeente en der burgerij, zal het niet ontbreken, maar bo vendien moge God, van Wien alle levens kracht uitgaat, u deze in rijke mate schen ken, zoodat u hier mogelijk langen tijd zult kunnen werkzaam zijn. Ook U, mevrouw Ort, roepen wij een hartelijk welkom toe. Wij twijfelen er niet aan, of u zult zich hier spoedig thuis ge voelen. Moge de gemeente van de samenwer king onder uw bestuur rijke vruchten plukken. Hiermede verklaar ik U geïnstalleerd als burgemeester van Driewegen. v Nadat Spr den burgemeester den ambts keten had omgehangen en hem de leiding der vergadering had overgedragen, sprak de burgemeester een rede uit. Spr. dankte allereerst H. M. de Konin gin, dat het haar heeft willen behagen hem tot burgemeester der gemeente Drie wegen te benoemen. Verder dankte Spr. Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, dat zij hem wil den voordragen voor dit ambt. Verder wilde Spr. den burgemeester van Ierseke, den heer Gunning, nogmaals, nu van deze plaats af, danken, dat hij, samen met zijn wethouders en den secretaris, spr in staat gesteld beeft de werkzaamheden op gemeentelijk gebied te leeren kennen. In October 1933, aldus Spr., kwamen wij, mijn vrouw en ik, uit Amsterdam in Ierseke en nu, na bijna drie jaar, meen ik te mogen zeggen, dat wij ons in Zeeland thuis zijn gaan voelen. Spr. dankte den heer Koeman voor do wijze, waarop hij gedurende de laatste twee jaren als loco-burgemeester het ge meentebeleid gevoerd heeft. Zooals bekend is, aldus Spr., zijn wij gedwongen den eersten tijd in de gemeente Ovezande te gaan wonen. Ik hoop, dat dit voor de bewoners van Driewegen geen be zwaar zal zijn den weg naar ons huis te vinden. Het zal voor ieder die komt open staan. Ook spreek ik de hoop uit, dat ik als voorzitter van Uw college op de noodige medewerking mag rekenen, zoodat er steeds een prettige verstandhouding tus- schen ons moge bestaan. Dan zullen wij ongetwijfeld komen tot een goede en een vruchtdragende samenwerking, die de werkkracht ten goede zal komen en die zal leiden tot bevordering van de belangen onzer gemeente. Ik geef u dan ook de ver zekering, dat ik, van mijn kant, de belan gen van de gemeente Driewegen steeds voorop zal stellen. Met vertrouwen op Gods hulp 'behoef ik niet moedeloos te staan tegenover het ze ker moeilijke,, maar toch ook mooie ambt van burgemeester. De toekomst belooft nog slechts zeer weinig. Ten aanzien van deze gemeente is er altijd nog één lichtpunt gebleven en wel, dat onze financiën er niet ongunstig voorstaan, al blijft voorzichtigheid natuur lijk geboden. Geve God ons allen wijsheid, lust en kracht voor onzen arbeid tot heil van onzo gemeente. MIDDAGVERGADERING. De Zeeuwsch-Viaamsche tram. D'hr Onderdijk herinnert aan de motie-Staverman. Deze sloeg wel degelijk op de huidige situatie van de Zeeuwsch- Viaamsche tram. Daarom ia de motie-Dek ker het intrappen van een open deur. Spr. herhaalt zijn voorstel, om deze kwestie door de commissie voor de pension- neering van leden van Gedep. Staten te doen behandelen. Spr. wil alleen nu vastleggen dat de motie-Staverman ook slaat op de huidige situatie. In dien geest dient Spr. een motie in. Dhr Staverman onderschrijft dit. Spr. legt er nog eens den nadruk op, dat zijn motie sloeg op het ad privatum zit ting hebben van leden van Ged. Staten in vennootschappen, die tot de provincie in financieele relatie staan, niet op hono raire functies. D'hr Dekker neemt er gtnoegen mee, dat zijn motie in handen wordt gesteld Romney boo®, en wenschte bijl zichzelf, nooit tegen haar iets te hebben losgelaten. „Dat kan zijh. Er zijn er maar weini gen, die dat goed weten," was het lako- nieke antwoord. ,„U is een zeer godsdienstige vrouw. Ik veronderstel daarom, dat u ook aan krui sen zult gelooven?" ging Romney voort. Zal ik je eena vertellen wat een van de zwaarste kruisen in de wereld is? Want u bent zelf nog niet oud genoeg om zelf reeds te hebben bespeurd boe moeilijk het is en hoeveel strijd en moeite het geeft Het is wat men noemt zich te schikken. Het is een moeilijk ding zich naar een i ander te moeten schikken, maar het le ven is er vol van en het zou ook ondrage lijk worden op deze wereld als we ons niet naar anderen schikten, doch steeds eigenzinnig ons eigen pad gingen. Je kunt de waarheid niet gaan verbergen, ook al tracht je het. Wel kun je de waar heid gaan versieren en met franje om hangen. En je behoeft daarom nog geen wolrm te worden zich kronkelend en buigend, als hun onovertroffen leermees ters in de nederigheid, zich voortbewe gend op hun buik, terwijl ze hun hoofd niet durven op te beffen. Maar er is nog gelukkig een tusschensoort tusschen wormen en bemoeiallen, hoewel men de laatsten vaker aantreft als de eersten. Maar de gulden middenweg is juist het Dr Colijn staat niet alleen in zijn op vatting dat er zekere lichtpunten zijn, dat zich enkele moedgevende verschijnselen voordoen. Ook de financieele overzichtschrijver van de „Maasbode'' ziet enkele tee kenen die op verbetering wijzen. Na eerst enkele opmerkingen over „aanpassing" in bet algemeen te hebben gemaakt, vervolgt hij: „Het kan onze bedoeling niet zijn, ter plaatse in den breede uit te weiden over hetgeen onder aanpassing zooal zou kun nen en moeten worden verstaan. In dit verband mogen wij er mede volstaan, het dr Golijn toe te geven, dat hij zeer te recht de aandacht heeft gevestigd op den inhoud der jaarverslagen, waarvan thans het grootste gedeelte de revue heeft gepasseerd. Zeker, onder de reeds gepubliceerde verslagen over de bedrijfsresultaten van het jaar 1935 zijn er nog te veel, waar uit blijkt dat het proces van afbraak nog niet geheel tot staan is gekomen. Uit nog meer verslagen blijkt, dat van een herstelde rentabiliteit der bedrijven nog geen sprake is. Doch uit tal van versla gen is tevens gebleken, dat, indien ook nog geen herstel van rentabiliteit kon worden gerapporteerd, er toch reeds een markante verbetering in het resultaat der exploitatierekening viel te bespeuren, resp. de vooruitzichten voor een derge lijke verbetering met den vinger konden worden aangewezen. En het valt niet te ontkennen, dat het aantal der ondernemingen die in dezen zin over 'het bedrijfsresultaat van 1935 rapporteerden, een verrassende uitbreiding in vergelijking met het jaar daarvoor heeft te zien gegeven. De minister-president had in dit op zicht zeker gelijk, dat hij zich keerde te gen de opvatting van hen die bij voort during beweren, als het ware als een idéé fixe propageeren, dat de aanpassing op het doode punt zou zijn beland. Wie en kel en alleen naar het budget der over heidslichamen ziet, die kan inderdaad in een dergelijke gedachte verstrikt raken De budgetaire positie van rijk en ge meenten is er immers nog geenszins naar, thans reeds te rekenen op 't berei ken van de gewenschte stabiliteit. Doch de exploitatierekeningen der in- dividueele ondernemingen toonen wel de gelijk in menig opzicht aan, dat be langrijke vorderingen op den weg naar een meer stabielen toestand werden gemaakt. En is ten slotte 'herstel van de rentabiliteit van bet bedrijfsleven niet de sleutel, die een nieuwe toekomst voor ons economisch le ven ontsluit? Op de basis van een sluitende bedrijfs- rekening kan de ondernemer zijn aan dacht wijden aan verbetering en uitbrei ding, voor zooverre de omstandigheden dit veroorloven. En op dezen grondslag kan ook het apparaat worden opgebouwd, dat tenslotte een groot gedeelte zal ab- soibeeren van de economische krachten, die thans nog niet aan bet productie proces kunnen deelnemen. En naarmate dit proces van aanpassing zich zal weten te ontwikkelen, zal ook het uitzicht op herstel van een meer evenwichtig budget voor de overheidslichamen dichterbij ko men te liggen." Het oordeel van dezen deskundigen schrijver wijkt sterk af van dat van an dere R.K. publicisten die zoozeer hun hart verpand hebben aan devaluatie, dat zij zelfs een land als België aan ons land ten voorbeeld stellen. van de commissie voor pensioneering. Aldus besloten. Dhr Laernoes stelt yoor de motie- Onderdijk ook naar die oommissie te ren- voyeeren. 'Dit wordt aangenomen met 27 tegen 13 stemmen. Het voorstel van de com missie inzake de Zeeuwsch- Viaamsche tramweg-mij. wordt z. h. st. aangenomen (tegen de beide N. S. B.'ers). Polderreglement en Pol derambtenarenreglement. Aan de orde was vervolgens het algemeen verslag betreffende het voorstel tot wijzi ging van bet algemeen reglement voor de moeilijkste in het leven.* Want deze weg beteekent juist alles op te geven en alles toe te geven en algeheele gehoorzaam heid. Dteze weg is moeilijk en valt zwaar der dan menig kruis en toch maakt hij gelukkig. Het hoort u wellicht vreemd toe, maar alle menschen, die ik ken, en die deze weg hebben bewandeld waren ook gelukkig. Als je ze aanziet, zult u het me toestemmen." Romney zweeg. De middenweg het sloven en zwoegen dat zijn vader van hem vroeg en aan de andere zijde de eer, die bij dan voorzeker niet -behalen zoude. Was het mogelijk zulk een pad te gaan? Het zou ongetwijfeld veel en veel moeilij ker zijn dan de heele tegenstand maar op te geven en te vertrekken naar een ander oord. En zouden anderen het hem toela ten, dien middenweg te bewandelen? Juffr. Waggitt zag de donkere schadu wen op bet gelaat van den jongen man tegenover haar. „Geef mij eens antwoord'', zei ze. „Maar zit niet te jammeren tegen mij over je treurig lot." „Ik ben op het oogenblik in een be narde positie en ik weet niet wat ik doen moet. Wat moet een jongen doen, wan neer vertrekken beteekent een beter leven te krijgen, dan blijven en den strijd aan binden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2