Mooi gebruind Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten Briefwisseling. Finantiëele Berichten Marktberichten secretaris werd gevraagd of gezegd, ter- wijl men zelfs niet schroomde om de gan gen van den secretaris buiten het kantoor na te gaan. Dit zelfde lid draagt verder de innige overtuiging, dat ook na een saneeringa- proces de Maatschappij' zich niet zal kun nen bedruipen. Hij wijst in dit verband op de ontvang-vervoercijfera van het jaar 1935. Eten lid stelt de vraag, waar een zeker bedrag, bedoeld in het rapport, gebleven is. Dit lid zegt, dat dit geld naar zijtn per soonlijke opvatting verduisterd is. De hierop betrekking hebbende stukken zijn vernietigd. Het lid meent, dat met een Directeur, die waarschijnlijk grove verduisteringen heeft gepleegd, niet verder valt samen te werken. Zijlns inziens is het bedrijf leeg gepompt, leeggezogen en misschien ook leeggestolen. Ha daartoe door de vergadering te zijn gemachtigd, legde de secretaris de vol gende verklaring af: „Van de op bladzijde 42 van het rap port vermelde bedrag van f729,18 was zijns inziens de genoemde uitgaaf van f225 niet voldoende gedekt door quitan- ties. Spreker heeft evenwel de vaste overtuiging, dat deze uitgave inderdaad heeft plaats gehad. Zijlns inziens is er dan ook geen enkele aanleiding om met be trekking tot dit bedrag aan verduistering te denken." Verschillende leden verklaren, al moet worden toegegeven, dat een trambedrijf weinig of geen toekomst meer heeft, dat toch erkend zal moeten worden, dat de tram in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de toestand der tertiaire wegen nog veel te wenschen overlaat en waar zeer aanzien lijke hoeveelheden beetwortelen moeten worden vervoerd, nog niet kan worden gemist. De vraag wdrdt gesteld, of de afschrij- ving op de rentelooze voorschotten niet kan worden benut om dwingende voor waarden te stellen inzake de fusie tus- schen de N.V. „Z.V.T.M." en de S.M. „Hulst—Walsoorden" eenerzijds en S.M. „BreskensMaldeghem" anderzijds. De Voorzitter van de Commissie zegt mede namens zijn mede-leden bereid te zijn het vraagstuk van de coördinatie van het vervoer en de fusie met de S.M. „BreskensMaldeghem." nader in over weging te nemen. Ook wenscht spr. er den nadruk op te leggen, dat naar zijn meening de Algemeen-Directeur van de Maatschappijl in het financieel- en tech nisch beheer van het bedrijf niet dermate is tekort geschoten, als door verschei dene leden wordt verondersteld en dat zijns inziens de betrekkelijk gunstige po sitie, waarin de Maatschappij thans nog verkeert, o.m. te danken is aan het be leid van den Algemeen-Directeur. In een der afdeelingen is een lid van odrdeel, dat het afdeelingsverslag geen voldoende weergave is' van de gevoerde debatten. De commissie aan het woord. De Commissie merkt nog op: In den Raad van Commissarissen der N.V. „Z. V. T. M." hebben drie Belgen en vijf Nederlanders zitting. De Raad van Advies der Maatschappij wordt uitslui tend door Nederlanders gevormd. Verkoop van de vordering der Provin cie lijkt de Commissie niet wel mogelijk en daarnaast ook zeer ongewenscht, om dat daardoor iedere mogelijkheid, om van de zijde der Provincie invloed nit te oefe nen op de organisatie van het verkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen, teloor zou gaan. Wat betreft de vraag, of het voorschot niet in eens opvorderbaar gesteld kan worden wegens kwade trouw, is de Com missie van oordeel, dat hier van kwade trouw geen sprake is. In verband met de vraag, of bet moge lijk zal zijn dwingende voorwaarden te stellen inzake fusie tusschen de N.V. „Z.V.T.M." en de N.V. Stoomtram-Mij. „BreskensMaldeghem", wenscht de Commissie er allereerst op te wijizen, dat zij de mogelijkheid van fusie bij haar ar beid bpiten beschouwing gelaten beeft, omdat naar haar meening de haar ver strekte opdracht zich niet tot dat terrein uitstrekte. Intusschen is de Commissie er van overtuigd, dat door samenvoeging der beide maatschappijten niet alleen een tv]ers)terking barer bestaansmogelijkheid zal worden verkregen, maar dat dienten gevolge tevens een zoodanige wijziging in de leiding van bet bedrijf kan worden gebracht, dat een herhaling van hetgeen thans gebeurd is in de toekomst voorko men wordt. In bet begin van 1936 is door Gedep. Staten uit hun midden een commissie aangewezen, bestaande uit den heer Com missaris der Koningin en de heeren Mr H. M. Stieger en J. M. van Bommel van Vloten, die de opdracht kreeg na de vele reeds daartoe gedane en mislukte pogin gen nogmaals te trachten een fusie tus schen de beide maatschappijen tot stand te brengen. In afwachting van het verloop van de reorganisatie der N.V. „Z.V.T.M." beeft zij besprekingen gevoerd met den Raad van Commissarissen van de N.V. Stoom tram Mij, „BreskensMaldeghem" ten gevolge waarvan verwacht mag worden, dat een ingrijpende financieele reorgani satie dezer maatschappijen binnen niet al te langen tijld zal plaats hebben. Daarnaast heeft de fusiecommissie het noodzakelijk geoordeeld nauwkeurig op de hoogte te zijn van de bedrijfsresultaten der maatschappijen. Daartoe gemachtigd door het Gedeputeerd College heeft zij aan het Accountantskantoor Kreukniet te Bergen op Zoom opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de exploi tatie-Ontvangsten en -uitgaven over het jaar 1935 en zoo noodig van daaraan voorafgaande Jaren, benevens naar de fi nancieele positie der beide maatschap pijen. Op grond vein dit onderzoek zal de fusie-commissie de beschikking krijgen over de gegevens, die haar in staat zullen stellen een oordeel te verkrijgen omtrent de te verwachten resultaten van een ge combineerd bedrijf en omtrent de wijze, waarop de samenvoeging zal kunnen plaats hebben. In dit verband verdient het aanbeve ling, om thans nog niet tot ontbinding der Commissie over te gaan. De Commissie is daarbij eenstemmig van oordeel, dat door het tot stand brengen eener fusie van de tranmwegmaatschappijten in Z. Vlaanderen een oplossing gevonden kan worden, waardoor het verschil tusschen hei standpunt van haar meerderheid en dat van haar minderheid wordt Over brugd. Op grond van het vorenstaande is de Commissie eenstemmig tot de conclusie gekomen, dat aan de N-V. „Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij" al leen dcm door de Provincie Zeeland mede werking gegeven dient te worden aan de voorgestelde kapitaals-reorganisatie wan neer op een door de Provinciale Staten goed te keuren wijze tusschen deze noom- looze vennootschap en de N.V. Stoomtram Maatschappij, „BreskensMbldeghem" overeenstemming verkregen zal zijn om trent gemeenschappelijke uitoefening har rer bedrijven en dat in verband hiermede het voorstel der meerderheid dient te worden ingetrokken. De Gotamissie gaat daarbij uit van de veronderstelling, dat bet door de fusie- oommissie uit te brengen rapport voor Gedep. Staten aanleiding zal zijn tot bet doen van nieuwe voorstellen en dat de Provinciale Staten het alsdan wellicht ge- wenscht zullen achten, om deze voor stellen ter fine van advies in handen te ^tellen van Onze Commissie, wier opi- draoht dan evenwel eenige uitbreiding zal moeten ondergaan. worden gelaat, hals en armen door AMTT.DiA-zonnebruincrême. Voorkomt te vens vervellen en de zoo pijnlijke zonne brand. Flacon 90 ot. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) De grootte brand te Rotterdam. Zooals reeds gemeld, is het gebouw voor Kunsten en "Wetenschappen te Rotterdam geheel in vlammen opgegaan. Het groote gebouw is radicaal leeggebrand. Alleen enkele muurresten staan zwart geblakerd nog overeind. Met groot materiaal, daar het gebouw geheel door fabrieken en 'hui zencomplexen is omgeven, is de brand weer uitgerukt, om de geweldige vuurzee, met 24 stralen te blusschen. Bijzonder gevaarlijk was de situatie voor de huisjes van het hofje Lammetje Groen, wier bewoners, die het dichtst aan het brandend complex huisden, onmiddel lijk hun huisjes hebben moeten ontrui men. Door het kranig optreden van de brand weer is echter de brand beperkt kunnen blijven tot het Gebouw voor K. en W., waardoor ongetwijfeld een grootere cata strofe is voorkomen. Het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen was bij tal van vereenigingen zeer in trek, omdat men er goed 1600 per sonen kon bergen. Ongeveer 32 jaren heeft bet daar ge staan, geheel verscholen tusschen de hui zenrijen aan den Schiedamschesingel en den Binnenweg. 'Ongelukken. Te Simpelveld is een 18-jarige jongen bij het baden, waar schijnlijk aan 'hartverlamming, omgeko men. i Een 16-jarige jongen te Assen, die met zijn fiets tegen een auto opreed is aan de gevolgen overleden. Tus schen Duiven en Westervoort is een 15- jarige jongen dooi' een auto aangereden. Hij overleed aan de gevolgen. Kruideniersmagazijn over den weg gestrooid. Zaterdag is te Apeldoorn een vrachtauto bij het uiwijken voor een auto tegen een links van den weg staanden boom gebotst en omgeslagen. De vrachtauto was volge laden met kruidenierswaren en comesti bles, afkomstig van een grossier uit Rot terdam en bestemd voor winkeliers te Apeldoorn. De gebeele inhoud werd over den weg gestrooid. Over tientallen meters lagen honderden blikken met biscuit, zuurballen, confituren, chocolade en an dere versnaperingen verspreid. De vier personen, die in de cabine za ten, kregen wonder boven wonder geen noemenswaardig letsel. Brand in petroleumbe drijf op Guragao. Reuter meldt uit Willemstad, dat in de raffinaderij van de Guragaosche Petroleum-Industrie Mi' (dochtermaatschappij van de Kon. Petro leum Mij.) op Curagao een groote brand is uitgebroken. Drie benzinetanks staan in vlammen. Later seïnt Reuter, dat het vuur vrij wel is gedoofd. De schade wordt geraamd op twee mil- lioen gulden. Bij het visschen verdron ken. Vrijdagmiddag was de 14-jarige K. uit Maastricht aan het visschen. Plotse ling gleed de knaap uit en stortte in het water. Hoewel de jongen vrij spoedig op gehaald werd, waren de levensgeesten toen reeda geweken. Vergiftiging. In het begin van de vorige week kreeg een zoontje van den arbeider G. te Westerlee een fleschje in handen, waarin zich een middel tegen wormen bevond. Hij liet zijn zusje van 14 maanden een groote hoeveelheid van het medicijn innemen met het gevolg, dat het kind ernstig ongesteld werd. Het is thans overleden. Ziekte van Weil. Ongeveer 14 dagen geleden werd de 12-jarige jongen J. G. te Zutfen ongesteld. Hij bad in de Berkel gezwommen. Hij is thans in het ziekenhuis opgenomen, waar men ziekta van Weil heeft geconstateerd. Ook te Arnhem heeft zich een geval voorgedaan van de ziekte van Weil. De patiënt wordt in het Ddaconassenhuis ver pleegd. Klömpenfabriek in de asch gelegd. Te Schijndel is brand uitgebroken in de klömpenfabriek van den heer L. Roosendaal. De fabriek is geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. -—Onweer boven Arnhem. Zaterdagmiddag ontlastte zioh boven Arnhem een hevig onweer, waarbij de bliksem is geslagen op den toren van de Groote of St. Eusebius-kerk. Het haantje van den türen werd gedeeltelijk vernield, terwijl tevens bleek, dat het klokken-uur- werk getroffen was, waardoor een spoel verbrandde. De bliksem-inslag had geluk kig geen verdere gevolgen. Smokkelaar gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd onder de gemeente Amby nabij Maas tricht, een uit België komende smokkel auto, bestuurd door zekeren Jansen uit Kaalheide, achtervolgd door een auto met kommiezen. De ambtenaren schoten onder het rijden op de auto voor hen. Plotseling zwaaide de nagezette auto over den weg en botste tegen een muurtje, dat omver gereden werd. Iets verder reed de auto een ijzeren paal omver en vernielde een heg. Toen kantelde de wagen en de be stuurder, die door een der kogels doodelijk bleek te zijn getroffen, viel er uit. De auto, waarin zich 500 K.G. marga rine en 100 K.G. suiker bevonden werd in beslag genomen. Auto door trein gegrepen. Zaterdagavond is op den onbewaakten overweg onder de gemeente Liempde een bestelauto door den trein gegrepen. De auto werd door den trein gegrepen en een eindweegs meegesleurd. Het geheele onderstel was van de auto afgerukt. De chauffeur was wonder boven wonder on gedeerd gebleven. De trein ondervond door het gebeurde eenige vertraging. Tegen den onoplettenden chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Motorongelukken. Zaterdag morgen om zes uur heeft op den weg ZwolleMeppel in de gemeente Nieuw- Leusen, een ernstig motorongeluk plaats gehad. Eenige leden van de motorclub Amersfoort en omstreken waren op weg naar do T.T.-races te Assen en reden ge tweeën naast elkaar. Vermoedelijk zijn de sturen van twee der rijders met elkaar in aanraking gekomen en het gevolg was, dat de motor, bestuurd door mej. Bregt Uit Amersfoort, rechts tusschen de boo- tnen verdween en in een sloot terecht kwam. De rijdster werd licht gewond. De andere motor reed in volle vaart tegen de aan den linkerkant van den weg staande boomen. De bestuurder, de 26- jarige T. Heins uit Amersfoort, moet op slag dood zijn geweest, de duopassagier p. Lammerink, eveneens uit Amersfoort, pioest zwaar gewond naar het Sofia-zie- kenhuis worden vervoerd. Te Hattem kwam een mo.torrijder, uit Helmond afkomstig, in aanraking met den trottoirband. Hij slingerde van zijn motorfiets en sloeg met het hoofd tegen den muur van een huis. De man, die zware verwondingen opliep, is naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht Zijn toestand is hoogst ernstig. De ongeveer twintigjarige E. nit Heiloo bij Alkmaar, student te Leiden, is op den straatweg te Smilde met zijn motorfiets met een door een paard bespannen melk- kar in botsing gekomen en op slag ge dood. De onregelmatigheden te Bergen op Zoom. Wei - hou!der de Moor dient aan klacht in. Naar wij vernemen, is de directeur van de Districts-Arbeidsbeurs te Bergen op Zoom, A. S., door het ooi lege van Burg. en Weth. met ingang van Zaterdag j.I. uit zijn functie geschorst. Voorta vernamen wij, dat de loco-bur- gumeaster, wethouder J. de Moor, een aanklacht bij de justitie heeft ingediend tegen den schrijver van een bericht in „De Avondster" te Bergen op Zöom, dat op bovengenoemde zaak betrekking heeft en waarin de wethoKider zich in zijn eer en goeden naam zag aangetast. Auto tegen bdom ge botst. Zaterdagavond is in het gehucht Nuil (gem. Ruinen) een auto, waarin vier personen waren gezeten, met een vaart van 80 K.M. in een bocht geslipt en tegen een böom gevlogen. De 24-jarige J. Koet sier uit Meppol, die naast den chauffeur zat, werd zoo zwaar gewond, dat hij een uur later aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis te Hoogeveen is overle den. Achter in den Wagen bevonden zich de 21-jarige J. Erkelens en zijn 19-jarige verloofde mej. R. Weide. Zij werden ern stig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht. De bestuur der van den wagen, de 17-jarige R. Er- kelens, bekwam eenige liohte verwondin gen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Naar aanleiding van enkele opmerkin gen, in de Raadsvergadering van 8 Juli gemaakt inzake ingebrachte beziwaren vanwege bet Goossche ÜTankweer-Go- mité, stelt dit Comité bet op hoogen prijs te verklaren: le. dat bet de utdrukking van den Bur gemeester, dat de adresbeweging meer als een opgezet relletje dan als een serieuze actie te achten is, in hooge mate grievend acht; 2e dat de opmerking van den Burge meester, waarom wo nu zóó optreden, ter wijl wij vorig jaar, toen bet aantal ver gunningen werd vastgesteld, niets van ons lieten hooren, onjuist is, daar wij in een schrijiven aan den Raad, d.d 21 Maart 1935, beleefd vroegen om „aan de Kroon te verzoeken 't maximum aantal vergun ningen terug te brengen van 24 op» 22, om daarmede een geleidelijke inkrimping van het aantal drinkgelegenheden te bevorde ren". Echter werd in de Raadsvergade ring van 4 April 1935 besloten, het be staande aantal vergunningen te handha ven; 3e dat vanwege den korten tij'd, die overbleef, onze actie niet zóó kon worden voorbereid als 't comité zelf dit wenschte. Intusschen was dus voor „stemming"- maken zeker geen gelegenheid! 4e dat het hoofdbezwaar in ons rekest, n.l. „dat vergunningen, welke gevestigd worden met name in de buitenwijken in het bijzonder een gevaar opleveren voor de opgroeiende jeugd", door de onder scheidene corporaties (niet weinige) die ad'haesie betuigden aan Ons adres, ter dege is gevoeld. Dit bleek ons bij' het overhandigen van verschillende betuigin gen. 5e dat door intrekking der tot nog toe bestaande verordening de weg is gebaand voor vestiging van vergunningslokalitei ten in de Bouwplannenhelaas. Namens het Goessche Drankweeroomité M. D'E BORST, w.n. voorzitter F. JANSEN, secretaris. Goes, 13 Juli 1936. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 13 Juli 1936. Smokkelen van spiritus. De rechtbank te Middelburg deed uit spraak inzake de smokkelaffaire van een groote hoeveelheid spiritus. De navolgende straffen werden opge legd: H. S., 42 jaar, schipper te Breskens, zes mnd. gev. straf; G. L., 28 jaar, schilder te Amsterdam, 6 mnd. gev. straf; M. J. W., 31 jaar, schipper te Leiderdorp, drie weken gev. straf; G. J. E., 39 jaar, schip per te Breskens:, 4 mnd. gev. straf, alles met verbeurdverklaring van de in beslag genomen schepen en de gesmokkelde hoe veelheden spiritus en suiker. Faillissement A. Loker- se, landbouwer te 's Grave n- polder. Het weekblad „Handelsbelan gen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 13 crediteuren met een totaal passief van f25.405, waarvan preferent f20.56. De baten zijn nog niet volledig bekend. Azljn-extract gedronken. BOXTEL. Het 3-jarig zoontje van de familie B. uit Eindhoven, dat bij zijn grootouders aldaar logeterde, dronk gister avond in een onbewaakt oogehblik uit een fleschje azijn-extraot. In den afgeloopen nacht is 'het kind in het ziekenhuis over leden. Overgangsexamen van de Rijks Hoogere Burgerschool mei 5-j. c. te Goes. 1936. Bevorderd van de le naar de 2e klasse; J. van den Berg, J. P. Bierens, L. Bou- deling, M. J. le Clercq, A. W. Duvekot, L. A. M. Elenbaas, J. A. Hamers, M. Kie vit, Ha. Koning, L. Mesu, Sa. Oranje, Ca. Oudeman, Ma. La. de Roo, W. Roose, L. A. Snoek, P. M. van den Berge, J. den Exter van den Brink, Anne de Graag, Ma. Griep, A. M. de Rijk, M. A. Slaakweg, A. A. Snoodijk, Ma. Steketee, J. M. Tol- hoek, Elsje Verhoef, W. A. de Vos, J. A. M. Warren, J. Waverijn, Ba. Ca. de Wilde. Afgewezen: 11. Herexamen: 5. Van de 2e naar de 3e klasse: N. Alme- kinders, G. E. van den Berg, B. van Bel- zen, J. C. Brink, J. van den Broek, J. J. Ehrhardt, L. P. Kramer, A. L. Mieras, J. van Nieuwenhuizen, M. Oudeman, H. G. Peukert, P. L. Schipper, P. Sliggers, P. A. Staal, P. Steutel, C A. de Vlieger, F. Wisse, B. Zuidweg, C. J. van Zweeden, Ba. Numans. Afgewezen: 6. Herexamen: 6. Van de 3e naar de 4e klasse: J. N. Adriaansen, J. S. Bedet, Th. J. de Boo, Ga. Breen, Eth. Sa. den Herder, P. den Herder, C M. Israël, M. A. Karelse, J. Kegge, TJ. Koning, J. C. Lodder, Ma. Lokerse, J. D. van Maris, J. K. C. Mat- thijs, M. C. Nijsse, J. R. Pols, E. Raams, G. de Rooij, G. M. de Schipper, Ja. Aa. Smit, P. K. Snoep, Ca. Sa. van Asperen Vervenne. Afgewezen: 5. Herexamen: 2. Van de 4e naar de 5de klasse, afd. A: J. W. Bol (vakl.), W. J. Bosman, S. W. Godfriedt, iW. G. mn Lier®, J. P. Linden- bergh, M. Nieuwdorp, Wa. Fransen van de Putte, J. Remijnee. Afgewezen: 8. Herexamen 2. Van de 4e naar de 5e klasse, Aid. B: A. Bruinooge, J. A. Dek, Mtje Glas, J. A. v. d. Graaff, D. J. v. d. Have, A. Heijstek, Ja. Mieras, W. Proper, D. J. Lindenbergh, C. J. van Riet, J. P. J. Ruisaard, G. Sin- ke, W. H. Smits, J. J. Vette, A. A. Hoe- vens. Afgewezen 9. Her-examen 3. Nog toegelaten tot du 4e klasse: A. van Breda te Golijnsplaat. Middelburg. Hedenmorgen is alhier Overleden mej. J. R. Robijn, aan wie met 1 Jan. 1935 eervol ontslag werd verleend als vakonderwijzeres in het Duitsoh aan de U.L.O.-school voor meisjes. Meer dan 30 jaren vervulde zij deze functie. Voetbal. Goes. Olympia II speelde Zaterdag een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de Ghr. U.L.O.-school Olympia II verloor dezen wedstrijd met 6—5. Wissenkerke. Zaterdag speelden alhier Goes-combinatie tegen Zeelandia-combi- natie uit Middelburg. De Goessenaren wisten bier een groote 60 overwinning te behalen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wamel en Dreumel, D. J. Haspels, cand. en hulppred. te Wijk aan Zee en Duin. Cbr. Geref. Kerk. Tweetal te PapendreCht, cand. J. P. Geels te Apeldoorn en cand. J. Kampman te Ommen. Enkele berichten, o.a. de voetbaluitsla gen van Zaterdag en verslag van een ver gadering over de waterleiding te Axel moeten tot morgen wachten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 270 275 Ned. Ind. Hdbk. 114 1131/» Philips 168 162 Unilever 115 115 Amsterd. Rubber 1361/» 139 Koninkl. Petroleum 267 260 Dteli Mij. 2541/* 260 Ned. Scheepv. Unie 48 48% 4 pet. Nederland 98#/e 08"/» 4 pet. Nederl. Indië 97 97V# U. S. Steel S6Ve 37 Anaconda 2i y» 21"/» U.S. "Leather 3 4 Bethlehem Steel 29Vs 30% Adj. Chic. Milwaukee 4 48/» Cities Service 3 33/i« Intern. Nickel so% 303/# Shell Union li1/» lll/s Kennecott Copper 23 23 s/# Liadio Corp. 67/e 6"/» Gar Foundry 201/» 21 Tidewater 97/s 97/# Midcont. Petrol 13 13% Ged. Motors 41 42% American Enka 17V8 173/s United Corporation 4Vs 46/# Het trok de aandacht dat de wissel koersen vanmorgen eenigszins aantrok ken, hetgeen in verband staat met zwakke houding van de Fransche Franc in Lon den. Intusschen was de beleggingsmarkt weinig veranderd doch met eenige vraag voor de 4 pet. Nederland. In het alge meen blijft er voortdurend belangstelling bestaan voor de 3 pet. Nederland en 3H pet. Noord-Holland. De aandeelenmarkt was wederom vast, alhoewel de omzetten beperkt bleven. Het ia minder de belegger dan de speculant die als kooper optreedt. Voor dividend- gevende aandeelen is er voortdurend goede vraag en dit is o.m. het geval met Tabaksaandeelen en H. V. A. Het geld was ruim op 1V« pet. Wisselkoersen. Amsterdam 13 Juli, 2.30 uur. Londen 7.37%—7.38% Berlijn 59.20—59.24 Parijs 9.69—9.73 Brussel 24.80—24.88 New-York 1.46%—1.47% ROTTERDAM, 13 Juli 1936. Veemarkt. Aanvoer: 588 vette runderen, 322 vette kalveren, 587 schapen en lammeren, 683 varkens, 3 bokken, 2 nuchtere kalveren. Prijzen per k.g.: vette koeien tot 58, tót 52, 36-42; vette ossen tot 54, tot 48, 40-44; vette kalveren tot 75, tot 62, 40-45; var kens (lev. gew.) 35, 34, 33; schapen 40, 36, 28; lammeren 39, 35, 28; schapen, per stuk f 20, 16, 12; lammeren, per stuk f 14, 12,9. Vette koeien en ossen: aanvoer als vo rige week, handel matig, prijzen van vo rige week Dinsdag goed te handhaven. Een prima koe tot 62, 'n prima os tot 57. Vette kalveren: aanvoer flink, handel redelijk, prijzen 1e kwaliteit iets stijver, overigens als vorige week. Een prima kalf tot 80 cent. Schapen en lammeren: aanvoer grooter, handel willig, prijzen als vorige week. Varkens: aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend. Eenige partijen schapen voor export verkocht. Vlas. 500 kg. 'blauw 0.47-0.49, 7500 kg. Holl. geel 0.44-0.50. Dte aanvoeren van vlas blijven nog stteeds zeer klein, de handel was kalm; ten slotte werd het aangevoerde vlas geleide lijk verkocht. Aardappelen: Eigenh. 4.5-5, jWeatl. ion-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 7