I ALS DE LIEFDE RIJPT I Staten-Generaal F E UILLETO N Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Gaat U met vacantie zijn de kers GOEDKOO Iff 2. Is de minister niet van meening» dat aandacht wijden aan de Bijbelsche ge schiedenis „op volstrekt neutrale wijze" onmogelijk is, en dat, wanneer dit ge schiedt bij het onderwijs in leervakken, waarvan het volgen voor alle leerlingen verplicht is, men in strijd komt met het karakter der openbare H. B. S.? 3. Wil de minister maatregelen treffen, dat aan den wensch, geuit op de in vraag 1 bedoelde vergadering, geen gevolg ge geven wordt en, voorzoover daaraan reeds gevolg is gegeven, het onderwijzen der Nederlandsche taal en van de geschie denis op de wijze, als in die vraag be doeld, wordt gestaakt? Vacature Tweede Kamerlid. In verband met het feit, dat mr Mar- chant de benoeming tot lid der Tweede Kamer (vacature-Ketelaar) niet heeft aangenomen, is door den voorzitter van het centraal stembureau thans benoemd verklaard mr P. J. Oud te 's Gravenhage. Deze zal de benoeming ook niet aanne men en dan volgt de heer M. M. Gohen te Amsterdam. Ongelukken met spuit-apparaten bij bestrijding van ongedierte. De heer Kupers heeft aan den mi- nister van sociale zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat in den laatsten tijd verschillende arbeiders het slachtoffer zijn geworden van ern stige ongelukken ten gevolge van het ge bruik maken van spuit-apparaten ter be strijding van schadelijk ongedierte in den land- en tuinbouw? 2. Wil de minister mededeelen, waar om de nieuwe veiligheidswet (Wet van 2 Juli 1934, Staatsblad no. 352), op grond van welke wet tegen deze gevaarlijke werktuigen zou kunnen worden opgetre den, nog steeds niet in werking is getre den? 3. Komt het den minister niet ge- wenscht voor om in verband met de in vraag 1 vermelde ongelukken deze in werking treding thans zoo spoedig moge lijk te doen geschieden? TWEEDE KAMER. OVERVERMOEIDHEID VAN CHAUFFEURS. Met op één na algemeene stemmen aangenomen. In de Tweede Kamer kwam gisteren aan de orde het wetsontwerp, houdende bepalingen, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen. Er werd aanvankelijk tegen dit ont werp nogal oppositie gevoerd, in hoofd zaak omdat er zoo weinig in geregeld wordt. Het voornaamste er van is toch, dat het de ministers van Waterstaat en So ciale Zaken in staat zal stellen een alge- meenen maatregel van bestuur uit te lok ken om oververmoeidheid van autobe stuurders en daarmee ook ongelukken op den weg te voorkomen. Die algemeene maatregel van bestuur is zoo gedacht, dat beroepschauffeurs in loondienst ten hoogste 11 uur per dag en 55 uur per week zullen mogen rijden; dat de dagelijksche rusttijd over het algemeen 12 uur moet bedragen; dat nachtarbeid slechts éénmaal in de 14 dagen mag wor den verricht; dat er tenminste één weke- lijksche rustdag moet zijn, die eens in de 14 dagen op Zondag moet vallen. Van alle bepalingen zullen ontheffingen verleend kunnen worden met dien verstande, dat de minimum-arbeidsduur voor chauffeurs per dag 13 uren en per week 72 uren mag zijn. Op werkboekjes zal een en ander door alle ambtenaren gecontroleerd kun nen worden. De extra-kosten aan het toezicht ver bonden zullen de f 20.000 per jaar niet overschrijden. Heer-rijders zullen vermoedelijk alleen onderworpen worden aan de verplichting niet langer dan vier uur achtereen te chauffeeren. Het is duidelijk, dat zulke overtreders vooral kans zullen loopen gesnapt te wor den, als zij een verkeersovertreding be gaan. Als een groot bezwaar werd gevoeld, Uit het Ehgelsch. 40.) o- Hij sprak geestdriftig, maar Sylvia voegde er alleen maar op zachten toon aan toe, terwijl haar warme hand de zijne zocht in de ledige zaal en die vast om klemd hield: „Maar armen heeft ze niet." „Wel, well" Paul zag Sylvia in het ge laat onder 'haar beschermende hoed en bewonderde opnieuw haar wijsheid. „Neen, je hebt gelijk. Daar heb ik nu nog nooit aan gedacht. En ik geloof dat ze ook in dat opzicht niet van de oude Phil ver schilt. Een vrouw mag al een hoofd heb ben, het zal er voor haar zelf niet minder om zijn. Maar ze zal van weinig nut zijn als ze geen armen heeft, nietwaar? Zeg vrouwtje, wat zou ze dan wel zijd, een Venus met een paar armenl Maar die ar men zouden bij de Venus van Milo ook niet hebben gepast." «Sylvia zeide niets. Haar hart zei haar iets anders. Maar ondank^ de ongure din gen die ze in Parijs had gezien, het onge zellige hotel, de dreigende toekomst, ge voelde ze zich op dat oogenblik toch heel dat hier aan de regeering zoo groote be voegdheid wordt gegeven. Dit bezwaar verminderde echter, toen werd toegezegd, dat bij het samenstellen van den algemeenen maatregel van be stuur alle belanghebbende organisaties zouden worden gehoord. Eenige amendementen werden inge trokken of verworpen en daarna werd het wetsontwerp met op één na algemeene stemmen aangenomen. HANDELSAGENTEN EN -REIZIGERS. Zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen een wetsontwerp, houdende wet telijke bepalingen omtrent handelsagenten en handelsreizigers. Bepaald is nu, dat voor den handels reiziger het recht op het bedongen loon van niets anders afhankelijk kan worden gesteld dan van de totstandkoming dat is de aanvaarding door den patroon van de overeenkomst met derden. Dit met uitschakeling van het recht tot beding van het tegendeel. Voorts zal het niet mogelijk zijn bij schriftelijke overeenkomst af te wijken van het recht op loon, dat han delsreizigers kunnen doen gelden voor orders van klanten, binnen hun gebied aan den patroon gegeven. D8 zaak-Buckmann. Minister Deckers was minder gelukkig. Men herinnert zich, dat de regeerings- adviseur voor den zuivel, de heer Buck- mann, wegens gezondheidsredenen was afgetreden. D'eze hoofdambtenaar was nu aangesteld als Raadsadviseur met de op dracht de geschiedenis der crisiswetge ving te boek te stellen tegen een salaris van f 8000 per jaar. De Kamer bleek te gen dezen nieuwen post op de begrooting bezwaar te hebben. Minister Deckers verdedigde dezen post De heer Buckmann heeft, toen hij als re- geerings-comm issaris optrad, een veel be ter bezoldigde betrekking losgelaten. Daar de Minister echter begreep, dat de Kamer het gevraagde bedrag wel niet zou toe staan, nam hij den post terug. Nadat tenslotte de heer De Visser nog eenige vragen had gesteld omtrent de vis- schersstaking te IJmuiden welke vragen door Minister Slingenberg wer den beantwoord, werd de vergadering ge sloten en ging de Kamer met vacantie. Algemeen Reglement voor de Polders en "Waterschappen en Polderambtenaren Reglement. In de afdeelingen van de Prov. Staten gaf het voorstel van Gedep. Staten van Zeeland tot wijziging van het Alg. Reg lement voor de polders of waterschappen in Zeeland en het Polderambtenaren reglement Zeeland 1931 aanleiding tot verschillende opmerkingen en vragen. In een der afdeelingen meende een lid dat de kosten van de borgstelling voor de ont vangers-griffiers, ten laste van de polders moeten komen, omdat anders niet-kapi taalkrachtige personen in een ongunsti ger positie verkeeren dan kapitaalkrach tige. Een lid van Gedep. Staten meende dat juist door de borgstelling ieder kans krijigt. Een lid achtte het niet juist, dat de benoeming aan de goedkeuring van Ged. staten moet worden onderworpen. Hij wil wel een nauwkeurige financieele con trole, maar niet omtrent de benoeming van een ambtenaar. Zijn de polderbestu ren incompetent, dan moeten die worden vervangen. Van de zijde van Ged. Staten luidde het antwoord, dat de polderbestu ren nog over een ruime bevoegdheid blij ven beschikken. De voorgestelde bepaling zal preventief werken, maar zoo noodig kan worden ingegrepen. Naar aanleiding van opmerkingen over afwijking van de gemeentewet in zake de redactie van de artikelen betreffen le be noembaarheid en verboden verrichtingen van den ontvanger-griffier en het niet opleggen van den eed aan den dijkgraaf, werd van de zijde van Gedep Staten overweging toegezegd. Een andere opmerking was, waarom hier 1/5 van de ontvangsten als borg stelling wordt verlangd tegen 1/10 voor gemeenteontvangers. Het antwoord was, dat de ontvangsten hier van een anderen gelukkig. De schelle stemmen van een groep Amerikanen klonken van uit de verte. De „persoonlijk rondgeleide" club in de salon er naast was uit het gezicht verdwenen. En op een lage, rood-bekleede bank nam Paul zijn vrouw een oogwenk in zijn armen, om haar in te fluisteren, dat zij' meer voor hem beteekende, dan alle schoone vrouwen, hetzij' schoone Grieksche of moderne Engelsche, teza men. En toen sprongen ze op, juist toen een lange, magere toerist met een wiebelend lorgnet op zijn neus, in het gezicht kwam en ze gingen weg, achter zich latend het beeld van de vrouw, wier kleeding kracht en eere was» doch die eenzaam achter bleef op een voetstuk in een nis, zij het dan op een beroemde plaats. HOOFDSTUK XI. Op denzelfden morgen, dat hij aan Paul den brief schreef, die als een donderslag uit helderen hemel viel, temidden van de genoegens en schoonheid van Luzern, kwam Richard Farren later als gewoon beneden, om zajtn eenzame ontbijt te nut tigen. De ontbijttafel was gedekt in de groote eetzaal, die hij', sedert Sylvia hem verla ten had, alleen gebruikte, daar Romney's sobere maaltijd reeds lang verorberd was aard zijn. In geval van fraude blijkt de borgstelling meestal niet voldoende. Op vragen in een andere afdeeling luid de het antwoord, dat ontheffing van de verplichting tot het stellen van zekerheid verleend kan worden, wanneer het be drag minder is dan de borgstelling of wanneer alles op de postrekening ge stort wordt en daarover de betalingen ge schieden, dus wanneer de ontvanger-grif fier geen geld onder zich heeft. Verschillende leden uitten bezwaren tegen het voorschrift van de periodieke aftreding der ontvangers-griffiers. Men kan zoo ook een niet-herbenoeming krij- ,gen om andere redenen dan onjuist finan cieel beheer. Waarom moet er verschil zijn met de gemeente-ontvangers? Waar om moet juist deze categorie, omdat er in de laatste jaren een enkele fraude voor kwam, zoo worden behandeld? Het antwoord luidde, dat als alles in orde is, de herbenoeming verzekerd is. Een ontslag om andere redenen dan een onjuist financieel beheer is niet mogelijk en zou door Ged. Staten niet worden goedgevonden, die altijid zeggenschap heb ben door de noodige goedkeuring bij' een benoeming. Wanneer administratief alles goed is verloopen en geheele décharge is verleend, kan de bedoelde ambtenaar niet ontzet worden. Hiertegenover werd er op gewezen, dat fraude nu ook niet voorko men wordt, want wat is niet mogelijk in zes jaren? Het aanstellen van een controleur door de provincie is zeker opnieuw te overwe gen. Wellicht is de controle voor polder zaken op te nemen in een op komst zijnd plan tot reorganisatie der ambtenaren ter griffie. In hun antwoord op het algemeen ver slag, blijven Gedep. Staten onverzwakt van de noodzakelijkheid der voorgestelde regeling overtuigd; doch zijin bereid te overwegen of aan de bedenkingen, in het alg. verslag naar voren gekomen, door het kiezen van een «enigszins anderen vorm, kan worden tegemoet gekomen. Gedep. Staten stellen daarom voor, de behandeling der zaak aan te honden tot de volgende zitting. Bijzonder reglement Polder "Walcheren. Het voorstel om het mogelijk te ma- kon, dat het polderbestuur van Walche ren ook voor de wegen de eigenaren van gebouwd aanslaat, deed de opmerking in een der afdeelingen van de Prov. Staten maken, dat, hoewel tegen een heffing als hier bedoeld, geen bezwaren bestaan nu de polder Walcheren de wegen niet meer uit het daarvoor bestaande fonds kan be talen, het wel aanbeveling zou verdie nen, dat over alle deelen van het eiland gelijk werd gehandeld. Nu! heeft de polder aan de eene zijde wegen in onderhoud en besteedt daaraan kosten, terwijl aan de andere zijde de gemeenten de wegen moe ten onderhouden en verbeteren, en dan nu nog door een algeheele heffing mede betalen aan de wegen in het andere deel. Gevraagd wordt, of niets kan worden ge daan om daarin verandering te brengen. De wegen worden ook voor het gebauwd van beteekenis geacht; aangedrongen wordt echter op een andere verhouding in het polderbestuur tusschen het aantal commissarissen en raden- voor het onge bouwd en gebouwd. Nog luidde een vraag of het hier de bedoeling is, gebouwde eigendommen, welke gelegen zijn aan de landwegen en niet die in de steden aan te slaan. Van de zijde van Gedep. Staten werd opgemerkt, dat het voorstel beoogt, ook de gebouwde eigendommen aan te kunnen 'slaan voor onkosten, gemaakt aan de bedoelde wegen, en dat, als de voorgestel de wijziging niet wordt aangenomen, de polderlasten verhoogd zouden moeten worden. De rekeningen der bootdiensten. Bij de behandeling van het voorstel van Gedep. Staten tot vaststelling van de reke ning van de Prov. Stoombootdiensten, heeft men in een afdeeling zijn genoeg doening er over uitgesproken, dat de uit komsten van den dienst VlissingenNeu zen zoo bevredigend zijn, n.l. een tekort van slechts f 7.147,68, hetgeen wel voor de instandhouding van deze lijn pleit. Extra subsidie Geitenfokkerij!. Gedep. Staten stellen aan de P'rov. in zijn eigen studeervertrek. Ofschoon de oude man zijn groote eenzaamheid diep gevoelde, liet hij dit toch niet blijken, want met veerkraohtigen tred stapte hij het vertrek binnen, terwijl een paar hon den hem op de hielen volgden. Het waren Rupert's honden geweest en zijn vader had ze na zijn dood niet willen wegdoen. Sylvia had ze altijd erg vertroeteld en ook nu snuffelden ze eerst langen tijd rond de tafelpooten. Toen strekten ze zich uit en legden zich voor den haard neer. Of schoon het een heerlijke Juni-morgen was, brandde er een lekker vuurtje in den haard; Richard Farren was zoozeer ge wend geraakt aan de hitte in zijn fabrie ken, dat hij' de frissche morgenlucht niet meer verdragen kon. Het was hem aan te zien, dat hijl niet in een opgewekte stemming verkeerde, toen hij1 plaats nam aan de tafel. Met wre- veligen blik zag hij' naar de warme, dam pende schotels, die terzijde stonden, toen naar het gloeiende vuur en vandaar naar het keurig gekiende kamermeisje, dat hem steeds bediende bijl zij'n maaltijden. Hij zond haar weg om iets, dat nog niet op de tafel aanwezig was, dronk zij'n kof fie uit en verdiepte zich toen in zij'n brieven. Bijl het zien van een paar prach tige prentbriefkaarten uit Zwitserland poogde hijl smalend te kijken, doch in wendig verheugde hij zich toch oin het Staten voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Ver. tot Verbetering van het Geitenras in Zee land om een extra bijdrage van f 400 tot delging van het ontstane tekort. Bij de behandeling in de afdeelingen had een lid bezwaar tegen verhooging van subsi die, omdat verschillende andere subsidies in den loop der jaren zijn verlaagd, zoo o.a. die voor de t.b.c.-bestrijding. Een ander lid meende, dat de geringe som van 13 cent per lid, noodig om het tekort ie dekken, best door de leden zelf kan worden betaald. Enkele leden steunen het verzoek en wijzen er op, dat de f 400 toch aan de minst kapitaalkrachtigen in de samenleving ten goede zouden komen. Een der leden van Gedep. Staten kon het voor stel niet verdedigen en is van meening, dat het verzoek dient te worden toege staan. Het Rijk geeft ook een extra-sub sidie van f 1000. Een ander lid van Ged. Staten zegt in diezelfde afdeeling, dat met het oog op de provinciale financien aan het verzoek niet kan worden voldaan. Ook op de kleintjes dient gepast. Ook in de tweede afdeeling verdedigen verschillende leden inwilliging van het verzoek, maar de leden van Gedep. Staten zeggen, dat het toch wel mogelijk moet zijn voor de leden der vereen, om dat ge ringe bedrag op te brengen. In de derde afdeeling is een lid bang voor het scheppen van een precedent, waarbij' het lid van Gedep. Staten zich aansluit. Rekening der provincie over 1934. De rekening van de provincie over 1934 gaf in een der afdeelingen aanleiding tot de opmerking, dat een raming van de uit gaven, die f 154.733,34 hooger is dan wer kelijk is uitgegeven niet den indruk maakte van overgroote nauwkeurigheid. Er werd daarop geantwoord, dat er bijl de uitgaven posten zijn, waarbijl een eenigs- zins nauwkeurige raming niet wel mo gelijk is. Het is zeer moeilijk het aandeel in de tegemoetkoming aan de calamiteuze polders eenigszins nauwkeurig te ramen, omdat daarbij' meerdere factoren van in vloed zijn, die te voren niet zijn te voor zien, terwijl b.v. de post verpleging van arme krankzinnigen geraamd wordt op een grondslag van 2 jaren geleden, waar bij in oogenschouw moet worden genomen dat verschillend j inrichtingen de ver- pleegko'sten vrij' aanzienlijk hebben ver laagd. E'en lid meende, dat de leden niet over de juistheid en de samenstelling der posten kunnen oordeelen en vroeg of de instelling van een financieele commissie geen aanbeveling zou verdienen. Het antwoord luidde, dat niet kan wor den toegegeven, dat de overgelegde reke ning geen duidelijk inzicht zou geven in de provinciale financiën, 't Instellen van een financieele commissie zal in de prae- tijld eenigszins bezwaarlijk zij'n. Bovendien vragen Gedep. Staten zich af of dat nood zakelijk is, nu de overgelegde rekening toch reeds door de Algemeene Rekenka mer is deugdelijk verklaard. In hun antwoord op het algemeen ver slag zeggen Gedep. Staten o.a. dat ter be oordeeling van het bedrag 'ad f 154.773.34, gelet moet worden op de overschotten op de volgende posten: Verpleging van arme krankzinnigen f 35.861,56; aandeel in de tegemoetkoming aan calamiteuze polders f 66.859,50; nadeelig saldo stoomboot diensten op de Westerschelde, met uit zondering der lij'n VlissingenNeuzen, f 10.653,27 en genoemde lijn f 9052.27. Het verschil tusschen de uitgaven van den gewonen dienst volgens de raming bij de begrooting en de werkelijke uitgaven verantwoord in de rekening kan geen aanleiding geven tot de conclusie dat bij de raming geen voldoende nauwkeu righeid is betracht. Waterschappen. Benoemd tot dijkgraaf van het water schap Groote en Kleine Isabella, G. A. Barbe, te Philippine; met ingang van 6 September, tot dijk graaf van den Dijckmeesterpolder, G. J. de Zwart te Hoek; met ingang van 6 September, tot dijk graaf van den Zuid-Vlietpolder, S. A. N. van Oeveren te Wolf aartsdijk; genieten van zijn kinderen. „Kinderen! Kinderenl Ze maken nog een spelletje van het leven," zei hij tot zichzelf. „Maar dat is tenminste nog echt leven en niet zulk een onzinnig zich op sluiten als die dwaze Romney doet. Waar om kan die jongen niet als een fatsoen lijk man zijn ontbijt hier gebruiken, in- plaats van het naar binnen te werken in zijn eigen kamer? 01 lieve help. Wat is dat nu weer. O1, neen neen! Niet dat o God, bewaar me daarvoor!" Zijn handen vielen slap neer, in zijn ééne vuist het document op licht-blauw papier nog geklemd. Hij' ademde diep en zwaar, zijn keel scheen dichtgeschroefd. Het was maar een kort briefje geweest in een onschuldig lijkende enveloppe, waarop de naam van zij'n bankiersfirma, die de postbode van het dorp hem zoo juist op zijn rood gelakte rijiwiel had ge bracht. Maar dit onschuldig lijkende briefje had aan nog velen meer, dan de oude Farren en zijn schoonzoon Paul Scriven, dien dag een verpletterend nieuws gebracht, waardoor voor velen de wereld een geheel ander aanzien kreeg. Het was doodstil in de weelderig-ge- meubileerde kamer;, waar de oude man, zijn grijze hoofd gebogen op zijn borst, neerzat achter zijn onaangeroerd ontbijt, terwijl hijl terugblikte op de laatste dertig jaren zijn strijd en moeite, toen zijn Ingezonden De kranten hebben gemeld, dat in Duitschland officieel is bekend gemaakt, dat tot 1 September a.s. in verband met de Olympiade, de Joden met rust gelaten moeten worden. Het beruchte blad „Der Stürmer" mag voorloopig niet meer in het openbaar worden aangeplakt en de S. A.-mannen hebben opdracht gekregen in de tram ook voor Joodsche dames op te staan. Ik heb dat bericht met veel genoegen gelezen. Niet omdat dit alles op zichzelf van zooveel gewicht is. Het is toch slechts een t ij d e 1 ij k e maatregel. Maar hierom, omdat er uit blijkt, dat de nationaal-socialiSten zich over hun optreden toch schamen voor de vele bui tenlanders, die verwacht worden. En dat vind ik niet zonder belang. Het geeft toch altijd nog eenige 'hoop voor de toekomst als het schaamtegevoel niet geheel afwezig blijkt te zijn. OPMERKER. met ingang van 29 October, tot dijk graaf van den Nieuw annex Stavenisse- polder, L. Groenewege Czn., te St. Maar tensdijk; met ingang van 26 Juli, tot dijkgraaf van den Reigersbergschepolder, P. Bruin zeel, te Riilland-Bath, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; met ingang van 4 Au'gustus, tot dijk graaf van het waterschap Nieuw Bom- menede, N. A. Deïst te Zonnemaire; met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van het waterschap Nieuw Bom- menede, J. A. van der Bijl Johzn. te Zonnemaire, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin 'hij zeventig jaar zal zijn geworden; met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van 'het waterschap de Vrije- Polders-onder-Tholen, C. P. de Rijke te Tholen; met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van het waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Beveland, J. M. Bom te Golijnsplaat; met ingang van 1 Augustus, tot gezwo rene van het waterschap Poortvliet, G. J. M. Hage te Tholen; met ingang van i Augustus, tot ge zworene van het waterschap Baarland, J. de Dreu Jzn., te Oudelande; met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van het waterschap Oud-Vosse- meer, B. G. Friderichs, te Oud-Vosse- meer; met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene vóm den Dijckmeesterpolder, G. D. A. Voerman te Philippine. Uitstapje. Woensdag hebben ongeveer 700 leden van de Chr. Meisjesvereenigingen in Zee land een bezoek gebracht aan Breda. Met 34 autobussen waren zij' via Roosendaal naar Breda gekomen. Eerst werd in de Groote Kerk een korte dienst gehouden. Hierna gingen allen in de „Graanbeurs" koffiedrinken en om één uur trokken zij naar Burgers' Dierenpark, onder Til burg. De dag werd besloten met een be zoek aan het Liesbosch. Opruiming onder de ratten. Dezer dagen werd in de land- bouwschuur bij' E. D'. M. te Zaamslag een groote schoonmaak gehouden, teneinde de rattenfamilie op te ruimen. Ongeveer een 150-tal werd gevangen, terwijl een groot gedeelte zich verborg in de onder- aardsche gangen en riolen. Zaterdag j.l. werd met behulp van de 'brandspuit de schuur onder water gezet, waardoor een groot getal uit de riolen vluchtte en bijna naar bosch en heide, zee en strand? Ver zuim dan toch vooral niet AMILDiA- zonnebruincrême mede te nemen. D'eze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidhruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. D'oos 50 en 25 ct. (Adv.) rijkdom en macht en nu nu was al wat hijl die lange jaren bijeengegaard had, in een slag weg, alles weg. Het vuur knapte,, een van de honden slaakte een zucht in zijn slaap, de spottende Juni-zon scheen door de kleine ruiten en liet haar glanzen op de luxieuze meubelen vallen. Al die rijkdom, al dat gemak zou hem nu op eenmaal weer ontvallen. Hij' vond het maar goed, dat zijn fiere, flinke oud ste jongen daar met een gebroken nek op het kerkhof lag; het was toch immers voor niets, dat hij! thans nog leefde. Maar hij had nog een zoon. Met zijn gedroom en onnut geschrijf zou het nu wel voor goed afgeloopen zijn, zijn mooie, zelf op papier uitgeteekende kaartenhuis, was ingestort en in het vervolg zou hij hard moeten werken als eenvoudig werk man, zooals eens zijn vader. Nu reeds zes maanden lang had Rom ney volgehouden, dagelijks twee a drie uur door te brengen in de fabiieken van zijn vader, om daar wat rond te neuzen. Ondanks zichzelf had hij' getoond, dat hij vol kon houden als hij wilde, maar in zij'n hart haatte hij het gezoem der machines, de reuk van de wol, de met olie en vuil en rook besmeurde fabriekszalen, die de achtergrond vormden van den rijkdom van zijn vader. Geniet ook 'l winters Maak nu kersenjam me de fijnste jams. Niets v en voedingskracht beh U de lekkerste Jam die ceer goedkoop boven- verpakking I Fleschjes 6 MAAK ZELF JAM MET (Wordt vervolgd.) Het Wetf. Opalrta MIJ. Singel 400j allen werden gedooij tal jongen is dat meer kon verlatenl niet geconstateerd delijk zijn er minst| maakt. Vlissingen. C. k| hield het comité df W. O. haar jaarver ter, dhr J. Marijs, ring op de gebruike zijn wclkomstwoorc bloei der vereenigir Door den secretaii Vreke, werd het jal Het ledental bedral 963. In het afgelooj avonden gegeven. El tentoonstelling te BJ cursus in de Enge Getuigd kon worde| vereenigingsleven. Uit het verslag ter, den heer P. de ontvongsten bec uitgaven f 2636.45, Hierna volgde ve| taris der sportafd Blauw. Het ledenta afdeeling is thans a| west Zeeland van stiek-Verbond. Te succes deelgenomen] wedstrijd. Uit het financieel ningmeester, den hJ dat de inkomsten wl gaven f740.03, bati/ Vervolgens werd het a.s. winterseizo] Goes. B e v o 1 k i Ingekomen: W. pleegster, van Rottel A. van Weele, diens| Opril Gr. Markt dienstb. van Helmol Everse, zonder ber., tionsweg 15; A. Jac van Kloetinge, St. Quelery, huishoudsfj W. A. Keijzer en gJ Alkmaar, Oostsingell winkeljuffr. van Mil 8; W. M. BeenhakJ Breda, Gr. Markt beroep, van Nijmeg str. 56; L. J. Versé, da, Zusterstr. 20; J winkelchef, van straat 8; P. Gastel el van Vlissingen, Wil Reneman geb. van 1 van Den Haag, Oostl vrouw, schipper, va singel 7; Vertrokken: A. houdster, naar Der, 29; G. J. van Zaltbil Rotterdam, Kruissti metaaldraaier, naai woud 2; J. van Ge| beroep, naar Merxe. pleegster, naar Lee. laan 102 B; J. Trq Krabbendijke A 20; bode, naar Hoedeke dienstb., naar Kloetj hoven, onderwijzer, f Broekhoven-Geluk, Domburg, 't'Groentj leerares, naar Gend de Looff, timmerma 37; J. M. W. Aarlj Den Haag, Jacob L. F. .Sam, slagers!] burg, Weststr. 61; nist, naar Zierikzee| Van een De los werkman A. stilstaande vrachtaij gel een zak verzette en van den wagen kwam met zijn hoof terecht en het leek|

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2