Mr Dg Wilde reist met den nachtposttrein. groote opekta -rflfq wedstrijd Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw DAADWERKELIJKE BELANGSTELLING VOOR HET BEDRIJF VAN DE P. T. T. In den afgeloopen nacht heeft Minister J. A. de Wilde een bezoek gebracht aan het expeditie-bureel Amsterdam G. S. en den dienst in den nachtposttrein over hel traject Amsterdam-Utrecht-Zwolle meege maakt. De minister "was hierbij vergezeld van den inspecteur der spoorwegpostkan toren, T. van Hou welingen. Te Amster dam en Utrecht waren de plaatselijke post- autoriteiten aanwezig. Dit bezoek is opnieuw een bewijs voor de belangstelling, die deze bewindsman voor het bedrijf der P. T. T. heeft en het onderstreept tevens de voorname plaats, die het expeditiebureel en de nachtpost treinen innemen in de organisatie van de briefpostverzending. Vooral de nachtpost treinen hebben de laatste jaren bewezen in een groote behoefte te voorzien; het postale slagwoord: 's avonds gepost, des morgens besteld", komt door het invoeren van nieuwe verbindingen voortdurend meer tot zijn recht. Zoo is thans met den zomerdienst weer 'n geheel nieuwe autoverbinding 's-H e r- togenbosch--Vlissingen in gelegd, waardoor de streken westelijk van Breda volledig in het nachtnet kunnen worden opgenomen. Om een idee te geven van den omvang van het nachtpostvervoer kan nog die nen, dat in den trein van Amsterdam tot Utrecht vier en van Rotterdam tot Utrecht twee postrijtuigen loopen, die zwaar met post zijn beladen. Deze wagens worden van Utrecht uit gedirigeerd naar respect Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Arnhem Eindhoven en Maastricht. In deze plaat sen, alsmede in de stopplaatsen onderweg sluiten tal van auto- en andere verbindin gen aan voor verder vervoer. In plaatsen als Hoogeveen, Assen en Heerenveen, van waaruit een groot ach terland wordt bediend worden eiken nacht tachtig tot honderd zakken post uitgela den. In omgekeerde richting, dus naar Am sterdam en Rotterdam, gaan via Utrecht ongeveer gelijke nachtpostverbindingen. Voor de bediening dezer treinen is on geveer 50 man personeel 's nachts in de weer. Deze organisatie heeft het echter moge lijk gemaakt, dat plm. 60 pet. van de to tale correspondentie in het geheele land in de eerste briefpostbestelling valt, zoo dat op alle zakenkantoren de afdoening van de correspondentie op de morgenpost kan worden geconcentreerd. Indien het publiek de laatste buslichting voor de nachtposttreinen, welke boven elke brievenbus afzonderlijk is aangege ven, goed in acht neemt, kan het van de voordeelen der snelle nachtverzending vol ledig profiteeren. Ingezonden Mededeeling. VAN 6-16 M DEELNAME-FORMULIEREN I GRATIS BU UW WINKELIER OF DROGIST stelt naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in. Hansweert. De parlevinker R. bad gis termorgen het ongeluk, dat zijn porte- monnaie, inhoudende circa f 25, in de sluis viel. Ondanks alle in het werk ge stelde pogingen om hem op te visschen, is dat niet gelukt. Wemeldinge. Gisteravond gaf de gym- nastiekvereeniging „Willen is Kunnen" voor een talrijk publiek op het sportveld „Oosthoek", een goed geslaagde demon stratie. Vooral wat de meisjes te zien gaven, oogstte veel bijval. Uitslag Ringrijderij met tilbury's: A. de Bourgraaf le pr.; J. de Heer 2de; J. Weststrate 3de; Joh. v. d. Cingel 4de; P. Dekker 5de; H. Mieras 6de; A. Moelker 7de; J. de Jonge 8ste; M. de Groene 9de; P. Snoep 10de; C. van Oosten 11de en F. Westfaal Quadekker 12de. Wofphaarfsdijk. De Geitenfokvereeni- ging alhier hield haar jaarlijksche keu ring op de hofstede van D. Vleugel te Oud-Sabbinge, met als jury-leden de hee- ren Sietema en Versluijs. 31 geiten waren aangevoerd. Uitslag: Volbloed lammeren: le pr. A. A. Weijns; 2e pr. J. A. Buteijn; 3e pr. F. Ossewaarde. 1-jarige volbloeden: le pr. A. van der Vliet; 2e pr. A. A. Weijns; 3e pr. J. v. d. Schraaf. Stamboekgeiten: le pr. A. van der Vliet; 2e pr. A. van Loo; 3e pr. J. A. Buteijn. Niet-volbloed lammeren: le pr. H. den Herder; 2e pr. P. Bliek; 3e pr. M. den Herder. 1-jarige: le pr. E. Sinke; 2e pr. P. van Hekke; 3e pr. E. Sinke. 2-jarige: le pr. P. Bliek; 2e pr. M. den Herder. 3-jarige en oudere: le pr. J. Zegers; 2e pr. P. Bliek; 3e pr. J. Verhage. lerseke. Goed afgeloopen. Don derdagavond had een fietsende jongen het ongeluk door een winkelruit van den heer P. Huijsse te vallen en deze geheel te vernielen. De jongen had wonder boven wonder geen kwetsuren opgeloopon, Heinkénszand. Woensdag werd alhier de jaarlijksche geitenkeuring gehouden, ïgevoerd werden 30 dieren. De 12 be- ikbaar gestelde prijzen zijn als volgt jegewezen. Afdeeling lammeren: le prijs W. van den Dries; 2e pr. Jacs de Jonge; 3e pr. A. Karelse Czn. Afdeeling 1-jarige geiten: le pr. J. Bek; 2e pr. A. v. d. Reepe; 3e pr. Johs van Baaien. Afdeeling 2-jarige geiten: le pr. C. Traas Jzn; 2e pr. C. Wirtz; 3e pr. A. Karelse Czn. Afdeeling meerjarige geiten: le pr. A. Hannewijk; 2e pr. W. van den Dries; 3e pr. M. Hannewijk. Nummer één van de vierde afdeeling werd ingeschreven in het Provinciaal Stamboek. Ellewoufsdijk. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Pieternella van der Schraaf uit Hoedekenskerke; Maria An- thonia Jansens uit Soest. Vertrokken: Jan de Meester naar Oude- lande; Joh. de Graaf en gezin naar Veere; Pieternella van der Schraaf naar Hoedekenskerke. O. en W.-Souburg. Loop der bevolking over de maand Juni. Gevestigd: J. Ka relse, geb. Barentsen, van Middelburg n. Middelburgschestraat 106; N. Schot, van Vlissingen naar Aldegondestraat 16; G. J. de Gaag, van Veere naar Oranjeplein 10; J. Kaljouw, van 'Grijpskerke naar Oranjeplein 10; M. A. Filius, van Wis- senkerke naar Nieuwe Vlissingsoheweg 379; S. M. de Nooijer, geb. Poerstam- per, van Middelburg naar Middelburg schestraat 115; M. Janse, van Ned.-Indië naar De Deckerestraat 8a; K. Lammers, geb. Sanders, van Anna Pawlona naar Nieuwe Vliss. weg 172"M. E. M. de Nooijer, van N. en St. Joosland naar Groote Abeele 34; J. ten Heggeler, van Heinkenszand naar Ritthemschestraat 91; M. J. de Voogd, van Ter Neuzen n. Oranjeplein 20; A. M. van de Plasse, van Kortgene naar Aldegondestraat 20; A. M. van Schaik, van 's-H. Arendskerke naar Aldegondestraat 20; J. de Visser, van Vlissingen naar Abeelsche weg 24; J. Flink, van Vlissingen naar Ven Teijlin- genstraat 20; C. Karelse, van Ritthem naar Middelburgsche straat 106; O. Lam mers, van Vlissingen naar Vlissingscbe- straat 172; J. Joziasse, van Sas van Gent naar Spoorstraat 24; W. Louws, v. Oosl- kapelle naar Vlissingschestraat 152; P. Provoost, van Vlissingen naar Vlissing schestraat 152; A. G. Gillissen, geb. 'Sohuijt, van Middelburg naar Middel burgschestraat 49; G. Hijman, van W.- Indië naar Vrijburgstraat 21; P. Hartog, van Diemen naar Middelburgschestraat 51; G. W. Schout, van Bussum naar Vrij burgstraat 6; T. G. Schot en N. J. P Schot, beiden van Middelburg naar Aldo- gondestraat 16. Vertrokken: C. C. Goedhardt, van Oranjeplein 15 naar Middelburg; Jan Vreeke, van Paspoortstr. 19 naar Raams- donkveer; C. A. Edelman, van Nieuwstr. 63 naar Vlissingen; J. W. Diermanse, v. Burchtstraat 15 naar Vlissingen; C. E. van Vliet, van Vlissingschestraat 172 n. Ned.-Indië; Wed. G. A. Kramer, geb. van der Weele, van Paspoortstraat 34 naar Golijnsplaat; G. J. van Leijden, van Dijk- straat 47 naar Den HelderG. Vreeke, van Koopmansvoetpad 2 naar Den Haag; N. Cijsouw, van Paspoortstraat 34 naar Rockanje; P. B. van de Velde, v. Burcht straat 17 naar Domburg; M. T. Melis, v. Geresstraat 8 naar Domburg; J. E. Lam pier, van Nieuwe Vlissingscheweg 155 n. Eindhoven; C. J. de Vos, van Van Turn houtstraat 28 naar Enschedé; E. H. Spie ker, van Nieuwe Vlissingscheweg naar Groningen: P. M. van de Woestijne, van Nieuwstraat 12 naar Vlissingen. (N. G.) Oostburg. Alhier heeft zich een comité van actie gevormd, waarin een aantal vooraanstaande personen van verschil lende richting zitting hebben genomen, teneinde den strijd aan te binden voor het behoud van de Rijkskweekschool al hier. Biervliet. Donderdagmiddag werd al hier het 38e Zomerfeest gehouden van de Chr. en Geref. Jongelingsvereenigingen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, op de weide van den heer Jac. DhondtVer- planke. Medewerking werd verleend door het Chr. Fanfarecorps „Hosanna" te Groede en de Chr. Zangvereen. te Bier vliet. Als sprekers traden op Prof. P. Ste- genga Az., evang. luth. pred te Amster dam over: .„Als het zuurdeeg"; Ds F. A. den Boeft, Geref. pred. te Rotterdam over: „De wet der liefde";Ds G. J. Hoe kendijk, Vrij! Evang. pred. te Bussum, over „Een gebroken hart in den hemel"; Ds P. N. Tonsbeek, Ned. Herv. pred. te Kamperland, over „Het verlorene gered"; terwijl Ds A. Vrijlandt te Biervliet bet slotwoord sprak. Hoewel bet weer zich 's morgens on gunstig liet aanzien, klaarde het tegen den middag op. Het aantal bezoekers was groot. Voetbal. Wemeldinge. De jaarlijksche bekerwed strijd tusschen Wemeldinge II en de Vete ranen, welke hier Donderdag werd ge speeld, moest wegens den aanhoudenden regen, onderbroken worden. De stand was toen 20 voor Wemeldinge II. De wed strijd zal op Koninginnedag overgespeeld worden. Weer een politiechef geschorst. De cnef van politie der gemeente Naar- den, H. V., is door den burgemeester, den heer J. E. Boddens Hosang, ge schorst, zulks naar aanleiding van ge grond gebleken klachten, welke over de gedragingen van den politiechef waren binnengekomen. De klachten hielden echter geen ver band met den politiedienst als zoodanig, doch betroffen uitsluitend het particuliere leven van den politiechef. Reeds geruimen tijid geleden was den heer V. ziekteverlof verleend. De justitie is in deze zaak ge moeid. Militaire vrachtauto omgeslagen Twee dooden. Een gewonde. Op den Otterloschenweg nabij Arnhem is gistermiddag een militaire vrachtauto op weg naar de legerplaats Harskamp, omgeslagen. Door onbekende oorzaak be gon de auto, waarop een officier en eenige manschappen hadden plaats ge nomen, te slingeren en eenige oogenblik- ken later sloeg de auto over den kop. De dienstplichtige soldaat Vink uit Arnhem werd op slag gedood. De soldaat Brijs, wonende te Oosterbeek, werd ernstig ge wond. De luitenant der rijdende artillerie Albarda uit Arnhem, bekwam eveneens vrij ernstige kwetsuren. De overiige man schappen kwamen er met lichte verwon dingen af. De luitenant Albarda en de soldaat Brijs zijn naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Laatstgenoemde is daar vannacht over leden. De luitenant maakt het redelijk wel. 1 Fabrieksschoorsteen door bliksem getroffen. Te Helmond is gistermiddag de bliksem ingeslagen in den circa 30 meter hoogen fabrieksschoorsteen van de Nederland- sche Schroefboutenfabriek. De schoor steen werd door bet hemelvuur overlangs doormidden gekloofd, met het gevolg, dat de helft van: den betrekkelijk nieuwen schoorsteen bleef staan, terwyl de andere helft met donderend geweld neerkwam op de smelterijl der fabriek. Het dak stortte onder het gewicht van de brokstukken van den schoorsteen in. Drie arbeiders, die juist ter plaatse aan het werk waren, ont snapten als door een wonder aan den dood. Voorloopige hechtenis van Nijlmeegschen commis saris verlengd. De Arnhemsch e rechtbank heeft gistermiddag besloten de gevangenhouding van den gewezen com missaris van politie van Nijmegen v. d. M. met dertig dagen te verlengen, aange zien meerdere gevallen van strafbare handelingen hern ten laste worden ge legd. Weggeloopen. Te Amersfoort zijin Zondag verschillende jongens uit het Rijksopvoedingsgesticht weggeloopen. Zij hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van de groote drukte otp de wegen tengevolge van het Vara-zomerfeest. Ii Den Haag is reeds één der jongens aangehouden. Een v 1 u.c h t e n d e arres tant. Gistermorgen heeft de gemeente politie te Winschoten den metaalslijper T. als verdacht van diefstal gearresteerd. Tusschen twee fietsende agenten werd de arrestant naar het politiebureau over gebracht, maar opeens lokte de vrijheid hem zoo, dat hij! wegspurtte. De agenten zetten terstond de achtervolging in, maar de man gooide zijn fiets neer en zwom over het kanaal. Aan den overkant ontdeed hiji zich ge deeltelijk van zijn natte plunje en snelde daarop de uitgestrekte korenvelden in, in de richting van Beerta. De politie waar schuwde de veldwachters in de omgeving en verzocht assistentie van het bureau te Winschoten, vanwaar de motorpolitie werd uitgezonden. Na een achtervolging van meer dan een half uur gelukte het haar den geheel uitgeputten arrestant in een korenveld te arresteeren. Biji het zwemmen verdron ken. De 53-jarige G. uit Rotterdam kam peerde met vrouw en kind onder de ge meente Oostvoorne. Gistermiddag begaf hij zich aan het strand te water. Twee menschen zagen hem in de diepte ver dwijnen en niet meer boven komen. Ge- ruimen tijd is gedregd, doch zonder re sultaat. i El en vliegtuig uit lang vervlogen dagen! Op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam, is aangekomen het vliegtuig, bekend onder den naam van „Spin". De Spin werd 25 jaar geleden, in den zomer van 1911, door den heer Anthony Fokker gebouwd en bracht een omwen teling teweeg in den toenmaligen vlieg tuigbouw, doordat dit vliegtuig in de eer ste plaats zeer sterk afweek van de be kende modellen en ten tweede de vlieg- capaciteiten van de spin voor dien tijd uitstekend waren te noemen. Wanneer men, zegt de Maasb., dezen warwinkel van pianosnaren en linnen, den uitzonderlijken vorm en de> open be stuurders-zitplaats beziet, waarmede door den vliegtuigconstructeur Anth. Fokker, 25 jaar geleden werd gevlogen en gede monstreerd, en men ziet daarnaast de tegenwoordige vliegtuigen, welke in het huidige verkeer worden gebruikt, dan krijgt men diepe bewondering en respect voor de pioniers der luchtvaart. Jongen springt van een wagen. Te Schipluiden klom gis teren het zoontje van den heer v. d. H. achter op een wagen. Een eind verder sprong het ventje er weer af. Juist kwam een auto achter den wagen aanrijden. Deze greep den jongen en reed over hem heen. De knaap werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in den loop van den dag over leed. Uit een keisenboom gé vallen. Zondagavond wilde de 28-ja- rige L. te Banholt-Mheer voor zijn kinde ren wat kersen plukken en klom daartoe in een kersenboom. Plotseling brak een der takken en stortte L. naar beneden. Met inwendige kneuzingen werd hij over gebracht naar het ziekenhuis te Maas tricht. Donderdag is L. aan de bekomen verwondingen overleden. Wat een deurwaarder kan overkomen. Dezer dagen kreeg, naar de „United Press" uit Boedapest meldt, de deurwaarder Egyed aldaar opdracht, have en goed van den heer Bori, direc teur van een „vlooientheater" in beslag te nemen en openbaar te verkoopen. De deurwaarder begaf zich met zijn assistenten naar den directeur, die een schuldeischer 120 pengö moest betalen, doch trof hem niet thuis daar hij juist met zijn „troep" in de provincie gastvoor- stellingen gaf. Een tweede maal troffen de gerechts dienaren hun slachtoffer evenwel aan en wilden tot beslaglegging overgaan. Toen de eigenaar van het „artisten-instituut", echter vernam, dat al zijn roerende goe deren, met inbegrip van de „ster" van zijn circus, openbaar verkocht zouden worden, opende hij in zijn wanhoop de kast, wel ke zijn begaafde „artisten" herbergde en liet zijn hongerige troep op de verschrikte beambten los. Zonder eenigen eerbied voor artikel 253 van het Hongaarsche wetboek van strafrecht opzettelijke beleediging van beambten in functie stortten de vlugge springers zich op de vertegen woordigers der justitie, die hals over kop voor de vlooien vluchtten. Deurwaarder E'gyed krabde zich het hoofd en ook andere lichaamsdeelen en verleende voorloopig eenige dagen uit stel van executie... i De kersen in de Neder-Be- t u w e. De kersencampagne raakt deze week in de Ned. Betuwe ten einde, voor de pachters vrij algemeen met veel scha de. In de omgeving van Gulemborg zijn boomgaarden waar men duizenden pon den kersen moet laten hangen, daar deze zoodanig zijn aangestoken, dat ze on verkoopbaar zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Vaar de Schippers. Ontvangen in vriendelijken dank van N. N. te Goes een pak kinderklecren en een pak tijdschriften en boeken; van L. te Wolfaartsdijk een pak kleeren en f 5. Bij voorzaat onzen welgemeenden dank. M. P. VAN 'DIJK, Wemeldinge. Tuberculosebestrijding en postzegels. Zaamslag, 8 Juli 1936. Wie in het Provincienieuws zag staan onder Zaamslag de oprichting der Post- zegelvereeniging „Koningin Emma" voor de tuberculosebestrijding, zal zich mis schien afvragen, dat is zeker weer iets nieuws? En zeker, dat is het ook. Wat ons op de gedachte gebracht heeft om die twee dingen met elkaar te vereenigen? Wij zullen U dat zeggen. In de winter die voorhij ging is er een oproep geweest in de bladen om f 1 miljoen postzegels te verzamelen, want daarvoor kon een tuberculose-patiënt één of meer maanden naar D'avos. En dat heeft weer klank gevonden in vele harten en met groote liefde is men aan bet werk gegaan en, in een zeer korten tijd was het aantal zegels aanwezig en velen hebben zich af gevraagd, hoe is dat nu mogelijk, dat van hetgeen voor ons geen waarde heeft, een tuberculose-patiënt een reis naar Zwitserland kan maken? Het heeft ook ons op de gedachte gebracht in dien geest iets te ondernemen. Daar zijn om ons heen zoovelen, die door deze gevreesde ziekte zijn aangetast, daar zijn zoovele jonge bloemen, die bedreigd worden geknakt te worden en voor wie zoo weinig kan wor den gedaan. Zeker, de Emmabloem-col- lecte is een prachtig werk, maar zij kun nen niet overal helpen. Nu willen wij trachten door middel van den postzegel hulp te brengen in onze ge meente en ook daarbuiten; wij hopen te slagen, of liever: wij zullen slagen, indien U allen helpt die dit leest. Geef aan de kinderen uw postzegels mede naar school en vraagt den onderwijzer deze te willen doorzenden naar onderstaand adres. Wij hopen u door bemiddeling van de Zeeuw met den gang van zaken op de hoogte te houden. Dit wordt een zeer inte ressant werk, waa.r niet alleen Zeeuwen aan mee doen, maar uit Amerika en uit Transvaal hebben wij de eerste zegels voor ons werk ontvangen, en wij hebben toe zegging uit Curagao, Hongarije, Engeland Ierland en Duitschland. Hoe wij de zegels van de hand denken te doen, vertellen wij u eén volgende ge legenheid. Namens de postzegelvereen. „Koningin Emma", J. de PUTTER Cz., Secr., Griete G 118. Boternoteering vier cent hooger. D'e Leeuwarder commissie-noteering voor boter is vastgesteld op 59 cent (vo rige week 55 cent) per kg. Comedie. Wij lezen in de „Chr. Landarbeider": „Volgens „De Zeeuw" van 17 Juni 1930 heeft de voorzitter van de Zeeuwscho Landbouw-Mantschnpnij tijdens de land- bouwdagen te Middelburg o.m. de vol gende mededeeling gedaan; Arbeidsgeschillen. Het dagclijksch be stuur heeft het Landbouw-Comitó ver zocht maatregelen te nemen om te be reiken, dat artikel 3 van het Crisis- organisatiebesluit zoodanig gewijzigd al worden, dat dit alleen van kracht is voor georganiseerde arbeiders en voorts te bewerkstelligen, dat bij een voorkomend geschil zooveel mogelijk getracht wordt eerst partijen onderling tot overeenstemming te brengen alvo rens uitspraak opgelegd wordt. Ja, ja, alleen loonen vaststellen voor de georganiseerde arbeiders. Dan kunnen de boeren alleen ongeorganiseerden in dienst nemen, de georganiseerden uitslui ten en dan heeft een loonregeling geen zin meer. Ja, ja! Wat is die Z.L.M. toch onnoozel. En dan, dat zooveel mogelijk getracht moet worden, partijen zelf tot overeen stemming te brengen. Nu breekt ons de klomp. Landbouwers, die jaren aaneen op uitnoodigingen niet ingaan, brieven niet beantwoorden, eindelijk door don mi nister tot overleg verplicht worden, het overleg dan nog weigeren en dan ten slotte gedwongen worden arbitrage te aanvaarden, zulke landbouwers durven de regeering met een doodleuk gezicht te vragen: „Och, laten de partijen toch zelf overeenstemming bereiken"! Gelukkig, dat minister Deckers zijn pappenheimers kent." Het ontsmetten van zaaitarwe tegen stuifbrand. De Rijkslandbouwconsulerrt voor Zee land schrijft in het „Zeeuwsch Landbouw blad": Op vele tarwevelden blijkt dit jaar in sterke mate stuifbrand op te treden. Sommige soorten bijv. Vilmorin 27, zijn dikwijls sterk aangetast, wanneer zaai zaad is gebruikt, dat niet met heet water ontsmet is. Dat door heetwaterbehandeling, mits nauwkeurig uitgevoerd, goede resultaten te bereiken zijn, moge blijken uit het volgende: Op de tarweproefvelden in Zeeland is gebruik gemaakt van onbehandeld zaad van Vilmorin 27. Hot aantal stuifbrand- aren dezen zomer geteld op een vijftal perceeltjes van dit ras, ieder van 1 A. groot, liep uiteen van 406 tot 478 per veldje. Gemiddeld kwamen per Are on geveer 440 stuifbrandaren voor. Op het z.g. vermeerderingsveld, gelegen in den Wilhelminapolder, waar de tarwe- rassen worden gekweekt, waarmede dezen herfst de proefvelden worden bezaaid, werd gebruik gemaakt van dezelfde par tij Vilmorin 27. Evenwel werd hiervoor het zaaizaad met heet water ontsmet, waarbij gebezigd werd het kleinste for maat toestel, dat het vorig jaar ontwor pen is door het Instituut voor Landbouw werktuigen en -gebouwen te Wageningen. In het perceel Vilmorin 27 op het ver meerderingsveld ter grootte van 8 Are, kwamen slechts 6 stuifbrandaren voor, dus gemiddeld nog niet 1 per Are. Hier uit blijkt duidelijk, het uitstekende resul taat in dit geval door heetwaterbehande ling met genoemd toestel verkregen. Bij een twintigtal andere rassen op het vermeerderingsveld, waarvan het zaai zaad eveneens behandeld werd, kwam geen enkele stuifbrandaar voor, ook niet bij Benoist 40, welk ras op de proef velden vrij veel stuifbrand vertoonde (ge middeld 90 per Are). Ik meen daarom iederen landbouwer te moeten aanraden zooveel mogelijk zaai tarwe te gebruiken, die met heet water ontsmet is, in het bijzonder voor die ras sen, waarin veel stuifbrand voorkomt. Het ontsmetten moet evenwel met groo te nauwgezetheid geschieden en speciaal moet worden gelet op het gebruik van nauwkeurig aanwijzende gecontroleerde thermometers. Overigens raadplege men steeds te voren de laatstverschenen mede- deelingen van den Plantenziektenkundi- gen Dienst. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Meest matige Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 40 min. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 8 Juli tot 's avonds 9 Juli is de weersgesteldheid in Friesland, Noord-Holland, ten Noor den van Alkmaar en vermoedelijk op do Zuid-Hollandsche eilanden critiek ge weest voor het optreden van aardappel ziekte.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6