Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Telegrammen. zijn de kersen GOEDKOOP I KAMERVERKIEZING-1937. Ingezonden Mededeeling. Geniet ook 't winters van dn gezonde (run. Maak nu kersenjam met Opektal In 10 minuten de fijnste jams. Niets verkookt I Alle kleur, geur en voedingskracht behouden. Met Opekta krijgt (J de lekkerste jam die U ooit hebt geproefd. En zeer goedkoop bovendien I Recepten bij elke verpakking I Fleschjes 60 et, pakjes 15 «n 28 ct maak zelf jam met vervolgd.) NAlUUR-9«,eer,n' IH tO MINUTEN ffeé. Opelcte MtJ. STnget 400, TéTef. 37059, Amsterdam-C. allen werden gedood. Hoe groot het aan tal jongen is dat de schuilplaatsen niet meer kon verlaten en verdronken kon niet geconstateerd worden, maar vermoe delijk zijn er minstens 200 stuks buitge maakt. Vlissingen. G. K. W. O. Gisteravond hield het comité der Vereeniging G. K. W. O. haar jaarvergadering. De voorzit ter, dhr J. Marijs, opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze en wees in zijn welkomstwoord op den gestadigen bloei der vereeniging. Door den secretaris, den heer P. N. A. Vreke, werd het jaarverslag uitgebracht. Het ledental bedraagt op het oogenblik 963. In het afgeloopen seizoen werden 7 avonden gegeven. Een reis werd naar de tentoonstelling te Brussel gemaakt en een cursus in de Engelsche taal gehouden. Getuigd kon worden van een opgewekt vereenigingsleven. 'Uit het verslag van den penningmees ter, den heer P. A. Gillissen bleek, dat de 'ontvongsten bedroegen f2624.20, de uitgaven f 2636.45, nadeelig saldo f 12.25. Hierna volgde verslag van den secre taris der sportafdeeling, de heer H. Blauw. Het ledental bedraagt 155. De afdeeling is thans aangesloten bij het ge west Zeeland van het Ned. C'hr. Gymna- stiek-Verbond. Te Goes werd met groot succes deelgenomen aan den drie-steden- wedstrij'd. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer C. Jansen, bleek, dat de inkomsten waren f822.91, de uit gaven f740.03, batig saldo f82.88. Vervolgens werd het programma voor het a.s. winterseizoen vastgesteld. Goes, Bevolking. Ingekomen: W. M. de Vrijl, leerl.ver- pleegster, van Rotterdam, Oostwal 31; L. A. van Weele, dienstbode, van Driewegen, Opril Gr. Markt 11; I. J. G. Keizers, dienstb. van Helmond, Gr. Markt 4; J. Everse, zonder her., van Kloetinge, Sta tionsweg 15; A. Jacobse, zonder beroep, van Kloetinge, St. Jacobstr. 28; J. P. de Quelery, huishoudster, van idem, idem; W. A. Keijzer en gezin, boekhouder, van Alkmaar, Oostsingel 164; J. L. Florusse, winkeljuffr. van Middelburg, L. Kerkstr. 8; W. M. Beenhakkers, dienstbode, van Breda, Gr. Markt 1; G. Vleugel, .zonder beroep, van Nijmegen, 'sH. H.kinderen- str. 56; L. J. Versé, zonder ber., van Gou da, Zusterstr. 20; J. v. d. Zee, en gezin, winkelchef, van Middelburg, L. Kerk straat 8; P. Gastel en gezin, schoenmaker, van Vlissingen, Wijngaardstr. 45; H. R. Reneman geb. van Looy, zonder beroep, van Den Haag, Oostsingel 166; J. Does en vrohw, schipper, van Rotterdam, West singel 7; Vertrokken: A. M. J. Contant, huis houdster, naar Den Helder, Vlamingstr. 29; G. J. van Zaltbommel, bakkerskn., n. Rotterdam, Kruisstr. 63 B; M. Hekhuis, metaaldraaier, naar Vlissingen, Groene- woud 2; J. van Ge§sel en gezin, zonder beroep, naar Merxem; A. J. Sohults, ver pleegster, naar Leeuwarden, Spanjaard laan 102 B; J. Tramper, dienstb., naar Krabbendij'ke A 20; G. H. Fierloos, dienst bode, naar Hoedekenskerke G 9; J. Otte, dienstb., naar Kloetinge 136; G. J. Broek hoven, onderwijzer, naar Indië; J. J. Broekhoven-Geluk, en kinderen, naar Domburg, 't Groent je; C. A. M. Koster, leerares, naar Genderingen, Ulft 148; M. de Looff, timmerman, naar Kloetinge B 37; J. M. W. Aarts, winkeljuffr., naar Den Haag, Jacob v. d. Doesstr. 94; H. L. F. 'Sam, slagersknecht, naar Aarden- bürg, Weststr. 61; G. J. de Graag, machi nist, naar Zierikzee B 2. Van een autcn gevallen. De los werkman A. S., wilde gister op een stilstaande vrachtauto aan den Oostsin- gel een zak verzetten, toen hijl struikelde en van den wagen tuimelde De man kwam met zij!n hoofd op den trottoirband terecht en het leek nogal ernstig te zijn aangekomen. Na in het Gasthuis te zijn verbonden is hij weer huiswaarts ge keerd. Hansweert. Het Belgische schip „Mor genster 1, hetwelk deze week aan de ket ting is gelegd, is weer vrijgegeven en heeft de reis naar Duitschland voortgezet. Ellewoutsdijk. Het besluit van de ver gadering van ingelanden van het Water schap Ellewoutsdijk tot heffing van een geschot van den gebouwden eigendom van 4 pet. van de belastbare opbrengst van dien eigendom volgens de grondbe lasting is door Ged. Staten goedgekeurd. Hoedekenskerke. Zaterdagavond a.s. hoopt het muziekgezelschap „Gon Amore" met medewerking van het muziekgezel schap „Excelsior" uit Kloetinge een con cert te geven op het dorp. Het programna luidt als volgt: Vanaf half acht (Zomertijd). „Gon Amore". 1. Marbehan-Kermesse, marsch, van J. Schieder. 2. En Ardenne, ouverture, D. Belleflamme 3. Wonnetraum, valse, V. J. Benoidt. 4. La Reconnaicance, fantaisie, V. J. Be noidt. 5. La Montagne d'Argent, ouverture, G. Gadenne. 6. L'Attente fait Mourir, fantaisie, G. Ga denne. 7. Cecilea, marsch, A. van Leest. „Excelsior", Kloetinge. 1. Sons of the Brave, marsch, Bidgood. 2. La Merveilleuse, ouverture, H. Charles. 3. Les Travailleurs, polka, G. van Uffelen. Duo Bugel en Piston. (Solisten zijn Jan den Toonder, Bugel, en A. Mabelis, Piston.) 4. Concordia, fantaisie, Theo Banken. 5. Tendress Souvenir, valse, J. M. Gham- pell. 6. De Calif van Bagdad, fantaisie sur l'Opéra, arr. G. Gadenne. 7. Officer of The Day, marsch, R. B. Hall Waarde. Woensdagmiddag kwamen een tiental auto's met ouden van dagen van Arnemuiden onze gemeente bezoeken. Na zich in de melksalon verfrischt te hebben, zouden zij hun tocht vervolgen, doch bij het instappen had één der oud jes het ongeluk zoodanig zijn 'hoofd te stooten, dat een bloedende wonde ont stond. Gelukkig reed Dr de Haas met zijn auto mee in den stoet, zoodat deze dade lijk eerste hulp verleende. Borsselen. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de Gemeen teraad voltallig. De voorzitter deelt mede, dat er op de begrooting 1936 verscheidene posten voorkomen, die Gedep. Staten gewijzigd willen zien. Een verzoek is in gediend bij de spoorwegmaatschappij, ten einde machtiging te verkrijgen om 't gras, groeiende langs den spoorweg, af te doen maaien, aangezien het hinder veroorzaakt voor 't omliggend land. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. Een vraag was in gekomen van den directeur van 't bosch- beheer, waarom zonder toestemming een 100-tal iepenboomen waren gerooid. Den directeur is bericht gedaan, dat de ge rooide hoornen niet toebehoorden aan de gemeente, maar het eigendom waren van den Ambachtsheer. Dhr J. Bruinooge vraagt den voorzitter of het vervoer voor het op te halen vuil al is aanbesteed. Medegedeeld wordt, dat eerst dan definitief wordt aanbesteed, wanneer de poging is gelukt een stort plaats te vinden voor het vuil. Aan de orde komen nu de wijzigingen in de begroeting. Er is een post van 3750 gld. geraamd in ontvangst en uitgaaf voor de haven. Ged. Staten schrijven, dat op de haven een matige winst mag worden gemaakt en dat een gedeelte moet worden gereserveerd voor den kapitaaldienst. Met de toelichting van den voorzitter kan de Raad zich vereenigen. Zijns inziens ver gen de toegangs- en onderhoudswegen tot de haven heel wat geld, zoodat van winst haast niet valt te spreken. Vandaar, dat die post gehandhaafd dient te worden. Geraamde opbrengst van schoolbanken enz. dient volgens Gedep. Staten ook ge plaatst op den kapitaaldienst. Aldus be sloten. Verder vragen Ged. Staten inlichtingen over de verpachting van landerijen en viscihrecht. De verlaging vindt haar oor zaak in de mindere pacht. Ged. Staten wenschen de uitgetrokken post voor vervolgonderwijs niet goed te keuren, omdat dit niet is geregeld volgens art. 21 der Onderwijswet. Dhr Bruinooge vraagt of de post dan lager zou geraamd kunnen worden, als leerplichtige leerlingen geweerd werden. Dö voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is. Het maakt financieel geen verschil. Besloten wordt leerplichtige leerlingen niet toe te laten en den post vervolgon derwijs te handhaven. (Tegen dhrn Al- mekinders en Dekker). Verder wijzen Ged. Staten op de mo gelijkheid de belasting te verhoogen. De voorzitter deelt mede, dat dit jaar aan grondbelasting, personeele en inkom stenbelasting in totaal f2980 meer zal worden ontvangen dan voorheen. Dhr Almekinders stelt voor de have*1, volledig te herstellen en den post daar voor uitgetrokken (f700), te handhaven, alsmede de vloer in de openbare school, die zeer zeker vernieuwing eischt, te her stellen. Aangenomen. B. en W. stellen voor den post voor werkloozenuitkeering te brengen van 4100 op 4500 gld. Op voorstel van dhr Bruinooge wordt deze post gebracht op f 5000. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan voor drie maanden tegen 4.5 pet. Dhr Dekker vraagt of, nu er meters ge plaatst zijn, minder water wordt gebruikt. De voorzitter deelt mede, dat Juli 1935 Kamerleden, die niet terugkeeren. Naar de „N. R. Crt." meldt, zullen de Soc.-Dem. Tweede Kamerleden Vliegen, Van Zadelhoff, Van der Heide en K. ter Laan aan het einde van deze zittings periode wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd aftreden. Dit geschiedt ingevolge het bekende congresbesluit van 1935. Ook het vrouwelijke Kamerlid Suze Groeneweg treedt af, in verband met haar gezondheidstoestand. Naar het schijnt zullen ook de leden Cramer en Hiemstra aftreden. Ten slotte is er de vacature-Duys. In totaal zijn er dus in elk geval acht soc.- dem. vacatures te wachten, op basis van het huidige zeteltal van de S.D.A.P. in de Tweede Kamer. was verbruikt 1400 kub. M. en Juli 1936 800 kub. M. Daarna sluiting. Arnemuiden. Woensdagavond viel een dochtertje van J. S. uit de Lionstraat van een hoop steenen, waarop het aan 't spe len was en kwam zoodanig met het voor hoofd op de straat terecht, dat het met een gapende hoofdwonde werd opgeno men-. Het kind werd direct onder behan deling gesteld van Dr de Haas. Rectificatie. Onze correspon dent meldt ons: Het bericht j.l. Maandag gepubliceerd inzake een te Kleverskerke gegeven con cert door Ames Genoegen is onjuist. Door een plotselinge samenloop van omstan digheden is het concert met doorgegaan. Biggekerke. Woensdagavond hield de vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs', onder leiding van dhr G. Polderman, een buitengewone algemeene vergadering, die slecht® door 20 personen bezocht was. In bespreking werd gebracht een voorstel om van de gemeente 80 pet. van de in 1921 geschatte waarde van het schoolgebouw aan te vragen, waarmede dan de jaarlijksche vergoeding aan de vereeniging ophoudt. Met algem. stem men werd het voorstel aangenomen. Medegedeeld werd nog dat door wijlen dhr P. Goppoolse aan de sChoolvereen. gelegateerd is een bedrag van f200. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Heusden, L. G. Bruijn te Heteren. Geref. Gemeenten. Tweetal: Te Middelharnis en te Dirks- land, J. v. d. Berg en A. van Stuijvenberg candidaten te Rotterdam. Beroepen te 's Gravenpolder, Ierseke en AagtekerkeOostkapelle en Ridderkerk, J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam. T'e Her- kingen, W. G. Lamain te Rotterdam (Z.) Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Bussum-Naarden, P. de Stmit te Utrecht en G. Smits te Sliedrecht. 'Beroepbaar. In1 de Ghr. Geref. Kerk zijn beroepbaar gesteld de heeren: I. de Bruyne, Zwolle; J. P. Geels, Apel doorn; J. Kampman, Ommen; P. H. van Harrum, Franeker; D. v. Wilsum, Soest- dijk; W. A. Zijlema, Bedum. i Geslaagd aan de Landbouwhooge- school voor Ingenieurex. koloniale land bouw: L. A. Meijer, geb. te Goes, M. B. Smits, geb. te Zierikzee. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het cand.-examen in de rechten mej. A. E. van Bartel te Den Bosch, vroeger te Middelburg. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde met lof voor het cand. econom. wetenschappen de heer J. Polderman. Te Amsterdam is bevorderd tot do|ctor in de lett. en wijsbegeerte op proefschrift„Leeren doen", de heer I. G. van Houte, geb. te Cadzand. Laffe moordaanslag te Gemert. De kermis te Gemert is Dins dagavond besloten met een moordaanslag waarvan de 30-jarige landbouwerszoon K., uit Gemert, het slachtoffer is gewor den. Na het sluiten van de kermisver makelijkheden keerde genoemde K., die den avond te Gemert had doorgebracht, tezamen met zijn verloofde, per rijwiel huiswaarts. Toen zij nabij1 de grens der gemeente Gemert waren gekomen, sprong plotseling een persoon, die zich achter de boomen had verborgen, naar voren en kwam met een mes gewapend op K. af. Deze werd door een diepe messteek in het hoofd getroffen en stortte hevig bloe dend neer. De onbekende man wierp zich vervolgens op zijn slachtoffer en bracht hem een groot aantal steken toe over het geheele lichaam. De verloofde van K. haastte 'zich hulp te gaan halen. K. lag bewusteloos op den weg. De aanvaller, die in blinde woede moet hebben gehandeld, had zijn slachtoffer dwars door 'het gelaat gestoken, met het gevolg dat zijn tong gedeelte was afge sneden. Het slachtoffer is direct naar het ziekenhuis vervoerd. Onmiddellijk werd een uitgebreid on derzoek ingesteld en nog des nachts slaagde de chef-veldwachter Kerkhoven er in de hand te leggen op den vermoe- delijken dader. De verdachte, de circa 28-jarige boerenzoon Z. uit Gemert, werd van zijn bed gelicht. Hij werd aan een streng verhoor onderworpen en legde ten slotte een volledige bekentenis af. Reeds geruimen tijd bestond er een veete tus- schen Z. en K. De onbewaakte overwegen. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Oirle (gem. Yenraay) het tweejarig dochtertje van de familie van Rijswijk te Venraay bij' het spelen op een onbewaakten overweg door den trein ge grepen en op slag gedood. Gisteravond is de 49-jarige W. uit Krimpen a. d. IJsel, die per rijwiel den onbewaakten overweg te Gapelle a. d. IJsel passeerde, door een sneltrein ge grepen en vermorzeld. •De vrouw van 'het slachtoffer was de spoorbaan reeds gepasseerd en bevond zich op een afstand van 50 meter toen het ongeluk geschiedde. Gisterochtend is te Apeldoorn op den onbewaakten overweg van het locaal- spoor ApeldoornZwolle de 8-jarige "W'im Nieuwendijk op weg naar school tegen den laatsten wagen van een pas- seerenden goederentrein geloopen. Met een deerlijk verminkt hoofdje is hij naar het algemeen ziekenhuis te Apeldoorn gebracht, waar hij is overleden. i Felle brand te Roosen daal. Gistermiddag is aan de Kalsdonk- schestraat te Roosendaal brand uitgebro ken in een gebouw, toebehoorende aan de weduwe Cockx en den heer J. de Bruyn en waarin waren ondergebracht de brei en kousenfabriek van de firma Mormes, een bananenrijperij van den heer W. van Rooy uit Eindhoven en een carosserie- bedrijf van de firma Dekkers te Roosen daal. Het bananenpakhuis en de brei- fabriek brandden geheel uit. Van het carosseriebedrijif wist men den inventaris nog in veiligheid te brengen. De brandweer zag spoedig in, dat aan redding van 'het gebouw niet te denken viel. Zij bepaalde er 'zich dan ook toe de belendende gebouwen nat te houden. Op indringer geschoten. Gistermiddag heeft de heer T. de "Wilde, die een horloge-zaak drijft in de Hoog straat te Veenendaal, een landlooper, die hem te lijf wilde, neergeschoten. De echtgenoote van den heer de Wilde stond rustig achter de toonbank eenig werk te verrichten, toen zij' een manspersoon voor de étalageruit opmerkte, die een ongun- stigen indruk maakte. Even daarna kwam de man de winkel binnen en pro beerde iets te verkoopen, waarop de Wilde echter niet inging. Hierop begon de man te schelden en riep: „Ik zal je wel krijgen." De Wilde kwam achter de toonbank vandaan en verzocht hem tevens den winkel te verlaten. De man ging echter door met razen en tieren en 't liep zoo ver, dat hij De Wilde te lijf ging. De man werd zoo woedend, dat hij eenige klok ken greep. Hij slingerde deze naar het hoofd van den heer De Wilde, zonder hem echter te raken. De klokken sloegen aan stukken tegen den vloer. De heer De Wilde ten einde raad riep naar zijn vrouw: „Haal de browning eens even." Hierna schoot de heer De Wilde, tot het uiterste geprikkeld, den indringer neer. De man zakte onmiddellijk ineen en bleef liggen. Het 'bleek, dat de kogel door het bovenbeen was gegaan. De man is door de politie naar het ziekenhuis te Nijme gen overgebracht. i Lijk van een inbreker ge vonden. Gisteravond is door een schip per in den Rijn onder Doorwerth het lijk van een der beide inbrekers, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te D'riel hebben ingebroken en na achtervolging door de politie in de rivier zijn gespron gen, opgehaald. Óp het lijk werden geen papieren of andere identiteitsbewijzen gevonden. Het polshorloge van den man was op pl.m. 4 uur blijven stilstaan, hetgeen geheel over eenstemt met den tijd, waarop de man nen in de rivier moeten zijn gesprongen. Ook werd een revolver in de jaszak ge vonden. Het lijk is overgebracht naar het lijken huisje te Oosterbeek, waar getracht zal worden de identiteit vast te stellen. Het lijk van den tweeden inbreker is nog niet gevonden. Geen giftig carboli- neummengsel. Dezer dagen is een bericht gepubliceerd, dat een 17-jarige jongen, wonende in den Bieschbosch zou overleden zijn tengevolge van 't besproei en van vruchtboomen met een giftig car- bolineummengsel. Naar het A. N. P. van deskundige zijde verneemt, is nader gebleken, dat niet met carbolineum, doch met derris is gespoten, welke stof voor den mensch niet schade lijk is, behalve dat bij het verstuiven (en dan waarschijnlijk nog door de stof waar mede de derris gemengd wordt) lichte oogontstekingen kunnen ontstaan. De doodsoorzaak van den jongen man zou dan ook niet met het besproeien der vruchtboomen in verband staan. 'Inzameling van oude rijwielplaatjes. De Vereeniging tot bevordering van de belangen van tu- berculoise-patiënten in Nederland doet, nu de eerste Augustus weer nadert, en de rijwielbelastingwerken weer door nieuwe vervangen moeten worden, wederom een beroep op het publiek, deze plaatjes niet weg te gooien, doch deze met eventueel oud koper, lood, tin, zink enz. aan haar te doen toekomen. (Breeweg 5, Amster dam-O.) i—'Op weg naar de bewaar school gedood. Gistermiddag te omstreeks één uur is een vierjarig meisje toen het in gezelschap van andere kinde ren op weg was naar de R. K. Bewaar school, tusschen Mijdrecht en Wilnis, al spelende onder een vrachtauto geraakt. Het meisje werd levenloos opgenomen. Het onweer van Dins dag. Te Jonkersland onder Lange- Zwaag is de 29-jarige veehouder Bouke Krikke, toen hij per fiets van het melken huiswarts keerde, door den bliksem ge troffen en gedood. De man was gehuwd en vader van een kind. Te Heemstede, waar de bliksem op ver scheidene plaatsen insloeg, drong hij langs een telefoonkabel ook door in de boerderij „Het oude slot". Een kostgan ger, die nabij het telefoontoestel zat en met zijn elleboog rustte op de naaimachi ne, werd getroffen, doch gelukkig niet levensgevaarlijk. Wel bleef zijn arm een half uur lang verlamd. 'Inval 'bij een bekend smokkelaar. Door de ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen en een rechercheur is gisteren een inval gedaan bij den bekenden smokkelaar R. te Rot terdam. In een vernuftig onder een kast in den vloer aangebrachte ruimte werden een groote hoeveelheid eau de cologne en 30.00040.000 boekjes sigaretten-papier, aangetroffen. De verkoopwaarde 'hiervan bedraagt ongeveer f4000. Er was een vrachtauto noodig om alle in beslag genomen goederen naar het kantoor aan de Boompjes te vervoeren. Den laatsten tijd had men R., die regel matig heen en weer reisde van Rotterdam naar België, in de gaten gehouden. Een enkele maal werd hij op het station aan gehouden, doch dan had hij juist geen verboden waar bij zich. Gisteren hebben de ambtenaren en de rechterche een goeden slag geslagen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Middelburg. Een afscheid. Woens dagmiddag nam Ir H. Streefkerk, van de oprichting in 1919 tot 1 Juni j.l. directeur der N. V. Provinciale Zeeuwsche Electri- citeitsmaatschappij, afscheid van het per soneel. Hiertoe hadden zich in het kantoorge bouw aan de Koepoortstraat alhier ver- eenigd het personeel, werkzaam in den buitendienst der Noordgroep en der Zuid- groep. Als blijvend aandenken werd den heer Streefkerk bij monde van den heer G. W. Graafhuis, namens het geheele personeel een fraai album aangeboden. In zijn toespraak memoreerde de heer Graafhuis o.m. de groote werkkracht, de technische bekwaamheid en het technisch economisch inzicht van dhr Streefkerk, waardoor de P. Z. E. M. tot grooten bloei kwam. Ook liet spr. uitkomen, dat de heer Streefkerk tegenover zijn personeel altijd meer dan plichtsgetrouw is geweest. Aan Mevr. Streefkerk werd een fraaie tuil orchideeën aangeboden. Dhr Streefkerk, mede namens zijn echt genoote voor een en ander dank betui gend, zeide o.m. zeer getroffen te zijn door de groote vriendelijkheid en hartelijkheid zijn echtgenoote en hem steeds, en ook nu weer, betoond. Met het aangeboden album is hij zeer ingenomen. Niets zou hij kunnen bedenken, waarmee men hem een grooter genoegen had kunnen doen. Vlissingen. Vreemdelingen. Met de Prov. boot BreskensVlissingen zijln heden overgezet 1650 passagiers en 76 auto's (vorig jaar op den overeenkomsti- gen D'onderdag resp. 1700 en 64). Zaamslag. Alhier is opgericht een ver eeniging van postzegelverzamelaars, on der den naam van „Koningin Emma". De vereeniging stelt zich ten doel postzegels te verzamelen om daarmede tuberculose lijders te kunnen helpen om uitgezonden te worden. Taalverwaarl oozing. Aan het stationsgebouw van de Nederlandsche Spoorwegen te Breda vindt men de vol gende aankondiging. .PERSONEN' Die Zich Voor AanGele- genHeden Even Op Het Station, Of In De Vestibule Moeten Begeven kunnen hun Rijwiel gratis in het baga gelokaal plaatsen. Keurig netjes op een houten bord ge schilderd. Een officieels bekendmaking, blijkbaar, van de Nederlandsohe Spoor wegen. („Onze Taal''.) Gbauffeur ineengezakt. Gisternacht zagen twee agenten een trac tor met aanhanger slingerend over de Groote Markt te Haarlem rijden. De agen ten brachten het gevaarte tot stilstand en toen dit geschied was, werd de 32-jarige bestuurder, 'n arbeider uit Woensdrecht, plotseling onwel en zakte ineen. Na korten tijd kwam hij echter weer bij kennis en verklaarde, dat hij van des morgens 7 uur tot 6 uur 's avonds had gewerkt en dat hij nu onderweg was van Woensdreoht naar Alkmaar met een vracht van 7500 kg. boonen. Hij was overmand door vermoeidheid. De nieuwe wet is wel broodnoodigl DE CRISISPACHTWET. Verlenging van de werkingsduur? Naar wij vernemen wordt door de Re geering een wetsontwerp voorbereid tot verlenging van den werkingsduur der cri sis-pachtwet. Borgstellingsfonds voor Friesland. LEEUWARDEN. Hedenmorgen werd de notarieels acte gepasseerd waarbij is opgericht de stichting Borgstellingsfonds voor Friesland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3